:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Uczniowie pojadą bez biletów. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę

Rada Miejska w Łomży, Łomża Uczniowie pojadą biletów Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 28/08/2019 14:45

Dzieci do lat 7 oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich z siedzibą w Łomży (do ukończenia 22 roku życia) skorzystają z bezpłatnej komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych naszego miasta. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie, a zmiana ma obowiązywać od 1 października.

Przyjęta dzisiaj zmiana dotyczy uprawnienia dzieci do lat 7 (na podstawie oświadczenia rodziców lub opiekunów)  oraz uczniów łomżyńskich szkół podstawowych i łomżyńskich szkół średnich do lat 22 (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej) do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską  w granicach administracyjnych miasta Łomży.

- Jest to kolejny krok w kierunku objęcia jak największej grupy osób do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży, zgodnie z postulatami mieszkańców naszego miasta kierowanymi do Prezydenta Miasta Łomża - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem projektu. Zmiana ma obowiązywać od 1 października 2019 roku.

Obecnie z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in. osoby po 60. roku życia posiadające Łomżyńską Kartę Seniora, dzieci do lat 4 oraz niepełnosprawne dzieci i młodzież, uczące się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej lub ośrodka rehabilitacji i z powrotem.

Jak przekazał dzisiaj prezydent Chrzanowski, władze miasta dążą do wprowadzenia bezpłatnej komunikacji, co ma być możliwe w przeciągu roku lub dwóch lat.

lomza

Łomża: Uczniowie pojadą bez biletów. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę komentarze opinie

  • gość 2019-08-28 14:53:22

    A z Nowogrodu, Kupisk, Piątnicy ?

  • gość 2019-08-28 15:10:55

    a płacisz podatki do miasta czy do gminy? niech Ci gmina zorganizuje darmowe przeloty...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 15:23:10

    rok szkolny zaczyna się we wrześniu a nie październiku. co za problem we wrześniu zasranym już to wprowadzić

  • Ok - niezalogowany 2019-08-28 15:39:16

    Ok, a autobusów szkolnych jest co raz mniej m.in do Śniadowa. Szczególnie po od rana po noc. Teraz gdy wchodzą dwa roczniki. Dzieci/młodzież będą mieli na 14 ta jak potem wrócą?

  • gość 2019-08-28 15:57:18

    niech ci sniadowo finansuje darmowe przejazdy do lomzy i z lomzy

  • gość 2019-08-28 16:21:54

    A GDZIE WY WYCZYTALIŚCIE, ŻE ( JAK BYŁ TAKI PROJEKT ) BEZPŁATNA KOMUNIKACJA NIE OBEJMIE DZIECI I MŁODZIEŻY ZAMIESZKAŁEJ PO ZA MIASTEM ŁOMŻA, A UCZĄCEJ SIĘ W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH NA TERENIE MIASTA ? Czytanie tekstu ze zrozumieniem tu się kłania .

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 16:31:01

    No właśnie dlaczego do cholery od października a nie od września, jeszcze chyba chcą te dzieci oskubac

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 18:21:46

    Weźcie przestancie pierdolic 300plus 500 na kazdego dzieciaka polowa wystepuje do szkoly o stypedia i caly czas malo i malo a co 2 "rodzic" nie nadaje sie na opiekuna jak sam durny to czego ma dzieciaka nauczyc wystepuje

  • gość 2019-08-28 18:37:01

    do gościa z ostatniego komentarza. A matka cię nie nauczyła kultury? Uważaj na słowa trochę. Dobrze że ty jesteś BARDZO INTELIGENTNY. POZDRAWIAM

  • gość 2019-08-28 18:37:10

    konarzyce kupiski stara Łomża itp przyłączyć do Łomży to też będą mieli darmowe przejazdy )

  • alojzy - niezalogowany 2019-08-28 18:53:41

    A może tak dla "WETERANÓW" darmowe przejazdy? Tak jak robią w innych miastach.

  • gość 2019-08-28 18:55:39

    wyprowadzają się z miasta bo na wsi taniej a teraz chcieliby za darmo jeździć

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 20:05:48

    Ci uczniowie z poza Łomży to dają zatrudnienie w Łomżynskich szkołach i bursach, sklepach, barach itp.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 20:08:51

    To przeprowadzacie się do mniasta a nie miauczycie teraz

  • Gość - niezalogowany 2019-08-28 20:35:05

    Brawo dla Prezydenta że spełnia obietnice wyborcze!!!głos dobrze oddany w wyborach

  • gość 2019-08-28 21:37:00

    brawo prezedent, brawo radni - widać w Łomży można więcej niż w Warszawie trzaskowskiego - i co trolle ? dwójcie się i trójcie i tak guuuu____Fno z teogo będzie - ciekawe kto jest lokalnym brejzą :) ZAŁOSNI PEOWSCY TROLLE JAK NIE MAJĄ SIE DO CZEGO PRYCZEPIC TO CZEPIAJĄ SIĘ miesiąca PAŻDZIERNIKA, bęcwały - społeczeństwo nie jest głupie, nie jest takie jak myślicie przegrywy

  • alan - niezalogowany 2019-08-28 21:38:06

    Święta prawda :)

  • gość 2019-08-28 22:17:10

    o BKL zapomnieli to największy popęd tego miasta

  • Gośćww - niezalogowany 2019-08-28 22:20:45

    A w Ostrołęce wszystkie przejazdy i poza granicami miasta są bezpłatne i to już dwa lata! !! Być może gminy się dokładają do przewozów, tego nie wiem, ale można jeździć za darmo po wszystkich liniach.

