:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Uczcili pamięć pomordowanych Żydów [FOTO]

Historia, Łomża Uczcili pamięć pomordowanych Żydów [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 31/10/2019 15:31

Skromne delegacje złożyły dzisiaj kwiaty pod tablicą poświęconą ludności żydowskiej - mieszkańcom Łomży, którą wmurowano przed laty w ścianę budynku przy ul. Senatorskiej. Ufundowała ją lokalna społeczność w 44. rocznicę zagłady łomżyńskiego getta, które rozpoczęło się 1 listopada 1942 roku. - Czcimy pamięć tej wspólnoty żydowskiej, która w naszym mieście mieszkała - mówi wiceprezydent Andrzej Garlicki.

Punktualnie o godz. 14.00 delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w getcie Żydów, wmurowaną w ścianę budynku przy ul. Senatorskiej. Oprócz władz miasta, obecni byli przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ale również Hagi Ozdoba, potomek ocalałych Żydów, którzy wyjechali ze Zbójnej.

- W miejscu gdzie stała synagoga gminy Łomża, miejscu modlitwy, zgromadzenia i centrum kultury, tablica przypomina nam wszystkim o ważnej i wspaniałej wspólnocie, której już nie ma. - mówił Ozdoba.  - Potomkowie tej społeczności z dumą zachowują pamięć o swoich przodkach, poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, do dziś, w Izraelu i Polsce. Wzywam stąd, aby pamiętać i przypominać tym, którzy byli integralną częścią narodu polskiego i jego historii, że tylko pamiętając o swojej przeszłości można stworzyć lepszą przyszłość. Pamięć na zawsze w naszych sercach.

Getto w Łomży utworzone zostało latem 1941 roku na terenie ograniczonym ulicami: Woziwodzką, Żydowską, Rybaki, Zieloną, Senatorską, Starym Rynkiem.W sierpniu 1941 roku w getcie znaleźli się nie tylko miejscowi Żydzi, ale także pochodzący z okolicznych miejscowości: Jedwabnego, Piątnicy, Stawisk, Wizny i Rutek. Już wtedy miały miejsce egzekucje w lesie koło Giełczyna. M.in. 17 września 1941 roku wywieziono z getta i rozstrzelano 2 tys. osób. Ostateczna likwidacja getta rozpoczęła się 1 listopada 1942 r. Większość, czyli ok. 7 tys. Żydów, została deportowana do obozu przejściowego w Zambrowie, skąd później trafili m.in. do obozu zagłady Auschwitz.

lomza

Łomża: Uczcili pamięć pomordowanych Żydów [FOTO] komentarze opinie

  • głowAkościołA - niezalogowany 2019-10-31 20:24:44

    Czcimy pamięć tej wspólnoty żydowskiej, która w naszym mieście mieszkała - mówi wiceprezydent Andrzej Garlicki. ... JPII podobnie uczcił Galileusza za prześladowania ... oczy wiście których sam nie czynił bo ciągłość sukcesji apostolskiej dotyczy władzy a nie odpowiedzialności za jej "zły dotyk" ... taka sukcesja to kpina z ludzi którzy jej oddają cześć z powodu jej świętej ciągłości
    NON POSSUMUS ???
    dziś Garlicki wali głową przed takim pomnikiem ofiar kultury katolickiej ... jutro będzie czapkował przed innym pomnikiem kultury katolickiej ... i jeszcze wstydu nie będzie miał że jest jej niezłomnym adwersarzem kiedy katolicka żmija zjada własny ogon ... bo przecież ogon nie pożre "g ł o w y " co najwyżej może na łeb "g ł o w i e" nasrać ... jak W I L G A na (żywy) pomnik (Matki) JPII srając Ziarnem "gorczycy" zaprawionym jabcokiem w zbawczej sraczce oddawanej chojnym nawozem na oblicze ziemi tej ziemi aby "ziarenko" nie sczezło w stolcu zatwardziałości kustoszy zabytkowego "słowa bożego" i zapuściło korzonka i niech "gorczyca" rośnie niech spulchnia "groby pobielane" zaczynając od autorytetów katedry poległych w grzechu śmiertelnym przy umartwionych na modlitwie wiernych jak Huragan w próżni próżności religijnej umartwionych na modlitwie ociemniałych gapiących się w ołtarz g ł ó w n y z cmentarnych mroków prezbiterium od kruchty wyłaniający się jak rzeźba płonącej stodoły wydobywająca się niczym ogień wiary buchający z ołtarza ofiarnego jak z grobowego bebechu cmentarnej świątyni matrioszki katedralnego sarkofagu biskupa tego dawno temu pogrzebanego i jeszcze żywego ...w pamięci następnego pełniącego sukcesję apostolską z Pawłową miłością bliźniego swego do siebie samego bez odpowiedzialności za jej nie chrześcijańskie ale jakże katolickie dzieło braterstwa na ziemi tej ziemi pokalanej grzechem umacniania ks.pedofila w interesie honoru ...

    ... "Ludzi Kościoła" jakim Garlicki jadł je i będzie jadał z ręki ... taka kórwa mać kultura wyższa ... nisko upadła jak sam diabeł "ojciec" tej kórwa kultury święty ... którą rozjaśnia światło elektryczne "wiecznej lampki" zamiast światłości ducha bożego ... dzięki temu jest poczucie bezpieczeństwa sumienia i radość spod kapelusza przy krzyżu świętym nie wybrzmi upiornie kołataniem serca a sacrum jej wybrzmiewać będzie świętym blichtrem radosnego chwalebnego bałwochwalstwa tak samo jak obrzędy słowno muzyczne cymbałów brzmiących na cześć JPII-ego santo subito poświęconego na ołtarzu interesów grupy trzymającej władzę nad wielką klaką wielkiego pontyfikatu ... i nad wielką tajemnicą wiary w której pogrzebano ducha objawienia nie tylko ducha prawdy jakiej wymaga się od "g ł o w y kościoła" miejscowego ciążącej przy dupie swojej z całym dobrodziejstwem "stolca" jak "grób pobielany" ciężkiego cielska spowijającego krzyż lędżwiowy c z ł o n k ó bliższych i dalszych współżyjących w komunii z cnotą tylko z nazwy wyznawaną przez tych połączonych z nią w jedności osób duchownych nie rozumiejących na sposób ludzki i boski czego domaga się od nich zwykła osoba fizyczna nie tylko osoba prawna oraz trzy osoby boskie "i jeszcze" czwarta osoba boska matka i to ze Św. Józefem a nawet ateiści i to nie tylko lewacy komuchy ale nobliści ... na koniec dzieci te co do usranej śmierci molestowały ks.dobrodziejów ludzkości !

    Garlicki ... Żydów niegdyś niechcianych dziś ... cudze ... czcicie a swego czasu teraźniejszego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie

    Kapucynie ...

    jak to możliwe że w 2017 roku w Łomży ks.Pedofil został kapelanem jego świątobliwości papieża Franciszka ? ... Żebyście uczciwie poszli za Jezusem a nie brykali przy mogiłkach jak Biblijny Legion to byście widzieli w jak ciemnym rowie jest ta wasza kultura ...tętniąca "ciemną doliną"

  • Gość - niezalogowany 2019-10-31 20:42:27

    Gonić ich z naszego.kraju bo zrobią to co już z nami wcześniej, zło i zdradę mają we krwi, oni nie mają honoru, dla nich liczy się tylko mamona! Nie przepadam za tym narodem. Polecam książkę żyd oraz żyd ll w ramach rozjaśnienia zaszłości historycznych

  • gość 2019-10-31 21:38:51

    ci ludzie polscy żydzi w naszym mieście żyli , pracowali , uczyli się i umierali wzbogacając kulturę naszego miasta. Żydzi stanowili prawię połowę mieszkańców przedwojennej Łomży. Wstyd i hańba ,że miasto nie pamięta tych którzy to miasto współtworzyli i stanowili ważny ślad w jego historii. Wstyd ,że tak mało się o nich mówi , pisze. Wstyd ,ze nie ma po nich żadnych śladów . Byli i nagle wyparowali.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-31 21:55:45

