:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Szkoły i edukacja, Łomża Większość szkół strajkiem - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 22/03/2019 09:50

Chociaż referendum nie zakończyło się jeszcze definitywnie, w większości szkół na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego nauczyciele chcą strajkować. Oficjalne wyniki poznamy najprawdopodobniej na początku następnego tygodnia.

Dzisiaj (22 marca) referenda jeszcze trwają. Oficjalne wyniki mają być znane w poniedziałek 25 marca. Jak informuje nas Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży, większość placówek z terenu Łomży i powiatu łomżyńskiego chce strajkować. Nie wszystkie wyniki dotarły już do ZNP, ale wiadomo, że chodzi m.in. o gminę i miasto Łomża oraz gminy: Zbójna, Nowogród i Piątnica. Oprócz jednego z łomżyńskich zespołów szkół, w którym nie znane są jeszcze wyniki, we wszystkich pozostałych szkołach średnich nauczyciele i pracownicy są "za". Akceptację referendalną wyrazili także pracownicy łomżyńskich burs.

Do strajku nie przystąpiła szkoła w Jarnutach ponieważ nie ma tam związku zawodowego, a sami nauczyciele do ZNP zgłosili się za późno. Na tę chwilę tylko w Szczepankowie referendum można uznać za nieważne, gdyż nie wzięła w nim udziału wymagana liczba pracowników (minimum 50 proc.)

Nawet jeśli nauczyciele z danej szkoły wyrazili chęć udziału w strajku, nie oznacza to, że on rzeczywiście się odbędzie. Po zakończeniu głosowania związkowcy przygotują właściwą listę i strajkować będą ci nauczyciele, którzy się na nią wpiszą. Prawo do wpisania się na listę mają również nauczyciele, którzy nie brali udziału w tajnym referendum.

O tym jak będzie przebiegał strajk, zdecydują listy, które będą tworzone po 25 marca. Przypomnijmy, że strajk miałby rozpocząć się 8 kwietnia i trwać aż do odwołania. Zagrożone są egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasisty. Postulat ZNP jest tylko jeden: podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych nauczyieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł.  

lomza

Łomża: Większość szkół jest za strajkiem komentarze opinie

  • gość 2019-03-22 10:15:05

    Ten nauczyciel co przyjdzie do pracy podpisać z nim umowę na dłuższy okres a reszcie umowy tylko roczne.Nauczycielom nie zależy na uczniach ale tylko na kasie.Nauczyciele stracili szacunek wśród uczniów ale i wśród rodziców.Swoim postępowaniem zasłużyli sobie na to.Jeśli tak mało zarabiają to niech się zwolnią i znajdą lepszą bardziej według nich płatną pracę.Pracy jest tyle.Związki zawodowe to relikt komuny.Teraz rządzi wolny rynek

  • gość 2019-03-22 10:18:18

    Protest wyłącznie POlityczny. Wstyd "pedagodzy". Sprzyjacie anty polakom i wrogom Ojczyzny.

  • Mister Klakson - niezalogowany 2019-03-22 10:19:02

    Teraz młodzież jest tak zepsuta że żadne wynagrodzenie nie jest adekwatne do trudów nauczycieli. Poza tym pedał leb wysoko w górze nosi i nikt mu nie podskoczy.

  • gość 2019-03-22 10:21:38

    Po prostu wstyd i żenada.Trzeba mieć nie lada tupet żeby żądać 1000zł. podwyżki.Niejeden nauczyciel powinien się w piersi uderzyć i zastanowić czy jego umiejętności są adekwatne do takiej kwoty.

  • gość 2019-03-22 10:25:53

    Nauczyciele bawią się w politykę.Wstyd !!!! Zwolnić połowę

  • gość 2019-03-22 10:28:41

    dzisiaj nauczyciel jest sługusem rodziców bo to uczeń wraz z rodzicem rządzi nauczycielem (zachowanie patologiczne jednak jest normą w dzisiejszej szkole) a za usługę jak wiecie trzeba słono płacić i dlatego powinni żądać 5 tysi podwyżki a nie 1000. Ale pomimo wszystko pracują z pasją i żądania mają skromne 1000 co to jest dla Rządu który tak doskonale prowadzi nasz kraj w stronę świetlanej przyszłości to jest kasa na przysłowiowe waciki.

