:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie mają swoją świetlicę [FOTO]

Newsy, Mieszkańcy Starej Łomży Szosie mają swoją świetlicę [FOTO] - zdjęcie, fotografia
13/09/2018 12:48

Społeczność Starej Łomży przy Szosie doczekała się powstania świetlicy wiejskiej. Powstała ona w miejsce budynku hydroforni, który został zaadaptowany i przebudowany na potrzeby inwestycji. Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Dofinansowanie budowy wynosiło 201 999,97 zł.

Na początku czerwca 2018 r. w siedzibie UMWP w Białymstoku, w Departamencie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podpisana została umowa na realizację przedsięwzięcia "Przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej we wsi Stara Łomża przy szosie”. Inwestycja została dofinansowana środkami finansowymi pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 - Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.6. Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

Przedmiotem projektu była przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej przy ul. Wiejskiej we wsi Stara Łomża p/sz, gm. Łomża.

Budynek dawnej hydroforni został całkowicie wyremontowany. Zakres robót obejmował wymianę instalacji elektrycznej, montaż nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej z biologiczną oczyszczalnią ścieków i montaż instalacji gazowej. Budynek został ocieplony i została wykonana nowa elewacja. Dach budynku również został wymieniony – w ramach tych prac wykonano nową konstrukcję więźby dachowej, ocieplenie dachu wełną mineralną i pokrycie dachu blachodachówką. Wstawiono nowe okna i drzwi. Wnętrze budynku również zostało odnowione, prace dotyczyły nie tylko malowania i szpachlowania ścian, ale również remont łazienki wraz z instalacją białej armatury.

- Inwestycje, to nie tylko drogi, które łączą miejscowości, ale również budynki użyteczności publicznej, dzięki którym lokalne społeczeństwo ma możliwość spotkań. Takim miejscem będzie świetlica w Starej Łomży przy Szosie. Istniejące już boisko, siłownia i plac zabaw wraz z wyremontowanym, a wkrótce i wyposażonym budynkiem służyć będzie wszystkim mieszkańcom – tym młodszym i tym starszym – z czego bardzo jestem zadowolony. Budynek dodatkowo będzie służył jako lokal wyborczy i zdecydowanie ułatwi mieszkańcom dostęp do głosowania w najbliższych wyborach. – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

- Odbiór długo wyczekiwanej inwestycji odbył się w atmosferze zadowolenia. Miejsce zostało kompletnie odnowione - przez 50 lat nic nie było robione w naszej wsi. Mieszkańcy nie spodziewali się takiego efektu końcowego. Cieszymy się bardzo, że znalazł się człowiek, który zainteresował się naszymi potrzebami i tak dobrze zagospodarował miejsce starej hydroforni. – podsumował sołtys wsi Sylwester Bednarczyk.

<

Mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie mają swoją świetlicę [FOTO] komentarze opinie

 • Kłys ty jesteś Piotr czytam Sk - niezalogowany 2018-09-14 21:29:50

  Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki». Kłys ty jesteś Piotr czytam Skała ale i z takiej SKAMIELINY Jezus ożywia Kościół swój, by płynęła z niego woda życia by bramy piekielne go nie przemogły. I tobie dał klucze (wypełnienia prawa mojżeszowego) do królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie módl się i pracuj czytam czuwaj by nie były to zawiązki sieci świetliczek zaspokajających PRAGNIENIE swej próżności KŁYS Piotrze ludzie wodociągu nie mają a ty zaspokajasz żądze na pokaz pobożnych w sercu bezbożnych tych co bałwochwalstwo w sercu nie mają i ks.skurwysynom nie powiedzą złego słowa i będą jedli im z ręki bo dobro w Kościele Łomżyńskim stało się wartością względną i w min opłaci się ks.pedofilowi dać tytuł kapelana jego świątobliwości niż pozbawić go autorytetu i w imię tego dobra "IN NOMINE DOMINI" wychował się ks.proboszcz ks.Popiel parafii do której należy Stara Łomża ... ... pocałuje w pierścień każdego ks.C U R V A biskupa bo to mu się bardziej opłaca niż posłuszeństwo wobec nauczania Mr.Jezusa czytam Pana Jezusa który mówił "NIE TAK BĘDZIE MIĘDZY WAMI"

