Mali aktorzy zagrali pod jubileusz [FOTO]

Łomża, aktorzy zagrali jubileusz [FOTO] - zdjęcie, fotografia
13/06/2018 05:50

W niezwykle oryginalny sposób uczciły zbliżający się jubileusz 600-lecia Miasta Łomża dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich maluchy wystąpiły w przedstawieniu "Śladami jelonka".

Sztuka została wystawiona z okazji zbliżającego się wielkiego jubileuszu grodu nad Narwią. Ale jak wiadomo przedszkole organizauje takie występy co roku. Dzieci pokazały najwyższy kunszt aktorski i w bardzo oryginalny sposób nawiazały do średniowiecznych wydarzeń.

- Najtrudniejsze było napisanie scenariusza. Był on początkowo za długi i trzeba było zrobić cięcia – opowiada Barbara Florczyk, jedna z autorek scenariusza. Powstał on na bazie legendy o jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu. - Napisałśmy też wiersz i piosenkę. Dobierałyśmy osoby do danej roli – dodaje Agata Komorowska, druga z autorek scenariusza. Obydwie są opiekunkami grupy pięcio- i sześciolatków wychowania przedszkolnego.

W przedstawieniu "Śladami jelonka" wystąpiło łącznie 62 dzieci. Przygotowania trwały od wczesnej wiosny i wymagały dużego poświęcenia zarówno ze strony dzieci, jak i ich opiekunów. - Trzeba było tak obsadzić daną rolę, aby każde dziecko w niej się odnalazło. Te maluchy biorą udział w konkursach recytatorskich, muzycznych i zajmują czołowe miejsca – mówiły panie, które czuwały nad całym przedsięwzięciem. Scenografię do szuki przygotowały Barbara Dzieniszewska i Agata Komorowska. Swoją "cegiełkę" dołożyła też każda z nauczycielek, pomoce przedszkolne i rodzice. Uszyć stroje pomogła Małgorzata Książek, której dzieci uczęszczały niegdyś do PP 5.

Podziękowania i gratulacje dla całej społeczności przedszkola za "piękne przedstawienie" przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- Pokazaliście najwyższy poziom aktorski, przypominając nam wszystkim klimat średniowiecznych czasów, w których powstawało nasze miasto. Jestem niezwykle dumny, że w Łomży mamy tak zdolne dzieci – mówił włodarz miasta życząc najmłodszym dalszego rozwijania swoich pasji i zgłębiania tajników aktorstwa.

na podstawie: UM Łomża

Mali aktorzy zagrali pod jubileusz [FOTO] komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-06-13 17:47:40

    Na zdjęciu nr.4 duchowni odsuwają się od naszego prezydenta.

  • Kasa - niezalogowany 2018-06-13 17:29:58

    Bóg nie potrzebuje pieniędzy.Nasz prezydent jest porządny i uczciwy.Patologia w KK na górze i na dole.Znajoma była z księdzem ok.40 lat,dziecko,kilka mieszkań,życie w luksusach,za czyje pieniądze ?

  • Legendy LOMZYNSKIE - niezalogowany 2018-06-13 09:44:04

    Współczesne legendy są też tworzone. Chociażby wczoraj biskup Stefanek mógłby się takowa pochwalić ... " O BISKUPIE, KTORY WSKOCZYL DO LOMZYNSKIEGO HERBU". " JAK LOMZYNSKA WIEDZMA WYNIOSLA SIE Z MIASTA" "MARIUSZ GRAJEK I KROLOWA AGNIESZKA" " O GORZE KOSCIELNEJ" " BASN O BISKUPIE I SZLACHCIANCE" KTOS SIE ZINSPIRUJE??. W końcu kiedyś następne pokolenia będą czytały nasze legendy i baśnie. Niektórzy zapominają że piszą historię wiary, kościoła,miasta. Nie bez kozery kiedyś diabły i wiedźmy w naszych łomżyńskich legendach występowały. Teraz zmieniły tylko nazwę ale nadal są obecne.

