:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Oficjalne otwarcie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii [FOTO i VIDEO]

Portal mylomza.pl 19/09/2019 17:07

- To jest oddział 21 wieku - mówił wicemarszałek Marek Olbryś w trakcie oficjalnego otwarcia odnowionego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Cała inwestycja pochłonęła ponad 11,5 mln zł. Do dyspozycji niezbyt licznego personelu trafił też nowy sprzęt.

Cały projekt kosztował ponad 11,5 mln zł. Sam remont pochłonął 6,8 mln zł, a pozostałe 4,5 mln zł przeznaczono na zakup sprzętu.  Obecnie oddział liczy 37 łóżek w tym 12 intensywnej terapii. Znajduje się tam pracownia chemodynamiki i oddział rehabilitacji kardiologicznej. - Myślę, że będzie służył mieszkańcom, bo po to on był remontowany, żeby służyć mieszkańcom i żeby była możliwość hospitalizacji wszystkich ludzi, którzy zachorują na choroby wieńcowe, schorzenia kardiologiczne - mówił Marek Olbryś

W trakcie remontu kardiologia funkcjonowała w kilku miejscach budynku, a praca nie została zachwiana. - Udało się nam to jakoś spiąć dzięki współpracy kilku oddziałów. Tutaj sukcesywnie przenosiliśmy pacjentów, przenosiliśmy sprzęt, także udało się to zrobić w miarę "bezbólowo" - komentuje dyrektor Mariusz Obrycki.

Sprzęt, który trafił do personelu, poprawi na pewno jakość udzielania pomocy na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej. Monitorowane są również sale przyległe do OIOK-u, jak również sale w oddziale kardiologii. Oddział wzbogacił się o dwa aparaty do USG serca i całe zaplecze sprzętu służącego do badań holterowskich. Na oddziale powstaną też odpowiednie pracownie. Do tej pory trzeba było korzystać z poradni kardiologicznej. Zdecydowanie poprawiły się warunki jeśli chodzi o pacjentów. Mieliśmy poprzednio duże sale, dwie łazienki w oddziale (...) natomiast w tej chwili zdecydowanie to jest diametralna różnica. - mówi p.o. ordynatora Anna Markowska.

Niestety, remont nie rozwiązał problemów z kadrą lekarską i pielęgniarską. Obecnie na oddziale pracuje 4 lekarzy na pełnym wymiarze etatowym. W podobnych oddziałach lekarzy jest 3 razy więcej.

lomza

Łomża: Oficjalne otwarcie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii [FOTO i VIDEO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 18:05:23

    Ksiądz poświęcił i teraz będzie hulać

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 18:06:30

    Ciekaw ile wziął za to.

  • gość 2019-09-19 18:32:35

    a ta taka jedna to teraz wszędzie jej pełno )

  • gość 2019-09-19 18:56:57

    Teraz zobaczmy Jak bedzie szanowany i postrzegany jest pacjent i jego rodzina .Jaka będzie komunikacja lekarz pacjent.Gdyż żadko lekarz słucha pacjenta a on duzo informacji podaje .....

  • Heniek 30 - niezalogowany 2019-09-19 20:24:23

    Elwira 25 , nie szukaj już mnie na mylomza, od jutra kładę się na oddział, tam teraz pożyję; )

  • Fajny gość - niezalogowany 2019-09-19 20:26:56

    Pozdrawiam cudowne fizjoterapeutki Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 20:47:20

    Może Pani Bernadetta znajdzie tam pierwotne zajęcie po przegranych wyborach...

  • gość 2019-09-19 21:40:27

    zapraszamy pani bernadetko ,kaczka z gó...em już na panią czeka

  • gość 2019-09-19 21:50:57

    A za tydzień pani poseł powie że tyle łóżek w szpitalu to nie potrzeba i dobrze że likwidują kolejny oddział.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 06:29:45

    Ludzie przestańcie głosować na posłów z Łomży którzy są przyklejeni do stolka tyle lat.. Basta czas na zmiany

  • gość 2019-09-20 08:06:47

    A co się stało z poprzednim ordynatorem?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 09:28:19

    Niewiem co gorsze beńka czytajaca chorym czy beńka czyrajaca zdrowym. Wolę jej wogule niewidziec.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 10:21:05

    Jeszcze z błędem napisali "chemodynamika", ciekawe co tam robiła bernadetkka? Lansowała się ,czy to jej rewir?

  • bypas - niezalogowany 2019-09-20 10:39:59

    a gdzież to kardiolog, dawny oblubieniec, któremu rozwodu nie dała, żeby mieć iluzję nie popełnionego grzechu cudzołóstwa?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 13:57:27

    Szanowni opluwacze za rządów waszego kochanego Niemca Tfusska jedyne co otwierano to puszki z osmiorniczkami.
    Szpitale jak większość zakładów w Polsce były zamykane więc nie kompromitujcie się.

