:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Na terenie "Grabówki" powstanie nowoczesny ośrodek [FOTO]

Newsy, terenie Grabówki powstanie nowoczesny ośrodek [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal mylomza.pl 14/02/2019 14:56

Nowoczesny ośrodek badawczo-doświadczalny ma powstać na terenie bazy produkcyjnej "Grabówka" przy ul. Nowogrodzkiej, Według założeń, mają być tu produkowane rośliny ozdobne wykorzystywane do nasadzeń na terenie Łomży. Całość ma kosztować ok. 15 mln złotych, ale 90 proc. środków MPGKiM zamierza pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

 

Powstała jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia baza produkcyjna "Grabówka" wymaga modernizacji ze względu na stale pogarszający się stan techniczny stojących tam szklarni czy budynków gospodarczych. Oprócz hodowli roślin ma tam być prowadzona działalność dydaktyczno-badawcza. - Inwestycja jest konieczna, aby w dłuższej perspektywie z powodzeniem kontynuować produkcję roślin na potrzeby miasta. Zakładany projekt jest niezwykle ambitny i w pewnym zakresie również innowacyjny. Daje duże możliwości nie tylko w zakresie realizacji zadań naszego zakładu – nie ma wątpliwości Dariusz Brakoniecki, dyrektor MPGKiM. Zakład budżetowy zamierza również podjąć współpracę z uczelniami wyższymi, w ramach której studenci mogliby odbywać w "Grabówce" praktyki czy staże, z możliwością zatrudnienia.

Budowa ośrodka obejmie przede wszystkim modernizację i budowę nowych szklarni z panelami fotowoltaicznymi. - Zakładana modernizacja uczyni z "Grabówki" jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce – tłumaczy dyrektor MPGKiM. Powstanie tam łącznie 9 obiektów, w tym ośrodek badawczo-doświadczalny, gdzie uprawiane będą m.in. drzewa oxytree, nazywane inaczej tlenowymi. Charakteryzują się one bardzo szybkim wzrostem i w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Będzie też ogród dydaktyczny w formie ścieżki edukacyjnej, mający na celu propagowanie postaw ekologicznych oraz zapoznanie zwiedzających z bioróżnorodnością roślin. Na terenie nowego ośrodka znajdzie się ponadto budynek biurowo-socjalny oraz budynki gospodarcze.

Całość ma kosztować ok. 15 mln zł. Projekt będzie możliwy do zrealizowania w momencie uzyskania dofinansowania, o które już czynione są starania. Co do tego, że modernizacja "Grabówki" jest bardzo dobrym pomysłem i przede wszystkim potrzebnym dla miasta nie ma wątpliwości prezydent Mariusz Chrzanowski. - Projekt jest innowacyjny, a dzięki jego realizacji powstaną nowe miejsca pracy – mówi włodarz Łomży. Jednocześnie zaznacza, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy pracowników zieleni miejskiej. - Łomża jest pięknie ukwiecona każdego roku, w ubiegłym podczas obchodów jubileuszu 600-lecia goście, którzy do nas przyjechali podkreślali to na każdym kroku – mówi Mariusz Chrzanowski. Jak dodaje w dalszej perspektywie nowoczesny ośrodek mógłby zostać przekształcony w spółkę i prowadzić działalność komercyjną, co stanowiłoby dodatkowy przychód dla miasta.

lomza

Na terenie "Grabówki" powstanie nowoczesny ośrodek [FOTO] komentarze opinie

 • podatnik - niezalogowany 2019-02-15 15:05:26

  za taką kasę to lepiej zróbcie uprawy wertykalne i będzie jakiś pożytek , bo warzywa to już kosztują jak na Zachodzie Europy tylko pensje Polaków są 2-3 X mniejsze

  a zamiast kwiatków na połowie "obszaru" można zasadzić krzewy i drzewa i nie trzeba będzie ziemi mieszać 5 x w roku

 • Jaro - niezalogowany 2019-02-15 09:40:03

  A po kiego komu kwiatki potrzebne, chcemy fontanny i skweru na Starym Rynku, skończonych bulwarów

 • Archisław - niezalogowany 2019-02-15 08:52:59

  Poproszę o ciepło z ciepłowni miejskiej do tego przedsięwzięcia, a nie kolejną kotłownię. Ew. pompy ciepła.
  Pomysł - super. Daje możliwości modyfikacji i rozbudowy o kolejne działania w przyszłości.

