:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Prokuratura bada sprawę śmierci kleryka

Kościół, Łomża Prokuratura sprawę śmierci kleryka - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 20/05/2019 10:36

- Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu - informuje łomżyńska Prokuratura Okręgowa. Śledczy prowadzą czynności zmierzające m.in. do ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Jak wynika z komunikatu prokuratury, o nagłym zgodnie kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego Prokuratura Rejonowa w Łomży została powiadomiona przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji ok godz. 23.12 w nocy z 18 na 19 maja 2019 roku.

Zwłoki młodego mężczyzny ujawniono na strychu budynku seminarium. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Ustalono, że do śmierci kleryka doszło najprawdopodobniej przez powieszenie.

Przeprowadzenie sekcji zwłok zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej w Białymstoku. Wszczęto również śledztwo w sprawie o czyn z art. 151 k.k. „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie”.

"Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy w tym przede wszystkim ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka" - informuje prokuratura.

Wczoraj opublikowaliśmy specjalny komunikat rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

lomza

Łomża: Prokuratura bada sprawę śmierci kleryka komentarze opinie

  • lex - niezalogowany 2019-05-20 10:44:36

    po tym wszystkim co w ostatnich dniach w POlsce się wydarzyło - ujawniło jakoś trudno wierzyć w rzetelność i bezstronność PiSlamskiej prokuratury

  • gość 2019-05-20 10:56:29

    a sprawę POwinny badać wszystkie kongregacje i trybunał Dziewiczy "najświętszej" Cnoty już od dawna POwinien badać tych arcyPasterzy co upokarzają swoim "gmeraniem" "fabryczną" LOGIKĘ Ojca Jezusa przy swej zawiłej rózdze żelaznej (taki pastorał czytam kurwatura) upokarzając prostą Logikę Boga i Człowieka dwa w jednym

  • gość 2019-05-20 10:57:58

    lex - niezalogowany 2019-05-20 10:44:36 "rzetelność i bezstronność PiSlamskiej prokuratury ...." pod wezwaniem świątyni opatrzności bożej JPII

  • gość 2019-05-20 12:01:18

    To nie jest tak ,ze ot kleryk popełnił samobójstwo więc składamy kondolencje i wyrazy współczucia oczywiście rodzinie i zapominamy o sprawie. O nie. To jest szczególny przypadek bo mamy do czynienia co prawda z młodym człowiekiem ale takim który poszedł za swoim powołaniem mając ściśle określony i umotywowany cel w życiu. Był tam, uczył się , poznawał tajniki tajemnicy wiary. Nie był jednym z tysiąca prawie anonimowym ale jednym z niewielu tam studiujących braci w wierze. Jest ich tam chyba góra z 20 . W takim seminarium , w takim szczególnym miejscu gdzie miłość do Boga i bliźniego swego jest elementem dominującym życia codziennego każdy każdego zna . Spędzany czas od rana do wieczora na nauce i modlitwie, otoczeni troską i pod czujnym okiem starszych księży wykładowców i opiekunów duchowych cementuje ten braterski związek. Więc pytanie jak mogło do tego dojść ,ze ten młody człowiek przyszły ksiądz decyduje się na taki czyn? I bardzo mnie przykro ale na to pytanie musi być odpowiedź. Jednocześnie wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny zmarłego. Ze względu na ubezwłasnowolnienie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości dokonane przez pisowski rząd osobiście bardzo wątpię aby prokuratorze udało się ustalić faktyczne przyczyny targnięcia się na życie tego młodego człowieka zwłaszcza gdy kler i rządzący PiS idą ze sobą ramię w ramię. No ale czas pokaże.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 13:39:44

    Tragedia stała się kilka dni temu dajmy czas prokuraturze dlaczego już oceniacie że wszystko będzie zamiecione pod dywan

