:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża wysoko w rankingu "Wspólnoty"

Prezydent Łomży, Łomża wysoko rankingu Wspólnoty - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 09/08/2019 07:47

Miasto Łomża znalazło się w pierwszej dziesiątce w kategorii Miasta na Prawach Powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wykorzystanie środków z funduszy UE – Inwestycje transportowe” - przekazuje Ratusz. Podstawę opracowania rankingu stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy dotacji unijnych, przeznaczonych w głównej mierze na inwestycje transportowe.

W 2018 r. Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Był to ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji, kiedy gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata. 

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, iż cieszyć może, że Łomża po raz kolejny została dostrzeżona przez czasopismo „Wspólnota”. - Zrealizowaliśmy wiele kluczowych inwestycji drogowych, takich jak ulice Zawadzka i Szmaragdowa. Obecnie czekamy na podpis Premiera, co da możliwość dofinansowania remontu kolejnych ulic – informuje prezydent Łomży, deklarując jednocześnie gotowość władz miasta do składania następnych wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych.

Szczegółowe wyniki rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnoty zostaną ogłoszone 2.10.2019 r. podczas Gali Inwestorów Samorządowych na XVII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów (2-3.10.2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przypomnijmy, że wcześniej ukazał się ranking "Bogactwo Samorządów. Ranking dochodów JST". O jego wynikach informowaliśmy w ubiegłym miesiącu: Która gmina jest najbogatsza? Wzloty i upadki w rankingu "Bogactwo Samorządów"

Źródło: UM Lomza/mylomza

lomza

Łomża wysoko w rankingu "Wspólnoty" komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 08:27:20

    https://4lomza.pl/index.php?wiad=53143


    ????????????????????????

  • Łomża_1 - niezalogowany 2019-08-09 08:38:40

    Czy ktoś kontroluje prace, a konkretnie jakość pracy na obwodnicy Konarzyc ? Osoby układające kostkę i krawężniki nie mają pojęcia o tej robocie. Ich dzieła wołają o pomstę do nieba.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 08:44:02

    Na 4 lomza piszą zupełnie co innego :/

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 08:55:03

    Brawo mylomza za rzetelność w widzicie prawdę a nie jak konkurencja tylko aby na NIE

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 09:35:08

    Dzięki dofinansowaniu z Unii Łomża wypiekniała . Żeby nie ta kasa to nic by nie bylo

  • gość 2019-08-09 09:35:27

    janusze budownictwa

  • gość 2019-08-09 09:39:03

    robi swoja robote perfect to widac na kazym kroku

  • gość 2019-08-09 10:00:16

    Brakoniecki robi swoją robotę dobrze

  • real - niezalogowany 2019-08-09 10:06:00

    Z inwestycji drogowych trzeba się cieszyć, ale trzeba sobie uzmysłowić, że to tylko jedna z wielu kategorii, w których klasyfikowano takie miasta. W pozostałych kategoriach pewnie jest klapa.

  • gość 2019-08-09 10:31:09

    Generalnie Łomża wśród miast na prawach powiatu wypada całkiem nieźle, plasuje się w połowie stawki, co po „przejściach”, z jakimi miasto miało…


    http://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2019/08/generalnie-omza-wsrod-miast-na-prawach.html

  • gość 2019-08-09 10:31:52

    znów jakiś idiota miesza do tematu Brakonieckiego - ŻENADA !

  • gość 2019-08-09 10:52:05

    Świetnie, fajnie, ale żeby jeszcze kasa była bez dofinansowań. Skończą się dofinansowania i co wtedy? Przemysłu brak, kasy z podatków brak.

  • gość 2019-08-09 11:14:16

    Mariusz Chrzanowski mówił na początku roku, że „Łomża w najbliższych latach skazana jest na sukces gospodarczy”. Póki co wyroki są zupełnie inne. Profesor Paweł Swianiewicz jak co roku przygotował dla pisma „Wspólnoty” ranking „Bogactwo samorządów” porównując ubiegłoroczne dochody jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Łomża zanotowała w nim największy spadek wśród miast na prawach powiatu z 23. na 32. miejsce. „Bogactwo samorządów”, czyli Ranking dochodów JST 2018 to najnowszy ranking opublikowany przez specjalistyczne pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Od lat przygotowują go Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska. On jest profesorem nauk ekonomicznych, kierownikiem Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a ona adiunktem w tym samym zakładzie. Do opracowania rankingu wykorzystują urzędowe dane o wpływach do budżetów JST, ale pomijają wpływy gmin z dotacji celowych. Łomża, z wyliczoną zamożnością per capita, czyli w przeliczeniu na głowę mieszkańca 4114,66 zł, znajduje się w nim na 32. pozycji. Przed rokiem było to 23. miejsce wśród 47 polskich miast na prawach powiatów. Łomża zanotowała największy spadek ze wszystkich miast tego typu. Tymczasem Ostrołęka, Suwałki czy Białystok (wśród miast wojewódzkich z 15. na 10. miejsce) awansowały. Ostrołęka, gdzie dochód per capita za 2028 rok wyniósł 5172,17 zł awansowała z 9. na 7. miejsce zestawienia, a Suwałki z dochodem 4457,85 zł z 24. na 21. miejsce.
    źródło 4lomza

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 11:16:03

    Dlaczego Łomża nie należy do Związku Miast Polskich, będącego m.in. wydawcą "Wspólnoty"?

  • gość 2019-08-10 19:18:29

    infrastruktura powstaje, w części buduje ją miejscowe firmy i to super niepokojące jest galopujące zadłużenie miasta kiedyś to trzeba będzie spłacić

Dodajesz jako: |