:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pirat w radiowozie mknął ulicami Łomży [VIDEO]

Newsy, Pirat radiowozie mknął ulicami Łomży [VIDEO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 14/05/2016 06:22

Co jakiś czas zdarza się, że dostajemy od czytelników lub znajdujemy sami nagrania wideo, na których zarejestrowane zostały wykroczenia w ruchu drogowym. Nie mamy wątpliwości, że trzeba takie zachowania pokazywać i piętnować. Tym razem pirat drogowy ubrał się w mundur i usiadł za kierownicą radiowozu!

Powinni pilnować przestrzegania prawa i sami dawać przykład. Na opublikowanym poniżej nagraniu wideo widać jednak coś dokładnie przeciwnego.

Co widzimy na nagraniu z wideorejestratora? 12 maja 2016 roku, godz. 22.50, Łomża ul. Wojska Polskiego. Samochód z wideorejestratorem zbliża się do skrzyżowania z ul. Polną. Nagle wyprzedza go radiowóz. Ale jak wyprzedza! Robi to dokładnie na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych, omijając od lewej strony wysepkę!. Można się tylko domyślać, że przekracza też przy tym dozwoloną prędkość, bo raczej trudno się spodziewać, by wyprzedzany w ten sposób pojazd jechał wolniej niż dopuszczalne w tym miejscu 40 km/h.

Radiowóz nie miał włączonych sygnałów, które wskazywałyby na pojazd uprzywilejowany. Skoro tak, to kierujący nim funkcjonariusz popełnił kilka wykroczeń. Czy łomżyńscy policjanci staną na wysokości zadania, zidentyfikują swój radiowóz i kierującego nim pirata drogowego w mundurze? Czy spotka go zasłużona kara? Na pewno będziemy o to dopytywać! Nie może być pobłażania dla takich sytuacji. Nawet, jeśli pirat drogowy jest policjantem. Zwłaszcza, gdy jest policjantem!

lomza

Pirat w radiowozie mknął ulicami Łomży [VIDEO] komentarze opinie

  • franek - niezalogowany 2016-05-20 19:52:51

    Co sie stalo ze film usuniety? Piracja sie zawstydzila? :)

  • powerfulpk - niezalogowany 2016-05-16 07:22:57

    Bronią zabójcy w radiowozie, jak obrońcy KODu bronią demokracji :D

  • Rostek - niezalogowany 2016-05-15 23:30:09

    Nazywam sie Dariusz Rostkowski i nie chcę aby łomżyńska Policja swoimi niezgodnymi z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO zachowaniami doprowadziła do tragicznego wypadku! Dlaczego pirat drogowy w radiowozie ma tylu obrońców Panie Komendancie - czekam na oficjalną wypowiedź! Czekam na ukaranie pirata i podanie finału sprawy w mediach! Tydzień, inaczej czas na petycje o odwołanie komendanta. PS. Do panów z Policji - zachęcam do inwigilacji mojej osoby ;-) w obronie kolegi Ostatnio lubicie czytać cudze maile...

  • llllll - niezalogowany 2016-05-15 19:49:35

    Jakby na przejściu dla pieszych był pieszy to ciekawy czy by zdążył wyhamować?

  • spidi - niezalogowany 2016-05-15 16:10:04

    A ja widziałem jak żukiem wyprzedzał mercedesa bez świateł

  • bsw - niezalogowany 2016-05-15 16:04:54

    nieudolnie policmajstry się bronicie, ja byłem świadkiem kiedy radiowóz wyprzedzał na przejściu , a przechodząca piesza musiała się zatrzymać na pasach, żeby uniknąć potrącenia

  • Skoda - niezalogowany 2016-05-15 14:18:31

    Taki krótki, bo jak mijał mnie ten radiowóz to koguty im się włączały i wyłączały na przemian. Pewnie coś im się popsuło w kogutach. Byc moze gdyby filmik byl z 10 sekund dluzszy to zapewne by zapalily sie. Dlatego tak przyciety film, zeby sensacja byla wieksza.

  • uglik44 - niezalogowany 2016-05-15 13:40:14

    mnie ciekawi czemu ten film jest ucięty skoro wstepu ma tak duzo.

