:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mieszkańcy Kalinowa protestują przeciwko budowie nowej obory: "To nie jest tak, że jak ktoś ma pieniądze, to może robić wszystko."

Rolnictwo, Mieszkańcy Kalinowa protestują przeciwko budowie nowej obory ktoś pieniądze może robić wszystko - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 31/08/2019 10:36

"Grupa 91 mieszkańców wsi Kalinowo pod Łomżą, podpisała się pod protestem przeciwko budowie w centrum wsi ogromnej obory ze zbiornikami na gnojowicę i nieczystości ciekłe, zlokalizowanej tuż przy drodze powiatowej, w niewielkiej odległości od budynków mieszkalnych sąsiadów" - informuje Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Inwestorem jest Cezary Banach, syn Krzysztofa Banacha, który wspólnie z ojcem prowadzi na dużą skalę hodowlę bydła mlecznego. Nowa obora ma mieć obsadę do 425 DJP, natomiast wśród obiektów towarzyszących należy wymienić: wewnętrzny zbiornik na gnojowicę o poj. 4675 m sześc., podziemny zbiornik na nieczystości ciekłe o poj. 9,5 m sześc., halę udojowa, magazyn mleka i pomieszczenia sanitarne.

Pojawił się jednak problem, gdyż przeciwko budowie obiektu protestują sąsiedzi. Jak przekazuje Tygodnik Poradnik Rolniczy pod protestem podpisała się grupa 91 mieszkańców Kalinowa (gm. Piątnica), którzy twierdzą, że obora mogłaby stanąć w innym miejscu, zapewniającym mniejszą uciążliwość. 

Nikt nie broni im hodować krów i produkować mleka. Kiedy pan Banach stawiał poprzednio obory, nie było żadnych protestów, bo znajdują się w głębi ich działki. I tak dochodzą do nas nieprzyjemne zapachy, bo wiatr wieje zwykle z tamtej strony. Można sobie wyobrazić, co będzie, jak zaczną nam bydło trzymać pod nosem.

– Niech zachowują się jak ludzie. To nie jest tak, że jak ktoś ma pieniądze, to może robić wszystko. Mają 15 ha z tyłu za siedliskiem. Czy nie mogą tam postawić nowej obory?

– Pracownik Urzędu Gminy w Piątnicy powiedział mi, że Banachowie chcą budować w tym miejscu dlatego, że mają tam przyłącza wody i prądu. Czy naprawdę takich bogaczy nie stać na to, żeby doprowadzić media dalej? 

– Ta inwestycja obniży wartość naszych działek. Banach ma tyle pola, a w środku wsi stawia oborę. Myślałam, że wójt do tego nie dopuści, przecież to ma się dziać w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000

- Planowany zespół budynków będzie znajdował się bezpośrednio w niewielkiej odległości od budynków, w tym mieszkalnego, na naszej działce. Istnieje obawa, że ogromne ilości gnojowicy ze zbiorników położonych wyżej w terenie mogą kiedyś zalać i zniszczyć naszą posesję. Bezpośrednie sąsiedztwo obory i znajdujących się tam zwierząt będzie przyczyną ogromnego i nie do zniesienia fetoru. Ponadto, inwestor już wcześniej samowolnie podniósł znacznie poziom gruntu na swoich działkach. Spowodowało to, że przy każdorazowym opadzie deszczu, woda wraz z naniesionym gruntem napływa na naszą działkę” (...) „A co będzie, gdy gnojowica spłynie w dolinę Narwi? Jak będą wyglądały skarpy pradoliny zabudowane ogromnymi, pokracznymi blaszanymi budowlami?”

To słowa zaniepokojonych mieszkańców Kalinowa, które opublikowano w artykule. Dziennikarka serwisu rozmawiała w tej sprawie również z wójtem, a obszerną i skomplikowaną sprawą zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Szczegóły znajdują się tutaj: Ponad 90 mieszkańców wsi, w tym rolnicy, przeciwko nowej oborze pod Łomżą

/zdj. ilustracyjne/

lomza

Mieszkańcy Kalinowa protestują przeciwko budowie nowej obory: "To nie jest tak, że jak ktoś ma pieniądze, to może robić wszystko." komentarze opinie

 • gość 2019-08-31 10:48:33

  co to za szlachcic ten banach ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 11:06:18

  Ludzie to są jednak hieny, wyliczają mu pieniądze. Jest bogaty to może sobie doprowadzić media dalej...czytać się nie chce. Mieszkają na wsi i spodziewają się zapachu fiołkow? A jak obrządzają swoje zwierzęta to zapach jest ok? Mniej zazdrości, bo zzieleniejecie. Polaczki

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 11:17:58

  Państwo wyprowadziło się na wieś i im wiejskie zapachy przeszkadzają. Trzeba było zostać w swoich blokach. Na wsi od zawsze chodowano krowy i świnie, stawiało się obory czy zasiewało pola. Wieś zawsze będzie wsią i jak komuś nie pasuje to proszę wracać do miasta.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 11:18:28

  Było hasło 100zł do krowy to kto mu zabroni

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 11:22:49

  I prawidłowo! A gdzie ma budować? W mieście? Jego ziemia, jego własność.. I praca.. Szkody nie robi żadnej nikomu.. Latwo powiedzieć buduj kilometr dalej.. Tam tez twoje.. Tylko ty nie będziesz chodzil w nocy kilka razy patrzeć i dogladac porodow.. Nie wolno zapominac ze to nie firma z oknami która o 18 zamykamy na klucz..

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 11:27:17

  Przepraszam panstwa z miasta.. Wisla jest czyja? Jako mieszkaniec wsi nie zgadzam się na KONTROLOWANE zrzuty odchodów mieszkancow miasta w Wiśle !...

 • gość 2019-08-31 11:38:38

  Jeżeli codzienne wdychanie odoru z obory na 450 krów jest takie fajne to dlaczego właściciele nie mieszkają koło niej? Jeden wyniósł się do sąsiedniej wsi, drugi do lasu :-(

 • -BR- - niezalogowany 2019-08-31 11:43:16

  Bardzo dobrze, że gość inwestuje. Uważam, że jeżeli ktoś mieszka na wsi lub się na nią planuje wprowadzić z miasta to powinien być przygotowany na okoliczności związane z nie zawsze przyjemnymi zapachami oraz hałasem maszyn rolniczych jeżdżących we wczesnych bądź późnych porach dnia. Niektóre gospodarstwa jak są ciaśniej ułożone to obora od domu stoi w odlegości kilkunastu metrów i ludzie muszą żyć z obornikiem „pod oknem”.

 • gość 2019-08-31 11:51:10

  Pić mleko, albo jeść serki to by się chciało, ale wybudować nowej obory to już nie można. Od kiedy to sąsiedzi decydują, gdzie ktoś może sobie coś postawić? Prawda jest taka, że młodzi uciekają do miasta i nie chcą robić przy krowach tak jak było to kiedyś, więc jak ktoś chce w tym kierunku iść to trzeba mu na to pozwolić bo za parę lat na pułkach w sklepie będziemy mieli jakieś niemieckie gówno w kartoniku.

