:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nowa rada miejska Łomży wybrana. Poznaj jej skład!

Partie polityczne, miejska Łomży wybrana Poznaj skład! - zdjęcie, fotografia
22/10/2018 12:06

Aż 9 radnych z lat 2014-2018 nie uzyskało wystarczającej ilości głosów by ponownie zasiąść w Radzie Miejskiej. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało jedynie 8 mandatów, tracąc w porównaniu do ubiegłej kadencji 3 miejsca. 6 mandatów przypadło do podziału kandydatom z KWW Mariusza Chrzanowskiego. W przyszłej kadencji rady, zobaczymy reprezentantów 5 komitetów.

Dziewięciu radnych ubiegających się o reelekcję, nie zostało wybranych ponownie. Wśród nich znajdują się: Janusz Sławomir Mieczkowski, Ewa Małgorzata Chludzińska, Witold Władysław Chludzińki, Irena Anna Gorzoch,  Wanda Mężyńska, Elżbieta Rabczyńska, Lech Śleszyński, Tadeusz Zaremba i Adam Zwierzyński.

Do Rady Miejskiej dostał się kandydat na urząd prezydenta Mariusz Chrzanowski. Warto zauważyć, że w przypadku wygranej Mariusza Chrzanowskiego w II turze wyborów, jego miejsce w radzie zająłby następny w kolejności pod względem ilości uzyskanych głosów Witold Władysław Chludziński.

Wyniki głosowania na poszczególne komitety:

KW Prawo i Sprawiedliwość - 6897 głosów - 29,57 % - 8 mandatów

KWW Mariusza Chrzanowskiego - 5129 głosów - 21,99 % - 6 mandatów

KKW Plaftorma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 4700 głosów - 20,15% - 4 mandaty

KWW Przyjazna Łomża - 3306 głosów - 14,17 % - 4 mandaty

KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 2024 głosów - 8,68 % - 1 mandat

KWW Kukiz"15 - 838 głosów - 3,59 %

KKW SLD Lewica Razem - 261 głosów - 1,12 %

KWW Reatusz Mirosława Derewońko - 173 głosy - 0,75 %

 

Ogłoszony przez Państwową Komisję Wyborczą skład przyszłej Rady Miejskiej:

Okręg 1

OSZKINIS Stanisław 479

DWORAKOWSKI Marek 329

KOWALEWSKI Tadeusz 315

PODSIADŁO Andrzej 285

GRZYMAŁA Andrzej Janusz 315

Okręg 2

SERDYŃSKI Piotr 743

JÓSKOWIAK Marianna 561

TARKA Mariusz 367

DOMASIEWICZ Dariusz 314

CIEŚLIK Ireneusz Waldemar 378

 Okręg 3

ŚLEDZIEWSKA Edyta 881

OLSZEWSKI Jan 601

PROSIŃSKI Zbigniew 510

GRZYMAŁA Wiesław Tadeusz 457

MICHALAK Wojciech 389

CHRZANOWSKI Mariusz 643

GAŁĄZKA Hanka 243

 Okręg 4:

BORYSEWICZ Maciej Andrzej 941

BIAŁOBRZEWSKA Agnieszka 542

KURKOWSKA Zofia 219

WOJTKOWSKI Andrzej 396

KONOPKA Alicja 445

NADOLNY Artur 244

Nowa rada miejska Łomży wybrana. Poznaj jej skład! komentarze opinie

  • Jasiek - niezalogowany 2018-10-29 08:58:05

    Pani Muzyk z pod łomżyńskiej wsi nie może być Prezydentem Łomży.

  • Lego - niezalogowany 2018-10-23 16:34:32

    Wuefiarz biznesmen napisz nam co w życiu osiągnąłeś. C.i.p.a i frajer. Artur nie zwracaj uwagi na takich śmieciów życiowych.

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-23 13:55:09

    NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE O ŁOMŻY https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-23 13:55:00

    NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE O ŁOMŻY https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • KASA - niezalogowany 2018-10-23 11:02:32

    DOBRA ,MĄDRA I OSZCZĘDNA RADA MIEJSKA TO SUKCESY DLA MIASTA.PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY DLA ŁOMŻY..........

