:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 10/04/2019 10:08

W Dolinie Pamięci przy ul. Katyńskiej odbyły się łomżyńskie obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęło 96 osób.

Dzisiejszą uroczystość rozpoczął dźwięk syren alarmowych, które o godz. 8:41 słyszalne były w całym mieście. Następnie odczytano listę 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej kwiaty złożyli: delegacja władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, radnym Wiesławem Grzymałą, wiceprezydentem Andrzejem Stypułkowskim i dyrektorem MPGKiM Dariuszem Brakonieckim,  delegacja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Związku Sybiraków, władze powiatu łomżyńskiego - starosta Lech Szabłowski i wicestarosta Maria Dziekońska, władze gminy Piątnica z wójtem Arturem Wierzbowskim, wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda, przedstawiciele wojska, dyrekcja ZSEiO i delegacja Hufca Nadnarwiańskiego ZHP.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. O 9:00 rozpoczęła się msza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

lomza

Łomża: Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:25:44

  Co Łomża ma wspólnego z tymi wydarzeniami?

 • gość 2019-04-10 11:12:59

  Jakoś oprócz oficjeli, urzędników , kilku oficjalnych delegacji i paru przypadkowych gapiów , nie było tam przedstawicieli religii smoleńskiej . Czyli byli tam tylko ci, którzy raczej występowali służbowo i tak wypadało się pokazać. Za rok na 10tą rocznicę pokażą się i posłowie.

 • gość 2019-04-10 11:18:25

  a Jadwiga Gosiewska matka posła PiS dalej twierdzi : Przemek został ZAMORDOWANY w Smoleńsku. Mordercy mojego syna wciąż są na wolności . Czy to nie paranoja ?

 • gość 2019-04-10 11:19:49

  Za jednym zamachem od razu trzy tragiczne wydarzenia, z naciskiem na Smoleńsk odprawić to tylko Chrzanowski potrafi.

 • gość 2019-04-10 11:30:43

  Mamy cały materiał dowodowy bezspornie stwierdzający, że prezydencki tupolew został zniszczony przez eksplozję w powietrzu - mówi Antoni Macierewicz, szef komisji smoleńskiej w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Trotyl, bomba magnetyczna, parówki, puszki po piwie i ekspert, który się zna na lotnictwie, bo latał kiedyś samolotem jako pasażer .

 • gość 2019-04-10 11:32:10

  a mgła i pancerna brzoza?

 • wyjec - niezalogowany 2019-04-10 11:57:09

  bo w Łomży są syreny do wycia i politycy występujący w roli kato-narodowych płaczek zawodowych

 • gość 2019-04-10 12:30:37

  Polska odebrała poród zbrodni smoleńskiej zapłodnionej miłością bliźniego do pobielanego grobu swojego jaką prawica religijna jak sam diabeł uprawiała przez tak liczne wieki na drodze samouwielbienia bohaterów cmentarnianej wiary i "dobrej" śmierci na drodze znoszenia przykazania "nie zabijaj" umacniając się w tradycji celebrowania pogrzebów Ojców niosących jarzmo feudalnej formacji duchowej i brzemię szawłowo pawłowej duchowości goga i magoga - dobrze że papież na kursie i ścieżce nauki kościoła niestety nie polak w 2018 r przywrócił do katechizmu kościoła przykazanie "nie zabijaj" "i jeszcze" LUDU KAPŁAŃSKI czytam LUDU KRÓLEWSKI 'Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!'- правда ?