  • gość 2019-03-22 10:31:09

    W prywatnej firmie jakby taki numer wywinęli to od razu na zbity pysk by polecieli. Nauczyciele maja prawo jak wszyscy szukać innej pracy a nie strajkować. Coś im się pomieszało z PRL-em.To nie te czasy.Kiedyś im dobrze było i chcą jeszcze lepiej.Dobrze że nie chcą jeszcze pół roku wolnego.Do roboty a jak nie to się zwalniać a na każde wasze miejsce jest 10 osób.

  • gość 2019-03-22 10:35:15

    Pracować lub na zasiłek do UP W żadnej normalnej prywatnej firmie nie ma żadnych związków zawodowych a jak komuś z pracowników nie odpowiadają warunki pracy to zmienia pracę na inną

  • gość 2019-03-22 11:16:04

    Za co oni chcą podwyżki wakacje ferie w domu A i z uczniami się nie przepracowują tak strasznie biedni tylko jakimi autami pod szkoły podjezdzaja i myślą tylko gdzie na wakacje wyjeżdżać myślałem że dzieci są najważniejsze ale poprzewracało się w tych głowach i jak tu szanować nauczycieli

  • gość 2019-03-22 11:37:30

    Tutaj też dotarła propaganda PiSowska Niech strajkują ,przecież jest tyle forsy w budżecie,przecież rząd tak dobrze działa...chyba że jest inaczej,kasy nie ma i Rząd jedzie na kredytach finansowanych przez Niemieckie banki ?

  • gość 2019-03-22 11:40:49

    Te wpisy o wakacjach i małej ilości godzin to zorganizowana kampania,taka sama jak w przypadku sędziów,policjantów,lekarzy. Dlaczego ten rząd jest przeciwko swoim obywatelom?

  • gość 2019-03-22 12:18:09

    Każda osoba, która tutaj wypisuje brednie, powinna się zastanowić nad sobą. Jeżeli nauczycielom jest tak świetnie, nie pozostaje nic innego, jak nim zostać. I wtedy dopiero możemy porozmawiać o pracy nauczyciela.

  • gość 2019-03-22 13:39:37

    Jednego dnia nie dalibyście rady wytrzymać w pracy nauczyciela zawsze się migaliście od pracy dlatego mierzycie pracę nauczycieli swoją mirą nic nie robienia a uzyskiwania dużej kasy macie w odróżnieniu od nauczycieli super auta więc łatwo wam przychodzi wklepać kila słów do netu do roboty a nie tu obrażać nauczycieli i wypisywać niestworzone rzeczy będąc na zasiłku RP

  • PiSielec - niezalogowany 2019-03-22 14:22:56

    jeżeli belfry chcą mieć tysiąca niech spłodzą (tylko po bożemu!) dwójkę bachów i kasa jest, nic prostszego, na co te strajki i nerwy?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-22 15:00:46

    Przeczytajcie hejterzy https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/mlody-nauczyciel-o-strajku-to-nie-jest-boj-o-1000-zl-to-boj-o-godnosc,123047.html

  • Tina - niezalogowany 2019-03-22 15:06:32

    Wiecie jak teraz jest w szkole ? Jak teraz są dzieci wychowane? Rodzice są rozczeniowi, wszystko im się należy za darmo, nie poświęcają w ogóle czasu dzieciom tylko mamusie i tatusiowie siedzą w komórkach, chodzą na imprezy, chleją. Dzieci są zestawione same sobie A potem pretensje do nauczycieli i szkoły, że nie wychowuje. Sami się w końcu weźcie za swoje dzieci. Bo ciężko prowadzić lekcje z tymi rozwydrzonymi dzieciakami. Spójrzcie na siebie i swoją pracę i lenistwo. A jak wam tak ciężko to idźcie na studia pedagogiczne i marsz uczyć do szkoły jak tam takie kokosy i taka lekka praca.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-22 15:27:54

    Moim zdaniem są nauczyciele, którzy są wspaniali i zasługują na więcej ale są także beznadziejni, którzy są w szkole z przypadku i braku innych perspektyw. W branży prywatnej dobry pracownik jest wynagradzany proporcjonalnie do jego umiejętności- inaczej odjedzie. A zły jest zwalniany. W szkolnictwie "czy się stoi czy się leży to się należy".

