:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nowogród: Nowy wóz zastąpił starego Jelcza [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 11/10/2019 18:54

Ma zbiornik na 4,5 tys. litrów wody i zastąpił 35-letniego ciężkiego Jelcza. Mowa o nowym średnim wozie ratowniczo-gaśniczym, który trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie. Kilkanaście godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej Jarosław Zieliński zdążył przekazać jeszcze wóz dla OSP Konarzyce.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do strażaków z OSP Nowogród, zastąpił starego i wysłużonego Jelcza

 - Muszę przyznać, że prowadzi się bardzo dobrze, bo miałem okazję sam osobiście przyjechać tym samochodem z Kielc - mówi burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka, który również jest strażakiem ochotnikiem. - Z poprzednim Jelczem zdarzały nam się coraz częściej problemy z pneumatyką, oczywiście utrudniało to również często wyjazd, więc musieliśmy na bieżąco codziennie monitorować, czy na pewno wszystko jest sprawne, czy auto jest gotowe do działań.

Jak przekazuje burmistrz, strażacy ochotnicy jeżdżą do wszelkich zdarzeń drogowych, pożarów, a nawet do zdarzeń, gdzie w danym momencie nie można zadysponować karetki. W przyszłości  będzie trzeba pomyśleć o zakupie motorówki. - Na pewno będziemy myśleć o tym, żeby z czasem zakupić łódź, pewnie samochód do ciągnięcia łodzi - mówi burmistrz.

Strażacy chcieliby odświeżyć też obiekt, ale póki co trzeba doposażyć nowo uzyskanego MAN'a.  Koszt pojazdu to 874 530 zł: 100 tysięcy złotych pochodzi z dotacji KSRG, 225 tys. zł z dotacji N/WFOŚiGW, a 549 530 zł to pożyczka z WFOŚiGW zaciągnięta przez gminę.

W dzisiejszej uroczystości przekazania i poświęcenia nowego wozu tradycyjnie wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński,  szef podlaskiej straży pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt, a nawet szef podlaskiej policji nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

Kilkanaście godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej Jarosław Zieliński zdążył przekazać jeszcze drugi, nieco mniejszy wóz dla OSP Konarzyce.

 

lomza

Nowogród: Nowy wóz zastąpił starego Jelcza [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Nowogrodzianin - niezalogowany 2019-10-11 19:31:34

    Taaa, a kilka dni temu przed 21 dobrze było wyc. Pan burmistrz i cała jego klika moze wszystko. Mielk gdzies, ze male dzieci o tej porze spia. Włączali syreny alarmowe dwa razy, jeździli wozami na sygnalach. Człowiek slyszy syrenę to czuje strach, ze cos sie dzieje, ale nie w nowogrodzie. Tu rzadzi sie swoimi prawami, a niektórzy mu przyklaskuja. Od kiedy mozna uzywac syren alarmowych dla zabawy, bo woz przyjechal? A mi tez jak wjade wlaczycie syreny kochani strazacy? :)

  • gość 2019-10-11 19:51:01

    gmina się zadłuża na 550 000 a zielińskiemu klaszcza. za co te brawa? to gmina kupiła wóz a nie zieliński

  • Elwira - niezalogowany 2019-10-11 19:57:25

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 21:49:46

    Cześć Elwira
    Jeśli chcesz poznać normalnego faceta, to po wyborach.
    Aaa ha ha!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 21:59:54

    A ty elwira to nie od banasia jesteś?

  • gość 2019-10-11 23:05:45

    Dziękują , biją brawa … klika pis.dolizów...

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-12 07:34:34

    Człowiek słyszy syrenę to czuje strach gdy żona wraca do domu i bije po głowie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 07:46:06

    Inne byłyby komentarze gdyby kogoś z was dyskutanci dotknęło nieszczęście. Brawo Rada wiecie w co inwestować. Życzę żebyście musieli go dzielni ochotnicy jak najmniej używać.

  • OSP - niezalogowany 2019-10-12 11:25:35

    Jak cie praca w ręce parzy to rzuć prace idz do STRAŻY.

  • gość 2019-10-12 16:26:42

    Ciągle te same gęby...rzygać się chce...i ksiądz R.K. (łomżyński celebryta)...cała akcja z nowym wozem tuż przed wyborami...przypadek? Szczególnie jedna fotka nowego pojazdu z bilbordem pana Z. w tle...albo odwrotnie.

  • Z.K. - niezalogowany 2019-10-12 17:45:40

    Wypuścić KOZIOŁKAAA !!!

  • Kalinaaa - niezalogowany 2019-10-12 17:48:03

    Bravooo

  • KAZIK K. - niezalogowany 2019-10-12 17:49:36

    Ziemowit NOWOGRÓD ...

  • 123 - niezalogowany 2019-10-12 17:50:44

    Love Samantaaa ...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 20:51:28

    Szkoda że nie wymieniono starego Stara na nowego.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 20:52:40

    A raczej Jelcza na Jelcza.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 00:24:30

    Radzę przenieść się do wielkiego miasta tu rzadko spotyka się tych samych ludzi.W Nowogrodzie rzeczywiście Wszyscy znajomi,aż miło. Pozdrawiam Nowogrodzian.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 00:26:00

    Radzę przenieść się do wielkiego miasta tu rzadko spotyka się tych samych ludzi.W Nowogrodzie rzeczywiście Wszyscy znajomi,aż miło. Pozdrawiam Nowogrodzian.

  • gość 2019-10-13 17:33:00

    3

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-10-14 07:21:11

    a dlaczego te samochody dla OSP kosztują po 900.000 , przecież Polska Grupa Zbrojeniowa zbudowała by je po 500.000 !

  • kabotyni - niezalogowany 2019-10-14 22:13:00

    no właśnie dlaczego Polska Grupa Zbrojeniowa nie robi tanich i mocnych samochodów dla Straży ? samochód strażacki to powinien ściany burzyć , a " tirem " to mogą po asfalcie jeżdżić

  • gość 2019-10-15 08:04:34

    @ poseł Jarosław Zieliński

    co nauczyciel wie o ekonomi , żeby płacić 900.000 za samochody dla OSP ?

Dodajesz jako: |