    Chylę czoło za cierpienie jakie przeszli

  • gość 2019-10-31 22:02:11

    gość 2019-10-31 21:38:51 to raczej nie była tak do końca zdrowa symbioza ... a Ty nawet nadajesz temu zło czynne możne nawet podświadomie użyte tradycyjne zestawienie "i umierali wzbogacając kulturę naszego miasta" ..." Byli i nagle wyparowali" podobnie rzecz ma się z esseńczykami to takie żydowskie jakby "lewactwo" dziwna rzecz że Chrześcijaństwo którego praforma była obecna przed Chrystusem ... na którego oni czekali trwając przy swoich prorokach i jak przyszedł to za nim poszli ... przeszli do niego z ręki Jana ... i ci co BYLI widoczni jako esseńczycy nagle zniknęli z historii na osi czasu na przełomie starej i nowej ery "WYPAROWALI" ... w wojnie domowej po której została "ŚCIANA PŁACZU" i wielka tajemnica wiary ... HONOR narodu upadłego w bratobójczej kaźni ŚWIĘTE TABU w jakim prawda spoczywa jak Chrystus w krzyżu ... jak pedofilia u krzyża duchownych "co złego to nie my to oni" ... Natura nie znosi próżni po nagłym WYPAROWANIU żydowskich esseńczyków nagle wyrośli żydowscy CHRZEŚCIJANIE - apostaci uchodźcy światopoglądowi ... a z nimi wędrujący po osi czasu "wirus" "siły nie czystej" wymuszający "nawrócenia" efekt jojo ... i post factum światopoglądową spiralę przemocy .. konfliktów danych poproście ... o kwerendę na temat destrukcji kulturowej

  • gość 2019-10-31 23:04:42

    Zydzi sa winni sami sobie,morduja swoich ludzi(Jezusa,Palestinczykow i swoje rodziny
    ktore sa im niewygodne).
    Dlatego caly swiat zaczyna ich nienawidzic,co robia.
    W pismnie swietym bylo napisane (krew bedzie przelana na was i waszych dzieci
    za te zle czyny).

  • gość 2019-10-31 23:24:56

    gość 2019-10-31 23:04:42 o nie nie NON POSSUMUS to nie żydzi to ... przywódcy religijni siedzący po prawicy boga jedynie słusznego plemienia wybrakowanego bo sobie liczą pokrewieństwo od Abrahama a nie sięgają pamięcią do tego co było na samym początku "rodzaju żydowskiego" taki rodzaj ludzki zanim został pokalany nauką wiary w dobro i zło dobre dla wybranych takie tym lepsze im wyżej im bliżej wierzchołka gdzie się idzie dupa za dupą ..np. piramidy społecznej robiąc dupę z gęby bo to dobro dla nielicznych jest złe dla wielu którym trzeba uzasadniać ze to dobre dla wszystkich a to "gówno prawda" i odpowiedzią jest że się taki nie narodził co by wszystkim ... dorównał ... w tym przez kapłanów pilnowanym systemie wartości których oni są szafarzami czytam nosicielami ... "zarazami"

  • chrześcijanin - niezalogowany 2019-11-01 08:47:07

    nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mordowania ludzi z przyczyn narodowościowych, wielu z tu PiSzących PO faszystowsku ma w sobie krew Żydowską, oburzacie się za Wołyń, to samo róbcie za Jedwabne

  • tyle w temacie - niezalogowany 2019-11-01 10:37:41

    Do: chrześcijanin - powyżej Dlaczego w Jedwabnem nie dali dokończyć ekshumacji?... Nie szła po założonej tezie?... Poczytaj książki dr Ewy Kurek - pisane na podstawie archiwów żydowskich.

  • Antyhazar - niezalogowany 2019-11-01 11:12:40

    Najbardziej rasistowski i ksenofobiczny jest naród żydowski(czytaj Hazarski). Hazar to bandyta z krwi i kości, a najbardziej nienawidzą i stawiają jako największego odwiecznego wroga zgadnij kogo? Swoich sąsiadów Polaków. Drodzy Polacy obudźcie sie, bo na świece zachodzą poważne zmiany które uderza najmocniej w przyszłe pokolenia.

  • Antyhazar - niezalogowany 2019-11-01 11:14:20

    Polecam lektury Ewy Kurek

  • gość 2019-11-01 12:15:51

    @ Antyhazar nie do końca to jest tak .. gdyż owe twoje "lęki" mają swoje "źródełko" w tej samej "macicy" "rodzaju żydowskiego" jakiemu odpowiada "rodzaj ludzki" kierujący się "oczami" swoich hierarchów przemawiających co dobre a co złe dla "narodu" którego oni są "głowa" a wierni są "członkami" zobacz że "hierarchowie" pogrywają narodem i między narodami rozgrywając swoje interesy których podstawą jest władza nad duszami ... Islam (sprzeczny wojujący ze swoimi "heretykami" i z całym światem) wyszedł wyłonił się z tej samej logiki co katolicyzm (sprzeczny wojujący ze swoimi "heretykami" i z całym światem) to logika współżycia na drodze nauki wiary
    jedni mają swoich sumitów i szyitów inni mają swoich koloratkowych i jech owych antyklerykałów ... nasza kultura nowożytna to równia pochyła "rozmów ekumenicznych" hierarchów z hierarchami (np. Ukraina) na jakiej rozwija się religijna schiza bo "kanonicy" "uczeni w piśmie" dostojnicy tacy jak JPII z ogonem swoich koncelebransów "sprzedali dusze diabłu" i zrobią wszystko by ich wierny lud się o tym nie dowiedział do śmierci ... bo by szmaty darł z nich zdzierając ornaty w jakie diabeł staraniem tych Curva Św. Autorytetów się ubrał i ojczyznę swoją ubogacał zubażając wiernym ojcowizny ... Jezus Prorok islamu za którym Mahomet kładzie się Pieczęcią i zamyka pochód proroków ... bo wszystko już zostało powiedziane dalej można już tylko powtarzać to samo przez to samo

    Dlaczego Jezus jest tak ważny ....doktor Ewa Kurek nie powie dlatego jest to lektura warta tyle co nauczanie JPII większa cegła na ten sam mur ... za którym jest ta "wielka tajemnica wiary" heheh to sacrum którego uwolnienia boi się Rydzyk i cała jego prawica podsycająca niepokoje z każdej strony by wywołać odruchy obronne wokół tego swojego muru ... przy jakim wiara góry przenosi góry niegodziwości wierząc w to że tak trzeba że to dobre podczas gdy to zło coraz wyżej się wypiętrza wraz z dusz pasterzami "krzyża cierpienia"

  • chrześcijanin - - niezalogowany 2019-11-01 12:22:22

    Kurek to grafomanka, którą omija szerokim łukiem cały świat naukowy, kato-faszyści chcą negować hitlerowski holokaust, w którym chętnie POmagało i współuczestniczyło wielu tzw. "prawdziwych" POlaków, o ekshumacji w Jedwabnem decydowali suwerennie POlscy śledczy z prokuratorem generalnym Lechem Kaczyńskim na czele...

  • ja jestem ... - niezalogowany 2019-11-01 12:40:20

    Antyhazar - niezalogowany 2019-11-01 11:14:20 poleć się też swojej "bożej opatrzności" gdyż Hazarzy wyznają te same wartości co Prawdziwi Polacy ...
    Wiara w jedyność Boga
    Boska sprawiedliwość: wiara w sprawiedliwość Boga
    Proroctwo
    Sukcesja po Osobie przewodnika duchowego
    Dzień Sądu Ostatecznego i Zmartwychwstania
    takie KULawe doktory to rzucają "światło prawdy" na "te sprawy" jak JPII na ks. pedofilię albo ks. Nadzieja w Łomży na temat że "Dzień wszystkich zmarłych" to zła nazwa i winę za to ponosi PRL ... ks. fake news ... NON POSSUMUS ... ile zakłamania jest w tej "instytucji" niosącej "ogień wiary"

  • Antyhazar - niezalogowany 2019-11-01 13:02:05

    Czytając ten bełkot mam wrażenie że powinieneś udać się do dobrego psychiatry.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 13:10:23

    Polacy nie dajcie se wmówić, że jesteśmy więzami krwi połączeni z Hazarsko żydowskim narodem, dla pewnowci i utwierdzenia polecam zrobić testy DNA na pochodzenie. Myślę, iż znalazł by się promil ich potomków lub nie. ONI SIE NIGDY NIE ASYMILOWALI I ASYMILOWAĆ NIE BEDĄ, NIE DAJCIE SIĘ ZMIEKCZAĆ I OTUMANIAĆ. ULUBIONE ŻYDOWSKIE PRZYSŁOWIE: "WIDZIALEŚ KIEDYŚ MĄDREGO POLAKA"?? TO POWINNO DAĆ DO MYŚLENIA.

