:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Miasto wybuduje nowy blok socjalny lub komunalny?

Prezydent Łomży, Miasto wybuduje socjalny komunalny - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 20/05/2019 15:41

Czteropiętrowy budynek mieszkalny z 53 lokalami typu M2, M3 i M4 może powstać przy ul. Rubinowej w Łomży, jako częściowe rozwiązanie problemu braku wolnych lokali. Na liście uprawnionych do zawarcia umowy najmu komunalnego lokalu mieszkalnego znalazło się aż 150 osób, a oczekujących na mieszkania jest znacznie więcej.

W Urzędzie Miejskim znajduje się około 900 wniosków mieszkańców oczekujących na mieszkanie. Na liście uprawnionych do zawarcia umowy najmu komunalnego lokalu mieszkalnego znalazło się 150 osób.

Zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski podkreśla, że ok. 85 proc. osób, które trafiają do niego w ramach przyjęć interesantów, przychodzi w sprawach mieszkaniowych. - Niestety, ze względu na brak wolnych lokali, często nie mamy jak im pomóc – informuje wiceprezydent.  

Częściowym rozwiązaniem tej sytuacji miałoby być powstanie nowych mieszkań. Jak informuje Ratusz, miasto posiada pełną dokumentację na budowę czteropiętrowego budynku mieszkalnego dwuklatkowego przy ul. Rubinowej, w którym miałyby się znaleźć 53 mieszkania: 17 typu M2, 28 typu M3 i 8 typu M4. Pierwotnie blok miał powstać w ramach programu "Mieszkanie Plus", jednak koncepcja finansowania programu uległa zmianie. Stąd decyzja władz Łomży, aby budynek wybudować w inny sposób.

– Będę wnioskował do Rady Miejskiej, by w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyć środki na budowę tego bloku. Jego realizację, podobnie jak poprzedniego, chcemy wesprzeć środkami zewnętrznymi – informuje Mariusz Chrzanowski. Prezydent deklaruje, że rozważane jest złożenie wniosku do rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa.

Oddany do użytku w 2017 roku budynek socjalny przy ul. Kamiennej kosztował ponad 6,2 mln zł. Prawie 1,9 mln zł wyniosło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

lomza

Miasto wybuduje nowy blok socjalny lub komunalny? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 16:13:26

    O to może hotel na Wesołej wreszcie wykończą zamiast budować nowe.

  • gość 2019-05-20 16:13:26

    a co z ruderą po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej a zakupioną za czasów poprzedniej kadencji Chrzanowskiego ? dalej niszczeje a i miasto co roku dokłada do utrzymania pustostanu

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 16:15:38

    Widać jak tam bieda mieszka w tym bloku pobudowanym

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-05-20 16:18:00

    Blok na kamienej wybudowali a na hotel roboczy na wesołej niemają pieniędzy na remont

  • gość 2019-05-20 16:21:44

    DLACZEGO POD ARTYKUŁEM " Śmierć w łomżyńskim seminarium!" Z DN. 20.MAJA
    - REDAKCJA mylomza WYŁĄCZYŁA MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA KOMENTARZY ?

  • gość 2019-05-20 16:25:16

    hotel robotniczy nie można skończyć bo mieszkający tam nie zgadzają sie na windę.A czy blok powstanie??? hm

  • Mark - niezalogowany 2019-05-20 16:28:41

    Gdy ktoś sprawny fizycznie to nie powinien zadać żadnej pomocy od innych.
    Jesteś niezaradny, nie chce ci się pracować to masz na co zasługujesz.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 16:43:33

    Priorytetem powinno być remont bloku na Wesołej

  • gość 2019-05-20 16:47:57

    w ktorej czesci miasta ta ul. Rubinowa jest ??

