:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nowa spółka ma już radę nadzorczą

Newsy, spółka radę nadzorczą - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 02/03/2015 07:44

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w miniony piątek powołał Radę Nadzorczą spółki Zakład Gospodarowania Odpadami. Przewodniczącą rady została Krystyna Backiel, a jej członkami Radosław Żegalski, Krzysztof Prokop. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Rada Nadzorcza powoła Zarząd Spółki.

Przewodniczącą Rady Nadzorczej została Krystyna Backiel. Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych oraz magistrem zarządzania i marketingu. W przeszłości była m.in. Dyrektorem Inspektoratu PZU S.A. Oddział Białystok, Dyrektorem Finansowym oraz Doradcą Biura Centralnych Zakupów TUiR WARTA S.A., Prezesem Zarządu OLIMP Purchasing Managment Sp. z o.o. Jest ekspertem w Centrum Badań i Analiz Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Założycielka i Prezes Zarządu Fundacji „Teraz Kobiety”, która w 2011 roku organizowała m.in. w Łomży Rajd Polski Kobiet, promujący cykliczne badania u kobiet, takie jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, cytologię czy szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy.

Radosław Żegalski jest absolwentem Politechniki Białostockiej oraz Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Pracował m.in. jako inżynier ds. energetycznych Zespołu Elektrowni Ostrołęka S.A. oraz kierownik działu obsługi odbiorców Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o w Łomży. Jest zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej ŁFPK Sp z o.o. Obecnie związany z branżą informatyczną.

Krzysztof Prokop posiada stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz na stanowisku profesora w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Autor i współautor ponad siedemdziesięciu opracowań z zakresu prawa konstytucyjnego, w tym monografii naukowych, podręczników i artykułów. Uczestnik ponad czterdziestu konferencji naukowych w kraju i za granicą oraz organizator wielu przedsięwzięć naukowych, m.in. międzynarodowej konferencji naukowej Evolution of Constitutionalism in the Visegrad Group Member States, Białystok 2010. Jest ekspertem Zespołu Systemu Bezpieczeństwa Narodowego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

lomza

Nowa spółka ma już radę nadzorczą komentarze opinie

  • ipi3u8if - niezalogowany 2015-11-05 16:53:56

    cymbalta

  • patyk - niezalogowany 2015-03-06 15:42:04

    Najciekawsze jest podobno to, że nie trzeba było powoływać nowej spółki, przynajmniej tak mówił Tadeusz Zaręba na sesji rady w tamtym tygodniu.

  • yyyeee - niezalogowany 2015-03-04 21:04:07

    yyyyy.... eeeeee....

  • Zainteresowany - niezalogowany 2015-03-04 09:09:26

    A Żegalski to nie jest ten delikwent co za Brzezińskiego jakieś donosy na zarząd MPEC pisał. W efekcie dostał później czarną polewkę i musiał szukać roboty poza Łomżą. Jeśli to by się zgadzało, to wyszłoby z czyjej inspiracji tak drążył :-)

  • czytelnik - niezalogowany 2015-03-03 18:12:50

    piękna kobieta

  • Dd - niezalogowany 2015-03-03 02:29:16

    Bohaterka internetowych memów

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 23:07:02

    poniedziałek, 02 marca 2015 23:01 Umieszczone przez: Jan..... Mietek dał pracę Brzezińskiemu i co ? Człowieku, a co mnie do tego .Mam bić pokłony wszystkim,którzy Go zatrudniali lub zatrudniają?Chłopie ogarnij się?

  • Jan - niezalogowany 2015-03-02 22:01:06

    Powinnaś bić pokłony w stronę Mietka,że dał pracę twojemu prezydentowi.Sama się zaplątałaś w pajęczynę,którą na siebie zastawìłaś. Nie odpisuj,bo idę spać.

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 20:18:55

    poniedziałek, 02 marca 2015 20:20 Umieszczone przez: kubus....pokaż jedno moje zdanie na temat pochwalenia Chrzanowskiego za zatrudnienie swojego szefa?