  • my jesteśmy - niezalogowany 2019-11-01 13:20:29

    Antyhazar - niezalogowany 2019-11-01 13:02:05 co chcesz powiedzieć że nie mam racji czyż Prawdziwi Polacy tak jak Prawdziwi Hazarzy nie wyznają Wiary w jedyność Boga
    ? nie wierzą w Boską sprawiedliwość i nie okazują wiary w sprawiedliwość Boga ?
    nie wierzą w Proroctwo ? nie idą śladami Sukcesji ... po Osobie swojego przewodnika duchowego ? nie wyznają Dnia Sądu Ostatecznego i Zmartwychwstania nie przygotowują się na ten dzień ?
    no co jest z tym bełkotem nie pasuje do linii programowej ? i co psychiatra ma większą wiedzę niż ten kto jej nie ma zgodnie z programem według którego zgodnie z założeniem "narodowego programu ochrony zdrowia psychicznego" dba się o prawidłowe postawy społeczne ?

    zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi kompleksowej, wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym 2)kształtowanie wobec osób z zaburzeniami psychicznymi właściwych postaw społecznych, w szczególności zrozumienia, tolerancji, życzliwości, a także przeciwdziałania ich dyskryminacji. (podpisała B. Szydło)

    "JESTEŚMY" w "ciemnej dupie" "i jeszcze" będziemy leczeni ... jak poczujemy się niekomfortowo ... bo z "ciemnej dupy" jak z "ciemnej doliny" wyjścia państwo nie zapewni ... na wieki wieków amen starając się by żadna "mądra głowa" z dupy (hierarchom tej ich hierarchii wartości) nie wyszła ???

  • Kościół-Szambo - niezalogowany 2019-11-01 13:34:04

    Tadeusz z Torunia Ojciec (B. Szydło) to nawet mówił "Nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią. " i kto z Śiwętego Kościoła zrobił Św. Szambo ... Hazarzy ??? Dwóch papieży nie daje sobie rady ogarnąć dorobku patologii jaki wykwitł z posiewu podczas wielkiego pontyfikatu ... Prawdziwego Polaka a papież Franciszek robiąc rachunek sumienia hierarchom uprzytomnił im by z Kościoła Matki nie robili nierządnicy że matka jest nietykalna

  • gość 2019-11-01 13:48:08

    Gość - niezalogowany 2019-11-01 13:10:23 mówisz o "Prawdziwych Polakach" to mów o "CZŁONKACH" których głowa jest tam gdzie ich głowa kościoła ... pozostali Polacy to Rodacy współżyjący z "OW(O)CEM ZAKAZANYM" już na początku "rodzaju żydowskiego" taki początek rodzaj ludzkiego ... mądry Polak to ten który "schowa głowę w piasek" chowając mordę w kubeł czy ten co wystawi łeb by dać świadectwo prawdzie i dostanie "krzyż cierpienia" a jak się będzie opierał to "i jeszcze" koronę cierniową że by inni widzieli czym się kończy podważanie świętych autorytetów którym wiara góry "cegieł" nosi pod piedestał Bogu na chwałę ... wiernym na rachunek ... sumienia wedle jedynie słusznej religijnej oświaty bez której prawica jest bezbronna ... bo bóg legitymizuje jej walory zdobywane przez ludzi z pasją z krzyżem cierpienia przy garbie ... narodu w jakim coraz silniej widać cierń psychiczny "członków" dalszych i bliższych "głowy kościoła"

  • gość 2019-11-01 14:52:56

    https://killuminati.pl/plany-iluminatow-william-carr/?fbclid=IwAR04y8Apy1XAgPbciYxMCTP_vA9e4Iq5ucAyiFpjh1-e1XrEBrOwq5I33S8

  • gość 2019-11-01 14:53:37

    https://vimeo.com/369926693#at=511

  • chazarowie - niezalogowany 2019-11-01 16:49:04

    w Polsce chazarowie miel najlepiej to tu mieszkali jako pasożyty ponad 700 lat
    .. a gdy przyszła 2 Wojna i oni też odczuli wojnę tak jak Polacy to w pierwszej nadarzającej się chwili UCIEKALI tam gdzie lepiej i w DUPIE mieli Polskę

    ot o cała " filozofia" chazarów z plemion pastuchów kóz

  • gość 2019-11-01 16:58:10

    w podlaskich gumofilcach nadal jest żywa tradycja nacjonalizmu , ksenofobi i nienawiści do narodu żydowskiego tak systematycznie i uparcie podtrzymywana przez lokalny kler katolicki. Nawet dzisiaj po latch echa nagonki czynionej wśród lokalnej społeczności wybrzmiewają tu w tych komentarzach gumofilców którzy nauczyli się po wojnie pisać i czytać.

  • chazarowie - niezalogowany 2019-11-01 17:09:41

    @ gość
    2019-11-01 16:58:10 ... ciemna maso zakłamana :

    ród Davida zakończył się na Davidzie .. bo przecież David ZAMORDOWAŁ swoich synów

    więc nie ma ani narodu żydowskiego i nie ma żadnych żydów

    .. a " bratnie " plemiona pastuchów kóz które koczowały w okolicznych piachach pustyni to oszuści śmierdzący kozim łajnem poszywający się pod " Naród Wybrany " i " Dzieci Boga "

    najniższe pobudki i oni sami idą w parze jak blizniaki

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:36:11

    Po komentarzach widać ze są bestie którzy powtórzyliby jedwabne .
    Tak bardzo nienawidzicie Żydów ale w Ameryce za dwa dolary u nich sprzątacie i to Wam nie przeszkadza . Ciemnogród .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:38:33

    Nie wiem jak jest na Podlasiu ale Łomża leży na historycznym mazowszu lecz jednak w województwie podlaskim, proszę nie mylić.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:41:39

    Właśnie te plemię Eskimosów doprowadziło że sprzątają w Ameryce mój drogi i to nie za 2$ tylko byś się zawstydził za ile, no cóż takich mieliśmy geniuszy ekonomi dla przykładu Balcerowicz, lepiej mieć w tym kraju więcej Polaków, oni się tego bardzo boją bardzo. Antypolonizm jest żywy. banda ...!

  • gość 2019-11-01 18:43:31

    Czytać hadko. Nawet w tak pięknym święcie wylewacie swoje frustracje i nienawiść. Do kogo? Do Żydów, których już w Polsce nie ma. Jeśli są to wielu z nas można przypisać do tej niezwykle zdolnej nacji. A bzdury pisane o Hazarach, to po prostu żenujący brak wiedzy i kolejny wyskok antysemickiego kretyństwa. Wieczna pamięć naszym współobywatelom Żydom.łomżyńskim

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:49:37

    Właśnie w tak pięknym świecie nie wylewajmy swojej frustracji i nienawiści tylko przejdźmy do literatury i może z niej się coś dowiemy, nieprawdaż? Merytoryka i pełny obiektywizm.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:51:47

    Polecam żydzi 2 Piotra Zychowicza

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:53:32

    Obława augustowska... To warto też wspomnieć

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:55:17

    Jedwabne Zrobili Niemcy kretynie!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:55:29

    Jedwabne Zrobili Niemcy kretynie!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-11-01 19:10:55

    a od Polaków to wara dziadu

  • Gość - niezalogowany 2019-11-01 19:17:35

    Gosc pełny nienawiści wyzywa innych z wykrzyknikami, poucz się , poczytaj a potem dopiero się odezwij. Edukacja nie boli

  • gość 2019-11-01 19:23:27

    https://wpolityce.pl/historia/285774-nie-powielajmy-klamstw-o-jedwabnem-swiadkowie-i-fakty-czekaja-na-prawde-w-odpowiedzi-piotrowi-skwiecinskiemu-wideo?strona=2

    Poucz się Poucz

  • gość 2019-11-01 19:26:35

    http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/kto-na-prawde-mordowal-zydow-w-jedwabnem-1941-ja-tam-bylem/

    Właśnie masz racje.. poucz się poucz

  • gość 2019-11-01 19:40:16

    Czemu się nic nie mówi o bólu i cierpieniu jakiego doznali Polacy w czasie II wojny światowej... tylko cały czas słychać o martyrologi narodu żydowskiego, nie rozumiem, każdy doznał takich samych krzywd.

  • gość 2019-11-01 19:42:43

    a propos jedwabnego
    Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców.

    Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

  • kulawo to idzie - niezalogowany 2019-11-01 19:58:09

    @ chazarowie - niezalogowany 2019-11-01 17:09:41 są też Hazarowie (zamieszkują Afganistan- grunty-ziemię) są też Hebrajczycy (zamieszkują Słowo - Kulturę) a z rodu Dawida jest ten kto ma sposób na Goliata (Rdz 3,15) nie tylko na Batszebę (list rozwodowy) a ród Dawida (jest z rodu Matki tego który walczył z Bogiem i z Ludźmi ...i wygrał a w "herbie" miał pietę) a ta historia jest bardzo przewrotna "salomonowa" głowa tu się morze zaplątać ale jest nić powiązań i po nitce do kłębka ten "żydowski" labirynt fenicko-egipski paleontoreligiastycznych "biblijnych" metafor symboli znaczeń znaków czasu zakazów nakazów alegorii wymieszanych z śmieciami architektury zdemolowanej na osi czasu tarciami światopoglądowymi - historycznymi które są świat tłem "biblijnego teatru" działań "sił nieczystych" można po nich swobodnie przelecieć tam i z powrotem jak ks. profesor Jemielity przez historie Kościoła bez brnięcia w "kurz" znaczeń rytych w słowach kluczach gdzie litera znaczy cechy atrybuty i wartości a zbiór "hieroglifów" z krótkiego imienia ma w sobie ładunek większy niż "data" jakiejś bitwy i więcej niż cała historia plemienia "polan" po chrzcie Polski a co było wcześniej bóg jeden raczy wiedzieć to tajemnica "spowiedzi" " Dzieci Boga " i tego jech owego instytutu pamięci narodowej ... mającego w dupie bratnie plemiona .... pastuchów kóz które koczowały w okolicznych piachach pustyni to oszuści śmierdzący kozim łajnem poszywający się pod " Naród Wybrany " i " Dzieci Boga "

    najniższe pobudki i oni sami idą w parze jak blizniaki
    hahaha dobre ! jak treść gwiazdy "Króla żydowskiego" od Betlejem dziadka Dawida do ... Betlejem nadal "przybierzeli ..." i nic nie zrozumieli ... "pasterze" i jech owa procesja prowadzona przez "akolitów" ciemności egipskich ...z zastępami ks. kapelanów młodzież zamieniających w dywizjony śmierci ... np. polskich "Huzarów Śmierci" wz. 1920 można by powiedzieć mających dużo wspólnego z obliczem ziemi tej ziemi oko ło łomżyńskiej ... z tylko jech owym gruntem jech owym religijnym matecznikiem

  • gość 2019-11-01 22:53:07

    a propos Jedwabnego trzeba być debilem albo bardzo podłym człowiekiem by pomijać świadectwa prawdy ludzi prawych i uczciwych a fałszywa prawdę budowac na świadectwach tych którzy mają krew na rękach.

  • gość 2019-11-02 00:16:44

    Tych którzy mają krew na rękach?? Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz,podłości to ty musisz mieć w sobie spory pokład skoro tak to widzisz, a o tym ze zrobili to niemcy z pomocą karabinów wymierzonych z rozkazem w lokalnych bandytów z którymi nikt nie chciał mieć nic wspólnego w owych czasach, najgorsze łotry i barachło. Dziękujemy żydom za wywózki na sybir, za NKWD, odwdzięczanie się wcześniej i dziś za to, że uratowaliśmy im najwięcej żyć ze wszystkich II wojny światowej, za ich dozgonną przyjaźń i Uczciwość(czytaj chciwość). I mówię to jako wnuk osoby która to całe zajście widziała jako naoczny świadek. STOP zakłamywaniu Historii!! Podziękujmy im jeszcze raz za wywózki, za Katyń, za Ubecje, za aparat prześladowania i represji Polaków i nie tylko.
    https://naszeblogi.pl/50314-zydzi-wsrod-komunistow-ii-rp-i-w-aparacie-nkwd-i-ub

  • gość 2019-11-02 00:20:35

    Dziś mamy do czynienia z masowym zakłamywaniem Historii. STOP ZAKŁAMYWANIU HISTORII,
    STOP POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ

  • gość 2019-11-02 01:01:28

    https://www.pch24.pl/polska-i-swiat-nie-znaja-prawdy-o-jedwabnem,44008,i.html

  • gość 2019-11-02 01:02:09

    Polacy są sprawcami mordu w Jedwabnem” – taki przekaz przeważa zdecydowanie nie tylko w systematycznie oczerniających nasz naród publikacjach zagranicznych, ale i tutaj, w Polsce. Państwo poświęcili sporo czasu na poznanie świadectw i dokumentów dotyczących zbrodni z 10 lipca 1941 roku. Czy ta dominująca, niemal wszechobecna wersja wydarzeń jest prawdziwa?

    Wacław Kujbida: Jest całkowicie fałszywa. Możemy to stwierdzić w oparciu o materiały: między innymi zeznania świadków, do których sami dotarliśmy, w tym żyjących jeszcze świadków naocznych, a także w oparciu o pamiętniki dwóch Polaków żydowskiego pochodzenia, wywodzących się z tamtych ziem.



    Elżbieta Kujbida: Autorzy tych wspomnień opisali swoje historie w dwóch książkach wydanych w języku angielskim: Warriors Harolda Zysmana (Syracuse University, 2005) oraz Deliverance. The Diary of Michael Maik (Keterpress Enterprises, 2004). Przetłumaczyliśmy ich fragmenty dotyczące Jedwabnego. Obydwie pozycje zawierają relacje żydowskich świadków – ludzi, którym udało się uratować z Jedwabnego i okolic samodzielnie bądź których ocalili Polacy. Jeden z autorów pisze, iż Niemcy otoczyli Żydów, zapędzili ich do stodoły i spalili. Drugi, że przy pomocy okolicznych rolników okupanci zebrali Żydów w Jedwabnem, a potem zapędzili do stodoły i spalili.

  • gość 2019-11-02 01:02:42

    Polacy żyjący w kraju wciąż nie do końca zdają sobie sprawę, że za granicą jesteśmy postrzegani jako naród morderców. Nie Niemcy, ale właśnie my – mówią w rozmowie z PCh24.pl Elżbieta i Wacław Kujbidowie, autorzy filmu dokumentalnego, pt. Jedwabne. Świadkowie – Świadectwa – Fakty.

  • gość 2019-11-02 01:07:42

    EK: Udział Polaków polegał na wskazywaniu, gdzie mieszkali Polacy żydowskiego pochodzenia („Jak nie pokażesz, kula w łeb!”) i pilnowaniu ich po zapędzeniu nieszczęśników do Jedwabnego. To jest całe polskie sprawstwo.

  • gość 2019-11-02 01:10:13

    WK: Przede wszystkim liczba ofiar. Na pewno nie było tam 1 600 ludzi, jak powszechnie się przyjmuje. Według naszych badań, trzysta zamordowanych osób to liczba i tak zawyżona. Po drugie, kłamstwem jest twierdzenie, że zabicie Żydów było efektem inicjatywy Polaków. Trzecia kwestia, bardzo uderzająca, to fakt, że całe tamto tragiczne wydarzenie ukazuje się w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości, od kontekstu historycznego. Nie mówi się, w jakiej sytuacji znajdowała się wówczas Polska, nie wspomina o terrorze panującym na okupowanych przez Niemców terenach i o tym, że nasi rodacy masowo wówczas ginęli. Świat słyszy wciąż o holokauście obywateli naszego państwa pochodzenia żydowskiego, a nie wie o większej jeszcze liczbie rdzennych Polaków wymordowanych podczas II wojny.

  • gość 2019-11-02 01:12:57

    Gdybyśmy chcieli opowiedzieć w filmie wszystkie historie, które poznaliśmy w trakcie prac nad nim, powstałby dziesięciogodzinny serial. Ci „wstrętni” Polacy, którzy mieli być sprawcami zagłady miejscowych Żydów, w rzeczywistości dokonywali niesamowitych wręcz czynów, by ich ocalać. W zagrodzie opodal Jedwabnego przez blisko cztery lata przetrzymywana była w jamie ziemnej czteroosobowa rodzina. I to pomimo, że w tych samych zabudowaniach swoją kwaterę umieścił oficer Wehrmachtu. Mało tego, o fakcie, że ukrywani są tam Żydzi wiedziała cała wieś!

  • racja - niezalogowany 2019-11-02 06:39:02

    bohaterskie czyny Polaków, tych którzy w Żydach widzieli podobnych do siebie ludzi nie umniejsza winy tych, którzy zgodnie z powszechnie wówczas panującym antysemityzmem (resztki tego obserwujemy do dziś, nawet na tym forum) pobratymców Jezusa uznawali jako gatunek podludzi do unicestwienia
    śledztwo w sprawie Jedwabnego przeprowadziły organy wolnego państwa Polskiego i nie ma powodów, by je kwestionować choćby w zasadniczych jego ustaleniach

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 07:47:24

    Dlaczego nic nie było o zbezczeszczeniu szczątków ludzkich w Śniadowie w przy budowie drogi za torami (po lewej stronie jadąc w kierunku Łomży) ? Kiedyś znajdował się tam kirkut. Dlaczego żadna wspolnota żydowska nie zainteresowała się tym tematem. Dlaczego rada gminy z wójtem na czele ròwnież to przemilczała?

