:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

OSM Piątnica wprowadza najwyższą klasę mleka

Region, Piątnica wprowadza najwyższą klasę mleka - zdjęcie, fotografia
05/01/2019 14:27

Z początkiem 2019 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piatnicy, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła nową, najwyższą klasę skupowanego mleka. Klasa „premium” to pięciokrotnie wyższa norma jakości niż przewidują to wymagania unijne. Spółdzielnia zapowiada także, że będzie płacić rolnikom jeszcze wyższą cenę!

OSM Piątnica od lat stosuje w skupie mleka dwukrotnie wyższe standardy jakości niż przewidują to przepisy. Dzięki temu systematycznie pozyskuje surowiec najwyższej jakości. Przekłada się to także na cenę mleka w skupie – nieprzerwanie od 17 lat i niezależnie od zmieniającej się koniunktury Spółdzielnia płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce.  

Wprowadzając od 2019 roku nową klasę skupowanego mleka, OSM Piątnica kolejny raz podwyższa wewnętrzne standardy jakości. Za najlepszej jakości mleko Spółdzielnia będzie płacić jeszcze wyższą cenę. To motywacja dla rolników, którzy systematycznie dostarczają coraz lepszej jakości surowiec, ale też wyraz uznania dla tych, którzy już teraz oferują mleko w klasie „premium”.

– Obecnie dostarczane do OSM Piątnica mleko charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami niż wskazują normy unijne. Według rozporządzenia UE nr 853 z 2004 roku, określającego szczegółowe wymagania jakościowe, mleko surowe do skupu może zawierać do 100 tys. bakterii oraz do 400 tys. komórek somatycznych. Na etapie badań laboratoryjnych systematycznie pojawiają się próbki, w których wykrywamy tylko pojedyncze bakterie – to najlepszy dowód na to, że w ogólnym ujęciu nasze mleko wyróżnia się doskonałą jakością – mówi Joanna Kwiatkowska, Kierownik Skupu Mleka w OSM Piątnica.

Tylko z najlepszego mleka mogą powstać najlepsze produkty – aby zatem dostarczać na rynek wyroby mleczarskie wyróżniające się wysoką jakością, konieczne jest stałe podnoszenie wewnętrznych standardów. To wyjście naprzeciw stale rosnącym wymaganiom konsumentów.

– Do nowej kategorii mleka – „premium” klasyfikować będziemy surowiec o zawartości do 20 tys. bakterii oraz do 300 tys. komórek somatycznych. Oznacza to zdecydowane przewyższenie norm unijnych. Określenie zawartości obu parametrów świadczy przede wszystkim o stanie zdrowotnym zwierząt, ale również o warunkach sanitarno-higienicznych na etapie pozyskiwania i przechowywania mleka w gospodarstwach. Zadbane i zdrowe krowy dają najlepsze jakościowo mleko. Wiąże się to ze sposobem chowu, warunkami żywienia oraz udoju – dodaje Joanna Kwiatkowska.

Oprócz tego, że Piątnica jako pierwsza spółdzielnia w kraju wdrożyła innowacyjne systemy zarządzania jakością, bezpieczeństwem żywności oraz ochrony środowiska, mleczarnia konsekwentnie realizuje również program Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Wiąże się z nim m.in. szczególne podejście do współpracy z dostawcami – rolnikami zrzeszonymi w OSM.

– Rzetelność, wprowadzanie wewnętrznych programów i szkoleń umożliwiających innowacyjny rozwój gospodarstw, w połączeniu z troską o naturę i dobrostan zwierząt, to podstawa funkcjonowania całej Spółdzielni. Rozwijamy się organicznie, zwiększamy efektywność, utrzymując od lat stałą grupę rolników dostarczających najlepsze mleko. Za tę ciężką, systematyczną pracę i duże zaangażowanie należą się naszym dostawcom podziękowania – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. – Konsekwentne stawianie na jakość oraz innowacyjne technologie, a jednocześnie rozwój w zgodzie z tradycyjnymi wartościami przynosi efekt w postaci zaufania konsumentów – dodaje prezes OSM Piątnica.

<

OSM Piątnica wprowadza najwyższą klasę mleka komentarze opinie

  • emeryt - niezalogowany 2019-01-07 15:09:24

    Ludzie mówią,że mleko to trucizna.

