:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Minister środowiska w Marianowie. Dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać! [FOTO]

Newsy, Minister środowiska Marianowie Dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
16/04/2018 05:51

- Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami - powiedział w sobotę na konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, a już w niedzielę członkowie rządu wyruszyli w Polskę. Wczoraj w Zespole Szkół Centrum Kształcenia w Marianowie gościł minister środowiska Henryk Kowalczyk.

W spotkaniu z członkiem rządu wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie lokalni politycy PiS oraz samorządowcy.

- Z jednej strony te spotkania służyć mają temu, żeby rozliczyć się z tego, co uczyniliśmy, z drugiej strony zaprezentować plany na przyszłość, mamy także słuchać ludzi - mówił minister Kowalczyk.

Minister mówił, że rząd prowadzi dobrą politykę prorodzinną, stąd m.in. pomysł, aby wprowadzić wyprawkę dla każdego ucznia w wysokości 300 zł.

Kowalczyk zadeklarował wsparcie samorządów w budowie dróg lokalnych. Ma zostać stworzony fundusz, w którym znajdzie się 5 mld zł na ten cel.

- Ten program dla samorządów będzie niezwykle ważnym programem, aby mieszkańcy bezpośrednio w swoim sąsiedztwie widzieli, że o ich warunki mieszkania dbamy - powiedział Kowalczyk.

Minister wśród wyzwań wymienił krajowy program "Czyste powietrze", który ma poprawić jakość powietrza. Mówił, że w ramach tego programu rząd chce m.in. zachęcać właścicieli domów jednorodzinnych do wymiany źródeł ogrzewania. Kowalczyk powiedział, że będzie to działanie kompleksowe polegające nie tylko na wymianie pieców na bardziej ekologiczne, ale też termomodernizacji budynków. Ta część programu ma być skierowana przede wszystkim do właścicieli domów na wsiach i mniejszych miejscowościach.

Kowalczyk zadeklarował poszanowanie dla decyzji Trybunału Sprawiedliwości ws. Puszczy Białowieskiej.

- Spodziewam się wyroku europejskiego Trybunału Sprawiedliwości mniej więcej w duchu takim, w jakim była rekomendacja tego wyroku, która została opublikowana, a więc, że nastąpiło naruszenie prawa europejskiego i ten wyrok będziemy szanować" - powiedział dziennikarzom Kowalczyk.

Wśród innych osiągnięć PiS gość wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego, darmowych lekach dla seniorów czy pozostawienie KRUS-u.

Minister środowiska w Marianowie. Dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać! [FOTO] komentarze opinie

  • A na mieście aż huczy.... - niezalogowany 2018-04-16 15:39:47

    Trzeba zerwać chora relacje z naszą kurią a szczególnie z jednym panem z purpurowym pomponem który gra pierwsze skrzypce w sprawach kadrowych. Przez takich ludzi właśnie stary system ma się dobrze. Kiedyś prześladowali kościół. Dziś komuniści schowali się pod sutannę szukać miłosierdzia zachowując przy tym stołki i przywileje...

  • Tylko Zjednoczona Prawica, pog - niezalogowany 2018-04-16 15:30:51

    Dla mnie to jest niepojęte i nie do pomyślenia, że władza wybrana przez wyborców Prawa i Sprawiedliwości trzyma starych komunistów i jeszcze zatrudnia na wysokie stanowiska ich potomków dzieci czy wnuki, które są przesiąknięte tamtym antyPolskim systemem, a w głowach mają tylko rządzi krwi walkę z PiSem. Przez takie poczynania PiS mocno traci. Jak teraz oddać głos na obecną władze która współpracuje i pracuje z komuchami oraz opozycja?! Oni się dobrze mają i tak nie zagłosują za obecnym prezydentem czy radnymi!

