:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Narkotykowy biznes w Mątwicy. Kilkadziesiąt kilogramów ziela konopi i nielegalne uprawy [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 21/10/2019 14:28

Łomżyńscy policjanci zabezpieczyli blisko 23 kilogramy ziela konopi, których szacowana czarnorynkowa wartość to ponad milion złotych, a do tego funkcjonariusze zlikwidowali jeszcze nielegalne uprawy blisko 200 sztuk tych roślin. Śledzy trafili na narkotyki w Mątwicy (gm. Nowogród)

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, podczas przeszukania posesji w miejscu zamieszkania 26-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego, ujawnili i zabezpieczyli blisko 23 kilogramy ziela konopi innych niż włókniste. W jednym z pokoi, policyjny pies o imieniu Lidia, odnalazł również ukrytą komórkę, a w niej przygotowane pomieszczenie, które było wyposażone w urządzenia wspomagające wzrost roślin, tj. światła i wentylatory. - relacjonuje policja.

W wyniku dalszych czynności, funkcjonariusze ujawnili także nielegalne uprawy konopi. Znajdowały się one na obszarze trudnodostępnego kompleksu leśno – bagiennego w powiecie łomżyńskim. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 sztuk tych roślin. 

Policja przekazuje, że w  związku ze sprawą, zarzuty usłyszały 4 osoby w wieku od 22 do 26 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Informacje o ostatnim "trafieniu" potwierdza nam prokurator rejonowa Karolina Szulkowska. To właśnie w Mątwicy miała miejsce akcja policji, podczas której ujawniono znaczne ilości konopi innych niż włókniste.  Trwają intensywne czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Prowadzone przez prokuraturę postępowanie dotyczy art. 63 ust. 3 i 62 ust. 2 oraz 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew (...) 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe (...)  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 59. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KMP Łomża/mylomza

Fot. KMP Łomża

lomza

Narkotykowy biznes w Mątwicy. Kilkadziesiąt kilogramów ziela konopi i nielegalne uprawy [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 14:42:16

    Już widzę jak niszczą to.

  • 121 - niezalogowany 2019-10-21 14:43:16

    HAHAHA DAJTA ZAJARAĆ

  • ... - niezalogowany 2019-10-21 14:50:50

    „Śledczy trafili” taaa ;-)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 15:28:48

    Ta zniszczą szkoda sami będą jarać;)))

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 16:02:15

    A teraz będzie "oj mamo"...

  • gość 2019-10-21 16:41:04

    W takiej Mątwicy mafia narkotykowa - jestem pod wrażeniem.

  • gość 2019-10-21 17:06:13

    Pewnie BKL

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 17:12:51

    Brawo policjanci

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 17:16:10

    Ostry frajer strzela teraz z dupy jak popadnie i farmazony myśli że się wybroni jak na kogoś swoją winę zwali

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 17:24:26

    Kartel z matwicy zlikwidowany! Haha, jaka zwała.
    Szef kartelu narkotykowego 1,5m w kapeluszu teraz robi szpagat.

  • PDW - niezalogowany 2019-10-21 17:40:58

    Ćpuny do wora wór do jeziora!! PDW

  • 112 - niezalogowany 2019-10-21 17:50:25

    Ale gangusy na forum hahahah kurwy wszystkie pujdzieta siedzieć za pare niedoważonych gram . Dilerka a potem niemajo co wpierdalac w Czeronym Worze!

  • gość 2019-10-21 18:10:49

    Szkoda dzieci... tym bardziej krzaków :D
    Tymczasem gdzieś w europie zachodniej:
    "Chillout w barze przy dobrym housie z bongosem na stole"

    Gdzie wy do europy CHAMY

  • Gość321 - niezalogowany 2019-10-21 19:08:50

    Teraz możemy czuć się bezpieczni...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 19:17:34

    Co wy kurwa wiecie o buchu. Pierdolenie wasze o szopenie. Myślę że on już Sb tyle zarobił ze może Sb trochę odpocząć . Ja to wiem

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 19:28:26

    Proponuję wzmożone patrole Policji w okolicach bagien,łąk i Krajobrazowego Parku doliny Narwi......może jeszcze znajdą trochę zielska haha

  • Niki - niezalogowany 2019-10-21 19:29:17

    Mieszkam obok mątwicy i nigdy bym się nie spodziewał durne chłopaki pewnie i ich znam. Każdy z czasem wpadnie po cholerę w to się bawić pracować się nie chciało to teraz sobie posiedzą

  • Z.K. - niezalogowany 2019-10-21 19:39:36

    Siedzą to frajery nowa moda kto ostatni ten Frajer :-)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 19:55:00

    Mordy w kubeł łajzy wszystko święte??

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:00:13

    Moze w koncu polapia dilerow z lomzy i zambrowa

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:07:32

    Moim zdaniem portal MY LOMZA powinien blokować wulgarne komentarze . TAKŻE DROGA REDAKCJO WEŚCIE SIĘ ZA TO.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:08:07

    Moim zdaniem portal MY LOMZA powinien blokować wulgarne komentarze . TAKŻE DROGA REDAKCJO WEŚCIE SIĘ ZA TO.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:09:14

    Weście haaa się za to

  • gość 2019-10-21 20:41:20

    za milion do paki na 6 miesięcy to chyba najlepszy dil

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:52:15

    SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!

