:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Rozpoczęła się kampania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych [FOTO]

Komunikaty policji , Łomża Rozpoczęła kampania rzecz bezpieczeństwa osób starszych [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/09/2019 09:40

Przemoc domowa wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, ale i problem zaginięć osób w podeszłym wieku, są istotną kwestią bezpieczeństwa społecznego. Edukacja i rozpowszechnianie informacji o problemach związanych z bezpieczeństwem seniorów ma priorytetowe znaczenie w przeciwdziałaniu takim zdarzeniom.

W Łomży zainaugurowana została KAMPANIA NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA OSÓB STARSZYCH. W jej trakcie poruszana jest tematyka przemocy domowej wobec seniorów ale także problematyka zaginięć i przestepstw popełnianych metodą na tak zwanego "wnuczka". Kampania została przygotowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bialymstoku we współpracy z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Nadleśnictwem Łomża i Komendą Miejską Policji w Łomży. Konferencja zorganizowana została w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC!”, a także projektu „Senior Alert”. 

W trakcie trwania inauguracyjnej konferencji głos zabrał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnetrznych i Administracji Jarosław Zieliński, który podkreślił istotę podejmowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na różnych płaszczyznach seniorom. Z kolei Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz podkręślał wagę przekazu informacji o zagrożeniach wobec osób starszych. Szef podlaskich policjantów odebrał rownież  z rąk biskupa Tadeusza Bronakowskiegi i księdza Radosława Kubła podziekowania za zaangazowanie wszystkich policjantów w szereg działań mających na celu zwiększanie bezpieczeństwa seniorów. Problematykę i cel kampanii przedstawili ksiądz radosław Kubeł Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja" i Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji W Białymstoku podinspektor Maciej Zakrzewski.

Celem zainaugurowanej kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem występujących z różnych przyczyn zaginięć osób dorosłych, starszych. Każde z nich ma swój indywidualny charakter i przebieg. Najczęściej z powodu zaników pamięci, wystąpienia nagłych zaburzeń psychicznych, wypadków, zasłabnięć. Zdarzają się także przyczyny związane ze świadomym zerwaniem kontaktu z osobami bliskimi. Jedne z najtrudniejszych przypadków zaginięć dotyczą natomiast osób w podeszłym wieku, które pozostawione same sobie giną bez wieści. Zapobieganie przemocy w rodzinie wobec osób starszych jest szczególnie istotnym zagadnieniem w społeczeństwie, a ochrona seniorów przed przemocą należy do Powszechnych Praw Człowieka.

Źródło: KMP Łomża

lomza

Łomża: Rozpoczęła się kampania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2019-09-10 09:59:54

  a ze agi na tym nie było

 • real - niezalogowany 2019-09-10 12:06:25

  Takie sprawy nie wymagają czynienia zbiegowisk jak to akurat. Odpowiednie organy działają (albo nie działają) w granicach prawa i swoich kompetencji, a Jarosław Zieliński załatwił sobie w ten sposób w Łomży kampanię przed wyborami i oczywiście przyjechał na nasz koszt. Pic na wodę (święconą) fotomontaż.

 • gość 2019-09-10 14:04:00

  Minister Zieliński dużo zrobił dla ŁOMŻY I REGIONU - ma nasze głosy

 • gość 2019-09-10 18:54:54

  Co juz zrobiliście co trzeba ? Nagadalisćie na Prezydenta dla ministranta i komiendanta ? :) Dzień bez smarowania na CHrzanowskiego, dniem straconym.

 • aTakiNaMetody - niezalogowany 2019-09-10 21:21:29

  bezpieczeństwo osób starszych ... policjant zamiast geriatry ortopedy okulisty onkologa i innej "złotej rączki" ? ksiądz w przebraniu ratownika zamiast pomocy domowej w przebraniu księdza - taki żart ksiądz uśmiechnięty pewnie kolejka do staruszków się skraca szybciej niż do rehabilitanta specjalisty ? I Biskup który na drodze zbawienia zadbał by staruszków do nieba prowadził ks. pedofil w wielkiej tajemnicy wiary zatajając to że ubrał się diabeł w ornat i czyni pozory dobra metodą skuteczniejszą niż metoda "na wnuczka" bo to metoda "na kościół" metoda na "życie" po śmierci

 • Lecz - niezalogowany 2019-09-11 06:25:59

  Lecz Jezus mu odrzekł: "Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz ..". robił DOBRZE nie staruszkom ... gorliwym na modlitwie jak poganie "i jeszcze" myślącym o tym co ludzkie nie boże skorumpowany egzorcysto zapytaj "Cóż to jest dobrze ?" zanim zaczniesz robić dobrą minę do złej postawy duchownego który do Świątyni przychodzi jak Judasz do jej autorytetów

 • Lucyfer - niezalogowany 2019-09-11 07:00:08

  jak to " PRZEMOC " w rodzinie ? ... to jak to jest z tymi " naukami" watykańskiej organizacji i tych watykańskich AGENTÓW np jak ten Tadeusz Bronakowski : czyżby oni KŁAMALI i OSZUKIWALI Polaków że nauczają i czynieniu dobra i miłości ? ... DOBRO FINANSOWE dla watykańskiej agentury !

 • MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-11 09:32:10

  najgorsze co spotkało Polskę to 1000 lat OKUPACJI i ZNIEWOLENIA przez wrogich watykańskich agentów ...