  • Łomża Prawicowa niech się w ko - niezalogowany 2018-04-16 15:23:54

    W naszym mieście panuje przykład prosto z filmu Psy Pasikowskiego i cytat. Lindy " Czasy się zmieniają a Pan dalej w tych samych komisjach" prezydenci się zmieniają od lewicy do prawicy a w urzędzie i w jednostkach dalej te same gęby, wielu jeszcze z tamtej epoki dawne partyjnoaki. Mało tego masowo zatrudniają resortowe dzieci na wysokie stołki, dzieci dawnych KC PZPR i nikt sobie nic z tego nie robi....

  • Stawiamy na doświadczonych lud - niezalogowany 2018-04-16 15:07:48

    To prawda popieram. Panują jakieś dziwne ukladziki, ciche koalicję z Platformą, PSLem i SLD, te środowisko dalej dobrze się ma i poszerza swoje wpływy i horyzonty. Tylko Kolakowski, Olbrys i Szabłowski są w stanie to wszystko ogarnąć aby w końcu miasto oraz region odetchnęło świeżością a nie PRLowskim smrodem czyli dawnym układem "Nic o nas, bez nas...."

  • Kołakowski, Olbrys i Szablowsk - niezalogowany 2018-04-16 14:24:58

    Dobra zmiana musi być realizowana ale tylko z wartościowymi ludźmi nie podszywajacymi pod Zjednoczoną Prawicę jak jedna Pani na tym zdjęciu i jeszcze kilku z tylnych siedzeń.

  • Wyborca PiS - niezalogowany 2018-04-16 14:16:46

    Kołakowski i Olbrys najstarsi i najbardziej kompetentni działacze oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości naszego regionu!!! Tak trzymać, razem i do zwycięstwa!!! We dwóch możecie na prawdę wiele zrobić dla byłego województwa łomżyńskiego!!!

  • PiS góra - niezalogowany 2018-04-16 12:29:54

    Brawo PiS

  • Ekonomista - niezalogowany 2018-04-16 12:15:34

    Arnoldin pomyliłeś artykuły, ale masz rację to co piszesz, że państwo, rząd powinno stawiać na ekonomię społeczna w tym spółdzielnie socjalne

  • Arnoldin - niezalogowany 2018-04-16 12:07:22

    Dlatego Państwo musi stawiać na ekonomię społeczna wspierać działania. Dobrze że minister mówił o programach nowych programach rządowych

  • Arnoldin - niezalogowany 2018-04-16 12:05:17

    Nikt przecież nigdy oficjalnie nie mówił ani nie pisał że Cuch miał być od spółdzielni socjalnych. Próbował sił w działce spółdzielni, ale nie wyszlo. W Łomży zostało nie wiele tych spółdzielni. Padły wszystkie prawie, zamknęły się niestety. Za to nie obwiniał bym nikogo, ani samorządów ani ludzi którzy spółdzielnie zakładają. Dziś nie jest prosto zakładać swoją działalność utrzymać ją i jeszcze zatrudniać pracowników

  • tom37 - niezalogowany 2018-04-16 11:04:03

    Chyba właśnie Chrzanowski to jedyny słuszny wybór.

  • Myśliwy - niezalogowany 2018-04-16 11:02:50

    Ja zagłosuje na każdego z PiSu byle nie obecny włodarz!!!

  • Cecylian - niezalogowany 2018-04-16 10:54:53

    Bo Prezydent Chrzanowski to w tej chwili jedyny i słuszny wybór.

  • Gajowy - niezalogowany 2018-04-16 10:13:43

    Ja zagłosuje na kandydata z Pisu nawet jak by to był kot prezesa...

  • Omen - niezalogowany 2018-04-16 09:50:06

    Wczoraj kolega mówił, że też zagłosuje na Chrzanowskiego. Z tego co słyszałem, to dużo osób ma zamiar głosować na obecnego prezydenta.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:29:31

    A ja zagłosuje na Chrzanowskiego i zbiore mu komitet poparcia bo znam tyle osób które go popierają że może chłop spać spokojnie.

  • Buta i arogancja wielu powoduj - niezalogowany 2018-04-16 09:06:12

    A ja głosu na niego nie oddam i tyle

  • kubabj - niezalogowany 2018-04-16 09:04:33

    Chrzanowski to dobry prezydent. Np obiecał gale MMA w Łomży i dotrzymał słowa. Wspiera sport i za to ma u mnie dużego plusa. Głos na niego oddam oczywiście.

