:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Od dziś w Nowogrodzie stacjonuje karetka [VIDEO i FOTO]

Newsy, dziś Nowogrodzie stacjonuje karetka [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 01/10/2018 13:32

O północy swój pierwszy, oficjalny dyżur rozpoczął zespół ratownictwa medycznego pogotowia ratunkowego w Nowogrodzie. Od dzisiaj karetka pogotowia wraz z zespołem stacjonuje na stałe w mieście, skąd będzie dysponowana do potrzebujących z terenów gminy Nowogród oraz obszarów ją okalających.

- W Nowogrodzie został dzisiaj uruchomiony dodatkowy zespół ratownictwa medycznego. Jest to zespół podstawowy, w składzie dwóch ratowników medycznych, który jako pierwszy będzie dysponowany na miejsce zdarzenia na terenie gminy i miasta Nowogród, Zbójna, Miastkowo. Jak również będzie dysponowany na teren gminy Śniadowo, czy też na teren powiatu kolneńskiego, graniczący z naszymi gminami, jeżeli czas dotarcia będzie krótszy niż zespołu kolneńskiego – mówi dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Hanna Waniewska.

Dzięki pozyskaniu karetki pogotowia będzie można szybciej dotrzeć po poszkodowanych osób, co ułatwi niesienie pomocy osobom potrzebującym przede wszystkim z gmin Nowogród, Zbójna, Miastkowo. Do tej pory Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży była dysponentem dwunastu zespołów ratownictwa medycznego na terenie powiatu łomżyńskiego.

- Wojewoda podlaski uwzględnił w planie zespół, tutaj w Nowogrodzie. Plan został w piątek, w ubiegłym tygodniu zatwierdzony przez ministra zdrowia i dzisiaj od godziny 00:00 zespół ratownictwa medycznego funkcjonuje tutaj na terenie miasta Nowogród i tych gmin, o których mówiliśmy – mówi szefująca Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Hanna Waniewska.

Burmistrz i rada miasta Nowogrodu na prezentacji i poświęceniu nowego sprzętu medycznego o godz. 12.00 zadeklarowali, że poprawiony zostanie także teren przy wyjeździe karetki oraz parking przy poradni lekarza rodzinnego.

- Sprzęt medyczny się starzeje, ambulanse się starzeją i trzeba ten sprzęt i tabor samochodowy wymieniać, także pan burmistrz i rada miejska Nowogrodu zadeklarowały się, że udzielą nam dotacji w wysokości 10 tys. zł do zakupu sprzętu medycznego, oraz zadeklarowały się, że będziemy dalej dobrze współpracować w przyszłości - mówi dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Hanna Waniewska.

lomza

Od dziś w Nowogrodzie stacjonuje karetka [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • ... - niezalogowany 2018-10-02 22:33:27

    @ ks.Kubeł

    tak się zastanów przed spowiedzią ROBIĄC NAD SOBĄ ZNAK KRZYŻA (czujesz nad sobą ten egzorcyzm?) czy ...


    ... nasi Ojcowie i nasze Matki

    na pokaz bezbożną w sercu pobożną komunę nawróciły na kapitalizm w sercu bezbożny na pokaz pobożny by tacy skorumpowani egzorcyści przy krzyżu świętym na modlitwie gorliwi jak poganie mogli przy świątyni robić to do czego świątynia wcale nie jest potrzebna ?

    ps

    ks.Stefanek produkcie faryzejskiej klątwy biblijnego węża powiedz dlaczego resztę ma za was zrobić Jezus i dlaczego ta reszta jest większa od tego co uczyniliście ? Czyż to czego nie nieuczynienie z rozmysłem nie jest zuchwałym zaniedbaniem - takim waszym grzechem przeciw duchowi bożemu ?

  • powrót do 3ech Mędrców nawruce - niezalogowany 2018-10-02 21:28:41

    @ Student1

    on go nie broni w ich języku on go pewnie ratuje przed ... ?

    za komuny lewackie pogotowie było wszędzie nawet dentysta był w szkołach na stałe a wojewódzka kolumna transportu sanitarnego nie klęczała przed ZAZDROSNYM kolosem z marmurowym sercem (ołtarzem) ofiarnym WIELKIEGO OSKARŻYCIELA przy którym stała dzwonnica z cymbałem brzmiącym im. JPII