  • gość 2019-09-20 14:18:16

    Bez szamana ten oddział by nie działał. Dobrze, że obok medycyny stosuje się zabobony.

  • gość 2019-09-20 16:21:19

    Za rządów waszego Kaczora: kolejka do rechabilitacji w Łomży 13 miesięcy,badanie kolonoskopia : 5 miesięcy

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-20 16:54:08

    Brawo Marek Olbrys. Wielkie dzieki od sercowcow !!!

  • gość 2019-09-20 18:10:11

    oddzialy na wysokim poziomie , zachowanie biskupa na poziomioe - 1 przy takiej uroczystosci nie pozdrowil zadnego pacjenta nie odwiedzil chorych a wiecie po co przyszedl poswiecic hol ale to plytkie zpomnoal o chorych ludziach pisze bo akurat bylam w odwiedzinach i widzialam

  • Leoś - niezalogowany 2019-09-20 18:20:28

    Czy Krynicka odkryła już tajemnicę panteonu ...

  • gość 2019-09-20 20:23:50

    a wstęgi nie było ......... ile czasu czekamy do kardiologa .......WIEM NA HOLTERA 9 M CY NA ECHO 12 M CY osobiście mam takie terminy

  • ks.schizofrenia - niezalogowany 2019-09-20 21:24:47

    gość 2019-09-20 18:10:11 Watykan, skąd ks. Janisz przybył do Łomży, żyje b_i_c_i_e_m s e r c a. "Jest czas otwarcia i czas zamknięcia" Tak powiedział jeden z wysokich duchownych "stolicy apostolskiej" tylko w cudzysłowie. Przekładając to z języka krwiopijnych pasterzy czuwających by wilk był syty i owca cała Ks. Janusz (bez udawania greka) mógłby tłumaczyć to językiem farmerów podobnie jak Ojciec dyrektor że jest czas siania i czas zbierania. JPII siał posiał tego dużo my pokolenie jp2 zbieramy tego ow(o)ce kiedy kolejny papież Franciszek jako głowa kościoła osobiście i kolegialnie zwraca się do ofiar ks. pedofilii (obecnych również przy katedrze w Łomży) to przecież osobiście nie będzie do każdej jechał w tym samym czasie przecież nie ma daru bilokacji On ma dar kapłaństwa (hierarchicznego) od tego ma swoje "C Z Ł O N K I" członki episkopatu .... Papież mówi "przepraszam" a członek jEchOwego "ks.Kościoła" w tej samej chwili powinien odpowiedzieć wyciągając nogi i ręce w kierunku ofiar ... brak reakcji to postawa ZAMKNIĘCIA wymagająca "REANIMACJI" może ks.Janusz powinien d e f i b r y l a t o r e m ożywić s e r c e swoje żeby mu się krew przetłoczyła do mięśni jakiegoś ks.Ratownika "członka" grupy ratowniczej JechOwego "Kościoła Partykularnego" jakiemu ks.Janusz "głową" (wkońcu serce istoty rozumnej jest w głowie w centralnym ośrodku wolitywnym) bo ks. Janusz to i członkiem i głową taka jest JechOwa Hierarchia "poruszająca" JechOwym "bożym ciałem" do którego nie jeden biskup przychodował świński ogon (atrybut diabła) przy dupników .... mistycznym ciałem (anty) Chrysta ... i ciałem Matki Jego ZARAZEM Łonem ...(kurewskiego) życia "jak bug przykazał" na ziemi tej Ziemi "poprawcie mnie jak się mylę" opanowanej przez "konflikt serologiczny" gdyż "Boże Ciało" odrzuca to Łono z przyczyn oczywistych dla ludzi o wykształconych zmysłach przekraczających horyzonty "W ZASIEGU" szerszych niż lokalni psychiatrzy nie mający kontaktu z partykularną rzeczywistością kościoła powszechnego oczywistą nie dla wszystkich magistrów a nawet doktorów mądrych tak samo jak Ks.Janusz np. w temacie medycyny estetycznej załatwiającej potrzeby związane z b_i_c_i_e_m s e r c a ...

  • gość 2019-09-20 21:26:19

    Biskup kasy nie dostanie od chorych ,nie ma nic za darmo.....................

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 21:26:35

    I dlaczego kłamiesz z czasem oczekiwania na badania, akurat pracuję w szpitalu i kolejki zmniejszyły się diametralnie.
    Wy opozycja naprawdę uważacie Polaków za ciemniaków.
    Każdy może zweryfikować takie rzeczy.

