:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nauczyciele z Łomży pokazali swoją siłę! [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 15/04/2019 20:18

Dzisiejsze spontaniczne spotkanie zgromadziło na Starym Rynku setki osób. Trzymając w dłoniach pomarańczowe balony i tabliczki, nauczyciele dali wyraz temu, że strajku się nie boją, a wszystko dla dobra polskiej oświaty i uczniów. Tłum osób na Starym Rynku jest idealnym obrazem tego, że pracownicy oświaty rzeczywiście są liczną grupą społeczną.

Ogólnopolska akcja strajkowa rozpoczęła się 8 kwietnia bieżącego roku, czyli dokładnie tydzień temu. W samej Łomży i powiecie łomżyńskim przystąpiło do strajku kilkadziesiąt szkół i placówek edukacyjnych. Dzisiejsze spotkanie na Starym Rynku było niewątpliwie wyrazem solidarności nauczycieli oraz niezadowolenia z panującej w oświacie sytuacji.

- Ktoś tam zainicjował z mieszkańców Łomży takie spotkanie w celu poparcia nauczycieli w tym strajku i taka inicjatywa poszła, i tyle - to nie my organizowaliśmy, ani związek nie wychodził z taką inicjatywą - mówiła Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego oddziału ZNP, podkreślając, że to inicjatywa oddolna. - Ludzie oglądają telewizję, widzą co się dzieję, z resztą czuli taką potrzebę tutaj pewnie spotkania się i przyjścia, i pokazania, że to nie jest tak, że społeczeństwo jest przeciwko strajkowi i przeciwko tym podwyżkom nauczycieli. 

Frekwencja przerosła za pewne wcześniejsze oczekiwania, ponieważ w centrum Łomży ustawiło się aż kilkaset osób.  Nauczycielom towarzyszyli bliscy i popierający strajk uczniowie. Jedność wśród nauczycieli widoczna była gołym okiem. W centrum miasta pojawili się również wspierający ogólnopolską akcję członkowie Platformy Obywatelskiej, w tym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz. Do Urzędu Miejskiego już w piątek wpłynęła interpelacja radnego z prośbą o "pozostawienie zaplanowanych wcześniej w budżetach szkół i placówek oświatowych środków finansowych i wyrażenie zgody ich Dyrektorom na wsparcie nauczycieli i pozostałych pracowników za czas pozostawania w strajku", gdyż za ten okres nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia. 

- My ze strony władz miasta musimy mieć na uwadze, że nauczyciele to kilka tysięcy obywateli naszego grodu i musimy mieć na baczeniu także ich problemy, ich sprawy i ich interesy, także mam nadzieję, że uda się wspomóc nauczycieli, jednocześnie uda się zakończyć ten strajk z pomyślą dla wszystkich stron - mówił Maciej Borysewicz.

Chętni mogli zabrać głos używając do tego megafonu, aby słowa dotarły do wszystkich zgromadzonych. Akcja przebiegła pokojowo, bez zbędnych emocji.  Inicjatywa wyszła od samych nauczycieli.

Szczegóły dostępne są w naszym materiale VIDEO.

lomza

Nauczyciele z Łomży pokazali swoją siłę! [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-04-15 20:37:30

    Borysewicz i Piorunek też spontanicznie...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 20:37:58

    A dzieci pozostawione same sobie przed egzaminami gimnazjalnym, osmoklasisty i maturami☹️

  • gość 2019-04-15 20:40:20

    oto elektorat PełO.PSL i POKO razem wzięte

  • gość 2019-04-15 20:43:16

    jestm z wami nauczyciele

  • Typ - niezalogowany 2019-04-15 20:44:45

    Niech się ZUS zainteresuje tymi co są na zwolnieniach a są obecni na tym zbiegowisku.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 20:50:29

    Czerniawski, Piorunek, sama świta... „co się tam pokazuje tego ja nie szanuję...”

  • Karol - niezalogowany 2019-04-15 20:52:59

    do pośredniaka dziadostwo - jest tyle innych ofert pracy oczywiście lepiej płatnej przyspawali się do szkoły czy co

  • gość 2019-04-15 21:00:27

    Obecność Piorunka pokazuje, że wcale nie jest to strajk POlityczny. Szkoda, że jego zakładnikami są dzieci :-(

  • gość 2019-04-15 21:00:42

    Z niektórymi z tych tutaj "nauczycieli" miało się do czynienia, przecież to cioły totalne, jedyne co i m głowie to picie kawki i wyżywanie się na uczniach, wstyd mi być absolwentem takiej szkoły, bleeeee :P Znajdzcie sobie inną robotę jak wam mało płacą. Ludzie muszę przeżyć za staż ok. 1000 zł albo i mniej. A i co niektórzy, to się nie nadają do takiego zawodu.

  • Rodzice ucznia - niezalogowany 2019-04-15 21:09:47

    Chcą podwyżki to zwiększyc okres do 40 godzin pracy tygodniowo. Dlaczego tylko oni moga pracowac po 18 godzin? Wszystko będzie z korzyścia dla uczni. Nie będzie prac domowych, korepetycji - kasa zostanie rodzicom w kieszeni, a nauczyciele będa mieć czas wolny tylko dla siebie po pracy. Osoby pełnoletniemoga pracować 40 godzin tygodniowo, a co mówic o dzieciach gdzi mają po 7 lekcji? i jeszcze muszą lekcje odrabiać więc dzieci pracują ponad 40 godzin i o nich nikt sie nie martwi. Trzeba z tym skończyć, jak rónież z prezencikami, przeciez macie za nauczanie kasę...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:12:08

    Ten elektorat wychowuje wasze dzieci. Macie zaszczyt być częściowo tego wszystkiego, że Ci ludzie walczą o dobrą zmianę o to by reformy nie były z kapelusza tylko przemyślane i i odpowiednio skonsultowane o to by mogli godnie przychodzić do pracy i wychowywać i kształtować wasze dzieci, uczyć ich własnego zdania i myslenia.

  • gość 2019-04-15 21:20:35

    Można dać im 1000 zł.ale pracują 8 godzin w szkole i sprawdzają klasówki w szkołach i zakaz wynoszenia ich do domu żeby nie było możliwości podmiany klasówki za suweniry . Czytniki kart w szkole i rejestrowanie wejście i wyjście tak jak jest w innych zakładach pracy i urzędach . Odprowadzanie podatku od korepetycji . Są specjalne środki do sprawdzenia tego .

  • gość 2019-04-15 21:22:17

    Prezes Sławomir kocha Przewodniczącego Grzegorza. Wszyscy o tym wiedzą, bo wyznał to szczerze, w oczy i publicznie. Chodzą razem w różne miejsca, na konwencje, place i ulice. Trzymają się za ręce, wykrzykują jednobrzmiące hasła i we wszystkim się zgadzają. Przewodniczący Grzegorz odwzajemnia to uczucie i nieba stara się przychylić Prezesowi Sławomirowi. Bez mrugnięcia okiem obiecał dać mu wymarzony tysiąc. Popiera go we wszystkim i deklaruje, że już niebawem razem, ręka w rękę, wszystko ponaprawiają. No to po co ten strajk? Ja tylko pytam. Skoro tysiąc będzie na bank. Wystarczy trochę poczekać. Po co obdzierać nauczycieli przed wakacjami z gotówki i na nieprzyjemności narażać? Po co straszyć uczniów i wkurzać rodziców? A może Prezes Sławomir aż tak nie ufa Przewodniczącemu Grzegorzowi, żeby czekać do jesieni? Może miłość i zaufanie nie idą w parze?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:22:41

    Nauczyciele pracują także w domu przygotowują sprawdziany sprawdzają kartkówki klasówki naprawdę mają co robić, tym którym zależy na waszych dzieciach oddają im swoje serce i czas. Popieram.

  • gość 2019-04-15 21:29:16

    Dobrze niech walczą o swoje sprawy ale na początku roku a nie teraz i straszą dzieci że będą się uczyć w wakacje . To JEST ZAMACH STANU NA PAŃSTWO POLSKIE , tylko czekać skutku . Potem będzie za póżno na żale , będzie odpowiedzialność .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:36:44

    Do Rodzica ucznia. To przegiełeś rodzicu, trzeba być bezczelnym by dawać upomineki, a późni wypominać publicznie, wstyd, wstyd. Nie dawaj i nie wypominaj.

  • gość 2019-04-15 21:39:15

    Piorunek a Ty nie powinieneś być w pracy i Borysiewicz tak samo PO PO PO - lityczne .

  • Gość123 - niezalogowany 2019-04-15 21:40:42

    Patrzę na to wszystko i brak mi słów. Wszystkim z nas ... mam na myśli osoby które robią wszystko co w ich mocy żeby rozwiązywać swoje problemy różnej maści również dotyczące niedoborów finansowych ... którzy ciężko pracują nie oglądając się na nikogo, nie licząc na łaskawość, chęci czy też inne ludzkie bądż też instytucjonalne przejawy zrozumienia w postaci umożliwienia zarobienia uczciwie na doczesny żywot chciałbym podziekować że jesteście. Jednocześnie zachęcam do zrobienia sobie rachunku sumienia i zwartościowania zaangażowania zawodowego w stosunku do osiąganego wynagrodzenia. System w PL jest chory. W obecnych czasach lepiej być biernym zawodowo i nic nie robić. Jest to bardziej popłatny sposób na życie niż uczciwa praca. Daniny systemowe czytaj socjal są pasywnym dochodem często przekraczającym realny dochód z tytułu świadczonej pracy. System na który zrzucamy się wszyscy jest rozdawany lekką ręką w imię poprawności obywatelskiej i wyższych celów. Jesteśmy już dziadami z namaszczenia. Wszyscy pracujący bez wyjątku muszą mieć świadomość, że należą do grupy która jest lokomotywą dla państwa, ale liczebność w stosunku do nierobów, a tym samym systemowych beneficjentów jest mizerna. Każdy głos jest na wagę złota niezależnie komu ma docelowo przypaść. Decydenci kupują te głosy za naszą kasę. Obiecują wszystko decydując tym samym o nadprzeciętnym drenowaniu systemu, co ma w wiekszości przypadków wpływ nie tylko na bieżące środki finansowe i różnego rodzaju fundusze celowe, ale przede wszystkim na cykliczne zadłużanie państwa czyli naszej wspólnej skarbonki. Morał ... wszystkie przejawy rozdawnictwa skutkują jednym ... samoistnym utworzeniem programu czynnych zawodowo pod nazwą DZIAD +. Ps. Jak ktoś dostaje coś za nic to nie będzie miał poszanowania dla pracy, a apetyt będzie rósł. Władza niezależnie od tego czy prawa czy lewa kupczy benefitami. Czekam z niecierpliwością jak wszystkim pracującym tak po ludzku przestanie się chcieć.

  • gość 2019-04-15 21:42:54

    Wybaczcie drogie panie przedszkolanki, ale to są obserwacje rodziców, a z nich wypływa niedobry wasz obraz. Praca przedszkolanki – 25 godzin w tygodniu czyli 5 godzin dziennie, i z tego dziennie: - 2 godziny - zabawy swobodne dzieci – pilnowanie dzieci, - 30 min – zajęcia dydaktyczne – panie uczą wierszyków, piosenek i rysunków, - 1,30 min. spacerki, zabawy na placu lub leżakowanie dzieci, - 20 min – śniadanie, - 30 min – obiad, - 10 min – podwieczorek, * panie w domu nie przygotowują się do pracy, bo mają gotowe plany, konspekty i zapisy do dzienników w książkach poradnikowych, czyli zero myślenia i czasu, * nie przygotowują pomocy dydaktycznych, bo mają gotowe od wydawnictw szkolnych – zero czasu, * nie prowadzą pomocy psychologiczno-pedagogicznej, tak jak w szkole z uczniami z różnymi problemami - praca z małymi dziećmi, to nie to samo co z młodzieżą dorastającą – zero stresu, * nie sprawdzają zeszytów i klasówek, nie opracowują testów – zero czasu, * nie jeżdżą na zielone szkoły i kilkudniowe wycieczki – zero czasu, * nie przygotowują apeli i nie pełnią dyżurów na przerwie – zero stresu i czasu, * 1 raz do roku zebranie z rodzicami – 1 godzina w roku, * 2 – 3 razy do roku posiedzenie rady pedagogicznej – 4 – 6 godzin w roku, * nie przygotowują olimpijczyków i uczniów do konkursów przedmiotowych – zero czasu, * nie szkolą się, jeśli już, to sporadycznie – 2 – 8 godzin w roku, * posiłki mają za darmo, biorą jedzenie z półmisków dla dzieci - skandal. * siedzą tylko z komórkami albo z kawą w ręku przy biurkach i pilnują dzieci, żeby nic się nie stało, Wszystkie przedszkolanki: * urlop 35 dni roboczych w wakacje, wolne dni w ferie i przerwy świąteczne, wszystkie weekendy, majówka, wolne po Bożym Ciele, itp. – według komunistycznej Karty Nauczyciela. * 2 x w czasie pracy zawodowej roczny urlop płatny (bez żadnych wskazań, wystarczy tylko podpis lekarza rodzinnego i dyrektor ma obowiązek udzielić) – Karta Nauczyciela * 13–stka – średnie wynagrodzenie miesięczne. * 1000 zł. na wakacje – tzw. urlop pod gruszą * pieniężne świadczenia świąteczne z funduszu socjalnego * nagrody na dzień nauczyciela i jubileuszówki * płatne godziny ponadwymiarowe w ramach 40 godz. tygodniowo * zapomogi z funduszu zdrowotnego * fundowane szkolenia i studia podyplomowe A tak teraz zarabiają przedszkolanki brutto: 3.483zł. wynagrodzenie zasadnicze + dodatek stażowy procentowy + dodatek motywacyjny procentowy + dodatek za wychowawstwo – minus podatek tak jak wszyscy Polacy. A więc netto ponad 3,400 zł. To jest wynagrodzenie, które dostają dyplomowane przedszkolanki w Łomży. To mało? Za co? Za pilnowanie dzieci przez 5 godzin. A pielęgniarka na oddziale dziecięcym w szpitalu ile zarabia? Panie chcą dostać 8.000 zł. wynagrodzenia zasadniczego miesięcznie plus procentowe dodatki ? Wstyd!! Przedszkolanki dla pieniędzy zrobią wszystko. Przebiorą się nawet za krowę i będą muczeć jak ona, kwiczeć jak świnie i beczeć jak owce. Żenada.