 • gość 2019-08-31 12:01:18

  Na wybory do obory
  Poszli z kółka dyrektory
  Popatrzyli, powąchali
  Swoje typy pozgłaszali
  Jeden wybrał owcę białą
  Drugi krowę nieco starą
  Trzeci podszedł do koguta
  Lecz nie brzmiała wspólna nuta

  Ani be, ani me, ani kukuryku
  Lew się tak wyraził, problemów bez liku
  Ani be, ani me, ani kukuryku
  Owca, krowa, kogut, jaki tego powód

  Penetracja i lustracja
  I kościelna agitacja
  Pajęczyny, żuki, muchy
  Prusakolep na komuchy
  Jedni grają na parlament
  Drudzy sieją tylko zamęt
  Wszelkich działań cała kupa
  I tak wyjdzie z tego... figa

 • gość 2019-08-31 12:22:25

  hola , hola. Ludzie mają prawo do czystego powietrza. Ci ludzie którzy protestują to mieszkają tam już od dawna. Pan Banach owszem ma prawo do prowadzenia swojej hodowli ale w taki sposób aby nie była ona uciążliwa do środowiska a w szczególność mieszkających tam od dawna ludzi. Początki tej hodowli były skromne i nie odbiegały specjalnie od charakteru tego miejsca ale z biegiem czasu zrobiła to się wielka farna krowia a Kalinowo stało się bardziej miejsce zamieszkania dla wielu a nie produkcji rolniczej. Dzisiaj jest to uciążliwe dla ludzi tu mieszkających ze względu na wielkość tej hodowli. Spornym problemem jest fakt ,że pan Banach tą farmę krowią usiłuje znacznie i to bardzo rozbudować i ma do tego prawo . Jednak problem w tym ,że czyni to w samych środku zamieszkałej miejscowości co dotychczasową uciążliwość w postaci potwornego smrodu czynić będzie jeszcze większą. To nie jest tak ,że ktoś się tu sprowadził i ma pretensje ,że ta hodowla obok istnieje bo ludzie ci mieszkają tu od dawna. Pan Banach na swojej działce może robić to na co mu prawo zezwala ale nie może prowadzić tej hodowli tak by mieszkanie obok dla innych stało się koszmarem . Kto tego nie pojmuje to musi tego osobiście doświadczyć w sytuacjach np tak wysokich upałów jakie teraz panują. Duża tu rolę do popisu jako mediator ma wójt ale jak widać zajął on bezpieczne dla siebie pozycje i bardziej zaangażował się medialnie w konkurs potrwa z kartofli na fortach niż rozwiązanie tej sprawy.
  Pan Banach wynika z tego ,że ma gdzie budować i nie musi tego czynić w miejscu które jest w tym przypadku sporne. Mieszkający tam swoich domów już nie przeniosą. Tak więc forumowych krzykaczy i gminnych klakierów proszę o powstrzymanie się od tak złośliwych opinii.

 • PZPR = ZSL - niezalogowany 2019-08-31 12:22:35

  wartość nieruchomości już spadła o 30 % - a i już poza w/w nikt w Kalinowie nie chce kupować nieruchomości , i takim sposobem już nie ma innego kupca ,

  a sąsiedzi mają większą emisję SMRODU od wielkiego hodowcy na dworze niż w swoich małych oborach

  "super" skuteczna metoda na tanie nieruchomości : " ZATRUĆ " sąsiadom życie a póżniej TANIO ich wykupić ! ! --- iii to w obliczu " prawa "

 • gość 2019-08-31 12:29:35

  a miastowym mądralom to przypomnę jakiej sraczki dostali i jak im przeszkadzała planowana ubojnia krów w Łomży na wylocie drogi an Ostrołękę. Tam jeszcze nic niczego nie doświadczył a podnoszono lament ,że będzie śmierdzieć. Więc tych którzy są tak zatroskani produkcją mleka i serków zapraszamy na degustację smrodu w pobliże tej hodowli.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 12:31:10

  Co niektorzy nie dostrzegaja roznicy pomiedzy zwykla obora a obora na ponad 400 krow dojnych ze zbiornikami na gnojowice w ogromnych ilosciach.. Nie dziwie sie ludziom, ze chca troche spokoju i normalnego powietrza.
  Do broniacych inwestora. Rozumiem, ze jak sasiad obok was pobuduje np zaklad przetworstwa miesnego z ktorego codziennie bedzie wachac smrod, to bedzie wszystko ok, bo to przeciez jego dzialka i niech robi co chce?
  We wszystkim trzeba byc czlowiekiem, a nie patrzec tylko na swoje. Mieszkancy wsi zaznaczaja, ze przeciwko budowie nic nie maja, ale niech bedzie to w rozsadnej odleglosci od zabudowan mieszkalnych, a inwestor co? Bedzie tylko patrzyl na swoje?
  Pozdrawiam jako mieszkaniec miasta

 • 100noga - niezalogowany 2019-08-31 12:32:31

  Istotnie nie można pozwolić nowobogackiemu pastuchowi na robienie wszystkiego, co mu się tylko spodoba. Mieszkańcy, nie tylko Kalinowa, nie powinni dopuścić do realizacji śmierdzących inwestycji - w pobliżu ich domów...

 • gość 2019-08-31 12:34:08

  wójt już od dawna miał sygnały o tym ,ze ta rozbudowa stanowi problem dla mieszkańców czyli jego wyborców o dobro których zobowiązany jest dbać a w przypadku słabszych po prostu ich bronić i wspierać ale ponoć sprawę skwitował krótko ,że jak właściciel hodowli dostanie pozwolenie to on nie ma nic do tego. Jeżeli to prawda to rodzi się pytanie co pan wójt wobec tego może albo potrafi?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 12:34:48

  Jeśli nie zna sie tematu lepiej nie dyskutowac!
  Mieszkam od urodzenia naprzeciwko rolnika. Dawniej pomimo podobnej produkcji nie bylo smrodu. Teraz odor jest nie do wytrzymania! Popieram protest mieszkancow i nic tu nie ma bogactwo drugiego czlowieka. Krowy maja teraz większe prawo jak czlowiek!

 • gość 2019-08-31 12:43:26

  wójt wie co robi no nie taki naiwny by się narazić. Najlepiej to robić miny, dobrze wyglądać i pachnieć. A tu trzeba podjąć konkretne decyzje. Jak życie pokazuje w niektórych sprawach wójt jest nadzwyczaj aktywny i skuteczny a w tej raptem taki bezradny?

 • plan - niezalogowany 2019-08-31 13:04:21

  jeżeli tereny są rolnicze, to każdy kto tam buduje dom mieszkalny musi wiedzieć, że może się sPOtkać z uciązliwościami związanymi z taką działalnością, jeżeli inwestycja jest prawidłowo zaprojektowana i ma POzwolenia to nikt nie ma prawa pyszczyć..., chcesz mieszkać na terenie letniskowym, kup se działkę gdzie indziej

 • gość 2019-08-31 13:12:39

  o tym jak wójt dba w tym przypadku o tych mieszkańców jest cytowany fragment pisma Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Tygodnik Poradnik Rolniczy po weryfikacji dokumentów w sprawie napisał cyt :
  "SKO stwierdziło, że wójt gminy Piątnica, nie podjął nawet najmniejszej próby weryfikacji raportu. "
  Tymczasem o wadliwości tego dokumentu świadczą choćby takie zapisy: „Na podstawie analizy przedstawionej w tabeli, można stwierdzić, że istnienie przedsięwzięcia w postaci hodowli gęsi nie spowoduje znaczących oddziaływań na poszczególne elementy środowiska” oraz „Ścieki socjalno-bytowe oraz z mycia gęśników powinny być przechowywane w szczelnych zbiornikach”. Tak problem dotyczy krów a raport pisze o gęsiach hahah

  rodzi się pytanie bardzo istotnie nie chce czy nie potrafi?

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze w składzie: Anna Sadowska – przewodnicząca oraz Mirosław Kazimierz Anaszko i Urszula Kurządkowska, dokonało szczegółowej analizy zaskarżonej decyzji, a przede wszystkim raportu. Wskazało liczne błędy i „ocierające się o śmieszność” zapisy, co spowodowało, że nie można go uznać za wiarygodny dowód dla oceny środowiskowych uwarunkowań inwestycji.

  gdzie była gmina , nie czytała tego raportu pomimo faktu ,że wiadomym było ,że jest to poważny problem dla mieszkańców Kalinowa? Jaki tu jest w tym przypadku profesjonalizm zawodowy urzędników gminy jak i samego wójta? W końcu dotyczy to spraw istotnych dla życia mieszkańców gminy w tym przypadku KALINOWA które winny być główna osią zainteresowania wójta. Ja pozostawiam to bez komentarza każdy sam sobie odpowie.