 • gość 2019-04-10 12:39:10

  ks.Stefanek wspominając czas upływu ULTIMATUM szukajcie judaszy między sobą "szukajcie a znajdziecie" ich sponsorów i świątynię czytam kościół która czytam który ich wspiera na drodze zakłamania na drodze śmierci ... SZUKAJCIE OFIAR pukajcie a otworzą wam i myślcie komu i czemu dajecie odpust zupełny zbierając OWOC ZAKAZANY dojrzały na tej drodze ... "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 12:41:21

  Odczytano listę 96 ofiar "katastrofy" którą osobiście bym nazwał wypadkiem lotniczym, ale mniejsza o to, czemu nieodczytali nazwisk Polaków poległych w Katyniu???? Którzy zginęli za ojczyznę !!! Fatum tupolewa przyćmiewa prawdziwych bohaterów tamtych lat

 • gość 2019-04-10 12:46:34

  ks.Stefanek wspominając czas upływu ULTIMATUM i szukając judaszy w koło siebie myśl o tym jak głęboko doświadczyłem waszej polityki wyznaniowej jak głęboko doświadczyłem imperatywu w którym się umacnialiście stosując zasadę dziel i rządź ! myśl o tym jak głębokotym imperatywem przeorana została moja rodzina Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

 • gość 2019-04-10 13:28:49

  JPII prowadził LUD do правдy tak samo jak ePiSkopat prowadził do życia BOŻEGO na ziemi tej ziemi - oczy wiście - "poprawcie mnie jak się mylę" takie wasze zbójeckie prawo (?) chociaż nie papież F. w 2018 r. przywrócił do porządku kanonicznego przykazanie nie zabijaj ale co z resztą np. nie dawaj fałszywego świadectwa ' - правда ?

 • gość 2019-04-10 13:37:38

  ks.Stefanek przy rodzinie stanąłeś jak szatan przy pierwszych ludziach .... wspominając czas upływu ULTIMATUM szukajcie judaszy między sobą "szukajcie a znajdziecie" ich sponsorów i Świątynię czytam Kościół która czytam który ich wspiera na drodze zakłamania na drodze śmierci ... SZUKAJCIE OFIAR pukajcie a otworzą wam i myślcie komu i czemu dajecie odpust zupełny zbierając w miłosierdziu swoim OWOC ZAKAZANY dojrzały na tej drodze ...mówiących AGAPE satanas ... ECCE problem "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy przy których umacniają się rosną w siłę wyżsi Duchowni "duszpasterze" "cywilizacji życia" na ziemi tej ziemi której oblicze tak misternie odnawiają duchem swoim

 • gość 2019-04-10 13:53:27

  "Huragan" Stary Kapucynie "rodaku" swojemu Ojcu wierny inaczej "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy przy których umacniają się rosną w siłę wyżsi Duchowni "duszpasterze" "cywilizacji życia" na ziemi tej ziemi której oblicze tak misternie odnawiają duchem swoim szukając "harcerzy" do "sypania kwiatków" na tą kulturę życia ... po śmierci - oczy wiście - "Pan Gówno Wie" i tym gównem się dzieli a wy WIERNI swojej " p e r f u m e r i i " tego "gówna" od Pana nie przyjmiecie nawet za darmo - правда ?

 • gość 2019-04-10 16:06:16

  @ wyjec bo w Łomży JEST ks.koteria przy pomniczkach swoich sobie nawzajem wygodnie wierna kulturze cmentarnego truchła dzieci poronionych ... z Bożej woli i nie w głowie ich kościoła miejscowego ruszenie krzyża swojego lędźwiowego w poszukiwaniu dzieci zaszczuwanych przez ten ich Kościół nawet w kościele swoim

 • gość 2019-04-10 16:27:15

  A co na to Deweloper i Pinokio??? Znowu pochowali się jak dzieci?? Oni potrafią tylko ciemny lud z PISdy ściemniać na krowoświnie+

 • gość 2019-04-10 16:27:25

  CO Z WRAKIEM TUPOLEWA? TERAZ JUŻ WAM NIEPOTRZEBNY, A TAK SIĘ CHWALILI PISLAMIŚCI ŻE GO SZYBKO ODZYSKAJĄ

 • gość 2019-04-10 16:29:00

  A dzisiaj... A dziś wieczorem zgodnie z tradycją włożę parówkę do mikrofalówki. Kiełbaska po mniej więcej 20 sekundach zacznie wydawać dźwięk : "piiiiiii", bo czym z cicha pęknie: "bziu!". Taką parówkę spożyję popijając zimnym piwem Lech z puszki. Pustą puszkę zgniotę. To uczynię na ich pamiątkę, "ćwierckomisji" Macierewicza. Eucharystii smoleńskiej uczynię zadość. Nikogo nie namawiam do pójścia w moje ślady, ale też nie zniechęcam. Taka Wolska w tumanach mgły helowej.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:14:03

  A gdzie są radni z PiS??