  • stefann - niezalogowany 2019-05-20 16:53:55

    nie ma takiej ulicy w łomzy, 1 kwietnia juz byl w tym roku :)

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 17:02:47

    Pijakom i bezrobotnikom zawsze kapie z nieba a ktoś uczciwy tyra na budowie i mu się nie należy nic tak niestety prawda

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 17:05:51

    Gdzie ta ulica

  • Alojzy - niezalogowany 2019-05-20 17:23:05

    Niech wybuduja bloki dla wojska, jak ma być pułk. Ni chyba ze będą co nie którzy kasę klepac od wynajmu kwater.

  • Gość 1 - niezalogowany 2019-05-20 17:47:48

    To ja zapieprzam od rana by rachunki zapłacić a taka menda jedna z drugo co kredytów nabrała i na czarno pracuje mieszkanie dostanie śmiech.

  • gość 2019-05-20 18:08:17

    Na liście są mieszkańcy Łomży i mieszkający z rodzinami w blokach.Czy takim należą się mieszkania ? Proszę pracować i oszczędzać a potem ew. mały kredyt i kupić mieszkanie.Tak postępują moi znajomi i rodzina i nikt nie zapisał się na komunalne mieszkanie.Nie pracujesz to mieszkaj z rodziną ! Nie oczekuj za darmo mieszkania bo za komuny trzeba było też płacić ! Bez pracy nie ma ................................

  • gość 2019-05-20 18:18:19

    może medal jeszcze

  • Podatnick - niezalogowany 2019-05-20 18:25:09

    Nie dawać mieszkań za darmo!!! Aby zyskać mieszkanie jest konieczne podjęcie legalnej pracy, oszczędzanie na wkład własny i wzięcie kredytu. Może być zrzutka pośród bliskich i rodziny, jak ktoś ma dużą i zżytą rodzinę. Może być wyjazd na kilka lat do Niemiec i praca tam a następnie zakup w Łomży lub budowa domu, ale jestem przeciwny aby dawać cokolwiek za darmo ludziom (pomijam moralny aspekt), bo ich dzieci uczymy wyuczonej bezradności i powielamy patologię. Kto nie pracuje, ten też niech nie je.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:36:27

    Widze ze niektórym żal dupe sciska ze nie dostali mieszkania na kamiennej...i tak psioczo jak te pi.z.dy. Fakt ze połowa na kamiennej to patologia...ale i mieszkajo tak i normalni ludzie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:38:23

    rubinowa jest obok kamiennej

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:39:08

    wesoła to wesoły pomysł czosnek...dawać brokonieckiego i będzie git zastępca na 5

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:58:26

    Brokoniecki na wice

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:59:02

    ten Brokoniecki to widać że ma podstawy na dobrego zastępcę

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 18:59:47

    Brokoniecki by nie kupił hotelu na wesołej to jest gosc

  • gość 2019-05-20 19:05:07

    Na Wesolej powinien powstac Dom Spokojnej Starosci ,miasto mialoby dochod,
    budynek wymaga remontu ale mysle ze na taki cel znalazlyby sie pieniadze, na parterze otworzyc Centrum Zdrowia i wszystkoby bylo w kupie

  • gość 2019-05-20 19:09:21

    Na Wesolej powinien powstac Dom Spokojnej Starosci ,miasto mialoby dochod,
    budynek wymaga remontu ale mysle ze na taki cel znalazlyby sie pieniadze, na parterze otworzyc Centrum Zdrowia i wszystkoby bylo w kupie

  • gość 2019-05-20 19:24:42

    czosnek rządził Mariuszem , czy MARIUSZ czosnkiem, to kto w końcu jest odpowiedzialny za zakup tej rudery ?

  • gość 2019-05-20 19:28:05

    ... to może tego Brokonieckiego zrobić gospodarzem domu- bloku komunalnego lub socjalnego , na Wesołej też potrzebny "Anioł " :))))))))))))))))))))

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:29:32

    Bo wszyscy mysla, ze jak dostana mieszkanie socjalne to nie trzeba placic. Nie dosc ze 500 plus to jeszcze mieszkania.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:33:46

    Czemu ja, pracujący mający żonę na utrzymaniu i dziecko nic nie dostaje od tego państwa i miasta a nieroby w sile wieku dostają za to że nic nie robią. I jak ma być dobrze? Pokażmy w końcu, że nie ma na to przyzwolenia!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:34:39

    Na wesołej powinien powstać dom czubków z forum którzy się tutaj udzielają,mieszkanie za free

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:39:29

    Na Wesoła cały urząd miejski :)))

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:41:21

    czosnek to ma pomysły.. to on na sesji przekonywał radnych żeby kupili bo to decyzja radnych którzy dali kasę...chrzan nic do tego..

