:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

O Walizce mówi się już nawet w sejmie! [VIDEO]

Sztuka, Walizce mówi nawet sejmie! [VIDEO] - zdjęcie, fotografia
07/06/2018 09:32

Podczas swojego wtorkowego przemówienia nie szczędziła pochlebnych słów o 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka. Prosto z sejmowej trybuny Poseł Bernadeta Krynicka chwaliła łomżyńskie wydarzenie.

Udostępniamy przemówienie pochodzącej z Łomży poseł w całości:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! W dniach 6-9 czerwca Teatr Lalki i Aktora w Łomży wraz z samym miastem obchodzącym jubileusz 600 lat nadania praw miejskich będzie gospodarzem XXXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ˝Walizka˝. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie, o ugruntowanej pozycji i renomie wśród grup teatralnych na całym świecie. Należy do najstarszych festiwali teatralnych w Polsce i jest jednym z najbardziej prestiżowych w Europie Środkowej. Podczas 30 edycji w festiwalu wzięło udział ponad 350 teatrów z 50 krajów - od Japonii i Nowej Zelandii po Argentynę i Stany Zjednoczone. Jest miejscem rozpowszechniania nowych trendów w teatrze i wymiany doświadczeń. ˝Walizka˝ i łomżyński teatr są dumą miasta.

    Nie można przecenić marketingowego znaczenia festiwalu dla Łomży i regionu. Goście festiwalu mają okazję poznać walory turystyczne Podlasia, wyśmienitą regionalną kuchnię i serdeczność mieszkańców. To jedna z wartości dodanych festiwalu, która już procentuje i również w przyszłości będzie przysparzać mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorcom wielu korzyści. Inną, moim zdaniem równie ważną, jest wpływ festiwalu, jeśli chodzi o wzbogacanie wartości humanistycznych i kulturotwórczych. Przez 4 dni widzowie mogą obcować z teatrem, co wzmaga ich wrażliwość, otwiera horyzonty i rozwija duchowo.

    Serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Jarosławowi Antonikowi i wszystkim pracownikom teatru za pracę włożoną w organizację festiwalu. Jeszcze raz gratuluję zdobycia przez Teatr Lalki i Aktora tytułu Podlaskiej Marki Roku w kategorii kultura. Nagroda potwierdza renomę, jaką cieszy się łomżyński teatr. Panu prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu dziękuję za wsparcie i pomoc udzielone organizatorom. Słowa wdzięczności kieruję do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz województwa podlaskiego za wsparcie finansowe i objęcie festiwalu patronatem, a także do sponsorów, dzięki którym możliwa jest kolejna, bogatsza edycja festiwalu. Wszystkim reżyserom, aktorom, scenografom, muzykom niezmiernie dziękuję za przybycie do Łomży. Życzę, byście wyjeżdżali z Łomży bogatsi o niezapomniane wrażenia i z przyjemnością do nas wracali. Dziękuję bardzo. 

lomza

O Walizce mówi się już nawet w sejmie! [VIDEO] komentarze opinie

  • Bogda - niezalogowany 2018-06-08 09:44:26

    Seba, o WALIZCE można było usłyszeć w Wawie 2x. Ja przynajmniej nie dotarłam do innych relacji. Za każdym razem mówiła o tym Krynicka. Zwrócił na to uwagę dyr. TLiA podczas otwarcia festiwalu. Nie rozumiem jak łomżyniacy mogą robić jej z tego tytułu wyrzuty. Jestem pewna, że jakby Benia o tym nie powiedziała, też by było źle. Promocja miasta, a w tym wypadku i festiwalu, powinna być jedną z głównych funkcji naszych parlamentarzystów, bez względu na opcję polit. jaką reprezentują.

  • Enej - niezalogowany 2018-06-08 09:04:29

    Niech ona robi wszystko w tym sejmie i nie tylko, co chce i z kim chce, włącznie ze swoimi minami i groźnym pomrukiwaniem odbytnicą w wiadomych kierunkach ale niech się nie wypowiada na litość boską. Mowy naszej żal.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-08 09:01:21

    A koleżankom pielęgniarkom ze szpitala to jakieś podwyżki załatwiła? Może chociaż pani Bienia wspiera je w ich słusznych postulatach? Już nie za długo sama tam wróci z sali sejmowej na salę szpitalną.

