:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [FOTO]

Kultura, Narodowe Czytanie Przedwiośnia [FOTO] - zdjęcie, fotografia
09/09/2018 08:37

Na deptaku przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży odbyła się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę czytane były fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Sobotnie przedpołudnie zgromadziło przed budynkiem MBP osoby z różnych łomżyńskich środowisk oraz mieszkańców Łomży. Wśród czytających był też prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który co roku włącza się w tą ogólnopolską akcję. - Czytanie dzieł polskiej literatury to piękna inicjatywa, która wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości. Łączy pokolenia. Czytać zawsze warto, by zgłębiać swoją wiedzę i rozwijać wyobraźnię – mówi o Narodowym Czytaniu Mariusz Chrzanowski.

W programie nie zabrakło również licznych atrakcji m.in. konkursów literackich, warsztatów edukacyjnych czy śpiewania pieśni patriotycznych. Sporym zainteresowaniem cieszył się kiermasz książek. Podsumowano ponadto konkurs "Zaczytana Łomża". Kolekcjonerzy mogli skorzystać także z możliwości ostemplowania swoich egzemplarzy "Przedwiośnia" okolicznościową pieczęcią. W przerwie między czytanymi fragmentami przygrywała Kapela Kurpiowska Gminy Łomża.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszą czytaną lekturą był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa, propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie poczucia wspólnoty narodowej.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [FOTO] komentarze opinie

  • Antymarysia - niezalogowany 2018-09-10 11:05:15

    Marysia wracaj na festyn...

  • Gość - niezalogowany 2018-09-10 06:14:10

    Pognać tych co zapiścili nam miasto niezależnie czy mają poparcie czy nie. Patrzcie i słuchajcie uważnie. Przecież to w całym kraju jest tak samo. W gębach frazesy Jezus Maryja, Bóg Honor Ojczyzna, patriotyzmy i wyklęci, precz z komuną i podobne, jesteśmy najuczciwsi i cłowiek dla nas najważniejszy a po boku NAM SIĘ NALEZY, bedziem brać ile kcemy bo my od suwerena śmy. Obłuda kłamstwo jakiego świat nie widział od tych co z pissścia i ich wyznawców. Paszli oni won.

  • Marysia Prusa - niezalogowany 2018-09-10 00:15:50

    Byłam w sobotę na festynie ogródków działkowych, podeszłam do pana prezydenta Mariusza i powiedziałam mu, że jestem z nim, żeby nie dał się tym obludnikom z partii i politykowi Bronkowskiemu. Muzyk też tam była, wielka pani z panem Kołakowskim przyjechała się pokazać. My pani nie chcemy, nie patrzy pani dobrze z oczu.

  • mY nie morzemy zejsć z drogi ? - niezalogowany 2018-09-09 15:53:00

    @ papa k l e r y kalizm od chrztu Polski nam chciał urządzić Polskę. bez Boga ani do proga nawet jak to klasztor najświętszej Maryi Panny stojącej po krzyżackim logo ps ks.homosie udający kogoś kim nie są to dar Boży i musimy przed nim klęczeć z pokorą gdyż powołanie dał im sam Bóg ;/ a diabeł stara się by powołań nie było ???? a e p i s k o p a t tak się stara o te powołania On lgnie, on szuka. I zagubi się sam i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga

  • mY nie morzemy zejsć z drogi u - niezalogowany 2018-09-09 15:42:05

    @ papa JPII urządził na Kościół jak cieć Anioł który unikał roboty do jakiej został powołany przy Alternatywy 4 dzięki konstytucji "Dobrego Pasterza" beneficjenci polityki (kadrowej) JPII-ego w kościele brudy zamiatali pod dywan teraz nie ma mocnych na wyniesienie papieskiego dywanu z brudami ciążącymi owocnie jak mentalność nie znających lepszej drogi do oczyszczenia środowiska

  • papa - niezalogowany 2018-09-09 15:28:11

    od 89 roku zydostwo nam chcialo urzadzic Polskę. bez Boga ani do proga.

  • urzedniczka - niezalogowany 2018-09-09 15:14:55

    Brak sprzeciwów radnego Zaremby w dokumentach komisji rady być może świadczy, że prowadził on jakąś grę, której cele zna tylko on. Powtarzam, Łomża to nie Nowy Jork, nic ukryć się nie da, więc na miejscu pana Chrzanowskiego tym akurat przeciwnikiem zbytnio bym się nie przejmował. https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/

  • zygmunt z bema - niezalogowany 2018-09-09 14:47:52

    widac ze trolle muzykalni wszedzie atakuja dobrego prezydenta....zal uszanujcie niedziele

  • "Klerykalizm niszczy jedność" - niezalogowany 2018-09-09 13:59:59

    @ hej Polityka nawet w czytaniu wystrychniętych na dudka gdyż to nie czytanka z Żeromskiego ale z zamówienia pałacu prezydenckiego prezydenta który na okoliczność narodowego czytania zamówił streszczenie pyzatym "piprawcie mnie jak się mylę" polityka przy żeromskim jest jak krzyż przy kościele gdyż "przedwiośnie" to z gatunku literackiego typu powieść polityczna

  • hej - niezalogowany 2018-09-09 12:16:26

    Polityka nawet w temacie o czytaniu Żeromskiego. Brr... @ Anna M... Ty też mów za siebie. Nie interesują nas twoje poglądy polityczne w takim miejscu Co za obsesja... ludzie opanujcie się.