  • gość 2019-08-28 22:34:35

    To wyprowadź się do Ostrołęki...

  • gość 2019-08-28 22:35:37

    Darmowe bilety powinny być tylko w Łomży a nie ościennych gminach, bo jak Łomża chciała przyłączyć ościenne gminy do miasta to każdy odwrócił się tyłem, może to i inne rzeczy bardziej ich zmobilizują by powiększyć powierzchnię miasta

  • Gość - niezalogowany 2019-08-29 07:47:23

    A ja jak się uczyłem w szkole to jeździłem 4 lata na gape. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-08-29 08:22:30

    Ale twøj dzieciak już nie hehe

  • gość 2019-08-29 09:11:23

    https://prawdaolomzy.pl/wp/2019/08/29/zarobkiradnych/

    Ile zarabiają radni? Sprawdzcie juz teraz. Jutro o 7:00 kolejny artykuł - ile zarabia prezydent i czemu istnieje az tyle komisji i posad wiceprzewodniczących. Żeby sie nachapać :) Dokładne wyliczenia!

  • Mądry - niezalogowany 2019-08-29 09:25:16


    Od roku z bezpłatnej komunikacji mogli korzystać poznańscy uczniowie.
    Grono osób korzystających z bezpłatnych przejazdów poszerzyło się.
    Od niespełna miesiąca poznański Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził darmową komunikację również dla uczniów spoza terenu Poznania.

    Od 1 sierpnia bez konieczności kasowania biletu mogą podróżować liniami organizowanymi przez ZTM uczniowie szkół podstawowych nie tylko z Poznania, ale również mieszkający w innych gminach objętych transportowym porozumieniem międzygminnym: Czerwonaku, Dopiewie, Kleszczewie, Komornikach, Kostrzynie, Kórniku, Luboniu, Mosinie, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach, Puszczykowie, Rokietnicy, Suchym Lesie, Swarzędzu, Szamotułach, Tarnowie Podgórnym, Dusznikach, Kaźmierzu oraz Zaniemyślu.

    Warunkiem skorzystania z bezpłatnej komunikacji jest ważna legitymacja szkolna z wpisanym miejscem zamieszkania adekwatnym do miejscowości ze strefy biletowej ZTM: A, B, C lub D.

  • gość 2019-08-29 09:31:51

    brawo że prezydent zadłuża miasto tak dalej cba czeka

  • gość 2019-08-29 12:05:18

    Uczniowie pojadą bez biletów! I tak uczniowie jeździli bez biletów! Więc nie wiem po co zawracanie głowy tym naszym Radnym, w tym czasie mogliby podlać ogródki przydomowe lub wytrzepać dywany :)

  • gość 2019-08-29 12:58:39

    Decyzję o bezpłatnych przejazdach wszystkich uczniów – mieszkańców Łomży, ale i ościennych gmin - radni miasta podjęli jednomyślnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-29 14:55:24

    Brawo..jedna z lepszych decyzji , a do tych zakompleksionych mieszkańców Łomży przestańcie ciągle dzielić ludzi co to za różnica czy zameldowany w Łomży czy w gminie Łomża wielu z nas ma meldunek w Łomży a mieszkamy poza nią i na odwrót ale większość pracuje,robi zakupy, i większość czasu i pieniądzy zoastawiamy w Łomży więc po co ta fanaberia .....ogarnięcie się i otrząśnięcie z tej zawiści komu się należy a komu nie ...bez obrazy -pozdrawiam wszystkich...!

  • gość 2019-08-29 18:45:03

    A cóż to za dyskryminacja osób dorosłych,ja się pytam? Czy uczniowie płacą podatki? W innych miastach wszyscy mieszkańcy jeżdżą komunikacją miejską tak jak w pobliskiej Ostrołęce.

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-29 19:59:49

    aaa ciepłownia gazowa nie była by TAŃSZA ? .. AAA skąd radni wezmą BIOMASĘ dla MPEC i czy te 70.000.000 zł PORĘCZENIA to radni poręczają WŁASNYM majątkiem , czy jak zwykle nikt nie będzie ponosił ODPOWIEDZIALNOŚCI ?

  • gość 2019-08-29 22:52:32

    Brawo Brakoniecki!!! W końcu twoje pomysły są realizowane. Prezydent Chrzanowski daleko zajdzie mając takiego geniusza!

  • gość 2019-08-29 23:03:37

    Brako z Porozumieniem Gowina! takiego prezydenta nam trzeba.Brako na prezydenta!

  • gość 2019-08-29 23:07:35

    Dziękujcie Darkowi B. że Tarka jest po stronie Mariusza!

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-30 12:10:05

    @ WROGOWIE Łomży : = NAJDROŻSZY W POLSCE ODBIÓR ODPADÓW I ŚMIECI

  • ZDRAJCY - niezalogowany 2019-08-30 12:47:19

    radnym i władzom ręki NIE PODAJĘ !

  • gość 2019-08-30 14:57:08

    https://prawdaolomzy.pl/wp/2019/08/30/zarobkidwa/
    Tak sie drenuje publiczne pieniadze.

  • gość 2019-09-26 18:23:23

    NIE DLA BKL :)

  • gość 2019-11-08 15:56:13

    w tym artykule jest mowa o mieszkańcach miasta a nie wsi.Dopytajcie sołtysa lub proboszcza.
    A jak nie to na świnię i wio.

Dodajesz jako: |