:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piłsudski na Syberii... w Nowogrodzie. Trwają zdjęcia do serialu [VIDEO i FOTO]

Ciekawostki, Piłsudski Syberii Nowogrodzie Trwają zdjęcia serialu [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
06/02/2019 14:03

Już niedługo na ekranach telewizorów będziemy mogli obejrzeć Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, w którym realizowane są zdjęcia do serialu opowiadającego o losach młodego Józefa Piłsudskiego. Nowogród zamienił się w Syberię, a my postanowiliśmy odwiedzić plan i przyjrzeć się zdjęciom.

Jak mówi nam Jarosław Sokół, producent kreatywny i scenarzysta produkcji, serial opowiada nie tylko o samym Józefie Piłsudskim i jego młodości, ale też o całej grupie przyjaciół, konspiratorów, którą przyszły marszałek zebrał. W produkcji obejrzymy losy Piłsudskiego od lat młodzieńczych - od zesłania na Syberię, aż po akcję w Bezdanach i to właśnie zesłanie na Syberię jest powodem obecności ekipy kręcącej serial w Nowogrodzie.

- Udajemy, że jesteśmy na Syberii, gdzie Piłsudski przebywał 5 lat. Najpierw w Kireńsku, potem w Tunce, bardzo liczyliśmy na aurę zimową, no i powiodło się - mówi Jarosław Sokół.

Spośród kilku propozycji na scenografię, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie okazał się najlepszą. Jak mówi producent, architektura jest najbardziej zbliżona do tego o co chodziło. Zdjęcia do serialu kręcone są głównie w Warszawie i Przemyślu. Część zdjęć ma zostać zrealizowana także w Żyrardowie i być może w Lublinie. Potrwają one do 15 kwietnia, a serial będziemy mogli oglądać od września bieżącego roku w telewizyjnej "Jedynce".

Jak zdradził nam producent i scenarzysta, tytuł "Ziuk. Młody Piłsudski" był tytułem roboczym. Przeznaczony do emisji serial będzie nosił już inną nazwę.

Piłsudski na Syberii... w Nowogrodzie. Trwają zdjęcia do serialu [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Czij Ojca i ... CURVA(wł)...NI - niezalogowany 2019-02-07 10:47:56

    JEST obawa że może to umożliwić manipulację prawdą historyczną i rozmycie odpowiedzialności za masakrę nazwaną CUDEM ... ... a jak wiadomo diabeł też czyni cuda (np. zmiana przykazania nie zabijaj w przykazanie zabijaj) swą siłą nieczystą np. samoloty zrzuca na brzozy a ludzi umartwionych na modlitwie przy grobach bohaterów swoich dzieci utraconych czyni na obraz i podobieństwo "grobów pobielanych" ps ks.Stefanek "IN OMNIBUS..." A P A G E S a t a n a s

  • +++ - niezalogowany 2019-02-07 08:14:29

    @ Robokop ha ha ha ... myślałeś że popatrzysz na modrzewie syberyjskie ?

  • Robokop - niezalogowany 2019-02-07 08:11:12

    A.zdjęcie miały ruszyć 10 lutego myślałem że popatrze ha ha ha

  • filmoznawca - niezalogowany 2019-02-07 08:07:52

    To nie pierwszy raz, kiedy skansen jest tłem filmu. Wykorzystany został już m. in. w Wygrać z przeznaczeniem- w najbliższą niedzielę w kinie w Łomży o 10.00!

  • +++ - niezalogowany 2019-02-06 16:19:01

    @ Ziuk Piłsudski na Syberii... w Nowogrodzie bo cud na Wisłą poprzedził cud nad Narwią bez tego w gdańsku nie było by pomnika trzech krzyży jak na Golgocie ale byłby tylko jeden krzyż jak na Górce Zawadzkiej jak przy ul. Wąskiej coby nie powiedzieć Ciasnej ... zabrakło miejsca na 2 krzyże jeszcze może by się zmieściły jakby zabrali parafianie ze skrzyżowania zabrali cmentarny Kamień PO Kostce nie brukowej... ... chociaż kto wie podobno takimi ks.tęgimi głowami piekło jest wybrukowane

  • +++ - niezalogowany 2019-02-06 15:44:26

    @ Ziuk można by powiedzieć że w samym sercu d u p y był i g ó w n o widział u źródła badając komunię g ó w n a z człowiekiem nim pomazanym ps "Przewodniczący E p i s k o p a t u powiedział o swoim zaproszeniu i odpowiedzi na nie. „Przed kilku tygodniami – za pośrednictwem kurii diecezjalnych i zakonnych – zaprosiłem na spotkania osoby pokrzywdzone w sferze seksualnej w dzieciństwie lub w młodości przez duchownych, których sprawy zakończyły się w procesach kanonicznych. Jestem wdzięczny wszystkim 28 osobom, które przyjęły zaproszenie. Z częścią z nich już się spotkałem, terminy kolejnych spotkań będą sukcesywnie uzgadniane” – podkreślił abp Stanisław Gądecki." Myślę że ks.BĄCZEK jakby się postarał to z tego Źródła wyciągnąłby więcej "pomazańców" sprawiając radość ks.Gądeckiemu który uchronił katedrę i kurię w Poznaniu przed LOGIKĄ ks.Paetza wszak obecny CUD nad Tybrem zaczął się do Cudu nad Wisłą który poprzedził Cud nad Narwią

  • Ziuk - niezalogowany 2019-02-06 15:24:56

    To chyba jehowy powiedział co wiedział chociaż gówno wiedział

  • taki cud przemiany transnubsta - niezalogowany 2019-02-06 15:15:43

    Piłsudski na Syberii... w Nowogrodzie bo cud na Wisłą poprzedził cud nad Narwią bez tego w gdańsku nie było by pomnika trzech krzyży jak na Golgocie ale byłby tylko jeden krzyż jak na Giewącie

  • szpieg prusko - ruski - niezalogowany 2019-02-06 15:01:19

    co znowu szukają aktorów za 100 zł za dzień ?

  • kanonowicz - niezalogowany 2019-02-06 14:33:02

    Dziadek Konona

Dodajesz jako: |