  • gość 2019-11-02 07:49:42

    z Żydami w jedwabnym jest jak z ks.pedofilią w Łomży

    ks. Pedofil w 2017 roku przy Honorowych myślicielach Kurii w Łomży zostaje kapelanem jego świątobliwości papieża Franciszka walczącego z ks.pedofilami jak don chichot z wiatrakami

    a strażników ks.Honoru ludzi sumienia na ziemi tej ziemi ofiara dostaje cierń psychiczny ...po "kopaniu się z kobyłą"..na drodze dochodzenia do prawdy ...kom czym ks.honorowi ks.bydlacy są są komu czemu służą do kogo czego prowadzą ludzi i na co im tyle kościołków ....a gdyż świadectwo ofiary jest nie pod przyjęcia przez środowisko prawdziwych polaków jedzących ks.pedofilowi z ręki tylko dlatego ze to są "członki kościoła" a ich głową jest "ksiądz" manipulujący w środowisku i dający odpusty zupełne (taki skrót myślowy) tym co budują/umacniają jech owy kościół reduta sumienia jech owego honoru na ziemi tej ziemi

  • gość 2019-11-02 08:34:53

    po prostu to kościół ks.zKórwySynów ks.zoofilów ks.nekrofilów ks.pedofilów ks.psychopatów ks.socjopatów ks.psychotyków ks.bałwohwalców ks.wyrachowanych ks.włodarzy autorytetu zdobytego "ogniem i mieczem" ogniem wiary i mieczem jech owej kórwa bożej sprawiedliwości dających fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim Jego ...ekscelencji Syna Bożego którego mają w garści .. w dość nietypowej dla ludzi pozie na żelaznym krzyżu ich ulubionym widoku człowieka sponiewieranego ks.Bronakowski i jak tu kórwa nie pić jabcoka ? rozum sobie odebrać ... psychotropy ćpać by poczuć się wygodniej na kolanach przed zwycięstwem kultu kultury ks.anty Chrysta ? ... wasze zdrowie ks.Bronakowski 100 lat Domie ZłoTy i ty ks.Tadeuszu Honorowy ołtarzu Judaszy

  • gość 2019-11-02 10:56:30

    a propos Jedwabnego trzeba być debilem albo bardzo podłym człowiekiem by pomijać świadectwa prawdy ludzi prawych i uczciwych a fałszywa prawdę budowac na świadectwach tych którzy mają krew na rękach. A dzięki demokracji mogą bezkarnie dokonywac tego niecnego procederu. I zdaje im się ,że im mocniej krzyczą tym bardziej prawdę ukryją a tak naprawdę jest odwrotnie.

  • Jana 3/8 - niezalogowany 2019-11-02 11:07:36

    @ gość 2019-11-02 10:56:30 ... ks. "Rzeźnicy" przy których miejscowy Huragan rozwija się jak wiatr z dupy ... i wyraźnie widzisz skąd przychodzi i dokąd podąża za swym "relikwiarzem" ta duchowa przy cmentarniana patologia i jech owa kultura "grobów pobielanych"

  • gość 2019-11-02 11:15:21

    Gość - niezalogowany 2019-11-02 07:47:24 no powiedz kogo czego byli są i będą szafarzami ks. pachołki katedralnego ks. kustosza kultu kultury ks. Honorych obywateli ziemi tej ziemi ???

  • głowAkościołA - niezalogowany 2019-11-02 11:32:23

    gość 2019-11-02 10:56:30 to nie dzięki Demokracji a dzięki Religijnej demokracji taka "demokracja+" "członków" "kościoła" czytam "świątyni" której głową są dusz pasterze ... demokracja religijna przedstawiona jest podczas głosowania jakie Piłat zarządził w obawie przed zamieszkami czytam agresją "członków" wierzących swoim przywódcom za którymi "członki" podążają jak ogon za dupą diabła ... ich Ojca (J 8, 44-) jak ogon biblijnej gadziny za głową biblijnego węża ... oczy wiście Piłat starał się napięcia rozładowywać ale ostatecznie mu się to nie udało ... "anty semityzm" eksplodował ...wielką implozją a po wielkim wybuchu powstała "wielka tajemnica wiary" i dalej "co źle to nie my to oni" to Rzymianie ... to przez nich ta "ściana płaczu" "i jeszcze" to przez nich ta "bazylika za murami\'

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:39:41

    Przestań kłamać, i nie wrabiaj Polaków w Jedwabne, dosyć tych wierutnych kłamstw i oszczerstw, żydzi to powinni sobie zapalić lampkę i przejrzeć na te ślepia bo najwięcej sprawiedliwych jest w śród narodów świata. Żydzie skalaj się i przeproś za lata kłamstw i pomówień które kierowaleś do biednego Narodu Polskiego.

    Jakie świadectwa?? Te które sami sobie wymyśleliście? Przestańcie budować rzeczywistość na kłamstwie a wasze problemiki zniknął.

    Polacy pamiętajcie i nie dajcie se wmówić... robią z nas antysemitów. U Niemca szukać sprawiedliwości :) buhahah

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:41:31

    Przyjdą jeszcze piękne czasy przyjdą o
    dopłacimy się wam eskimoski

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:45:36

    Cóż mogę stwierdzić, zagnieździło się na tym forum antypolskie bydlactwo

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:55:17

    Czemu Żydki boją się ekshumacji w Jedwabnem i nie tylko? Bo się boją prawdy, zresztą oni takiego pojęcia jak prawda nie znają i wiele podobnych wartości, słowo prawdza wywołuje u nich paniczny strach, sprawia że trzęsą im się pejsy i srają w gacie. Z nimi się już dyskusja skończyła dawno.

    Ponieważ poparty też jest fakt istnymi dowodami, iż są najbardziej rasistowską i ksenofobiczną nacją na świecie, tyle w temacie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:02:57

    Pogromu w Jedwabnem dokonali Niemcy i oni tylko i wyłącznie.sa za to są odpowiedzialni!!

    POLITYCne śledztwo IPN, dobre sobie, czemu ich tzw. konny tak mocno boi się wznowienia ekshumacji?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:05:25

    STOP żydowskiemu rasizmowi i ich ksenofobii STOP!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:10:38

    https://vimeo.com/340030870 link do filmu o Jedwabnem, polecam.

  • gość 2019-11-02 12:11:00

    Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:45:36 a z jakiej parafii jesteś biedaku który zawołał logiką proboszcza wypasionego kościoła z polskiej parafii ?

    z obserwacji polityki jak deszcz z chmur umiecie poznać kiedy od ruskich idzie wojna a nie potrafcie rozpoznać kiedy diabeł idzie w ornacie i udziela wam wsparcia byście z wiarą byli w pełnej gotowości do ... posłuszeństwa wobec obrońców autorytetu ks. pedofili ...NON POSSUMUS ???
    tu przypomnę "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" (cud nad Wisłą 1944) Bóg Honor i Ojczyzna matka zamiast matki i ojca ojcowizny jak bóg przykazał

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:21:26

    Eee ty psychiczny jechowy czy jak cię tam zwał, wes ta swoją schizofrenią nie zaśmiecaj na forum. Do lekarza specjalisty!! Raus sznela ;)

  • gość 2019-11-02 12:22:30

    Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:02:57 jak z badania żywych nie potrafią usłyszeć prawdy to przy profanacji zwłok prawdy też się nie dopatrzą ... tak samo jak przy profanacji życia ofiar obrońców autorytetu ks.pedofili

    IPN to takie same dobrodziejstwo dla kultury narodowej między narodowej i ponad narodowej jak autolustracja członków konferencji episkopatu polski współżyjących ze sobą w jedności ducha Świętego ...JPII

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:36:02

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/channel/UCep4M5G9Sadmonq1qCgL8Ag&ved=2ahUKEwinq5XXt8vlAhUu2FkKHbKpBFUQjjgwAHoECAEQAQ&usg=AOvVaw1smr74CvY4RKofVMLgXKaD

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:36:42

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/channel/UCep4M5G9Sadmonq1qCgL8Ag&ved=2ahUKEwinq5XXt8vlAhUu2FkKHbKpBFUQjjgwAHoECAEQAQ&usg=AOvVaw1smr74CvY4RKofVMLgXKaD

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:42:29

    https://youtu.be/eE81d-3mfz4

  • gość 2019-11-02 12:45:17

    a propos Jedwabnego trzeba być debilem albo bardzo podłym człowiekiem by pomijać świadectwa prawdy ludzi prawych i uczciwych a fałszywa prawdę budowac na świadectwach tych którzy mają krew na rękach. A dzięki demokracji mogą bezkarnie dokonywac tego niecnego procederu. I zdaje im się ,że im mocniej krzyczą tym bardziej prawdę ukryją a tak naprawdę jest odwrotnie. Ta prawda doprowadza ich wręcz do szału a atwiastyczne cechy przodków buzują w ciele i umyśle czego świadectwo dają tu na forum.

