:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Portal mylomza.pl 15/10/2018 19:09

Pierwszy dzwonek w SP7 zabrzmiał we wrześniu 1957 roku. Od tamtej pory minęło już 60 lat. Uroczystość z tej okazji połączono z oficjalnym przecięciem wstęgi w nowoczesnej hali sportowej, która otwiera przed młodzieżą "siódemki" zupełnie nowe możliwości rozwoju zainteresowań. 

Połączenie święta z okazji 60-lecia istnienia placówki z oficjalnym otwarciem nowoczesnej hali sportowej spowodowało, że ten dzień był bezprecedensowym wydarzeniem w historii szkoły. Wyświetlony został przygotowany z tej okazji film, dzięki któremu mogliśmy poznać "siódemkę" nie tylko w wydaniu teraźniejszym ale także przeszłym gdyż swoimi wspomnieniami podzielili się również jej absolwenci i osoby związane ze szkołą. Uczniowie przygotowali bogatą część artystyczną, nawiązując w niej m.in. do 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.

To uczniowie rozwinęli biało-czerwoną wstęgę, której przecięcie było oficjalnym otwarciem nowej hali sportowej. Jej budowa kosztowała ponad 7 milionów złotych. Hala ma imponujących rozmiarów podłogę: 45 metrów długości i 25,5 metra szerokości.

- Jest to ogromna szansa dla szkoły, mamy nadzieję na rozwój różnych dyscyplin sportowych - mówi dyrektor SP7 Iwona Erynk-Cichowicz. - Marzymy o tym, żeby wychować przyszłych mistrzów olimpijskich - dodaje.

Zalety nowej sali wymienia wicedyrektor szkoły Kamil Konopka. Jego zdaniem, nowy obiekt to nowe możliwości, gdyż przystosowany jest on do absolutne wszystkich gier zespołowych takich jak futsal, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka oraz tenis zarówno w formie deblowej jak i singlowej.

- Sala przy naszej siódemce dostaje teraz nowe możliwości w porównaniu z tamtą starą malutką, która też wtedy była obiektem na miarę województwa, no oczywiście w tamtej nie dało się uprawiać gier zespołowych, w tej jak najbardziej, absolutnie wszystkie - mówi Kamil Konopka.

- Pamiętam kadencję w której wspólnie z panią poseł Krynicką wspieraliśmy tą niezwykle cenną inicjatywę i dzisiaj jestem dumny z tego, że na koniec mojej kadencji ta inwestycja zostaje oddana do użytkowania - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Zdaniem Mariusza Chrzanowskiego, samorząd powinien podejmować odpowiednie kroki, żeby takich hal było jak najwięcej. W najbliższych latach powstaną kolejne takie obiekty w szkołach podstawowych nr 2,4 oraz 5.

Jako swoje "dziecko" salę przy SP7 określa poseł Bernadeta Krynicka, która aktywnie włączyła się w inicjatywę jej budowy gdy zasiadała jeszcze w miejskiej radzie. Pomysł na budowę hali zrodził się jeszcze w 2010 roku.

- W kampanii wyborczej, jednym z najważniejszych punktów moich działań w przyszłej radzie była budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 7. - mówi poseł Bernadeta Krynicka. - Trzeba było iść do Sejmu aby zdobyć środki, dofinansowanie na wybudowanie tej sali gimnastycznej - dodaje.

Podczas uroczystości, liczne grono zaproszonych gości zostało wyróżnionych statuetkami "Przyjaciel Siódemki". Wśród nich, znaleźli się m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i łomżyńskich wyższych uczelni oraz wiele innych osób, które mogą posługiwać się teraz mianem "Przyjaciela" Szkoły Podstawowej nr 7.

lomza

Nowoczesna sala sportowa na 60-lecie SP7 [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • uks - niezalogowany 2018-10-16 19:26:00

    Skończy się prym SP9 i SP10. Bo mieli pełnowymiarowe hale sportowe to cwaniaki.