  • gość 2019-04-15 21:44:17

    Tak się składa że nie dawałem , ale ci co dawali to się chwałą . Mam teścia nauczyciela i coś wiem na ten temat . Ja po prostu nie mam dzieci w szkole , ale rodzicem jestem . Także 1000 zł . proszę i 8 godz. w szkole tak jak każdy pracujący obywatel .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:44:25

    Wielki szacunek i poparcie dla nauczycieli!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:47:05

    Nauczycieli krytykują przeważnie Ci którzy mieli pod górkę do szkoły. Z CAŁĄ RODZINĄ JESTEŚMY Z WAMI

  • gość 2019-04-15 21:48:18

    Super Nauczyciele z Łomży była nawet delegacja z Wety, Super

  • gość 2019-04-15 21:50:46

    1/3 do zwolnienia a reszcie dac nawet po te 2k netto... niestety ale wielu nienadaje się do tego zawodu.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:52:39

    Ja wolałbym żeby moje dzieci uczył zadowolony i szczęśliwy nauczyciel i dlatego uważam że podwyżki im się należą

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:55:55

    Lewe rączki fizycznej pracy się boją i jeszcze strajkują za siedzenie na dupie,dzisiejsze nauczanie to dno totalne,kiedyś to były szkoły a dziś to patola wyj... nauczycieli i lekarzy legatów i ze wschodu nasciagac dobrych i z pocalowaniem w rękę będą pracować za taką kasę bo nauczyciele mało nie mają w dodatku co oni przepracują tych godzin tygodniowo,cyrk na

  • gość 2019-04-15 21:59:17

    Nauczyciele nie powinni dać się szatażować Broniarzowi , jako nauczyciele powinni mieć swój rozum i rozważyć za i przeciw . Przecież Rząd chce dać Wam dobrze tylko w rozłożonym czasie . Trzeba mieć swój rozum . Broniarz tylko walczy o swoje polityczne poparcie przez PO i Byłe PZPR . Jako niby wykształceni nauczyciele powinniście mieć swój rozum , ale tak nie jest .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:00:15

    Widać że ci co piszą o zwalnianiu nauczycieli mają dużo kasy na korepetycje dla swoich dzieci.bo kto będzie uczył chyba budowlańcy przekwalifikują się

  • Skandallo - niezalogowany 2019-04-15 22:03:30

    W d....ach im się poprzewracało. Wzięli dzieciaki za zakładników. To jest hańba hańba hańba. W szkole byłam zawsze wzorowym uczniem, po l Lo, także autorami negatywnych tekstów tutaj nie muszą być ci co z nauką byli na bakier. Podwyżka - jestem na tak, owszem, ale nie 1000 zł i nie dla wszystkich. Z resztą podwyżki już były za PiS. Nauczyciele nie powinni zapominać, że mają wolne wakacje, swieta, weekendy, pensum 18h!, większość po 2 latach pracy nie musi się już przygotowywać do zajęć. Oni chcą żeby było tak: czy się stoi czy się leży 5000 zł się należy. Rodzice tegorocznych gimnazjalistów i maturzystów wam tego nie darują. Poparcie dla nauczycieli leci na łeb na szyję.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:03:54

    Rozumu to nie ma ten co pisze ze nauczyciele nie mają rozumu. Ucz swoje dzieci sam. Ciekawe jak długo wytrzymasz

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:07:53

    Zostawić tych, którzy faktycznie się nadają do tej pracy, niech pracują 40 h i dopiero wtedy dać 1000 zł. I niech się cieszą że jako jedyni mają wolne wakacje itd.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:08:01

    Tym nieukom co krytykują nauczycieli polecam żeby sami uczyli swoje dzieci. Będą takie same orły jak oni sami

  • gość 2019-04-15 22:08:16

    niech coś zaśpiewają teraz taka moda ! ...błazenada ..belfer to ś......a lalalalaal

  • gość 2019-04-15 22:10:47

    https://www.youtube.com/watch?v=rAZ1qtzktkg

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:11:44

    Jest wiele zawodów które wymagają płatnych we wlasnym zakresie ciągłych szkolen poza czasem pracy, serca, odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka. Te zawody są nadal niedoceniane. Jeżeli rząd da te podwyżki, za nauczycielami pójdą inne grupy zawodowe, a wtedy kasa się skończy ....

  • Smerf - niezalogowany 2019-04-15 22:13:46

    Dać pielęgniarkom lepiej więcej kasy, one faktycznie na to zasługują.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:14:29

    Ja dużo zawdzięczam nauczycielom i dzięki nim więcej zarabiam od nich. Myślę że lepiej dać im podwyżkę może jeszcze kogoś czegoś nauczą

  • Rodzic tegorocznego gimnazjali - niezalogowany 2019-04-15 22:18:54

    Życzę wam takiego samego stresu, jakie miało moje dziecko przez was belfry przed egzaminem gimnazjalnym. Odbędzie się czy się nie odbędzie???? Z dzieciaków zrobiliście zakładników własnych marzeń. To się tak nie godz. Nie godzę się na taką formę strajku. Stop brania dzieci za zakładników stop

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:19:51

    Ci co krytykują niech dokształcą się i niech zajmą się nauczaniem. Po pierwszym dniu wrócą do domu z płaczem i z kubłem na głowie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:21:24

    Pozwalniajcie tych co się nie nadają do tej roboty.Dac do przepracowania po czterdziesci h na tydzień i już niech sobie biorą podwyżki. Za dobrze chcecie mieć.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:28:14

    A może zrobić tak, że potraktować nauczyciela jak handlowca. Jak jest pracowity, skuteczny, zaangazowany to niech zarabia fajna pensję. Niech się postara. Dobrze ktoś napisał, nauczyciele chcieli żeby im dać czy się stoi czy się leży kasa i tak się należy. No tak to nie powinno być. Poza tym, forma strajku jest nie do przyjęcia.

  • Gość2 - niezalogowany 2019-04-15 22:28:44

    Uwazam ze ten caly strajk to jeden wielki zart. Nauczyciele mowia nam ze trzeba byc powaznym czlowiekiem i wymagają od nas odpowiedniego zachowania. A tym bezsensownym strajkiem pokazuja jak bardzo sa lekkomyslni. A potem beda kazac nam isc w wakacje do szkoly bo nie wyrabiaja sie z materialem, albo ze matury zagrozone. Niech nie licza na to ze uczniowie to debile i przyjda wam w wakacje do szkoly. Bo to wylacznie wasza wina kazdy uczen jest waszym zakladnikiem i odbieracie uczniom prawo do nauki.

  • gość 2019-04-15 22:31:10

    Może przegapiłem,ale czy obecna władza zmniejszyła wynagrodzenie nauczycielom?

  • gość 2019-04-15 22:33:50

    Ci którzy są przeciwni to analfabetyczni imbecyle kierowani przez prezesa w piekielne otchłanie, byle by skłócić ludzi. Opamiętajcie się otwórzcie oczy miejcie swój własny rozum a nie jakieś zakłamane propagandowe informacje. idźcie lepiej się pomódlcie za tych nauczycielom że jeszcze chcą pracować dla idei w które wierzą, a że miarka się przebrała po prostu pękli. Módlmy się za nich by mieli siłę walczyć z prezesem i jego posłańcami zła.

  • Ania - niezalogowany 2019-04-15 22:35:48

    W pełni popieram nauczycieli. Precz z pissem!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:36:43

    Trzymajcie się, Nauczyciele, walczcie i dla siebie i dla nas wszystkich!

  • Zenon - niezalogowany 2019-04-15 22:44:46

    Zrobili z tych dzieci zakładników. Nie mają mojego poparcia. Taki szantaż jest nie do przyjęcia ever. Poza tym to PiS w tym roku dał nauczycielom 15%, mało? To ja się pytam kto ma tyle wolnego w roku co nauczyciele? Kto? A odpowiedzialność szkolenia to inne zawody też mają. Na to ciągle kasy nie ma. Podwyżek musi starczyć dla wszystkich w polskim budżecie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:45:05

    Popieram i szanuję.

  • Uczniowie I LO - niezalogowany 2019-04-15 22:45:25

    Nauczyciele weźcie się do pracy, bo krzywdzicie najbardziej nas - uczniów. Ten cały wasz strajk to rozgrywka polityczna PIS kontra PO, w której cierpią uczniowie. Nie macie tak źle pracujecie 18h w tygodniu przy czym inni pracownicy pracują 40h. Oprócz pracy w szkole udzielacie korepetycji, za które nie rozliczacie się z urzędem skarbowym, bierzecie zastępstwa i dalej wam mało? To proponuję w weekendy chodzić gdzieś do dodatkowej pracy i sobie dorobić. W szkole we wszystkim wam pomagamy, co potrzebujecie zrobimy wam a wy teraz tak się odpłacacie? Przed nami matura wielki stres a wy zadajecie nam dodatkowy stres bo nie wiem czy ona się odbędzie. Tracicie w naszych oczach nie jesteście już naszym ideałem ale jesteście dla nas dnem. Dla was liczy się KASA a nie UCZEŃ.

  • Rodzic ucznia - niezalogowany 2019-04-15 22:48:04

    Egzamin osmioklasisty się odbył ale jedynie tylko tym nauczycielom, którzy mają jeszcze trochę serca i faktycznie myślą o dzieciach. FORMA STRAJKU NAUCZYCIELI JEST NIE DO PRZYJĘCIA

  • Rodzic ucznia - niezalogowany 2019-04-15 22:49:32

    PRZECIEZ TO STRAJK POLITYCZNY NIKT A NIKT NIE MARTWII SIE O NASZE DZIECI TA FORMA STRAJKU JEST NIE DO PRZYJĘCIA

  • Rodzic ucznia - niezalogowany 2019-04-15 22:52:26

    TAKA FORMA STRAJKU JEST NIE DO PRZYJĘCIA WIĘCEJ SERCA DLA DZIECI A SZCZEGÓLNIE DLA TEGOROCZNYCH EGZAMINALISTÓW

  • Rodzic ucznia - niezalogowany 2019-04-15 22:54:17

    STRAJK TO GŁÓWNIE ROZGRYWKA POLITYCZNA PIS PO

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:54:34

    I nauczyciele mają wykształcenie pedagogiczne po tym co robią chcą szacunku od rodziców i dzieci raczej to się obróci ale jeszcze na gorsze dla nich po się kształcili na nauczycieli było iść na kasę do biedronki

  • Rodzic ucznia - niezalogowany 2019-04-15 22:56:28

    Dziękuję wszystkim nauczycielom strajkującym za lekcję człowieczeństwa, jesteście wspaniali, macie poparcie myślących Rodziców.