  • hej - niezalogowany 2018-09-09 12:16:25

    Polityka nawet w temacie o czytaniu Żeromskiego. Brr... @ Anna M... Ty też mów za siebie. Nie interesują nas twoje poglądy polityczne w takim miejscu Co za obsesja... ludzie opanujcie się.

  • Alexandra - niezalogowany 2018-09-09 12:00:11

    Chrzanowski wygraj te wybory. Nie chce, żeby jakaś Muzyk rządziła Łomża

  • Anna M. - niezalogowany 2018-09-09 11:39:15

    Asertywna mów za siebie...ja nie zamierzam na niego głosować i z tego co wiem to duża część moich sąsiadów też nie.

  • Asertywna - niezalogowany 2018-09-09 11:07:25

    Ul Niemcewicza za tobą Panie Prezydencie

  • mY nie morzemy zejsć z drogi u - niezalogowany 2018-09-09 10:10:26

    @ Rysu to nie ChabowskiEgo "wina" że ma taką formację duchową od wewnątrz na zewnątrz materializującą założenia programowe Ojca wyższej szkoły kultu kultury medialnej i kolektywnej z nadzieją brnących w zaparte "i jeszcze" dających fałszywe świadectwo w nadziei że w zasięgu ich manipulacji nikt im nie podskoczy wyżej jak szlaban postawiony przez ojców dyrektorów na modlitwie gorliwych jak poganie z wiarą modlących się by prawda nie wyszła na jaw a trzeźwość zatryumfowała z siłą nieczystą

  • mY nie morzemy zejsć z drogi u - niezalogowany 2018-09-09 10:01:03

    @ Baśka w kulturze chrześcijańskiej nie ma miejsca na grzechy prywatne ktoś kto mówi że każdy sam odpowie za swoje grzechy już w sercu swoim dopuścił się grzechu śmiertelnego czytam grzechu przeciw duchowi świętemu zobacz że Jezus sączy jad dzieli potomstwo rodzaju ludzkiego i miażdży głowę plemienia wężowego gdyż gdyby tego nie uczynił dokonałby grzechu zaniedbania ;/ w jakim tuczy się międzynarodowa hierarchia przykuwająca uwagę wiernych do jakiś narodowych dupereli

  • Rysiu - niezalogowany 2018-09-09 09:51:41

    Dług rośnie, brak nowych inwestycji gospodarczych przynoszących wpływy do budżetu. Miasto się wyludnia, brak perspektyw rozwojowych powoduje ucieczkę z miasta młodych, zdolnych ludzi. Przy takim gospodarzu jak Chrzanowski w Łomży pozostaną niedługo tylko sami emeryci, a kto spłaci długi m.in. za organizowane przez Chrzanowskiego igrzysk dla pospólstwa? Nie pomogą nawet wszelkie imprezy organizowane przez Chrzanowskiego by ponownie zdobyć zaufanie mieszkańców i ponownie objąć fotel prezydenta! Mieszkańcy mają oczy otwarte i widzą co dzieje się w mieście za rządów Chrzanowskiego!

  • jeden naród jedna banda jedna - niezalogowany 2018-09-09 09:51:02

    @ Trolle, przestańcie robić ludziom wodę z mózgu ! to bałwochwalstwo nabyte przy pomnikach egocentrycznego wyznania wiary zjednoczonej prawicy co swoje ego Ja na Pawła drogiego apostoła narod_owców jadących przy katedrze z konstytucją "dobrego pasterza" by ofiarom a zwłaszcza sprawcom ks.pedofili żyło się lepiej z nadzieją że nikt im nie zmieni konstytucji i nie powie "IDŹCIE I GŁOŚCIE" że Jan Paweł drógi apostoł narodów poszedł złą durą - tak samo jak Paweł pierwszy - "poprawcie mnie jak się mylę" po co papiestwu ta schizofrenia przy "głowie Kościoła" "Piotra i Pawła" który ma tożsamość Ja_nową dziedziczoną testa-mentalnie po Ojcu Jezusa który ceduje tożsamość swoją na apostoła i mówi (oto syn twój oto matka twoja) a ta HYBRYDA PAWŁOWA to siła nieczysta co posiadła zbawczą mądrość Jana i lisi spryt podwójnego agenta Pawła dla niepoznaki zwanego świętym tak samo jak święta inkwizycja

  • serce miasta - niezalogowany 2018-09-09 09:43:40

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętność zarządzania.

