:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Szkoły i edukacja, Nauka biznesu - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 08/07/2019 09:50

Prezydent Łomży, wójtowie gmin Łomża i Piątnica oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podpisali list intencyjny, w którym deklarują wspólne opracowanie i przyjęcie „Strategii promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej (OIZŁ)”.

Kompleksowa oferta inwestycyjna miasta oraz gmin ma przyciągać do regionu inwestorów.  Aby osiągnąć zamierzony cel, samorządy zamierzają wykorzystać naukowy potencjał uczelni, czyli opracować pożądany dla wskazanego obszaru profil inwestycji, kierunki zmian w zagospodarowaniu przestrzennym oraz plan promocji OIZŁ.

Podpisany w siedzibie uczelni list intencyjny mówi także o wspólnym pozyskiwaniu funduszy na uzbrojenie terenów inwestycyjnych i przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Szczegóły współpracy zostaną ujęte w odrębnych umowach. Obecnie wiadomo, że nad realizacją ambitnych zamierzeń czuwać będzie zespół sterujący, w skład którego weszli decydenci: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski oraz rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik.

Źródło: Jolanta Święszkowska

 

lomza

Nauka dla biznesu komentarze opinie

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-07-08 13:03:36

    czy Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające dlaczego prezydent Mariusz Chrzanowski , Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dr n. med. Przemysław Gosk i prezes MPWiK Mariusz Konopka ZATAILI INFORMACJĘ że woda jest ZATRUTA bakteriami coli ZAGRAŻAJĄC ŻYCIU I ZDROWIU Mieszkańców Łomży ? ! ... 17/18 czerwca badanie wykazało ZATRUCIE wody bakteriami coli , badanie 25 czerwca wykazało ZATRUCIE wody bakteriami coli iiiii pomimo ZATRUCIA wody w/w \\" funkcyjni \\" ZATAILI informację o ZATRUCIU wody narażając Ludzkie ZDROWIE i ŻYCIE ! ... aaaa dopiero 3 lipca tzn 2 tygodnie po WYKRYCIU ZATRUCIA wody bakteriami coli zaczęto roznoszenie kartek po domach lecz nie wszędzie gdzie jest ZATRUTA woda ! ! .... czy PROKURATURA wszczęła postępowanie wyjaśniające wobec w/w o CELOWE narażanie ZDROWIA i ŻYCIA zatrutą wodą bakteriami coli dużej liczy Mieszkańców Łomży i ZATAJANIE informacji przez w/w prezydenta Mariusza Chrzanowskiego , Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dr n. med. Przemysław Gosk i prezesa MPWiK Mariusza Konopki którzy celowo narażali ZDROWIE I ŻYCIE Mieszkańców Łomży ? ! ... czy w/w czekali aż wybuchnie EPIDEMIA na 2000 Ludzi ?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 14:33:42

    Gościu za publicznie znieważenie osób za pomocą środków masowego przekazu grozi odpowiedzialność karną.. wymieniając osoby z imienia i nazwiska a nie urząd godzisz w ich dobra osobiste.co innego podając, że urząd miasta ,mpwik czy inspektor ...czy uważasz,że prezydent miał taką wiedzę??mógł ja posiadać zastępca mógł ja posiadać naczelnik??A mógł jej nie przekazać mpwik czy inspektor nadzoru dla miasta .jeżeli nie było ryzyka ...

  • gość 2019-07-08 14:46:38

    pic na wodę fotmontaż chleba , pracy ani dróg z tego nie będzie ale okazja do lansowania sie dla żadnego sukcesów Arturka jest. Zwłaszcza po totalnej porażce w sprawie biurowca dla urzedników gminy.

  • gość 2019-07-08 15:20:36

    @ Gość - niezalogowany
    2019-07-08 14:33:42 .. to co robisz to nazywa się " zastraszanie " i za to grozi odpowiedzialność karna ! , a osoby pełniące funkcję kierowniczą z urzędu są odpowiedzialne za podległe im Urząd/ urzędy więc odpowiadają publicznie imieniem i nazwiskiem bo są urzędnikiem publicznym , a jak w/w nie chcą być osobami publicznymi to mogą podać się do dymisji , , funkcja : prezydent miasta , dyrektor , czy prezes spółki / zakładu miejskiego bierze pełną odpowiedzialność za prace urzędu a nie że tylko bierz wypłatę i za nic nie odpowiada ! więc proponuję odrobinę zastanowienia się ...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 15:53:08

    już był tu kiedyś taki co pisał o złomie!! i co ??radzę tym 3 panom za sugerowanie takich działań przez tego gościa złożyć to do odpowiednich organów. bo w necie też ponosi się odpowiedzialność !!!!

  • gość 2019-07-08 17:12:38

    Już był "bełkot" pod nazwą "Strategia Zrównoważonego Rozwoju Łomżyńskiego Obszaru Funkcjonalnegona lata2014-2020" Nie znam żadnego wspólnego działania samorządów nie licząc chyba wysypiska śmieci. Nie dogadali się nawet w tak małej sprawie jak ścieżka rowerowa do Piątnicy. Panie Arturze po co nam strategia promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej ,jak gmina Piątnica nie ma żadnego obszaru inwestycyjnego. . Moja rada kup Pan ziemię dla gminy pod inwestycję, a potem podpisuj Pan takie umowy.

  • gość 2019-07-08 20:17:47

    @ Gość - niezalogowany
    2019-07-08 15:53:08
    "już był tu kiedyś taki co pisał o złomie!! i co ??radzę tym 3 panom za sugerowanie takich działań przez tego gościa złożyć to do odpowiednich organów. bo w necie też ponosi się odpowiedzialność !!!! " : takim wpisem to " tym 3 panom " korony nie dodasz , ponieważ informacja o bakteriach coli w wodzie była zatajona i to jest fakt , a informację o zagrożeniu dla zdrowia podano dopiero po 2 tygodniach , fakty są niepodważalne , " a " 3 panowie " są odpowiedzialni z Urzędu więc do nich możesz kieruj swoją agresje , strasząc Ludzi co prawdę piszą sobie sam wystawiasz świadectwo wiarygodności

  • gość 2019-07-08 21:18:24

    bo to przykład jak Arturek orientuje się w problemach gminy. cyt "Panie Arturze po co nam strategia promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej ,jak gmina Piątnica nie ma żadnego obszaru inwestycyjnego. . Moja rada kup Pan ziemię dla gminy pod inwestycję, a potem podpisuj Pan takie umowy.". Ale co tam ważny lans.

  • gość 2019-07-08 21:23:40

    a kto i kiedy nam zapłaci za zużyty prąd na uzdatnianie wody, której MPWiK nie uzdatnił do spożycia ? za czerwiec i lipiec MPWiK powinien oddać nam pieniądze za wodę ponieważ dostarcza/ł ciecz która zagraża zdrowiu a płacimy za wodę do spożycia !

  • gość 2019-07-09 08:00:58

    fakty są takie : że władza nie lubi prawdy , ani odpowiedzialności za swoje czyny , a powinno być że urzędnik odpowiada własnym majątkiem za swoje czyny