  • Naturka - niezalogowany 2019-10-21 20:54:45

    Ach moj borze A tu święta za pasem gdzie ja teraz zioła prawasalskie zamowie do flaków babcia będzie zawiedziona w tem roku.

  • bes musku - niezalogowany 2019-10-22 00:49:06

    fikcjonarjusze udzielają INSTRUKTARZU jak prowadzić uprawę roślin zabronionych

  • Ja - niezalogowany 2019-10-22 05:04:43

    Namawiają do przestemstwa bądź wiedza ze będzie dopiero popełnione a potem ważo kije i piachem

  • DZIELNICOWA - niezalogowany 2019-10-22 05:29:40

    a Agnieszka gdzie była pewnie pisała fałszywe zeznania jakiejś starej babci wiedząc ze nieprzeczyta a podpisze , co ?

  • BI - niezalogowany 2019-10-22 05:32:10

    No KMP Nowogrod musi odwiedzić kontrola z Białegostoku i zlikwidować to bandę , ten rodzinny biznes na koszt państwa, do Szczytna ich albo do Orzysz :-)

  • BLM - niezalogowany 2019-10-22 06:33:11

    Jebać KMP Nowogród

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 08:31:49

    Paweł P pewnie pomagal szwagrowi pasze dla krow przygotować. Pewnie w pryzme mieli to zrobic

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 09:19:43

    Jaki kraj taki Escobar

  • Dino - niezalogowany 2019-10-22 11:40:22

    Mątwica Łomżyńskie Medelin ...

    W ŁOMŻY jedynie się liczy szacunek KARTELU z
    MĄTWICY

  • gość 2019-10-22 14:39:22

    Zbyt pozytywna dlatego zakazana .Jak ktoś udowodni chociaż jedną ofiarę śmiertelną od konopi daje 1000zł.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 17:46:39

    Milion to to groszy warte nie było liście i patyki rośliny wiedzą kto frajer i takie są i się boi iść do więzienia teraz wielki pakier

  • gość 2019-10-22 17:47:32

    Jak ktoś udowodni.... A czy ty potrafisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem ?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 18:25:22

    Dlatego na Imprezy Zbyszko zjarany byli i stawiali bo bo gaci

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 19:53:52

    Rodzinny interes padł. Maffia mątwica

  • Andrzej W. - niezalogowany 2019-10-23 07:19:39

    a Dzielnicowa Agniesia gdzie była ?

  • gość 2019-10-23 13:57:14

    Narkotyk etylowy wytwarzany sztucznie jest legalny, a naturalna roślina zabroniona. Fuck logic!

  • gość 2019-10-23 15:45:38

    Jak ktoś udowodni.... A czy ty potrafisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem ?

    Ty już udowodniłeś,że jesteś osłem.

  • gość 2019-10-23 16:42:26

    Macie sobie skakać do gardeł,
    być skłóceni,
    być dla siebie wrogami,
    mają rozpadać się wasze rodziny,
    macie być pozamykani, nie czuć się wolni,
    ma być nad wami bat,
    macie się powybijać
    macie chorować,
    macie być dla siebie złośliwi,
    mięć doła i się nie uśmiechać,
    pracować na korporacje....
    nie protestować,
    i nie daj bosze się zjednoczyć,
    przegonić życie i zdechnąć przed emeryturą.

    Oto w skrócie dlaczego zielsko jest zakazane... a alkohol promowany :)

  • Adand - niezalogowany 2019-10-23 23:51:33

    Właśnie w normalnych krajach(czytaj normalnym świecie) ludzie siedzą sobie w knajpach z bongosami injaraja splifa na ulicach powiem jedno Polska to chory kraj, zacząłem się zastanawiać się czy to jeszcze jest kraj czy jakiś wytwór wyobraźni!!! Uciekajcie kto mądrzejszy stamtąd!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 18:14:03

    To Areczek tak się zabawia ?

  • gość 2019-10-24 20:55:49

    ale afera... w każdym cywilizowanym kraju marichuana jest legalna.

  • gość 2019-10-26 18:03:46

    Banda debili w mudurach zamiast zajac sie prawdziwa praca dotyczaa bezpieczenstwa, gansiaja za chwastem ktory rosnie na ziemi od tysiecy lat i od tysiecy lat byl uzywany w medycynie, do produkcji zywnosci, tkanin etc. Konopia nikogo nie zabila, a mimo to dzielni milicjanci moga se podwyzszyc statystyki. W Kanadzie legal, w wiekszosc stanow legal, Urugwaj legal, luxemburg legalizuje i wzywa do tego samego pozostale kraje.
    I co Panowie milicjanci? Dumni jestescie z siebioe ze za jakims chwastem biegacie i marnujecie srodki publiczne? I co? https://atans1.files.wordpress.com/2019/06/drugs.png

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 18:44:33

    Nie chciało się robić, tylko lekko żyć. I głupoty gadać. Tak to jest tak tani chleb wychodzi....