:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej [VIDEO i FOTO]

10/04/2019 10:08

W Dolinie Pamięci przy ul. Katyńskiej odbyły się łomżyńskie obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęło 96 osób.

Dzisiejszą uroczystość rozpoczął dźwięk syren alarmowych, które o godz. 8:41 słyszalne były w całym mieście. Następnie odczytano listę 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej kwiaty złożyli: delegacja władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, radnym Wiesławem Grzymałą, wiceprezydentem Andrzejem Stypułkowskim i dyrektorem MPGKiM Dariuszem Brakonieckim,  delegacja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Związku Sybiraków, władze powiatu łomżyńskiego - starosta Lech Szabłowski i wicestarosta Maria Dziekońska, władze gminy Piątnica z wójtem Arturem Wierzbowskim, wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda, przedstawiciele wojska, dyrekcja ZSEiO i delegacja Hufca Nadnarwiańskiego ZHP.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. O 9:00 rozpoczęła się msza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

lomza

Łomża: Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:25:44

  Co Łomża ma wspólnego z tymi wydarzeniami?

 • gość 2019-04-10 11:12:59

  Jakoś oprócz oficjeli, urzędników , kilku oficjalnych delegacji i paru przypadkowych gapiów , nie było tam przedstawicieli religii smoleńskiej . Czyli byli tam tylko ci, którzy raczej występowali służbowo i tak wypadało się pokazać. Za rok na 10tą rocznicę pokażą się i posłowie.

 • gość 2019-04-10 11:18:25

  a Jadwiga Gosiewska matka posła PiS dalej twierdzi : Przemek został ZAMORDOWANY w Smoleńsku. Mordercy mojego syna wciąż są na wolności . Czy to nie paranoja ?

 • gość 2019-04-10 11:19:49

  Za jednym zamachem od razu trzy tragiczne wydarzenia, z naciskiem na Smoleńsk odprawić to tylko Chrzanowski potrafi.

 • gość 2019-04-10 11:30:43

  Mamy cały materiał dowodowy bezspornie stwierdzający, że prezydencki tupolew został zniszczony przez eksplozję w powietrzu - mówi Antoni Macierewicz, szef komisji smoleńskiej w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Trotyl, bomba magnetyczna, parówki, puszki po piwie i ekspert, który się zna na lotnictwie, bo latał kiedyś samolotem jako pasażer .

 • gość 2019-04-10 11:32:10

  a mgła i pancerna brzoza?

 • wyjec - niezalogowany 2019-04-10 11:57:09

  bo w Łomży są syreny do wycia i politycy występujący w roli kato-narodowych płaczek zawodowych

 • gość 2019-04-10 12:30:37

  Polska odebrała poród zbrodni smoleńskiej zapłodnionej miłością bliźniego do pobielanego grobu swojego jaką prawica religijna jak sam diabeł uprawiała przez tak liczne wieki na drodze samouwielbienia bohaterów cmentarnianej wiary i "dobrej" śmierci na drodze znoszenia przykazania "nie zabijaj" umacniając się w tradycji celebrowania pogrzebów Ojców niosących jarzmo feudalnej formacji duchowej i brzemię szawłowo pawłowej duchowości goga i magoga - dobrze że papież na kursie i ścieżce nauki kościoła niestety nie polak w 2018 r przywrócił do katechizmu kościoła przykazanie "nie zabijaj" "i jeszcze" LUDU KAPŁAŃSKI czytam LUDU KRÓLEWSKI 'Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!'- правда ?

 • gość 2019-04-10 12:39:10

  ks.Stefanek wspominając czas upływu ULTIMATUM szukajcie judaszy między sobą "szukajcie a znajdziecie" ich sponsorów i świątynię czytam kościół która czytam który ich wspiera na drodze zakłamania na drodze śmierci ... SZUKAJCIE OFIAR pukajcie a otworzą wam i myślcie komu i czemu dajecie odpust zupełny zbierając OWOC ZAKAZANY dojrzały na tej drodze ... "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 12:41:21

  Odczytano listę 96 ofiar "katastrofy" którą osobiście bym nazwał wypadkiem lotniczym, ale mniejsza o to, czemu nieodczytali nazwisk Polaków poległych w Katyniu???? Którzy zginęli za ojczyznę !!! Fatum tupolewa przyćmiewa prawdziwych bohaterów tamtych lat

 • gość 2019-04-10 12:46:34

  ks.Stefanek wspominając czas upływu ULTIMATUM i szukając judaszy w koło siebie myśl o tym jak głęboko doświadczyłem waszej polityki wyznaniowej jak głęboko doświadczyłem imperatywu w którym się umacnialiście stosując zasadę dziel i rządź ! myśl o tym jak głębokotym imperatywem przeorana została moja rodzina Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

 • gość 2019-04-10 13:28:49

  JPII prowadził LUD do правдy tak samo jak ePiSkopat prowadził do życia BOŻEGO na ziemi tej ziemi - oczy wiście - "poprawcie mnie jak się mylę" takie wasze zbójeckie prawo (?) chociaż nie papież F. w 2018 r. przywrócił do porządku kanonicznego przykazanie nie zabijaj ale co z resztą np. nie dawaj fałszywego świadectwa ' - правда ?

