:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce [VIDEO i FOTO]

Kultura, Muzycznie patriotycznie łomżyńskiej starówce [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
16/08/2018 05:19

Zwieńczeniem łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego był koncert patriotyczny. W tym roku na Starym Rynku wystąpili raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie było także jednym z wielu elementów tegorocznych „Łomżyńskich wakacji”.

Na początku koncertu z kilkoma utworami zaprezentowali się łomżyńscy seniorzy z zespołu Tabor. Po nich zaśpiewał 15-letni wokalista z Łomży Damian Śliwiński.

Następnie wystąpił pochodzący z Jeleniej Góry Dominik „Sova” Gudowski. Choć klasyfikowany jest jako wykonawca rapu patriotycznego, to podkreśla, że kultura hip-hopowa go nie pociąga, a w jego utworach można usłyszeć też elementy rockowe. - W mojej twórczości nie chodzi o to, by się wybić i pokazać szerszej publiczności. Mam swoje wartości, które chciałbym pokazać na zewnątrz ludziom i myślę, że to jest najważniejsze – mówił Sova po swoim wstępie podkreślając, że patriotyzm jest dla niego bardzo dużą miłością do Ojczyzny, pielęgnowaniem jej historii i zabieganiem o jej wolność, o którą walczyli nasi przodkowie. Podczas jego ponad godzinnego koncertu łomżyńska publiczność mogła usłyszeć utwory nawiązujące do żołnierzy narodowego podziemia niepodległościowego oraz polskiej historii.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ zespołu Złe Psy, utworzonego przez Andrzeja Nowaka, założyciela i gitarzystę grupy TSA, zaliczanej do prekursorów heavy metalu w Polsce.

- Wywodzę się z rodziny o tradycjach wojskowych i dla mnie te dni są bardzo bliskie – powiedział Andrzej Nowak odnosząc się do daty swojego koncertu w Łomży. – To co mam w sobie, mam we krwi dzięki moim rodzicom, dziadkom. Dlatego naszą ukochaną Polskę powinniśmy mieć w sobie, w sercu, w rodzinie, na pomnikach naszych przodków, w podręcznikach historii i to właśnie trzeba przekazywać naszym potomkom – mówił jeden z najlepszych polskich gitarzystów Andrzej Nowak podkreślając, że jeżeli będziemy uczyć się historii, pamiętać o niej i ją wcielać, to będziemy potęgą na świecie tak jak kiedyś. Łomżyńskiej publiczności, wspólnie ze swoim zespołem, wspieranym chórkiem gospel, zaprezentował kilkanaście rockowych utworów ze wszystkich płyt wydanych przez zespół Złe Psy.

Organizację w naszym mieście koncertów patriotycznych z okazji Święta Wojska Polskiego zapoczątkował prezydent Mariusz Chrzanowski.

– Ważne jest , aby umieć radośnie świętować oraz pokazywać, że jest się dumnym z bycia Polakiem – podkreślił prezydent Łomży, zapowiadając organizację tego typu wydarzeń także w kolejnych latach.

Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • nederlanderna tröja - niezalogowany 2019-01-03 19:40:03

    fotbollströjor Günstige fußballtrikots fotballdrakter barn

  • psg fodboldtrøje - niezalogowany 2019-01-02 22:47:25

    billige fodboldtrøjer billige fodboldtrøjer maglie calcio a poco prezzo

  • maglie calcio a poco prezzo - niezalogowany 2018-12-05 23:40:48

    maglie calcio poco prezzo fotbollströjor fotbollströjor barn

  • fotballdrakter - niezalogowany 2018-12-04 13:15:47

    billige fotballdrakter billige fotballdrakter Fodboldtrøjer Børn

  • fußballtrikots - niezalogowany 2018-12-02 20:46:25

    g5uzakr9x h8d1eci billige fotballdrakter 0g1ompd7 e6xr0l83 3te6l8m4 9f5jskywl fotbollströjor xbd5mszuf ejt405z kv50sp9mne nlp4r7 billiga fotbollströjor bftpi54en olg75epvzf

  • Fodboldtrøjer - niezalogowany 2018-11-09 19:51:58

    4ho6gxs 59c4hy Fodboldtrøjer Børn 7anc12g9 rzb2oj3 d4ml5phxe g9j8uzd maglie calcio poco prezzo a2jg5xi d6ivm3ne tu6aqs 1rbxglj98d fotbollströjor barn y1zxik2suw 634un0

  • enej - niezalogowany 2018-08-16 20:04:44

    jakie to Złe psy to stare i wyleniałe ledwie strunami szarpiące hahah

  • true - niezalogowany 2018-08-16 13:29:48

    A do kościoła do bronka ile bilet wstępu? U Pani Muzyk można kupić?

  • ... - niezalogowany 2018-08-16 13:15:58

    zygmunt z bema za Chrzanowskiego wrescie Starowka się ozywila ... jak cmentarz na Zaduszki jak cymbały walą w swe podzwonne

  • Marek22 - niezalogowany 2018-08-16 13:13:25

    najlepiej przez sms-a...

  • ... - niezalogowany 2018-08-16 13:10:13

    @ tom37 po drodze nie zapomnij się i kup sobie i swoim przyjaciołom bilet wstępu

  • ? - niezalogowany 2018-08-16 13:08:11

    @ Marek22 wolny kraj ? i oni pewnie na ten koncert kupili bilety ?