  • +++ - niezalogowany 2018-10-23 10:53:12

    @ Jak zwykle to samo źle stawiasz pytanie bo to nie jest kwestia czasu a urzędu nauczycielskiego Kościoła w jakim od wieków ks.skórwysyny robią to samo przez to samo tylko nowocześniejszymi środkami wyrazu i tak historia krzywym kołem się toczy jak biblijni żydzi na pustyni

  • Jak zwykle to samo - niezalogowany 2018-10-23 08:50:42

    Zaśmiecili miasto banerami i ulotkami na zasadzie kto więcej pokarze swojego ryja ten wygra i proszą o głos na nich jak żebracy ale jak jak nic więcej nie ma się sobą do zaproponowania to trzeba sobie jakoś radzić Ile jeszcze musi czasu minąć żeby to się zmieniło

  • Układowy i karierowicze bez po - niezalogowany 2018-10-23 08:46:34

    Do takiej rady powinni startować ludzie majętni którzy coś w życiu osiągneli i bez kasy dać coś od siebie a nie gołodupce co chcą się dorabiać na naszych podatkach. Poziom zakłamania i braku hamulców w drodze do koryta jest porażający

  • wiktor - niezalogowany 2018-10-23 08:27:55

    i sie zaczyna fala hejtu. Artur nie bierz do głowy skowytu nieudacznych zazdrośników. Gratuluję wyniku.

  • hmmmq - niezalogowany 2018-10-23 06:34:04

    ciekawe ile głosów dostał zalewski

  • Wuefiarz - Biznesmen - niezalogowany 2018-10-23 06:03:37

    Artur: -nauczyciel w Mechaniaku, nauczyciel w LMS, nauczyciel w pwsip, wiceprzewodniczący SZS, trener grup w mlks, wce prezes w mlks, żołnierz terytorialny, radny miejski itd itp Zawsze robisz coś kosztem czegoś nie ma innej opcji.

  • Rodzic - niezalogowany 2018-10-23 05:50:17

    Artur mega układowy gość.

  • Z Ks Janusza - niezalogowany 2018-10-23 04:15:37

    Artur Nadolny spoko gosc , jeszcze kiedys z nim do podstawowki chodzilem !!! Gratulacje , oby byl dobrym radnym!!!!

  • fluk - niezalogowany 2018-10-22 21:55:52

    Juz widac ze Pis wygrywal dzieki chamom

  • roka - niezalogowany 2018-10-22 21:51:29

    Nie gadaj Artek z frajerami, tylko myśl, co dla wyborców możesz zrobić. ;)

  • Nadolny - niezalogowany 2018-10-22 20:40:23

    Proszę mi pokazać gdzie jest zdjęcie polityczne z rodzicami na moim facebooku? Podczas mojej kampanii dodałem na wspomnianym portalu dwa, powtarzam dwa wpisy dotyczące mojego kandydowania.Jeżeli chodzi o walkę o MŁKS to podejrzewam,że mam w tej kwestii więcej do powiedzenia niż Pan/Pani. Nie będę komentował obrażania mojego ani rodziców bo to akurat jest poniżej pasa. Pozdrawiam. Artur Nadolny

  • ???????aa - niezalogowany 2018-10-22 19:59:01

    A ci kandydaci na radnycb co ulotki wsadzali do Niedzieli zdaje suę, ze sie nie dostali ?? Brawo prafianie z Krzyża Świętego ! Im bardziej na siłę, tym ludzie bardziej na przekór :)))))

  • Franek - niezalogowany 2018-10-22 19:55:02

    No, to teraz Olifka, Piekarz i Rabbczynsks do wywalki !!!

  • tak się nie robi Panie radny - niezalogowany 2018-10-22 19:26:13

    Może zastanawiać wysoki wynik Nadolnego. Jednak namawianie dzieci i rodziców jako trener MŁKS i wspólne zdjęcia polityczne z dziećmi i rodzicami to już cios poniżej pasa. Że on głupi to pół biedy ale rodzice ....?! Nie o taki MŁKS walczyliśmy oj nie o taki...

  • +++ - niezalogowany 2018-10-22 18:26:45

    @ real to żelazny elektorat skupiony wokół krzyża drewnianego sterczącego jak kołek w płocie reszta jak wyżej ... (przepraszam za pomyłkę) ... z góry widać lepiej ten religijny beton

  • jałmużny pragnę nie ofiary - niezalogowany 2018-10-22 18:22:56

    @ real to żelazny elektorat skupiony wokół krzyża żelaznego wywodzący się z ... "jaskini zbójców" którzy mówią otwórzcie drzwi chrystusowi a sami na swojej "skale" otaczają murem się ja twierdza warowna ... ... i ten płot z ofiar którym z urzędu najstarszej instytucji w tej części świata wspólnotę wartości zastąpiono wspólnotą interesów ... ... taka koronkowa robota+dodatki

  • real - niezalogowany 2018-10-22 18:08:54

    Wynik wyborczy Muzyk świadczy jednak o tym, że ciemnoty w mieście jest dużo. Trochę mniej niż jeszcze kilka lat wcześniej, ale jednak dużo, zdecydowanie za dużo. Co ona sobą prezentuje, że aż tylu mieszkańców oddało na nią głos?