 • gość 2019-08-31 13:23:38

  warto powiedzieć że właściciele od lat mieszkają w sąsiednich wsiach a nie w pobliżu swoich OBÓR !

  w obecnych 3 OBORACH hodowca prawdopodobnie może posiadać już ze 700 - 800 sztuk albo i więcej , tak więc to nie chodzi że ktoś komuś ogranicza na wsi prowadzenie gospodarstwa rolnego

  kolejne 400 sztuk powoduje zwiększenie stada po wycieleniach do około 1.500 sztuk bydła

  w sumie mowa jest o hodowli około 1500 szt bydła - a hodowla cały czas jest ROZWOJOWA !

 • gość 2019-08-31 13:24:57

  Jego ziemia, jego pieniądze , jego prawo a wam sąsiady gowno do tego, jak wszystko idzie zgodnie z prawem. A piszę to jako mieszkaniec Łomży - nam mieszczuchom też przeszkadza, jak śmierdzi w mieście, kiedy wy wylewacie gnojowicę na okoliczne pola.

 • gość 2019-08-31 13:36:14

  tak zgodnie z prawem to do końca chyba tu nie jest patrząc na ten raport który wspomina o hodowli gęsie a problem dotyczy hodowli krów mlecznych. Poza tym mamy tu do czynienia z ponad przeciętnym i uciążliwym oddziaływaniem na otaczające środowisko w sprawie którego wypowiadać się trzeba nawet takimi raportami. Tak więc szanowny mieszczuchu którego potomkowie do tego miasta przyjechali na rozrzutniku od gnoju zasiedlać osiedle południe nie siej fermentu .

 • gość 2019-08-31 13:41:28

  Tak pisze prasa cyt "Zwykle stajemy w obronie rolników chcących rozwijać gospodarstwa, a napotykających na niekoniecznie uzasadniony opór lokalnych społeczności i władz. W tym jednak przypadku rację wydają się mieć ci, którzy protestują, a potwierdza to orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łomży, uchylające decyzję wójta gminy Piątnica o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia."

  zwróćcie uwagę uchylono decyzję wójta - kompromitacja i nic więcej . Tak wójt dba o swoich wyborców z Kalinowa?

 • gość 2019-08-31 13:50:06

  Środowisko, środowisko i jeszcze raz środowisko. Warto tylko się zastanowić co by się stało z Narwią gdyby w tak olbrzymim gospodarstwie doszło do awarii !!!!!
  Mądry CZŁOWIEK PRZED SZKODĄ


 • wolski 60 - niezalogowany 2019-08-31 13:50:48

  Jednemu śmierdziało w Kalinowie to mu mordę obili i przestało mu śmierdzieć to było parę lat wcześniej

 • gość 2019-08-31 13:55:07

  decyzję wójt podpisał na podstawie raportu po jego osobistym przeczytaniu lub przez podległych mu kompetentnych urzędników. Podstawą do wydania pozytywnej decyzji był raport oceny oddziaływania na środowisko wymagany przy tego rodzaju inwestycjach. Jego autorem jest inż. Kamil R., specjalista ds. zarządzania ochroną środowiska. I właśnie na tym raporcie SKO nie pozostawiło przysłowiowej „suchej nitki”.

 • MAFIA LOKALOWA - niezalogowany 2019-08-31 14:16:18

  Mieszkańcy Kalinowa wybierzcie sobie Sołtysa co będzie działał dla dobra Mieszkańców a nie przeciw Mieszkańcom

  w Kalinowie z posesji w/w hodowca cały czas przez wiele lat na drogę powiatową
  wylewał gnojowicę i wszelka władza - ani starostowie, ani radna powiatowa z Drozdowa co po tej gnojowicy przejeżdżała , ani zmarły wójt co był wójtem 18 lat nie podejmowali żadnych działań , a poprzedni Sołtys spowodował że hodowca już nie wylewał gnojowicy na drogę powiatową • gość 2019-08-31 14:21:26

  Zapach krow jest jak zapach jasminu w porownaniu do zapachu swin.

 • Ja - niezalogowany 2019-08-31 14:38:20

  Niech pobuduje kolo lasu.blisko bedą mieć szambo wozić,drogi nie rozjeżdza

 • gość 2019-08-31 14:45:34

  jeszcze niedawno we wsi łomża na ul Wesołej waliło wiochą jak cholera
  wielcy mi tu miastowi :) śmiech na sali

 • gość 2019-08-31 14:52:54

  a jak im się gnojowica do sieci wodociągowej dostała to do dzisiaj nie wiedzą

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 14:53:22

  To jest wieś a nie miasto. Rolnik nie przeniósł się do miasta i chce budować oborę, tylko miasto przeniosło się (za grosze bo na miejskie działki nie stać) na wieś i chce sobie zrobić miasto. Tyle w temacie, buduj chopie nie patrz nic! Od tego jest wieś żeby były zwierzęta, a zwierzęta śmierdziały, śmierdzą i będą śmierdzieć!

 • gość 2019-08-31 15:06:21

  Dlaczego rolnicy tak szaleja z taka iloscia krow?Pierniknie mleczarnia i reka w nocniku.Ta gnojowica to zaleja pola,juz nie ma jak wsiakac w ziemie.Powinno byc ograniczenie sztuk hodowli.Zal tych krow 5-6 lat(bo tyle ten kombajn mleczny funkcjonuje,nie widzi trawy,ani slonca tylko smierdzaca obora i kwasna kukurydza i siano(kiszonki).Co warte jest takie mleko pytam sie?Mieszkam na wsi,nie jestem rolnikiem.

 • Wiesmenn - niezalogowany 2019-08-31 15:40:03

  JESTEM ze wsi!.. Jechalem kolo stadionu... I capalo niemilosiernie! Gdzie byliscie komentatorzy jak to budowali? :p komu w ogóle potrzeba oczyszczalnia..?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 15:42:40

  Miasto powinno ograniczyc ilosc kupy! NIE MIESCI SIE W OCZYSZCZALNI I TRAFIA DO WISLY... SZKODNIKI GORSZE OD ROLNIKÓW! pola sie nawozi zeby byl plon.. Chleb.. A Wiśle po co nawozic antybiotykamii i kupo?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 15:53:15

  To wam psedo wieśniakom wszystko przeszkadza jak nie pasuje to poco się tam osiedlacie trzeba było kupić domki w konarzycaxh a jak ktoś mądry to tam nie inwestuje

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 16:08:19

  Rolnika miejsce jest na wsi tyle

 • Gość Pani z wsi - niezalogowany 2019-08-31 16:28:31

  Mieszkam na wsi hoduje krowy i no cóż śmierdzi bo inaczej być nie może ale żyję i sąsiedzi terz taki urok wsi jednak jeśli jest gdzie to nie uprzykszaj życia i sobie i innym. Bo lepszy sąsiad za miedzą niż brat za granicą!

 • gość 2019-08-31 17:07:17

  może jakieś PGRy ?

 • gość 2019-08-31 17:24:33

  No tak ,pan rolnik mieszkał w Kalinowie a wszyscy inni się sprowadzili i im śmierdzi... Ludzie jak nie macie pojęcia jak wygląda sytuacja to się nie wypowiadajcie, bo w najbliższej okolicy planowanej obory są mieszkańcy żyjący tu od urodzenia bądź od kilkudziesięciu lat. Proszę przeczytać podlinkowany artykuł w Tygodniku Rolniczym, to może coś zrozumiecie. Kompletna porażka samorządowców.

 • gość 2019-08-31 17:31:28

  to nie jest porażka tylko kompromitacja wójta bo podpisuje decyzje albo bez czytania raportu albo nie rozumie tego raportu. Tak czy siak to kompromitacja wójta.

