:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nie plaża nad Narwią, a Letni Park Rozrywki [FOTO]

Rekreacja sportowa , plaża Narwią Letni Rozrywki [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 11/06/2019 12:30

Letni Park Rozrywki przy Parku Wodnym ma być alternatywą MOSiR-u dla "nieczynnej" miejskiej plaży. Zamiast rekreacji nad Narwią, mieszkańcy Łomży będą mogli skorzystać z odkrytego basenu oraz dmuchańców.

O planach zorganizowania sztucznej plaży z odkrytym basenem, w przypadku braku "miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli" przy moście Hubala, pisaliśmy już w lutym tego roku: Łomża: Nie będzie plaży, ale będzie basen? [VIDEO]. Wcześniejsza analiza przeprowadzona przez MOSiR, policję i WOPR wykazała, że warunki kąpieli w rzece w tym miejscu nie zapewniają bezpieczeństwa.

"Dokonując przeglądu kąpielisk w kraju można zauważyć, że w zdecydowanej większości są to miejsca zorganizowane na wodach stojących, a w przypadku rzek w miejscach rozlewisk lub tam, gdzie brzeg jest prosty, koryto rzeki szerokie, dno jest równe, a nurt na różnych głębokościach ma tą samą niewielką prędkość. Niestety Narew w tej części miasta nie spełnia tych warunków. Wymogi te ściśle precyzują przepisy prawa, które określają jakie głębokości i szerokości muszą mieć strefy wyznaczone na kąpielisko lub miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli" - przekazuje MOSiR.

Alternatywą dla plaży ma być przestrzeń przeznaczona na rekreację z odkrytym basenem, czyli Letni Park Rozrywki przy ul. Wyszyńskiego. Według zapewnień MOSIR-u, oprócz basenu znajdzie się tam dmuchany plac zabaw dla najmłodszych: zjeżdżalnia „Plac zabaw z Małpką”, tor przeszkód „Cyrk” oraz dmuchany tor przeszkód dla najmłodszych „Arena Wrażeń”. O bezpieczeństwo "plażowiczów" mają dbać ratownicy.

Basen to niecka o wymiarach 12,7 x 6,6 oraz głębokości 1,1 m z płaskim dnem. Woda ma spełniać te same wymogi, co woda na pływalniach.

Organizatorzy przywieźli już piasek o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu, niedługo ustawione zostaną przebieralnie, parasole oraz leżaki. Letni Park Rozrywki ma funkcjonować od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00. Otwarcie zaplanowano na 19 czerwca.

MOSiR organizuje również „Wakacje w wodzie” w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego. W tym roku zaplanowane są one w II turnusach 15-19 lipca oraz 22-26 lipca. Zapisy ruszają 1 lipca.

lomza

Nie plaża nad Narwią, a Letni Park Rozrywki [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-06-11 12:45:36

    Chore....

  • Jan Rodo - niezalogowany 2019-06-11 12:52:01

    Strasznie nieprofesjonalnie, wygląda jak tandetna prowizorka

  • gość 2019-06-11 13:18:29

    andrzej wydaje duże kasę na rozrywkę bo wydać 25 patoli aby zoorganizować mecz na stadionie to duzo a ratowników jak nie było tak dalej nie ma

  • real - niezalogowany 2019-06-11 13:55:07

    To chyba jakiś żart. Dorosły to może tam wejdzie, ale małe dzieci na pewno nie. To ma zastąpić dzieciom zabawy w piasku na plaży? Szkoda gadać i szkoda kasy. Ludzie zmuszeni będą nadal chodzić na plażę (nielegalną czy tylko niezorganizowaną?). Myślałem, że wzorem Niemców, powstanie obok Orlika duży (może nawet wielki) odkryty basen, wokół którego ludzie mogą poleżeć i w którym mogą się do woli kąpać. A tu taka szmira!

  • gość 2019-06-11 14:15:58

    W ścisku znów ktoś się podtopi a winnych jak zwykle nie będzie.

  • gość 2019-06-11 14:19:50

    alce co andrzej z tym ma ?

  • Babyyy - niezalogowany 2019-06-11 14:22:11

    A jeśli ja mam ochote popływać sobie o 22 to co? Już nie moge. Wiadomo ze w tych godzinach bedzie taki natłok ze nawet kropli wody nie dotkne beda bawić sie dzieci i młodzież dla dorosłych za bardzo miejsca nie starczy masakra... To bedzie po 19 zamkniete czy co?

