:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka [VIDEO]

Portal mylomza.pl 18/09/2019 07:31

- Przyszliśmy dzisiaj prosić Pana Boga, by obdarzył nas dobrem i pokojem i podziękować za to, że przeżyliśmy zesłanie w Tajgach na Syberii, w stepach w Kazachstanie - mówiła wczoraj Nina Żyłko, sekretarz zarządu łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków. 17 września Łomża po raz kolejny uczciła Dzień Sybiraka.

"Długa jest lista zbrodni i nieszczęść, które dotknęły wtedy wschodnie tereny II Rzeczypospolitej i obywateli polskich, którzy się tam znaleźli" - to fragment uchwały Sejmu RP, który poseł Bernadeta Krynicka przypomniała wszystkim zgromadzonym  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili też: posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Sybiracy to ludzie, którzy doświadczyli w swoim życiu tak wiele, że dziś patrzą na nas z mądrością, w oczach spokojem, bo wiedzą, co to znaczy żyć w strachu, głodzie, w czasach nieludzkich . Na pewno wiele możemy się od nich nauczyć. To żywa historia, której poznawanie jest naszym obowiązkiem. Ilu jeszcze jest wśród nas bohaterów, którzy przeżyli? Ile jeszcze czasu z nami będą? - mówił przed zgromadzonymi włodarz miasta.

17 września był również okazją do uhonorowania osób, które o Sybirakach pamiętają i tych, którzy przetrwali wygnanie na nieludzką ziemię, nadal dając świadectwo pamięci oraz tych, którzy wspierają działalność Związku Sybiraków. Medale wręczył zasłużonym wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski W organizację wczorajszych obchodów włączyli się też młodzi łomżyniacy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowując okolicznościową część artystyczną.

Dzień Sybiraka obchodzony jest od 1991 roku. Główne uroczystości przypadają zawsze na 17. września - rocznicę napaści ZSRR na Polskę w 1939 roku. Danuta Pieńkowska-Wolfart - prezes zarządu łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków przypomniała, że deportacje miały miejsce w lutym, kwietniu i czerwcu 1940 roku, oraz w czerwcu 1941 roku - ta ostatnia w największym stopniu dotknęła mieszkańców ziemi łomżyńskiej.

lomza

Łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka [VIDEO] komentarze opinie

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 07:42:08

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-18 08:31:48

    O, taki dziadek dla Elwiry!

  • tania hucpa - niezalogowany 2019-09-18 08:37:31

    POgadali sobie w kościele, który POnoć do modlitwy jest przeznaczony, kilkanaście osób, SYbiraków jak na lekarstwo..., co to ma być, hucpa przedwyborcza?

  • gość 2019-09-18 08:45:26

    Przeczytaj dokładnie od kiedy jest obchodzony dokładnie dzień sybiraka! Od 1991 roku więc o jakiej hucpie piszesz??? Złóż hołd tym ludziom i się przymknij bo mieszkasz w wolnej Polsce a nie tak jak Ci ludzi siłą zwiezieni do pracy w mrozie bez jedzenia! Zastanów się co piszesz

  • gość 2019-09-18 10:34:40

    gość 2019-09-18 08:45:26 a dzień wcześniej powinien być tez obchodzony dzień protestanta wypierdolonego z Łomży podobnie jak ta pierdolona upadła jak sam diabeł wyższa inteligencja katolicka pamiętająca tylko o sobie

  • Orzeł - niezalogowany 2019-09-18 10:41:36

    tania hucpa - niezalogowany 2019-09-18 08:37:31 bo to kórwa jest dzień Pasterzy własnej chwały jak biblijny LEGION przylgniętych do cmentarza katyńskiego poległej przy nim myśli przewodniej leśnych dziadków co sprzedali dusze diabłu z pokolenia na pokolenie udając odkupienie z feudalnego kultu kultury niosących formację duchową w operacji typu FALSE FLAG udających Chrześcijaństwo w sztafecie pokoleń od chrztu Polski udających wierność Polsce i Chrześcijańskiej myśli przewodniej jak zawsze w dobrej wierze "Bogu na chwałę ..." Ludowi na ratunek ".... na wieki wieków amen"

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 10:41:57

    Dlaczego nie wszyscy sybiracy otrzymali zaproszenia?!