 • gość 2019-08-31 17:40:43

  "Mimo protestu podpisanego przez liczną grupę mieszkańców, nie mogłem załatwić tego wniosku odmownie." drogi wójcie kto pana zmuszał do popisania decyzji na podstawie raportu na którym SKO nie zostawiło suchej nitki? Czy wójt nie widział albo nie miał tylu kwalifikacji aby wydać decyzję na podstawie raportu który momentami odnosi się do hodowli gęsi a nie krów czyli pisanego prawdopodobnie metoda kopiuj wklej hahah.
  cyt "Tymczasem o wadliwości tego dokumentu świadczą choćby takie zapisy: „Na podstawie analizy przedstawionej w tabeli, można stwierdzić, że istnienie przedsięwzięcia w postaci hodowli gęsi nie spowoduje znaczących oddziaływań na poszczególne elementy środowiska” oraz „Ścieki socjalno-bytowe oraz z mycia gęśników powinny być przechowywane w szczelnych zbiornikach”."
  czy wójt wszystko podpisuje po tak wnikliwych analizach jak ten raport środowiskowy hahah

 • gość 2019-08-31 17:43:23

  Widać że niektórzy byle co plotą. Banach to uciążliwy gość, który każdemu sąsiadowi zalazł za skórę. Nie ma w jego sąsiedztwie osób, które się sprowadziły (jak zaznacza jakiś nieogarnięty typ). Powinien zachować się adekwatnie do posiadanych pieniędzy, bo na razie to dno i wodorosty. Brak klasy i rozumu a siano nie tylko w kieszeni ale i we łbie. Wystarczy nie szkodzić sąsiadom. Pobudować się 100 metrów dalej i przestać wylewać nieczystości wzdłuż drogi, przestać wyorywać słupki graniczne sąsiadom i wiele innych rzeczy. To, że ma się kasę to nie znaczy, że innych ma się za nic. Poza tym dołączam do opinii o zastępcy wójta, o jego wypowiedzi, zamieszczonej w tygodniku rolniczym, należy się zastanowić co ten Pan robi w gminie.

 • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-31 17:50:36

  wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski podpisał zgodę bo w/w Banach złożył wniosek i to jest wystarczający argument " za"

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 18:08:46

  Ludzie to juz zapomnieli co to umiar. A pan Banach to najbardziej. Więcej,wiecej i wiecej. Pazerność przykra sprawa.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 19:50:26

  Przed I WW i II WW zatuszowana histiria ,był szlachcic i arystokracja która zarządzała wokoło Łomży włościan ziemskimi ,chamy prostak z unijnych nawet nie wiedzą że się dorobił na czyjejś krzywdzie tą ziemią, spadkobiercy do tej pory żyją i chyba temu chłopkowi się upomną ,także spokojnie w klimacie. Jak się inwestuje trzeba sprawdzić wszystkie za i przeciw.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 19:56:38

  I bardzo dobrze niech sie rozwija, a Ci co protestują to, to jest bydło

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 20:15:15

  To jest po prostu ludzka zawiść

 • Ania - niezalogowany 2019-08-31 20:41:05

  To te banachy z kolna ..??

 • Rozumiacy ludzi - niezalogowany 2019-08-31 20:44:56

  Bardzo dobrze że ludzie się buntuja!!! Tych wszystkich bogaczy to już dawno pojeb....ja mieszkam niedaleko gdzie są wybudowane kurniki i jak śmierdzi to žygac się chce. Budują a później sami się wyprowadzają a obory obrabiaja ludzie w nich pracujący za niskie pieniądze. NIE DAĆ TEGO WYBUDOWAĆ!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 20:57:05

  Głosowaliście na wójta z pslu to macie tam tylko układy i układziki. Głosujcie dalej na zielonych to będziecie mieć więcej takich numerów.

 • gość 2019-08-31 21:09:55

  Jak się ma pięniądze to można stawiać wszytko gdzie się chce ,Zwykły rolnik z Kalinowa nie może postawić domu bo Park Krajobrazowy ,bądz teren zalewowy.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 21:15:35

  Czy przypadkiem to nie ten, który w Zakopanem kogoś skopał? Oj uważajcie sąsiedzi, zaiste mozny to Pan

 • Gość 001 - niezalogowany 2019-08-31 21:18:00

  Cześć chyba z was kto pisze ze wies jest do stawiania obur w środku wsi nigdy nie mieszkał przy takiej oborze smród nie do zniesienia. Jedzie na zachód zobaczyć gdzie tam stawiają takie obory . Na odludziu, i niema takich problemów jak w Polsce. Kazdy miastowy myśli ze wies jest od stawiania obur, to są tacy sami ludzie jak i wy nie chcą żyć całe zycie w smrodzie. Najlepsze jest to ci co stawiają takie obory przeważnie nie mieszkają na tej samej działce.

 • gość345 - niezalogowany 2019-08-31 21:38:36

  to wracaj hrabio do miasta... i zamieszkaj na Rybakach, gdzie czasem miejskim gównem zawieje... wies to wieś, fakt teraz gnój smierdzi gorzej niz 20 lat temu, chemia robi swoje, ale wieś to wieś, tam ludzie mieszkają żeby jaśnie hrabiego nakarmić a nie wdychać smrody... przesrane mają wioski w okolicy Łomzy, gdzie jaśnie państwo postanowiło się przenieść z , hehe, WIELKIEGO MIASTA :)

 • gość 2019-08-31 21:43:53

  DLACZEGO ROLNICY NIE PIJĄ SWOJEGO MLECZKA ? PRODUKCJA ROLNICZA ZNISZCZY ŚRODOWISKO BO ZA DUŻO SZTUK POSIADAJĄ.DLACZEGO NIE MA OGRANICZEŃ? ..CHCIWOŚĆ I PAZERNOŚĆ WIĘCEJ ,WIĘCEJ.............DLACZEGO WYLEWAJĄ GNOJOWICĘ NA POLA W DUŻYCH ILOŚCIACH ? BRAK KONTROLI NA WSI ! W MIEŚCIE MÓWIĄ ,ŻE MLEKO TO TRUCIZNA .DAWNIEJ KROWA PRZYNAJMNIEJ TRAWĘ WIDZIAŁA.........

 • gośćadfs - niezalogowany 2019-08-31 21:49:54

  Gość 001 - miastowy udający chłopa z krwi i kości, żenada

 • gość 2019-08-31 21:53:54

  proszę pana jaśnie państwo to się teraz poprzeprowadzało ze wsi do miasta i innym każe sie krowim gównem delektować jak wodami zdrojowymi

 • gość 2019-08-31 21:58:30

  przestancie się tu licytować kto komu więcej dokuczy. Nie byłoby tej awantury gdyby wójt sie wział za robote i solidnie oraz dokładnie podszedł do tej sprawy a nie na pałe wydał decyzje na podstawie komicznego raportu gdzie w sprawie oceny hodowli krów przytacza sie hodowle gesi. Teraz wójt wali głupa a ludzie się poróżnili. Po co taki wójt ja sie pytam?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 21:59:44

  A ja widzę ludzi którym się robić nie chce w dzierżawę dali paczą sprzedać pola na działki.
  A tu lipa bo wartość spadnie kasy mało do pracy będzie sie chodziło jednak
  Tak to wygląda na Polskiej wsi i dlatego chałasy

 • Gość - niezalogowany 2019-08-31 22:00:03

  A ja widzę ludzi którym się robić nie chce w dzierżawę dali paczą sprzedać pola na działki.
  A tu lipa bo wartość spadnie kasy mało do pracy będzie sie chodziło jednak
  Tak to wygląda na Polskiej wsi i dlatego chałasy

 • gość 2019-08-31 22:03:26

  To ze banach to bydle , to kazdy w powiecie wie . Ale tu chodzi o syna ? czyzby on tak bardzo chcial sie upodobnic do ojca ? slyszalem ze jest inteligentniejszy , lecz moze ludzie sie myla :) I w tym przypadku trzeba sie zastanowic nad postawa wojta ! sam pokazuje ze krowa jest lepsza od czlowieka !!! ale wojcie - KROWA na ciebie nie zaglosuje w nastepnych wyborach !!!!! pozdrawiam mieszkancow KALINOWA - walczcie o swoje !!!!!