  • gość 2019-06-11 14:32:00

    na wodke zabawe kasa jest na ratownika nie ma.Takiemu dyrektorowi powinno powiedziec sie dosc

  • gość 2019-06-11 14:34:17

    jak trzeba dostosuje godziny tak aby wprowdzić nocną zmianę aby wszyscy byli zadowoleni i trzeba sobie jasno powiedzieć, że to jest kapitalny pomysł modzerla. A zarzuty są wysane z najmiejszego palca i tak dalek. Modzek jestem z tob ą i nie słuchaj bzdur tylko działaj bo masz doświdczenie i w biznesie i w działalności społecznej

  • gość 2019-06-11 14:36:04

    ja jestem za dyrektorem bo to dobry człowiek a pszedewszystki ucziwy

  • gość 2019-06-11 14:38:36

    dobrze ze tak jest bo inaczej by było zle ale niech będzie a ludzie tutaj siedzą i oczerniają dyrektora a wczym dyrektor winy, że ustawa taka a nie innna

  • gość 2019-06-11 15:36:36

    "Ustawa taka, a nie inna..."
    Doooooooobre!
    Jakoś w innych miastach "ustawa taka, a nie inna" nie przeszkadza... Kąpieliska jak były, tak i są. Tylko u nas niemoc oooogromna...

  • gość 2019-06-11 16:29:37

    Trzeba powiedziec jasno plaza i kapielisko bylo przez pare lat ,a zmiana przepisow ktora nastapila dwa lata temu niczemu nie przeszkadza tylko najpier trzeba bylo do konca grudnia wystapic o stworzenie kapieliska ale w MOSIRze ktos przespal termin zgloszenia w ubieglym roku chcac chyba wyjsc z twarza zorganizowano miesce czasowo dostepne w tym roku juz nawet miesiaca nie bedzie .A prawda jest taka ze po prostu nie ma kasy .Jak sie organizuje imprezki po 25 tys dla garstki znajomych zeby sie polansowac gdzie w ubigly wekend nad rzeka byly tlumy .Przykre to ale prawdziwe.

  • gość 2019-06-11 16:55:10

    to niebieskie koryto do zbiorowego szczania jest dokładnie na miarę miejscowych władz podobnie jak budowany dworzec autobusowy czy wydumany park. Szczere gratulacje. A nad rzekę będą nadal tłumy przychodzić tak jak to od dziesiątek lat czynili nasi przodkowie i żaden mikry i bez wyobraźni urzędnik tego nie zmieni
    bo prędzej jego zmienią.

  • gość 2019-06-11 17:00:31

    Żenada! Łomża z każdym miesiącem staje się coraz gorszym miejscem do życia. Zimą dusi się od smogu, latem parzy od wszechogarniającego betonu i kostki. Zero nowych drzew, szczególnie wokół nowych osiedli. Ale postawimy basen na 20 osób i odtrąbimy sukces.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 17:04:12

    Każdy rozsądny rodzic w rzyciu nie puści dziecka na plażę nad rzeką. Myślę, że to bardzo dobry pomysł z tym basenem i przede wszystkim bezpieczny.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 17:09:27

    Bardzo dobry pomysł, a jak ktoś nie rozumie, że rzeka jest bardzo niebezpiecznym miejscem do kąpieli to jego sprawa, ja w rzyciu nie puszczam tam swoich dzieci do wody nawet jak była tam plaża. Woda jest w rzece brudna i ten prąd!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 17:10:27

    Bardzo dobry pomysł, a jak ktoś nie rozumie, że rzeka jest bardzo niebezpiecznym miejscem do kąpieli to jego sprawa, ja w rzyciu nie puszczam tam swoich dzieci do wody nawet jak była tam plaża. Woda jest w rzece brudna i ten prąd!!!