 • gość 2019-04-10 17:28:53

  ks.KOCIE jeden z drugim przyssany do pierścienia z "martwej ręki" swojego C U R V A(wł)arcy PASTERZA przypominam bo może "Pawłowa Jego Ekscelencja" przeoczyła w waszej edukacji że : (1J 5, 16) "Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono" „Ojcze nasz”: „Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom”. ... By was grzech śmiertelny grzech przeciw Duchowi Ojca Jezusa nie opanował na wieki wieków amen czyniąc was Potomstwem (Rdz. 3, -15) Ojca Tadeusza na przykład który wykorzystuje Matkę nie zgodnie z jej ... powołaniem - oczy wiście - do życia w cnocie przy cnocie tej cnocie której wam brak !... bo ulegliście pokusie "i jeszcze" nie ruszyliście z miejsca cmentarnego krzyża swojego lędźwiowego w kierunku nawrócenia

 • gość 2019-04-10 17:41:51

  Huragan Idźcie za Janem nie za Pawłem !! Idźcie wyznając APAGE SATANAS i nie rozbestwiajcie bestii Hymnem o Miłości owocu zakazanego w jakim trwa AGAPE SATANAS ps ks.KOCIE jeden z drugim przyssany do pierścienia z "martwej ręki" swojego C U R V A(wł)arcy PASTERZA przypominam bo może "Pawłowa Jego Ekscelencja" przeoczyła w waszej edukacji że : (1Jana 5, 16) "Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono" „Ojcze nasz”: „Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom”. ... By was grzech śmiertelny grzech przeciw Duchowi Ojca Jezusa nie opanował na wieki wieków amen czyniąc was Potomstwem (Rdz. 3, -15) Ojca Tadeusza na przykład który wykorzystuje Matkę nie zgodnie z jej ... powołaniem - oczy wiście - do życia w cnocie przy cnocie tej cnocie której wam brak !... bo ulegliście pokusie "i jeszcze" nie ruszyliście z miejsca cmentarnego krzyża swojego lędźwiowego w kierunku nawrócenia pycha kroczy za upadkiem najpierw jest upadek duszy rozumnej w POKUSIE upadłej jak sam diabeł a potem jest PYCHA np. MATKI pokalanej tym szatańskim C U R V A(wł)PATRIARCHATEM (por. dekalog 6-uste) składnia trynitarna 666 w imię Ojca i Potomstwa i Łączności między nimi na drodze wyznania piekielnej hierarchii kapłanów sacrum Pana Boga "DOMU NIEWOLI"

 • Glodzilla - niezalogowany 2019-04-10 18:47:24

  Kasa na pomniki jest, Kasa na Rydzyka jest, Kasa na rozbijanie rządowych furmanek jest, Kasa na tworzenie kosmicznego programu nuklearnego w okolicach czarnej dziury jest, Na tworzenie patologii przez 500+ dla alkocholickich wielodzietnych rodzin gdzie dzieciom dzieje się krzywda jest, Na tube w TV PiS jest, Na głosy wyborców jest, Na służbę zdrowia nie ma, Na solidna reformę edukacji nie ma, Na dbanie o środowisko nie ma, Na kogo ja oddałem swój głos.... Miała być dobra zmiana jest 500+ i więcej metod jak wydymać wyborcę ........

 • gość 2019-04-10 19:20:38

  Radny z PIS był to dawny przewodniczący Rady Miejskiej

 • gość 2019-04-10 19:22:06

  Radny z PIS był to dawny przewodniczący Rady Miejskiej

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 23:14:47

  Wiesław był ale wiadomo że towarzysz w tym gronie jest niemiłe widziany bo wspiera chrzana...Wiesiek jedyny rozsądny z tej ekipy pisuarow

 • gość 2019-04-10 23:34:24

  ktoś kto chce siedzieć jednym zadkiem na 2dwóch stołkach powinien być przygotowanym na to że spadnie z obu naraz ... co to zasługa co służy 2 panom ?