  • Gość - niezalogowany 2019-03-22 16:50:10

    A skoro tak źle to po co kształcili się na nauczycieli niech idą do prywaciarza na 10 godzin wtedy zobaczą jak jest dobrze i nie jestem i nie będę za nimi wyczują parę groszy to od razu dla nich za rządów poprzednich nie było rzadnych podwyżek i cicho na tyłkach siedzieli

  • Pracująca matka - niezalogowany 2019-03-22 17:14:12

    Popieram strajk nauczycieli. Jeżeli ktoś słucha, czyta to wie, ile wynoszą średnie zarobki. Nie może być tak, że nauczyciel zarabia tyle, co nie pracująca z 3 dzieci. Ba, nawet mniej! Nie może być tak, że rozdaje się po 500 zł tym, ktorzy ich dostać nie powinni. Kupuje się glosy ba wybory. A Ci co piszą niepochlebne i chamskie komentarze, to zapewne z ostatniej ławki w klasie. Ci, którzy w "cztery oczy" nauczycielom swoich dzieci słodzą, albo Ci ktorych dzieci nic nie osiągnęły, a sami również z domu nic nie wynieśli, skoro nie rozumieją o co chodzi. Cieszcie się nieuki, że ktoś z tych nauczycieli miał litość i Was przepuścił, a reszta dawała wam zrzynać. Albo teraz albo nigdy. Nie po to studia oczywiście, żeby zarabiać tyle co sprzedawca bez szkoły. Powodzenia!!!!

  • może - niezalogowany 2019-03-22 17:46:36

    Emeryci mają takie emerytury jak nauczyciele żądają podwyżki... Tu nie chodzi już chyba o kasę ale o politykę i Broniarza w wyborach.

  • gość 2019-03-22 18:18:01

    może skorumpowany egzorcysta zechce się nawrócić i jako wolontariusz przyjść tu na zastępstwo koleżeńskie robić za darmo a właściwie za ofiarę ps A gdy siał, jedno padło na ks.drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je … i zesrały się ziarnem tym ziarnem na ks.kocie łby z powrotem na tej samej drodze użyźniając miejsce w którym był brak wilgoci i tak użyźnione ziarno rozpychało korzeniami cmentarną ks.skamielinę wyschniętą jak … /p/różni kreatywni w liturgicznym koncelebrowaniu robienia z gęby dupy na większą chwałę bożą … … może skorumpowany egzorcysta zechce się nawrócić i jako wolontariusz przyjść na zastępstwo koleżeńskie i robić za darmo a właściwie za ofiarę … … „Bogu na chwałę a Człowiekowi na ratunek” wywalić z kubła do wiaderka i "rozdać ubogim" ordynatorom placówek medycznych udzielających pomocy przed medycznej - ale śmieszne - to co duchownym przeszkadza krzyżem swoim lędźwiowym ruszyć własną dupę i idąc za Jezusem nie żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz Łaski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. 9 «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!» 10 I mówił do nich:… jaką korzyć zyska egzorcysta ustrojony w rydwany i pomocniki asekurujące karawanę cywilizacji śmierci jeśli na duszy szkodę wyrządzi nieodwracalną do śmierci a tym bardziej na wieki wieków amen ???

  • Niuuniek - niezalogowany 2019-03-22 18:19:55

    Jestem rodzicem i w pełni popieram działania nauczycieli...przecież rząd Tak cudownie rządzi, chwali się że pieniądze są na wszystko to dlaczego dziwimy się nauczycielom.. Widzę współcześną szkołę oczyma moich dzieci i moich rodziców którzy są nauczycielami i powiem tylko tyle że ten tysiąc to za mało...Ktoś pisał o prywatnych firmach,to jako pracownik prywatnej firmy powiem tylko tyle, że za takie grosze jak mają nauczyciele nikt nie chciałby pracować...Jesteśmy z wami !!!