  • no nie mogę - niezalogowany 2018-04-16 08:44:31

    Dobra zmiana ahhhhhaaaahhh chyba od brania premii za nic, złodzieje ku...

  • Mieczysław K. - niezalogowany 2018-04-16 08:39:28

    Bardzo dziękuję Posłowi Lechowi Kołakowskiego oraz Marszałkowi Markowi Olbrysiowi za zorganizowanie tego spotkania. Bardzo konkretne i merytoryczne spotkanie, jestem bardzo zadowolony z frekwencji. Oby tak dalej Prawo i Sprawiedliwość

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:33:02

    Wybory 2018 Zgadzam się z Tobą dobrze piszesz zastępcą nie jest polityczną i partyjna. Tak to błąd bo gdyby była to Chrzanowski nie miałby kręta wśród swoich pracowników. A tak można się lansować z każdym Po PSL i innymi ugrupowaniami bo kto wie jaka władza nadejdzie ??? Tak się glonojad przyklei.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:26:43

    Wybory 2018 Wydaje mi się że marianowie sprawy nie dotyczyły Łomży. I nikt nie wysyłał tej pani. Sama się wysłała jak zwykle. Niby taka zapracowana a co konkretnie zrobiła dla Łomży prócz lansu i pokazywania się na zdjęciach obok ważnych ludzi? Nic. Zero kasy . Ona nie robi tego dla Łomży tylko dla SIEBIE!!!!

  • prawda - niezalogowany 2018-04-16 07:47:53

    Jeden z nojrozsądniejszych polityków PiS - Kowalczyk.

  • Wybory 2018 - niezalogowany 2018-04-16 07:30:46

    prezydent olał spotkanie z ministrem, najłatwiej wysłać wice, która nie jest polityczna i partyjna, ale już niedługo wybory....

  • Zarządy to sobie mogą robić ja - niezalogowany 2018-04-16 07:25:17

    nie ma wiceprezydentów, tylko zastępcy, wice byli przed 2002 roku, jak były podobnie jak w powiecie i w sejmiku zarządy! Wybierano zarząd w postaci prezydenta i wice z grona radnych. Od 2002 roku demokratycznie wybieramy prezydentów, burmistrzów i wójtów. To że obecni zastępcy się tak lansują i przedstawiają jako wice, albo jako zarząd świadczy o braku kompetencji do pełnienia funkcji oraz braku wiedzy i świadomości gdzie jest kogo miejsce w szeregu!!!

  • Zarządy to sobie mogą robić ja - niezalogowany 2018-04-16 07:25:16

    nie ma wiceprezydentów, tylko zastępcy, wice byli przed 2002 roku, jak były podobnie jak w powiecie i w sejmiku zarządy! Wybierano zarząd w postaci prezydenta i wice z grona radnych. Od 2002 roku demokratycznie wybieramy prezydentów, burmistrzów i wójtów. To że obecni zastępcy się tak lansują i przedstawiają jako wice, albo jako zarząd świadczy o braku kompetencji do pełnienia funkcji oraz braku wiedzy i świadomości gdzie jest kogo miejsce w szeregu!!!

  • Zarządy to sobie mogą robić ja - niezalogowany 2018-04-16 07:25:00

    nie ma wiceprezydentów, tylko zastępcy, wice byli przed 2002 roku, jak były podobnie jak w powiecie i w sejmiku zarządy! Wybierano zarząd w postaci prezydenta i wice z grona radnych. Od 2002 roku demokratycznie wybieramy prezydentów, burmistrzów i wójtów. To że obecni zastępcy się tak lansują i przedstawiają jako wice, albo jako zarząd świadczy o braku kompetencji do pełnienia funkcji oraz braku wiedzy i świadomości gdzie jest kogo miejsce w szeregu!!!