 • gość 2019-04-11 21:27:38

  Widzę że naszym ,,Terytorialsom'' kłaniają się podstawy ,,obycia żołnierskiego'' ...ale chyba nie potrzebnie się czepiam...przecież to nie wojsko. ...ale czego się spodziewać po Panu Szeregowym skoro Pan ppor - po 3 miesięcznym kursie również ich nie zna... (film od 34.08) polecam jako lekturę...,,Regulamin Musztry'' - a dokładniej pkt. 18.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ciągnik AGROFARM 410 z turem

Sprzedam ciągnik AGROFARM 410 z turem z 2009 roku,oryginał, opony od nowości, stan bardzo dobry, przebieg 5300 mtg, full opcja. cena 95000 do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Continental 4 sztuki

Sprzedam opony Continental 4 sztuki 195 65 r15 letnie stan bieznika db.


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

Nowe mieszkanie w Centrum

Nowe mieszkanie, urządzone, przestronne, niezamieszkane. Trzy oddzielne pokoje. Bezpośrednio po remoncie - wysokiej klasy materiały wykończeniowe...


Zobacz ogłoszenie

Dom z piętrową oficyną w

Budynek zewnętrzny w zabudowie szeregowej z przyległą jednopiętrowa oficyna. Dom z 1985 roku o powierzchni użytkowej ok. 145 m2 na działce o..


Zobacz ogłoszenie

Oferujemy państwu pęki balonowe,balony z helem , dekorowanie firm , sal weselnych , urodzin , chrzcin i innych jubileuszy , Posiadamy także napis..


Zobacz ogłoszenie

Iveco do przewozu zwierząt

Sprzedam Iveco 50*-15 do przewozu zwierząt, stan bardzo dobry. Przebieg 47 tys km, cena 57000 do uzgodnienia. 692 776 775


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta

Firma Edukacyjna poszukuje osobę na staż z możliwością stałego zatrudnienia na stanowisko Doradcy Klienta. Wymagania: - komunikatywność, -..


Zobacz ogłoszenie

remonty lomza

oferuje uslugi remontowe na terenie lomzy i okolic 12 lat w branzy cenie sobie klienta, pomagam w transporcie duzych materialow przykladowe uslugi:..


Zobacz ogłoszenie

AUDI A4 TURBO QUATRO

skóra, klimatyzacja, elektrycznie przesuwane fotele (podgrzewane), dodatkowe koła z alu felgami i oponami zimowymi. 2006, zarejestrowany w Polsce..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca kat. C

Zatrudnię kierowcę kat. C w ruchu krajowym. Możliwe dwa rodzaje czasowe pracy: wyjazdy tygodniowe lub codzienne powroty. Po więcej informacji..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy osoby na stanowisko

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osobę na stanowisko biurowe ds. obsługi klienta detalicznego oraz hurtowego. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

Kupię auta

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Zobacz ogłoszenie

PRZYCZEPA NA TANDEMIE

Sprzedam przyczepę na tandemie z roku 1989, 9 m. Może służyć do wożenia bel. Cena 2200. Więcej info pod nr tel. 692776775 Cena: 2200 zł


Zobacz ogłoszenie

DO WYNAJĘCIA 4

DO WYNAJĘCIA 4 "FOTELE" FRYZJERSKIE". NOWOCZESNY SALON OD 20 LAT W ATRAKCYJNEJ LOKALIZACJI.


Zobacz ogłoszenie

Ursus 28-12

Mam na sprzedanie ciągnik URSUS 28-12 z 1994 roku, w stanie dobrym, po kapitalnym remoncie silnika. Brak szyb w kabinie, cena to 21000 do..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Ślusarz - Majsterkowicz -

Zatrudnimy tak zwaną złotą rączkę - majsterkowicza w wieku 30-45 lat do stałej pracy na pełny etat. Na start oferujemy 18zł na rękę. Wypłata co..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"