  • demokracja+ - niezalogowany 2019-11-02 13:00:21

    gość 2019-11-02 12:45:17 "poprawcie mnie jak się mylę" tekst zawiera błąd kardynalny ... tam gdzie autor wskazuje na demokrację ... nie można demokracją nazwać czegoś co jest religijną demokracją to tak jakby samochodziskiem nazywać goliata sterowanego z kabelka no jeździ ale jak daleko można na nim zajechać jak długo można na nim jechać ? aż strach pomyśleć jaki figiel taki "samochodzik" może jadącym zgotować niczym "dobra mina" do zlej gry

    Goliaty były wykorzystywane przez armię + w walkach podczas powstania warszawskiego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:00:21

    To kolejne urabianie Polaków kłamstwami przygotowujące do realizacji ustawy 477. Dziś Żydzi mogą wszystko „udokumentować i udowodnić”, tak jak np. w Warszawie udokumentowali, że spadkobierca ma 140 lat. Wystarczą lewi świadkowie, lewe papiery, przekupieni urzędnicy i już, bo to PODSTAWA działań „obrotnych” Żydów w załatwianiu ich lichwiarskich biznesów... Żydzi to przecież mistrzowie prowokacji ....antysemityzm żydowski to tylko głupie, naciągane hasło torujące im drogę do łupienia świata, do łupienia tępych gojo-podludzi... Nie chcesz oddać jeszcze do niedawna własnych pieniędzy i majątku – antysemita, nie chcesz pracować na pejsów lub ich przedstawicieli – antysemita, chcesz mieć własny kraj i być patriotą – antysemita i faszysta, nie popierasz Brukseli i Sorosa – antysemita i ksenofob, lubisz Węgrów – antysemita, nie stosujesz się do bandyckiej żydowsko-USA ustawy – antysemita, nie chcesz zamienić Polski na Judeopolonie – antysemita…. Podobno Żydzi mają w tym świecie jedyny nieomylny głos i dlatego to oni rozdają karty, narzucają styl grania i oszukują jak chcą pod siebie...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:02:27

    Fakty
    POLSKA
    ŚWIAT
    LOKALNE
    Serwisy
    Interia.pl
    Poczta
    Fakty
    Biznes
    Sport
    Pomponik
    Pogoda
    Styl
    Mieszkania
    Kobieta
    Nowe Technologie
    Gry
    Giełda
    Waluty
    Praca
    Wyniki
    Motoryzacja
    Film
    Świat seriali
    Muzyka
    Nowa Historia
    Dziecko
    Menway
    Mobtech
    Program TV
    Horoskop
    Świat kobiety
    Noclegi
    Opracowania
    Encyklopedia
    Bryk
    Tekściory
    Radio
    Okazjum
    Na żywo
    Forum
    Smaker
    Deccoria
    Maxmodels
    Rankomat
    Tipy
    Promocyjni
    Kody rabatowe
    Porównywarka
    Czateria
    Promoceny
    Radio online
    Pogoda Poznań
    Pogoda Łódź
    Pogoda Lublin
    Pogoda Olsztyn
    Pogoda Gdynia
    Pogoda Kielce
    Pogoda Zabrze
    Pogoda Gliwice
    Pogoda Bytom
    Pogoda Zielona Góra
    Pogoda Koszalin
    Pogoda Płock
    Pogoda Rybnik
    Pogoda Tychy
    Pogoda Wałbrzych
    Pogoda Opole
    Pogoda Legnica
    Pogoda Przemyśl
    Pogoda Zamość
    Pogoda Rzeszów
    Pogoda Warszawa


    AMBASADOR IZRAELA O POLSCE: TWIERDZENIE, ŻE TO KRAJ ANTYSEMICKI, TO ABSOLUTNA NIEPRAWDA
    POLSKA Dzisiaj, 2 listopada (09:25)
    UDOSTĘPNIJ
    KOMENTUJ
    "W Polsce istnieją przejawy antysemityzmu, ale powiedzieć, że Polska to kraj antysemicki, to absolutna nieprawda" - powiedział w sobotę ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi.

    Alexander Ben Zvi /Piotr Molecki /East News
    Alexander Ben Zvi /Piotr Molecki /East News
    Alexander Ben Zvi podkreślił w rozmowie z Radiem Zet, że krytyka polityki Izraela i izraelskich polityków to nie jest antysemityzm. Antysemityzm to twierdzenie, że Żydzi są odpowiedzialni za coś, tylko dlatego, że są Żydami - mówił dyplomata. "Kto mówi, że nie można krytykować polityków izraelskich? Można, ale jako polityków, a nie jako Żydów, tak samo jak można krytykować polityków Francji czy Szwecji w kwestiach międzynarodowych. To normalne. Nienormalne jest, gdy mówimy o Żydach jako narodzie w sposób negatywny" - powiedział ambasador.

    REKLAMA

    Pytany, czy dostrzega antysemityzm w Polsce, powiedział, że zachowania antysemickie w Polsce są, tak jak i w innych krajach, czy to Europy, czy w Stanach Zjednoczonych. "Ale powiedzieć, że Polska to kraj antysemicki, to absolutna nieprawda" - podkreślił ambasador Izraela. Dopytywany zaznaczył, że jeżeli chodzi o przejawy antysemityzmu, Polska nie wyróżnia się na tle innych państw.

    Pytany o kwestię restytucji mienia zaznaczył, że nie jest jego główną misją jako ambasadora w Polsce rozmawiać ciągle o majątku pożydowskim w Polsce.

    "W niektórych krajach Wyszehradu, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji przyjęto jakieś rozwiązania; rząd i gmina żydowska doszły tam do porozumienia. Myślę, że w końcu także w Polsce musi się znaleźć jakieś porozumienie" - stwierdził. Dodał, że dyskusja na ten temat musi odbywać się spokojnie i między ekspertami a nie mediach.

    PAP
    UDOSTĘPNIJ

    WASZE KOMENTARZE(1972)


    PODPISZ SIĘ
    ZALOGUJ SIĘREGULAMIN
    Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
    WPISZ KOMENTARZ
    Wysyłając komentarz jako użytkownik niezalogowany,
    akceptujesz niniejszy regulamin.
    NAJCZĘŚCIEJ WYRÓŻNIANE
    Jak działa wyróżnienie?
    ~Tomuś- Dzisiaj (10:30)
    Wpis pod spodem bo komunizm marksistowsko-bolszewicki blokuje!
    ~Tomuś- Dzisiaj (10:30)
    Ooooo to żeś Pan Panie Ambasadorze wkurzył teraz ruską opcję polityczną która dostała się do sejmu, jak i FxOxLxKxSxDxOxJxCxZxÓxW ! Oni pokochali być antysemitami, w celu odsunięcia PiSu od władzy, jak i wkurzyłeś Pan Żydów komunistycznych i socjalistycznych, którzy widzą z opcją prorosyjską interes, bo pod skrzydełkiem mateczki rasii 447 zostanie zrealizowane! Stąd cały krzyk i jęki kiedy Jarosław Kaczyński jest u władzy! Oczywiście w mojej ocenie nie widzę przeszkód w celu deportacji komunistycznych i socjalistycznych żydów do Izraela w celu nauki Biblijnej, bo to również przez nich nie ma w Polsce powszechnego wolnego dostępu do broni palnej! Komuniści i socjaliści nie są pożądani w Polsce, stąd moje poparcie dla Wspaniałego Człowieka Prawdziwego Wolnościowca Prezydenta Donalda Trumpa! A dopiero co obaliliśmy ich rząd w 2015 roku w wyborach, a już jakie jęki! A jaki antysemityzm jest w Niemczech i Rosji - Pan Stanisław Michalkiewicz za głowę się nie złapie, i jego qń federacja :-DDDDDD Pozdro! !ZWIŃ
    ~Tomuś- Dzisiaj (10:31)
    Uwaga na tego drugiego Tomusia - de ża wu!
    ~to też blokuje- Dzisiaj (10:33)
    wspólna europa hitler "za" tusk "za" - ja przeciw wspólna waluta hitler "za" tusk "za" - ja przeciw przymus ubezpieczeń hitler "za" tusk "za" - ja przeciw państwowe szkolnictwo hitler "za" tusk "za" - ja przeciw państwowa słuzba zdrowia hitler "za" tusk "za" - ja przeciw aborcja na życzenie hitler "za" tusk "za" - ja przeciw ... tusk takich jak ja wyzywa od f@szystów... ZWIŃ
    ~SzklaneOKO- Dzisiaj (10:34)
    *** To kolejne urabianie Polaków kłamstwami przygotowujące do realizacji ustawy 477. Dziś Żydzi mogą wszystko „udokumentować i udowodnić”, tak jak np. w Warszawie udokumentowali, że spadkobierca ma 140 lat. Wystarczą lewi świadkowie, lewe papiery, przekupieni urzędnicy i już, bo to PODSTAWA działań „obrotnych” Żydów w załatwianiu ich lichwiarskich biznesów... Żydzi to przecież mistrzowie prowokacji ....antysemityzm żydowski to tylko głupie, naciągane hasło torujące im drogę do łupienia świata, do łupienia tępych gojo-podludzi... Nie chcesz oddać jeszcze do niedawna własnych pieniędzy i majątku – antysemita, nie chcesz pracować na pejsów lub ich przedstawicieli – antysemita, chcesz mieć własny kraj i być patriotą – antysemita i faszysta, nie popierasz Brukseli i Sorosa – antysemita i ksenofob, lubisz Węgrów – antysemita, nie stosujesz się do bandyckiej żydowsko-USA ustawy – antysemita, nie chcesz zamienić Polski na Judeopolonie – antysemita…. Podobno Żydzi mają w tym świecie jedyny nieomylny głos i dlatego to oni rozdają karty, narzucają styl grania i oszukują jak chcą pod siebie....ZWIŃ
    ~SzklaneOKO- Dzisiaj (10:34)
    ***. PiS po cichaczu już płaci, zwraca im majątki i dogaduje się z Żydami. Dlaczego nie znalazł się żaden poseł, który zadałby pytanie premierowi Morawieckiemu - Skoro twierdzi Pan, że sprawa roszczeń wg ustawy 447 została już załatwiona, to proszę poinformować Izbę, na czym polega to załatwienie.? Czyżby PISiory i Żydzi już wiedzieli, że nie należy publicznie poruszać tego tematu.?? Przecież to ma groźny wydźwięk w kontekście naszej niepodległości i uzależnienia. Wszyscy wiemy, ze większość Żydów nienawiść do Polski i Polaków wyssało z mlekiem matki. Nie chcemy ich w Polsce, bo oni Polaków (oprócz tych uległych i przekupnych) nienawidzą. Oni bezpośrednio lub pośrednio zabili WIELOKROTNIE więcej Polaków, niż Niemców w swojej obronie. Jakie posiadali majątki w Polsce skoro nigdy nie pracowali tu produktywnie? Tylko lichwa, naciąganie i przekręty. Żydzi jak widzą kasę to zrobią wszystko by ją zdobyć

