:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Noc Muzeów 2018. Sprawdź, co będzie się działo w Łomży!

Sztuka, Muzeów Sprawdź będzie działo Łomży! - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 08/05/2018 07:35

Na jedną noc drzwi wielu kulturalnych instytucji otworzą się dla zwiedzających. Wszystko w ramach Nocy Muzeów, która odbędzie się 19 maja w naszym mieście. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem; wytrwali potrafili odwiedzić kilkanaście miejsc jednego wieczoru. Tak więc i w tym roku placówki oferują wiele atrakcji, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Coroczne zwiedzanie muzeów, galerii czy teatru powoli staje się miejską tradycją. Mieszkańcy chętnie wychodzą z domów i udają się w miejsca, które na co dzień w natłoku pracy często omijają. Noc Muzeów to także ciekawa inicjatywa dla młodych ludzi. Dzięki promocji tego wydarzenia wielu dorastających ludzi zetknie się ze sztuką i kulturą.

19 maja od godz. 15 na Starym Rynku będzie trwało MOTOSERCE i zbiórka krwi. Nie zabraknie ryku silników i rockowego brzmienia. Wieczorem dawkę lżejszych wrażeń zafundują łomżanom instytucje. Muzeum Północno-Mazowieckie organizuje kilka wystaw, Teatr Lalki i Aktora zafunduje widzom spektakl, a Katedra oraz Kapucynów otworzą swoje krypty i katakumby dla wiernych. W galeriach będzie można obejrzeć piękne fotografie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkać się z Szymonem Hołownią, zaś w Muzeum Przyrody w Drozdowie porozmawiać o naturze.

 To tylko garstka miejsc i atrakcji, jakie tego dnia będą dostępne dla wszystkich. Poniżej prezentujemy pełny rozkład Nocy Muzeów 2018:

1. Godz. 15: MOTOSERCE. Godz. 19: występ zespołu Big Day; godz. 20: gwiazda wieczoru – zespół Hollywood Roses. Podczas całego wydarzenia będzie trwała zbiórka krwi.

 

2. Muzeum Północno-Mazowieckie, ul. Dworna 22 C

Godz. 18-24: wystawy stałe: „Łomża. Wędrówka przez wieki”, „Światło z wdziękiem”, „Kurpiowskie osóbki”, „Bursztyn w dorzeczu Narwi”; czasowa: „Dawna i teraźniejsza Łomża”, godz. 19-23: kiermasz Stowarzyszenia „Stopka” ; godz. 19.30-21: koncert Kapeli Miód na Serce – „Echo dłubanych skrzypiec”. Muzyka inspirowana Kurpiowszczyzną (Paweł Dąbkowski – skrzypce, Agnieszka Zielewicz – basy, Dorota Górska – bębenek obręczowy)

 

3. Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Długa 13 

Godz. 18: otwarcie wystawy grafiki i fotografii Grzegorza Gwizdona „Bliska sercu” oraz eco print na jedwabiu Katarzyny C. Marciniak „Ślad natury”

 

4. Galeria Pod Arkadami, Stary Rynek 

Od godz. 17: wystawa fotografii Przemysława Karwowskiego „Gotyk Ziemi Łomżyńskiej”; promocja albumu towarzyszącego wystawie

 

5. Muzeum Diecezjalne, ul. Giełczyńska 20 A 

Od godz. 17: koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. z Łomży; godz. 18: wystawa „Szabla polska”; godz. 19: otwarcie wystawy „Skarby płockie” (obiekty z diecezji łomżyńskiej przechowywane w Muzeum Diecezjalnym w Płocku); godz. 20: otwarcie wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej „Okoliczności łomżyńskie”; godz. 21.30: koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

 

6. Galeria Aporia, ul. Giełczyńska 

Godz. 18-23: MALARSTWO

 

7. Iwo Świątkowski - Galeria Kreatywna, ul. Polowa 16, lok. 23

Godz. 17-20: „Solo” wystawa fotografii Iwo Świątkowskiego, z muzyką w tle

 

8. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych, ul. Wojska Polskiego 3

Godz. 22: FEMINARIUM – akcja Teatru Aktywnego (60 min.)

