:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Przy Szosie Zambrowskiej powstanie Mini Park

Prezydent Łomży, Łomża Szosie Zambrowskiej powstanie - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 06/11/2019 12:25

Zieleń, alejki, ławki i urządzenia do zabaw dla dzieci - wszystko to ma pojawić się w Mini Parku u zbiegu Szosy Zambrowskiej i al. Piłsudskiego w Łomży.

Teren u zbiegu Szosy Zambrowskiej i al. Piłsudskiego obecnie nie jest w żaden sposób zagospodarowany, ale w przyszłości ma się to zmienić. Ratusz opublikował dzisiaj zamówienie dotyczące wykonania dokumentacji technicznej nasadzeń zieleni wraz z alejkami parkowymi oraz małą architekturą na około półhektarowej części działki nr 12064/14, czyli tuż przy ul. Kasztelańskiej.

Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać: małą architekturę (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery), zieleń (nasadzenia, trawniki) alejki parkowe, oświetlenie i urządzenia dla dzieci (koło młyńskie, huśtawka typu "orle gniazdo" oraz inne). Zagospodarowany teren ma być ogólnodostępny i bez barier dla osób niepełnosprawnych.

Jak przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, budowa "Mini Parku" w tym miejscu była jedną z propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na tę inwestycję zagłosowało 1265 osób,  co dało jej drugie miejsce wśród wszystkich zadań zgłoszonych na południu Łomży i pokazało potrzebę powstawania tego typu miejsc w naszym mieście.

- Realizacja przedsięwzięcia ma na celu utworzenie kolejnego miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców, wpłynie na zwiększenie areału terenów zielonych oraz polepszy jakość przestrzeni publicznej miasta i podniesie jego walory estetyczne - dodaje Czech.

Oferty na wykonanie dokumentacji technicznej należy przekazać do 15 listopada, a realizacja przedmiotu umowy musi nastąpić do 31 stycznia 2020 roku. Zamawiający przy wyborze oferty będzie kierował się najniższą ceną.  Dopiero po otrzymaniu stosownych projektów przekonamy się, jaką wizję na łomżyński "Mini Park" mają projektanci.

lomza

Łomża: Przy Szosie Zambrowskiej powstanie Mini Park komentarze opinie

  • gość 2019-11-06 12:41:15

    Bardzo cieszymy się z mini parku tylko musi być zakaz wchodzenia z psami albo kary za psie kupki !

  • gość 2019-11-06 12:58:35

    Kilka lat temu też było głosowanie i wygrał psi park po wygranej nagle przeszkadzało i do dnia dzisiejszego nie zrealizowano więc taki twój marny głos wyborco.

  • gość 2019-11-06 13:15:47

    Mieszkańcy ulicy Kasztelańskiej protestowali przeciwko psiemu parku a ten mini park oby nie przekształcił się w psi park ............

  • gość 2019-11-06 13:16:32

    jak zwykle, ratusz chętnie chwali się takimi projektami. potem nawet nie zaproszą na otwarcie osoby, która zgłosiła taki pomysł do BO, a sami chętnie uśmiechają się do zdjęć. już nie raz tak było

  • gość 2019-11-06 13:18:46

    wystarczy postawić zakaz wstępu z psami i problem z głowy, a straż miejska będzie mogła wlepiać mandaciki. miasto zarobi

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 13:24:47

    Czy w tym miejscu da się odpocząć i bezpiecznie będą bawić się dzieci ? Z dwóch stron ruchliwe ulice .

  • gość 2019-11-06 13:25:48

    GRATULACJE DLA OSOBY KTÓRA ZGŁOSIŁA POMYSŁ MINI PARKU.TO BARDZO DOBRE ZADANIE DO WYKONANIA NA TYM TERENIE.

  • gość 2019-11-06 13:42:39

    lepszy pomysł żeby wybudować wieżowiec mieszkania by poszły raz dwa z takim widokiem klasa vip a nie jakieś placyki

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 13:48:10

    Szkoda ze ratusz nie zajmie się ważniejszymi zeczami jak oświetlenie bo na dmowskiego 3 żyje się jak w średniowieczu.Zgm umywa ręce twierdząc ze to miasta a miasto niema jak zwykle kasy bo na pierdoly wydaje.Tylko chcą żeby głosować na nich obiecują a po wyborach cisza .......

  • gość 2019-11-06 14:09:42

    Z jednej strony solidny ruch uliczny, z drugiej to samo.... przechodząc tamtędy mam już dość hałasu, jak tam odpoczywać?

  • gość 2019-11-06 14:15:52

    Za mało zieleni w mieście.

  • gość 2019-11-06 14:20:26

    Jak komuś za głośno w tym miejscu, to niech nie korzysta z tego miniparku. Poza tym jest to duży teren i dzieci będą się bawić bezpiecznie. A małe dzieci wszędzie trzeba pilnować. Atutem maja być podobno atrakcyjne urządzenia dla dzieci. Chyba , że okroją finanse-to teraz modne

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 14:23:56

    Na szpital dajcie te pieniądze zdrowie jest najważniejsze a u nas wszystko topnieje

  • gość 2019-11-06 15:26:49

    nie długo pół szpitala zamkną jak ma miejsce w całym kraju wtedy będziecie się leczyć w parku JP2 i miniparku młech

  • gość 2019-11-06 16:14:10

    Ten plac powinni przekazać za darmo dla Biskupa żeby mógł postawić kolejny Kościół...bo wiara jest najważniejsza.

  • gość 2019-11-06 16:44:39

    a może tak rondo z prawdziwego zdarzenia żeby było bezpieczniej ? nie no poco kogo to obchodzi przecież to wina tylko kierowców że do dvpy drogi.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-11-06 18:29:49

    ten teren jest najlepszy na mini parki, na plac zabaw, i w tym parku jeszcze siłownia .

