:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Platforma Obywatelska chce pomóc mieszkańcom [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 15/03/2019 12:14

Cykliczne dyżury radnych i projekt "Parasol prawny" - to część tematów poruszonych podczas dzisiejszej konferencji prasowej radnych Rady Miejskiej Łomży i Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Radny Piotr Serdyński zapowiedział dzisiaj, że wzorując się na przykładach kolegów-radnych z innych miast w Łomży uruchomione zostaną cykliczne dyżury członków rady miejskiej Łomży i radnego sejmiku województwa podlaskiego. Dyżury będą odbywały się w każdy piątek o godz. 16:00.

- Zapraszamy wszystkich. To jest dla nas bardzo ważne, chcemy być otwarci na mieszkańców, chcemy poznawać potrzeby, te potrzeby mogą być różne - mówił Piotr Serdyński, wyliczając jako przykłady np. budowę chodnika, czy potrzebę reorganizacji ruchu.

We wszystkich biurach posła Tyszkiewicza udzielane są porady prawne w związku z projektem "Parasol prawny". Do projektu dołącza również Łomża. Spotkania będą odbywały się w każdy wtorek od godz. 16:00 do 18:00. Porad udzielać będzie radca prawny, który - zdaniem Serdyńskiego - jest gwarancją, że każda porada będzie udzielana w sposób profesjonalny.

Do dyżurów odniósł się także Jacek Piorunek, radny sejmiku województwa.

- Zapraszam wszystkich tych, którzy mają problemy, bądź załatwiają jakieś sprawy związane z funkcjonowaniem samorządu województwa, chociażby - proszę państwa - drogi wojewódzkie, transport, PKSy, Szpital Wojewódzki w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, pogotowie ratunkowe, agencja rozwoju ziemi łomżyńskiej. To są wszystko instytucje, które mają wpływ na życie publiczne naszego miasta - mówił Jacek Piorunek, który poruszył także temat wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sejmiku.

Radna Edyta Śledziewska poinformowała o aktualnej sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli, radny Stanisław Oszkinis poruszył temat budżetu obywatelskiego, a radny Maciej Borysewicz rozpoczął temat eurowyborów. Na kolejnej konferencji prawdopodobnie przedstawieni zostaną kandydaci.

- Będą przedstawiciele naszego miasta Łomży na listach kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu - zapowiedział Maciej Borysewicz.

Dzisiaj być może oficjalnie poznamy kompletne listy Koalicji Europejskiej w majowych wyborach.

Całość konferencji dostępna jest w materiale VIDEO.

lomza

Łomża: Platforma Obywatelska chce pomóc mieszkańcom [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 12:54:37

    To taka PO wspaniala dla mieszkańców miasta Łomża A na ostatniej Radzie głosowali za podwyżką śmieci dla mieszkańców.

    Niech mieszkańcy Was ocenią

  • gość 2019-03-15 12:58:03

    Bardzo dobrze ze głosowali, Pisiorki w szufladzie mają wszystko, a po wyborach wybuchnie zgniłe jajo chowane tak długo. Podwyżek nie unikniemy.

  • gość 2019-03-15 13:32:52

    czary , mary pierwszy kodziarz nie ma wstydu i myśli ,że ludzie zapomnieli jak się zachował w walce o stołek wiceprzewodniczącego rady. Panie Borysewicz kto panu po tym zaufa?????????????????????

  • gość 2019-03-15 13:35:31

    a wystarczyło tylko siedzieć cicho na dupie w czasie wyborów do rady miasta. Teraz to mało kto się nabierze na te puste gadki .

  • 777 - niezalogowany 2019-03-15 13:47:08

    Dajta wszystkim po 7mln

  • młoda - niezalogowany 2019-03-15 14:06:38

    w Łomży to jest tak:
    robią coś? ciule bo robią i pewnie czegoś chcą
    nie robią? dostali ciepłe stołki i nic nie zrobili, ciule!!
    weźcie się zdecydujcie....
    ktoś chce skorzystać? to akurat ma szansę zasięgnąć fachowej rady i opinii, a jak nie chcecie? to nikt nie zmusza i na siłę nie zmusza, żeby iść.