  • Asd - niezalogowany 2018-10-16 19:06:13

    Ksiądz Godlewski przyszedl zobaczyć na jakiej sali będą cwiczyly jego dzieci?
    Poza tym nie powinien on być proboszczem, nawet księdzem.
    Człowiek bez szacunku do bliźniego, do kogo kolwiek. Brak jakiej kolwiek ogłady, o bardzo niskie, wręcz znikomej kulturze osobistej.
    Znam mnóstwo osób i sam jestem w ich gronie, osob ktore chcac uzyskać od tego pożal się księdza informacji czy też np zaświadczenia spotkały się z mega chamstwem ze strony duchownego.
    Ogólnie to ciśnijcie mu jak się na was wyzywa. Jak nie wylapal mało w zeby to zmienił do mnie podejście.

  • PIEKNA - niezalogowany 2018-10-16 11:02:52

    SUPER SPOT !!!!!!!
    NASZA ŁOMŻA PIĘKNA.
    BRAWO PREZYDENCIE

  • DDI - niezalogowany 2018-10-16 10:16:56

    NASZ PREZYDENT https://youtu.be/-bk8KuhCTmA

  • precz z nierobami - niezalogowany 2018-10-16 09:49:48

    A co robił tam nierób Kołak????
    Co, 3 interpelacje przez 3 lata ! Będzie wypad z fotela za rok, nie damy się więcej na pana nabrać !
    A jego kandydatka nie lepsza, spotkania towarzyskie w godzinach pracy, lans i kawka, a teraz tytan, bzdura, raczej Tytanic co niedlugo zatonie..........

  • Dariusz Masłow - niezalogowany 2018-10-16 01:04:37

    UWAŻAJ BABO NA SWOJE POLITYCZNE PARCIE BO BĘDZIESZ MIAŁA ZA CHWILĘ POWAŻNE ZAPARCIEEE

  • Muzykka jako Judasz - Iskariot - niezalogowany 2018-10-16 00:59:11

    albo w roli największego zdrajcy w historii "Łomszy" Judasza-Iskariota- Muzyk


    "Judasz Iskariota



    Największy zdrajca w historii - to właśnie Judasz Iskariota, który zdradził Jezusa Chrystusa - składając bodaj najsłynniejszy pocałunek, na jego policzku. Według Ewangelii miał to zrobić z chciwości w zamian za 30 srebrników.

    Co ciekawe, każda kolejna Ewangelia stawia Judasza w coraz gorszym świetle. I tak oto z w miarę normalnego człowieka, który miał swoje ludzkie słabości oraz, który zbłądził, Judasz przekształcał się w coraz większego degenerata i złoczyńcę, by wreszcie wyryć się w naszej świadomości, jako najbardziej plugawa postać w historii."

  • JarosławK - niezalogowany 2018-10-16 00:53:09

    w roli asystentki biskupa hi hi

  • Kukiz - niezalogowany 2018-10-16 00:24:54

    W jakim charakterze bierze udział w spotkaniu p. MUZYK ? Jeśli jako były zastępca prezydenta, to brakuje obecności np. Dobosza, Sroczyńskiego, że nie wspomnę o Brzezińskim czy Czerniawskim...
    A jeśli występuje jako kandydat, to gdzie są pozostali pretendenci ... ?
    ZDRAJCZYNI !

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-15 23:45:47

    Rewelacyjne pióro ! Rewelacyjny blog o łomżyńskiej polityce!

    https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • Bóg jeszcze was oceni - niezalogowany 2018-10-15 22:39:21

    Łomża nie ma najmniejszych wątpliwości, że kandydatka nie jest czymś więcej niż pionkiem w grze z ulicy Sezamkowej

  • Hańba - niezalogowany 2018-10-15 22:35:49

    Muzyk ma przegrana w kieszeni chociazby na fakt, ze szefem jej sztabu jest Kolak. On wie jak sie przegrywa wybory prezydenckie bo przegral juz je kilka razy.


    Posłuszna Agness, Purpurowy, Kolak, Zielina jak wy mozecie patrzec sobie w lustro prosto w twarz ?Nikt kto rzeczywiscie jest prawy i sprawiedliwy, po tym wszystkim co wy uczyniliscie jednemu czlowiekowi - prezydentowi w imie wladzy, kasy i zazdrosci, nie bylby w stanie patrzec sobie w twarz..