 • gatun - niezalogowany 2019-02-14 22:30:41

  enej krytykantko, przestań się czepiać prezydenta o wszytko, to jest żałosne

 • Pan Tadeusz - niezalogowany 2019-02-14 22:16:54

  "a pan prezydent niech się od tego odczepi bo zakład ten zawsze bez względu na to kto był prezydentem tak samo profesjonalnie i pracowicie to robił" enej kobieto masz problemy z czytaniem prostego przekazu?

  Przeczytałem tekst i jest w nim wyraźnie napisane, że Pan Prezydent chwali pracowników zieleni: "Jednocześnie zaznacza, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy pracowników zieleni miejskiej".

  Krzykaczko jedna...

 • do chrzanu z tą propagandą - niezalogowany 2019-02-14 20:02:07

  Gratulujcie jak powstanie, nie chwalcie dnia przed zachodem słońca, bo może się to okazać tylko pobożnym życzeniem.

  "Całość ma kosztować ok. 15 mln złotych, ale 90 proc. środków MPGKiM zamierza pozyskać ze źródeł zewnętrznych."

  Już dostali te 13,5 mln. zł dofinansowania zewnętrznego ?

 • enej - niezalogowany 2019-02-14 19:31:29

  a pan prezydent niech się od tego odczepi bo zakład ten zawsze bez względu na to kto był prezydentem tak samo profesjonalnie i pracowicie to robił

 • enej - niezalogowany 2019-02-14 19:29:59

  gratulacje i wielkie dzięki za trud wkładany w dbanie i wygląd i zieleń naszego miasta. Robicie to perfekcyjnie a efekty pracy w postaci pięknych trawników i gazonów na mieście są niesamowite. Zawsze podziwiam państwa pracę i bardzo za nią dziękuje.

 • Kosiniak - niezalogowany 2019-02-14 17:10:28

  W którym to miejscu będzie?

 • Krystyna czubuwna - niezalogowany 2019-02-14 17:03:41

  Ile miejsc pracy z tego będzie?

 • Ich troje - niezalogowany 2019-02-14 17:02:56

  Można? Można!! Przedsięwzięcie bardzo fajne. Życzę Prezydentowi Chrzanowskiemu i Dyrektorowi Brakonieckiemu determinacji w załatwieniu sprawy

 • Xyz - niezalogowany 2019-02-14 16:59:47

  Jest nowy Dyrektor, są nowe pomysły. Ważne żeby ludzie kompetentni byli na właściwych stanowiskach

 • Harubin - niezalogowany 2019-02-14 16:57:58

  Brawo Panie Prezydencie, Brawo Panie Dyrektorze!!!!

 • Student1 - niezalogowany 2019-02-14 16:10:08

  Będzie nowa spółka , będą stołki dla swoich miernych, biernych ale wiernych i lojalnych.

 • MK - niezalogowany 2019-02-14 15:49:22

  Całkiem fajny pomysł. Widać że ktoś patrzy na zieleń w Naszym mieście przyszłościowo.

 • MK - niezalogowany 2019-02-14 15:47:43

  Całkiem fajny pomysł. Widać że ktoś patrzy na zieleń w Naszym mieście przyszłościowo.

 • Ares - niezalogowany 2019-02-14 15:43:08

  To mi się podoba, brawo.

 • podatnik - niezalogowany 2019-02-17 12:41:57

  @ wylomza

  kto wam pozwolił usuwać moje komentarze krytykujące kabotyna który zniesławiał i obrażał mnie i innych ? !