  • Gość asa - niezalogowany 2019-04-15 22:59:23

    Jest mi wstyd, po prostu wstyd za Was nauczyciele! Do tej pory uważałam, ze szacunek Wam sie nalezy...ale teraz takie zachowanie kosztem dzieci? Jak Wy ich przygotowaliscie ostatni tydz do egzaminow? Zamiast dac im wsparcie i wole walki do egzaminow wy urzadzacie taki cyrk? Wstyd. Jak tak malo zarabiają to mogą isc na kasę do markietow i przekładać towar i rozladowac sie...a cale wakacje wolne to np na truskawki do Norwegii. Praca jest tylko trzeba pracowac, a Wy wolicie stac i odstawiac cyrk, ze moze sie uda cos ugrac. Dyrektorzy powinni zostac dyscyplinarnie zwolnieni, bo kazde dziecko ma prawo sie uczyc a nie ma mozliwosci.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-04-15 22:59:37

    To co wyprawiają teraz nauczyciele jest nie do przyjęcia. Stali się marionetkami. Jako rodzic mówię STOP. Po świętach ja swoje dziecko wysyłam do szkoły niezależnie od tego czy będzie strajk czy nie. Tak powinien zrobić każdy.

  • abc - niezalogowany 2019-04-15 22:59:48

    Sylwunia, ty się o nauczycieli na zwolnieniu nie martw.

  • Syn - niezalogowany 2019-04-15 23:05:44

    Czytając wypociny ludzi krytykujacych, jak tych którzy, piszą, że nauczyciele skrzywdzili im dzieci, że przez strajk nauczycieli nie mają co zrobić z dziećmi, że to nauczyciele odpowiadają za "opiekę" nad dzieckiem chciałbym tylko powiedzieć "Do póki nie było Internetu to tylko rodzina wiedziała, żeście głupi" Nauczyciele Brawo! Walczcie o swoje!

  • Rodzic - niezalogowany 2019-04-15 23:11:38

    Drodzy rodzice! Jeżeli teraz nie zareagujemy i pozwolimy, aby nasze dzieci przez strajk i głupie, chore ambicje niektórych osób, nie chodziły teraz do szkoły to później to my i nasze dzieci będą miały problem. Będą sprawdziany za sprawdzianami, kartkówki za kartkówkami, a wszystko po to bo trzeba będzie zdążyć z materiałem i zrealizowanie podstawy programowej. Nikogo nie będzie obchodziło, że mamy pracę i, że dzieci nie będą miały czasu się do tych sprawdzianów przygotować. Nauczyciele teraz chcą poparcia, a później będzie tak jak napisałam wyżej i będą mieli uczniów głęboko w D...e. Pozostawią ich samych sobie bo koniec roku się zbliża. APELUJĘ do wszystkich rodziców, aby po świętach wszystkie dzieci poszły normalnie do szkoły zgodnie z planem lekcji. Jeżeli już nasze dzieci będą w szkole wtedy i nauczyciele zaczną prowadzić lekcję. MATURZYSTO zrób tak samo. IDŹ DO SZKOŁY i rządaj tego co Ci się należy.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-15 23:15:00

    Niby nauczycilele są tacy mądrzy a dali sie tak wciagnac PO, bo oni im obiecali tysiac. Wy nie rozumiecie, ze to obiecanki przedwyborcze...? PO musislo cos wymyslec, bo nie mieli zzadadnego programu wyborczego a im najlepiej wychodzi robic syrajki to z KOD to w sejmie a teraz poszli do Broniarza. Nauczyciele Tak sie dali wrobic jak male dzieci do cukierkow... zamiast podziekowac za podwyżki, Wy krzywdzicie dzieci!!! Broniaz z koalicja sie wcześniej ugadali aby zrobic zadyme...a nauczyciele poszli za nim, bo mysleli ze cos ugraja...a teraz wyszło, ze tak naprawde to strajk polityczny... wstyd.

  • gość 2019-04-15 23:19:29

    Nauczyciele uważają że uczniowie są ich własnością ! UCZNIOWIE PO ŚWIĘTACH WSZYSCY DO SZKOŁY I DO SWOICH KLAS ! Proszę przekazać dalej i wszyscy do szkoły , Zastępczy nauczyciele już się organizują a komuchy niech strajkują dalej . MUREM ZA UCZNIAMI , TO NASZE DZIECI A NIE NAUCZYCIELI .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 23:20:44

    A niby tacy wykształceni.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-04-15 23:21:24

    Tak naprawdę każdy rodzic może w tym momencie złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, bowiem każde dziecko jest objęte obowiązkiem szkolnym, którego w tym momencie przez głupie zachcianki i manipulacje, nie jest w stanie wypełniać.

  • gość 2019-04-15 23:25:06

    Poziom komentarzy pokazuje na jakim głębokim dnie jest oświata. Po co na siłę promocje do następnej klasy (bo szkoda dzieciaka)? Po co każdy kogo stać na czesne, a nie ma poziomu wiedzy dostaje tytuł mgr? Czy wszystkie dzieci tych utyskiwaczy musiały iść do liceum i na studia? Kiedyś starczyło 7%. Jak wszyscy dostają "wyższe wykształcenie" to Was nie szanują. Sąsiedzi Polski są w erze kosmicznej a u nas średniowiecze. Oddzielny komentarz do nauczycieli 1LO - macie wybraną, zdolną młodzież. A ona (tak jak kiedyś -20 lat temu) nadal słyszy na lekcjach: nie nadajecie się, uczcie się więcej, nie dacie rady. Punktacja sprawdzianów tak ustawiona, że wystarczy prosty błąd i jest 3. Na klasówkach sprawdzane nie to co w zeszycie ale coś co może zaskoczyć. Na zasadzie dam wam to czego się nie spodziewacie. To ich nie motywuje tylko wpędza w depresję. Mit że na studiach po takim systemie będzie łatwiej to fikcja. Regulamin i statut - sobie (i tak każdy musi napisać sprawdzian nawet jak wychodzi ich 4 w tygodniu, ew. nazywamy to kartkówką i po problemie). Uczycie młodzieży braku szacunku do zasad, do prawa, do...WAS. Jeśli to się dzieje w szkole, gdzie idą dzieciaki z najlepszymi ocenami z Łomży....Chyba po to, żeby musiały dodatkowo tracić soboty, niedziele, całą młodość na pamięciowe wykuwanie. Nie uczycie ich za to w ogóle samodzielności, pewności siebie, współpracy z innymi, solidarności. Nie dziwi mnie teraz łatwość z jaką lecą krytyczne (bezkrytyczne) uwagi. Skoro tak kształcimy od lat najzdolniejszych, to czego oczekujecie od tych mniej zdolnych?

  • gość 2019-04-15 23:30:48

    czy na takim politycznym wiecu to są najbardziej naiwni i nie rozumiejący że są tylko pionkami a najwięcej na ich PLECACH mogą zyskać tylko "elity związkowe ", albo może najbardziej skorumpowani którzy nie płacą podatków od korepetycji , lub gdy zmienia im się OCENA klasówki sprawdzanej w domu to też śpiewają piosenki o wodzach z tvn ?

  • gość 2019-04-15 23:48:33

    z niektórymi miałem do czynienie nauczycielami i moim zdaniem nie zasługują nie skupiają się żeby wyjaśnić wszystkim lecz na wyrobieniu z tematem nie zależy im żeby uczeń zrozumiał.Chcecie więcej zarabiać bierzcie nadgodziny lub załatwcie to w innej formie po prostu to żąrty co robicie

  • gość 2019-04-15 23:50:55

    niby nauczyciele pełnią funkcje wychowawczą ale czego oni teraz uczą te dzieci egoizmu żeby stresować te dzieciaki jeśli będzie ten strajk trwał do matury to naprawdę okażecie brak szacunku wobec uczniów

  • gość 2019-04-15 23:58:27

    o tak POPIERAM : 1- likwidacja karty nauczyciela - URLOPY z godnie z Kodeksem Pracy . 2 - 8 godzinny dzień pracy = 40 godzin tygodniowo . 3 - karty pracy: wejście i wyjście . 4 - klasówki sprawdzane w szkole = ZAKAZ wynoszenia prac uczniów do domu ! . 5 - w czasie ferii i wakacji uczniów praca na rzecz Szkoły i Samorządu . i wiele innych dobrych inicjatyw POPIERAM

  • gość 2019-04-16 00:04:56

    czego i jakich wartości naucza nauczyciel który nie płaci podatków za korepetycje ? ... dla Młodych Ludzi nauka od szkoły jak oszukiwać i okradać Państwo to nie są wzorce których oczekują i Rodzice i Państwo ?

  • gość 2019-04-16 00:14:54

    nauczanie w dzisiejszych szkołą sięga apogeum głupoty - program pod testy , a o wzorcach moralnych i etycznych to trzeba ciągle marzyć

  • Łamistrajk - niezalogowany 2019-04-16 00:15:07

    Nie dajmy wciągnąć się w te polityczne gierki Po Pis. Nauczyciele dostali już podwyżki za rządów PiSu i PiS obiecuje więcej podwyżek. Ale nie 1000 zł. Litości. Za co? A to nie ma innych zawodów z odpowiedzialnością za ludzi????? Niech rząd szykuje podwyżki też dla nich.

  • Matka - niezalogowany 2019-04-16 00:17:58

    Moje dziecko zemdlało przed egzaminem. Ta niepewność go dobiła. Nie macie serca belfry. Jak chcecie więcej pieniędzy to ruszcie się wreszcie do roboty bo nikt nie ma lekko. Chcesz pieniędzy to się wysil. 40 h pracy na tydzień i tyle

  • gość 2019-04-16 00:32:02

    . znp to ORGAN pzpr ..." pzpr = " PŁATNI ZDRAJCY PACHOŁKI ROSJI" ! ... ... masa strajkowa to tylko narzędzia ... po strajkach np w 1980 ZYSKAŁA tylko komuna UWŁASZCZAJĄC je na MAJĄTKU NARODOWYM ... teraz nie o płace dla nauczycieli chodzi , a co najwyżej o PROFITY sekretarza z pzpr Broniarza ! ... TOWARZYSZ SEKRETASZ dla nauczycieli chce 30 % podwyżki to będzie w przeliczeniu z 1500 zł dla nauczycieli , a dla siebie i " związkowców" po jakieś 4000 więcej ! ! ... tak więc strajkujcie aby pzpr miało 3 x więcej niż masa strajkowa !

  • gość 2019-04-16 00:47:11

    nauczyciele ? ehem pamiętam jak w podstawówce czepiało się mnie 3 przygłupów to nauczyciele udawali że wszystko ok nawet dyrekcja a jak na koniec roku jednego pobiłem to ze mnie wariata robili dziękuje tfu siedzieć i pić kawkę oraz tekst typy "dzwonek jest dla nauczyciela nie dla was" to więc wasz ostatni dzwonek i wyjazd z tego kraju jak źle .

  • gość 2019-04-16 01:42:06

    benificjenci 500+ , wyjadacze szkolnych obiadów, intelektualiści mgr po szkołach dojenia krów czy wreszcie potomkowie roztrząsaczy gnoju. Jak wam się nie podoba polski nauczyciel to macie wybór i możecie posłać swoje cud pociechy do prywatnej szkoły a jeżeli i to nie zaspokaja waszych wybujałych ambicji to możecie uczyć ich sami. Te wredne i złośliwe komentarze ludziom który populistyczne treści pis nasrał pod dekiel świadczą o tym ,ze Łomża to nie miasto to pewien stan świadomości inaczej. Odnośnie pana Borysewicza to niech ma świadomość ,że nikt się już na jego teksty i deklaracje nie nabierze bo po jego manewrach , skrętach i wykrętach w walce o stołek w radzie miasta nikt go już na poważnie nie bierze , a na kandydowanie na posła to ma szlaban na wieki wieków amen. Jego kwilący dziubek zapewniający jastrzębia pisowskiego Grzymałę o pokojowych intencjach na długo pozostanie nam w pamięci.

  • gość 2019-04-16 01:44:52

    zesrała się bieda i płacze zwłaszcza teraz gdy na taki szybki wiec poparcia z głupia frant raptem zjawia się zdecydowanie więcej ludzi niż na marsz fanatyków wątpliwych bohaterów zwanych wyklętymi.