 • Miras - niezalogowany 2019-08-31 23:28:29

  Uwazajcie sasiedzi bo dostaniecie ze lba oczywiscie z zaskoczenia.

 • gość 2019-09-01 00:47:42

  brawo mieszkańcy Kalinowa tak trzymać. Wójt pali zwyczajnie głupa bo z jednej strony współczuje mieszkańcom z drugiej strony poucza Banacha ,ze dobrze by zrobił gdyby te obory przesunął dalej a na stole podpisuje decyzje opartą na bzdurnym kompromitującym gniocie zwanym raportem. Myślał , że Kalinowo usiądzie na dupie a on zrobi swoje bo nikt się nie odwoła i nikt do tych kompromitujących materiałów nie zajrzy a tu dupa , odwołanie do SKO , uchylenie decyzji opartej na dokumencie na którym nie zostawiono suchej nitki. Nie uważam , aby wójt wydał taką decyzję tak sobie . Wiedział dobrze co robi. Ja bym z takim wójtem się nie patyczkował i odwoływał tylko mając w ręku decyzję SKO z mety złożył zawiadomienia na wójta do prokuratury powołując się na art 231par 3 KK to by sie wójt szybko wyprostował i na drugi raz już by bardzo ostrożnie takie decyzje podejmował. Nic by tak dobrze tej dziwnej sprawy nie wyjaśniło jak małe postępowanko prokuratorskie.

 • mlody rolnik - niezalogowany 2019-09-01 02:59:07

  ludzie ogarnijcie sie to jest wies I nusi smierdziec, chociaz nie jestem zwolenikem pana banacha gdyz rozwala polska federacje hodowcow bydla I producentow mleka .bakujac sie za nasze pieniadze I zyjac z nich to go popieram bo chlop ma prawo budowac sie I rozwijac. pamietajcie ze dxieki rolnikom kudxie maja prace w mleczarni gdzie zarabiaja godziwe pieniadze wiec pozwolcie sie rolnikowi rozwijac.

 • Rendi - niezalogowany 2019-09-01 08:17:02

  To ja już się pogubiłem. To w Kalinowie protestują ludzie z miasta czy że wsi?.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 08:24:36

  Powinien w Łomży postawić tą oborę. To by było najlepsze miejsce.

 • gość 2019-09-01 09:28:29

  zwrot wójt pali głupa nie został użyty w celu przypisania wójtowi takich cech bo oczywiście takich niema tylko jako potoczne określenia zachowania polegającego na pozorowanym manifestowaniu bezradności , niemożności podjęcia decyzji takiej jaka byłaby w danej sytuacji odpowiednia.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 10:12:32

  Niech stawia obora jak i gdzie chce.

 • Kopczewski - niezalogowany 2019-09-01 10:31:37

  Ja Mariusz teź się podpisuję bo śmierdzi na cało wieś a tamten robi co chce! ! !

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 11:05:15

  Kalinowo to miejscowość typowo rolnicza !!! A mieszczanie budując swoje posiadłości na wsi powinni wziąć pod uwagę chodowle bydła i trzody chlewnej i nie protestować bo sami w gowno wdepli !!!!

 • Rolnik - niezalogowany 2019-09-01 11:07:15

  A jak wyleją gnojowkę za blokami na Kazańskiej to afera że w mieszkaniu odór , więc trzeba zrozumieć tych ludzi .

 • gość 2019-09-01 12:14:52

  mieszkańcy Kalinowa już dawno winni byli zaprosić redaktor Elżbietę Jaworowicz,ze Sprawy dla Reportera,programu pierwszego Telewizji Polskiej i nagłośnić ten problem,gdyż inaczej sprawy będą tuszowane zapewne

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 12:38:39

  Niech stawia obore jeszcze większą będziecie mieli gdzie parobkowac.

 • PSL - wy Wójt - niezalogowany 2019-09-01 13:05:35

  SKO stwierdziło, że wójt gminy Piątnica, nie podjął nawet najmniejszej próby weryfikacji raportu.

  Tymczasem o wadliwości tego dokumentu świadczą choćby takie zapisy: „Na podstawie analizy przedstawionej w tabeli, można stwierdzić, że istnienie przedsięwzięcia w postaci hodowli gęsi nie spowoduje znaczących oddziaływań na poszczególne elementy środowiska” oraz „Ścieki socjalno-bytowe oraz z mycia gęśników powinny być przechowywane w szczelnych zbiornikach”.

 • Nie dla niekopę - niezalogowany 2019-09-01 13:16:22

  Artur Wierzbowski nikogo nie oszukał w czasie kampanji mówił że nie zna się na administracji na urzędowaniu ale chce się nauczyć " Wierzycie mi" - no i uwierzyli - tylko że funkcja wójta nie jest do nauki bo póżniej mamy takie kwiatki jak w Kalinowie, wójtem musi być dobry urzędnik a nie w-f ista bez pojęcia o zadaniach gminy, nauka to w szkole a nie na urzędzie
  Kiedy będzie koniec tego cyrku z Całuśnym Arturkiem

 • PSL - wy Wójt - niezalogowany 2019-09-01 13:18:58

  Wójt startował z PSL - a i rolnik B anach to miłośnik pSL - ręka rękę myje

 • Głupi i Głupszy - niezalogowany 2019-09-01 13:24:08

  Inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego – podkreśla Bogdan Bieńczyk, zastępca wójta. – Co do sprzeciwu mieszkańców, często jest tak, że protestują ci, co sprowadzili się na wieś z miasta, a pan Banach przejął gospodarstwo od ojca i rozwinął hodowlę krów mlecznych. W grę wchodzi też zwykła ludzka zazdrość - taką mamy teraz władzę w Piątnicy, ręce opadają

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 13:40:44

  Wybraliście takiego wójta to tak macie...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 13:53:02

  Zastępca wójta Piątnicy to rzeczywiście totalna porażka :-(

 • gość 2019-09-01 13:55:27

  oj nie wszyscy go wybrali wygrał tylko różnica chyba 500 głosów z Kozickim. Na tle szarego Kozickiego jawił się jak kolorowy paw A i czarować umiał. A jak rączki dam całował i całuje! To i ludzie się dali oczarować.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 14:39:47

  Hiszpan buduj!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 15:02:13

  Patrzę po wpisach że połowa to mieszczuchy nie miejácy pojęcia jak jest na prawdę na wsi i jaki może być smród od takiego gospodarza,owszem kiedyś takiego smrodu nie było,ale teraz to totalna masakra,ja również mieszkam na wsi gdzie na około pełno gospodarzy mniejszych i smród nie do wytrzymania.Nie dajcie budować róbcie wszystko żeby do tego nie doszło.!!!Bo będziecie wąchać te smrody do końca życia.

 • nie ogarniam - niezalogowany 2019-09-01 16:17:26

  wieś przeciw oborom, miasto przeciw blokom i drogom. Jeszcze trochę i ryby stwierdzą, że im za mokro

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 16:24:17

  Walczcie z rolasem. Noech spier.... Zdala od ludzi. W powiecie pilskim gmina Łobżenica ludzie walczą z tuczarniami i gnojowicą która jest wylewana bez ograniczeń.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 16:32:52

  I dalej w komentarzach id* nie rozumieja problemu. NIKT nie zabrania facetowi budowac, ale niech robi to z glowa i poszanowaniem innych ludzi. Ma miejsce, ma mozliwosci budowac dalej od zabudowan, a nie walic obore centralnie ludziom pod okna.