  • żona rolnika - niezalogowany 2019-01-07 15:01:00

    Koleżanka bardzo dużo jadła tych serków z P-cy aż do przesady i zachorowała na raka............

  • Łomzynianka - niezalogowany 2019-01-07 14:35:02

    Brawo Panie Prezesie Kalinowski. Pamiętam jak Pan zaczynał z serkiem wiejskim i tez miał Pan wielu sceptyków. Zawsze był Pan co najmniej krok do przodu przed wszystkimi. Z tego co widzę- kierunek ten sam. Tak trzymać!!!! Moje gratulacje i wielki szacun za to co Pan robi dla mleczarni i ludzi tam pracujących.

  • Faktowa teoria dziejów - niezalogowany 2019-01-07 13:24:30

    To żadne mleko ekologiczne to mleko od krów pasionych kukurydza i kiszonkami!!!tak nam UE zmieniła rolnictwo mało tego pasze GMO nadal zostają w użyciu!...będziecie masowo umierać na raka od tego żarcia a niedługo od 5G!

  • produkcja serków - niezalogowany 2019-01-07 12:53:25

    A ile chemii w tych serkach i w mleku !

  • łapiduch - niezalogowany 2019-01-07 09:38:28

    Żaden Producent nie jest uczciwy bo inaczej by się na rynku nie utrzymał - w mniejszym czy większym stopniu każdy robi przekręty. Najważniejsza rzecz to zabieg psychologiczny - ludziom trzeba dać przekonanie słusznej decyzji choć daleko odbiega od prawdy.

  • wiśta wio - niezalogowany 2019-01-07 07:45:44

    Raczej nie biedna lomza tylko ,biedna Piatnica i okolice tam przyjezdza!!!

  • Pracownik - niezalogowany 2019-01-07 06:52:07

    Biedna lomża przyjeżdża do firmowego sklepiku i wynosi wszystko co w promocji. mało się nie pozabijaja o serek czy też mleko, miastowi janusze i Grażyny.

  • white - niezalogowany 2019-01-06 15:55:27

    A ja bym się napił mleka że szklanej litrowej butelki jak to kiedyś było. I na zsiadłe można było nastawić, i wypić że smakiem świeże. A teraz to tylko pasteryzowane. Bleee

  • kicia - niezalogowany 2019-01-06 15:53:54

    8765 - ale z ciebie tuman chłopie...

  • 8765 - niezalogowany 2019-01-06 15:23:21

    Brawo OSM Piątnica. Za jakość premium klienci w Polsce chętnie dopłacą kupując doskonałe wyroby. A inne mleczarnie też z czasem będą zmuszone podnosić parametry. Dzięki temu że w Polsce mamy silne spółdzielnie mleczarskie, nie skończyło się to jak w innych branżach, że konkurencja z zachodu wykupiła za grosze nasze zakłady, zmienili nazwę i sprzedają z nich swoje wyroby lub najzwyczajniej je zlikwidowali. Z kącika obłąkanych. Widzę, że srulek pracujący na 4lomza/speed, gdzie na forum sami ze sobą klepią komentarze, tylko przelogowując się np. paplik/kmicic/ziomex/nie dotyczy/-speech... również tu zaistniał, jako bajerancko/parafianka, jak zwykle sam ze sobą pisząc i przytakując. Bida umysłowa, robi to od lat.

  • osteoporoza - niezalogowany 2019-01-06 15:14:28

    Znajoma mieszka na wsi i piła mleko jak wodę litrami na dzień i ma osteoporozę kości i niedobór wit.D3.W mleku nie ma D3 i wapnia..

  • Piątniczanka - niezalogowany 2019-01-06 15:13:38

    Przynajmniej wiem co jem i pije zarówno kupione w sklepie firmowym mleczarni jak i z własnego udojonego mleka i nie widze różnicy bo wiem co jedzą moje krowy i co oddaje do mleczarni . I nie brzydze sie napic mleka ze zbirnika bo wiem jak dbam oczystosc ,jesli zbiornik brudny to nic dziwnego ze brzydno sie napic mleka od krów z wlasnego gospodarstwa.

  • cygan - niezalogowany 2019-01-06 14:16:34

    z piatnicy no bo skad.....