  • ach ta polityka Łomżyńska - niezalogowany 2018-04-16 07:21:14

    jeśli Chrzanowski zostanie wystawiony to przegra, wszystkie gminy dookoła, powiat będą otoczone ludźmi z PiSu lub Zjednoczonej Prawicy, a sam środek centrum, największy samorząd jakim jest Miasto Łomża, PiS przegra

  • Gorzkie skutki i konsekwencje - niezalogowany 2018-04-16 07:18:43

    wszyscy widzą nieudolność władzy, Chrzanowski zrobił błąd dobierając takich wiceprezydentów, będą tego gorzkie skutki, w postaci przegranych wyborów, dla PiSu będzie to cios poniżej pasa! Święta Łomża, miasto z historią, wartościami i tradycjami na przekór znów wybierze jakiegoś komucha albo PO....

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 07:14:24

    4 Łomża jak zwykle!!!!!!!! Tacy obrońcy hospicjum a w swoim artykule o koncercie gwiazd jedno słowo powiedzieli na sam koniec. Tyle dla was są te sprawy wazne. Obłudnicy!!!! To był koncert harytatywny!!! Już nikt nie powie że prezydent nie wspiera hospicjum. Głupio wam się teraz przyznać bo uprawiali politykę lokalna nad łóżkami osób umierających. Na taki typy nawet określenie nie ma...

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 07:14:16

    4 Łomża jak zwykle!!!!!!!! Tacy obrońcy hospicjum a w swoim artykule o koncercie gwiazd jedno słowo powiedzieli na sam koniec. Tyle dla was są te sprawy wazne. Obłudnicy!!!! To był koncert harytatywny!!! Już nikt nie powie że prezydent nie wspiera hospicjum. Głupio wam się teraz przyznać bo uprawiali politykę lokalna nad łóżkami osób umierających. Na taki typy nawet określenie nie ma...

  • Dość tej obłudy i pokazówek - niezalogowany 2018-04-16 07:03:06

    To prawda za lans i piękne uśmiechy Łomży to sławy nie przysparza. To że się ktoś ładnie uśmiecha elegancko ubierze to zwykłemu mieszkańcowi nic to nie daje

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 06:53:54

    Ta pani idzie tam gdzie aparaty i gdzie ministry siedzą. Bezczelnośc. Lansuje się jakby była prezydentem. Ludzie to widzą jak się przepycha łokciami żeby być bliżej władzy i ludzi którzy coś mogą. A sama co zrobiła ??? Ile kasy pozyskała dla Łomży ? Oprócz lansu samej siebie Łomżę ma gdzieś! Takie moje zdanie.

  • Ewa L. - niezalogowany 2018-04-16 06:51:26

    PiS na topie to się wielu pod szyld pcha, a tak na prawdę mają gdzieś ideały i wartości partii. Ładnie się uśmiechają a na co dzień z lewakami się trzymają

  • Buta i arogancja wielu powoduj - niezalogowany 2018-04-16 06:43:02

    Do polityki nie idzie się dla pieniędzy kariery, to jest służba i w PiSie muszą być ludzie uczciwi. Bardzo często te słowa podkreśla Kaczyński szkoda że nasze lomzynskie władze z PiSu myślą inaczej i kierują się interesem czubka własnego nosa

  • Anna F. - niezalogowany 2018-04-16 06:33:58

    Wczoraj słyszałam rozmowę wracających ludzi z kościoła, że przez obecna ekipę prezydenta i jego wice, mieszkancy nie zagłosują na PiS, jeśli ma być reprezentowany przez takie osoby

  • Anna F. - niezalogowany 2018-04-16 06:33:53

    Wczoraj słyszałam rozmowę wracających ludzi z kościoła, że przez obecna ekipę prezydenta i jego wice, mieszkancy nie zagłosują na PiS, jeśli ma być reprezentowany przez takie osoby

  • Obłuda - niezalogowany 2018-04-16 06:23:24

    A co tam robiła Pani z Łomży Komży? Nie jest w PiSie i jeśli działa z PSLem to proszę jeździć na ich spotkania a nie się podszywać!

Dodajesz jako: |