  • NIEłuk - niezalogowany 2019-03-22 18:54:37

    jaką korzyć zyska egzorcysta ustrojony w rydwany i pomocniki asekurujące karawanę cywilizacji śmierci jeśli na duszy (CUDZEJ) szkodę wyrządzi nieodwracalną do śmierci a tym bardziej POniej na wieki wieków amen ??? arcy pasterskie psy szczekają a ks.znieczulica jedzie dalej Św.POpuliści czytam Nietykalni Klakierzy klaskający sobie na wzajem tak samo przez tak samo "poprawcie mnie jak się mylę"

  • Gość - niezalogowany 2019-03-22 20:35:58

    Ja popieram nauczycieli... chociaż myślę , że niewielu z nich zasługuje na podwyżkę. Ale jaka przyszłość bez podwyżki płac.... bo kto będzie chciał zostać nauczycielem- chyba tylko nieudacznik. Jeśli zawód nauczyciela będzie lepiej płatny to i odpowiedni ludzie znajdą się.... bo chyba nam wszystkim powinno zależeć na wyższym poziomie naucznia

  • gość 2019-03-22 20:53:55

    chyba nam wszystkim powinno zależeć na każdym poziomie nauczania by reforma Gowina nie wydała jeszcze większych ow/o/ców jeszcze bardziej upadłych jak sam diabeł Ojciec myśli przewodniej wyższej inteligencji której przewodzą "uczeni w piśmie" t_uczeni w prawie jak świnie na Folwarku Zwierzęcym - taka Owczarnia Pasterzy dobrych inaczej dobrze wychowanych w t_uczeniu swego sakrum którym profanują prawo boże na ziemi tej ziemi (planecie)

  • Sm - niezalogowany 2019-03-22 21:04:29

    Nauczyciele wychowuja mlode pokolenie!!!Szkoda ,ze w swej ciezkiej pracy sa osamotnieni,nazywani darmozjadami ,leniami itp.,,Obys cudze dzieci uczyl..." brzmi jak przeklenstwo I....cos w tym jest.Jesli dzis my ,rodzice nie zrozumiemy znaczenia tego zawodu ,nie wzmocnimy autorytetu nauczyciela ,to jaka bedzie nasza przyszlosc???Kto bedzie rzadzil tym krajem-taki ,ktory zalozyl kosz nauczycielowi na glowe?Jemu przeciez wszystko wolno...w domu I w szkole tym bardziej.A pozniej,kto go powstrzyma???Sa resorty ,ktore bezwarunkowo powinny byc wzmocnione I oswiata jest jednym z nich.Jest oczywiste,ze wszedxie sa rozni fachowcy I dobrzy ,I zli,ale nie wolno uogolniac.

  • gość 2019-03-22 21:05:23

    Ja popieram nauczycieli... chociaż myślę , że niewielu z nich zasługuje na podwyżkę. Ale jaka przyszłość bez podwyżki płac.... bo kto będzie chciał zostać nauczycielem-religii ....? wiążąc koniec z końcem od pierwszego do ostatniego sakramentu umacniając wiarę wyższej inteligencji ... w komunii z narodem Ojca swEGO upadłej jak sam diabeł

  • gość 2019-03-22 21:17:39

    ,,Obys cudze dzieci uczyl..." brzmi jak przeklenstwo I....cos w tym JEST (o tym JEST całe "pismo święte" przez "uczonych w piśmie" sprowadzone na poziom wiary i pokonane doświadczeniem "wielkiej tajemnicy" zrobionej z Objawienia jakie Ojciec Jezusa kieruje do Potomstwa Ojca Tadeusza "miażdżącego" sobie głowę czapką z daszkiem żeby na ulicy chodź ciut ciut "twarz zachować" w "cieniu" daszka mijając owce mające głowę wyżej niż dupa pasterza pilnującego się by rąbek tajemnicy dał mu święty spokój już za życia a nie dopiero po śmierci

  • gość 2019-03-22 22:20:32

    Twórców i strażników reformy "kaganka oświaty" by zrobić z niego większy kaganiec nauki wiary stać na Świńtynię Opatrznosci Bożej a nie stać na wykorzenienie "uczonych w pismie" prawych jak biblijna żmija twórców i strażników ciemnogrodu przez trójkącik arcy kapłanów - ojców - z matkami nie ich dzieci formowanego na obraz i podobieńtwo ciemnoci egipskich ... o serce gore ... i swoich DUPpasterzy pyta jaką płeć ma Dusza Rozumna jaką Bóg (jak by na to nie patrzeć ateista) tchną w nozdrza Człowieka (upadłego) na obraz i podobieństwo Ojca swego duchownego którego boży syn nazywa diabłem (J 8 44-32/31 taki re wers) wytykając mu ow/o/ce nauki wiary w liturgicznym powtarzaniu idem per idem zapętlonej - opętanej nakręcającej się z nowym kołkiem ... różańcowym "i jeszcze" ze sztandarem upadłego "anioła" stróża zachęcająco do ekstremalnej Ofiary złożonej z Pasją na ołtarzu interesów ks.proboszcza robiącego "żywą szopkę" z plastikowym jezuskiem w duchu "żywego słowa" pełnego martwych frazesów liturgicznie wręcz oburącz z "siłą nieczystą" kierowanego do gospodyń wiejskich z bożą pomocą skorumpowanych egzorcystów zatraconych przy swym kościele... na wieki wieków amen