  • Marek22 - niezalogowany 2018-08-16 12:58:05

    A ty czego charczysz i dyszysz przy tym komputerze zapewne siedząc przy tym na dupie?? Nie chce nie idzie...nie podoba się...nie musi.To wolny kraj. Nie hejtuj!

  • tom37 - niezalogowany 2018-08-16 12:50:21

    To nie idź. Nikt cie nie zmusza, siedź na dupie w domu i narzekaj

  • anka33 - niezalogowany 2018-08-16 12:40:30

    A ja już kolejny raz na pewno nie...

  • tom37 - niezalogowany 2018-08-16 12:36:36

    Zawsze chętnie się wybiorę na coś takiego

  • Niezadowolony - niezalogowany 2018-08-16 12:21:52

    Lipaaaaaaaaaaaaaaaa...

  • olaf33 - niezalogowany 2018-08-16 11:49:22

    Nie podobało mi się.

  • LOMZYNIAK 1 - niezalogowany 2018-08-16 10:25:08

    Każdy ma coś dla siebie. Pisanie ze nie przeżyła lomzynianka ekstazy podczas koncertu nie świadczy o tym że koncert był zły i źle zostały wydane pieniądze. Niektórzy te przysłowiową ekstazę przeżyli, dla nich zatem niech będzie ten koncert. Być może lomzynianka potrzebuje innych doznań estetycznych. Podobno jak ktoś ma zagłuszone sumienie to nie potrafi odbierać rzeczywistości w sposób czysty taki jaki jest. Tylko odbiór jest zniekształcony.

  • Hugo - niezalogowany 2018-08-16 08:55:33

    To był miło spędzony czas. Dziękuję Panie Prezydencie, że coś takiego miało miejsce.

  • Zadowolony. - niezalogowany 2018-08-16 08:54:04

    Łomżynianka, w niedzielę będziesz miała w Nowogrodzie koncertyna św. Rocha, akurat dla Ciebie .

  • enej - niezalogowany 2018-08-16 07:33:32

    Łomżynianka to ty jeszcze nie słyszałaś jak pewna diva śpiewała arię mimo iż nie ma predyspozycji i głosu ku temu. To dopiero było żenujące. Zresztą co chcieć od blondynki.

  • Łomżynianka - niezalogowany 2018-08-16 07:11:31

    Próbowałam „zachłysnąć się” owym koncertem patriotycznym. Najpierw jakieś starsze towarzystwo, które próbowało coś tam wydukać na scenie, pózniej młody chłopczyk, który faktycznie zaśpiewał (sądzę, że najlepiej jak mógłi i umiał) ze 3 piosenki z tradycyjnej patriotycznej fonoteki, No i pózniej owa „gwiazda wieczoru” Gwiazda, rockendrolowa kapela, która wrzeszcząc i krzycząc zniesmaczyła starszych i na dodatek nie zciągnęła tłumów młodszych. Moim zdaniem żenada i pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli tak ma wyglądać kultura w łomzyńskim wydaniu, to przykro mi, że tak marnotrawione są pieniądze miejskie a pośrednio i moje

  • Ech - niezalogowany 2018-08-16 07:02:53

    Pamiętam z ustroju totalitarnego , tzw. komuny tego typu "koncerty" Tez było patriotycznie, jednomyślnie ideowo , wzniośle , podniośle że można z tego zadęcia było bąka puścic, Patriotyczne pieśni , marsze , okrzyki , flagi , szturmówki , wróg wewnętrzny i zewnetrzny u wrót .To już było i wróciło ! Zawsze sie tym brzydziłem bo było jedynie słuszne -czerwone i brzydzę jeszcze bardziej bo jest jedynie słuszne czarne i brunatne

  • zygmunt z bema - niezalogowany 2018-08-16 07:00:01

    za Chrzanowskiego wrescie Starowka się ozywila

  • Joana23 - niezalogowany 2018-08-16 06:09:52

    Przed ostatnie zdjęcie jest piękne.Pani tak naturalnie na nim wygląda.

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-16 05:56:32

    Popieram takie eventy. Brawo Chrzanowski

  • Lomzak - niezalogowany 2018-08-16 05:52:09

    Bo prezydent jest od zapewniania rozrywki gawiedzi. I takie barany mają prawa wyborcze.

  • Josef - niezalogowany 2018-08-16 05:39:22

    Jak widać za Chrzanowskiego wiele różnych atrakcji mamy. Przynajmniej coś się dzieje w końcu. Takiego prezydenta nam trzeba było.

  • Radeek - niezalogowany 2018-08-16 05:37:35

    Podoba mi się coś takiego :)

  • poldek - niezalogowany 2018-08-16 05:36:27

    Chrzanowski sprawdza się na zajmowanym stanowisku. Jestem młodym człowiekiem i cieszy mnie że nasze miasto dzięki niemu przestało być jakimś zaściankiem gdzie nie ma możliwości miłego spędzenia czasu a jest miastem w którym młody człowiek może coś dla siebie znaleźć.

  • Wolny - niezalogowany 2018-08-16 05:35:10

    Byłem i cieszę się, że tego typu koncerty są organizowane.

  • .... - niezalogowany 2018-08-16 05:31:56

    muzycznie i patriotycznie zawsze jest jak dzicy podnoszą plemienne morale gromadząc środki zbrojne i kapitał ludzki potrzebne do konfrontacji ze światem zewnętrzy np z plemieniem wybranym do konfrontacji bo akurat to obce kulturowo plemię szkodzi kulturze osobistej własnej kulturze patriotów