  • grready - niezalogowany 2019-01-06 09:01:46

    Ja lubię jeść tłuste frytki i popijać ciepłym tłustym mlekiem. Nie jestem otyły! Żonka pożytek ma ze mnie że aż nie wytrzymuje. A te patyczaki z miasta co tylko Susi wcinają i mleka nie piją to podobno do niczego w tych sprawach nawet wiadro wiagry nie pomaga. Pij mleko będziesz wielki, coś w tym jest.

  • aptekarz - niezalogowany 2019-01-06 07:27:35

    Kalinowiak...gówno odpowiednio przyprawione chemią smakuje jak cholera. Klientela żre, dostaje biegunki i zasuwa do apteki. I tak w kóło.

  • cheers - niezalogowany 2019-01-06 07:22:56

    "głomby z miasta i tak to wypiją" - zwijam się ze śmiechu bo to czysta prawda.

  • lkspsy - niezalogowany 2019-01-06 07:14:46

    A prawda jest jedna lecz nie wszystkim znana. Bez względu na to jakiej jakości rolnik mleko wyprodukuje to te głomby z miasta i tak to wypiją. Myślą, że mają wybór gdyż na półkach jest wiele mleka pod różnymi markami ale jest to wybór miedzy dzumą a cholerą. Piątnica jest liderem w jakości produktów mlecznych i to ona daje najwiecej miejsc pracy zarazem przy najwiekszej stawce za godzine.

  • grready - niezalogowany 2019-01-05 20:44:30

    Mocznik też jest badany.

  • Kalinowiak - niezalogowany 2019-01-05 20:38:39

    Stary gospodarz...bzdury gadasz bo nie wiesz jakie cuda można zrobić.

  • emeryt - niezalogowany 2019-01-05 20:21:21

    Nie ma mleka takiego jak było dawniej,krowa na łączce jadła trawę, zimą siano i buraki,ziemniaki i pasze własnego przemiału.A teraz mieszanki chemiczne,kukurydza....Wszyscy karmią na ilość mleka.....Dawniej mleko pachniało a teraz śmierdzi .....

  • dziewczynydziewczyny - niezalogowany 2019-01-05 20:10:32

    A mocznik (azot)jest badany czy nie?

  • stary gospodarz - niezalogowany 2019-01-05 19:52:08

    Bzdury gadasz Ares. Zwykłe mleko ani lepsze ani gorsze od innych. Wszystkie krowy są takie same. Nigdy nie byłbyś w stanie odróżnić mleka jednego producenta od drugiego tylko po smaku. Jesteś fanatykiem jednej marki.

  • Ares - niezalogowany 2019-01-05 19:08:21

    Co jak co, ale produkty z Piatnicy biją inne Mleczarnie o glowę! Serki wiejskie i Mleko nie mają sobie równych!

  • Muuu - niezalogowany 2019-01-05 18:37:26

    Jak się człowiek napatrzy na te mleko codziennie to i pić się niechce :D

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-01-05 18:18:17

    Hodowcy nie piją bo za dużo chemii w mleku.

  • łapiduch - niezalogowany 2019-01-05 17:59:26

    Mleko prosto od krowy wystarczy podgrzać do temperatury 76 stopni, przetrzymać go w tej temperaturze przez minutę i schłodzić. Po takiej pasteryzacji mleko będzie wyśmienite, zdrowe i bez obcych zapachów.

  • żona rolnika - niezalogowany 2019-01-05 17:54:15

    Mamy 1 krowę i mleko jest pyszne a postali hodowcy mający 50 i więcej sztuk nie spożywają swojego mleka i kupują w sklepie bo mówią ,że brzydko pachnie .........

  • łapiduch - niezalogowany 2019-01-05 17:11:34

    Nie do przesady takie jałowe mleko wcale nie jest dobre. Kiedyś mleko zsiadłe łatwo było uzyskać, obecnie zamiast tego robi się wstrętne i nie do picia. Cóż trzeba mieszać ludziom w głowach bo liczy się tylko zysk.

  • parafianka - niezalogowany 2019-01-05 15:57:09

    he he dobry bajer a co z tymi co kręcą wirówkami i dają extra 3

  • paleciarz - niezalogowany 2019-01-05 15:57:07

    to palety też skupują?, w której klasie?

  • Były - niezalogowany 2019-01-05 15:37:28

    A kierowcy ważący towar dla nich dalej palety będą przewalać pazurami