  • gość 2019-04-16 01:55:56

    na takie wiece nigdy nie chodziłem ale na ten w końcu poszedłem bo mam już dośc tej pisowskiej nagonki i szczucia na innych ludzi przez ta pisowską sektę. MAM DOŚĆ OPLUWANIA , PONIŻANIA, WYZYWANIA OD KOMUCHÓW I ZDRAJCÓW. MAM DOŚĆ SZCZEKANIA POPULISTYCZNEJ UPOLITYCZNIONEJ POLSKIEJ TELEWIZJI WSPIERANEJ KLERYKALNYMI MEDIAMI. MAM DOŚĆ GŁUPICH DYSPOZYCYJNYCH NIEDOUCZONYCH, KABOTYŃSKICH PISOWSKICH AUTORYTETÓW KTÓRE TYLKO NADAJĄ SIĘ DO CZYSZCZENIA KIBLI A NIE DO PEŁNIENIA MISJI SPOŁECZNYCH CZY WYDAWANIA POWSZECHNYCH OPINII CZY OCEN. MAM DOŚĆ PLUCIA NA NAUCZYCIELI I NAPUSZCZENIU NA NICH CAŁEJ MACHINY PROPAGANDOWEJ PiS. Dzisiaj byłem pierwszy raz . Jutro pójdę drugi a potem kolejny ale coraz lepiej przygotowany. Po to aby w moim kraju w końcu było normalnie i nikt nie palił książek, ani mówił o oczyszczeniu mego kraju z niegodnych ludzi.

  • gość 2019-04-16 01:56:20

    Wiadomosc dla PiSdzielcow - WASZ KONIEC CORAZ BLIZEJ !!!!!! :)

  • gość 2019-04-16 02:43:55

    I pracy dla idei (za ponad 20 tys. miesięcznie). Tego fanatycy PiSu już nie zauważają!? Co więcej dorwania się do koryta i nachapania się, bo "wystarczy tylko nie kraść"? A gdzie są te miliardy, które podobno wpadły nam z Vatu? A kto został ukarany za Vat? Kochani fanatycy partii rządzącej, zauważyliście przypadkiem, że ostatnio mocno podniosły się ceny większości produktów spożywczych? A paliwo podrożało? Ceny na rynkach światowych podskoczyły? Nie, tak się składa, że są jedne z niższych w ostatnich latach? Skąd więc te wysokie ceny? To podatki, za które trzeba zapłacić za wszystkie "plusy". Rozumiem, że Wam to pasuje, że wszystko jest pięknie? I nie podniosło je PO tylko jednak ktoś inny. Ale najważniejsze, słuchać TVPiS i szczuć na nauczycieli. W sumie to może rzeczywiście ich wina, bo sądząc po wypowiedziach, niektórych z Was, mam wrażenie, że ze szkoły nic nie wynieśliście - ani wykształcenia, a na pewno kultury i ogłady. Najlepiej jest z zazdrości pluć na wszystkich tych, co są lepiej wykształceni i mają, wg Was lepiej! To jest z pewnością iście patriotyczna, a co więcej katolicka postawa. A podobno ludzie głosujący za PiSem są katolikami pierwszego sortu i chodzą regularnie do kościoła. Czyżby z nauki kościoła wynosili tyle samo, co ze szkoły? Powinniście się wstydzić, że teraz tak plujecie na nauczycieli. Brak Wam odwagi powiedzieć im to samo w twarz? Krytykujecie nauczycieli i to że protestują i macie dość strajków? Urządźcie podobny protest przeciwko protestom nauczycieli. Pokażcie na co Was stać! Zobaczymy, ile Was przyjdzie zamiast przed komputerem, anonimowo szkalować wszystkich dookoła? Coraz częściej dochodzę do smutnego wniosku - świat, a zwłaszcza nasz kraj jednak schodzi na psy, a nie przepraszam, na świnie+. Psy to bardzo mądre i wierne zwierzęta, czego nie można o wszystkich z nas powiedzieć. Dziwny jest ten świat, a zwłaszcza to miasto, gdzie człowiekiem gardzi człowiek....

  • gość 2019-04-16 04:33:21

    ". znp to ORGAN pzpr ..." pzpr = " PŁATNI ZDRAJCY PACHOŁKI ROSJI" ! ... ... masa strajkowa to tylko narzędzia ... po strajkach np w 1980 ZYSKAŁA tylko komuna UWŁASZCZAJĄC je na MAJĄTKU NARODOWYM ... teraz nie o płace dla nauczycieli chodzi , a co najwyżej o PROFITY sekretarza z pzpr Broniarza ! ... TOWARZYSZ SEKRETASZ dla nauczycieli chce 30 % podwyżki to będzie w przeliczeniu z 1500 zł dla nauczycieli , a dla siebie i " związkowców" po jakieś 4000 więcej ! ! ... tak więc strajkujcie aby pzpr miało 3 x więcej niż masa strajkowa ! "

  • Major Suchodolski - niezalogowany 2019-04-16 05:53:36

    Haha niech tylko dzieciaki nie zostana dopuszczone do matury I zawala rok, albo wstrzymaja rekrutacje na uczelniach to dopiero pokaza wam sile rodzice tych dzieci, nie jeden poczuje smrod u dupy za nierozliczanie sie z korepetycji udzielanych ;-)

  • gość 2019-04-16 06:49:54

    Ten czas mogli by poswiecic na szukanie pracy zamiast tam stać . Ja jak Mało zarabiałem to zmieniłem prace . A te towarzystwo widac dobrze zarabia a chce jeszcze lepiej .

  • gość 2019-04-16 06:51:47

    Malo zarabiaja a rocznego pita nikt na fecbuk nie wrzuci

  • gość 2019-04-16 06:57:55

    Gościu Ty co jedziesz na PIS to dlaczego Ty występujesz anonimowo a do innych masz pretensje , dlaczego innych uważasz za niewykształconych a sam nim nie jesteś , nie rozumiesz nawet że dla rolników to idzie z dotacji . Niech SEKRETARZ BRONIARZ załatwi nauczycielom dotacje to taż będą mieli . Jesteś taki jak przeważnie wszyscy kierowcy , tylko on jadzie dobrze a inni żle . To Twoje PO gardzi ludzmi , gdzie OFE , gdzie VAT , gdzie ludzkie oszczędności ? To PO powiedziało że POLSKI nie ma , że tylko kamieni kupa . Czy to nie hańba że Tusk zarabia 140 tysięcy miesięcznie , strajkował o to ? WSTYD .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 07:02:25

    A kto mi zapłaci za nianie która musiałem wziąć do opieki nad dziećmi 100 za dzień ot myślenie banda PO SLD i reszty choloty

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 07:03:46

    Popieram wpis kolezki

  • gość 2019-04-16 07:06:42

    Nauczyciele ORAĆ na swoje Wioski .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 07:10:09

    Jak nie pasuje to do łopaty i obornika ja potrzebuje takich z wykształceniem by sobie obliczali parabile rzutu szpadlem ziemi na wywritkie

  • MARTA - niezalogowany 2019-04-16 07:34:24

    Jak na miasto,to poprcie niezbyt silne,nie tylko nauczyciele kończą studia, ja też cały czas muszę się dokształcać mimo wyższego wykształcenia, typowo polityczny strajk,poszli za Panem Broniarzem jak stado....,nie będe dalej kończyć

  • gość 2019-04-16 07:35:55

    Ja mam takie pytanie A na korepetycjach to mało się zarabia??????????? Nie uczą dzieci w szkole i to wszystkim jest ogólnie wiadomo!!!! Rodzice siedzą wieczorami i muszą nauczyć tego co Państwo Nauczyciele nauczyć nie chcą !!! Następnie podsyła sobie taka Pani jedna drugiej na korepetycje - taka prawda!!!! A mało tego kasę bierze , po czwórka dzieci naumawiane jedno po drugim codziennie !! Proszę się rozliczyć z tej kasy , która ma kasę fiskalno w domku no proszę powiedzieć!!! Która z was Mądre Panie rozlicza się z korepetycji - ŻADNA taka jest odpowiedź!!!!

  • gość 2019-04-16 07:39:17

    Ja mam taki pomysł , trzeba normalnie nagrać taką Panią nauczyciel jak udziela korepetycji i nie rozlicza się z tego i niech się Urząd Skarbowy dowie i rozliczy Panią.hehhehe

  • gość 2019-04-16 07:47:18

    Jestem za podwyżką dla nauczycieli, uważam jednak, że Karta Nauczyciela to przeżytek. W dzisiejszych czasach 18 godzin dziennie pracy, jest nie do przyjęcia. Nauczyciel powinien pracować tyle godzin, co wszyscy. Przygotowywać się do zajęć, sprawdzać prace, powinien w szkole. Niektórzy to robią, jednak na prowadzonych zajęciach z inną klasą! Rodzice doskonale o tym wiedzą, uczniowie tym bardziej. Podoba mi się pomysł z czytnikami kart, ile razy można było zobaczyć nauczyciela, czy dyrektora na zakupach w godzinach pracy?! Wiele. Są zebrania po południu z rodzicami? Niech dyrektor zwolni nauczyciela 1 godzinę wcześniej, po to, by mógł bez nadgodzin przyjść po południu. Ne zgadzam się na podwyżkę bez zmiany warunków pracy nauczycielom. Nauczyciele powinni być oceniani również przez pryzmat wyników osiąganych przez wszystkich uczniów, a nie tylko prymusów. Powinny być opodatkowane również korepetycje, tworzycie szarą strefę. W szkole mówicie, na różnych spotkaniach z rodzicami i uczniami, że nauka to klucz do sukcesu, tymczasem udzielacie korepetycji za pieniądze, zamiast dobrze uczyć! Promujecie wybranych. Czy sądzicie, że uczniowie tego nie widzą? Czy sądzicie, że samą podwyżką nabędziecie szacunek? Uczniowie i rodzice czekają, ale na prawdziwą rewolucję i zmianę. Oczekuję również, że Wy nauczyciele po zakończonym strajku porozmawiacie ze swoimi uczniami i wyjaśnicie im, dlaczego strajkujecie w takim czasie jak egzaminy, matury? Na razie pozostawiliście to nam rodzicom, a przecież mogliście wytłumaczyć waszym uczniom dlaczego tak planujecie zorganizować się? Czasu było sporo. Skoro dzieci i tak tracą na tym, oczekuję radykalnej zmiany! Znieść 18 godzin pensum! Znieść sprawdzanie prac domowych i zeszytów w domu, nauczyciel powinien pracować tyle co reszta społeczeństwa, nauczyciel po 40 godzinach pracy tygodniowo powinien mieć 26 dni urlopu wypoczynkowego! Nauczyciel powinien mieć skończone jednolite 5-letnie pedagogiczne studia magisterskie! Dobrze zarabiać powinni najlepsi!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 07:56:49

    Podobno Pani dyrektor piątki nakazała strajkować, czyżby to spadkobierczyni pzpr'u?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:01:33

    Masakra, że dyrekcja przeciwko władzom miasta. Zawsze mówiłam, Panie Prezydencie trzeba otaczać się ludźmi zaufanymi. Szkoda, że rodzice przeżywają dramatyczne chwile co zrobić z dziećmi

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:05:35

    Wszyscy ze zdjęć przepraszam są przywiązani do nauczycielskich posadek? Dygnitarze i byli dygnitarze obecni na wiecu wam przecież pomogą(tak głośno krzyczeli, a i chorągiewką pomachali)...korporacje czekają na Państwa! Tylko szkoda będzie tych wakacji, ferii, wyjazdów wakacyjnych(w czasie roku szkolnego z resztą też), imprezek w dni nauczyciela... ale spokojnie, czekają tysiące młodych ludzi po studiach, którzy chętnie Was o Boscy! zastąpią.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:09:18

    No widzicie jeśli teraz musicie płacić niani 100 zl za dzień i która nie odprowadza za to podatku i nie musi uczyć w tym czasie dzieci to chyba widzicie ile każdego dnia realnie może kosztować opieką nad waszymi dziećmi w szkole...a jeśli prowadzacie swoje dzieci na zajęcia dodatkowe to też płacicie czyż nie?czy ktoś za darmo godzi na fitnes karate zajęcia angielski i inne....chyba nie...więc trochę chyba trzeba przystopować.bo nikt za darmo nie pracuje ..mam nadzieję że was nie znam bo ilość jadu jaka z was płynie jest przerażająca...czemu ludzie uwielbiają krytykować? Bo zawsze to robią ...krytykują sąsiadów znajomych rodzinę .zawsze znajdzie się ktoś na kogo można pogadać...co?wtedy czujecie się lepiej i tacy mądrzy..:)a gdy ktoś mówi o swoich prawach i godności to najlepiej niech ma gorzej niż my....nauczyciele wspieram was bo dzięki wam poznałam piękny świat.no torowaliscie drogę do marzeń.bo byliście wsparciem:)

  • gość 2019-04-16 08:31:42

    Nauczyciele pokazali determinację siły nie widać przemocy nie było nie było reprezentacji resorów siłowych agresja nauczycieli zbyt słaba frustracja zbyt niska uczcie się do innych np. ks.Nauczyciele w obronie swoich interesów potrafią wznosić barykady ... cudzymi rękami oczy wiście

  • gość 2019-04-16 08:35:43

    Nauczyciele pokazali niemoc ! Nauczyciele stanęli przed rządem jak ofiary ks.pedofili przed wierzącymi ks.zKórwySynom których nie brak w Łomży taka ks.Kultura wyższa upadła jak sam diabeł

  • Osservatore - niezalogowany 2019-04-16 08:36:17

    Czyli w demonstracji poparcia dla strajkujących nauczycieli, nauczyciele poparli sami siebie. Żenua ........