  • A+++ - niezalogowany 2019-09-18 11:00:41

    Nina Żyłko, sekretarz zarządu łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków. 17 września Łomża po raz kolejny uczciła Dzień Sybiraka i po raz kolejny duszpasterstwo sybiraków nie zachowało się jak bóg przykazał Pani Żyło zmieńcie Duszpasterza gdyż wyraźnie widać że wasz kazirodczy stosunek do wiary nie pozwala wam zbliżyć się do Pana Boga na odległość wystarczająca by usłyszał wasze prośby noże nawet trzeba zmienić datę obchodów dnia s y b i r a k a na taką bliższą prawdzie o tym co doprowadziło do rewolucji która wymiotła przykościelny dziedziniec parafian gorliwych na modlitwie jak poganie za czasów kiedy ręka boska dała przykład jak zburzyć świątynie przy świątynnym ary pasterzom paśnika własnej chwały zawsze i wszędzie w imię Boże dających fałszywe świadectwo przeciw prawdzie zakłamanych jak stara kórwa recydywa (religijna chowająca się za liściem figowym) bez skruchy przed bogiem i mężem swoim

  • ość - niezalogowany 2019-09-18 11:11:45

    Nina Żyłko, sekretarz zarządu łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków. 17 września Łomża po raz kolejny uczciła Dzień Sybiraka i po raz kolejny ks. duszpasterstwo sybiraków nie zachowało się jak bóg przykazał Pani Żyło Konkordat zawarty z Niemcami hitlerowskimi przetrwał dłużej niz Pakt Ribbentrop Mołotow można by powiedzieć że Rzymscy ks. Faszyści zrobili wam z dupy jesień średniowiecza wpędzając jednych do konina a innych na tyły przeciwnika by ryli pod nim drogą nauki wiary ... jak męczennicy staraniem ks. duszpasterzy swoich rozpychający "swoje" "chrześcijaństwo" (w cudzy słowie) JechOwym rzymskokatolickim prozelityzmem

  • gość 2019-09-18 11:14:18

    komina*

  • Orła ośćCień - niezalogowany 2019-09-18 11:51:41

    Nina Żyłko to może być trudne do przyjęcia przez wasze dusze rozumne przy Kośle obłąkanych opętane "... na wieki wieków amen" ale zaprawdę powiadam wam tak to jest "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może ! " i 500+ tego nie zmieni nie zamydli oczu tym judaszowym "dobrem" rzuconym ludziom jak psu z pańskiego stołu to co im wcześniej zabrano ... dla tych którym się kówra należy bo im się "poprostu" nalezy bo oni - anioły stróże paśnika własnej chwały - w hierarchii - w JechOwej "jakubowej" drabinie społecznej lepszego sortu stoją wyżej niż te dzieci u podnóża tej drabiny ... Nina Żyłko to może być trudne do przyjęcia przez wasze dusze rozumne ... jak owce ... ale dobrze się zastanówcie czy aby w ironii losu nie WY DIABŁA MACIE ZA OJCA ... duchowego rogatego jak bydlak w stadzie na obraz i podobieństwo barana pasterzy dobrych inaczej oczy wiście którzy/który wam nie dopo wie dzieli że diabeł Anty Chryst nie jest ateistą przecież on sam na siebie krzyżyka nie podniesie i skorumpowanego egzorcysty do tego nie zmobilizuje by porzucił karetkę pogotowia i uczciwie pognał jego biblijny LEGION miedzy biblijne świnie ... Bogu na Chwałę Ludowi na ratunek ... oczy wiście

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-18 12:39:35

    Jesteś człowiekiem to szanuj człowieka. Ludzie przeszli cierpienia a wy teraz czepiacie się sybiraków??Żaden z was mądrych by tego nie przeżył bo za słabi jesteście. To byli i są jeszcze ludzie wielcy. Trzeba oddać im honor i pokazać że są i być dumnym z tego że ma się takich dziadków sąsiadów znajomych.