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 20:15:02

    poniedziałek, 02 marca 2015 20:20 Umieszczone przez: kubus....ja obecnego prezydenta ocenię za cztery lata.Moim prezydentem był Brzeziński,na niego głosowałam. Oczywiście,że oczekuję wyjaśnienia wielu spraw co nie znaczy,że wszędzie widzę szwindle,ale raczej brak informacji na wiele interesujących mnie tematów.Nikogo nie rozgrzeszam,ani żądam czegokolwiek,ale mam prawo do informacji co się dzieje w moim mieście i na co idą moje podatki.

  • kubus - niezalogowany 2015-03-02 19:20:37

    przypominam sobie że kedyś chciałabyś zeby było wyjasnine zatrudnienie zięcia prezydenta w parku przemysłowym łomża rozgrzeszając obecnego prezydenta z zatrudnienia do pewnego stopnia swojego przełozonego z wydziału rozgrzeszyłas wszystkie afery czyli nic nie masz prawa żądac wyjasnienia

  • Antyplujec - niezalogowany 2015-03-02 19:15:58

    re: majka1 Twój obiektywizm wręcz poraża, a twoje zapewnienia o bezinteresowności są naprawdę śmiechowe. Prawda jest taka, że czołowy plujec zamilkł, bo nie chce zadzierać z kiecami. Bo na to z kolei nie stać jego szefów. Tak więc mr Czaban musi sobie odpuścić, chociaż w poprzednim rozdaniu, Czaban po takich wyczynach wciskał by się nawet i do klopa. Nie mówiąc już o cytowaniu mądrych przepisów z mądrych poradników. Masz Janie po 100-kroć rację.

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 19:04:15

    poniedziałek, 02 marca 2015 19:23 Umieszczone przez: Jan.....już pisałam ,że w żaden możliwy sposób nie jestem zawodowo powiązana ,ani z tym,ani z byłym prezydentem.Nie pracuję w ratuszu i nie szukam tam pracy.Czy jestem mendą?myślę,że niektórzy moi wrogowie tak uważają. Wracając jednak do meritum zadałam pytania,a odpowiedzi brak.Jest tylko plucie. Jeżeli ja uprawiam hejt,to co Ty robisz?

  • Mirosława Kopacz - niezalogowany 2015-03-02 18:32:44

    I co zrobisz? Nic nie zrobisz, takie życie Bożenko

  • Jan - niezalogowany 2015-03-02 18:23:59

    @Majka A to stoi na przeszkodzie,że nie jestem mendą.A tych mend wokół Mietka było dużo,a może wiesz coś na ten temat,bo niezły hejt uprawiasz.

  • --/-- - niezalogowany 2015-03-02 18:09:19

    Rada Nadzorcza nie jest od zarządzania, odpadami na przykład. Rada Nadzorcza jest od przyjmowania co miesięcznych wypłat.

  • do chrzanu - niezalogowany 2015-03-02 17:34:14

    jeszcze formalnie spółki niema a już kasę na radę trzeba łożyć, witaj PISie, bezrobocie w PIsuarze spadło o trzy łby które nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu odpadami komunalnymi

  • J. Lupan - niezalogowany 2015-03-02 17:07:20

    Zgłaszam chęć bycia Prezesem! Oto moja video aplikacja: https://www.youtube.com/watch?v=-EK9dQamYag Z poważaniem!

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 17:00:48

    poniedziałek, 02 marca 2015 17:23 Umieszczone przez: Jan......jest takie powiedzenie,,Trzy­maj swoich przy­jaciół blis­ko, ale jeszcze bliżej trzy­maj swoich wrogów."" .

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 16:45:17

    poniedziałek, 02 marca 2015 17:23 Umieszczone przez: kubuś......powiedz kubuś czemu,czekano do ostatniej chwili z tym bałaganem?