  • sursum corda - niezalogowany 2019-09-20 21:35:45

    @ Leoś - niezalogowany 2019-09-20 18:20:28 bez odkrycia tajemnicy wykładni dekalogu jakim szarżowała w sejmie nie pójdzie dalej (poziom wyżej) ryjąc przy ziemi tej ziemi jak jej duchowni "Pasterze" przy swej doczesnej katedrze w jakiej stali się szafarzami grzechu przeciw duchowi świętemu a to taki grzech zagrażający życiu i zdrowiu ... i może powodować potrzebę reanimacji bo to taki grzech śmiertelny est dla nich

  • gość 2019-09-20 23:36:37

    a ks.schizofrenia w tym boRzym Cielcu polega na tym że ks.Członki robią co innego niż ks.Głowa z jakimś cudownym rozdwojeniem Jaźni pozwalającym pamiętać to co wygodne i do świętlej pamięci odesłać prawdę a luki w pamięci uzupełnić świętym etosem hołdowania prawdom urojonym wpisanym kanonicznie w strzeżoną z góry na dół fikcję prawną aby paranoja nie wyszła na jaw obnażając biblijną "obłudę" ... którą pewnie psychiatrzy mogliby leczyć obejmując zarażonych kwarantanną by schizofrenia indukowana z Ojców Duchownych takie Ojce Święte nie przenosiła się na dzieci jak jakaś Z A R A Z A w Małopolsce ... gdzie najbardziej chorzy potrzebują dobrego lekarza bardziej niż dobrego pasterza ?

  • Plebs - niezalogowany 2019-09-21 09:16:23

    Czy redakcja może naglosnić dramatyczną sytuację Sanitariuszy, którzy wykonują najcięższe i "najbrudniejsze"prace za najniższą krajową.
    Są wykorzystywani przez wyższy personel nie zgodnie z ich zakresem obowiązków.
    Dodam tylko że większość z ww ma wykształcenie min. średnie medyczne.
    Zapomnieni przez lata podczas podwyżek ludzie, którzy mają wbrew ogólnie przyjętym trendom najwięcej do czynienia z pacjentem.
    To właśnie sanitariusze reanimują, myją, transportują,przekładają pacjentów i co również ważne otaczają Was pacjenci niezwykłą troską.
    Ale profity zbierają inni ponieważ mają silne lobby.

  • Plebs - niezalogowany 2019-09-21 09:22:13


    Prośba przestroga dla pacjentów :
    Rządajcie żeby lekarz specjalista zakładał wam "gipsy"bowiem tylko on jest do tego uprawniony nie ratownik czy sanitariusz.

  • Ktoś - niezalogowany 2019-09-21 09:33:00

    Podłącze się do tematu.
    Do rodzin pacjentów przyjmowanych do szpitala przez Sor, pragnę uświadomić szanownych państwa że w przypadku zagrożenia życia transport pacjenta na badania, oddział czy zabiegi powinien wykonywać zespół składający się z:
    Sanitariusz plus ratownik,
    Sanitariusz plus pielęgniarka,
    Sanitariusz plus lekarz, a nie jak często bywa :
    Sanitariusz plus Sanitariusz bo komuś się nie chce tyłka ruszyć.
    Pamiętajcie tu chodzi o zdrowie a być może i życie Wasze bądź Waszych bliskich.
    Pozdrawiam.

  • Gość bobo - niezalogowany 2019-09-21 12:02:45

    Żadnego poziomu w komentarzach,już nie wspomnę o kulturze języka,jeśli Ci się coś nie podoba to napisz to kulturalnie a nie po chamsku.Oj Polacy idziecie na psy.Tak Was kole Kosciół i dobre rządy PiS ?

  • Gość bobo - niezalogowany 2019-09-21 12:03:13

    Żadnego poziomu w komentarzach,już nie wspomnę o kulturze języka,jeśli Ci się coś nie podoba to napisz to kulturalnie a nie po chamsku.Oj Polacy idziecie na psy.Tak Was kole Kosciół i dobre rządy PiS ?

  • gość 2019-09-21 13:39:15

    Gość bobo - niezalogowany 2019-09-21 12:03:13 jak się Jezusowi coś nie podobało to po chamsku pisał batem ale "uczeni w piśmie" takiego "długopisu" nie znają bo oni "wiecznym piórem" starają się pisać tak by kleksa nie zrobić opisując jak Jezus ciemniaków leczył z ociemniał ości a Łon "poprostu" pluł przed nimi mieszał z błotem i to gówno to chrache z prochem ziemi tej ziemi nakładał na gęby ... w szabat mówiąc - ironizując "idź twoja wiara cię uzdrowiła" i to tych Prawych i Sprawiedliwych żydów musiało wkurwiać ... bo Jezus tak pisał że ośmieszał wiarę wyniesioną z domu wiarołomców-grzeszników którym religia "uczonych w piśmie" zabraniała takich brzydkich praktyk