:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nowe kilometry Via Baltiki. Otwarto ekspresową obwodnicę

Komunikacja, kilometry Baltiki Otwarto ekspresową obwodnicę - zdjęcie, fotografia
14/04/2019 13:16

Dwujezdniowa i betonowa! Wczoraj otwarto blisko 13-kilometrową obwodnicę Suwałk. To drugi, podlaski fragment międzynarodowego szlaku komunikacyjnego Via Baltica, tj. trasy S61 łączącej kraje nadbałtyckie z zachodnią Europą. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej z programu „Łącząc Europę”.

Droga ekspresowa S61 została wykonana w technologii nawierzchni z betonu cementowego przystosowanej do przyjęcia ruchu ciężkiego. Charakteryzuje się ona wysoką nośnością (11,5 tony na oś), odpornością na odkształcenia oraz niższymi kosztami utrzymania w porównaniu z nawierzchnią asfaltową.

Szlak via Baltica w Polsce wyniesie blisko 320 km.

Trasa ta pełni rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi,
a Polską, i krajami Europy Środkowej. Na terenie Polski przebiega w ciągu drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej, przez Łomżę, do granicy państwa w Budzisku.

Zbudowane zostały już fragmenty o łącznej długości 117 km. W realizacji jest obecnie 201 km, z których udostępniamy niespełna 13-kilometrową obwodnicę Suwałk. Pozostałe fragmenty S61 z wyjątkiem budowanej drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna są na etapie projektowania. Cała trasa ma zostać udostępniona kierowcom do końca 2021 roku.

Zaawansowanie prac dla trasy Via Baltica w Polsce (droga ekspresowa S8 i S61) - mapa odcinków realizacyjnych. Źródło: GDDKIA

lomza

Nowe kilometry Via Baltiki. Otwarto ekspresową obwodnicę komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-14 15:20:48

  "Murem za Nauczycielami"

 • Via Baltica - niezalogowany 2019-04-14 15:24:34

  A na północnym odcinku obwodnicy Łomży do Stawisk nie można karczować lasów, bo zaczął się okres lęgowy. Mało tego firma ciągle musi uzupełniać projekt. To o pół metra za blisko MOP, to serwisówka za bardzo na prawo, do sieć wodociągów i na koniec ornitolog musi zajrzeć na każde drzewko czy przypadkiem ptaszka gniazdka nie ma. Dopiero wtedy będzie można wycinać drzewko po drzewku. Chyba, że czekamy do września, po okresie lęgowym. Firma dawno już by mogła zaczynać ale te procedury zabijają nasze inwestycje. W takiej Holandii są te same przepisy ale tam jakoś w pół roku wszystko jest gotowe do wbicia pierwszej łopaty. Za PO było to samo, za PiSu identycznie. Nic się nie zmieniło. Dalej wszystko wydłużone maksymalnie opieszałością urzędników... Także Panowie Panie dopiero wrzesień, październik inwestycja ruszy. No ale... centralny odcinek obwodnicy będzie nieprzejezdny bo Włosi... Łomżo szykuj się na oddanie obwodnicy i S61 z wąskim gardłem w mieście.

 • gość 2019-04-14 16:15:31

  i jak zwykle problem z Łomżą...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-14 18:08:46

  Może czas gospodarzom miejskim przypomnieć

 • gość 2019-04-14 22:41:57

  Włosi w terminie nie wybudują obwodnicy Łomży, mało tego, jeszcze będą żądać zwiększenia funduszy. Obecnie z firmami Salini, Todini Costruzioni Generali, Toto Costruzioni Generali, Impresa Pizzarotti i Vianini Lavori są same kłopoty. Tylko Salini i Pizzarotti zarządały w sumie 1,2 mld zł dopłat do prowadzonych inwestycji pod groźbą porzucenia budów. Dziwie się że mając tak złe doświadczenia z tymi firmami budowa kluczowego odcinka Via Baltica została oddana Włochom - "tanie mięso to psy jedzą"...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-15 06:38:08

  POPIERAM NAUCZYCIELI

 • gość 2019-04-15 06:39:27

  a ja nie i .... ich

 • gość 2019-04-15 06:46:38

  A to lenie. Jeszcze mają żądania. Jak podpisywali kontrakt to było OK co liczyć ich eksperci nie potrafią . Zawsze przy takich inwestycja musi być próg wyższych kosztów brany pod uwagę itd. Ale widać co to za marna firma. Za to powinni jeszcze kary im dowalić to może się nauczą czegoś.

 • gość 2019-04-15 07:22:06

  konkordat z włochami jest to i robota idzie jak bóg przykazał tylko dlaczego papież lewak utyskuje że nie powinniśmy bać się nachodź ców bo wśród nas są bardzo źli ludzie i przypomina że mafia narodziła się w sercu kościoła właśnie we Włoszech

 • gość 2019-04-15 09:00:44

  Jeśli ktoś jeszcze się łudzi że obwodnica Łomży zostanie szybko wybudowana to niech sobie przypomni jak było z obwodnicą Augustowa.

