:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Odznaczenia i strażacki piknik w Dobrzyjałowie [FOTO]

Pożary i interwencje straży, Odznaczenia strażacki piknik Dobrzyjałowie [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 19/05/2019 17:12

Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie gościła obchodzących swoje święto strażaków - ochotników z terenu całej Gminy Piątnica. Druhny i Druhowie odebrali zasłużone odznaczenia i wyróżnienia za dotychczasową służbę.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka zaczęły się od Mszy świętej w kościele parafialnym pw.  św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzyjałowie. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli w defiladzie z kościoła na boisko szkolne, gdzie odbyła się główna część uroczystości.

Po złożeniu Dh Kazimierzowi Dąbkowskiemu, prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, meldunku o gotowości pododdziałów z terenu Gminy Piątnica do uroczystych obchodów Gminnego Dnia Strażaka i przeglądzie pododdziałów zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał prezes Oddziału Zarządu Gminnego Związku OSP RP, a zarazem Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, który powitał strażaków i przybyłych gości.

- Dzisiejsza uroczystość do dowód na to, że czasy się zmieniają. Były drabiniaste wozy, są nowoczesne samochody. Jedno jedyne jest niezmienne i nadal trwa – Wasza bezinteresowność i służba drugiemu człowiekowi. To powód do dumy dla Was, waszych rodzi i dla Gminy - mówił zwracając się bezpośrednio do strażaków Artur Wierzbowski.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Piątnicy nadano odznaki „Za wysługę lat”. Odznaczenia otrzymali: Dh Mariusz Florczyk - 40 lat, Dh Mariusz Siwik - 30 lat, Dh Karol Bęczkowski - 20 lat, Dh Artur Kownacki - 20 lat, Dh Janusz Mieczkowski -20 lat, Dh Kamil Frąckiewicz - 15 lat, Dh Katarzyna Piątek - 10 lat, Dh Marta Przewodek - 10 lat, Dh Mateusz Ratuszny - 10 lat, Dh Monika Karwowska Jankowska - 5 lat, Dh Paulina Mieczkowska - 5 lat.

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Pod adresem strażaków padło wiele ciepłych słów. Swoje życzenia do strażaków skierowali m.in.  łomżyńscy posłowie: Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska, radny sejmiku województwa podlaskiego Stefan Krajewski oraz komendant PSP w Łomży st. bryg. Dionizy Krzyna.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się piknik strażacki.

lomza

Odznaczenia i strażacki piknik w Dobrzyjałowie [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-05-19 17:31:15

    ... było ślicznie... nawet mogłem zamienić słowo z Posłami na Sejm. Super, piękna sprawa.

  • gość 2019-05-19 18:22:25

    "...18 maja 2019 at 00:02 Odpowiedz

    dobrze że nie było duszpasterstwa strażaków kiedy Mojżesz ściągał sandały przed gorejącym piedestałem Ojca Jezusa Gdyby takie duszpasterstwo było z Mojżeszem to na gorejący splot wydarzeń wylał by się Kubeł nabrany ze swojego źródła idących Bogu na Chwałę palącym się na ratunek … i zamiast gadki o ziemi świętej Mojżesz by usłyszał Mojżeszu zdejm sandały bo stoisz jak świnia w błocie … i utapla łby w błocie myśli czyste … splamione siłą nie czystą" jak np. myśli ks.Czaplickiego bojącego się spotkania w drodze

  • gość 2019-05-19 20:05:31

    oj toż to niebywała okazja aby takie poślice znane w całym kraju z inteligencji inaczej mogły się lansować a ciemny lud jak widać zachwycony. No i ten przedstawiciel organizacji dotkniętej plagą pedofili w sutannie to już dla wiejskiego pospólstwa szczyt uniesień.

  • gość 2019-05-19 21:54:47

    PKW do PSYCHIATRY ? ! ! ...Państwowa Komisja Wyborcza i jej wytyczne to FARSA do N , zachodzi podejrzenie że PKW nie ma kontaktu z Ziemią , ani z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi : gdy Komisja Obwodowa pracowała na 2 zmiany to było po 8 godzin na zmianę ... no to PKW z nudów wymyśliło NOWE wytyczne PKW co do obsady Komisji w lokalu wyborczym w dniu Wyborów musi wynosić 2/3 składu ! : np skład 12 osobowy = 8 osób stale 9 osobowa = 6 osób ! 7 osobowa = 4.8 osoby - no to chyba 5 ! aaaa tu się okazuje że PKW kłamie ! ! ... ii według PKW 2/3 z 12 to nie 8 a 9 ! , 2/3 z 9 to nie 6 a 7 ! , a 2/3 z 7 to nie 5 a 6 ! ! gdyż tego PKW nie określa tak jak wiele innych ważnych kwestii to owe 2/3 składu powinno być stale w pomieszczeniu w którym jest URNA Wyborcza , więc gdy ktoś wyjdzie do toalety na 5 minut według PKW Komisja nie spełnia wymaganych 2/3 ! iii wychodzi że np 5-6-7 osobowe Komisje muszą praktycznie PRACOWAĆ cały czas bez przerwy co najmniej 18 GODZIN , a inne co najmniej po 14 GODZIN , no i PKW jet tak niedouczone że nie potrafi zrobić GRAFIKU czasu prac Komisji ! ! nie spotkałem nic głupszego od tego co tworzy PKW ! ! PKW do psychiatry ?

  • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-19 21:55:32

    PKW do PSYCHIATRY ? ! ! ...Państwowa Komisja Wyborcza i jej wytyczne to FARSA do N , zachodzi podejrzenie że PKW nie ma kontaktu z Ziemią , ani z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi : gdy Komisja pracowała na 2 zmiany to było po 8 godzin na zmianę ... no to PKW z nudów wymyśliło NOWE wytyczne PKW co do obsady Komisji w lokalu wyborczym w dniu Wyborów musi wynosić 2/3 składu ! : np skład 12 osobowy = 8 osób stale 9 osobowa = 6 osób ! 7 osobowa = 4.8 osoby - no to chyba 5 ! aaaa tu się okazuje że PKW kłamie ! ! ... ii według PKW 2/3 z 12 to nie 8 a 9 ! , 2/3 z 9 to nie 6 a 7 ! , a 2/3 z 7 to nie 5 a 6 ! ! gdyż tego PKW nie określa tak jak wiele innych ważnych kwestii to owe 2/3 składu powinno być stale w pomieszczeniu w którym jest URNA Wyborcza , więc gdy ktoś wyjdzie do toalety na 5 minut według PKW Komisja nie spełnia wymaganych 2/3 ! iii wychodzi że np 5-6-7 osobowe Komisje muszą praktycznie PRACOWAĆ cały czas bez przerwy co najmniej 18 GODZIN , a inne co najmniej po 14 GODZIN , no i PKW jet tak niedouczone że nie potrafi zrobić GRAFIKU czasu prac Komisji ! ! nie spotkałem nic głupszego od tego co tworzy PKW ! ! PKW do psychiatry ?

  • LUCYFER - niezalogowany 2019-05-20 07:35:17

    widać że Kościół Katolicki w osobie księdza proboszcza kanonika Szczepana Dobeckiego LANSUJE nowe NOWOCZESNE trendy : ksiądz razem z rozwódką pod jednym "baldachimem " ... czy Kościół Katolicki jest bardziej NOWOCZESNY niż partia "NOWOCZESNA " ?

  • parada - niezalogowany 2019-05-21 12:59:57

    co tam rozwódka , koło proboszcza po lewej stronie stoi " lepszy okaz" od rozwódki

Dodajesz jako: |