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:05:55

    Fakty


    ***. PiS po cichaczu już płaci, zwraca im majątki i dogaduje się z Żydami. Dlaczego nie znalazł się żaden poseł, który zadałby pytanie premierowi Morawieckiemu - Skoro twierdzi Pan, że sprawa roszczeń wg ustawy 447 została już załatwiona, to proszę poinformować Izbę, na czym polega to załatwienie.? Czyżby PISiory i Żydzi już wiedzieli, że nie należy publicznie poruszać tego tematu.?? Przecież to ma groźny wydźwięk w kontekście naszej niepodległości i uzależnienia. Wszyscy wiemy, ze większość Żydów nienawiść do Polski i Polaków wyssało z mlekiem matki. Nie chcemy ich w Polsce, bo oni Polaków (oprócz tych uległych i przekupnych) nienawidzą. Oni bezpośrednio lub pośrednio zabili WIELOKROTNIE więcej Polaków, niż Niemców w swojej obronie. Jakie posiadali majątki w Polsce skoro nigdy nie pracowali tu produktywnie? Tylko lichwa, naciąganie i przekręty. Żydzi jak widzą kasę to zrobią wszystko by ją zdobyć

  • gość 2019-11-02 13:06:59

    Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:00:21 a jaką realizację ust a w i budżetu mamy dzięki ustawie konkordatowej ? w PRL nie było tylu bezdomnych i nawet program ochrony zdrowia psychicznego nie był potrzebny a ludzie ciężko pracowali i mieli czas dla dzieci i bez 500+ wskaźnik przyrostu naturalnego był największy i znacznie większy niż za rządów JPII tak bardzo troszczących się o dzieci zwłaszcza o te nienarodzone

  • Andru - niezalogowany 2019-11-02 13:14:07

    To, co wyprawiają Żydzi z Polakami i Polską na całym świecie to zgroza, to zaplanowana przez żydów manipulacja przypominająca judaszowe łgarstwa. Czy żydzi dostali „rozkaz” atakowania Polski i Polaków z powodu wymyślonych i wymyślanych przez nich roszczeń i odszkodowań wspartych przez ustawę 447.? Od 65 miliardów do 330 miliardów dolarów - tyle chce żydowska „chciwa rodzina” od Polski za mienie zagrabione i zniszczone przez Niemców na terenie Polski w czasie drugiej wojny światowej. A wiecie, że ten burmistrz miasta USA Jersey City - Steven Fulop jest żydowskiego pochodzenia,? To tłumaczy, aż nadto jego bezczelną wypowiedź w sprawie pomnika katyńskiego i osoby Karczewskiego, to tłumaczy gorliwe wykonywanie rozkazów od jego czosnkowych mocodawców. „Występ” Fulopa pokazujący antypolonizm to kolejny element żydowskiej gry przeciwko Polsce i Polakom. Oni chcą nas przecież już po raz kolejny obrabować. Polski rząd i wpływowi Polacy powinni wykorzystać ten kolejny atak propagandy żydowskiej na Polskę i zrobić WIELKĄ akcję w światowych środkach masowego przekazu oraz Internecie, tak aby ten dźgnięty bagnetem poslki żołnierz stał się światowym symbolem nie tylko Katynia ale również rasistowskiego antypolonizmu żydowskiego… Należy podać sprawców zbrodni katyńskiej z imienia, nazwiska i rodowodu, bo ci z NKWD byli szczególnie gorliwi, a przecież może któryś z nich to jakiś krewny tego burmistrza i jego kumpli plujących na Polaków… W USA mamy codzienne strzelaniny, czy to w szkołach, domach czy innych miejscach publicznych. Codziennie widzimy tam krew i drastyczne mordy, a pomnik pokazujący prawdę historyczną jest rzekomo nieodpowiedni dla dzieci, dlatego im przeszkadza, bo niby.. jest drastyczny. Ależ hipokryzja w wykonaniu amerykańskich żydów, ależ robią sobie z nas jaja… Widzę, że każdy żyd myśli, iż może robić i kłamać co chce, bo jest z tzw. narodu wybranego, bo jest żydem. Co raz więcej Polaków przeciera oczy ze ZDUMIENIA

  • KońTrojański+ - niezalogowany 2019-11-02 13:19:07

    Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:05:55 cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie a macie KońKordat z cyniczną biblijną gadziną co ma język rozdwojony i tym swoim języczkiem uwagi z prawego i lewego koniuszka sonduje na prawo i lewo kogo opleść i zdusić kogo połknąć w całości a kogo jadem capnąć i czekać ... aż się wykończy głupio przy tym udając że ofiara choruje bo gadzi łeb niewinny

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 13:23:30

    Stop żydowskiemu rasistowskiemu antypolonizmowi!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-11-02 13:31:31

    Andru - niezalogowany 2019-11-02 13:14:07 znam tylko katolików ze swojej rodziny większość to zKórwySyny do kościoła chodzące jak ksiądz do pizdy by spełniać jej pożądania nie by ja nawracać potem taka pizda jak ksiądz jej zrobi dobrze to sama za księdzem leci ... w grzechu jeszcze większym i tak mniej więcej wspierają się zKórwySyny z ks.zKórwySynami z "członkami" kościoła przy Kościelnej piśdzie na tym polega ich kórwa prawo i ich kórwa prorocy ... ale nie to miał na uwadze Jezus mówiąc miłujcie się wzajemnie jak jak ja was umiłowałem ... a oni robiąc jawne szyderstwo z nauki Jezusa jeszcze modlą się o miłosierdzie do Jego Ojca ... schiza zupełna jak Kościół na linii Gdańsk - Kraków od morza w górą jak Polska długa i szeroka

  • głowAkościołA - niezalogowany 2019-11-02 13:50:15

    z Żydami w Jedwabnym JEST tak samo jak z ks.pedofilią w Łomży

    ECCE wielka tajemnica wiary "tajemnica spowiedzi" troszczących się o honorowy wizerunek bardziej niż o czyste sumienie którego warunkiem jest kultura zadość uczynienia aby konfesjonał nie stał się miejscem profanacji życia bożego na ziemi tej ziemi

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 14:29:21

    Psycholu milcz

  • Aklamacja - niezalogowany 2019-11-02 14:33:11

    z Żydami w Jedwabnym JEST tak samo jak z ks.pedofilią w Łomży

    ECCE wielka tajemnica wiary "tajemnica spowiedzi" troszczących się o honorowy wizerunek bardziej niż o czyste sumienie którego warunkiem jest kultura zadość uczynienia aby konfesjonał nie stał się miejscem większej profanacji życia bożego na ziemi tej ziemi
    czynione staraniem ks.zkórwySynów
    aby nie zakwitło na niej boże objawienie

  • POLAK. - niezalogowany 2019-11-03 13:59:23

    My składamy kwiaty na ich pomnikach, a czy oni tak się wyrywają i składają na naszych pomnikach , grobach, tylko my i my a oni dla nas NIC NIE ROBIĄ. Przestanmy im w du.... włazić.