 • gość 2019-04-15 09:22:09

  Gościu, nie bądź śmieszny z tymi nauczycielami. Broniarz (relikt PRL-u) się świetnie na nich promuje a oni zostaną z ręką w nocniku - gdy będzie niż demograficzny i trzeba będzie redukować...

 • +++ - niezalogowany 2019-04-15 09:52:30

  Dzięki Bogu że Broniarz to relikt PRL-u dzięki temu daje odpór Statolatrii odnawiających oblicze ziemi tej ziemi w duchu kultu kultury apostolstwa narodów umacniającego silne państwo jako alternatywę dla silnej globalizacji od dupy strony kręconej w tym samym duchu imperatora pchającego przed sobą "imperatyw" Hierarchii imperium rzymsko katolickiego wedle zasady DZIEL i RZĄDŹ (łac. divide et impera) – stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach i występowaniu jako rozjemca zwaśnionych stron.... jako "DUSZA TOWARZYSTWA" nie tylko przy okrągłym stole albo przy ustawianiu ustaw ustawianych ustawicznie przez Episkopat z pozycji realizacji praw gwarantowanych konkordatem które realizowało PO+ tak samo skutecznie jak PiS++

 • gość 2019-04-15 11:06:02

  Najgorzej to jest z tym całym ala przewodniczącym Solidarności -Proksą ,wypiął się na nauczycieli. Teraz członkowie wypieli się na Solidarność oddając swoje legitymacje.Tam w tej solidarności to tylko Duda został i te komuchy co bronią pomnik księdza Jankowskiego.

 • gość 2019-04-15 16:16:05

  15% podwyżki PiS dał. 6 lat temu kiedy PO z PSLem dało 15% podwyżki wtedy ZNP siedział cicho, nie strajkowali. Także Proksę trochę rozumiem, bo jednak rząd dał te 15% i dodatkowo 300zł. za wychowawstwo. Wcześniej dali 5% dla miast powyżej 5 tys. mieszkańców, natomiast zabrali dodatek mieszkaniowy dla nauczycieli, którzy pracują w miejscowościach n/n 5 tys. mieszkańców, dlatego te 5% dla nich nie liczę. Suma sumarum Proksa mógł się nie zgodzić wspominając o zabraniu dodatku mieszkaniowego. I gdyby dali za ten dodatek 5% co w sumie zrobiłoby suma sumarum 20% wtedy mógłby się zgodzić na warunki. Broniarz natomiast to cyrkowiec lewactwa. Gdy wprowadzają naukę LGBT+ w większych miastach Polski jakoś ZNPowcy-nauczyciele nie strajkują z tego powodu.

 • prezes_zarządu - niezalogowany 2019-04-15 17:31:41

  Czy już ruszyły prace na "łomzyńskich" odcinkach? Coś mi się zdaje, że szybciej te z białegostka zbudują sobie S19 za którą zabrali się 10 lat później niż wiabaltikę.

 • gość 2019-04-16 09:02:15

  Ja jako pełna wszelakiej wiary kobieta pracująca zapytam z ciekawością niezaspokojoną - Czy jeśli słyszę "Łomża", to musi to znaczyć "impotencja:?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dj & Violino...styl, klasa

Witamy Państwa... Zajmujemy się oprawą muzyczną; wesel, poprawin,eventów firmowych, bankietów, jubileuszy i innych imprez. Praca Dj-a/wodzireja to..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupie auta Osobowe terenowe dostawcze kazda marka kazdy stan, dobrze płacimy za auta w bardzo dobrym stanie, ale kupujemy tez auta do naprawy.


Zobacz ogłoszenie

Usługi elektryczne, automatyka

Wykonujemy instalacje elektryczne, automatykę bramową i inną


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczalnia boxów

Oferujemy naszym klientom możliwość wypożyczenia bagażników szwedzkiej firmy Thule, lidera na rynku producentów bagażników samochodowych...


Zobacz ogłoszenie

PRACA TECHNOLOG - KONSTRUKTOR

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało: * kreowanie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych dla nowych wzorów mebli, * projektowanie..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Witam Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Lakiernika z

Firma zajmująca się renowacją mebli poszukuje lakiernika z doświadczeniem do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Wynagrodzenie na start (pierwsze 3..


Zobacz ogłoszenie

szukam korepetycji z

klasa 1 technikum, najlepiej żeby był to nauczyciel


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w Placówce

Doradca Klienta w Placówce Getin Noble Bank w Łomży Sieć franczyzowa Getin Banku zajmuje ważne miejsce w strategii Getin Noble Banku. Dzięki..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 1.6 Benzyna

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 115 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW - PROFESJONALNE DORADZTWO, PROJEKT, MONTAŻ, SERWIS. Skontaktuj się z nami, wykonamy dla Ciebie wszystkie niezbędne..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAĆ AUTO DZWOŃ MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"