  • Zwolennik prawdy - niezalogowany 2019-03-15 15:33:48

    Po juz pokazało jak sie kradnie :) PiS rowniez to ukazuje lecz potrafi sie podzielić z obywatelami.. to taki wybor między gownem a sraczka. Nie ważne że ktoś jest z miasta ale jest z PO a jak większość mądrych obywateli (wiem sa rowniez zwolennicy tej partii jak rowniez lgbt) nie mogą otrzymać ponownie władzy w naszym państwie próbując poprzez małe miasta jak Łomża drodzy rodacy weźcie sie w garść. Wierze że nadejdzie czas gdy wszyscy odpowiedzie za swoje złodziejstwo w naszym państwie oraz rodaków (OFE). Serdeczne pozdrowienia od młodego pokolenia idziemy po was!

  • gość 2019-03-15 15:47:38

    Dziwię się że tacy ludzie działają na rzecz PO,czyż mają klapki na oczach jak nas okradali przez tyle lat ,że PO to poczwara która się przepoczwarza kilka razy realizując wspólnie z komunistycznymi żydami ustalenia okrągłego stołu .Chociaż nie podejrzewam że Oszkinis pochodzi z tak niedobrej nacji . Co Wam kodziarze stołków się zachciewa. Pracować uczciwie z PiS-em a jak nie to pomagać w polepszeniu bytu najbiedniejszych Polaków.

  • gość 2019-03-15 18:09:48

    Nigdy więcej PiS u dyktatury , łamania prawa. mariażu kościoła z pisowcami czego Łomża jest tu dobitnym przykładem i oczywiście wszechobecnego złodziejstwa i układów i układzików pisowskich.

  • gość 2019-03-15 18:14:08

    najbiedniejsi to niech się wezmą za robotę , naukę a nie liczenie na drapane na koszt innych. Gdy przychodzisz na świat masz równe szanse dane od Boga. Że czesto sam spierdoliłeś swoje życie wcale nie znaczy ze masz żyć na koszt innych pisowski bolszewiku.

  • gość 2019-03-15 18:16:43

    co pisowszczyku dałeś z siebie dla kraju? Co w życiu dokonałeś poza najebaniem gromady dzieci? Że poniżasz tych co coś osiągnęli ciężką praca bez wyciągania reki i uważasz ,ze maja ci dać bo ci się należy.

  • Lomzynski buhaj - niezalogowany 2019-03-15 19:29:04

    Róbta co chceta mam to w d....

  • gość 2019-03-15 21:11:24

    taaa kurwy z PO zagarnijta sobie wszystko od wojny nic ani zlotówki tylko wały robia jeden z drugim a co dupa cie bo lize teraz ze daja? i huj niech daja nie z twojej kieszni cwelu

  • gość 2019-03-15 21:14:43

    komuchy pierdolone wyssane z mlekiem matki sam niema i komu nie da w koncu gospodarka ruszyła ludzie sie mnoża i bardzo dobrze a tak spierdalali za granice zabierzcie 500+ albo dajcie tylko tym co głosowali za PIS jak wam nie pasuje podpierdalacze do bruskeli z rudym włacznie

  • gość 2019-03-15 22:32:13

    "taaa kurwa" a co z twojej kieszeni? Co ty masz poza osranymi gaciami i deficytem intelektualnym ale za to wielką nienawiścią do tych bardziej zaradnych czy po prostu mądrzejszych

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 04:48:31

    Toć wasza mać! Na chłopski rozum przecież POwcy częściowo zrujnowali/sprzedali gospodarkę nic nie było oprócz biedy i afery każdy po szkole spiertalał za granice bo z Polski zrobili ruinę niech was wszystkich POzerzy szlak trafi

  • gość 2019-03-16 07:04:18

    "Toć wasza mać" myślnie jak na chłopski rozum czyli co ci do głowy sołtysowa Szydłowa nasrała to ty powtarzasz. A ruine to ty niebawem zobaczysz - pisowska i nikt ci o niej nie będzie musiał opowiadac.