 • A Piotr wziął Go na bok i pocz - niezalogowany 2018-09-14 21:13:39

  @ mieszkaniec korty są i inna infrastruktura jest można wynająć sprytniejszym Kłys Ewangelię Jezusa rozumie jak ks.Stefanek i Ks.Bronakowski Jego Ekscelencji Prawa Ręka dla nich zabrać biednym i dać BOGA TYM to ewangeliczny nakaz bo Jezus mówił "Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma." zob.Mt 13, 12-do nadal vide Mt 25, 14-do nadal Ks.Stefanek tak samo jak krzyżackie rycerstwo jak rycerz Kłys to słudzy nieużyteczni bo oni te talenty rozumieją jak szatan jak teologia samego diabła tych co diabła mają za ojca por.J8,44-32!31 ale ta ich upadła inteligencja ta ich pawłowa duchowość na modlitwie gorliwych jak faryzeusze i poganie ta ich kreatywność uczonych w piśmie arcy kapłanów to są produkty odpryski odpady wielowiekowej stosunkowo niedawno odrzuconej FEUDALNEJ FORMACJI DUCHOWEJ jakiej JEZUS nadal MÓWI "ZEJDŹ MI Z OCZU SZATNIE jesteś mi zawadą BO NIE MYŚLISZ O TYM CO BOŻE ALE O TYM CO LUDZKIE" por. Mt16 22-27do nadal KŁYS Piotrze ludzie wodociągu nie mają a ty zaspokajasz żądze na pokaz pobożnych w sercu bezbożnych tych co bałwochwalstwo w sercu nie mają i ks.skurwysynom nie powiedzą złego słowa i będą jedli im z ręki bo dobro w Kościele Łomżyńskim stało się wartością względną i w min opłaci się ks.pedofilowi dać tytuł kapelana jego świątobliwości niż pozbawić go autorytetu i w imię tego dobra "IN NOMINE DOMINI" wychował się ks.proboszcz ks.Popiel parafii do której należy Stara Łomża ... ... pocałuje w pierścień każdego ks.C U R V A biskupa bo to mu się bardziej opłaca niż posłuszeństwo wobec nauczania Mr.Jezusa czytam Pana Jezusa który mówił "NIE TAK BĘDZIE MIĘDZY WAMI"

 • ... - niezalogowany 2018-09-14 20:32:24

  @ You najpierw powinien ogarnąć bałagan tam gdzie jest zagrożenie życia i zdrowia tymczasem zajęli się placem zabaw dla BOGA TYCH DZIECI i STAROWINEK przy kapliczce wedle dziedzińca tej świetlicy teraz prawie kaplicy boooo bedzie majowe czerwcowe październikowe będą dewoty miały świetlice na ploty i modły by nikomu krzywda się nie działa by np. wypadków nie było na wjeździe do Starej Łomży Przy Szosie bo tam jest tak bezpiecznie ... że krzyże stoją po obu stronach drogi a mostek między krzyżami oklepany z każdej strony tyle kolizji i żeby się przed nimi uchronić to nawet trzeba wykroczenie popełnić na potrójnej ciągłej w osi i poboczem którego jakby nawet brak wiem wiem to droga wojewódzka ;/ ale wójt Kłys sam powiedział że czuje się jak jak sołtys i minister no chyba że miał na myśli ministranta i się przejęzyczył i łatwiej mu doinwestować otoczenie kapliczki niż ciąg komunikacyjnego

 • wyborca - niezalogowany 2018-09-14 14:49:43

  W Jarnutach będzie sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia jakiej nie ma w całej gminie.

 • ekhm - niezalogowany 2018-09-14 09:25:41

  Brawo Mariusz!

 • matuzalem - niezalogowany 2018-09-14 04:44:47

  Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

 • matuzalem - niezalogowany 2018-09-14 04:44:47

  Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

 • matuzalem - niezalogowany 2018-09-14 04:44:47

  Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

 • matuzalem - niezalogowany 2018-09-14 04:44:47

  Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

 • matuzalem - niezalogowany 2018-09-14 04:44:46

  Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

 • Taka jest prawda - niezalogowany 2018-09-14 03:07:19

  Wójt nie dostanie poparcia nawet w Jednaczewie, gdzie mieszka; więc o czym my tu mówimy. Zdziwi się gospodarz jak do drugiej tury się nie dostanie