 • gość 2019-09-01 16:53:23

  Pieniądze to nie wszystko !!!

 • gość 2019-09-01 16:55:21

  MIESZKAŃCY KALINOWA WALCZCIE O ŚRODOWISKO BO WAS ZATRUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE POZWÓLCIE NA BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TVP JAWOROWICZ ,TVN ...................................

 • gość 2019-09-01 17:15:04

  Obory to obozy koncentracyjne dla krów.Rolnictwo schodzi na psy tylko kasa,kasa liczy się a nie jakość mleka.Krowy powinni być na łące i jeść trawę jak było dawniej.W Irlandii pasą się na łąkach krowy a u nas karmią mieszankami .

 • gość 2019-09-01 17:22:01

  popieram niech wypasają krowy wypasają na łąkach a nie tworzą super nowoczesne łagry dla krów

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 17:25:17

  Bezrobocie spadnie w kalinowie teraz

 • gość 2019-09-01 17:27:53

  kiedyś wypasano krowie stada na pulwach . Całe stada z Piątnicy się tam wpasały. Dzisiaj pulwy leża odłogiem i zarastają a krowy zamknięte w boksach cały rok. Pytanie które krowy sa zdrowsze i dają lepsze mleko. Od czasu gdy holendrzy pojawili się w Turośli tak do dzisiaj panuje tu ten system hodowli na farmach mlecznych. Owszem Holandia to teren polderów i ziemi mało i tam jest to potrzebne ale u nas łąk dostatek.

 • gość 2019-09-01 17:32:53

  "Artur Wierzbowski nikogo nie oszukał w czasie kampanji mówił że nie zna się na administracji na urzędowaniu ale chce się nauczyć " Wierzycie mi" - no i uwierzyli" no ale czytać to już chyba potrafi i tak raport to był w stanie przeczytać ze zrozumieniem a tak jak byk jest fragment o gęsiach a nie krowach i to już powinno w nim wzbudzić podejrzenie na temat rzetelności tego raportu. Wniosek albo wcale nie czytał albo wcale go to nie interesowało i podpisał decyzję. Tak więc nie jest to żadnym wytłumaczeniem i brzmi żenująco.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 17:44:12

  Banach buduj i nie patrz na ten narybek mogą ci podskoczyć jeszcze obornik bym z tylu sobie na jego miejscu poskladowal moja ziemia moja sprawa A wy sobie wdychajcie przy grilu XD

 • Rolnik - niezalogowany 2019-09-01 20:17:43

  Buduj i miej w d.... komu nie pasuje niech do miasta sie wynosi wieś to wieś.

 • Wow - niezalogowany 2019-09-01 20:39:24

  Obory, kurniki, ki szwanc tam się buduje???

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:01:20

  Do sądu z tym,
  I zgłosić do prokuratury o oszustwo w raporcie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:07:59

  I nie dopełnienie obowiązków słóżbowych przez urzędnika publicznego, w tym działanie na szkodę mieszkańców

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:10:22

  Może następny wójt zrozumie jaka jest jego misja

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:18:20

  Porządny gospodarz dba o swoje gospodarstwo, i od takiego nie śmierdzi i nie śmierdziało w przeszłości, chociaż znamy różnych gospodarzy.
  No i o Wieś w której prowadzi gospodarstwo, bo w razie biedy tylko oni są w stanie mu pomóc, Jak by nie było jest to społeczność.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:27:49

  Ludzie z Kalinowa nie dajcie się. Inni nie mogą postawić budynku mieszkalnego bo natura 2000 A oborę tak! A jak z wywozeniem szamba spod tej obory? Ciekawe czy zmieści się przez całą zimę od tylu sztuk. Jak nie to co na pole jak jest zakaz! Popieram mieszkańców Kalinowa. Dziwię się że pozwalacie mu na wszystko.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:37:02

  Prawo napisali ludzie żeby go przestrzegać.
  A po co te prawo zapisali, A no po to żeby człowiek nie lazł w szkodę drugiemu człowiekowi, bo bez prawa koniec każdej takiej historii wszyscy znamy, by się pozabijali

 • Rolnik miasto wy - niezalogowany 2019-09-01 21:42:19

  Nie ma to jak na wsi rankiem śmierdzi gównem i rumiankiem

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 21:48:43

  Zawsze tak było że tylko od śmierdzieli i brudasów śmierdziało gównem,
  Od porządnego gospodarza nigdyyy!!!
  I nie ważne czy to wieś czy miasto,
  Jak ktoś z iq poniżej normy to śmierdzi,
  Jak powyżej już nie.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-01 22:00:41

  Dlaczego jesteśmy krajem tak opóźnionym?
  Bo mamy u nas bydło,które liznęło trochę
  szmalu i uważa że ich żadne prawo nie dotyczy,

 • gość 2019-09-01 23:22:59

  wątpię aby ten wójt i jego zastępca stanęli w tej sprawie w obronie interesu mieszkańców Jeden chciałby ale nie może czyli wójt bezradny ale chętny do podpisywania decyzji drugi słowami "W grę wchodzi też zwykła ludzka zazdrość. " jasno określił swój stosunek do problemu protestujących mieszkańców z KALINOWA. Zastanawiam się jak to teraz rozegrają .

 • gość 2019-09-01 23:30:50

  Krzysztof Ryszard Kozicki przegrał o włos z kandydatem PSL-u Arturem Wierzbowskim. Wierzbowski wygrał różnicą 87 głosów. Teraz te 91 z Kalinowa już stracił

 • BUJAJ SIĘ - niezalogowany 2019-09-02 07:29:52

  mlody rolnik - niezalogowany
  2019-09-01 02:59:07 ... wsadż sobie tę Mleczarnie Piątnica w niebyt i zafjukaj ... nie kupuję niczego z Mleczarni PIĄTNICA bo mleko z FARM MLECZNYCH
  to mógłbym użyć co najwyżej do spłuczki w toalecie ... a dlatego że w tej CIECZY z FARM MLEKA to nawet nie wyczuwam smaku MLEKA ... niech się buja i ten FARMER i ta MLECZARNIA PIĄTNICA co od niego tą CIECZ kupuje i przerabia

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 07:47:42

  Buduj buduj. Nie słuchaj tych zazdrosnych sąsiadów. Jak im obornik śmierdzi to niech niewachaja. Ja na lato jadę na wieś żeby obornik wjechać bo spaliny w mieście i kurz.budj i nie patrz na pospulstwo.

 • Eryś - niezalogowany 2019-09-02 07:48:29

  Ci co im śmierdzi niech sprzedadzą swoje domy Bananowi i do Sopotu się wprowadzą, tam nie śmierdzi...

 • CZARNY PIJAR - niezalogowany 2019-09-02 07:58:13

  @ Mieszkańcy Kalinowa ...
  czarny pijar w całej Polsce ....dziwi mnie że nie zgłosiliście PROBLEMU do TVP ... taka REKLAMA dla Mleczarni Piątnica to SPADEK SPRZEDAŻY o 10 %

  iiii za - 10 % Prezes Mleczarni będzie mógł PODZIĘKOWAĆ w/w " farmerowi " iii inni " producenci " CIECZY też zapewne się ucieszą że spada sprzedaż

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 08:14:12

  Tu nie o zazdrość chodzi tylko o logikę.
  To ni jest już gospodarstwo Ale fabryka.
  A takich nie buduję się w strefach mieszkalnych tylko specjalnie wyznaczonych strefach, w odpowiednich odległościach od stref zamieszkałych

  One podlegają zupełnie innym prawom niż mniejsze gospodarstwa.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:09:17

  A jeżeli chodzi o media to też one nie są przystosowane do Tak dóżych obciążeń jakie generują dóże gospodarstwa.
  Zacznie poić krowy rano czy wieczorem i nikt więcej w miejscowości nie ma do niej dostępu

