:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Najważniejszy był czas. Pomógł policyjny pilotaż

Komunikaty policji , Najważniejszy Pomógł policyjny pilotaż - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/09/2019 11:15

Łomżyńscy policjanci pilotowali samochód, którym przewożony był mężczyzna pilnie potrzebujący pomocy. Dzięki policyjnej eskorcie mężczyzna bezpiecznie i na czas dotarł do szpitala. Wszystko zaczęło się od zatrzymania z powodu przekroczenia prędkości.

W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas pomiaru prędkości w Zaruziu na drodze krajowej nr 61, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego kierowca przekroczył prędkość. Jak się okazało, powodem pośpiechu był pasażer wymagający  pilnej pomocy medycznej. Ze względu na prawdopodobny stan zagrożenia życia, policjanci natychmiast podjęli decyzję o włączeniu sygnałów uprzywilejowania i pilotażu auta do łomżyńskiego szpitala. O sytuacji powiadomiony został dyżurny jednostki, który przekazał informację służbom medycznym. Dzięki pomocy łomżyńskich policjantów mężczyzna bezpiecznie i na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Źródło: KMP Łomża/mylomza/zdj. ilustracyjne

lomza

Najważniejszy był czas. Pomógł policyjny pilotaż komentarze opinie

  • bezprawie - niezalogowany 2019-09-10 12:13:06

    znowu POlicja Podejmuje bezprawne czynności, albowiem przewóz chorego zwykłym autem stanowiło zwiększenie zagrożenia dla jego życia, a eskorta tej eskapady wbrew POzorom sprzyjała kolejnym zagrożeniom..., należało wezwać specjalistyczną karetkę, w której już w czasie transPOrtu chory mógł otrzymać niezbędną POmoc..., zabawa "gliniarzy" w lekarzy i ratowników może kiedyś skończyć się tragicznie i kto wówczas POniesie odPOwiedzialność?

  • gość 2019-09-10 12:32:00

    A czy wziąłes pod uwagę, że karetka nie czekała w Zaruziu, tylko musiałaby tam dojechać? Opóźniłoby to dojazd do szpitala o jakieś 25 minut. Oceń, czy to nie ma znaczenia w przypadku pacjenta wymagającego pilnej pomocy. Ja mogę tylko pochwalić policjantów.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 12:43:23

    Nikt. A bo co?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 13:05:07

    Jak ty bedziesz w takiej sytuacji to od razu powiedz."jestem prawilny. Bagiety nie bendoo mnie wozic na sygnalach. Czekam az zdechne"

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 13:11:11

    Panowie Szacun!!

  • brawura - niezalogowany 2019-09-10 13:27:22

    to nie była pomoc tylko brawura, taka jazda bez trzymanki stwarzała dodatkowe zagrożenie nie tylko dla tego chorego, od transportu i pomocy w sytuacji zagrożenia życia jest specjalistyczny transport służby zdrowia

  • gość 2019-09-10 14:17:42

    Jak nie widziałeś po trasie lub mieście jak eskortowali to się nie wysławiaj!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 15:19:18

    @brawura
    Zamknij już pysk psie i się nie odzywaj.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 15:26:40

    Bardzo dobra robota panowie. Tak trzymajcie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 15:35:17

    Jak wystawiają mandaty źle, jak pomagają źle.
    Polacy z północnego Mazowsza:)

  • brawura - niezalogowany 2019-09-10 17:50:02

    pomaganie zawsze jest godne pochwały, ale pod warunkiem, że nie stanowi przysłowiowej niedźwiedziej przysługi, pojazd cywilny prowadzony przez kierowcę amatora nawet eskortowany przez radiowóz zawsze stwarza duże zagrożenie jeśli porusza się niezgodnie z przepisami, ponadto policjanci nie sa lekarzami i nie są uprawnieni do tak stanowczej oceny stanu zdrowia człowieka, a gdyby stan chorego pogarszał się zwykłym transportem..., tylko wezwanie karetki pogotowia jest działaniem prawidłowym w takich przypadkach

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 18:26:28

    Gratulacje Panowie oby wszyscy mieli taką wrażliwość na ludzkie cierpienie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 19:24:46

    Brawura a czemu ten chory nie wezwal karetki a jechal sam do szpitala? Brawo policja

  • brawura - niezalogowany 2019-09-11 07:24:42

    ktoś, kto zdecydował się pomóc choremu przez przewiezienie go do szpitala winien najpierw zadzwonić po karetkę, ewentualnie wyjechać na jej spotkanie w drodze, żeby przyśpieszyć specjalistyczną pomoc, samodzielne prowadzenie akcji ratunkowej stwarzało dodatkowe ryzyka dla chorego, a także postronnych

  • gość 2019-09-11 08:31:18

    Widze ,że @brawura bije nienawiścią do wszystkich i wyzywa od " psów" ,a kim sam jest????? zniesmaczonym obrażonym małym człowieczkiem niemogącym się pogodzić z trudami tego świata i mającym na wszystko i wszystkich wyjechane!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 08:55:47

    Najwazniejsze ze ciebie tam nie nie bylo

Dodajesz jako: |