  • gość 2019-05-20 13:41:12

    art. 151 kk Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 ... diabeł dopomógł pielęgnując uczucia religijne i prokurator będzie szukał diabła ? ... diabła co się w ornat ubrał ... w Mateczniku wyższej Inteligencji Katolickiej parafialnego państwa w państwie świeckim ? uczucia "religijne" rozbudzane przez diabła nie wytrzymały konfrontacji z prawdą pokazaną przez rzymsko katolickie kino akcji ??? Kleryk oglądał "INIĘ RÓŻY" sam wśród modlących się by prawda nie wyszła na jaw ... z roli wielkiej tajemnicy wiary ...i on sam się tam gryzł z uczuciami religijnymi bez pomocy przy kościelnego psychologa ??? 3 x NON ... POSSUMUS

  • gość 2019-05-20 15:29:45

    Pismo Święte jest o tym że wiara nie prowadzi do zbawienia

  • gość 2019-05-20 16:18:40

    DLACZEGO POD ARTYKUŁEM " Śmierć w łomżyńskim seminarium!" Z DN. 20.MAJA - REDAKCJA mylomza WYŁĄCZYŁA MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA KOMENTARZY ?

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 16:49:28

    Mylomza boi się prawdy w sytuacji w seminarium,dlatego wyłącza komentarze. Wpływy kleru w mieście mogłyby szybciutko doprowadzić do zamknięcia tej strony.

  • amicus - niezalogowany 2019-05-20 17:04:10

    Dlatego, że ludzie komentujący to zwyczajne hieny, które wykorzystają nawet śmierć człowieka do tego, by zaatakować kogoś (Jego samego, Kościół, seminarium, władzę, sądy, policję, prokuraturę). Moim zdaniem każda osoba, która w internecie nawołuje do nienawiści, bezpodstawnie oskarża konkretną osobę o czyny, których się nie dopuściła powinna być pociągnięta do odpowiedzialności. Wy wszyscy, którzy piszecie i tu pod nickiem 'gość' lub jakimkolwiek innym, nie jesteście anonimowi. Jesteście odważni pisząc to wszystko tu. Jeśli jesteście pewni swoich opinii idzcie do tych osób powiedzcie to im. Złóżcie odpowiednie pisma. Podpiszcie to swoim nazwiskiem, a nie siejecie nienawiść wśród osób, które myślą, że cokolwiek przeczytają w internecie jest prawdą. Ci, którzy piszą o prawdzie, która niby odzwierciedlana jest w komentarzach. Zastanówcie się o prawdzie nad sobą. Na jakiej podstawie snujecie oskarżenia? Czym Wam zawinił ten człowiek, że mogłem przeczytać wczoraj komentarz: 'Jednego pedofila mniej'. albo, że na pewno miał coś na sumieniu. Albo że dlatego tak skończył, bo przestraszył się filmu braci Sekielskich. Ludzie, umarł człowiek... Nikomu nie zawinił.

  • dociekliwy - niezalogowany 2019-05-20 17:43:11

    a może zaszło coś takiego?: https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

  • gość 2019-05-20 17:44:26

    cały link: https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

  • gość 2019-05-20 18:01:51

    micus - niezalogowany 2019-05-20 17:04:10 TYLKO NIKOMU NIE MÓW ŻE ON UMARŁ ON NIE UMARŁ ON ZOSTAŁ ZABITY nawet jak zabił się sam także nie szerz fałszywych informacji "na początku było słowo" np. "wy wszyscy jesteście chorzy" (ks.Popiel) i nikt nie pytał dlaczego się "chory" "urodził się" ze złamaniem reki to tez nie pytał jak rękę złamał i nikt nie szukał winnych bo "chory" bo "umarł" bo taka jego uroda od naturalnego poczęcia do śmierci ???