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 16:41:05

    poniedziałek, 02 marca 2015 17:23 Umieszczone przez: Jan....co stoi na przeszkodzie,abyś to Ty zawezwał redaktora Czabana?

  • Guty_gumniaki - niezalogowany 2015-03-02 16:32:42

    Nie ma grabi od siebie Wszystkie grabie są do siebie, A chłopak jak był mlody do dziadków jezdzil doic krowy i grabiami siano zbierać. Dziwisz się jeszcze2

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 16:27:50

    mam wrażenie że każdy co coś umie daje mogę od panicza

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 16:27:50

    mam wrażenie że każdy co coś umie daje mogę od panicza

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 16:23:43

    powiedz mi majka1 gdzie jest przepis który zabrania powierzenia zarządzania wyspiskiem smieci jednej z istniejących spółek i wymusza tworzenie nowej ze stołkami dla kolesi

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 16:23:42

    powiedz mi majka1 gdzie jest przepis który zabrania powierzenia zarządzania wyspiskiem smieci jednej z istniejących spółek i wymusza tworzenie nowej ze stołkami dla kolesi

  • Jan - niezalogowany 2015-03-02 16:23:33

    U Mietka to już Czaban koczowałby pod urzędem.......U Zborowskiego też cisza.

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 16:14:31

    a czy to normalne że swojego szefa umieszcza się na stołku

  • skowronki - niezalogowany 2015-03-02 16:02:07

    Mozna było się dogadać z istniejącymi społkami,ale kolesie by zostali na lodzie ,a i papierek doktora, by popłynął,do Białki

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 15:48:37

    poniedziałek, 02 marca 2015 16:38 Umieszczone przez: --I--......zdaje się ,że powołanie spółki to wymóg ustawowy,a nie pomysł prezydenta

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 15:45:09

    poniedziałek, 02 marca 2015 16:36 Umieszczone przez: skowronki.....to jedyny argument?

  • --I-- - niezalogowany 2015-03-02 15:38:33

    Za poprzednich ekip wystarczył kierownik z pensją urzędnika zatrudniony w UM. Teraz kolejka do kasy się wydłużyła: rada nadzorcza (3 sztuki) a będzie jeszcze prezes i zarząd (1+też ze 3 sztuki)- razem co najmniej 5 osób przytulające co miesiąc do rąsi po 10 tysi. albo lepiej. Jeszcze kierownik/dyrektor, kadry, księgowość ... Chłopaki przy taśmie będą musieli wziąć się ostro do roboty żeby zarobić na to towarzystwo.

  • skowronki - niezalogowany 2015-03-02 15:36:27

    majka1,wszystko lepsze od padłego śledzia.

  • skowronki - niezalogowany 2015-03-02 15:34:58

    Wiesz co spostrzegawczy,żadna niespodzianka ,bo wrony krakają,iż wielmożny pogrzebowy,będzie preziem,i reszta kuzynów

  • zonk - niezalogowany 2015-03-02 15:18:02

    maciek też szukasz posady? czy ty tez pod przytuł jak chrzanowiaki? mietek wracaj!!!!!

  • maciekb - niezalogowany 2015-03-02 14:52:11

    I co teraz ? nie będzie dojścia? ha ha ha Mlody Prezydent bardzo dobrze zrobił,że wziął osoby spoza miasta.Nie będzie dojścia znajomości układów itd i dlatego teraz taki boooól na forum :) Bardzo dobrze tylko tak dalej Panie Prezydencie !!!