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:41:51

    Brokoniecki na wice fajny gosc

  • Gość - niezalogowany 2019-05-20 19:42:23

    fajny i ładny na wice to!!!

  • gość 2019-05-20 19:46:13

    Dom Spokojnej Starosci ? ludzie to pierdolą głupoty, kto to by miał prowadzić , miasto i jeszcze byłby z tego dochód !!!! ? miasta i gminy nie prowadzą nigdzie Domów Spokojnej Starosci, ewentualnie jeszcze dopłacają ze swojego budżetu do pobytu . Centrum Zdrowia - tej ruiny nawet za darmo nie chce wziąć pod swoją pieczę NFZ, tym bardziej żaden prywatny inwestor. Bo szacuje się , że koszty remontu i adaptacji tego obiektu, będą znacznie wyższe niżby wybudować nowy o podobnej kubaturze.

  • gość 2019-05-20 19:59:12

    Widziałem tą listę 150 szczęśliwców. Często powtarzają się tam te same nazwiska ( oczywiście inne imiona) , czyżby patologia miała już w genach zakodowane, że praca jest beeeee i wystarczy tylko chcieć i żądać od miasta, a inni uczciwie pracujący podatnicy zafundują im za darmo mieszkania. Praca, oszczędzanie i kredyty są tylko dla frajerów.

  • gość 2019-05-20 20:16:59

    Ciekawe ilu z tej listy 150 szczęśliwców pracuje ?

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-05-21 02:26:42

    1jedna FONTANNA za 4. 500.000 = 20 mieszkań

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 06:14:02

    Mieszkania to się kupuje za swoje lub kredyt., a nie liczy że spadnie z nieba. Ja swoje kupiłam i wolę fontannę niż 20 mieszkań dla patoli.

  • gość 2019-05-21 07:23:32

    chyba zostanę bezrobotnym alkoholikiem bo to się opłaca. Dostanę mieszkanie itd... America

  • gość 2019-05-21 07:26:32

    500+ dla bezrobotnych i pijaków dać. To będę głosował do śmierci na nich ;)

  • gość 2019-05-21 08:57:09

    Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda? Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi. Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci. Państwo Kowalscy DOSTALI na początek mieszkanie socjalne, bez czynszu oczywiście, DOSTAJĄ również co miesiąc 1100zł zasiłku dla bezrobotnych, 2000zł z 500+ i 500zł zasiłku socjalnego, bez dodatków. Z pomocy społecznej i Caritasu DOSTAJĄ ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne. Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie niewiele robiąc DOSTANIE 1000 euro miesięcznie. Oczywiście na czarno. Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem paznokci i fryzur koleżankom, oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co DOSTAJĄ z Caritasu, albo tego czego nie potrzebują a i tak dostają. Dzięki nowemu rządowi Waldek nie płaci podatków bo wzrosła kwota wolna, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną mimo że nie jest ubezpieczony, a w przyszłości emeryturę obywatelską mimo że nie płaci składek. Waldek czasami lubi pośmiać się z tych którzy sponsorują mu życie a po piwku nawyzywa ich od złodziei. Waldek wie na kogo będzie znowu głosował..."

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 10:30:25

    Bezrobotni nie powinni dostać mieszkania to nie te czasy że pracy niema.
    Rodziny w ktorych obydwoje rodzicow peacuje za niewiele wyzsza niz najnizsza nie dosc ze nie moga starac sie o kredyt ,nie maja 500 plus musza sobie poradzic a cwaniaki pracujace za granica nie placace podatku maja wszystko za free ...no wolne zarty.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 10:41:06

    Już tak nie narzekaj, od lipca i ty dostaniesz 500+.