  • gość 2019-06-11 19:16:47

    bardzo dobry pomysł na złapanie w tej niebieskiej wylęgarni eksportowego syfa albo innego szankla. To fakt , że nikt z rodziców nie puści do rzeki dziecka gdy miasto nie ma ochoty ani przyjemności zająć się stworzeniem w miejscu znanej i ulubionej plaży kąpieliska z prawdziwego zdarzenia. Jednak jest cała rzesza innych użytkowników którzy nadal tłumnie będą z niej korzystać przedkładając uroki natury nad beton , niebieski plastik i rosół z niedomytych ciał w nim bulgoczący. Tak więc ratuszowe trole pudło z tymi zatrważającymi wpisami o bezpieczeństwie dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 20:00:36

    Chyba niewielu z Was czyta ze zrozumieniem. Dno rzeki nierówne, wartki prąd, mulista woda. Ale nasi lokalni Janusze za wszelką cenę muszą zapewnić swoim nastolatkom odrobinę rozrywki i móc zwalić na ratowników obowiązek pilnowania swoich pociech.

  • Pracownik Mosiru - niezalogowany 2019-06-11 20:06:43

    Brawa brawo. Dyrekcja i Vipy balują za budżet miasta a MY, pracownicy klepiemy dalej biedę. Mądre posunięcie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 20:07:55

    A może napiszcie petycję do władz miasta, że chcecie zaciągnąć kredyt, wziąc dotację z unii, że taka jest wola mieszkańców i zrobią nam bezpieczną plażę z prawdziwego zdarzenia, z pomostem, przebieralniami i małą restauracyjką? Jak nie teraz to może za rok, dwa? Bulwary też chyba mogą być pociągnięte aż do plaży?

  • gość 2019-06-11 21:21:38

    Taka jest prawda trzeba po prostu stworzyć warunki na plaży które będzie spełniało wszystkie wymogi, zarówno te prawne jak i bezpieczeństwa w dosłownym tego słowa znaczeniu. Moim zadaniem trzeba wykopać tam zalew, będzie fajnie i bezpiecznie.

  • gość 2019-06-11 21:29:53

    co wy wiecie o kąpielisku w tym miejscu, wszyscy piszecie te swoje wypociny, wielcy fachowcy. Ja zajmowałem się to plażą i powiem tyle, żaden ratownik nie powinien wyrazić zgody na pracę w tym miejscu, chyba że za 100 na godzine. Tam siedzi się jak na minie a ratownicy tworzą tylko iluzję bezpieczeństwa, do tragedii może dojść w każdej chwili i ratownik w tych warunkach nic nie pomoże gdy osoba pójdzie pod wodę a tak topią się ludzie, wcale nie krzyczą jak na filmach jak wszyscy to sobie wyobrażają Praca tam i zarządzanie ta siedzenie i omawianie różańca żeby nic się nie stało.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 21:50:14

    Dziwi mnie ta obrona "dyrektorka" mosir.ale to widocznie jego zaplecze.w Ostrołęce płynie ta sama rzeka i nie ma problemu z kąpieliskiem.plaża.w weekend potancowki.ale fakt to już mazowieckie.u nas wciąż zaścianek.wychowałem się nad tą rzeką.gdzie nie było plaży z prawdziwego zdarzenia.ratowników.po prostu każdy uważał na siebie.I jeden na drugiego.a druga nurtująca sprawa.Lux szalet w parku JP II wybudowany za potężne pieniądze stoi zamknięty na głucho i aż przykro patrzyć na pielgrzymki zawiedzionych dzieci i emerytów którzy idą z nadzieją żeby przeczytać kartkę zamknięte.w weekend był piknik osiedlowy.a "przybytek"jest...tylko po co???? Żenada i dramat.ale jesienią z pewnością kolejne nagrody za świetne zarządzanie

  • gość 2019-06-11 22:29:44

    Może dlatego, że w Ostrołęce WOPR działa prężnie i to on opiekuję się plażą
    .

  • gość 2019-06-11 22:36:20

    W ostrołęce plaża wygląda zupełnie inaczej, tam zrobiona jest zatoczka, którą pomost oddziela od rzeki. Słyszałem jak dyrektor Modzelewski w wywiadzie mówił, że w Łomży też należało by zrobić taką zatoczkę i że są takie plany

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 23:05:34

    To pora zacząć coś robić.a nie tylko się lansowac..."małemu człowiekowi"wystarczy improwizowana namiastka.jaki dyrektor taki sport i rekreacja

  • gość 2019-06-11 23:28:53

    Mały wielki człowiek jakby kto pytał. Bardzo dobra decyzja ta plaża to lipa, rzeka niebezpieczna, a ratownicy siedzą jak na bombie bo lalunie leżą i nie pilnują dzieci tylko puszczają samopas...a potem larum że był ratownik ! Dziękuje za te decyzję teraz niech na własną odpowiedzialność tam łażą Ci nieodpowiedzialni ludzie. To ich sprawa,a nie sprawa miasta. Miasto zrobiło to co trzeba. W ramach rekompensaty będzie basen przy Parku JPII i inne atrakcje. A przyszłość rozwiąże te problemy, być moze przy drugim etapie bulwarów będzie zatoczka. Tyle w temacie. Czego tu nie rozumieć? Hejterzy i trole pokroju bezczelnych temu "Małemu" do pięt nie dorastają.