  • gość 2019-04-16 08:44:16

    Nauczyciele pokazali "To COŚ" o co ks.Nauczyciele przez kilka dekad zabiegali z pasją "i jeszcze" duchem swoim odnawiając oblicze ziemi tej ziemi na której dbali o z(a)bytki kultury ciasnej ale własnej bo wiadomo ks.Jezus nauczał że trzeba dbać o tradycję i dawał przykład jak trwać przy cmentarzysku kultury i konserwować jej grob_owiec

  • gość 2019-04-16 08:51:37

    @ Osservatore Czyli w demonstracji poparcia dla strajkujących nauczycieli, nauczyciele poparli sami siebie. Żenua ........ ? Nauczyciele w tym że Kościele swoim zrobili to samo co Protestanci tacy Ewangelicy dzięki którym ks.Nauczyciele czerpią większą wiedzę o Dobrej Nowinie z jaką Przyszedł najwyższy kapłan który nie chodził w ornacie a katedrę "pierwszego nauczyciela" "zdrowego wzorca" oświaty w religijnie zepsutym narodzie nosił przy sobie na swoim krzyżu ... lędźwiowym

  • gość 2019-04-16 08:51:40

    bardzo chętnie pójdę pracować do przedszkola.. ale niestety nie ma wakatów..

  • gość_x - niezalogowany 2019-04-16 08:57:25

    Wyciągacie OFE - to ja się pytam, a co obecny rząd chce zrobić z OFE? Zgarnąć kasę z nich na wszystkie plusy i piątki. A jak będziemy przechodzić na emeryturę dostaniemy grosze, bo i tak drugiego filaru za chwilę NIE BĘDZIE! Proponuję przeczytać poniższy artykuł: https://gospodarka.dziennik.pl/emerytury-i-ofe/artykuly/595821,morawiecki-ofe-indywidulane-konta-plan-pis.html Proszę szczególnie zwrócić uwagę na "opłatę przekształceniową". Podpowiem, te pieniądze nie trafią na nasze konta!!

  • gość 2019-04-16 09:08:56

    Tak jakoś przypadkiem zebrali się na rynku, przypadkiem przechodził tędy Piorunek z Borysewiczem, przypadkiem ktoś miał przy sobie megafon i baloniki. Nie za dużo tych przypadków ? Do roboty lenie, jak pokażecie, że dobrze pracujecie naród was poprze, na razie psujecie opinie porządnym nauczycielom.

  • gość 2019-04-16 09:09:39

    @ gość_x będzie jeszcze kolejna reforma emerytalna jak tylko zwiększy się "płodność" na paśniku nauki wiary i będzie można wrócić do tego co było do ubezpieczeń pokoleniowych zanim kolejne pokolenie "owiec" przejdziecie na emeryturę+ w tej "owczarni" gorliwych pasterzy wiecznie błądzących na drodze wychowania "baranków bożych" wierzących że problemy w rodzinach to wina lewaków i komuchów i dzieci ... bo ono lgnie "samo się zagubi" "i jeszcze" tego nauczyciela denerwuje a to taki ks.Dobrodziej "złota rączka" bez niej kościół byłby uboższy o to przeżycie "Komunii" dobrych pasterzy z niedobrymi owcami

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:14:16

    Rzeczywiście pokazali głupotę wraz a może przedewszystkim z przedstawicielami totalnej opozycji. Zweryfikować ,odrzucić z grona pedagogicznego tych ,którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji i zatrudnić młodych chętnych . ZNP to komunistyczny twór.

  • gość 2019-04-16 09:15:01

    benificjenci 500+ , wyjadacze szkolnych obiadów, intelektualiści mgr po szkołach dojenia krów czy wreszcie potomkowie roztrząsaczy gnoju. Jak wam się nie podoba polski nauczyciel to macie wybór i możecie posłać swoje cud pociechy do prywatnej szkoły a jeżeli i to nie zaspokaja waszych wybujałych ambicji to możecie uczyć ich sami. Te wredne i złośliwe komentarze ludziom który populistyczne treści pis nasrał pod dekiel świadczą o tym ,ze Łomża to nie miasto to pewien stan świadomości inaczej.

  • gośćz - niezalogowany 2019-04-16 09:20:37

    Już widzę te tłumy młodych, po studiach, zabijajaących się o miejsce wszkole za 1800zł. Praca w szkole z coraz trudniejszą młodzieżą, niejednokrotnie zespsutych przez chore relacje rodzinne, nie należy do przyjemności i z pewnością studenci rzucą się na te miejsca, jak lwy na swoją ofiarę. powodzenia! Od siebie, życzę Wam wszystkim wylewającym pomyje na nauczycieli, żeby spełniły się Wasze życzenia. Żeby nauczyciele znaleźli inne miejsca pracy. Wtedy będziecie ich sami uczyć? i z pewnością będzie lepiej? Jedna rzecz jest z pewnością błędem nauczycieli - że niektórych nauczyli czytać i pisać. gdyby tego nie zrobili, teraz nie było by tej nienawiści, bo nie potrafilibyście o tym napisać. No to jeszcze obejrzyjcie, jak p. Szydło mówi o nauczycielach: https://www.youtube.com/watch?v=RU--fEvHSnk I jeszcze tu: https://www.youtube.com/watch?v=rYvr3l8NhHE Zwróćcie uwagę na wypowiedź od mniej więcej 6 minuty.

  • B+H+O+ - niezalogowany 2019-04-16 09:24:11

    gość 2019-04-16 09:08:56 "jak pokażecie, że dobrze pracujecie naród was poprze" W Dupie z narodem jak uczy historia naród to siła nieczysta która potrafi zrobić wiele złego np. zabić Jezusa zaszczuć ofiary ks.pedofilów wybrać i umocnić przy władzy ks.zKórwySynów np. Mussoliniego i podobnie Hitlera ... Jakich naród ma ks.Nauczycieli takie jego "poparcie" ks.Nauczyciele "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością." Nauczyciele myśląc o konsekwentnie marginalizowanej ks.pedofilii w Kościele myślcie o tym : "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" i patrząc na Historię powszechną Kościoła powszechnego spójrzcie na Powstanie Warszawskie .... Dzieci młodzież zupełnie nie świadoma jaką zbrodnię przeciw ludzkości niesie hasło Bóg Honor i Ojczyzna ... "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę (...) służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego." ??? Prawda+ AND Fałsz+ na to samo wychodzi ten ks.Nauczycieli narodowych narodowy relatywizm+

  • tyle w temacie - niezalogowany 2019-04-16 09:27:02

    NIE popieram strajku nauczycieli. Zrobić przegląd stanowisk i pozwalniać roszczeniowców PRL-owskiego Broniarza. Resztę dobrze wynagrodzić. POlityczne oszołomstwo POgnać.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:28:04

    Weźcie się do roboty....pokażcie mi kto pracujący w prywatnych firmach, korporacjach dostaje tyle co wy? Każde święta to pomoc finasowa, wakacje, ferie. Nie podoba się? Trzeba zmienić pracę tak jak robią to inni normalnie pracujący ludzie. Nikt was tam siłą nie trzyma!

  • AntyKod - niezalogowany 2019-04-16 09:30:49

    Proszę zwrócić uwagę na komentujących.. Większość oburzonych taką formą strajku "wypowiada" się w miarę kultularnie,przedstawia jakieś argumenty. Natomiast opozycja popierająca taką formę steajku ubliża ludziom,wyzywa od PISdzielców,głupków,prostaków..nasze dzieci od przygłupów i bachorów. Z całym szacunkiem ale jeżeli w tym gronie jest choć jeden nauczyciel to powinien mieć natychmiastowy zakaz wykonywania pracy. Gdybym usłyszał osobiście że nazywacie moje dziecko bachorem...to z d...y jeśień średniowiecza. Wstydu nie macie a przedewszystkim nie znacie bądz nie chcecie znać realii ,wasza pazerność jest porażająca. Mało tego niby oświeceni a dali się wciągnąć w walkę polityczną przeciwko tym ,którzy jako jest jedyni o WAS dbają.Pis nie zwalnia nauczycieli i nie zamyka szkół jak poprzednicy...

  • gość 2019-04-16 09:33:04

    gość 2019-04-16 09:08:56 Naród niejednokrotnie idąc za swoją Ks.nauczycielską sił a przewodnią narodu zrobił z gęby d u p ę spełniając pożądania swoich "jedynie słusznych" ks.Nauczycieli za którymi jak za siłą n i e czystą poszedł w szkodę Bogu i Bliźnim Ojca Jezusa i tak naród żyjąc w grzechu śmiertelnym "oczyszczał" się w koncelebrowaniu świętokradzkich sakramentów by ks.zKórwySynom żyło się dostojniej bez wyrzutów sumienia ... umartwionych na modlitwie przy ołtarzu narodowej obłudy

  • gość 2019-04-16 09:33:51

    na takie wiece nigdy nie chodziłem ale na ten w końcu poszedłem bo mam już dośc tej pisowskiej nagonki i szczucia na innych ludzi przez ta pisowską sektę. MAM DOŚĆ OPLUWANIA , PONIŻANIA, WYZYWANIA OD KOMUCHÓW I ZDRAJCÓW. MAM DOŚĆ SZCZEKANIA POPULISTYCZNEJ UPOLITYCZNIONEJ POLSKIEJ TELEWIZJI WSPIERANEJ KLERYKALNYMI MEDIAMI. MAM DOŚĆ GŁUPICH DYSPOZYCYJNYCH NIEDOUCZONYCH, KABOTYŃSKICH PISOWSKICH AUTORYTETÓW KTÓRE TYLKO NADAJĄ SIĘ DO CZYSZCZENIA KIBLI A NIE DO PEŁNIENIA MISJI SPOŁECZNYCH CZY WYDAWANIA POWSZECHNYCH OPINII CZY OCEN. MAM DOŚĆ PLUCIA NA NAUCZYCIELI I NAPUSZCZENIU NA NICH CAŁEJ MACHINY PROPAGANDOWEJ PiS. Dzisiaj byłem pierwszy raz . Jutro pójdę drugi a potem kolejny ale coraz lepiej przygotowany. Po to aby w moim kraju w końcu było normalnie i nikt nie palił książek, ani mówił o oczyszczeniu mego kraju z niegodnych ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:38:14

    NIE POPIERAM STRAJKU w takiej formie. ZNP to komunistyczny twór. Rozliczyć nauczycieli za "lewe" korepetycje i prace. Zabrać wszystkie przywileje. Nakazać pracować tyle godzin ile wszyscy. I oczywiściw dać podwyżkę? Hmmm już dostaliście. Weżcie się za robotę apbo zmieńcie pracę jai mawiał kolega znpowców niejaki Hrabia Kom.rows.i.

  • Gosia - niezalogowany 2019-04-16 09:40:00

    Próbowałam przebić się przez wszystkie komentarze. Niestety mowa nienawiści, która się z nich wylewa uniemożliwia ich czytanie. Jak wam nie wstyd? Jesteście w większości RODZICAMI, odpowiadacie za przyszłe pokolenie. Jaki wy dajecie przykład swoim dzieciom? Wszystkich zgnoić bo wszyscy są źli. Pielęgniarki strajkowały- źle, policjanci-źle, laborantki- źle. Ciągle tylko komentarze żeby wzięli się za robotę, żeby przestali marudzić bo inni mają gorzej. NAUCZYCIELE MAJĄ PRAWO DO STRAJKU! Skala jaką ten strajk przybrał jest tylko i wyłącznie winą Rządu i braku chęci porozumienia. Nauczyciele sami są teraz w potrzasku, nie pracują już ponad tydzień, stracili już 1/3 wypłaty, szkoda jest im dzieci (naprawdę Ci ludzie mają serca). Egzaminy miały być punktem kluczowym, gdzie wszyscy myśleli że Rząd w końcu zażegna ten konflikt, ale tak się nie stało. Politycy śmieją się nauczycielom w twarz i wprost mówią że nie mają na co liczyć. Widać że Łomża jest za małym miastem z za dużymi wpływawmi partii rządzącej i że jesteście Państwo ich idealnym elektoratem. Nauczyciele to przyszłość pokoleń, nieszanowany zawód, bez wsparcia społecznego, powoli niszczony, co najsmutniejsze- przez swoich wychowanków. Życzę nauczycielom ogromnej wytrwałości, wsparcia od najbliższych i od części rodziców, a także swoich uczniów. Nie poddawajcie się!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:41:16

    To co wyrabiają Kodowcy z opozycją to już nawet nie "jaja" to jakaś choroba umysłowa...przecież to POPSL zamykaoa szkoły,zwapniała nauczycieli... Zbiorowa amnezja ...czy pazerność.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:44:40

    Rzeczywiście biedni nauczyciele..jeszcze będą innych pouczać. Zero pokory ,zero kręgosłupa moralnego.