  • tgvb - niezalogowany 2018-09-09 09:40:27

    największą słabością Chrzana jest jego dyletanctwo wynikające z "żółtodzióbstwa" i zdradzanego braku wykształcenia faktycznego co nie zmienia fakt nabrania nieco większej ogłady w czasie pełnienia funkcji, zatem pierwsze lata to była zwyczajna nauka taka, jaką przyszły pracownik pobiera na stażu, był ślepo wierny władzom PiSlamskiej mafii politycznej i kościelnej czarnej sile, urzędem i sprawami miasta kierował chaotycznie, często zmieniał decyzje, otoczył się ludżmi często bez wystarczajacych kwalifikacji-kompetencji, a także o wątłej reputacji (tragifarsa z esemesowym gońcem)... jednym słowem nie zasłużył na powtórny wybór, wręcz przeciwnie, POwinien odejść i zapaść się pod ziemię ze wstydu

  • Łomżanin - niezalogowany 2018-09-09 09:37:39

    Zachęta dla wszystkich łomżyńskich hejterów: CZYTAJCIE KSIĄŻKi!!!!!!

  • Student1 - niezalogowany 2018-09-09 09:32:29

    Co się dziwić? Mariuszek nie ma żadnych zasług dla miasta, nic pozytywnego nie zrobił, zwyczajnie był miernym prezydentem, dokonał zmian kadrowych w celu obsadzenia miejskich stanowisk kumplami i PiSlamistami, na dodatek w większości dyletantami, bez wymaganych kompetencji i wykształcenia... urząd kierowany przez niego wielokrotnie działał nieprofesjonalnie, zawalił kilka istotnych spraw przez co i kilka nietrafnych ekonomicznie decyzji miasto poniosło wielomilionowe straty (ogromny wzrost zadłużenia)

  • Baśka - niezalogowany 2018-09-09 09:32:12

    Potrzebna i ważna inicjatywa, która łączy różne środowiska i pokolenia! :-) W przeciwieństwie do komentarzy (w dodatku nie na temat), które jedynie sączą jad i dzielą.

  • Baśka - niezalogowany 2018-09-09 09:31:04

    Potrzebna i ważna inicjatywa, która łączy różne środowiska i pokolenia! :-) W przeciwieństwie do komentarzy (w dodatku nie na temat), które jedynie sączą jad i dzielą.

  • Trolle, przestańcie robić ludz - niezalogowany 2018-09-09 09:22:11

    FAKT, ZAUWAŻCIE ŻE DZIŚ COSIK TU CICHUTKO Z POPARCIEM DLA CHRZANA CZYŻBY DYŻURNY TROLL ZASPAŁ , ALBO W KOŚCIELE NA NIEDZIELNEJ MSZY ? DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOŚCI, MOŻE BYĆ DŁUŻSZY CZAS CISZA NA FORUM, ANI JEDNEGO PRO PREZYDENCKIEGO KOMENTARZA NAWET I KILKA GODZIN , AŻ NAGLE NASTĘPUJE ZMASOWANY WYSYP KOMENTARZY PISANYCH CO DWIE , TRZY MINUTY POD RÓŻNYMI NICKAMI. I ZAWSZE TO TEN SAM ZESTAW NICKÓW, JEDNEGO/DWÓCH AUTORÓW, ZAJADLE ATAKUJĄCYCH PASZKWILAMI I BZDURNYMI WPISAMI KONKURENCJĘ CHRZANOWSKIEGO , A JEDNOCZEŚNIE BAŁWOCHWALCZO WYCHWALAJĄCYCH MARIUSZA.

  • do chrzanu z tą propagandą - niezalogowany 2018-09-09 09:11:03

    Ten portalik, to tuba propagandowa zrzeszająca zbieraninę trolli , krewnych i znajomych królika, którzy w obronie koryta, dwoją się i troją, pisując pod kilkoma pseudonimami jednocześnie, chcą wywołać wrażenie, że Mariuszek ma duże poparcie w społeczeństwie.

  • Anna. - niezalogowany 2018-09-09 09:03:37

    Portal MyLomza jest typowo lansiarskim portalem mającym na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku nieudolnego prezydenta. Na portalu można zaobserwować świadome działania, w bardzo wyrafinowany sposób pisząc teksty, ukierunkowane na sterowanie podświadomości adresata, zmierzające do podniesienia poziomu agresji i niechęci wobec przeciwników obecnego włodarza.

  • Alex. - niezalogowany 2018-09-09 08:57:05

    Już lepiej jak czyta, niż ma "rządzić " , chociaż i to i tamto mu nie bardzo wychodzi

  • Sławomir. - niezalogowany 2018-09-09 08:52:02

    Czy Mariusz czytając nie dawał przerywników w postaci ąąąą, eeee, ęęęę[email protected]

  • kapciowy Mario - niezalogowany 2018-09-09 08:50:45

    za to w pierwszym rzędzie przy paniczu nikt nie usiadł - zdjęcie nr 6 ten pączek w okularach to kto ?

  • darekk - niezalogowany 2018-09-09 08:46:32

    Mariusz czyta? może w końcu zostanie doktorem ?

  • borysek - niezalogowany 2018-09-09 08:43:59

    a co tam robila muzyka koscielna????w pierwszym rzedzie???zenada.Kto Cię zglosil???

Dodajesz jako: |