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:20:28

  Forumowicze możecie mi naskoczyć.
  Mam pozwolenia i będę budował tam gdzie mam zaplanowane!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:24:29

  Wójt jak się sprzeciwi to z dyni dostanie- niech się ma na baczności.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:27:56

  Ciekawe co na to inspekcja budowlana,
  Ochrona środowiska,
  Urząd marszałkowski?
  I reszta urzędów, które mają służyć obywatelom

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:32:30

  Każdą budowlę poprawioną nie zgodnie z prawem trzeba w ciągu 30dni rozebrać i przewrócić stan faktyczny z przed inwestycji

 • gość 2019-09-02 09:32:47

  PSL w gminie rządzi jak widać

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:34:36

  Od dupy bardziej smierdzi i ludzie żyją... Większość w nich wychowała sie w tym gnoju a teraz nagle smierdzi... A buduj gdzie chcesz...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:40:42

  Większość ludzie dupę myje,i nigdy w gnoju nie mieszkała,
  Ale jak słychać mniejszość że jeszcze z drzew nie pozchodziła, i nie myciem dupy teren znaczy

 • gość 2019-09-02 09:48:57

  oj ludziska nie skaczcie sobie do oczu . Wójt namieszał cyt z tygodnika "SKO stwierdziło, że wójt gminy Piątnica, nie podjął nawet najmniejszej próby weryfikacji raportu." a teraz ludzie skaczą sobie do oczu. Nie taka powinna być chyba jego rola.

 • gość 2019-09-02 09:56:09

  Ludzie nie poddawajcie się.Nie można budować w środku wsi tak dużych i uciążliwych dla ludzi inwestycji.Wiadomo śmierdzieć na wsi zawsze będzie i to jej urok ale nie cuchnąć że aż okien nikt nie otworzy.Takie inwestycje to z dala od zabudowań i zgodnie z wymogami środowiska

 • gość 2019-09-02 10:44:53

  Nikt nie stoi ponad prawem nawet taki co ma dużo kasy i taki co wysoko siedzi

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 11:15:28

  Zgodnie z art. 231 par. 1 kodeksu karnego funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, popełnia przestępstwo. Grożą za nie nawet trzy lata pozbawienia wolności.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 11:20:55

  Zazdrość sąsiadów nierobów mieszczuhuw nie ma granic

 • gość 2019-09-02 11:26:40

  walczcie o swoje prawa

 • KŁONICA - niezalogowany 2019-09-02 11:38:23

  @ Gość - niezalogowany
  2019-09-02 11:15:28 : a może wójt uznał że woli złamać Prawo niż dostać z dyni ?

 • gość 2019-09-02 11:40:50

  tu bardziej ma zastosowanie art 231 par 3 kk

 • gość 2019-09-02 11:42:34

  ja to bym skorzystał z takiej opcji bo nic tak władzy nie prostuje jak mała rozmowa z prokuratorem.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 12:05:54

  Nie ma czego zazdrościć,
  Znane są łatwiejsze sposoby zarabiania wcale nie mniejszych pieniędzy,
  Tylko trzeba trochę rozumu mieć,

 • To wążniejsze - niezalogowany 2019-09-02 12:28:46

  Smakoff Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promocja regionalnej kultury i tradycji poprzez smaki –zaprasza Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy. - Głównym założeniem naszego wydarzenia jest konkurs kulinarny. Wszystkie potrawy będą przygotowywane podczas festiwalu i to będzie główna atrakcja, która nada wydarzeniu charakter przyjaznej i otwartej relacji pomiędzy uczestnikami.
  Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach dla uczestników indywidualnych: konkurs na babkę ziemniaczaną, na kartacze oraz przygotowanie deseru mlecznego oraz w jednej wspólnej (także babka ziemniaczana, kartacze i deser mleczny) dla grup zorganizowanych, czyli np. kół gospodyń, firm gastronomicznych, grup koleżeńskich czy towarzyskich.

  Potrawy będą przygotowane przez uczestników na miejscu i oceniane przez Jana i Anetę Kuroń. Dla uczestników przewidziane są nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc oraz nagroda specjalna.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 12:51:16

  Wsiowa mentalność. " Ma wzięcej łod nos to mu pojadziemy " haha

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 12:52:17

  Jak ktoś chcę na wpół nielegalnie biznes robić, kosztem mieszkańców z poparciem władzy samorządowej, to chyba komuś rozumu zabrakło i fantazja go poniosła.
  Komuna już nie wróci.

 • smród - niezalogowany 2019-09-02 14:14:15

  zgłoście problem do TVP , gdy będzie głośno to Mleczarnia Piątnica rozwolnienia dostanie gdy sprzedaż spadnie !

 • gość 2019-09-02 14:42:35

  A może trzeba zweryfikować chociaż ostatnie 10 lat w ciągu których Pan B-.ach robił inwestycje, sprawdzić w AMiMR na co brał środki, wyjdzie wtedy wszystko i jak będzie musiał zwrócić otrzymane środki, może wtedy dojdzie do rozumu, żeby nie robić szkody sąsiadom.

 • gość 2019-09-02 14:45:41

  A co na to Radny z naszego obwodu - Dymek Andrzej - po której stronie stoi z nami czy z wójtem i Banachem , wiemy że żona radnego ma dobro posadę na hali ale to my ciebie wybraliśmy p. Dymek

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:49:40

  Może p. Banach mógłby zamontować kurtyny antyodorowe i posadzić rząd drzew.
  Być może to zniwelowaloby częściowo nieprzyjemny zapach.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:58:46

  Jaki nieprzyjemny? Mi on pachnie,temu na wiske się wyprowadzam. Super zapaszek,mleczko też pachnie fajnie. Buduj buduj i nie patrz co ci co 3 krowy mają gadają.beda u ciebie ten obornik przepychac.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:08:41

  Niech inwestuję, ale zgodnie z prawem i za swoje pieniądze. I nikomu niech w szkodę nie lezie. Bo to nie jest jeden konik że jak piardnie to zanim do między doleci to się ulotni, media też nie są przystosowane do Tak dóżych obciążeń. To wszystko kosztem mieszkańców.

 • gość 2019-09-02 15:11:39

  o polityce zatrudniania w gminie i zależnościach typu posada za lojalność to można by powieść napisać . Przez kolejne kadencje obdarowywanie posadami w gminie, podległych szkołach czy jednostkach organizacyjnych kwitło w najlepsze i gdyby dzisiaj tak sprawdzić te zależności to nie jedna osoba byłaby w szoku. Jedno jest pewne nie kompetencje , wykształcenie , doświadczenie zawodowe , profesjonalizm są czynnikami które jako pierwsze decydują tu o sukcesie.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:44:36

  Czyli że co?
  Że zfałszowali ekspertyzy żeby wydać
  Pozwolenie na budowę

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:48:34

  Czyli poszli schematycznie,
  Pewnie tak to się robi i w innych gminach
  I jak w takim kraju ma być dobrze?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:53:14

  Kto to tam im przydziela te dotację "z naszych podatków"
  AAAA już wiem, Ale słyszałem że tam też
  Po schematach cisną

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:59:59

  Proponujemy pasiaki dla jednego i drugiego,
  I tak żyją z naszych podatków to się nic nie
  zmieni, może jakiś pozytywny przykład z tego był by

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 16:20:46

  Co to za powiedzenie "Ale bo to wieeeś"
  To że można główno jeść,główno pić, gównem oddychać i gównem być?
  Skąd tyle gównozjadów w naszym kraju?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 16:29:05

  Gównoprawda czy gówno bez honoru?

 • gość 2019-09-02 21:08:00

  Szkoda,że dopiero teraz mylomza zainteresowała się problemami mieszkańców gminy Piątnica. W latach 2015-2018 chodziły wycieczki do SKO czy WSA po unieważnienie decyzji wydawanych przez poprzedniego wójta i na mylomza cisza. Obecny wójt otrzymał stanowisko z inwentarzem. Jest zatrudniony przez poprzedniego wójta naczelnik wydziału budownictwa bez kwalifikacji i uprawnień i takie mamy tego konsekwencje. o czym się rozpisywać teraz. Gdzie był redaktor przez poprzednie 4 lata?