  • gość 2019-04-16 09:45:32

    ty pisowcu trapisz się tym co wyrabiają Kodowcy czy raczej obawiasz sie oto czy dostaniesz na krowę plus i świnię plus.

  • gość 2019-04-16 09:47:21

    Weźcie się do roboty... Ks.Legaty przyssane do swoich "grobów pobielanych" odnowionych staraniem Ks.siły nieczystej ... Ks.Obłudnicy wypasieni koszem deprecjacji ludzi którzy stali wam na przeszkodzie dając świadectwo prawdzie "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością." czym wówczas jest to wasze sacrum jeśli nie bałwochwalstwem dających fałszywe świadectwo przeciw prawdzie "i jeszcze" kulturą fałszywych "proroków" ks.przewodników czytam ks.nauczycieli na drodze życia

  • gość 2019-04-16 09:47:40

    ty a twój kręgosłup moralny za to został silnie wzmocniony 500+ w efekcie zero u ciebie samoistnego myślenia i własnej woli.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:48:34

    Uuu, ale was mnogą na tym wiecu. Sami znajomi i rodzina haha. Ustawaka jak zwykle lewaków. Do roboty lenie! A nie ręce wyciągacie po coś co się wam nie należy. Brawo rząd! Zero pieniędzy dla nierobów.

  • gość 2019-04-16 09:54:02

    Gosia - niezalogowany 2019-04-16 09:40:00 "Próbowałam przebić się przez wszystkie komentarze. Niestety mowa nienawiści, która się z nich wylewa uniemożliwia ich czytanie. Jak wam nie wstyd?" ooooo to dobre Mowa nienawiści (to nic złega) jest obecna w Piśmie świetnym jest obecna w Ewangelii również Jezus wielokrotnie posługiwała się nią pokazując drogę miłości przez nienawiść do kultu kultury zakłamania Jezus nie mówi AGAPE satanas tak jak Diabeł który się w ornat ubrał i przed mową nienawiści ostrzega ... w obronie własnej rozpowszechniając kulturę fałszywego miłosierdzia

  • gość 2019-04-16 10:01:44

    @ Gość - za to u prawych i sprawiedliwych w koście "ciasno jak w kinie" na seansie k l e r u

  • gość 2019-04-16 10:06:20

    nieroby to w większości benificjenci programów 500+ którzy wsparci populizmem PiS uważają ,ze im się należy i popijając już nie kwacha tylko wódeczkę zastanawiają sie na czym by to polskie państwo obrobić wspierając PiS

  • gośćx - niezalogowany 2019-04-16 10:21:23

    @AntyKod Jakoś mam zupełnie odmienne wrażenie. Cały czas czytam o leniach, nierobach i innych obraźliwych określeniach pod adresem nauczycieli, których tu nie przytoczę ze względu na podstawy kultury, której mnie nauczono. I wcale się nie dziwę, że puszczają im nerwy. Zastanówcie się może nad tym, jak będziecie mogli spojrzeć w oczy nauczycielom na wywiadówkach, czy przy innej okazji, kiedy skończy się już strajk? Czy może będziecie fałszywie się do nich uśmiechać, udając, że wszystko jest ok? A może ktoś z Was wykrzykujących obelgi w ich kierunku będzie miał cywilną odwagę powiedzieć im to w twarz? Jak się wtedy poczujecie? Lepsi, bo pokazaliście im, gdzie jest ich miejsce? Cechą ludzi maluczkich jest pluć na wszystkich i wszystko tylko dlatego, że są inni. Czy Wy szkalujący, chcielibyście, żeby Wasze dziecko czytało te wszystkie wulgarne teksty przepełnione nienawiścią? W takich wartościach chcecie wychowywać swoje dzieci? Ucząc ich nienawiści i pogardy do innych? jeśli tak, to wrażenie, że jako naród czeka nas świetlana przyszłość. Czy do Was, dorosłych i dojrzałych (podobno) dociera to, że sposób, w jaki mówicie o innych ludziach widzą wasze dzieci i one od Was się uczą. Czy szkalując innych (nie tylko nauczycieli) robicie dobrze? Podobno nasz kraj jest w 90% katolicki, a ja czytając komentarze tutaj, mam wrażenie, że prawdziwi katolicy to jednak dużo mniej. Nasza wiara mówi o miłości bliźniego... Czy Wy naprawdę nie macie NIC, co zawdzięczacie nauczycielom? Odpowiedzcie sobie w spokoju swojego sumienia. Przed tak ważnymi świętami dobrze byłoby też oczyścić się z grzechów, bo niektórym trochę się ich już nazbierało. ;-)

  • Lomzak - niezalogowany 2019-04-16 10:30:13

    Też chce dodatkowo 1000 zł i ograniczenia czasu pracy do 18h tygodniowo. Jak sprawiedliwość to dla wszystkich.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 10:47:13

    A jak oni nauczyciele, którzy byli autorytetami dla naszych dzieci zostawili ich samych sobie, pokazując że mają egzaminy w "poważaniu", a teraz grożą że będą musiały odrabiać stracone godziny. Nigdy w życiu, ja jako rodzic nie wyrażę zgody, aby moje dziecko odpracowało stracone lekcje z winy nauczycieli. Ono było gotowe by byc na lekcjach, nauczyciele nie. Zero wypłaty wynagrodzenia za nieróbstwo.

  • gość 2019-04-16 11:08:43

    i tak oni są potrzebni, teraz 3 dni egzaminów niby pracują, ale jaka to jest praca posiedzieć popić kawę najeść się ciasta i popatrzeć jak dzieci piszą egzamin? jakoś przez te dni egzaminów nie byli potrzebni, zastępowali ich emeryci i bezrobotni a więc każdy może tak naprawdę być w takiej komisji - a tutaj 1000 zł podwyżki? Tak - ale tylko dla początkujących, bo jaką oni mają motywacje. czy oni płacą mniejsze rachunki? Dla dyplomowanych ani złotówki.. przecież ten awans zawodowy to jest niedorzeczność.. powinny o to strajkować, żeby każdy tyle samo zarabiał, bo co to za różnica czy się siedzi w szkole 2 lata czy 20 lat.. praca jest taka sama.. a nawet ten co zaczyna ma gorzej i ciężej..

  • karamba - niezalogowany 2019-04-16 11:11:09

    Szanowni Państwo, weźcie pod uwagę jedną tylko rzecz - plując i szkalując nauczycieli tak naprawdę wywołacie efekt taki, że z zawodu odejdą Ci, którzy się starają, poświęcając swój czas rodzinny na solidne przygotowywanie się do lekcji. Znam nauczycieli, którzy w nocy, kiedy większość z was już śpi, pracuje i nie są to wyjątki. Podobnie wyglądają weekendy, w które trzeba nadrabiać zaległości biurokracyjne, bo tego jest z roku na rok coraz więcej. Mit o 18 godzinach pracy można między bajki włożyć. Przeciętny nauczyciel pracuje więcej w szkole i w domu, niż wszyscy wykonujący, jak to niektórzy nazywają, "normalną" pracę. I Ci, którzy wkładają serce w swoją pracę, czytając wasze "przepełnione miłością" do nich komentarze zastanowią się, czy jedynym podziękowaniem za ich prace będą takie słowa uznania. I czy warto dla tych niskich wypłat, bo ne sa niskie w stosunku do wysiłku, poświęcać swoją rodzinę, po to, żeby o sobie poczytać, że są darmozjadami. Na miejscu nauczycieli przestałbym obchodzić Dzień Edukacji Narodowej, bo to w obecnej sytuacji będzie po prostu kpina z nich. I nie myślcie, że nauczyciele czekają na jakiekolwiek prezenty na to święto. Bo tak się składa, że większość z nich czuje się niezręcznie, zwłaszcza, jak później słyszy lub czyta komentarze jak powyżej. Wracając do myśli głównej - wcale się nie zdziwię, jak Ci dobrzy nauczyciele (tak, pomimo tego, co wypisujecie są tacy), odejdą z zawodu, bo będą mieli dość traktowania ich jak leni. I kto wtedy będzie ich uczył? Może zacznijcie się już przekwalifikować, Ci którzy najgłośniej ujadacie, bo za chwilę będą potrzebne ręce do pracy (a przepraszam, przecież pracą normalną to nie jest), a zdobycie kwalifikacji trochę czasu zajmuje. I powodzenia w nauce dzieci. Kończąc, zacytuję słowa Jana Zamoyskiego "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

  • gość 2019-04-16 11:12:09

    czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy

  • gość 2019-04-16 11:15:07

    Niech cała budżetówka z nauczycielami na czele strajkuje, a prywatne firmy i prywaciarze niech ten cały bajzel i burdel utrzymują. Niech wszystkie nieuki na nas pracują, bo nieuk nie ma prawa do strajku .

  • gośćz - niezalogowany 2019-04-16 11:15:58

    @gość - procedury egzaminacyjne zakazują wnoszenia do sali, gdzie przeprowadzany jest egzamin, niczego do picia, jedzenia, telefonów, a nawet złamaniem procedur jest czytanie czegokolwiek czy rozmawianie z koleżanką/kolegą z komisji. czasy kawek i cista na egzaminie dawno już minęły bezpowrotnie. I proszę tym samym, aby, zanim coś ktoś napisze, sprawdził, czy tak naprawdę jest, bo wtedy wychodzimy na ... Mark Twain kiedyś celnie stwierdził "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

  • gość 2019-04-16 11:20:46

    przy takim poziomie edukacji jak jest teraz i ogólnie bez reformy edukacji to nauczyciele będą dalej tylko i wyłącznie po to, aby sprawdzać poziom wiedzy a nie po to żeby uczyć.. tak jest i będzie..

  • gość 2019-04-16 11:40:11

    Oto kilkadziesiąt ofert dla tych, którzy chcą pracować w szkole: https://www.kuratorium.bialystok.pl/praca-dla-nauczycieli

  • gość 2019-04-16 11:41:24

    co tu tłumaczyć takim kmiotom którzy edukację zakończyli na poziomie szkoły średniej czy nawet podstawowej a naukę w szkole traktowali jako zło konieczne i zamiast się uczyć i rozwijać to walczyli ze szkoła a edukację uzupełniali pod budka z piwem.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 12:17:12

    Nie podwyżkom A niektórym obrażonym silnie rodzicom to wy odpowiadacie za wychowanie dzieci ale jak tego nie rozumiecie to nic dziwnego że taka młodzież mamy A nauczyciele odpowiadają za naukę te same tematy przerabiają w kółko się nie przepracują

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 12:38:09

    co tu tłumaczyć takim kmiotom którzy edukację zakończyli na poziomie szkoły wyzszej, nawet maja doktoraty, a naukę w szkole traktowali jako najwazniejsza rzecz, zamiast korzystac z zycia i miec znajomych, to walcza ze strasznym pisem, a "edukację" uzupełniaja przed telewizorem. Najgorsze jest to, ze im czlowiekowi sie wydaje, ze jest bardziej wyksztalcony, tym jest glupszy. Dobrze poczytac jakie to mamy oswiecone spoleczenstwo, a jaki kazdy madry. Najgorzej tylko wychodzi samodzielne myslenie

  • gość 2019-04-16 12:44:14

    Ci co narzekają na pięćset plus są legatami nic nie potrafią zrobić , nawet dzieci nie potrafią zrobić , tylko chcą żeby im dać 1000 z zazdrości .

  • gość 2019-04-16 12:45:09

    Ci co narzekają na pięćset plus są legatami nic nie potrafią zrobić , nawet dzieci nie potrafią zrobić , tylko chcą żeby im dać 1000 z zazdrości .