  • gość 2019-05-20 18:19:52

    @ amicus - niezalogowany 2019-05-20 17:04:1 cmentarne hieny żerujące na "padlinie" przy "grobach pobielanych" "u m a r t w i o n y c h (na modlitwie" gorliwych jak poganie) od lat zajmujące się zaklinaniem rzeczywistości przez nich relatywizowanej na najwyższe sacrum wykorzystają nawet śmierć człowieka by zaatakować o ż y w i o n y c h tym faktem i kazać im milczeć - Jezus nawoływał do nienawiści ... kazał nawet zburzyć sacrum wykazując bardzo silne uczucie niechęci wobec hierarchii wartości Ojca religijnej piramidy społecznej Jezus nie mówił A G A P E SATANAS

  • gość 2019-05-20 18:22:24

    gość 2019-05-20 16:18:40 a dlaczego "śmierć" DLACZEGO nie POD ARTYKUŁEM "ZABÓJSTWO w łomżyńskim seminarium!" ???????????

  • gość 2019-05-20 18:32:38

    nawet jak to "samobójstwo" to jednak zabójstwo niebyło to życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci .... W TYTULE BRAK CO NAJMNIEJ PRZYMIOTNIKA "nienaturalnej" nienaturalnej śmierci .... na początku było słowo ANIOŁ któremu było brak przymiotnika ... UPADŁY mimo że siedział wysoko na drzewie co mogło Ewę zmylić i uznała go za wyższą inteligencję Aniołów Stróżów patrzących "z góry" (bo nie upadłych ;/ mimo że łazili na tym samym poziomie jak cień za drzewem ;/

  • Dr*** - niezalogowany 2019-05-20 19:01:58

    Łomża: Prokuratura bada sprawę NIENATURALNEJ śmierci kleryka ... Z bólem zawiadamiamy, w nocy w tragiczny sposób (odszedł???????) zginał alumn ??? nie to nie był wypadek .... odkryliśmy morderstwo alumna pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji (ks.Kotowski na Boga jakiej intencji jak ona brzmi !!!!!!!!!!!!!!!!) naszego (zmarłego??????????) zabitego współbrata, jego rodziny oraz (wspólnoty???????????????) seminaryjnej. Wszyscy trwamy w żałobie, dlatego prosimy (o uszanowanie pamięci zmarłego???????????) o milczenie owiec oraz postawę głębokiego (smutku?????????) rachunku sumienia najbliższej rodziny, wspólnoty łomżyńskiego seminarium i osób związanych ze zmarłym - o tym nie informuje w specjalnym komunikacje ks. dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. KOTOWSKI zmień dostawcę mentalnosci i bardziej się postaraj o jej zmianę iiiiiiiiiii WSTYDŹ SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wydanego lakonicznego komunikatu że "O D S Z E D Ł" może to twoja C U R V A(wł)T R O S K A sprawiła że "ODSZEDŁ" duch pocieszyciel ? Ks.Kotowski "DUCHA NIE GAŚCIE" by wiarę ustrzec !!!!! gdyż wiara nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna wręcz przeciwnie wiara może być a biblia udowadnia że (tu se wstawcie właściwe przymiotniki) wiara nawet do zbawienia jest istotna przeszkodą

  • Jacenty - niezalogowany 2019-05-20 19:04:25

    Młody człowiek słaby psychicznie, może miał jakieś problemy które go przerosły i tak postąpił to znaczy odebrał sobie życie.

  • gość 2019-05-20 20:24:25

    słabi psychicznie to świadczy o środowisku drapieżników bo ta słabość to ma swoje źródło .. zmęczenia materiału

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 21:51:03

    ,za mocno zepchnął proszę księdza

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-05-21 03:12:19

    Kondolencje dla Rodziny i żądajcie 10-20.000.000 ODSZKODOWANIA za wypadek przy pracy z WINY pracodawcy !