 • podatnik - niezalogowany 2019-02-18 06:55:40

  uważam że portal mylomza to najsłabszy portal jaki spotkałem : usuwają merytoryczne wpisy i komentarze krytykujące ich linię światopoglądową i polityczną ... cenzura na całego i łamanie Prawa do wolności słowa i wypowiedzi .... każdy wpis ma IP więc nie ma przymusu REJESTRACJI ...wystarczyłoby logowanie na hasło , ale to tylko świadczy jaka tu jest CENZURA jak za PZPR-u

 • podatnik - niezalogowany 2019-02-18 06:58:36

  od kredytu do kredytu a DŁUG rośnie , a : 1- odcinki ścieżek rowerowych nie są łączone , ...2 - brak przejazdów dla rowerów przez ulice i przy 6 metrowych przejściach dla pieszych ... 3- brak właściwego drobnego kruszywa aby uszczelnić kostki betonowe na ścieżkach i chodnikach - ten śmieć odpad ze żwirowni piach z kamieniami który jest gdzie nie gdzie sypany rozsadza i niszczy krawędzie betonowym kostkom i brak właściwego drobnego kruszywa które by uszczelniało kostki na chodnikach i sciezkach rowerowych powoduje podmywanie i zapadnie odcinków które 1 rok po budowie nadają się już do remontu .., 4- krawężniki przy przejazdach dla rowerów i przejściach dla pieszych zamiast mieć kąt OSTRY maja kąt PROSTY i to 5-10 cm wysokości ! ... takie działania jak w Ciemnogrodzie w XIX wieku ! ......... jednym słowem prezydent Mariusz Chrzanowski i Urząd Miasta mają pełne prawo aby siebie tytułowali mianem : największych DYLETANTÓW w Łomży, albo może co gorszego ? !

 • gość 2019-04-04 22:35:03

  o ile pamiętam to kilka miesięcy temu teren przed szklarniami został wystawiony na sprzedaż przez miasto w formie przetargu za cos trochę ponad milion zlotych

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Balony z helem , dekoracje

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Balony z helem dekoracje weselne balonami !!! Robią naprawdę duży..


Zobacz ogłoszenie

Nowe mieszkanie w Centrum

Nowe mieszkanie, urządzone, przestronne, niezamieszkane. Trzy oddzielne pokoje. Bezpośrednio po remoncie - wysokiej klasy materiały wykończeniowe...


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lub sprzedam lokal

Wynajmę lub sprzedam lokal przy ul. Małachowskiego 2 (obecnie sklep motoryzacyjny MOTOZBYT) Lokal o powierzchni 34,5 m2, przed sklepem parking...


Zobacz ogłoszenie

Firma AXO z Jeziorka zatrudni

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość zasad..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DOM 185M2 Z DZIAŁKĄ

Sprzedam dom 185m2, stan surowy z działką 11.41 ara. Dom znajduje się w Łomży w bardzo cichej,spokojnej okolicy. Na dole znajduje się kuchnia z..


Zobacz ogłoszenie

Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zobacz ogłoszenie

Projektant-Doradca Klienta w

Jeżeli Twoim powołaniem jest praca z klientem, potrafisz dobrze odczytać jego potrzeby i zaoferować właściwe rozwiązania, to zapraszamy Cię do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam AUDI a6

Audi A6 2.7 TDI Qatro.licznik wskazuje 187000km,ale rzeczywisty przebie to okolo 280000km.Samochod z automatyczna w bardzo dobrym stanie skrzynia..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy szlifowaniu mebli.

Firma zatrudni pomocników do szlifowania mebli i innych drobnych prac. Doświadczenie przy meblach mile widziane. Praca od 7-15/17 5 dni w tygodniu...


Zobacz ogłoszenie

Dom z piętrową oficyną w

Budynek zewnętrzny w zabudowie szeregowej z przyległą jednopiętrowa oficyna. Dom z 1985 roku o powierzchni użytkowej ok. 145 m2 na działce o..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"