  • majka1 - niezalogowany 2015-03-02 14:22:38

    poniedziałek, 02 marca 2015 11:11 Umieszczone przez: kubuś.....i reszta szanownych przedmówców,a kogo Wy obsadzilibyście w fotelach tej rady z naszych rodzimych specjalistów?Konkretnie nazwiskami i życiorysami.Dodam jednocześnie,że nie wiem czym kierował się prezydent i czy dobrze wybrał,ale ciekawi mnie kto według was byłby lepszy

  • Kasandra - niezalogowany 2015-03-02 14:21:33

    Litości, proszę nie być aż takim surowym dla tego młodego człowieka. Wszakże nie musi on, aż tak bardzo być związanym z Łomżą. Jego rodzice pochodzą z okolicznych miejscowości i musimy rozumieć, że jednopokoleniowy związek z miastem jeszcze nie musi generować aż takiego wielkiego przywiązania. Zresztą nie jest on przecież wśród rozdających u nas karty żadnym wyjątkiem, a jego dotychczasowe wybory jasno nam wszystkim pokazują, że brak jest w samej Łomży odpowiedniego potencjału intelektualno - naukowego. Zaprawdę więc powiadam wam, nie sądźcie jego czynów po pozorach, bo ten ci on został wcześniej naznaczony do władzy przez panów naszych sumień. Jesteśmy po prostu za maluczcy, aby rozumieć ten wielki plan, który został gdzieś w tajemnych łomżyńskich księgach zapisany. Co najwyżej gniewajmy się na siebie, za miałkość naszych umysłów i łomżyniackość. Tak więc, więcej pokory i zaufania i proszę sypać na te wasze rozpalone głowy pokutny popiół.

  • googler - niezalogowany 2015-03-02 14:09:58

    @slodka-trucizna: hahaha wpisalem w google grafiki: kwejk typowa mama i znalazło :-)))

  • a nie mówiłem - niezalogowany 2015-03-02 13:01:15

    ...będziecie wołać: Mieciu-komuno! wróć....!!!!

  • Klub samotnych serc - niezalogowany 2015-03-02 12:36:18

    czego chcecie!!!! wszystkie Krystyny to fajne dziewczyny

  • wolf - niezalogowany 2015-03-02 12:30:44

    Mariuszu bo prezydentem Łomży trudno Cię nazwać jak dajesz pracę ludziom z Białegostoku mam nadzieję, że to będzie Twoja pierwsza i ostatnia prezydentura. Nie zasługujesz by być włodarzem Łomży skoro Białystok i rozkazy Jurgiela są dla Ciebie najważniejsze. Szkoda, że okazałeś się takim człowiekiem.

  • CYRKI - niezalogowany 2015-03-02 12:16:27

    TYPOWA MAMA https://i.ytimg.com/vi/ce1gFspkVGc/maxresdefault.jpg

  • slodka-trucizna - niezalogowany 2015-03-02 12:13:20

    Przewodnicząca Rady Nadzorczej jest bohaterka portalu kwejk.pl która nie raz widziałam na memach z cyklu "Typowa mama". CYRK NA KOLKACH!!

  • spostrzegawczy - niezalogowany 2015-03-02 11:14:35

    To to jeszcze nic - poczekajcie na niespodzianki, kto będzie w zarządzie.

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 10:11:43

    Brawo panie prezydencie w zatrudnianiu znajomych po paru miesiącach jest pan lepszy od swojego poprzednika po czterech latach

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 10:06:37

    Kazimierz Gwiazdowski jeszcze nie nominowany ale pewnie prezes tej spółki

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 10:04:10

    Dane firmy: Firma: eRsoft Radosław Żegalski Imie: Radosław Nazwisko: ŻEGALSKI NIP: 7211119960 REGON: 200262432 E-mail: - WWW: - Adres: ul. Leśna 75 - Łomża Kod pocztowy: 18-400 Powiat: powiat Łomża Województwo: PODLASKIE - Polska Data Rejestracji: 2009-04-01 PKD: (PKD 62.01.Z) PKD(nazwa): Działalność związana z oprogramowaniem Informacje dodatkowe: no i ostatni z rady chyba najbardziej anonimowy