 

9. CATiK „Domek Pastora”, ul. Krzywe Koło 1 

Godz. 17-24: „Łomża – pejzaż ulotny” wystawa Iwo Świątkowskiego; godz. 20-24: wieczór autorski „Na końcu torów” z poezją Andrzeja Cholewickiego i opowieściami o Łomży sprzed lat (organizator: „JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych); godz. 20-24: warsztaty rękodzieła DECOUPAGE – wstęp bezpłatny (organizator: Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”)

 

10. Teatr Lalki i Aktora, pl. Niepodległości 14

18 maja o godz. 18: Kapituła Przyjaciół zaprasza na Urodziny Poety – benefis z okazji 80-lecia urodzin Henryka Gały; 19 maja o godz. 20: Franz Kafka „Proces”, reżyseria Jarosław Antoniuk (spektakl dla dorosłych)

 

11. Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Długa 13 

Godz. 12-19: kiermasz książek; konkurs z nagrodami „Moja Łomża”; godz. 20.30: spotkanie z dziennikarzem i publicystą Szymonem Hołownią; wystawa „Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich”; wypożyczalnia, czytelnia, internet dostępne do godz. 24

 

12. Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, ul. Długa 13

Godz. 18-24: czynna biblioteka i gabinet Piotra Bańkowskiego

 

13. Liceum Plastyczne im. W. Kossaka, ul. M. Skłodowskiej-Curie 1 

Godz. 19-23: wystawa prac plastycznych absolwentów szkoły pochodzących z Łomży; otwarte drzwi pracowni artystycznych

 

14. Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży, al. Legionów 36 

Godz. 18-23: zwiedzanie magazynów, prezentacja ciekawych dokumentów; godz. 19: wystawa i prezentacja multimedialna „Łomża w dokumencie archiwalnym”

 

15. Biblioteka Pedagogiczna, ul. M. Skłodowskiej-Curie 1 

Godz. 18-24: Kamishibai – Japoński Teatr Książki; gry planszowe; godz. 18: otwarcie wystawy „Łomża w medalierstwie” ze zbiorów Zdzisława Kalinki

 

16. Katedra św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

Godz. 20-23: zwiedzanie katedry i krypt pod prezbiterium

 

17. Klasztor Kapucynów, ul. Krzywe Koło 3

Godz. 20-23: zwiedzanie kościoła i katakumb

 

18. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 2, lokal 9

Godz. 19.30-23: „Tak daleko i tak blisko – Anioły są wśród nas” wystawa Krystyny Barowicz

 

19. Centrum Kultury, ul. Sadowa 12 a 

Godz. 19-21: wystawa „Szklane fotografie szewca Pokory”. Odkryte po latach szklane negatywy. Niezwykłe fotografie z lat 20.

 

20. Radio NADZIEJA 103,6 fm, ul. Sadowa 3

Godz. 19-22: zwiedzanie Radia i inne atrakcje

 

21. Izba Historii Łomżyńskiego Sportu, Stadion MOSiR, ul. Zjazd 18 

Godz. 19-22: zwiedzanie wystawy dotyczącej łomżyńskiego sportu

 

22. Galeria N – Klub Wojskowy, al. Legionów 133 

Godz. 17-20: prezentacja twórczości Czesława Dzieweczyńskiego

 

23. Restauracja na Farnej, ul. Farna 9
Godz. 18-24: pokaz „Łomża w starej fotografii”; wystawa prac artystów łomżyńskich

 

24. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska
Godz. 13: zwiedzanie Łomży z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemia Łomżyńska - "Wyprawa śladami tajemnic Starówki z Andrzejem Wszeborowskim". Zbiórka przy wejściu do Katedry
Łomżyńskiej, w programie m. in.: wejście na katedralną wieżę dzwonniczą. Szczegóły i rejestracja: lot.lomza@o2.pl 

 

25. Muzeum Przyrody, Drozdowo, ul. Główna 38, wstęp – 1 zł/os

Godz. 15.30-24: wystawy stałe i czasowe; godz. 16: spotkanie z paleontologiem dr. G. Jakubowskim z PAN; godz. 17: prelekcja Teresy Grużewskiej „Jak żyć w zmienionym środowisku? Za i przeciw GMO”; godz. 18: film „Zapomniany Generał – Tadeusz Jordan Rozwadowski” z prelekcją T. Szymańskiego nt. filmu; godz. 19.30: koncert muzyki hiszpańskiej: Wojciech Popielarz – gitara; godz. 21: pokaz karmienia piranii; godz. 22: filmy przyrodnicze.