  • Dura lex, sed lex - niezalogowany 2016-05-15 13:34:51

    taka jazda może skończyć się tragicznie, ciekawe jakie byłoby tłumaczenie gdyby następstwem takiej nonszalancji był wypadek?

  • pomilicjant - niezalogowany 2016-05-15 13:21:45

    Co się czepiacie? Podjechali operacyjnie i ujęli złodzieja na gorącym!

  • paplak - niezalogowany 2016-05-15 12:36:03

    policja, jak wszystkie podmioty państwowe, powinni działać wyłącznie na podstawie prawa i w ramach prawa, zatem jazda radiowozu wbrew przepisom ruchu drogowego jest niedopuszczalna bez włączenia odpowiedniej sygnalizacji, która do tego upoważnia, patrol, który musi dojechać jak najszybciej w celu wykonania czynności może w każdej chwili uzyskać od oficera dyżurnego zgodę na użycie takowych, z moich obserwacji jako codziennego kierowcy wynika, ze wielu kierowców pojazdów służbowych, nie tylko policji, lekceważy podstawowe przepisy ruchu drogowego, nawet ci z pojazdów ochroniarskich czują się bezkarnie na drogach ciesząc się pobłażaniem kolesiów policyjnych

  • Do mnie jedzcie szybko - niezalogowany 2016-05-15 11:40:16

    To ja mam pomysł. Ci, którzy są oburzeni tym zachowaniem policji niech podpiszą się z imienia i nazwiska. Wtedy jak tego kogoś napadną to żeby policjanci wiedzieli, że trzeba bardzo przepisowo jechać ;-) Oczywiście karetki i straż pożarna też.

  • Rostek - niezalogowany 2016-05-15 09:54:39

    Pojazd uprzywilejowany – pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego. Jeżeli Panowie tym oznakowanym radiowozem jechali ratować czyjeś życie lub mienie powinni mieć na uwadze życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego! Oczekuję przykładnego ukarania kierowcy tego pojazdu za popełnione wykroczenia - dodatkowo wydalenia ze służby za szarganie dobrego imienia oraz podważenia zaufania społecznego do Policji, którego przykłady są juz widoczne miedzy innymi w komentarzach.

  • Ufo - niezalogowany 2016-05-15 09:14:17

    Rosomak Co brałeś? Ehehe...

  • Rosomak - niezalogowany 2016-05-15 08:30:49

    a ja jestem naocznym świadkiem lądowania wczoraj wieczorem na tym wielkim kole w nowym parku UFO. Do tej pory się zastanawiałem czy to jakiś masoński czy satańistyczny znak . Teraz wiem ,ze to pas startowy dla UFO.

  • powerfulpk - niezalogowany 2016-05-15 07:46:25

    Jestem naocznym świadkiem akcji, gdy radiowóz na sygnałach wyleciał z komendy na wojska polskiego by za 5minut wrócić również na bombach obładowany torbami z McDonald :P Także mnie to bezprawie nie dziwi. Poza tym jakie mundury? Teraz to ubrani są w kawałek szmaty, a nie mundur. To najbardziej poniżona formacja na tą chwilę :)

  • Von Ribentrop - niezalogowany 2016-05-14 21:22:02

    No cóż, nie dziwię się niechęci do drogówki (sam uważam, że to ukryte służby podatkowe, dla niepoznaki ubrane w mundur policji) ale chyba nie jechał po kebab, tylko na pomoc komuś. Mam nadzieję, że nikt z wypowiadających się nie będzie musiał dzwonić i prosić, żeby szybko przyjechali, bo ja byłem w takiej sytuacji i powiem, żebym każdy mandat za nich zapłacił, byle przyjechali szybko...wtedy się zmienia optyka.