 • Okok - niezalogowany 2018-09-13 21:31:44

  Przecież w Puchalach szkole odnowili. Gac najbardziej wyasfaltowana miejscowość w gminie hehe a w Starej Łomży, Siemieniu i Pniewie asfalt z dziurami po kolana i zero chodników. W lato rower za rowerem aż strach że się kogoś potrącił bo asfalt zarasta hehe a w zimę ciężko się minąć a ruch też nie mały bo wszyscy na narty jadą. Więc nie narzekajcie na Gac bo do Gaci to jeszcze i ścieżkę zrobili

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-13 20:16:12

  Mamy tu taką niegospodarność. Trzeba to posprzątać, zimą ogrzać, zapłacić za prąd. 200 tysięcy w błoto + koszty utrzymania Komu to potrzebne ??? Kto tam będzie chodził ??? Czy wójt się pytał mieszkańców co chcą ??? Referendum jakieś było ??? Proponuję tam filię biblioteki z Podgórza założyć jak szaleć to szaleć. P.S. Mamy XXI wiek, każdy ma telewizor, internet, własny dom, ogródek (mowa o Starej Łomży), jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu na wieczorne spotkania z sąsiadami. Nie mam pojęcia co można zrobić w takiej świetlicy ? Chrzciny ? Darcie pierza ? Tylko skąd gęsi wziąć ? A może spotkanie przedwyborcze ???

 • beka - niezalogowany 2018-09-13 19:38:39

  ŁKŚ he he, na co i po co?

 • ŁKS - niezalogowany 2018-09-13 19:26:02

  Włączyć ich do Łomży :)

 • wyborca - niezalogowany 2018-09-13 19:02:17

  Pniewo piękna szkoła....

 • Obywatel - niezalogowany 2018-09-13 18:21:25

  To prawda. Tylko są tacy co im trudno się z tym faktem pogodzić. Tylko ja się liczę i moje interesy. Ludzie skąd w Was tyle jadu. Pan Klys żyje gminą, stara się, ale niektórym jak widać to nie na rękę. Przykre, ale mam nadzieję że mądrość mieszkańców weźmie górę.

 • Obywatel - niezalogowany 2018-09-13 18:14:33

  A może się zdziwisz?

 • You - niezalogowany 2018-09-13 18:13:24

  Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Obecny wójt to świetny gospodarz.

 • Taka jest prawda - niezalogowany 2018-09-13 17:58:38

  Wdzięczni mieszkańcy gminy Łomża podziękują Panu Klysowi ale tak ostatecznie; pozatym gmina nigdy nie była własnością wójta

 • kasa - niezalogowany 2018-09-13 17:21:59

  W Puchałach jest kościół na miarę XXI a o szkołę mieszkańcy nie dbali tylko o kościół....

 • Zyfryt - niezalogowany 2018-09-13 17:16:09

  CZY OKRADL P.Kryspin? Zdaje się w Puchałach też remontują szkołę. W Gaci też były inwestycje. Mam tam znajomych , są zadowoleni Tak piszesz jakby Puchaly i Ģać były pempkiem świata. Ilu mieszkańców z tego korzysta. Nie narzekajcie bo jesteście niesprawiedliwi. Z

 • Twój stary co cie karmił fajką - niezalogowany 2018-09-13 16:46:38

  Będzie gdzie poruchac XD

 • KRYSPIN - niezalogowany 2018-09-13 16:44:17

  Jeżeli wójt KŁys jest według " Meni" wzorem uczciwości, to ja jestem św. Franciszek. W Starej Łomży powstała świetlica na miarę XXI wieku, natomiast w Puchałach i w Gaci nadal panuje Średniowiecze. Możemy liczyć jedynie na obietnice, których "wzór uczciwości" nam nie żałuje. Ze swojej strony mogę solennie obiecać "wzorowi uczciwości, że napewno na niego nie zagłosuję.

 • Meni - niezalogowany 2018-09-13 15:04:01

  Cieszy, że gmina rośnie. Napawa dumą. Wójt Klys jak się obserwuje to czlowiek który daje z siebie wszystko żeby żyło się w Jego gminie lepiej To wzór uczciwosci. J

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-13 13:15:06

  Dobry gospodarz gminy.Łomża by chciała takiego............................

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

Praca w agencji turystycznej

Jeśli dużo się uśmiechasz, lubisz kontakty z ludźmi, obsługa komputera nie ma dla Ciebie tajemnic, to szukamy właśnie Ciebie na stanowisko doradcy..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię do produkcji

Zatrudnię osoby z doświadczeniem lub bez do produkcji ogrodzeń betonowych. Wysokie wynagrodzenie. Praca w Konarzycach. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 1.6 Benzyna

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 113 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"