lomza

Noc Muzeów 2018. Sprawdź, co będzie się działo w Łomży! komentarze opinie

 • ... - niezalogowany 2018-05-09 09:22:23

  ks. Biskup Bronakowski mógłby też zmienić zwyczaj swojego apostolstwa i urządzić wesele z alkoholem może wtedy zwiedzanie radia miałoby sens głębszego spojrzenia na muzeum lam ... w tym radiu

 • Papież Franciszek dodał: "Nie - niezalogowany 2018-05-08 11:46:32

  przy religijnym muzeum/mauzoleum/epitafium prawdy objawionej pogrzebanej w wielkiej tajemnicy wiary ks.kolejne pokoLenie ... modlą się pod figurą a diabła mają za skórą jak "cymbały brzmiące" "spiżowym" - martwym - sercem jak stare dzwony w katedrze brzmiące cmentarnym folklorem przy którym kapłani usiłują wskrzesić radość w ludziach "chrześcijanin nie może być smutny" jak na pogrzebie "Przecież Ewangelia to radość" ... nie z kapelusza


  ... i pewnie dlatego Jezus na krzyżu (świętym inaczej) ma wesołą (dobrą) nowinę czytam Jego minę


  Dr.UCH POCIESZYCIEL

 • Noc w muzeum plus - niezalogowany 2018-05-08 11:21:10

  20. Radio NADZIEJA 103,6 fm, ul. Sadowa 3

  Godz. 19-22: zwiedzanie Radia i inne atrakcje

 • system wierzeń (religia) i jeg - niezalogowany 2018-05-08 10:41:47

  a o co troszczą się w Drozdowie katedralni ks.Pasterze własnej Chwały ??????? czyż nie troszczą się o "r e w i t a l i z a c j ę" ow[o]ca feudalnej kultury ... coby nie powiedzieć ow[o]ca pokalanego drzewem hierarchii (wartości) danych ... słowem - mianem - zakazanym

  "Nolite timere, Deus caritas est" i tą szlachetna metodą Cur...vam(łac.) powstał OWOC nauki wiary niesionej "In Nomine Domini" z C U R V A(wł)miłości ciasnej ale własnej z Matecznika katedry Łomżyńskiej NATURY z jakiej STARANIEM LITURGISTÓW z komunijnej więzi wyszło nie jedno k u r e s t w o boże zamiast KRÓLESTWA BOŻego sensus stricto quinta essentia k o n f l i k t u "interesów"

  "Nolite timere, Deus caritas est" i tą szlachetna metodą Cur...vam(łac.) powstał OWOC nauki wiary niesionej "In Nomine Domini" z C U R V A(wł)miłości ciasnej ale własnej z M a t e c z n i k a katedry Łomżyńskiej N A T U R Y wyszło nie jedno k u r e s t w o boże zamiast Królestwa Bożego q u i n t a e s s e n t i a środowiska Duchem prawa bożEGO natchnionego...


  ... i z Duchem "Twoim" zamiast z Duchem Świętym a którego jednak JPII swą prawicą przyzywał epatując lewicę czarując aktorstwem w życiowej roli w przeddzień zesłania Ducha (Bożego) widać po owocach jego pontyfikatu "bożego sprytu" nie tylko w Łomży miłościwie nam dominująca Duchowość Pawłowa siła nieczysta dla której In Omnibus Christus (duchowością PAWŁOWĄ ukrzyżowany na wieki wieków amen) tak jak w przepływie kapitałów między Judaszem a Kapłanami od których do Kościoła przyszedł faryzeusz Paweł a czym skorupka za młodu nasiąknie tym ... zaowocuje w kolejnym pokoleniu wiernym muzealnemu Ojcu k u r e w s k i e j ptfu k r ó l e w s k i e j tradycji LUDU KAPŁAŃSKIEGO

 • KUL tury - niezalogowany 2018-05-08 10:21:35

  ciekawym posunięciem byłoby spotkanie Ojca, Dyrektora Mariusza Sahmacińskiego w bibliotece na tle natury na BOGAto przedstawianej w literaturze

  zaś SZYMON mógłby w Drozdowie zapiać "Mamy CIĘ!" łapiąc naturę/kulturę za gardło i wyprawić z niej skórę ...