  ... a do największych "zasług" czynienia ZŁA przez wrogą watykańską agenturę zaliczamy 3 ROZBIORY Polski i 130 lat wymazania Polski z map Świata

  = tak tak to watykańscy agenci ZORGANIZOWALI ROZBIORY Polski !

 • real - niezalogowany 2019-09-11 21:31:50

  Nie mogę zrozumieć skąd się biorą tacy idioci którzy uważają, że minister Zieliński dużo zrobił dla naszego miasta i regionu. Zrobił mniej więcej tyle samo co elokwentna Benia.

 • KubełNaTeSprawy - niezalogowany 2019-09-12 11:14:21

  Najczęściej z powodu zaników pamięci, (to pewnie z powodu dążenia stanu św.pamięci "co złego to nie my to oni" to np. dzieci molestujące ks.dobrodziejów znoszących ataki na nasz kościół) wystąpienia nagłych zaburzeń psychicznych, (to pewnie z powodu emocji towarzyszących konfliktom danych w warunkach stresu bojowego bojowników o prawdę) wypadków, zasłabnięć. (to pewnie z powodu egoizmu starych egocentryków tych co władzy rodzicielskiej jak kierownicy trzymają się do usranej śmierci zamiast z szacunkiem odnieść się do wolnej woli istot rozumnych bardziej sprawnych) Zdarzają się także przyczyny związane ze świadomym zerwaniem kontaktu z osobami bliskimi.(życie z takimi staruchami unoszącymi się Bogiem Honorem i pragnieniem egoistycznej Władzy nad ojcowizną to droga przez mękę a kto by chciał żyć z taką pasją trwania w konflikcie w wojnie domowej umacnianej z różańcem i koronką w łapie wojnie domowej pomnażanej staraniem ks. kapelanów piekła na ziemi tej ziemi) Jedne z najtrudniejszych przypadków zaginięć dotyczą natomiast osób w podeszłym wieku, które pozostawione same sobie giną bez wieści. (nie dziwi mnie to że nawet ks.proboszcz grabiący do siebie naplebanię nie przygarnie z miłością egoizmu starszyzny plemiennej w komunii z egoizmem własnym egocentryzmu karmionego z jego własnej ręki do której żaden skorumpowany egzorcysta nie przyłoży się z ratunkiem jak bóg przykazał ...

 • gość 2019-09-12 11:20:03

  @ real - niezalogowany 2019-09-11 21:31:50 morze lobbował na dziury w prawie dające możliwość zapuszczenia korzeni i ukorzenienia się "ratownikom" ze swą nadzieją te prawo wykorzystujący inaczej niż bóg przykazał ... Papieska intencja modlitewna Franciszka na wrzesień 2019 "módlmy się za moza i oceany" (w sensie papieskim ocean dobra jeszcze nie odkrytego i morze wyjścia z niewoli religijnego piekła na ziemi tej ziemi osmolonej duchem wezwanym staraniem świętej a nie tykanej prawicy JPII)

 • gość 2019-09-12 11:25:42

  Lucyfer - niezalogowany 2019-09-11 07:00:08 nawet obraz diabła z malowidła wiszącego w Łomżyńskiej katedrze jest fałszywy ... bo to katedra obłudników gorliwych na modlitwie jak poganie pięknych jak sam lucyfer najpiękniejszy z aniołów nie tylko upadłych jak sam diabeł przywódca duchowy - ojciec święty piekielnej hierarchii (danych) wartości utrwalanych (ogniem i mieczem) ... na wieki wieków amen ... ścielący się cudem cudownych zbrodni przeciw ludzkości ... przypisywanych wrogom (własnego) kościoła w którym nawet dzieci szkodzą wizerunkowi duchownych

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


uzywany piec co

piec co uzywany 608840772


Zatrudnię kierowcę CE

Zatrudnię kierowcę CE trasy międzynarodowe, wyjazdy tygodniowe, więcej informacji pod telefonem 503146287


Apple Iphone XS MAX Whatsapp:

For sale in wholesale Bitmain bitcoin Antminer S9 X3 A9 D3 L3+/ S15 /S17 PRO/ S9J/ T15 T17Z9 AND Graphics cards for gaming such as RTX..


Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie na wymiar . Wielkość mechanizmu od 50 cm do 300 cm szerokości . Cena rolety zależy od jej wielkości i wybranej tkaniny . W..


Docieplenia, Elewacje,Tynki

Firma zatrudni pracowników na docieplenia i prace elewacyjne. Wymagane duże doświadczenie. Może też być pomocnik. Atrakcyjne warunki. Praca również..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zatrudnie Kierowcę

Zatrudnię kierowcę C+E w transporcie Krajowym i Miedzynarodowym. Podstawa + kilometry


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


DAM PRACĘ

ZATRUDNIĘ OSOBĘ Z DOŚWIADCZENIEM DO KWIACIARNI


Do biura handlowego w Łomży:

Wraz z rozwojem naszego biura handlowego w Łomży poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. Mamy dwa wolne etaty które..


Docieplenia, Elewacje,Tynki

Firma zatrudni pracowników na docieplenia i prace elewacyjne. Wymagane duże doświadczenie. Może też być pomocnik. Atrakcyjne warunki. Praca również..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"