  • gość 2019-03-22 23:31:51

    Niewarci nawet tego co dostają .Na pedagogikę szli tylko głąby którzy się nigdzie indziej nie dostali,2 miesiące wakacji ,przerwa noworoczna ,wielkanocna ,roczny płatny urlop na podratowanie zdrowia,emeryturta po sześćdziesiątce , teraz już nawet zatrudnili psychologa aby dziecmi się zajmowal, leniom nie chce się już nic,nawet porządku na korytarzach pilnować wiec wyreczaja się ośmioklasistami do pilnowania.

  • gość 2019-03-22 23:53:35

    Witam moim zdanie nauczyciele przesadzają zwróćcie uwagę na kilka rzeczy po pierwsze wolne ile mają nauczyciele w ciągu roku uwzględniając np. wakacje ferie , święta, urlop i .... może ktoś mi powie a ile mają inne grupy zawodowe nie znam drugiego takiego zawodu z taką ilością wolnego a ktoś może zna a ja się może mylę proszę napisać po drugie zarobki karzy jak kończy studia zarabia mało ale jak się rozwija , szkoli wykazuje oraz lata pracy powodują podwyżki dla mnie jest to normalne po trzecie fajny tekst ,,Obyś cudze dzieci uczył" ja wychodzę z założenie, że jak się niema do czegoś predyspozycji to się w to nie pcha i tyle a kto się decyduję na taki czy inny zawód niech nie narzeka. po czwarte przestańcie bawić się w politykę to jest pierwszy rząd od dawno który wam coś dał i zamierza dalej dawać a nie zamrażać albo dawał znikome pieniądze po piąte czytam że nauczyciele wychowują nie nauczyciele uczą a wychowują rodzice nie mylcie pojęć poz.

  • gość 2019-03-23 00:00:50

    Prawo do zrzeszania się w związki zawodowe i prawo do strajku mają wszyscy pracownicy w każdym cywilizowanym kraju. Dlaczego odmawia się tego nauczycielom wieszając na nich psy i odżegnując od czci i wiary? I co ma z tym wspólnego „ojczyzna i patriotyzm”? Nauczyciel to pracownik, jak każdy inny i ma święte prawo do obrony swoich interesów ekonomicznych. Nauczyciele, popieram was!

  • gość 2019-03-23 07:49:28

    Co te debile o tych nauczycielach tu wypisują to się w głowie nie mieści. Skoro mają tak dobrze to co za problem iść w ich ślady. Każdy może skończyć studia i cieszyć się mnóstwem dni wolnych, czyż nie? Osobiście współczuję nauczycielom że muszą debili uczyć za tak marne pieniądze.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-23 07:58:10

    O 1000 zł? Chyba ogłupieli i tak nic nie uczą w szkołach tylko siedzą na dupie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-23 10:12:08

    Moi rodzice są nauczycielami i widzę, jak wygląda 18 godzin dydaktycznych ("dydaktycznych" oznacza, że w tym czasie mają lekcje, nie, że dokładnie tyle siedzą w szkole! Do tego jeszcze dochodzi sprawdzanie prac i przygotowanie się do lekcji) czy wszystkie dni wolne. Łącznie przez około miesiąc wakacji nauczyciel musi być gotowy na telefon ze szkoły - na radę pedagogiczną czy do świetlicy. Pozostały miesiąc to ich urlop, który inni mogą wziąć w dowolnym terminie. Podobnie z innymi przerwami, jednak tam pozostają jedynie dni ustawowo wolne. Widziałam komentarz na temat urlopu zdrowotnego. Drogi Panie, proszę przez kilka godzin dziennie mówić i krzyczeć, niekiedy bez przerwy. Na koniec przypomnę, że każdy pracownik ma prawo do strajku, więc nie rozumiem, dlaczego nauczyciele mieliby ze swojego zrezygnować.