  • Rosomak - niezalogowany 2016-05-14 17:55:52

    wy najpierw zróbcie porządki u siebie i sami nauczcie się przestrzegania prawa i szacunku do innych ludzi. Jak już będziecie reprezentowali jakiś poziom to wówczas będziecie mogli zabrać głos w sprawie funkcjonowania policji. Ostatnie lata wielu powiatowych głupków utwierdziło w przekonaniu ,ze nawet ministrem rządzie RP to może sobie zostać albo posłem co faktycznie i ostatnimi czasy ma miejsce a gówno kazało się złotem nazywać. W takim to przekonaniu mamy tylu tu mądrych co prace policji by na nowo poustawiali. Na razie to wam kury szczać prowadzać a nie policją się zajmować.

  • Martucha - niezalogowany 2016-05-14 17:39:06

    Taaa... już mam wizje ich tlumaczenia sie .... Nie oszukujmy sie Łomżyńscy POLICJANCi ROBIA CO CHCĄ i dalej bedą to robic bo taką mamy wladze !

  • powerfulpk - niezalogowany 2016-05-14 16:54:02

    Patrząc na komentarze wszystkich broniących zachowania policji z tego radiowozu nasuwa się tylko: - ten kraj to ruina przez tych ludzi - ten kraj się nie zmieni przez tych ludzi - ten kraj i jego społeczeństwo jest stracone Straszna porażka :(

  • Kucharz - niezalogowany 2016-05-14 13:46:29

    Ja również widziałem jak raz pedzili bez sygnałów. Z ciekawosci pojechalem zobaczyc gdzie tak pedza. A oni na środku zostawili samochód i pobiegli za kimś. Co sie okazalo to ktos sie wlamywal i go zlapali po cichu. Później czytałem o tym na mylomza.pl

  • JP - niezalogowany 2016-05-14 13:42:15

    Nie lubie policji. Konfidentow nie nawidze.

  • Trol - niezalogowany 2016-05-14 13:40:09

    A dokąd tak tę policmajstry pedzily? Coś się stalo ze sie spieszymy czy im się nudziło?

  • SubaruWRX - niezalogowany 2016-05-14 12:40:07

    Dajcie spokój te napinacze z pseudo kamerek tylko szukają sensacji , nagrywają co popadnie i wysyłają po portalikach żeby mieć fejm przy znajomych z fb. Kiedyś zdarzyło mi się że jechał za mną nie oznakowane auto uruchomili tylko sygnały świetlne zjechałem im z drogi i pojechali dalej co później się okazało że jakiegoś typa złapali co stał na przystanku ( mógł być jakiś przestępca ) więc trochę mózgu szeryfy .

  • Piorun! - niezalogowany 2016-05-14 12:12:15

    Czemu tylko 10 sekund? Może za kolejne 5 sekund włączyli koguty? Albo 5 sekund wcześniej wyłączyli?

  • Gleba - niezalogowany 2016-05-14 12:01:01

    Na tamtym pasie jest lepsza nawierzchnia. Bardzo mądrze zrobili.

  • Skoda - niezalogowany 2016-05-14 11:59:58

    Tak się składa że chyba mijał mnie ten radiowóz na Wojska Polskiego. Miał włączone koguty, ale migały tak dziwnie jakby się włączały i wyłączały na przemian. Może coś im się zepsuło, pewnie na wyrost ta sensacja w artykule.

  • Bustarhymes - niezalogowany 2016-05-14 11:56:19

    A jak jechali ratować czyjeś zycie? To też piraci?

  • edefe - niezalogowany 2016-05-14 10:55:57

    jesteś glupi

  • Ojojojo - niezalogowany 2016-05-14 10:49:30

    mnie też by wkurzyło to że w nocy ktoś jedzie jak by jechał furmanką z koniem z trzema nogami ...

  • Sd - niezalogowany 2016-05-14 10:49:10

    Patrze obrońcy milicjantów się pobudzili. Żeby Ci panowie i te panie chociaż wykazywali się CZASAMI jakimś rozumem, a tak to głupotą wieje z twarzy. Lica wyglądają jakby myślą nie zostały skażone, w innych krajach ludzie do policji mają jakieś tam zaufanie, u nas ludzie nie ufają policji w ogóle i przyjeło się mawiać, że we dwóch jeżdzą, bo jeden "pisaty" a drugi "czytaty".. z nikąd się to nie bierze.