  • enej - niezalogowany 2018-10-22 17:43:52

    Kodowcy byli mierni i nie mieli nic konkretnego do zaoferowania. Mam wrażenie ,ze liderzy walczyli tylko dla siebie a nie dla wybroców bo ich kampania była słaba i praktycznie na polu walki byli tylko dwaj pisowcy Muzyk i chrzanowski. Efekt jest taki jak napisał speeeh czyli Łomża jest już na stałe w dupie a teraz tylko się urządza. To ,ze Chrzanowski to nie PiS to pis na wodę fotomontaż i niebawem się wszyscy o tym przekonamy.

  • Tragedia - niezalogowany 2018-10-22 16:04:57

    Największym wygranym jest Oliva.Ten chłop jak się poniżył a Pani Mizyk niech zobaczy z kim tańczy A Prezydent niech szybko go wywali z rady spółki Moejdkiej bo to wstyd.

  • silawyzsza - niezalogowany 2018-10-22 15:46:30

    Dlatego że słoiki poczuły się Warszawiakami i głosowały żeby się przypodobać, a nie w dobrym interesie miasta ...

  • Plastyk - niezalogowany 2018-10-22 15:24:37

    A gdzie lista reszty okręgów ?

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-22 15:15:09

    W Warszawie KO wygrała.

  • speech - niezalogowany 2018-10-22 15:08:52

    "Kamillil"zadna kolego kadencja Macka nastepna kadencja bedzie Prosinskiego wspominisz moje slowa .Ci co polske sprzedali powoli z markelowo i tuskiem niema dlanich miejsca

  • akwi - niezalogowany 2018-10-22 14:46:35

    OLIWA BUHAAAAA TYL BUHAAA PIESKI GDZIE WASZA PANI??? GDZIE WY?????

  • z Księcia Janusza - niezalogowany 2018-10-22 14:37:52

    KO to porazka w ŁOMŻY , bo nawet do drugiej tury sie nie dostal! PiS z Kolakowskim i bp Bronakowskim namieszali i taki cyrk wyszedl. Jak PiS i Chrzanowski nie znajda 1 lub 2 glosow to nie bedzie wiekszosci w radzie miasta!

  • PolskaC - niezalogowany 2018-10-22 14:17:49

    Brawo dla "jedynek" KO -najwiecej głosów

  • Kamillil - niezalogowany 2018-10-22 13:39:26

    Maćku, najwieksza ilość głosów na radnego ze wszystkich którzy się dostali - gratulacje! Zobaczysz przyszła kadencja Twoja.

  • Komu komu bo idę do domu - niezalogowany 2018-10-22 12:55:25

    No to można zacząć dzielić łupy miejskie

  • normalne miasto - niezalogowany 2018-10-22 12:50:52

    Gratuluję wszystkim zwycięzcom w wyborach samorządowych bez względu na przynależność partyjną. #wybory2018 Pamiętajcie: nie macie 5 lat na stołkach - macie 1 miesiąc by dać wynik. Przypominamy: nie zdobyliście Władzy -zdobyliście Zaufanie

  • greck - niezalogowany 2018-10-22 12:47:32

    Kabanos nie wszedł. A taki fachowiec

  • Lech wygrał!!! - niezalogowany 2018-10-22 12:47:05

    Panie Pośle Kołakowski gratulujemy wyniku!!! Mówili, że będzie po jednym mandacie, a tu CUD.

  • Alex. - niezalogowany 2018-10-22 12:46:41

    Brawo Panie Mariuszu. Sprawdza się w pana przypadku powiedzenie że cięzka praca popłaca

  • wyborca - niezalogowany 2018-10-22 12:41:53

    GRATULACJE DLA NOWYCH RADNYCH ŁOMŻY!

  • Obiektywny - niezalogowany 2018-10-22 12:36:02

    Ludzie poprostu odsuneli sie od glupich zagrywek kilku lokalnych posłów i pokazali im srodkowy palec.Kolakowski namieszał to i baty sromotne z muzyk zbiora przy drugiej turze. Ludzie maja dosc krecicielstwa i beda głosować na Chrzanowskiego. Obstawiam, że Chrzanowski wygra i to z przewaga ok 40%¡

Dodajesz jako: |