  • ZNP=KCPZPR? - niezalogowany 2019-04-16 12:55:36

    "Związek Nauczycielstwa Polskiego to jest komunistyczna organizacja z dawnych czasów, dlatego powstała alternatywnie Solidarność nauczycielska. ZNP to była kuźnia komunistycznych trepów. Oni nie mieli uprawnień nauczycielskich więc forsowali przepisy, że nie trzeba iść na studia, wystarczy mieć dorobek. Przeróżne rzeczy robili takie, żeby się utrzymać przy tablicy i kredzie." Wystarczy szanowni rodzice że zgłosicie dyrektorom szkół że nie życzycie sobie żeby tacy ludzie bez uprawnień jak w powyższym art.uczyli wasze pociechy i skończy się ta polityczna anty uczniowska i anty rządowa "imprezka"

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 12:56:21

    Niemiec okupant zaborca niszczył nauczycieli i teraz też Polak Rodzic Rząd zachowuje się podobnie a nie dać podwyżki bo inni też poproszą strajkami , oczernić na forum bo jesteśmy patriotami, podpierdzielić że korki dają,ale przypilnować własne dziecię odgonić od komputera komórki to nie da rady ....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:01:40

    Szanowny Panie Karamba, Takich nauczycieli jest w tym mieście niewielu i co najważniejsze żadnego na tym wiecu nie widać:) nie powiem za to kogo widać. Pozdrowienia dla Minister Zalewskiej, nie dać się terroryzować kosztem dzieci!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:07:51

    Widzę rozwiązanie. Nie sądzicie, że to rodzice powinni ponieść częściowe koszty kształcenia swoich pociech? Może wtedy ich nie tykalne Skarby nauczyły by się samodzielności. Co teraz robią ich pociechy? Stękają? Brać się do roboty. Rolą nauczyciela jest kierować a nie wiedzę łopatą nakładać. Może jakby zapłacili to i sami zaczęliby myśleć pozytywnie. Ojczyzna wykształci a my będziemy narzekać. Zero wdzięczności. W domu Wasze własne dzieci śmierdzą Wam po godzinie a popracować z nimi to łaska. Toż to takie.przyjemności. Niance płacisz

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:08:57

    Widzę rozwiązanie. Nie sądzicie, że to rodzice powinni ponieść częściowe koszty kształcenia swoich pociech? Może wtedy ich nie tykalne Skarby nauczyły by się samodzielności. Co teraz robią ich pociechy? Stękają? Brać się do roboty. Rolą nauczyciela jest kierować a nie wiedzę łopatą nakładać. Może jakby zapłacili to i sami zaczęliby myśleć pozytywnie. Ojczyzna wykształci a my będziemy narzekać. Zero wdzięczności. W domu Wasze własne dzieci śmierdzą Wam po godzinie a popracować z nimi to łaska. Toż to takie.przyjemności. Niance płacisz

  • gość 2019-04-16 13:11:23

    Patrząc na tych biednych nauczycieli to aż żal ściska.Nędznie odziani, pewnie głodni, twarze smutne, bo co dzieciom dać jeść jutro a za co sobie książkę kupić. Bieda , no po prostu bieda.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-16 13:19:30

    Niech sobie strajkuja ale w wakacje

  • popierająca - niezalogowany 2019-04-16 13:33:24

    Super nauczyciele tak trzymać.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:33:34

    Bardzo chętnie zapłacę. Tylko nie szantażystom a nauczycielom, którzy znają inne od „rzutnika z tekstem do przepisania” metody edukacyjne:)

  • gość 2019-04-16 13:34:38

    Super nauczyciele. Tak trzymać. Jesteśmy z Wami

  • matematyk - niezalogowany 2019-04-16 13:37:06

    1200 złotych netto na rękę emerytury po 35 latach pracy.

  • gość 2019-04-16 13:42:43

    SPRYWATYZOWAĆ WSZYSTKIE SZKOŁY.STAWKA ZA GODZINĘ PRACY NP.40 ZŁ.ONI PRACUJĄ TYLKO 1/2 ETATU I TAK DUŻO ZARABIAJĄ.RODZICE ZERO PREZENTÓW NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO ...........................................................................

  • gość 2019-04-16 13:45:46

    SPRYWATYZOWAĆ WSZYSTKIE SZKOŁY.STAWKA ZA GODZINĘ PRACY NP.40 ZŁ.ONI PRACUJĄ TYLKO 1/2 ETATU I TAK DUŻO ZARABIAJĄ.RODZICE ZERO PREZENTÓW NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO ...........................................................................KTO UDZIELA KOREPETYCJI TO NAGRYWAĆ I DO URZĘDU SKARBOWEGO ZGŁASZAĆ.......CHORZY CI NAUCZYCIELE W ŁOMŻY.............................

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:51:24

    Nie którym nauczycielom się należy niestety większość się nie przykłada do tego by nauczyć tylko od śpiewać lekcje i do domu.

  • kasa - niezalogowany 2019-04-16 14:00:00

    Dokładnie jak korki to tylko z kasą fiskalną i z paragonem 200 zł za jedną godzinę (45 min lekcyjne). 4 uczniów dziennie i 800 zł w kieszeni i każdy zadowolony POLECAM

  • gość 2019-04-16 14:25:43

    na takie wiece nigdy nie chodziłem ale na ten w końcu poszedłem bo mam już dośc tej pisowskiej nagonki i szczucia na innych ludzi przez ta pisowską sektę. MAM DOŚĆ OPLUWANIA , PONIŻANIA, WYZYWANIA OD KOMUCHÓW I ZDRAJCÓW. MAM DOŚĆ SZCZEKANIA POPULISTYCZNEJ UPOLITYCZNIONEJ POLSKIEJ TELEWIZJI WSPIERANEJ KLERYKALNYMI MEDIAMI. MAM DOŚĆ GŁUPICH DYSPOZYCYJNYCH NIEDOUCZONYCH, KABOTYŃSKICH PISOWSKICH AUTORYTETÓW KTÓRE TYLKO NADAJĄ SIĘ DO CZYSZCZENIA KIBLI A NIE DO PEŁNIENIA MISJI SPOŁECZNYCH CZY WYDAWANIA POWSZECHNYCH OPINII CZY OCEN. MAM DOŚĆ PLUCIA NA NAUCZYCIELI I NAPUSZCZENIU NA NICH CAŁEJ MACHINY PROPAGANDOWEJ PiS. Dzisiaj byłem pierwszy raz . Jutro pójdę drugi a potem kolejny ale coraz lepiej przygotowany. Po to aby w moim kraju w końcu było normalnie i nikt nie palił książek, ani mówił o oczyszczeniu mego kraju z niegodnych ludzi.

  • gość 2019-04-16 14:42:22

    Aktualni n-le to większość dzieci komunistów i im nie podoba się aktualny rząd bo oni za komuny żyli jak pączki w maśle i ich rodzice.Rządy PZPR nie były idealne i tak samo rządy PIS i PO.

  • gość1425 - niezalogowany 2019-04-16 15:30:05

    OPODATKOWAĆ I OZUSOWAĆ KOREPETYCJE !!!!! ZWIĘKSZYĆ PENSUM DO 40 GODZIN TYGODNIOWO !!!! ZABRAĆ DNI WOLNE W FERIE, WAKACJE i ŚWIĘTA !!!!! ZABRAĆ URLOPY NA PODRATOWANIE ZDROWIA !!!!! ZRÓWNAĆ Z KAŻDYM INNYM PRACOWNIKIEM !!!!! WYRZUCIĆ MIERNOTY KTÓRE UCZĄ NASZE DZIECI !!!!!! i DAĆ TYLE PODWYŻKI ILE ŻĄDAJĄ !!!!!!

  • gość 2019-04-16 16:00:57

    ". znp to ORGAN pzpr ..." pzpr = " PŁATNI ZDRAJCY PACHOŁKI ROSJI" ! ... ... masa strajkowa to tylko narzędzia ... po strajkach np w 1980 ZYSKAŁA tylko komuna UWŁASZCZAJĄC je na MAJĄTKU NARODOWYM ... teraz nie o płace dla nauczycieli chodzi , a co najwyżej o PROFITY sekretarza z pzpr Broniarza ! ... TOWARZYSZ SEKRETASZ dla nauczycieli chce 30 % podwyżki to będzie w przeliczeniu z 1500 zł dla nauczycieli , a dla siebie i " związkowców" po jakieś 4000 więcej ! ! ... tak więc strajkujcie aby pzpr miało 3 x więcej niż masa strajkowa ! "

  • gość 2019-04-16 16:01:40

    teraz sie pisowski pączek odezwał wpierdalający i chlający wóde za 500+ kosztem uczciwie pracujących ludzi bo mu pisowska sekta nasrała do głowy ze mu sie nalezy.

  • gość 2019-04-16 16:03:14

    czego i jakich wartości naucza nauczyciel który nie płaci podatków za korepetycje ? ... dla Młodych Ludzi nauka od szkoły jak oszukiwać i okradać Państwo to nie są wzorce których oczekują i Rodzice i Państwo ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 16:07:19

    To polityczna walka z PISem, której ofiarami są dzieci i ich rodzice. Jeśli praca w szkole za obecne pieniądze nie odpowiada, prosze się przekwalifikowac i zmienić pracę. Wezwanie do rządu: ani kroku ustępstw wobec tej komuszej rozroby

  • gość 2019-04-16 16:08:40

    o tak POPIERAM : 1- likwidacja karty nauczyciela - URLOPY z godnie z Kodeksem Pracy . 2 - 8 godzinny dzień pracy = 40 godzin tygodniowo . 3 - karty pracy: wejście i wyjście . 4 - klasówki sprawdzane w szkole = ZAKAZ wynoszenia prac uczniów do domu ! . 5 - w czasie ferii i wakacji uczniów praca na rzecz Szkoły i Samorządu . i wiele innych dobrych inicjatyw POPIERAM

  • gość 2019-04-16 16:26:57

    200 zł za jedną godzinę (45 min) - a skąd takie stawki? takich kwot to nawet w Warszawie nie biorą

  • gość 2019-04-16 16:29:29

    czy na takim politycznym wiecu to są najbardziej naiwni i nie rozumiejący że są tylko pionkami a najwięcej na ich PLECACH mogą zyskać tylko "elity związkowe ", albo może najbardziej skorumpowani którzy nie płacą podatków od korepetycji , lub gdy zmienia im się OCENA klasówki sprawdzanej w domu to też śpiewają piosenki o wodzach z tvn ?

  • gość 2019-04-16 16:32:25

    " 200 zł za godz korepetycji" ... pytasz " dlaczego takie stawki " ... a no dlatego ze znp jako ORGAN pzpr nigdy nie miało kontaktu z Ziemia to i stawki z KOSMOSU ! HAHAHAHA

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 16:42:03

    Myślę że wszyscy powinni mieć godno zapłatę za swoją pracę. Jeśli pracownik piekarni piecze bułki a te bułki się nie udały więc pracodawca potrąci mu z wypłaty. Więc za dam wszystkim pytanie. Dlaczego dzieci chodzące do szkoły muszą brać korepetycje, dlaczego są niskie oceny w klasie i dlaczego wszyscy strajkują. Przecież pieniądze to się płaci za wykonaną usługę. Jaki z tego wyciągnąć wnioski, że ludziom nie jest potrzebna robota tylko pieniądze, strajku a ci dadzą

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 16:51:10

    Nie ma to jak nauczycieli wyzywać od komunistów.... Czytając tę wypociny dostrzegam fakt, że ten strajk powinien odbyć się wcześniej :)

  • gość 2019-04-16 16:59:30

    Niech będzie pensum 24 godziny przy tablicy i 16 poza nią. Pełne 40 godzin. Żadnych Kart Nauczyciela. Jak każdy pracownik wymagam: stanowiska pracy z pełnym wyposażeniem do jej wykonywania, godzin pracy w wymiarze max. 8 dziennie od 8:00 do 16:00. Urlopu na żądanie i wypoczynkowego kiedy chcę. Rady, wywiadówki, obróbka sprawdzianów i przygotowanie do zajęć w tym czasie. Szkolenia na koszt pracodawcy i tylko w czasie godzin pracy. Na wycieczki niech zatrudniają specjalistów: animatorów, przewodników, ochroniarzy. Ja mam wolne, jestem po pracy. Telefon służbowy do rozmów z rodzicami i samochód służbowy na dojazdy na nauczanie indywidualne. Karta multisport. Pensja adekwatna do wymaganych kwalifikacji - minimum jak prawnik lub lekarz. Sprawy wychowawcze niech ogarnie specjalista psycholog. Ja jestem po pracy. Wymagam laptopa (dziennik elektroniczny), drukarki z przydziałem tonera i papieru (sprawdziany i analizy), skanera (archiwizacja dokumentów i ich udostępnianie rodzicom i uczniom). Osobisty stolik jak w normalnym korpo. Wyciszony żeby nie przeszkadzać innym. Pracownie lekcyjne zgodne w pełni z wymogami BHP i wyposażone w 100 procent tego co wymaga program nauczania. Strój służbowy jak w normalnym korpo. Nie chcę nic kupować za swoje pieniądze do pracy. Dacie mi to?