 • gość 2019-09-02 21:22:58

  nie szukajcie kozła ofiarnego aby obronić pana wójta , tu jest ewidentna sprawa dla prokuratora .Bo jeżeli faktycznie fałszowano raport to sprawa jest nieciekawa. Poza tym wójt winien
  patrzeć co podpisuje . Tam jak byk babol kosmiczny stały czyli gęsi zamiast krów. Po prostu tego nie zrobił . A dlaczego? No to własnie prokurator winien wyjaśnić.

 • lużny wiesiek - niezalogowany 2019-09-02 22:14:55

  tvp info jusz jedzie

 • FAŁSZERSTWO - niezalogowany 2019-09-03 06:27:59

  czy to jest FAŁSZERSTWO przeciw dokumentom i czy Radca Prawny to potwierdził ?

  czy to pracownik Gminy Piątnica dokonano " ZAMIANY" 400 krów na 40O gęsi bez PRZELICZNIKA wagowego ? iiii czy taki pracownik jeszcze nie dostał ZWOLNIENIA DYSCYPLINARNEGO ? !

  ... skoro gęś waży 10 KG a krowa 600 KG to krowa waży 60 razy więcej , czyli : 400 X 60 = 24.000 szt gęsi

  ....tooo po przeliczeniu ta FARMA gęsi byłaby na 24.000 szt co jest odpowiednikiem oddziaływania na ŚRODOWISKO stada krów 400 JD

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 08:21:57

  Jak Cię zatrzyma policja za jazdę niesprawnym autem, to co? Też im powiesz że mandatu nie przyjmujesz bo to po poprzedniku?
  Oczywiście nie tłumacząc poprzednika

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 08:28:09

  Nie można na żadnej płaszczyżnie porównać drobiu do bydła
  Ptaki A to ssaki
  Inna grupa
  Wszystko inne
  Piardnięcie inne, siknięcie inne, zapotrzebowanie na wodę inne...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 08:37:54

  Poziom tłumaczenia tych co chce oszukać i tych co im na to pozwalają jest po prostu
  Po niżej krytyki,
  Powinni prawo wprowadzić że poniżej ileś tam iq zakaz zajmowania urzędów państwowych i prowadzenia biznesu,

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 08:49:25

  Do łopaty
  Tam jak nie zrozumie i będzie chciał oszukac to najwyżej trzonek złamie,
  Nikomu krzywdy tym nie zrobi,

 • Prokuratura - niezalogowany 2019-09-03 08:58:06

  skoro Samorządowe Kolegium Odwoławcze wykazało i stwierdziło rażące naruszenie Prawa to dlaczego SPRAWĄ nie zajmuje się Prokuratura ?

  .. SKO z Urzędu powinno dokonać zgłoszenia do Prokuratury !

 • gość 2019-09-03 09:00:52

  Ale Wierzba jaja odwala - chyba ta kariera będzie kruciutka

 • gość 2019-09-03 15:54:00

  wójta uważa ,że nic się nie stało ? Właśnie szykuje się na imprezkę chilloutową po polsku wyluzowaną gdzie będą placki z kartofli degustować. Zapewne dobiera wodę toaletową która przytłumi zapachy z Kalinowa i otumani zmysły wyborców oraz garnitur i dodatki co pozwoli mu szykownie wyglądać. Wójt bardzo lubi takie imprezy bo wówczas ma okazję się pokazać i obdarować panie gorącymi całusami w rączki.

 • ŁomżyniankaAnka - niezalogowany 2019-09-03 16:16:50

  Będzie chciał to i na Narwi wybuduje wyspę, ale was zjada zazdrość że ktoś ma więcej i więcej i więcej stać to ma. Zimą przejeżdżając przez Kalinowo nie widać drogi bo nie wiadomo czym palicie. Jakoś nikt w Łomży nie próbuje zawnioskować żeby PEPEES zamknęli bo śmierdzi. I chłop który w Łomży na Polnej struga rolnika a smród na całe osiedle.

 • gość 2019-09-03 22:28:17

  Ania ty wpierwej chyba oślepła jadać ulicami osiedla na Łomzycy dlatego takie bzdury tu piszesz. Ty się więc lepiej zapytaj czym to tak na tym osiedlu palą ,że każdego dnia połowa miasta stawia po godzinie 18 .0-0 zasłone dymną.

 • WRÓG5kolumna - niezalogowany 2019-09-04 08:41:55

  2019-09-02 14:45:41 : ... radny " Dymek - PSL " to "WRÓG" Kalinowa ! przez 13 lat nie złożył ani jednego wniosku na rzecz Kalinowa , i nie poparł ani jednego wniosku składanego przez społeczników z Kalinowa ... skoro głosujesz na "WROGA " z innej wsi to też jesteś WROGIEM Kalinowa ..... a drogi dojazdowe i gościniec to rok 2015 i " Dymek" nic nie mógł już zaszkodzić - sprawdz protokoły z Sesji od 2006

 • gość 2019-09-04 12:50:51

  Wszyscy radni są bezradni,zależni od wójta,te ich \'wojenki\'to farsa dla gawiedzi.

 • gość 2019-09-04 13:24:25

  ta cała rada jest bezradna poza nielicznymi wyjątkami wobec wójta który robi co chce. Reguła posada za lojalność funkcjonuje a to skuteczny sposób funkcjonowania gmin. Dlatego Pis słusznie chce te samorządu porozwalać bo to jest najgorsze siedlisko patologi w kraju. Miało być w gminach samorządnie a jest "rodzina i znajomym plus"

 • ORMO - niezalogowany 2019-09-04 13:58:58

  @ Mieszkańcy Kalinowa :

  a po co wybieracie sobie takiego sołtysa co jest już 2 kadencję i nie złożył żadnego wniosku iiii jest przeciwnikiem ISTNIENIA Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie, która od lat jest w KSRG ?
  na Gminnych korytarzach słychać że sołtys popiera aby Gmina przejęła Remizę OSP Kalinowo
  ... skoro WYBIERACIE radnego i sołtysa któży są Waszymi "WROGAMI" to po co póżniej dziwicie się że macie gorzej niż inni ?

 • gość 2019-09-04 18:52:16

  Gmina najlepiej realizuje program "rodzina na swoim".

 • gość 2019-09-05 13:04:21

  ciekawe ilu dostanie z dyni

 • KORUPCJA URZĘDU - niezalogowany 2019-09-12 09:45:27

  BRAK działań z URZĘDU : SKO , Prokuratury , CBA , CBŚP , ABW , wójta i Rady Gminy świadczy że mamy " PAŃSTWO TEORETYCZNE I RACZKA RĄCZKĘ MYJE " a więc Obywatele mają prawo mieć odczucia że żyjemy w SKORUMPOWANYM PAŃSTWIE NIERZĄDY KORUPCJI I BEZPRAWIA

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie na wymiar . Wielkość mechanizmu od 50 cm do 300 cm szerokości . Cena rolety zależy od jej wielkości i wybranej tkaniny . W..


Praca przy rębaku wycinka

Zatrudnie silnych mężczyzn bez nałogów do prac zwiazanych z wycinka zieleni Poszukuje: Brygadzisty z kat B (mile widziane C) Pilarzy (warunkiem..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


zatrudnię kierowcę

zatrudnię kierowcę z prawem jazdy c+e,praca pod spedycją "podlasie" z naczepą firanką


PRACA - stacja paliw -

Zatrudnimy Placowego/Pracownika Gospodarczego na st. paliw PKN ORLEN S.A. w Łomży. CV proszę wysłać na: agnieszka.mokrzewska@phukurpiewski.pl


Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"