  • gość 2019-03-16 07:44:24

    Gdy KACZYNSKI idzie przez świat, kłania mu się każdy kwiat. Błaszczak tańczy, Sasin śpiewa, wszelkie łaski płyną z Nieba. Bo Pan Prezes choć niewielki, umysł ma deweloperski ! Pan Bóg nam go podarował, bo Polaków umiłował. Niech nam żyje 1000 lat, a nasz będzie cały świat a on wieze nam zbuduje no i Lecha subituje !!!!.

  • gość 2019-03-16 10:53:28

    A ten z tyłu w czym on chce pomagać jak on sam bezrobotny i nic nie może. Pewnie w pierwszej kolejności jemu pomogą objąć jakąś ciepłą posadkę bo taki smutny stoi.

  • gość 2019-03-16 14:49:35

    Precz z PO , PSL i inne pochodne złodzejskie partie , życzę wam byście odeszli na śmietnik historii . A do adopcji dzieci przez pseudorodziny z panem Rabiejem mam nadzeję że polacy nie dopuszczą !!!!!!!!!

  • gość 2019-03-16 16:06:56

    piszesz to aby dać większe pole do popisu swojemu księdzu?

  • gość 2019-03-16 16:25:09

    to sa słowa kleru który tak bardzo wspiera PiS

    CYT " Zacieśniamy problem od szerokiego do wąskiego, zamiast mówić o całej skali problemów nadużyć wobec dzieci: turystyce seksualnej, handlu organami, zmuszaniem dzieci do tego, aby były żołnierzami. Dziecko jest bezbronne. Powinniśmy wrócić do istoty problemu, a nie marginalnego problemu jakim jest pedofilia." TAKI MODEL SEKSUALNEGO WYCHOWANIA PISOWSZCZYKU CHCESZ DLA NASZYCH DZIECI?

  • gość 2019-03-16 16:29:36

    jedna z wieku szokujących wypowiedzi z z konferencji episkopatu w sprawie pedofili wobec dzieci !!!!!!!!!!!!!!! To ci pisowszczyku nie przeszkadza? Tego nie widzisz? Tylko klepiesz to co ci Kaczaszfili do łba kładzie!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-03-16 16:38:20

    to jest wychowanie seksualne wedlug pisiorków

    cyt "To jest problem znacznie szerszy, aniżeli tylko pedofilia i dopóki poważnie się nie podejdzie do całego problemu, to będziemy uspokajać sumienia, że to jest kwestia tylko tych efebofilów czy pedofilów i poza tym wszystko jest w porządku."

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 18:21:27

    Chłopcom i dziewczynce się w głowie poprzewracało. Maciej, który zawsze punktował za głupotę na Radzie A dzisiaj żeby uzyskać przychylność Panicza w ślepo poprze każdą głupotę nawet przeciw mieszkańcom.

    Macieju nawróć się bo to ostatni czas dla Ciebie.

  • gość 2019-03-16 23:55:02

    on po prostu nie ma wyjścia. Po tym co pokazał w tej żenującej zagrywce o stołek vicka stracił poparcie większości miejscowych aktywistów i sympatyków KOD i platformy czym zatrzasnął przed sobą realne możliwości uzyskania w środowisku realnego poparcia gwarantującego wybór na posła. Pozostał mu tylko jeden wybór merdać ogonkiem przez prezydentem.

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-03-18 11:38:22

    trzeba wycionć drzewa w parku przy Monte Cassino ... pożnij zrobić parkink z betonowej kostki ... iii poznij to niedrogo sprzedać ... iii wtedy bendzie "luxusowo"

Dodajesz jako: |