  • Polak - niezalogowany 2019-11-06 18:44:12

    A gdzie moje psy będą teraz stały? W kolnie?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:32:22

    Zakaz wstępu z psami nie ma mocy prawnej, z psami można wejść nawet na plac zabaw i nikt nie ma prawa wystawić za to mandatu.
    https://www.prawo.pl/samorzad/czy-mozna-ustanowic-zakaz-wstepu-dla-psow-do-parku-do-piaskownicy,295303.html

  • gość 2019-11-06 19:37:56

    A na c h ó j pies w bloku?

  • gość młody - niezalogowany 2019-11-06 20:43:32

    Park będzie wizytówką miasta musi być piękny wspaniały pomysł ale czy po obu stronach Piłsudskiego

  • Won z psami - niezalogowany 2019-11-06 21:26:49

    Te, cwany gapa....można z psami na plac zabaw gdzie moje dziecko się bawi? To zaczekaj, jak Twojemu psu kulkę z mięsa ulepię. Nikt nic nie udowodni i nie będziesz miał z czym wchodzić...

  • Czebu - niezalogowany 2019-11-07 00:49:45

    Niech władze miasta wybiorą największą ofertę. Powinny być huśtawki dla małych dzieci i dla tych większych też. Naprawdę uważacie, że nastolatki nie chcą się pohuśtać? Niektóre 11, 12 latki na pewno mają na to ochotę. Patrzę i widzę, że huśtawki dla nastolatków nie istnieją. Potem się dziwicie, że dzieciaki biorą dopalacze. Co mają robić? Jak nie ma placu zabaw dla nastolatków. Uważajcie, bo na osiedlu na ulicy Prusa już ktoś otruł psy. Ktoś Was może podać do sądu.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 01:02:06

    ^^^^^
    Nieźle nasrane w głowie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 12:52:37

    A na co tyle bachorów trzymać je w domach na uwiezi, a nie mordy drą na całe osiedle i trzeba to znosić. Nie każdy pies zje coś z ziemi więc sobie rozrzucaj na palcach zabaw trutki, dzieci też często biorą do gęby różne przedmioty z ziemi.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 13:01:01

    Matrony to przyjdź matole i pobierz tylu pacjentom i później wykonaj te badanie to nie tylko pobrać ale te laborantki co pobierają krew to później muszą te badania zrobić bujanie i za te marne grosze

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 13:02:16

    Matrony to przyjdź matole i pobierz tylu pacjentom i później wykonaj te badanie to nie tylko pobrać ale te laborantki co pobierają krew to później muszą te badania zrobić bujanie i za te marne grosze

  • gość 2019-11-07 13:28:17

    Po pierwsze: z zakresu wyposażenia parku należy wykreślić KOSZE - to tylko zbiorowisko śmieci i dodatkowe koszty utrzymania - Jeśli wychodzisz na spacer i coś zjadasz, użyjesz chusteczki - opakowanie ZABIERZ DO DOMU !!!! tam jest Twój kosz
    po drugie: park na skrzyżowaniu ulic to jak w Warszawie strefa relaksu na skrzyżowaniu !!! chyba nie chcemy trafić na pierwsze strony gazet
    po trzecie: to miejsce należy zagospodarować ale tylko NASADZENIAMI DRZEW - tle dla miasta i ochrona pobliskich mieszkańców


    i (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery), zieleń (nasadzenia, trawniki) alejki parkowe, oświetlenie i urządzenia dla dzieci (koło młyńskie, huśtawka typu "orle gniazdo" oraz inne). Zagospodarowany teren ma być ogólnodostępny i bez barier dla osób niepełnosprawnych.

  • gość 2019-11-07 13:36:59

    Parki, skwerki, wyposażone w sztuczne "zabawki dla dzieci" i betonowe ścieżki - czas skończyć to tylko koszty nie wpływające na jakość życia mieszkańców - potrzebna zieleń i tylko zieleń ale w postaci drzew - to one oczyszczają powietrze !!!!! Panie Prezydencie czas skończyć zadłużanie miasta działać racjonalnie a nie na pokaz !!!!!

  • gość 2019-11-07 14:26:38

    TYLKO ZIELEŃ I NIC WIĘCEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 15:59:39

    Kolejny plac zabaw dla "bombelków"? Przeciez tam miał być wybieg dla psów, faktycznie Łomża zaścianek podlasia. Co raz więcej osob posiada psy,a ich wlasciciele też powinni byc wzięci pod uwagę. W każdym normalnym mieście maja miejsca przeznaczone na wybiegi. A w Łomży temat przemilczany. Smierdzi tu dyskryminacją.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 16:03:05

    Tak tu biadolicie, a czesto bachory są brudniejsze od psów, też szczą i srają po kątach. Ale macie racje powinno się separowac psy i nie wpuszczać ich na place zabaw bo jeszcze się zaraża robalami od tych boskich bobasów.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 16:43:38

    Tak tu biadolicie, a czesto bachory są brudniejsze od psów, też szczą i srają po kątach. Ale macie racje powinno się separowac psy i nie wpuszczać ich na place zabaw bo jeszcze się zaraża robalami od tych boskich bobasów.

  • ZDRAJCY - niezalogowany 2019-11-09 11:37:02

    w kampanii wyborczej do Semu prezydent Chrzanowski i jego v-c promowali kandydatkę tzw " Dyzmową " z Czyżewa , a nie kandydatów z Łomży !
    ... widać że Czyżew dla prezydenta Chrzanowskiego i jego v-c jest ważniejszy niż Łomża , może tam sołtysami zostaną ?

Dodajesz jako: |