  • gość 2019-06-12 00:56:20

    Lalunie wam podziekują we właściwym momencie za wasz trud jaki zadajecie sobie za nasze pieniądze.

  • gość 2019-06-12 06:17:38

    andrzej modzelewski jest najlepszym dyrektorem i nic tego nie zmieni żadne pohukiwania ; zawistnicy, zazdrośnicy biada wam, że piszecie takie fake newsy

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 06:23:47

    Człowieku od laluń czy ty zdajesz sobie sprawę co piszesz? Jak miasto umyło ręce od kompieliska przecież jak ktoś tam utonie to będzie tragedia, a wina i tak będzie władz miasta i nie daj Boże aby tak się stało ale będzie to na sumieniu prezydenta bo jego ludzie zaniedbali plażę. Przy parku wodnym basen na 20 osób, a ile jest mieszkańców w mieście gdzie ma reszta iść jak nie na plażę. Za miast się bawić i wydawać pieniądze na głupoty proszę zrobić plażę z prawdziwego zdarzenia bo za to ciężka kasę zarabiacie aby służyć a nie bronić.

  • gość 2019-06-12 07:43:54

    Do wszystkich, którzy myślą, że zrobienie kąpieliska na Narwi to tylko kwestia "chcenia"
    I żeby było jasne - nie mam nic wspólnego z MOSiR-em ani z Urzędem Miejskim.
    Wymagania dla kąpieliska na rzece:
    Odległość linii końcowej od brzegu- 50 m.
    Długość linii brzegu kąpieliska może być dowolna (za jednostkę przyjmuje się 100 m )
    Maksymalna głębokość:
    - 4 m dla pływających (czerwone boje)
    - 1,2 m dla nie umiejących pływać (żółte boje) ; pas bezpieczeństwa o szerokości 5 m, gdzie głębokość sięga 1,3 m
    - 0,4 m brodzik dla małych dzieci, ogrodzony siatką do dna.
    - brak prądów wstecznych
    - prędkość wody max 1 m/s
    Jak ktoś potrafi niech spróbuje te warunki spełnić na Narwi, gdzie poziom wody czasem szybko się zmienia, dno zmienia ukształtowanie a prąd jest szybki.

  • gość 2019-06-12 09:27:48

    Bardzo dobry komentarz powyżej. K...a czy Wy ludzie krytykanci jesteście tacy ciemni??? To nie jest wykopanie dołka i zalanie go wodą, to możecie robić na piaskownicy. Do tego dochodzi odpowiedzialność. To jest najważniejsze. Macie odpowiedzialne władze miasta, które robią wszystko zgodnie z prawem i dbałością o bezpieczeństwo.To nie są jakieś zaniechania, czy widzi mi się, że kąpieliska nie będzie. To jest odpowiedzialność władz. To powinno być dla Was powodem do dumy. Nie jest wyczynem otworzyć plażę, kąpielisko i posadzić na bombie ratowników i czekać na tragedię, nie daj Boże dziecka, które jak widać biegają same nad rzeką, gdy rodzice piją piwko lub się opalają. Naprawdę tak jest, niewielu pilnuje. Wystarczy chwila, topisz się bez krzyku. Narew jest mętna, widoczności nie ma. Wciąga Cię i nawet taki ratownik nic już nie zrobi. To jest tykająca bomba. Szczęść Boże władzom miasta, że wreszcie na tej plaży jest zakaz kąpieli. Ludzie którzy krytykujecie - chyba dzieci nie macie. A jeżeli ufacie bardziej rzece, niż ludziom to biada wam.

