:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Muszla koncertowa już prawie gotowa na organizację letnich imprez [FOTO]

Newsy, Muszla koncertowa prawie gotowa organizację letnich imprez [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 27/05/2017 06:25

2 czerwca remontowana właśnie muszla koncertowa w Łomży przejdzie próbę generalną. Tego dnia odbędzie się koncert kończący łomżyńskie Juwenalia. Natomiast za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się tam dwudniowe święto naszego miasta. Prace ziemne na muszli pochłoną z kasy Miasta 64 tys. zł.

- Remont Muszli Koncertowej to jeden z elementów przygotowań do Dni Łomży, a te już niebawem. Od lat jest to miejsce największych wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, które gromadzi tysiące mieszkańców naszego miasta – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Prace remontowe były niezbędne i mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z efektu końcowego – dodaje gospodarz miasta.

Roboty trwają od 10 maja, wykonuje je Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wyremontowany został już chodnik na skarpie. Kończy się remont starych schodów oraz budowa nowych, które umożliwią wejście w górę od ul. Zjazd. Muszla ma być gotowa w najbliższych dniach.

Próba generalna czeka Muszlę Koncertową już 2 czerwca. Tego dnia swoje święto będą mieli studenci. Główna impreza, czyli Dni Łomży odbędzie się tam 17 i 18 czerwca. Podczas dwudniowego wydarzenia atrakcji nie zabraknie, wystąpi m.in. zespół Akcent i Stachursky. Na pożegnanie wakacji 26 sierpnia do Łomży przyjedzie "Lato z Radiem", a wraz znim zespół Lady Pank. Wydarzenie od lat łączące pokolenia Polaków miało początkowo odbyć się w amfiteatrze miejskim, ale ze względów technicznych zostało przeniesione na stadion miejski.

lomza

Muszla koncertowa już prawie gotowa na organizację letnich imprez [FOTO] komentarze opinie

  • wstyd - niezalogowany 2017-05-28 19:30:08

    takie inwestycje to moj sąsiad w ogródku robi z zonką :) muszla na miare naszych czasow ....jak miś :)

  • kpina - niezalogowany 2017-05-28 19:28:05

    kpina żart !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • buba123 - niezalogowany 2017-05-28 18:26:06

    a gdzie podjazd na wózki ???

  • rodzic - niezalogowany 2017-05-28 17:41:43

    a muszla niech zarosnie po kolana ? odrazu może zróbmy wysypisko smieci ! na codzień też rodziny sie przewijają, moze zaprzeczysz? dzisiaj dzieciaki tez sie ganiały i bawiły

  • real - niezalogowany 2017-05-28 17:00:53

    Łączka jest wykorzystywana na co dzień i jest uzasadnione, że trwa ma być skoszona, a śmieci sprzątnięte.

  • wyklęty - niezalogowany 2017-05-28 16:43:26

    @real a ta łączka nie pochłania kosztów utrzymania, dozoru i konserwacji jak zarzucasz. Muszla póki co jest przy ruchliwej trasie i jej wygląd świadczy o naszym mieście. Po drugie pieniądze wydane na łączkę można było przeznaczyć na rozbudowę bulwarów, więcej osób sie przez nią przewija niż tę waszą łączkę. Sama łączka zaś jest wymysłem, można było ją zagospodarować dużo taniej i rozsądniej rozplanować alejki ale po co - lepiej biskupowi wejść w zad

  • iskierka - niezalogowany 2017-05-28 16:07:39

    Do P.Agaty.m ..zgadzam się z Panią w końcu jest prezydent który umie zadbać o wszystko..są atrakcje dla dzieci dla dorosłych a nasza Łomża wygląda fajnie ,oby tak dalej .

  • real - niezalogowany 2017-05-28 06:31:46

    Kitoszi, łączka przy kościele - jak to nazywasz - wykorzystywana jest na co dzień, przez coraz większą ilość okolicznych mieszkańców i nie tylko. Muszla, jaka by ona nie była, stałaby wolna przez niemal cały rok (nie licząc imprez kilka razy do roku), a ponadto pochłaniałaby koszty jej utrzymania, dozoru, konserwacji. Zapłacisz za to? Pamiętasz jak demolowana była kawałek po kawałku tzw. stara muszla? Może kiedyś, kiedy będzie lepsza sytuacja finansowa miasta lub znajdzie się sponsor, można będzie na skarpie, a przynajmniej na jej części, zainstalować siedziska. Na razie wystarczy to co zrobiono teraz.