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 09:43:21

    Urodziłam się 15 maja 1958 roku w Korycinie woj. Podlaskie. Ukończyłam Szkołę Podstawową Nr 8 i IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. W 1979 r. ukończyłam Pomaturalne Studium Ekonomiczne w Białymstoku uzyskując uprawnienia technika ekonomisty. W 1995 roku ukończyłam dwa kierunki studiów : finanse i bankowość, zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Studia magisterskie z zakresu Zarządzania i marketingu ukończyłam w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie w 1997 r. Dysertację doktorską z zakresu ubezpieczeń gospodarczych obroniłam w 2000 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Uprawnienia Członka Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa decyzją Ministra Finansów uzyskałam w 2008 roku. Praca zawodowa: W 1979 roku rozpoczęłam swoją pierwszą pracę zawodową w Zakładach Odzieżowych „Centrum” w Białymstoku jako referent ds. zbytu. Od 1980 do 1985 roku zatrudniona byłam w Akademii Medycznej Klinice Chirurgii Dziecięcej na stanowisku referenta. W 1985 roku wyjechałam do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie podjęłam pracę w Banku Pekao SA Odział Białystok, w którym pracowałam w okresie od 1987 do 1994 r. na stanowisku inspektora. W 1994 r. rozpoczęłam pracę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na stanowisku Kierownika Wydziału Nauki, Wydawnictw i Kontaktów Międzynarodowych. Od 1995 r. w tej samej uczelni rozpoczęłam dodatkowo pracę w charakterze nauczyciela akademickiego na stanowisku asystenta, gdzie pracowałam do 2001 roku. W okresie od 1998 do 2003 roku prowadziłam własną firmę konsultingową Backiel Center Consulting. Od 2001 do 2003 zatrudniona byłam w Politechnice Białostockiej na Wydziale Zarządzania na stanowisku adiunkta. Jednocześnie od 1997 do 2004 r. pracowałam dodatkowo jako nauczyciel akademicki, początkowo na stanowisku asystenta, a od 2000 r. adiunkta w kilku białostockich uczelniach: Wyższej Szkole Dziennikarskiej, Wyższej Szkole Matematyki i Informatyki Użytkowej, Wyższej Szkole Zarządzania Nieruchomościami, Wyższej Szkole Administracji Publicznej, oraz w Wyższej Szkole Zarządzania Biznesu w Łomży, a także w Wyższej Szkole Zarządzania w suwałkach. Od 2003 r. rozpoczęłam pracę w PZU SA na stanowisku Dyrektora Inspektoratu. W lipcu 2004 roku rozpoczęłam pracę z kolejną firmą ubezpieczeniową, tj. WARTA SA. Współpraca z tą firmą związana była z największymi zmianami restrukturyzacyjnymi w całej historii funkcjonowania tego ubezpieczyciela, a jednocześnie pierwszymi na polskim rynku usług finansowych. Współprace z TUiR WARTA SA rozpoczęłam od stanowiska Dyrektora Finansowego Oddziału Podlaskiego, poprzez kolejne stanowiska: Dyrektora Finansowego (jednocześnie) Oddziału Mazowiecko-Południowego, Dyrektora Finansowego Makroregionu Północno-Wschodniego z siedzibą w Białymstoku, eksperta kierującego Wydziałem ds. Negocjacji Zakupów na rzecz obu spółek WARTA – TUiR oraz TUnŻ w Centrali – Warszawa, doradcy Biura Centralnych Zakupów Grupy Kapitałowej WARTA i Kredyt Bank Grupa KBC Belgia (TUiR WARTA SA, TUnŻ WARTA SA, Kredyt Bank SA, Żagiel KB). Od 2009 do 2012 roku pełniłam funkcje Prezesa Zarządu firmy OLIMP Purchasing Management Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W 2014 roku po powrocie do Białegostoku rozpoczęłam pracę w PZU Życie SA na stanowisku menedżera. W tym też roku postanowiłam włączyć się w życie społeczno- gospodarcze Województwa Podlaskiego podejmując decyzję o kandydowaniu na radną do Sejmiku Województwa Podlaskiego. kobiecina nawet nie wie w jakiej szkole w łomży wykładała o takiej jak podała nie ma