 • gość 2019-04-10 13:37:38

  ks.Stefanek przy rodzinie stanąłeś jak szatan przy pierwszych ludziach .... wspominając czas upływu ULTIMATUM szukajcie judaszy między sobą "szukajcie a znajdziecie" ich sponsorów i Świątynię czytam Kościół która czytam który ich wspiera na drodze zakłamania na drodze śmierci ... SZUKAJCIE OFIAR pukajcie a otworzą wam i myślcie komu i czemu dajecie odpust zupełny zbierając w miłosierdziu swoim OWOC ZAKAZANY dojrzały na tej drodze ...mówiących AGAPE satanas ... ECCE problem "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy przy których umacniają się rosną w siłę wyżsi Duchowni "duszpasterze" "cywilizacji życia" na ziemi tej ziemi której oblicze tak misternie odnawiają duchem swoim

 • gość 2019-04-10 13:53:27

  "Huragan" Stary Kapucynie "rodaku" swojemu Ojcu wierny inaczej "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński świadomy problemu jeszcze zanim JPII rozciągnął nad nim swój parasol ochronny ... w dobrej wierze .... oczy wiście .... dla ks.judaszy przy których umacniają się rosną w siłę wyżsi Duchowni "duszpasterze" "cywilizacji życia" na ziemi tej ziemi której oblicze tak misternie odnawiają duchem swoim szukając "harcerzy" do "sypania kwiatków" na tą kulturę życia ... po śmierci - oczy wiście - "Pan Gówno Wie" i tym gównem się dzieli a wy WIERNI swojej " p e r f u m e r i i " tego "gówna" od Pana nie przyjmiecie nawet za darmo - правда ?

 • gość 2019-04-10 16:06:16

  @ wyjec bo w Łomży JEST ks.koteria przy pomniczkach swoich sobie nawzajem wygodnie wierna kulturze cmentarnego truchła dzieci poronionych ... z Bożej woli i nie w głowie ich kościoła miejscowego ruszenie krzyża swojego lędźwiowego w poszukiwaniu dzieci zaszczuwanych przez ten ich Kościół nawet w kościele swoim

 • gość 2019-04-10 16:27:15

  A co na to Deweloper i Pinokio??? Znowu pochowali się jak dzieci?? Oni potrafią tylko ciemny lud z PISdy ściemniać na krowoświnie+

 • gość 2019-04-10 16:27:25

  CO Z WRAKIEM TUPOLEWA? TERAZ JUŻ WAM NIEPOTRZEBNY, A TAK SIĘ CHWALILI PISLAMIŚCI ŻE GO SZYBKO ODZYSKAJĄ

 • gość 2019-04-10 16:29:00

  A dzisiaj... A dziś wieczorem zgodnie z tradycją włożę parówkę do mikrofalówki. Kiełbaska po mniej więcej 20 sekundach zacznie wydawać dźwięk : "piiiiiii", bo czym z cicha pęknie: "bziu!". Taką parówkę spożyję popijając zimnym piwem Lech z puszki. Pustą puszkę zgniotę. To uczynię na ich pamiątkę, "ćwierckomisji" Macierewicza. Eucharystii smoleńskiej uczynię zadość. Nikogo nie namawiam do pójścia w moje ślady, ale też nie zniechęcam. Taka Wolska w tumanach mgły helowej.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:14:03

  A gdzie są radni z PiS??

 • gość 2019-04-10 17:28:53

  ks.KOCIE jeden z drugim przyssany do pierścienia z "martwej ręki" swojego C U R V A(wł)arcy PASTERZA przypominam bo może "Pawłowa Jego Ekscelencja" przeoczyła w waszej edukacji że : (1J 5, 16) "Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono" „Ojcze nasz”: „Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom”. ... By was grzech śmiertelny grzech przeciw Duchowi Ojca Jezusa nie opanował na wieki wieków amen czyniąc was Potomstwem (Rdz. 3, -15) Ojca Tadeusza na przykład który wykorzystuje Matkę nie zgodnie z jej ... powołaniem - oczy wiście - do życia w cnocie przy cnocie tej cnocie której wam brak !... bo ulegliście pokusie "i jeszcze" nie ruszyliście z miejsca cmentarnego krzyża swojego lędźwiowego w kierunku nawrócenia