  • Andru - niezalogowany 2019-11-03 15:45:28

    Prawda oni nam kwiatków nie składają tylko naiwni nic nie wiedzący Polacy tak. To jest okropne co się wyrabiają.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 15:53:01

    Zapamiętaj Polaku drogi, że dla żyda jesteś tylko gojem, czyli zwierzęciem które on se może użyć kiedy chcę na co najważniejsze jak pan uśmiercić, to ich podstawowe zagadnienie z Talmudu żydowskiego. Zachęcam zajrzeć do Talmudu.

  • my k.... żyjemy - niezalogowany 2019-11-03 16:16:01

    Pół roku po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" reżyser Tomasz Sekielski wyraził ubolewanie z powodu braku reakcji Kościoła na opisane w dokumencie wydarzenia. "NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu/pomocy/zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historie. Nie znalazł się nawet jeden duchowny" - napisał na Facebooku Sekielski, dodając: "Gdzie my k.... żyjemy?".

    Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news-tomasz-sekielski-o-polskim-kosciele-emocjonalny-wpis-dzienni,nId,3314853#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  • Mateusza16/23 - niezalogowany 2019-11-03 17:13:06

    POLAK. - niezalogowany 2019-11-03 13:59:23 olać osrać i oszczać taką logikę "przykutą" od pomników bo to "żywy pomnik" biblijnego Legionu ... brak tylko w Kościele tego "Bożego Ciała" co ten Legion pośle w pisdu między biblijne świnie ... w ich własną ostatnią drogę

    tymczasem Jezus niezmiennie powtarza "Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!" Mt 8/22
    a pójdź za mną to właśnie jest to "zejdź mi z oczu" (szatanie) które Jezus mówi do Apostoła po którym Kościół ma sukcesję apostolską w myśleniu na sposób Boży a nie bałwochwalczy ks.Powtórzonego Prawa 5, 7-10 a bezrozumni patrzą w obraz "Faustyny" dany im na pokuszenie a przecież Jezus nie zmienił ani jednej kreski ani jednej joty w Prawie zagubionych ... przy religijnych urojeniach (Mateusza 5/19) jak ten "cud nad Wisłą" jeden z wielu Bałwochwalstwem rzeźbiony w Imię Boże np. w 1944

  • gość 2019-11-03 17:21:18

    a tym co w "obraz" malowany bałwochwalstwem gapią się jak wół na malowane wrota to podaję do rozważenia nie "tajemnicę męki i zmartwychwstania" ale "Ręce Jezusa" gdzie Faustyna ulokowała "stygmaty" a gdzie te dowody męki zachowane w kościołach i w Kościele widoczne są bezspornie sprzecznie na innych "dowodach" zbrodni (osób duchownych) kapłanów przeciw Królowi Żydowskiemu

  • głowAkościołA - niezalogowany 2019-11-03 18:35:38

    ks. Stefanek twoje kazanie z mszy w dniu dzisiejszym wygłoszone przez radio na wszystkie strony ziemi tej ziemi godne jest oplucia z każdej strony tak by błoto można było ulepić z niego ludziom na oczy ... oczy wiście ... by lepiej dostrzegli że ...

    Ty ks. Stanisław usilnie z a m i e n i a s z

    po pierwsze
    akt stworzenia (akt miłości) w akt własności czyniący poddanych Króla który ma mieć ludzi w swoich rękach zwracam uwagę że Jezus taki królem nie chce być a wolna wola jest po to aby Królewską Godność Jezusa nadać wszystkim jej godnych (dalej o tym jaki i dlaczego)
    po drugie
    wartość zaginioną po której odzyskanie przychodzi Jezus z a m i e n i a s z na wartość utraconą z tej własności do jakiej ona twoim zdaniem powinna należeć a nie na tym polega odkupienie by ta "własność" zmieniła właściciela dalej będąc "niewolnikiem" jakiego lepszego Króla czytam Właściciela (Jezus przychodzi po zaginionych z domu "Izraela"-nowe imię Jakuba w oryginalnej pisowni imieni znakowanego literalnie jako pięta vide Rdz 3/15) a ten Dom to Raj utracony w drodze manipulacji słowem bożym (dekalog -ustrój hierarchii wartości) odzyskanym potencjalnie na drodze do raju nadal nie odzyskanego w jakim wszyscy jesteśmy Królami ...Rodzaju Ludzkiego wobec tego co na ziemi wobec kozłów owiec ... węży ... nie wobec siebie nawzajem)
    po trzecie
    ks. Stefanek zupełnie ignorujesz drogę uczciwego pokierowania (Słowem bożym) w postępowaniu grzesznika (jak biblijna żmija) uciekając od problemu przy sobie tak by odwrócić uwagę słuchających od siebie a wiernych twoich skupić daleko od Ducha Prawdy w tym słowie porzuconego z a m i e n i a j ą c drogę zadość uczynienia na drogę Ducha Zakłamania bałwochwalstwa z nadzieją wgapienia się na obraz miłosierdzia (ks. Wyjścia 20, 3-6) ... ks.Stefanek "przebacz im bo nie wiedzą co czynią" dotyczy tych co mieszkają w puszczy amazońskiej a nie w diecezji łomżyńskiej bo ci poznali Słowo boże i od Pierwszej komunii z nim współżyją

    Po czwarte
    Sąd ... "te ręce" Boga ... jak On tymi swoimi rękami was podzieli jednych na prawo drugich na lewo ...tymi rękami jest słowo ... na początku było słowo a słowo było u Boga i Bogiem Było i Bożym ciałem się stało ... na 6 dni na początku rodzaju ludzkiego i 7 dnia kiedy Bóg odpoczywał ... diabeł się w ornat ubrał ... potem był Jezus i tego dnia powróciło widmo "króla żydowskiego" które tak bardzo przeszkadza tej twojej hierarchii wartości która akt miłości zamienia na akt własność wiązanej ludziom węzłami gordyjskimi "żydowskiej" religijności "Pawłowej" "faryzejskiej" duchowości ... napędzanej drogą wiary ... Jezus to z tej drogi wyrywa i stawia na drogę świadectwa prawdy której wy dostojni niczym "groby pobielane" lepszego sortu nie chcecie przyjąć bo zostanie wam pusty katedralny grobowiec własnej egocentrycznej próżności z odchodami owiec które nagle się zorientują że ich Jezus odkupił z bycia owcami i że tak jak On Oni też są na ziemi tej ziemi Królami ... rodzaju ludzkiego

    ks. Stefanek idąc do katedry powtarzaj swą prawicą w serce swoje mea culpa a językiem swoim powtarzaj "przegraliśmy sami z sobą" na głos by cię inni ks.antenaci z anteny twojej usłyszeli
    nawracajcie się ... prostujcie (swoją) drogę pańską ... prostujcie ścieżki dla pana żeby miał do was krótszą drogę ... by Słowo do was przyszło z sądem ostatecznym "...na wieki wieków amen" akt własności zamieniając na akt ...hipoteczny ...wieczysty ... uwłaszczeniowy ??? ale to was ogołoci ... z poddanych ??? Ks.Stefanek nie szukaj kompromisu ... jak ten wielbłąd biblijny szukaj miłosierdzia przy uchu igielnym ks.Wielbłąd objuczony jak tabor dostojnika z poddanymi przez ucho igielne nie wejdzie tu się miłosierdzie kończy (Księga Wyjścia 20, 2–7) "ucho miłosierdzia" się nie rozciągnie i nie rozerwie (ziemia egipska to uniwersalizm religijnego ciemnogrodu staraniem kapłanów egipskich ciemności po której zbyt wielu "niewolników" umysłowych czytam religijnych kroczy "ciemną doliną" taki uniwersalizm drogi Pawła drogi świadectwa wiary innej niż droga Jezusa droga świadectwa prawdy)

  • my k.... żyjemy - niezalogowany 2019-11-03 18:43:32

    ks. Stefanek jak już będziesz dą żył do zamieniania czegoś w swoich kazaniach to zamieniaj drogę Pawłowej duchowości zamieniając Pawłową drogę wiary na drogę prawdy to droga duchowości Jezusa z jaką będziesz mógł się podnieść z tronu wychodząc z drogi trwania przy tronie (przy błędzie) na drogę wyjścia (do raju) wtedy sobie powiesz uczciwie Ja jestem drogą ... wobec ludzi których nauczasz jak dojść do sądu ostatecznego drogą zbawienia nie zatracenia