  • Dlaczego - niezalogowany 2018-06-13 08:58:11

    Kościół swoim działaniem prowadzi duchowa eutanazję. Wszystkie łaski i wladze zwierzchnicza jaka otrzymali od Boga wykorzystują przeciwko niemu.

  • Wizna wio - niezalogowany 2018-06-13 08:29:23

    ja mam ciocie w Wiznie. Opowiadała mi że patologia długie lata była, kasę tylko przynosili. Pisali pisma do biskupa Bronakowskiego i Stefanka ale ignorowali ich, pomimo że cała Wizna wiedziała o tym i każdy się pod pismem podpisał. Teraz jest nowy proboszcz dzięki właśnie nowemu Biskupowi Stepnowskiemu. Wiara w Wiznie odżyła i tak jak piszesz ten ksiądz charyzmatyczny ....tylko nie wiem czy go nie przenieśli dalej. Ale ciocia mówiła że kościół to ma....f....a tylko swoich bronią...jak starego proboszcza co miał kobietę i dzieci. Patologia duchowa.

  • Biskupowe love - niezalogowany 2018-06-13 08:24:35

    UKLAD ZAMKNIETY. PAMIETACIE KSIEDZA CHARYZMATYCZNEGO W PARAFII SW. KRZYZA W LOMZY U ANDRZEJA GODLEWSKIEGO??? BYL TAKI KSIADZ TOMEK. W S P A N I A L Y. JUZ GO NIE MA W WIZNIE PODOBNO TERAZ. LUDZIE Z WIZNY ZOBACZYLI JAKI WSPANIALY MOZE BYC KSIADZ. WCZESNIEJ MIELI PROBOSZCZA Z BABA I DZIECMI, OLEWKA TOTALNA. CHODZILI DO BRONKA I STEFFFANKA ZEBY ZAINTERWENIOWALI ALE BEZ SKUTKU BO TO ICH KOLEGA DOBRY BYL. DOPIERO JAK STEPNOWSKI SIE DOWIEDZIAL O TYM WSZYSTKIM ZAINTERWENIOWAL NATYCHMIAST. CO PRAWDA PROPOSZCZA PRZENIEŚLI NA BIEDNA PARAFIE I TAM LUDZI TERAZ MECZY. ALE W WIZNIE JEST NOWY PROBOSZCZ I NASZ KSIADZ TOMEK. TESKNIMY!!!!TAKICH KSIEZY NAM TRZEBA, CO PRAWDY O KOSCIELE SIE NIE BOJA I ORAWDY O SOBIE SAMYCH.

  • Nie jestem Konformista - niezalogowany 2018-06-13 08:16:34

    Hehhhehhe nie możliwe. Ale się uśmiałem. Oj Chrzanowski zabiłeś ćwieka widocznie purpurowym. Chłopie oni cię zjedzą, sprzedadzą i w błocie wytarzaja a potem będą czekać aż na kolanach do nich wrócisz. Władza i pieniądze dwie rzeczy które są ważne dla Współczesnego Kościoła. Nie ma tam miejsca w wielu parafiach na Boga. Dopóki siedzisz cicho, nie zadajesz pytań, śmiejesz się ze wszystkimi możesz mieć wszystko. Tylko wybitni cichacze dochodzą daleko, charyzmatyczni księża są odsyłani permanentnie dalej... Chłopie zjedzą cię żywcem.

  • System burczymucha - niezalogowany 2018-06-13 07:58:07

    BISKUP STEFFFFANEK NA TYM PRZEDSTAWIENIU POWIEDZIAL: ” Tak się zastanawiałem czy dla prezydenta byłaby jakaś rola w tym przedstawieniu. Myślałem myślałem ale nie znalazłem jej. Ale nasz biskup Bronakowski jaki jest dobry i wspaniały, i dziękujmy mu za to wszystko co nam daje. I myślałem jaką rolę mógłby zagrać biskup Bronakowski??? I pomyślałem że biskup mógłby stac za jelonkiem, jakże pięknie nasz biskup by wygladal na herbie Łomży” Czytajcie między wierszami jak działa duchowieństwo przeciwko Prezydentowi.

Dodajesz jako: |