  • Kitoszi - niezalogowany 2017-05-27 22:36:35

    po co lokalizować amfiteatr w innym miejscu. Muszla to piękne historyczne miejsce doskonale nadające się do takich imprez tylko po prostu należy o nie zadbać i przywrócić dawną świetność i blask. Dobrze ,że w końcu cos zaczęto porządkować ale to tylko drobny początek i tak bardzo zapóźniony. Te miliony zamiast wydawać na łączkę przy kościele winny były być przeznaczone na renowację muszli koncertowej. No ale cóż u nas jak zwykle w pierwszeństwo to zaspokojenie potrzeb czarnych bo za to można uzyskać ich wsparcie a dopiero potem potrzeby mieszkańców.

  • hhh - niezalogowany 2017-05-27 22:01:17

    Idealny teren to był na amfiteatr naprzeciw portu, ale go sprzedano. Dla miasta kasa była potrzebna.

  • filip z konopi - niezalogowany 2017-05-27 19:36:22

    "Wisła przepłynie" - zakłady pracy to komuna budowała. Wszystkie pozostałe formacje doprowadziły do tego, co właśnie dziś mamy! Dziś nie buduje się zakładów pracy. Dziś tworzy się coś, co jest tego namiastką. Nie wiem ile masz lat - przypuszczam, że niewiele. Popytaj starszych, póki jeszcze żyją co to był zakład pracy i co oferowano pracownikowi kiedyś a co proponuje się dziś. Przypuszczam, że pojęcia nie masz, jaka jest różnica.

  • Wisła przepłynie - niezalogowany 2017-05-27 18:02:06

    NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  • widz - niezalogowany 2017-05-27 16:44:39

    Trzeba by ja jakos nazwac.Moze Jednaczewska

  • amadeusz - niezalogowany 2017-05-27 14:09:55

    Na muszli powinna być taka scena ala w sopocie. Zadaszona. Wtedy miałoby to sens i klimat/. panie Prezydencie postaw scenę!!!!

  • alicja272 - niezalogowany 2017-05-27 13:55:16

    Muszla klozetowa ;) gotowa :)

  • rodzic - niezalogowany 2017-05-27 12:46:42

    idealny by był zeby byla stala infrastruktura, woda, zasilanie a nie co koncert to ta sama komedia. brakuje przedewszystkim siedzisk !!!!

  • aron2 - niezalogowany 2017-05-27 12:34:47

    Kiedy wreszcie powstanie muszla koncertowa z prawdziwego zdarzenia z miejscami do siedzenia a nie na trawie i kamiennym murku? Ciągle prowizorka a teren jest idealny na imprezy.

  • zastam co dopieru - niezalogowany 2017-05-27 11:14:35

    może zrobić tam festiwal TVPIS ?

  • greg - niezalogowany 2017-05-27 10:55:18

    ""Lato z Radiem"", na stadionie?Ustawienie estrady,oswietlenia calego naglosnienienia,zniszcy czesc boiska pilkarskiego oraz ,bezpowrotnie uczkodzi tartan na biezni lekkoatletycznej.Wypad na muszle!!!

  • greg - niezalogowany 2017-05-27 10:42:49

    https://youtu.be/IwW8XPCVB8c 15 Lipca ,USA walka Szpilka-Kownacki(Lomza).To .moze nasteny pojedynek Kownacki-Zimnoch(B-stok)na muszli lub stadionie?Ring,Prezydent zakupil to moze teraz czas na Gale bokserska,transmitowana przez Polsat Sport?

  • wyklęty - niezalogowany 2017-05-27 09:00:24

    odnośnie chodnika wzdłuz Zjazdu nie mozna byłoby sie dogadać jakoś z Polonezem? a nie robic połowicznie, tutaj ladnie prosta a za zakretem tak jak dawniej nogi mozna polamac

  • FACHER MACHER - niezalogowany 2017-05-27 08:25:08

    w starożytnej grecji budowali lepsze teatry xD

  • MusztardaPObiedzie - niezalogowany 2017-05-27 08:21:04

    Ale mi super , miało nie być tego lata z radiem a na dodatek ma się odbyć na stadionie więc gdzie jest sens i logika tego super mena ?

  • agata .m - niezalogowany 2017-05-27 07:44:05

    Super wrescie znalazl sie Prezydent,ktory zadbal o muszle.

Dodajesz jako: |