  • Hańba - niezalogowany 2018-10-15 22:32:17

    Z początkiem kwietnia /5.04/ 2017 r. Łomżyńskie Forum Samorządowe na swojej stronie internetowej opublikowało zapytanie dotyczące świadczenia usługi przedstawionej na wstępie, przy tym zaznaczyć trzeba, że przedmiot zamówienia składał się z dwóch części. W Protokole „z wyboru wykonawcy według zasady konkurencyjności” /tak zapisano w nagłówku/ z dn. 15.04.2017 r. sygnowanym podpisami Dyrektor Anny Mierzejewskiej i Prezes Zarządu Agnieszki Muzyk, stoi, że oferta została przesłana do 4 potencjalnych możliwych wykonawców: Moniki D. – prywatnie żony wicedyrektora biura ŁFS /powróciła do swojego panieńskiego nazwiska/; Bogusławy D-K. – współpracującej z wicedyrektorem biura ŁFS w ramach Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych w Łomży; Karoliny P. – współpracującej z wicedyrektorem ŁFS w ramach Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych w Łomży; Weroniki M. – współpracowała z wicedyrektorem biura ŁFS w ROEFS w Łomży w ramach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży, pracownik UM Łomży, podległa służbowo p. Annie Mierzejewskiej.

  • Jak chcesz żyć? Nie pozwól żeb - niezalogowany 2018-10-15 21:20:04

    TYLKO ZAREMBA! Jedyny mądry i doświadczony!

  • Żona rolnika - niezalogowany 2018-10-15 21:07:29

    Dosyć tego lansu, do roboty. Nie po to was wybieraliśmy, żebyście w godzinach pracy szlajali się po imprezach. Róbcie te swoje pokropki po 17 i bawcie się rozsądnie, bo o 7,30 chcę was widzieć w pracy. A pani posłanka to chyba przy Mateuszku siedziała, bo zaraziła się wirusem "to wszystko ja zrobiłam" pokory trochę babo.

  • Bóg jeszcze was ocenifff - niezalogowany 2018-10-15 21:02:37

    Łomża nie ma najmniejszych wątpliwości, że kandydatka jest czymś więcej niż pionkiem w grze z ulicy Sezamkowej

  • Zenon Pil - niezalogowany 2018-10-15 21:00:16

    kandydatka jest przyjaciółką Duchovvnego w purpurze, a purpurowy zna sie z toruńską mafią i sobie wymyślił ze wystawi kandydatke co by latwiej z tylnego fotela sterowac miastem

  • Brak zgody na oszustwa - niezalogowany 2018-10-15 20:53:03

    Pogonic Mizykę
    Oszukiwała prezydenta - jaką mamy gwarancję, że nie oszuka nas wyborców?

  • sprawiedliwy - niezalogowany 2018-10-15 20:50:58

    Pani AGNIESZKO. jest pani dziś symbolem zdrady i najgorszego z możliwych zachowań człowieka wobec człowieka. Brzydzę się panią! i wielu mieszkańców Łomży także.

  • co za tupet - niezalogowany 2018-10-15 20:42:56

    Ja pier&%$lę, ten babsztyl w czerwonym ma taaaakie parcie na stołek. Uważaj pijawko bo jest parcie parcie i zaraz bedzie zaparcie

    nawet w czerwonym wyglada jak siedem nieszcześc a moze ta czerwien amore dla Purpurowego ???

  • czerwony wiewiór - niezalogowany 2018-10-15 20:37:13

    Hanba dla PiSu kim ty jesteś żeby startować ??? Kaczyński popełnił błąd i już o tym wie a niebawem się przekona że to Chrzanowski ma poparcie społeczeństwa. Będą go przepraszać jeszcze?

  • PATRIOTA - niezalogowany 2018-10-15 20:36:05

    CHRZANOWSKI JEDYNY NA PREZYDENTA.

  • jak mogłes Kaczorze?????? - niezalogowany 2018-10-15 20:11:35

    Do Łomży dotarła toruńska mafia i podzieliła PIS gdzie jest prezes? Odwagi prezesie, wreszcie wypada postawić się Rydzykowi

  • pirat drogowy - niezalogowany 2018-10-15 20:07:09

    Nierób Kołak

    3 interpelacje złożył przez 3 lata pogonić nieroba

  • byle nie panna - niezalogowany 2018-10-15 20:05:33

    Jak ma wyglądać ten kraj skoro promuje się zdrajców i tak dwulicowe osoby!!!!!!
    Wstyd mi za partię którą zawsze popierałem...

  • vvvggg - niezalogowany 2018-10-15 20:03:56

    transport muzykalnych ulotek uprawiali ?

  • wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-10-15 20:03:08

    Życzę zwycięstwa. Łomża za Pana rządów rozkwita i ten dobry czas trzeba kontynuować

  • do psychiatryka z klakiery rat - niezalogowany 2018-10-15 20:02:48

    ale posrany grubo jest ten ratuszowy klakier
    siedzi i wymyśla nowe role
    za komuny byłby wiodącym aparatczykiem ze specjalizacją patologie społeczne
    czego się nie zrobi za pare złotych co popaprańcu.

    a dzisiaj słońce pięknie zachodziło dzięki naszemu wspaniałemu wodzowi Chrzanowskiemu, fajne co?

  • pirat drogowy - niezalogowany 2018-10-15 20:02:20

    kto z panem jechał podczas ostatniego zatrzymania przez policję?? jaka to wyzsza konieczność nastąpiła???

  • pirat drogowy - niezalogowany 2018-10-15 20:00:21

    Kołak to mściwe stworzenie, dołki dosłownie pod każdym kopie, dość pańskiego nieróbstwa w sejmie. 3 interpelacje napisane przez 3 lata ?? to skandal za co bierzesz nasze pieniądze??

  • pirat drogowy - niezalogowany 2018-10-15 19:56:59

    Panie Kołakowski, co z bronią, którą pan zgubił ?? Co z prawkiem się stało ??? Zejdź na ziemię zamiecione pod dywan?

  • grażyna grażyna - niezalogowany 2018-10-15 19:56:12

    Pani Joanno ja miałam okazję rozmawiać z Muzyk. Nie polecam. Nikt mnie tak nie potraktował teraz jednak to ja mogę coś zrobić. Po prostu oddam głos na Chrzanowskiego. Bo ta kobieta nie jest ideałem delikatnie mówiąc i to bardzo delikatnie.

  • pirat drogowy - niezalogowany 2018-10-15 19:53:11

    a co tam robił ten nierób Kołakowski, 3 interpelacje przez 3 lata napisał. pirat drogowy

  • Joanna W. - niezalogowany 2018-10-15 19:52:21

    Chrzanowski przywrócił mi nadzieję w to że na fotelu prezydenta może zasiadać osoba, która doskonale rozumie potrzeby mieszkańców i która w żaden sposób nie wywyższa się ponad zwykłego mieszkańca. Miałam przyjemność rozmawiać z prezydentem osobiście i muszę powiedzieć że tak miłego człowieka, który z troską patrzy na los drugiego człowieka to jeszcze nie spotkałam. Dziękuje Panie Prezydencie jest Pan uczciwym człowiekiem i myślę że prawda zwycięży. Szkoda że na świecie jest tylu ludzi którzy próbują niszczyć takich ludzi jak Pan. Proszę się nie przejmować prawda zwycięży a fałszywi ludzie którzy dziś Pana atakują wymyślając durne przyczyny przegrają. Mocno trzymam za Pana kciuki. Jest Pan wspaniałym, szlachetnym człowiekiem a tylko tacy ludzie mogą dobrze wypełniać obowiązki służby mieszkańcom miasta

  • Rodzice sp7 - niezalogowany 2018-10-15 19:48:35

    Supwr.,ze powstała hala sportowa. My rodzice szkoły jesteśmy wdzięczni prezydentowi. Dzięki tej inwestucji nasze dzieci będą rozwijac sie sportowo. Tyle lat czekaliśmy i sie doczekaliśmy. Dziekujemy prezydencie, ma pan nasze głosy

  • real - niezalogowany 2018-10-15 19:41:46

    Sukces - jak widać - ma wielu rodziców, tylko klęska jest sierotą.

  • Alex. - niezalogowany 2018-10-15 19:40:33

    Poseł Kołakowski ma nietęgą minę czyżby fatalne sondaże?

  • lewa surowa - niezalogowany 2018-10-15 19:38:40

    Obecna kadencja zbliża się nieuchronnie ku końcowi. Muszę powiedzieć że z pewnymi obawami patrzyłam na fakt, że Chrzanowski tj. tak młody człowiek zasiadł na fotelu prezydenta. Muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczona tym jak ten człowiek sprawują swoją funkcję. Zrobił bardzo dużo dobrego i widać jest dobrze przygotowany merytorycznie. Jednym słowem Pan Chrzanowski sie sprawdził

Dodajesz jako: |