  • gość 2019-04-16 17:10:25

    @ gość 2019-04-16 16:59:30 ... skoro chcesz zarabiać tyle co " prawnik lub lekarz " to ZMIEŃ PRACĘ na taką gdzie tyle płacą ! ...

  • gość 2019-04-16 17:28:00

    wpisy za "strajkiem " jedynie świadczą że znp jest zupełnie oderwane od rzeczywistości i RYNKU PRACY ! ... bo o pracy to już nawet nie wspominam

  • gość 2019-04-16 17:32:32

    Nie wiem czy już się zorientowałeś, że na 101 miejscu, między innymi chodzi tu o dobrą pracę i godną płacę :)

  • Gościu - niezalogowany 2019-04-16 18:07:33

    Jak nie spełnią postulatów to nauczyciele powinni pracować na odwal czyli do 16 i koniec żadnych przygotowań w domu. Czyli na lekcji będzie 5 minut sprawdzanie obecności 5-10 minut kartkówka 5-10 minut przypomnienie materiału 5- 10 minut na wybór nowego tematu Jak zostanie czas to 5 minut na prowadzenie lekcji nowego tematu 5 minut na żądanie pracy w domu Na przerwie zamiast na dyżur to do toalety za potrzebą bo na takie rzeczy nie ma czasu, nie mówiąc o jedzeniu czy kawie. Jak będzie rada pedagogiczna po południu to do lekarza na badania bo prowadząc taki tryb życia długo nie pociągniemy. Mówimy o 6 godzinach dziennie przy tablicy Reszta dyżury i sprawdzanie prac klasowych na okienku. I na konto po 25 latach pracy 2900 zl

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 18:34:00

    Miejmy nadzieję, że nie spełnią postulatów! Tak uczycie te dzieci, że jakby rodzic po pracy z pociechą swego nie odsiedział to nic by z tego nie było! Równie dobrze możecie spełniać swoje kolejne groźby i pracować w ten sposób jak w komentarzu wyżej. Pod warunkiem, że nie za pieniądze podatników. Nie pasują płace i warunki? Korporacje czekają, to nie Bangladesz.

  • gość 2019-04-16 18:40:29

    sama polityka platwusy i kodowcy!!!

  • gość 2019-04-16 18:41:52

    sama polityka platwusy i kodowcy!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 19:43:24

    Jestem budowlancem i jednym z moich klientów jest jeden nauczyciel wychowania fizycznego robię mu już drugie mieszkanie i ma w planach kupić nowy dom więc on nie narzeka na zarobki przychodzi dzień wystawienia faktury daje hajs i tyle jego stwierdzenie żeby żyć trzeba kombinować i tyle a strajki są dla ludzi z lewymi rękami

  • gość 2019-04-16 20:09:20

    @ Gościu - niezalogowany 2019-04-16 18:07:33 .. skoro uważasz się za SZANTAŻYSTĘ to więcej możesz żądać porywając samolot ! bo za terror nad naszymi Dziećmi to będziecie mieć sprawy w Sądach !

  • gość 2019-04-16 20:10:43

    Ja też zgadzam się na pracę 8 godzin., 8.00-16.00. I koniec z zebraniami rodziców w niedzielę czy o 17.00, koniec w wycieczkami,dyskotekami, zajęciami sportowymi, kołami zainteresowań itp. Zebranie z rodzicami o 13.00 i co mnie obchodzi, że rodzic w tych godzinach pracuje? Korepetycje? A po co przysyłacie swoje "mądre" dzieci na korepetycje? Dlaczego wysyłając na korki nie żądacie rachunku za lekcje? Ktoś wa zabronił? Urząd skarbowy zainteresuje się i wami, odpowiedzialność po obu stronach, ten kto przyjmuje i ten kto godzi się na taką formę. Proszę kochani rodzice podajcie swoje nazwiska!!!! Odwagi!! A dla tych co tak zazdroszczą przedszkolankom nic nie stoi na przeszkodzie. Zlikwidujcie przedszkola, wynajmijcie nianie za min. 800,00 miesięcznie i zobaczycie czego nauczą się wasze dzieci. Przedszkolanki nic nie robią? A kto wyciera nosy i podciera pupy waszym dzieciom przez cały dzień? kto uczy wierszyków, piosenek itp.

  • gość 2019-04-16 20:23:33

    @ gość 2019-04-16 20:10:43 ... skoro masz tak żle to zmień pracę na lepiej płatną i idż tam gdzie zarabiają więcej , a o Szkoły i Przedszkola się nie martw przyjdą Studenci i więcej i lepiej nauczą niż 50 % obecnych ze statutem nauczyciela !

  • gość 2019-04-16 20:28:43

    nie wiem czy wszyscy zauważyli ale "strajkującym" chodzi tylko o podwyżkę płać i aby nic nie zmieniać tylko PODWYŻKA PŁAC ! aaaa nie ma ani słowa o UREGULOWANIU obowiązku pracy zgodnie z Kodeksu Pracy no a ocenie jakości pracy to chyba nawet jest zabronione aby mówić hahaha ... za taką " pracę " to z normalnej firmy to 50 % by wyleciała po m-cu

  • Generał Dajmos - niezalogowany 2019-04-16 20:32:32

    Biada będzie tym co tłumy ciągną za sobą. My tu piszemy a właściciel strony zaciera ręce bo mu odsłony strony lecą. Tak trzymać dajcie zarobić potrzebującym. Nauczyciele fajni ludzie dajcie im szansę. Te strajki nic nie dadzą egzaminów nie zablokują. Klasyfikacje porobią dyrektorzy. Nie ma co się martwić. Dostaną te 15-40 % podwyżki podniosą im pensum że 4 godziny będą pracować jeszcze więcej za te same pieniądze ale będą zadowoleni i dumni że coś wywalczyli. Rispekt

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:48:30

    Nauczyciele! Walczcie o swoje! Rodzice są z wami. Kto to słyszał żeby dziadostwo które bazuje na 500+ i do roboty się nie kwapi, dostawalo tyle pieniędzy, co ludzie pracujący. .. Niech wreszcie coś się w tym kraju na dobre zmieni.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:14:37

    Hej dziadostwo co dzieci nie ma niech się nie wypowiada. Jak komuś praca nie pasuje to jak sugierowal Komorowski niech "zmieni albo weźmie kredyt ".

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:14:56

    Hej dziadostwo co dzieci nie ma niech się nie wypowiada. Jak komuś praca nie pasuje to jak sugierowal Komorowski niech "zmieni albo weźmie kredyt ".

  • gość 2019-04-16 22:22:24

    Dla tych, którzy uważają n-li za nierobów, leni, itp. propozycja: polskie prawo dopuszcza naukę w domu. Niech rodzice uczą swoje dzieci w domach. Nie będą ich takie nieuki i lenie deprawować. Pokażcie wspaniali rodzice, czego potraficie nauczyć swoje dzieci, jak przygotujecie ich do egzaminów, do matury, pracy w zespole itd. A ci "lenie" nauczyciele niech idą do Biedronki na kasę.!!!!

  • Zbrodniarz zdemaskowany.Strajk - niezalogowany 2019-04-16 22:32:06

    https://hnews.pl/index.php/2019/04/16/powiedzial-dosc-strajkowi-teraz-ujawnia-szokujace-kulisy-calej-akcji-broniarza/ POko zamiast programu wyborczego zrobiła strajk,nauczyciele dali się nabrać ..

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 00:35:47

    Wysłać na nich policję tak jak Tusk na górników, ale czy ktoś to jeszcze pamięta. . .

  • gość 2019-04-17 01:00:00

    500+ tylko dla rodziców pracujących. Dość rozmnażania patologii!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 02:27:50

    Są dobrzy w strajkowaniu-30 lat tylko strajkują za komune cykory siedzieli cicho większość była czerwona

  • Studentka - niezalogowany 2019-04-17 02:55:41

    Jestem świeżo po szkole średniej (rok) i szczerze z całego serca mogę powiedzieć, że na swojej drodze edukacji spotkałam dosłownie paru nauczycieli z powołania. Mogę policzyć ich na palcach jednej ręki. Reszta wyładowuje swój codzienny, najczęściej spowodowany problemami w domu stres na uczniach. Najśmieszniejsze jest robienie połowy materiału na lekcji, bo “ojej, nie zdążyliśmy przerobić materiału na lekcji bo ktoś tam przeszkadzał”. A potem praca domowa zajmuje caały wolny czas, a gdzie w tym wszystkim nauka? :) Śmiech na sali, żeby nauczyciel nie potrafił ustawić do pionu 3 razy młodszej osoby. Z ogromną chęcią podwyższyłabym pensje super nauczycielom, których udało mi się poznać, naprawdę wspaniali ludzie. Reszta, wyśmiewająca i zastraszająca swoich uczniów może pracować nawet za 1500zł netto. Jedna Szanowna Pani wypowiadająca się na filmiku za „moich czasów” zajmowała się świetlicą, a nie nauczaniem, więc dlaczego strajkuje? Bez wymaganego wykształcenia i kompetencji spodziewa się kokosów? (Być może coś się zmieniło, wyrażam tylko swoją opinię na podstawie lat spędzonych w szkole podstawowej.) Przepraszam bardzo, ale aktualnie staram się o swoje wykształcenie, studiuję i pracuję, aby nie skończyć jak część „nauczycieli”. Oni sami wybierając taką karierę wiedzieli z jakimi problemami, trudami i wynagrodzeniem będzie się to wiązało. Z dnia na dzień pensje nie zostały ucięte. Prawdziwy nauczyciel przekazujący wiedzę z własnych chęci i pasji czerpałby przyjemność z powiększania kompetencji uczniów, a nie ich porażek, czy kwestii pieniężnej :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich nauczycieli z II LO, których miło wspominam!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 07:19:14

    Prowadzisz zebrania, koła, wycieczki i rady ale masz 2 miesiące wakacji, ferie, co święta pomoc finansową itp pracusiu! Przez 2,5 miesiąca w roku zapominasz o tym, że pracujesz i jeszcze masz czelność rządać od rodziców podania swoich nazwisko?! Zmień pracę będą ci płacić więcej! A naszym dzieciom noski będzie wycierał ktoś inny, bez łaski.

  • gość 2019-04-17 10:32:58

    Polska Mistrzem Polski

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 14:10:05

    Do szkoły uczniów klasyfikować i dopuszczać do matury ! A nie, że przez was ktoś nie zda. PS. Już po gimnazjalnym i chyba w trakcie 8klasisty barany

  • gość 2019-04-17 16:24:50

    Weźcie się lepiej za robotę nieroby!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 12:13:12

    Wiekszosc to kodowcy i komuchy ..a nie nauczyciele. Prawdziwi nauczyciele uczą dzieci . Ps.Zglaszac oszustów do skarbówki za lewe korepetycje i prace. Gdyby dobrze uczyli nikt by ich nie mudiap dorabiać.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 12:18:18

    A co by było gdyby tak np.inne grupy zawodowe zachowaoy się w podobny sposób do tych uczycieli..? Nawet chlebka byście nie zjedli pomino waszych podwyżek... Ynteligenty...z kom.szego ZNP

  • Samouk - niezalogowany 2019-04-18 12:27:39

    Z tym nauczaniem to różnie bywa. Jestem(a raczej byłem) człowiekiem typu:zdolny ale leniwy,nigdy się do nauki nie przykładałem ale że mój tatuś był powiedzmy to na "stanowisku" co mogło mieć jakiś wpływ ..hmm do sedna: zanosiło się bombonierkę czy kwiatek i była 4...a inni uczący się mieli 3... Tak więc różnie to bywa z tą spraqiedliwością i uczciwością . Napisałem o uczciwości ponieważ przypomniapa mi się pewna sytacja tzn.ile zarządano odemnie za napisanie pracy(oczywiście bez faktury,rachunku czy paragonu)..ogromna suma..jak na tamtą chwilę. Z powodu wygórowanej sumy przestałem być leniem i zacząłem sam się uczyć,czytać książki..praca na 5... Jaki morał...?

  • Gośćy - niezalogowany 2019-04-19 08:52:50

    To ja proponuję inaczej - nauczyciele, nie dawajcie NIKOMU korepetycji. I też będzie płacz, że dzieci nie mogą się douczyć! Może strajk innego typu - włoski - wykonywać swoje obowiązki, ale bez wyjazdów, wycieczek, pracować tylko od 8-16, jak chcą wszyscy. Po 16 nie robić NIC związanego z pracą. Nie odbierać telefonów. Darować do je całą biurokrację i skupić się tylko na tym, ci najważniejsze, na uczeniu. To będzie z korzyścią dla Was i uczniów.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-22 21:11:19

    BRAWO

Dodajesz jako: |