  • "Część tej tragicznej historii - niezalogowany 2018-10-02 21:14:02

    @ Rodzina

    ks.Kubeł ssie z różnych źródeł Judasz też ssał z różnych źródeł nożna by powiedzieć co najmniej dwom panom służył ssąc ze źródła Ojca Jezusa i Ojca religijnych autorytetów którego Jezus nazwał diabłem

    ps

    to wy powinniście wyprowadzić syna z nałogu nie ks.kubeł zaś ks.Kubeł powinien stać na straży tego byście lepiej rozumieli co znaczy przykazanie czcij ojca i matkę w stosunku do własnych dzieci których Bóg w dekalogu nie pominął właśnie w tym przykazaniu lokując je na piedestale prokreacji w sercu zaniedbanego macierzyństwa i ojcostwa

  • ... - niezalogowany 2018-10-02 20:56:01

    @ Fakty

    ks.skurwysynom nawiązkę wysłać do papieża za budowanie pomników temu który pomników sobie nie życzył

    przy okazji skorumpowani egzorcyści gromadzący środki trwałe w postaci biblijnych marności powinni od papieża "lewaka" palmą wielkanocną dostać po dupie za rozbestwianie biblijnej bestii w w swoim zaklętym kręgu myślenia o tym co ludzkie nie BOSKIE

    morze jak Jezuici diabła wymiotą z rzymskiej kongregacji nauki wiary to i ks.Kubeł do niej trafi na dywanik czysty papieski odpowiadając na pytanie jak w diecezji łomżyńskiej trzepał zakusy ks.siły nieczystej pasterzy ks.złego ducha zamiatającego pod dywan zaginione dawno temu wartości chrześcijańskie ...

    JPII powiedział że demokracja bez wartości zamienia się w ... totalitaryzm

    Papież F. mówi w co zamienia się Kościół bez wartości

    ps

    ks.Kubeł "ratowniku" medyczny i strażaku i *** cie wie co jeszcze za mundurek masz w pogotowiu JESTEŚCIE NA MODLITWIE GORLIWI JAK POGANIE a w służbach mundurowych dbacie o to samo co ateiści

  • Student1 - niezalogowany 2018-10-02 07:44:47

    re:Fakty
    a co ty tak Kubła bronisz ?

  • darekk - niezalogowany 2018-10-02 07:41:09

    Ruda ostatnio nie pokazuje się u boku polityków PiS, szczególnie nie wspiera Muzyk, ma jakieś uczulenie .
    Żeby o niej nie zapomniano zupełnie,
    to jeździ po mniejszych eventach lokalnych .


    Właściwie dlaczego tą karetkę święcił Kubeł ,
    co w Nowogrodzie nie ma parafii i księży ?

  • Lolik - niezalogowany 2018-10-01 21:31:44

    Świetna wiadomość! Trzy gminy gdzie karetka dotrze w kilka minut. Z Łomży dwa razy dłużej. Czapki z głów za ten ruch!

  • Ewela - niezalogowany 2018-10-01 20:41:39

    Brawo !!! Dziękuję, dzięki wam już czuję się bezpieczniej .

  • a ku ku - niezalogowany 2018-10-01 18:12:49

    no i brawo. czego się czepiacie, nie macie co robić? Zareagujcie pozytywnie. Niezależnie od tego kto, to będzie szybciej pierwsza pomoc.

  • Chuda - niezalogowany 2018-10-01 18:04:11

    Super posunięcie z pozytkiem dla mieszkańców

  • uratowanybrat - niezalogowany 2018-10-01 16:54:27

    hehe znów reklama
    jedną rękę widać, najpierw uratowany brat, teraz syn z nałogu
    kropek to ty ???? wyłaź i pokaż się

  • lookis - niezalogowany 2018-10-01 16:52:06

    a ruda tam po co?

  • Rodzina - niezalogowany 2018-10-01 15:25:03

    Wszyscy wiemy ze wspr podlega pod Marszałka czyli jest PO-PSL,, Skoro Kubeł święci karetkę to znaczy że ma poważanie po wszystkich stronach sceny politycznej a ma szacunek z racji działalności która jest bezsprzecznie pożyteczna dla wszystkich bez względu na wyznanie czy partie.
    Ps: ja również sugeruję oddanie sprawy do sądu poprzedniego komentarza i wiem co mowie. Dzięki ksiedzu Kubłowi mój syn wyszedł z nałogu. Pozdrawiamy niech sie ks nie daje zdołowować! Rodzina B.

  • Fakty - niezalogowany 2018-10-01 15:15:22

    Mysle ze ks Kubeł weźmie jakiegos prawnika i za kilka tygodni bedziesz przepraszał pod swoim imieniem i nazwiskiem bo latwo jest rzucać cudzymi nazwiskami ale swoje to strach ujawnić . Piszesz personalnie czyli insynuujesz przywłaszczenie mienia wiec odpowiesz . Do ks Kubla: powyzszy komentaz to czysta nawiazka na Nadzieję , pozdrawiam