  • gość 2019-06-12 10:39:52

    To moze trzeba bylo myslec nad plaza rok temu a nie teraz mowic ze sie nie nadaje co dyna wlodarze miasta liczyli na to ze w tym roku nie bedzie lata. Co do matek ktore mowia ze nie puszcza swoich dzieci nad rzeke to bardzo dobrze niech pilnuja ale jest kupa mlodziezy ktorych jedyna rozrywka bedzie plaza nad Narwia.Ale to trzeba miec mozg i myslec ,lepiej polansowac sie za 25tys lub postawic kidel za 400tys.Pozdrawiam urzedowych trolli wasze echy i achy nie zmienia rzeczywistosci

  • gość 2019-06-12 12:10:27

    A Twoje nastawienie nie psuje humoru nikomu poza tobą samym. Więc płacz że kibel jest w parku i płacz że był jubileusz Mosiru. Na nikim poza Tobą nie robi to wrażenia, bo nikt nie myśli w takich kategoriach. Myślisz że Prezydent sobie postawił ten kibel że w domu nie ma ? Albo że Dyrektor Mosiru - który jest wędkarzem i zna Narew jak własną kieszeń dla wkurzenia ludzi pomyślał że w tym roku kąpieliska nie będzie żeby mu ryb nie płoszyli ? Puknij się człowieku w głowę albo zejdź już ze słońca. Twoje argumenty są denne i płytkie jak dno zamulonej Narwi. I wypraszam sobie ochy i achy - to trzeźwe myślenie. A nie fotelowego JAnusza co tylko za pilotem i browarem się oglada a plaże ma w tv.

  • gość 2019-06-12 13:33:11

    Widze ze zabolalo trolla urzedowego cieakawe co powiesz jak dojdzie do tragedi od kiedy byli ratownicy nikt sie nie utopil zobaczymy w tym roku.Chocbys postawil i sto znakow kapieli ludzie beda i tak wchodzic do wody. A dyrektor lanser to sie zna na rzece ja swinia na gwiazdach. Proponuje soczyc na plaze i zobaczyc ile tam przychodzi ludz .Przykre to ale prawdziwe.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 15:16:31

    6 mln kosztował park JP2 trzeba było za tą kasę zrobić zalew tegoż imienia i wszyscy byli by szczęśliwi

  • gość 2019-06-12 15:23:09

    kto na to pudło pójdzie?

  • gość 2019-06-12 16:07:29

    bo te wymagania nie dotyczą rzeki tylko jęziora , więc niby jak ma je spełnić koryto rzeki?

  • gość 2019-06-12 16:12:31

    moim zdaniem trzeba było dawno myśleć o odpowiednim kąpielisku a nie zajmować wieloma mniej istotnymi sprawami. W sumie dopiero teraz władze stwarzają niebezpieczną sytuacje bo nic nie zmieni faktu ,że ludzie nadal z tej plaży będą korzystać. Temat plaży jest co roku od lat wałkowany a konkretnego rozwiązania problemu nadal nie ma i nie widać. Łomża leży nad Narwią i jest z nią od wieków związana jeden mały dyrektor tego nie zmieni.

  • gość 2019-06-12 16:27:07

    Wymagania dla kąpieliska na rzece: Odległość linii końcowej od brzegu- 50 m. Długość linii brzegu kąpieliska może być dowolna (za jednostkę przyjmuje się 100 m ) Maksymalna głębokość: - 4 m dla pływających (czerwone boje) - 1,2 m dla nie umiejących pływać (żółte boje) ; pas bezpieczeństwa o szerokości 5 m, gdzie głębokość sięga 1,3 m - 0,4 m brodzik dla małych dzieci, ogrodzony siatką do dna. - brak prądów wstecznych - prędkość wody max 1 m/s - pokażcie gdzieś rzeke poza nielicznymi przypadkami która te wymagania spełnia hahah

  • gość 2019-06-12 17:26:54

    zasypac rzeke po co ona jest jeszcze płynie marius najlepszy w kupki

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 18:19:35

    Stań na torach. Poczekaj aż będzie pociąg jechał. Spróbuj wtedy przejść. A jak coś się stanie to pamietaj: TO WINA MASZYNISTY! Pozdrawiam wszystkich Trolli ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 20:34:52

    Najśmieszniejsze ze 90% wpisów to pracownicy mosir

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:23:36

    Skoro 90% wpisów to pracownicy mosir to chyba dobrze świadczy o jednostce skoro pozytywnie się wypowiadają o dyrektorze i miejscu, w którym pracują?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:51:59

    Ratuszowych się nie przekona próżna dyskusja tylko niech Bóg broni aby ktoś się utopił.

Dodajesz jako: |