  ...uważając bacznie na to co z tej skóry by wypadło gdyż nie tylko przy Sienkiewicza (pamięci) "Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni"

  a w Drozdowie cały ogon przy dupników szatańskiej kultury celebruje swoje "kulturalne" przed się wzięcie uprawiając kult muzyki dawnej

  jakiej pochwał nie szczędził nawet Papież Franciszek o czym stale daje świadectwo

  np. ostatnio w homilii w czasie mszy w parafii Najświętszego Sakramentu papież - niestety nie Polak - tłumaczył że miłość oznacza "służyć innym" "troszczyć się o nich". "Miłość to nie gra na skrzypcach, wszystko romantyczne. Nie, miłość to praca" - mówił Franciszek.

  a o co troszczą się w Drozdowie katedralni ks.Pasterze własnej Chwały ????

 • ORA ... Pro Nobis dla nas Krzy - niezalogowany 2018-05-08 09:16:38

  "...w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkać się z Szymonem Hołownią, zaś w Muzeum Przyrody w Drozdowie porozmawiać o naturze..."

  podmiotu plus przedmiotu kultury np. o

  ...naturze (kulturze) upadku "przewrotnych..." ks.rolników ORA...czy kultury jaką wznosząc swoje modły uprawia wyższa inteligencja nomen omen upadła jak sam diabeł qui pro quo natury najpiękniejszego z Aniołów którego fałszywy obraz reprezentuje (ściana) prezbiterium w katedrze Michała Archanioła DuszPASTERZY wypasu w jakim się t/Uczą "OW[O]CE" miejscowe

  mając diabła za Ojca o czym Jezu mówił już na początku naszej ery ... nowej ery powtarzającej błędne rozumienie dekalogu pisma natchnionego pokalanego interpretacją uczonych w piśmie tak samo powtarzających WY/uczone błędy jak uczeni w prawie Ojcowie "kultury" starej ery a miał być PO nich wprowadzony nowy testament

  a po tych kocich łbach "muzealnej" edukacji nadal wszystkie drogi prowadzą do starego ... "Rzymu" zamiast do Raju odzyskanego do nadal utraconego dozgonnie jakby na wieki wieków amen

 • Heavenly Bodies: Fashion and t - niezalogowany 2018-05-08 08:52:25

  a kiedy w tym dziadostkim mieście odbędzie się moc kreatywności tak bardzo znienawidzonej w mowie słowie i czynie miłości upośledzonej w jakiej staraniem DUSZpasterzy nie tylko to miasto - paśnik - a w nim "OWCZARNIA" trwa organizując dzieciom życie czytam przyszłość PO śmierci egocentrycznych starych dziadów umiejących kochać inaczej ale zgodnie z tradycją tak samo nową jak starą tylko powtórzoną w nowej szacie graficznej do której uczeni w piśmie przywykli kanonicznie powtarzając to samo przez to samo i jeszcze przez wieki na wieki wieków "ja"Men klepiąc jak błędne koło (historii) cywilizacji w imię Ojca i MATKI toczące się z "muzealnym" "różańcem" próchniejących świątków i cmentarnych pomników ...

  wszak cmentarz komunalny to też muzeum ... diecezjalne

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Kat A1,A2,A - 11 dni kat B lub B1 - 14 dni kat B..


Praca - pomoc domowa:

Witam, mam do zaoferowania prace jako pomoc domowa do domu jednorodzinnego. Dom mieści się w Kupiskach Starych, częstoliwość pracy do ustalenia. W..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 10.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Firma Roletix zatrudni osoby

Firma Roletix zatrudni osoby na stanowisko: Pracownik produkcyjny W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet,..


Praca od zaraz w cukiernictwie

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Kalinowski w Piątnicy poszukuje pracownika na stanowisko cukiernik i/lub pakujący wyroby cukiernicze. Zawód lub..


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Lokal Ostrów Mazowiecka, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek o powierzchni 297m2 o przeznaczeniu handlowo-usługowo-gastronomicznym obecnie..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Pracownik biurowy z

Firma Domczar zatrudni pracownika biurowego z wykształceniem technicznym. Wymagana znajomość pakietu MS Office oraz komunikatywna znajomość jęz...


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"