  • real - niezalogowany 2019-03-23 15:54:45

    Tych, którzy nas na co dzień otaczają, widać tutaj jak na dłoni. W większości ciemny PIS-owski elektorat. Jak PIS nie dał podwyżki, to znaczy, że się nie należy. Oj mogą się na tym przejechać rządzący nieudacznicy.

  • gość 2019-03-24 00:05:39

    Kierowca Tira siedzi na dupie i dwa razy więcej ma i tylko osiem klas za sobą.

  • gość 2019-03-24 10:38:11

    Nie uczą prawie wcale w szkole Większość materiału zadają do domu. Starsi uczniowie są przemęczeni nadmiarem nauki w domu a młodsi muszą siedzieć z rodzicami.Kiedyś korepetycje w szkole podstawowej to była hańba dla szkoły a teraz to prawie przymus.Nauczyciele specjalnie chyba tak uczą aby brać u nich korepetycje.Podwyżki ????????? Połowę wywalić na zbity pysk i zatrudnić normalnych. Strajki to były za PRL jako element protestu przeciw rządowi.Niech nauczyciele nie bawią się w politykę tylko niech uczą.Jeśli nie odbędą się egzaminy,matury lub uczniowie nie dostaną świadectw to rodzice się zbuntują i sami chyba wywalą tych nauczycieli.Rodzice są za uczniami.Porządny nauczyciel też i taki powinien mieć pracę a reszta na bruk.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 15:29:11

    Co głąb wiedział to powiedział czyli nic.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 15:45:10

    Co innego pedagog a co innego nauczyciel ciężkiego przedmiotu a jeszcze inaczej w przedszkolu.. To jest chore.. Wszyscy na karcie nauczyciela i tak samo zarabiają.. A przecież wysiłek nauczyciela przedmiotu jest zupełnie inny..

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 15:48:26

    Dziś 1000 jutro 2000 dopóki rząd nie przestanie rozdawać pieniędzy za nic, to wciąż wszystkie grupy zawodowe będą chciały podwyżek.. Tu szukajcie rozwiązania.. Szkoła nuedofinansowana, szpitale nuedofinansowane tylko rozdawać jest na prawo i lewo i podwyżki wszystkiego przez to, że się żyć niedługo nie da

  • gość 2019-03-24 16:54:41

    Popieram nauczycieli!

  • aga - niezalogowany 2019-03-24 21:10:04

    Nauczyciele walczcie! W pełni Was popieram. Widzę jak to wygląda na co dzień. Niepracujace mamusie wrzucają rano, jak granaty swoje rozpieszczone pociechy do szkoły, a nauczyciel powinien nauczyć, wychować i stawiać same szóstki. Aha i najlepiej za darmo, ku chwale Ojczyzny.

  • gość 2019-03-24 23:50:41

    Nie tylko nauczyciele mają dość pracy za marne grosze (info dla tych, którzy każą się rozmnażać i brać 2x 500+ > średnia wieku nauczycieli to 52 lata > Co wy robiliście na lekcjach? Menopauza nic wam nie mówi?) i wszechobecnego rozdawnictwa za nic. W naszym szpitalu W KOŃCU !!!!!! weszli w spór zbiorowy FIZJOTERAPEUCI = ludzie wykształceni, z dużą wiedzą (w swojej dziedzinie są jak lekarze!!!) i praktyką, zarabiający MARNE , GŁODOWE pieniądze. Po nich też pojedziecie jak po nauczycielach, że duże kolejki, że długo się czeka, że nie mogą odejść od pacjentów, bo to niemoralne i nieetyczne? Że dorabiają prywatnie? Nieetyczne jest to ,że ludzie z dużym wykształceniem w tym kraju MUSZĄ dorabiać. Poczytajcie na 4lomza. Fizjoterapeuci trzymam za was kciuki. Wywalczcie godziwe pieniądze za waszą ciężką pracę. Nie jestem fizjoterapeutą.

  • gość 2019-04-05 12:55:30

    strajk nauczycieli jako ograniczenie Konstytucyjnego PRAWA uczniów do edukacji będzie złamaniem Konstytucji , a za złamanie Konstytucji należy się kara i wyrok w Sądzie

Dodajesz jako: |