 • gość 2019-04-10 17:41:51

  Huragan Idźcie za Janem nie za Pawłem !! Idźcie wyznając APAGE SATANAS i nie rozbestwiajcie bestii Hymnem o Miłości owocu zakazanego w jakim trwa AGAPE SATANAS ps ks.KOCIE jeden z drugim przyssany do pierścienia z "martwej ręki" swojego C U R V A(wł)arcy PASTERZA przypominam bo może "Pawłowa Jego Ekscelencja" przeoczyła w waszej edukacji że : (1Jana 5, 16) "Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono" „Ojcze nasz”: „Odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom”. ... By was grzech śmiertelny grzech przeciw Duchowi Ojca Jezusa nie opanował na wieki wieków amen czyniąc was Potomstwem (Rdz. 3, -15) Ojca Tadeusza na przykład który wykorzystuje Matkę nie zgodnie z jej ... powołaniem - oczy wiście - do życia w cnocie przy cnocie tej cnocie której wam brak !... bo ulegliście pokusie "i jeszcze" nie ruszyliście z miejsca cmentarnego krzyża swojego lędźwiowego w kierunku nawrócenia pycha kroczy za upadkiem najpierw jest upadek duszy rozumnej w POKUSIE upadłej jak sam diabeł a potem jest PYCHA np. MATKI pokalanej tym szatańskim C U R V A(wł)PATRIARCHATEM (por. dekalog 6-uste) składnia trynitarna 666 w imię Ojca i Potomstwa i Łączności między nimi na drodze wyznania piekielnej hierarchii kapłanów sacrum Pana Boga "DOMU NIEWOLI"

 • Glodzilla - niezalogowany 2019-04-10 18:47:24

  Kasa na pomniki jest, Kasa na Rydzyka jest, Kasa na rozbijanie rządowych furmanek jest, Kasa na tworzenie kosmicznego programu nuklearnego w okolicach czarnej dziury jest, Na tworzenie patologii przez 500+ dla alkocholickich wielodzietnych rodzin gdzie dzieciom dzieje się krzywda jest, Na tube w TV PiS jest, Na głosy wyborców jest, Na służbę zdrowia nie ma, Na solidna reformę edukacji nie ma, Na dbanie o środowisko nie ma, Na kogo ja oddałem swój głos.... Miała być dobra zmiana jest 500+ i więcej metod jak wydymać wyborcę ........

 • gość 2019-04-10 19:20:38

  Radny z PIS był to dawny przewodniczący Rady Miejskiej

 • gość 2019-04-10 19:22:06

  Radny z PIS był to dawny przewodniczący Rady Miejskiej

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 23:14:47

  Wiesław był ale wiadomo że towarzysz w tym gronie jest niemiłe widziany bo wspiera chrzana...Wiesiek jedyny rozsądny z tej ekipy pisuarow

 • gość 2019-04-10 23:34:24

  ktoś kto chce siedzieć jednym zadkiem na 2dwóch stołkach powinien być przygotowanym na to że spadnie z obu naraz ... co to zasługa co służy 2 panom ?

 • gość 2019-04-11 21:27:38

  Widzę że naszym ,,Terytorialsom'' kłaniają się podstawy ,,obycia żołnierskiego'' ...ale chyba nie potrzebnie się czepiam...przecież to nie wojsko. ...ale czego się spodziewać po Panu Szeregowym skoro Pan ppor - po 3 miesięcznym kursie również ich nie zna... (film od 34.08) polecam jako lekturę...,,Regulamin Musztry'' - a dokładniej pkt. 18.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dj & Violino...styl, klasa

Witamy Państwa... Zajmujemy się oprawą muzyczną; wesel, poprawin,eventów firmowych, bankietów, jubileuszy i innych imprez. Praca Dj-a/wodzireja to..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW - PROFESJONALNE DORADZTWO, PROJEKT, MONTAŻ, SERWIS. Skontaktuj się z nami, wykonamy dla Ciebie wszystkie niezbędne..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Lakiernika z

Firma zajmująca się renowacją mebli poszukuje lakiernika z doświadczeniem do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Wynagrodzenie na start (pierwsze 3..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczalnia boxów

Oferujemy naszym klientom możliwość wypożyczenia bagażników szwedzkiej firmy Thule, lidera na rynku producentów bagażników samochodowych...


Zobacz ogłoszenie

Usługi elektryczne, automatyka

Wykonujemy instalacje elektryczne, automatykę bramową i inną


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Witam Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

PRACA TECHNOLOG - KONSTRUKTOR

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało: * kreowanie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych dla nowych wzorów mebli, * projektowanie..


Zobacz ogłoszenie

szukam korepetycji z

klasa 1 technikum, najlepiej żeby był to nauczyciel


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupie auta Osobowe terenowe dostawcze kazda marka kazdy stan, dobrze płacimy za auta w bardzo dobrym stanie, ale kupujemy tez auta do naprawy.


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w Placówce

Doradca Klienta w Placówce Getin Noble Bank w Łomży Sieć franczyzowa Getin Banku zajmuje ważne miejsce w strategii Getin Noble Banku. Dzięki..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 1.6 Benzyna

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 115 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAĆ AUTO DZWOŃ MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"