  • xx - niezalogowany 2015-03-02 09:40:11

    Skoro doktorat Włodarz ma już w kieszeni, to czas myśleć o habilitacji, tylko szybko dopóki są jeszcze wolne stanowiska do obsadzenia

  • kubuś - niezalogowany 2015-03-02 09:38:18

    Dr hab. Krzysztof Prokop Adiunkt Specjalność naukowa prawo konstytucyjne Dyżur: poniedziałek 16.00-17.00 s. 213 17 II godz. 18.30 Email: prokop@uwb.edu.pl Doktoranci: Szeweluk Krzysztof Fiedorowicz Łukasz Domoradzki Daniel Markowska Małgorzata Skowyra Jarosław Andrzej Chrzanowski Mariusz Skrzeczyńska Hanna Borkowska-Minko Anna Nieroda Monika Silwonik Emilia No i skończyło dobre zatrudniamy po znajomości

  • k.k. - niezalogowany 2015-03-02 09:23:44

    podobno z konstytucyjnego na UwB

  • k.k - niezalogowany 2015-03-02 09:22:58

    Brawo Panie Paniczu, zatrudnił Pan swojego przełożonego z uczelni

  • pozbawiony złudzeń - niezalogowany 2015-03-02 09:20:57

    dr hab. Prokop - specjalista od prawa konstytucyjnego A to z czego i gdzie pisze doktorat nasz włodarz?

  • głupota ludzka jest bezkresna - niezalogowany 2015-03-02 09:18:50

    Prokop - specjalista od prawa konstytucyjnego. Będzie w radzie nadzorczej podręczniki pisał??? Dramat finansowany z publicznych (naszych) pieniędzy. Przecież nikt z rady nie ma bladego pojęcia o rynku, ani o prowadzeniu podmiotu tego rodzaju. A może właśnie o to chodzi? Dwie pieczenie na jednym ogniu: znajomi mają robotę, a że się nie znają to i przeszkadzać kolejnemu znajomemu prezesowi nie będą. Kiedy ludzie otrzeźwieją?

  • grrealista - niezalogowany 2015-03-02 09:15:44

    xx, przed wyborami było wiadomo jakie zmiany nastąpią, gdy wygra PiS. Czyli jak zwykle - przede wszystkim swoi i igrzyska dla ludu. Tylko naiwni tkwią w błędzie, ze nastąpią zmiany uzdrawiające i polepszające sytuację gospodarczą i rynkową w Łomży.

  • XX - niezalogowany 2015-03-02 09:04:24

    A miało być inaczej, "bez kolesiostwa" a wyszło jak zawsze. Prezydent i jego świta to porażka, ani jednego fachowca, ale za to większość naukowców. "Młodzian" tańczy jak mu grają a PiS gra ,aż miło. Przyszło nowe, młode, szkoda , że nie lepsze.

  • KoL - niezalogowany 2015-03-02 08:18:59

    Do Muzykowej to kolejna DOKTOR z otoczenia Panicza

  • zniesmaczony - niezalogowany 2015-03-02 08:00:10

    Ha, ha. Zapytajcie skąd się wzięła Pani Backiel. Z której partii kandydowała do wyborów samorządowych? Co ma wspólnego z Łomżą i ... gdzie pracuje (raczej: czy pracuje, reszty szczegółów już oszczędzę). Co ma wspólnego z gospodarką odpadami itp.? Branżystów jak widać zabrakło. Chyba, że w gospodarce odpadami (monopol) potrzebujemy speców od marketingu i zarządzania. To co robi nasz włodarz to jawna granda. PiSowska góra pakuje mu tu ludzi aż miło, a ten łyka jak pelikan cegłę. Żenada.

Dodajesz jako: |