  • gość 2019-05-21 08:37:46

    @ MAFIA kk - niezalogowany 2019-05-21 03:12:19 "Kondolencje dla Rodziny i ...." "łączy się w „bulu i nadzieji” z .... uczonymi w piśmie t_uczonymi w prawie do bycia autorytetami władającymi językiem biblijnej żmii wijącej się wokół ofiary z "hymnem o miłości" nad którą są jeszcze cymbały brzmiące bezrozumnie ... językami ... poliglotów ... "szczęść boże" ... na nowej drodze życia "...na wieki wieków aMEN"

  • Gośćmania - niezalogowany 2019-05-21 08:58:36

    Zajezdzili chłopaka?czy psychika siadła?czytajcie na necie dużo takich przypadków wśród kleru polskiego

  • +++ - niezalogowany 2019-05-21 09:23:35

    @ Gośćmania - niezalogowany 2019-05-21 08:58:36 w konfrontacji z rzeczywistością "uczonych w piśmie" nabierając świadomości HU IS HU na drodze zbawienia doświadczając logiki "arcy kapłanów" "uczony w prawie" kanoników religijnego autorytaryzmu stojących ponad prawem .... nawet bo rzym zbierających "żniwo ..." w zakłamaniu kultury idących "po trupach do celu" "w prawdzie" relatywizowanej zasady Fer PleJ przy "wyścigu szczurów" intelektualistów pilnujących własnej hierarchii zależności posiłkujących się "w dobrej wierze" atakami zamordyzmu i cenzury .... widząc że ULEGŁ POKUSIE na zewnątrz pięknej w środku podstępnej ŚWIĄTYNI jak Judasz .... mógł mieć DYLEMAT JUDASZA ... paradoks Judasza o którym były czytania liturgiczne w owym czasie !!!!!!!! .... Przemoc Intelektualna to coś wijące niż przemoc psychiczna ... A PIERDOLONE "apostolstwo trzeźwości" trzyma się swojej wersji zdarzeń że przemoc domowa że pedofilia w kościele to wina picia wódki .... potem dziecko Ono szuka Ono Lgnie ... do stryczka zagubi się samo i jeszcze .... ks.Dr mówi ODESZŁO ... od nas "Odszedł" ... odszedł od świątyni świątej jak to co Jezus kazał zburzyć "Bogu na chwałę ludziom na ratunek" by taki Judasz tam nie doszedł i stamtąd nie "odszedł" na drodze "wiary" wykorzystany ... na meta_poziomie w zawodach z prawdą ... jakiej świadectwo daje Jezus "król żydowski" wytykając palcem "żydowską" wiarę w zdobytej na przeciwniku "zbroi bożej" przemyconą do Kościoła w Pawłowej duchowości !!!!!!!!! tylko ta zbroja ma takie COŚ że jak Bóg naciska guzika ... to ta Pawłowa zbroja kłuje nosiciela a ten pokrzykuje "ataki na kościół" i szuka kto za tymi ukłuciami stoi ... i tak się rozwija religijna schizofrenia ... paranoja indukowana przez szafarzy Pawłowego hymnu o miłości

  • ABC - niezalogowany 2019-05-21 10:33:02

    Ten robot przechodzi zabezpieczenia..

  • +++ - niezalogowany 2019-05-21 10:36:41

    Pomi karze na tablicy pamiątkowej mogliby wytatuować naskórek zdobiący tego kto modli się pod figurą a ma diabła pod skórą zaś tego diabła (vide J 8 44-do nadal) charakteryzuje treść prozaiczna "Żeby głosić kłamstwo(system wierzeń - religię- wtrącenie), trzeba systemu (plus-wtrącenie) – profe­sorów(katedr - wtrącenie), gazet(mediów kontrolowanych przez święte autorytety-wtrącenie), ideałów(cenzury-wtrącenie), promowanych bohaterów(zamordyzmu-wtrącenie) prasowych(doniesień o tematach zastępczych - wtrącenie), itd. Ale żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek.(Bóg Człowiek stojący na głowie ... twórców i strażników systemu - wtrącenie) PRYMASEM świętego 1000lecia W PRYMASA świętej rocznicy ta myśl przewodnia jest zaczerpnięta od ks.Prymasa Polski niestety nie ks.Polaka jaką podjął i rozszerzył jako własną ... we własnym interesie działający dla grupy trzymającej władzę ... ks. Józef Michalik Źródło: „Polonia Christiana” nr 17, listopad-grudzień 2010. ECCE HOMO...fobia "kimże JEST człowiek (dla człowieka w Kościele - wtrącenie) skoro bóg człowiekiem" ... a Bóg niechybnie JEST Ateistą ;/ "poprawcie mnie jak się mylę" to się tylko ośmieszycie powtarzając to samo przez to samo "na obraz i podobieństwo swoje" od wieków "...na wieki wieków aMEN"