  • NIGDY WIECEJ MUZYK !!!!!!!!!NI - niezalogowany 2018-06-08 08:23:53

    PANI AGNIESZKO!!!! WSTYDU PANI NIE MA CHODZIC PO SZMATLAWCACH I TLUMACZYC SIE ZE SWOICH BLEDOW W PRACY??? GDZIE PANI BYLA WCZESNIEJ??? MOZE TRZEBA BYLO ROZMAWIAC WIECEJ Z PREZYDENTEM NIZ Z BISKUPEM???? SPRAWA OSWIATY!!!! DLACZEGO UMORZYLA PANI TYLE PIENIEDZY !!!! DLA EDUKATORA???? TE PIENIADZE NALEZALY SIE MIASTU!!!! JEST TO KARYGODNE NIE DOPATRZENIE!!! NIECH PANI SIE MODLI ZEBY TAM DRUGIEGO DNA NIE BYLO BO ZE KORZYSCI Z TEGO MA EDUKATOR TO WIADOMO, CIEKAWE TYLKO CZY KTOS JESZCZE??? PO DRUGIE POMNIK!!!! TEGO POMNIKA NIE MA PRZEZ PANIA PANI AGNIESZKO MUZYK!!!! TAK PRZEZ PANIA W LOMZY NA 600 LECIE NIE MA POMNIKA!!! PRZEZ PANI NIEPOCHAMOWANE WYCHODZENIE PRZED SZEREG W SWIATLA REFLEKTOROW!!! POKAZALA PANI POMNIK W SWOIM GABINECIE ZANIM PRZETARG ZOSTAL ROZTRZYGNIETY!!! KAZDY MYSLACY CZLOWIEK WIE ZE TAKIE INFORMACJE SA POUFNE DO MOMENTU ROZTRZYGNIECIA. JEST PANI NIEKOMPETENTNA I NIE NADAWALA SIE NA TO STANOWISKO GDZIE TRZEBA PONOSIC ODPOWIEDZIALNOSC A NIE NAROBIC BAJZLU JAK Z OSWIATA I POMNIKIEM A TERAZ MIEC CZELNOSC W SZMATLAWCACH OBARCZAC WINA PREZYDENTA. JEST PANI SKONCZONA!!!!!!

  • JFK - niezalogowany 2018-06-07 21:29:24

    dajcie spokój dziewczynie...nie ma lekko już dziś, a jak przestanie być posłem nikt jej w sklepie nie obsłuży...

  • himi - niezalogowany 2018-06-07 20:13:36

    Pani Poseł ma sporo wystąpień, na temat co się dzieje w Łomży.Mówiła o dniu strażaka, o stuleciu zgromadzenia sióstr Benedyktynek i o festiwalu walizka, szkoda tylko, że podczas ćwiczenia czytania z kartki na sali obrad prawie nikogo nie było, jedna wielka ściema i bicie politycznej piany!

  • real - niezalogowany 2018-06-07 18:12:56

    Nic dziwnego, że chwali, bo to teatrzyki na jej poziomie i przynajmniej rozumie o czym tam mówią.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-07 13:00:31

    Niech następnym razem wspomni o toy toyach przy parkingu i możliwości swobodnego oddania moczu na gruntach miejskich.

  • poldek - niezalogowany 2018-06-07 12:42:40

    Zapomniała jeszcze dodać, że za tydzień będzie koncert Perfectu!

  • Seba - niezalogowany 2018-06-07 12:33:49

    XXXI edycja Walizki - ile razy ktoś przez ten czas mówił o tym w sejmie??

  • podatki - niezalogowany 2018-06-07 12:15:41

    Przypomnę, że głosowała przeciwko podniesieniu kwoty wolnej od podatku.

  • Wstydźcie się łomżyniaczki - niezalogowany 2018-06-07 12:10:14

    To przemówienie chyba miało być na otwarcie walizki nie do sejmu.. wstyd

  • Gudhsy - niezalogowany 2018-06-07 12:02:43

    Jestem dumny że mam takiego wyrazistego posła z naszego miasta. Bardzo dobrze !!!! Super wypowiedź

  • czytelnik - niezalogowany 2018-06-07 11:47:16

    Mogla by ta Pani juz skonczyc z osmieszaniem Lomzy i wstyd sie bedzie czlowiekowi przyznac ze mieszka w Lomzy

  • mała czarna - niezalogowany 2018-06-07 11:04:43

    Benia musisz poćwiczyć dykcję. I nie ubieraj się na czerwono, nie pasuje Ci.

  • enej - niezalogowany 2018-06-07 10:53:54

    w sumie to jako poślica to marna ale chociaż raz coś powiedziała mądrego i z klasą.

  • motor22 - niezalogowany 2018-06-07 10:39:36

    Wspaniała poseł aby tak dalej a wyklęty do spowiedzi.

  • Posejdon - niezalogowany 2018-06-07 10:18:03

    Dziękujemy Pani Bernardetto za promocję kultury w naszym mieście. Że właśnie w taki sposób jako poseł pani prowadzi retorykę na mównicy. To bardzo ważne że posłanka z naszego miasta Realnie wspiera to co istotne w mieście. Może to i nie w temacie ale za osy też dziękujemy, wszak to pani wspierała.

  • 4lomza cenzuruje - niezalogowany 2018-06-07 10:00:30

    Re: Czy Prawdziwy powód odwołania Muzyk został ujawniony przez Naczelnika oświaty Piechocińskiego? Autor: -speech (---.unknown.vectranet.pl) Data: 07-06-18 11:13 TROLLu , Masz już dziś skasowane dwa tematy , które założyłeś, chcesz mieć skasowany i ten , oraz zablokowane konto ? :)))))))

  • wyklęty - niezalogowany 2018-06-07 09:59:08

    niech idzie w pizdu