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 13:39:02

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • правда+szacunek - niezalogowany 2019-09-18 14:37:55

    gość 1 - niezalogowany 2019-09-18 12:39:35 wielu ludzi przeszło cierpienia budując żydowską świątynię przed naszą erą czytam przed Chrystusem a Mr. Jezus który nie był arcy Ks. a nawet nie był Ks. kazał im tą świątynie rozjebać .... i została im ściana płaczu "...na wieki wieków amen" a widać religijni Sybiracy modlą się o Pokój do Boga jak religijni Żydzi od tego ssanego Boga wyczekujący Mesjasza co ich zbawi od Złego ... I co uważasz że Jezus nie miał do nich szacunku jak im JechOwe sacrum "podeptał" Bogu na chwałę Ludowi na ratunek oczy wiście - правда ?

  • gość 2019-09-18 14:41:31

    gość 1 - niezalogowany 2019-09-18 12:39:35 mój Wujek był wielki z Syberii "po torach" wrócił do ojczyzny najkrótszą drogą nie przez Afrykę .... do okola świata jak bandyta co ludzi zabrał na cmentarz ... nie tylko pod monte cassino

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-18 16:12:18

    Zdradziecki noz w plecy dotknal tchnieniem smierci I upodlenia wielu mieszkancow Ziemi Lomzynskiej. Ojcowie, bracia I dziadkowie byli mordowani, a rodziny wywozone na nieludzka ziemie. Mroz, glod, poniewierka, ciezka praca I smierc z wycieczenia byly ich codziennoscia. Pamietajmy !!!

  • gość 2019-09-18 17:39:07

    @ Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-18 16:12:18 " Mroz, glod, poniewierka, ciezka praca I smierc z wycieczenia byly ich codziennoscia. Pamietajmy !!!" Dobrze że wasza pamięć sięga tego morderczego okresu świętokradzkiego Chrztu Polski skąd JPII zaczerpnął ducha średniowiecza Pamiętajcie o tym i nie zapomnijcie "...na wieki wieków amen" celebrując kult kultury przodków swojej Świętej Pamięci jak widać nie we wszystkim Pamięci utraconej

  • Wójek - niezalogowany 2019-09-18 17:47:42

    Zdradziecki "+" w plecy dotknal tchnieniem smierci I upodlenia wielu mieszkancow ziemi tej Ziem (planety) mój Wujek był wielki z Syberii "po torach" "... do celu" do ojcowizny najkrótszą drogą wrócił do Domu Ojca swoich dzieci nie turlał się jak Anders "po cmentarzach" po trupach idąc do celu Pasterzy Ojca JechOwego Świętego i JechOwej ojczyzny

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 18:50:30

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • No-Elvira! - niezalogowany 2019-09-23 19:50:16


    Na tyle dziwne, nieludzkie są tu komentarze, że chce się krzyczeć – zwierzęta przemówiły! Bydlęta różnych gatunków: ruskich, pruskich, żydowskich, etc.!
    Czepiają się wszystkiego, nie pomijając sybiraczki Pani Żyłko i kościoła.
    Jak wytrzymuje to wszystko Moderator, jakie On musi mieć nerwy, żeby zarobić ciężkie parę złotych na utrzymanie.
    Jedna z komentatorek o tzw. „…z tej strony…” wykorzystując zastosowane chamstwo na stronie, poniżające godność ludzką, robi własną reklamę. Nie poszukując, poszukuje kontaktu „płciowego” nawet z byle kim, aby tylko był kulturalny – osobiście i z humorem – oczywiście!

  • ... - niezalogowany 2019-09-23 21:12:31

    No-Elvira! - niezalogowany 2019-09-23 19:50:16 w biblii tylko dwa zwierzęta mówią ludzkim głosem to biblijna żmija i biblijna oślica dlatego Jezus stał się "barankiem" (ofiarnym) aby do "owczarni" religijnych owiec i baranków mówić w JechOwym języku w języku nauki wiary w to że Boga mają za Ojca ... i nie JEST to bydlak rogaty kulturalny jak jego duchowni którym Boży Syn przyszedł rozjebać świętą dla nich kulturę i ten JechOwy paśnik

Dodajesz jako: |