  • gość 2019-05-21 10:38:11

    ABC - niezalogowany 2019-05-21 10:33:02 Ten robot przechodzi zabezpieczenia....bot o AI

  • gość 2019-05-21 10:52:10

    "Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy" a Bóg niechybnie JEST ... Ateistą ;/ "poprawcie mnie jak się mylę" to się tylko ośmieszycie powtarzając to samo przez to samo "na obraz i podobieństwo swoje" od wieków "...na wieki wieków aMEN" nie ulegajcie pokusie reformy Gowina przynoszącej (upadły) autorytet nadawany z góry na dół idących po szczeblach kariery w "wyścigu szczurów" idących do góry w wymianie pokoleniowej swoich promotorów aby z góry na dół powtarzać to samo przez to samo "...niech będzie pochwalony" ... "szczęść Boże" ... na *owej drodze życia

  • gość 2019-05-21 15:01:40

    popieram płacić odszkodowanie dla Rodziny , 10 milionów to najmniej !

  • bliskość154km - niezalogowany 2019-05-21 16:13:11

    Papież Franciszek - reakcja na film Sekielskiego Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti powiedział, że nuncjusz apostolski w Warszawie arcybiskup Salvatore Pennacchio zapewnił o bliskości i solidarności, którą papież Franciszek odczuwa wobec ofiar nadużyć seksualnych. takie moje pierwsze odczucie ... Taka pierwsza reakcja na publikację „Tylko nie mów nikomu” bliźnich Sekielskich. Rzecznik papieża f. kierujący się na krzyżu swoim lędźwiowym z empatią do ofiar ... poproszony przez PAP o komentarz wyznał : "Mogę potwierdzić, że nuncjusz w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio wyraził bliskość i solidarność Ojca Świętego i swoją z ofiarami nadużyć. " .... TA BLISKOŚĆ Apostolska z ul.. SZUCHA w Warszawie do ofiar w Łomży ma 154 km i powala na dzień dobry !!!!!!!!!!!!!! tą bliskość czuć jak smak wody przy studni kiedy w samarytańskiej przypowieści Mr.Jezusa mijał ją kolejny kapłan ... "Kościołowi na chwałę" "Bogu na ratunek ... zapierdalając na Mariackim Hejnale drogą S8 ... z nadzieją że zdąży wysłuchać "bArkę" razem z kolegą z którym się umówił w tej sprawie na ... mszę świętą w intencji sobie wiadomej

  • gość 2019-05-21 17:00:03

    Piekny ten budynek seninarium,piekny ale tylko na zewnatrz,bo w srodku bagno.

  • gość 2019-05-22 09:43:11

    A w tym seminarium to nie ma pederastów ? młody chłopak zetknął się z rzeczywistością za którą powinna zapłacić Diecezja Łomżyńska , wszystkie parafie .

  • +++ - niezalogowany 2019-05-22 10:09:49

    gość 2019-05-22 09:43:11 "A w tym semi..." winni tą karą być dotknięci tylko obrońcy tej PaToloigii gdyż a przede wszystkim "apostolstwo trzeźwości" trzeźwych jak orwellowska świnaia Racz zauważyć że diecezja to głów nie lud ubezwłasnowolniony zależny od postanowień nadawanych z góry na dół a każda betlejemska czytam oddolna inicjatywa to "ataki na kościół" tych "uczonych w piśmie" "arcy kapłanów" wiedzących lepiej kto sprawca a kto kozioł ofiarny ... żeby nie było tak jak w lewackiej klauzuli sumienia iż "kaczki grykę zjedzą a bocian y w dupę dostaną" ... za cierpliwość i pokorę wobec prawych jej ks.nauczycieli