  • gość 2019-05-21 11:15:55

    A kto dostanie w nim mieszkania. Bo patrząc na samochody które stoją przed blikiem obecnym to biedni ludzie tam nie mieszkają.

  • gość 2019-05-21 11:50:41

    Wybudowanie bloku nie zmniejszy kolejki oczekujących na darmowe, a wydłuży. Bo jesli ludzie zobaczą ze mieszkania dajo darmo to jeszcze więcej w kolejke sie zapisze.

  • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-21 13:02:15

    KONFEDERACJA to Polska Racja Stanu ! ... REPARACJE od Niemiec to no najmniej 8 BILIONÓW DOLARÓW ! 8.000.000.000.000 : ... 6.000.000 zabitych Polaków 1.000.000 $ za każdego zabitego = 6 BILIONÓW DOLARÓW ... i co najmniej 2 BILIONY za ZNISZCZENIA ! razem 6.000.000.000.000 +2.000.000.000.000 = 8.000.000.000.000 $ słownie 8-osiem BILIONÓW dolarów ! bez podanie KWOT tzw " lucrum cesans" - to co nie zarobione z powodu strat , gdyby nie Wojna to Polska dzisiaj miała by 60.000.000 Obywateli i byłaby POTĘGĄ GOSPODARCZĄ !

  • gość22 - niezalogowany 2019-05-21 14:14:27

    Większość osób które dostają mieszkania za darmo pracuję w Polsce na czarno albo za granicą. Nie wykazują żadnych dochodów i formalnie są biedni, a w rzeczywistości śmieją się z tych co na to muszą pracować. Wina jest systemu który tego nie kontroluje i szerzy patologię.

  • Ktos - niezalogowany 2019-05-21 15:27:23

    To jest śmieszne! Pracujemy z mężem, płacimy podatki, żeby kupić mieszkanie bierzemy kredyt na najbliższe 25 lat. Wychowujemy dwoje dzieci, żadnych zasiłków, dopłat, nic. Wychowujemy dwoje dzieci. Nic nam się nie należy! Klasa średnia najbardziej na tym cierpi. Miałam przyjemność poznać kilka osób z kamiennej. Ona chowa dzieci i pobiera wszystko co się da, on na czarno zagranica. W salonie za to duży tv a na balkonie talerz z Polsatu. To jest bieda i liczenie się z każdym groszem jak za możliwość oglądania HBO płaci się stówkę.
    Nie powinni dawać żadnych mieszkań osobom bezrobotnym, ewentualnie niepełnosprawnym a nie tym w sile wieku, którzy ciagle kombinują.

  • gość 2019-05-21 16:32:56

    MIESZKANIA TYLKO W PRZYPADKACH LOSOWYCH NP.POŻAR .....CAŁA ŁOMŻA MOŻE NIECH ZAPISZE SIĘ NA MIESZKANIA KOMUNALNE ...... TO ŻYCIE NA KOSZT INNYCH CIĘŻKO PRACUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW ŁOMŻY CWANIACTWO .......ŁOMŻA NIE ROZWINIE SIĘ A STANIE SIĘ MIASTEM OSZUSTÓW ,CWANIAKÓW UKRYWAJĄCYCH SWOJE DOCHODY.....................Mieszkanie za darmo +zasiłki z MOPS + żywność za darmo + zasiłki na dzieci z 6 programów- szkolne + dochody na czarno + w przyszłości renta socjalna bo składek nie płaciło się .........TAKICH TYLKO MIESZKAŃCÓW BĘDZIE MIAŁA ŁOMŻA W PRZYSZŁOŚCI...............

  • gość 2019-05-22 09:46:58

    Trzeba zrobić dokładną weryfikację osób posiadających mieszkania komunalne ,bo nieraz one posiadają po dwa domy na wsi !!!

Dodajesz jako: |