  • chycwuel - niezalogowany 2016-05-14 10:15:09

    mam nadzieje, ze ciebie hycel ktos kiedys za ucho wytarga i da pstryczka w nosek. a moze jechali do rozboju i nie chcieli by te osoby slyszaly sygnaly? a teraz niech ktos podczas mandatu wspomni, ze jest z mylomza :)

  • Hycel - niezalogowany 2016-05-14 09:40:32

    Normalny człowiek już miałby zatrzymane prawko!!! A pedały jeżdżą sobie jak chcą!!!

  • Zażenowana - niezalogowany 2016-05-14 09:28:41

    O proszę PSIARNI można wszystko...a później się dziwią wszyscy, ze ludzie giną w wypadkach jak służby mundurowe dają taki przykład... żenada. Pozdrawiam

  • Bum - niezalogowany 2016-05-14 09:16:36

    Nie wierze film jest z zeszłego roku haha ciekawe bardzo ze po 7 rano jest ciemno, najwidoczniej data jest złe ustawiona

  • Moritz - niezalogowany 2016-05-14 08:32:36

    Ale ten film jest sprzed roku. Taka data tam.

  • Jozin - niezalogowany 2016-05-14 08:29:12

    za chwile darmowa kawe na maku zaczynali wydawac ... a zaraz kolejka radiowozow sie ustawi.... wiec lepiej byc na poczatku jak na koncu

  • Nick - niezalogowany 2016-05-14 08:28:13

    Pirat?Ale ubaw. Najlepiej robić sensację z niczego...Żal mi tego portalu, że takie filmiki udostępniają. A hasła przewodnie,jakie mocne...Teraz oglądalność wzrośnie.Fantazja na wypasie. Pewnie sprzęt w radiowozie nawalił i wielkie mi co, bo na pewno nie jechali sobie ot tak na lewym pasie. Nic nie dzieje się bez przyczyny. A kolega, który nagrał to...Boże człowieku znajdź sobie dziewczynę,bo videofilmowanie po prostu Ci nie idzie.

  • Busiarzz - niezalogowany 2016-05-14 08:26:32

    Dla tego nie potrzebne są te ograniczenia 40 ? może 10 ? od tego bezpieczeństwo nie wzrasta tylko od zdrowego rozsądku .

  • Rosomak - niezalogowany 2016-05-14 08:24:50

    o matko co za problem? Jedyny niego błąd to to ,że nie jechał z sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. Poza tym ruch na ulicy prawie zerowy i jeżeli tak jechali to na bank mieli do tego powody. osobiście wole aby gdy jest ktoś w niebezpieczeństwie to właśnie tak szybko i skutecznie jechali z pomocą. Sądzę ,że policjant celowo tych sygnałów nie użył aby nie robić w nocy hałasu a wam kury szczać prowadzać a nie policję oceniać.

  • FiuFiu - niezalogowany 2016-05-14 08:24:10

    A czemu data 2015 rok na nagraniu?

  • piratlomza - niezalogowany 2016-05-14 07:53:04

    A co z tym, co siedział na prawym siedzeniu? Przecież oni jeżdżą po dwóch. Jeśli widział wykroczenia, to powinien zatrzymać kolegę i go ukarać mandatem. Jeśli tego nie zrobił, to jest niedopełnienie obowiązków służbowych czy tam odstąpienie od czynności służbowym. Nie wiem jak się to u nich nazywa.

  • Kierowca2 - niezalogowany 2016-05-14 07:47:28

    Kraska, strefa 30 km/h. Nie raz widziałem radiowóz pędzący na oko grubo powyżej 50 km/h. Do tego bardzo często obserwuję nie używanie kierunkowskazów przez kierowców radiowozów.

  • ojtam2 - niezalogowany 2016-05-14 07:43:11

    e tam.. przeciez nic sie nikomu nie stało.. o co halo.. :P

  • żal - niezalogowany 2016-05-14 06:57:43

    nie widać nawet rejestracji wiec nie zweryfikują było gonić tak jak oni nas i chociaż nagrać rejestrację !

  • OjTam - niezalogowany 2016-05-14 06:51:01

    Pewnie kebaby wiózł jeszcze ciepłe...

Dodajesz jako: |