:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikaty policji , Łomża Trzeźwy poranek trzeźwy - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/06/2019 11:30

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów, którzy rano na terenie miasta i powiatu przeprowadzali działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze z drogówki przez blisko dwie godziny, w pięciu punktach kontrolnych zlokalizowanych na ul. Nowogrodzkiej, Spokojnej, Poznańskiej oraz w Podgórzy i Piątnicy badali trzeźwość kierowców.

Łącznie policjanci przebadali 826 kierowców. Aż pięciu z nich zdecydowało się wsiąść "za kółko" pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Dzisiejszym niechlubnym rekordzistą okazał się 57-letni kierowca fiata, którego zatrzymano do kontroli jeszcze przed godz. 7:00 na ulicy Nowogrodzkiej. Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego "wydmuchał" prawie 1,7 promila.

Jak informowaliśmy rano, policjanci w miniony weekend zatrzymali rówież 30-latka kierującego seatem, u którego badanie wykazało obecność 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy mały Płock jechał w Łomży ulicą Spokojną.

Policjanci przypominają, że w budynku KMP w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9 funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każdy może bezpłatnie i szybko dokonać pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednak, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.
 

zdj. ilustracyjne

lomza

Łomża: Trzeźwy poranek nie taki trzeźwy komentarze opinie

  • real - niezalogowany 2019-06-10 12:43:15

    Nie jestem przeciwko kontroli trzeźwości na drogach, a wręcz przeciwnie. Chodzi jednak o to, aby robić to zgodnie z prawem, a z tego co się orientuję, to nie można tego robić w ramach tzw. zbiorowej profilaktyki (vide - akcja trzeźwy poranek). To są opinie prawników, potwierdzone zresztą orzecznictwem sądowym. Może już wprowadzono sugerowane zmiany w przepisach na podstawie których działa policja?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-10 13:20:10

    Efekt 500+. Społeczeństwo chleje coraz więcej.

  • gość 2019-06-10 13:20:48

    temat badania na trzeźwość kierowców jadących prawidłowo i nie popełniających wykroczenia budzi wiele kontrowersji, brak jest chyba podstawy prawnej takich działań, czy nie ma w tym przekroczenia uprawnień przypadkiem, nie mylić z prawem do przeprowadzania badań, bo policja ma tez prawo do np. użycia i broni a nie strzela do przypadkowych kontrolowanych osób (mam nadzieje :) ), może redakcja by ten aspekt wyjaśniła?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-10 13:32:31

    Real A czy zgodnie z prawem jest jechać pod wpływem alkoholu. Lepiej wyeliminować potencjalnych morderców niż później płakać i współczuć innym. Jestem za wszystkimi możliwymi sposobami pozbycia się zaraz.

  • gość 2019-06-10 14:12:02

    Więcej koncesji na sprzedaż alkoholu :) !!!

  • gość 2019-06-10 15:45:20

    Za co zostane oskarzony jesli jednak nie dmuchne? i odmowie?
    Co wtedy sie stanie? Areszt odrazu? Czy zastrzela?
    Sprawa w sadzie o nie wykonanie polecenia?
    Z jakiego paragrafu sie wtedy odpowiada?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 07:51:43

    Więcej takich poranków a nawet po 16:00 i 15:00 powinni robić na głównych ulicach jak ludzie kończą pracę

  • Irokes - niezalogowany 2019-06-11 11:59:24

    To nie musi akcja specjalna. Policja powinna robić to codziennie. To jest ich praca. Za biurkiem cywile, mundurowi , w teren.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 18:59:25

    Jak Was slucham znawcy prawa, to az niedobrze sie robi. Ciekawe jak jakis pijak zabije Wam zone, dziecko, matke , ojca, lub kogos innego z rodziny (oczywiscie nikomu tego nie zycze), to co wtedy bedziecie gadac? Co Ci szkodzi jeden z drugim "prawniku" dmuchnac, usmiechnac sie i pojechac dalej? To taka ujma??? Jak nie masz nic na sumieniu, to co srasz w pory? Jak ma Policja wyeliminowac pijakow, ktorzy w dupie maja to czy kogos zabija, jesli nie beda robic takich akcji? Brawo Policja, tak trzymac! PS. Nigdy zaden przepis prawa nie zabranial trzezwych porankow, ani zadnego innego badania stanu trzezwosci. Pozdrawiam wszystkich myslacych.

  • gość 2019-06-11 20:59:37

    Jeżeli baran odmówi dmuchania siłą zawiozą go na badanie krwi i tyle nabryka.
    Śmieszne te ich kary. Codziennie jeżdżę samochodem a minęło kilka lat gdy policja mnie zatrzymała do kontroli. Można chlać i jeździć spokojnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 21:37:49