:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury [VIDEO i FOTO]

Newsy, Podpisano umowę wykonawcą Kultury [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
11/04/2018 15:55

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Mariuszem Kosińskim, właścicielem firmy MK-BUD z Białegostoku, umowę na przebudowę zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i zgodnie z umową powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Prezydent Mariusz Chrzanowski przypomniał, że w poprzednich kadencjach były różne pomysły dotyczące zagospodarowania tego obiektu, ale brakowało ostatecznych decyzji. – Mi zależało, by pomysł, który będziemy realizowali, mógł uzyskać dofinansowanie zewnętrzne, a jednocześnie wpłyną na to, by Stary Rynek znów tętnił życiem – mówił prezydent. Zauważył, że obecnie w mieście brakuje miejsc, w których młodzież mogłaby rozwijać swoje pasje. Liczy również, że rodzice, którzy będą tu przywozili swoje dzieci, spędzą ten czas na Starym Rynku, dzięki czemu zyskają okoliczne lokale.

Na inwestycję władzom Łomży udało się pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości prawie 10 milionów złotych, pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. – Pomysł tworzenia kultury w mieście subregionalnym bardzo spodobał się wicepremierowi, ministrowi Piotrowi Glińskiemu. Dzięki temu przedsięwzięciu mamy szansę tę kulturę rozwijać i poprzez nią wpływać na inne dziedziny naszego życia w mieście – mówił Mariusz Chrzanowski.

W podziemiu przebudowanego budynku hali planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 12 mln 850 tys. zł. Prezydent przypomniał, że wykonawca został wybrany w drugim przetargu, a jego cena jest niższa od najkorzystniej z pierwszego przetargu o 1 mln 150 tys. zł. – Wierzę, że jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek archeologicznych, to ten obiekt zostanie ukończony w terminie – powiedział Prezydent Łomży.

Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Don - niezalogowany 2018-04-12 14:09:39

    Powstanie Hali Kultury w miejsce Hali Targowej to jedna z najlepszych decyzji w ostatnim czasie. Idziemy do przodu. Brawo!

  • Danutka333 - niezalogowany 2018-04-12 12:06:00

    chrzanowski Ty juz się nie rozpędzaj i tak wracasz na PWSIP i nie chcemy cie na kolejną kadencje ! Nawet dotacje opitoliłes o ponad połowe dla hospicjum! raz dwa się ogarnij !

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-12 11:02:26

    Ile tam miejsc pracy powstanie ?

  • niech spieprza "Duch Twój" ni - niezalogowany 2018-04-12 10:59:23

    Hala Kultury ale jaka ta kultura ? czy ta kultura jest dobra ? dla kogo ta kultura jest dobra i dlaczego ?

  • Klos - niezalogowany 2018-04-12 09:35:00

    Super, w końcu. Nareszcie. Dużo się dzieje dobrego w Łomży ostatnio i tak trzymać.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-12 08:41:36

    Jakie będą roczne, bieżące koszty utrzymania tej hali kultury ? Ile do tej koncepcji zagospodarowania/przeznaczenia będziemy dopłacać?

  • Wiesław2 - niezalogowany 2018-04-12 08:24:07

    Chrzanowski ma mój głos!

  • dziennikarz lokalny - niezalogowany 2018-04-12 07:59:20

    Szanowny Panie redaktorze portalu Mylomza.pl, W jakim celu blokujecie dostęp do forum i usuwacie negatywne dla Chrzanowskiego komentarze internautów na Waszym forum, a dopuszczacie wyłącznie sprzyjające dla włodarza? Dlaczego proprezydencki portalik blokuje możliwość komentowania? To na tym polega Wasza rzetelność dziennikarska? Powszechnie wiadomym jest, że od samego początku obecnej kadencji Wasz portal robi wszystko, aby w jak najjaśniejszym świetle, zarówno w formie pisanej jak i poprzez ukazywanie mnóstwa zdjęć z udziałem Chrzanowskiego, pokazać rzekomo pozytywne jego działania na rzecz miasta, ale żeby posuwać się do tego stopnia, by usuwać negatywne komentarze mieszkańców !!! Prawa i obowiązki dziennikarza, w tym także obowiązek związany z rzetelnością regulowany jest w art. 10 prawa prasowego, który mówi, iż zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgadnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa. Zgodnie natomiast z art. 12 prawa prasowego dziennikarz jest obowiązany: 1) zachować szczególna staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło, 2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

  • MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZ - niezalogowany 2018-04-12 07:58:36

    MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA!

  • good - niezalogowany 2018-04-12 07:49:33

    Pomysł z remontem jest bardzo dobry. Pozostaje teraz tylko czekać na efekt końcowy.

  • darekk - niezalogowany 2018-04-12 07:37:08

    Brawo!!!!!!!!! Zmiany w tym zakresie są konieczne i wyczekiwane. Dobrze że Prezydent Chrzanowski zajął się tą kwestią, bo tak duży budynek w takim miejscu wymaga szczególnego zainteresowania. Szkoda że poprzednicy Prezydenta Chrzanowskiego nie dostrzegali tych potrzeb. Dziękujemy Panie Prezydencie!!!!

  • Praw do 4um - niezalogowany 2018-04-12 05:03:32

    to nie spam to echo nauczania pasterzy dobrych inaczej

  • IDIOTA NA FORUM - niezalogowany 2018-04-12 04:52:48

    CO ZA POJ....B z 200 razy napisał ten sam komentarz,to mógł zrobić tylko pracownik mylomza ! to jest SPAM !!!!!!!!!!!!!!!

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-11 19:31:37

    Kwiatku, a jaki to dochód dla miasta przyniosą toalety i sale wielofunkcyjne i ta przestrzeń wystawiennicza dla młodej sztuki ? Koszty natomiast będzie to generować duże; policz ogrzewanie, energię elektryczną, pensje zatrudnionych pracowników , choćby i sprzątania tego obiektu ? ... a dureń pisze, że ... cyt. - na pewno nie będą większe od kosztów utrzymania tej hali w chwili obecnej

  • 600lecie marnie widzę - niezalogowany 2018-04-11 19:20:35

    Pomysł na remont ok, ale spóźnione. Miało być na 600lecie i co?

  • niech spieprza "Duch Twój" ni - niezalogowany 2018-04-11 19:19:55

    @ xxDejv taa... oddaj duszę diabłu będzie ten sam efekt końcowy ps niech spieprza "Duch Twój" niech wraca wyparty nim Duch Święty i oczyści oblicze ziemi tej Ziemi

  • Ewa L. - niezalogowany 2018-04-11 19:16:55

    To prawda pomysł nie trafiony, hala kultury która będzie robiła wszystko i nic

  • xxDejv - niezalogowany 2018-04-11 19:12:38

    Działania prezydenta idą w dobrym kierunku. Swój głos oddam na Chrzanowskiego.

  • Nie zamazujcie rzeczywistości - niezalogowany 2018-04-11 19:11:40

    Prawdziwy zakład pracy zatrudnia od 100 osób. Nie wypisujcie dyrdymalow o jakies drukarni która zatrudni 15 osób

  • becker - niezalogowany 2018-04-11 19:10:18

    Znowu okazało się że mamy w Łomży garstkę malkontentów, którzy tylko potrafią narzekać. Te osoby wypowiadają się w tematach o których nie maja zielonego pojęcia. Potrafią tylko pisać bzdury bez pokrycia. Żal mi takich ludzi, jak smutne i żałosne jest życie takiego człowieka ze musi swoja frustrację wyładowywać w internecie szkalując dobre imię innych ludzi. Panie Chrzanowski popieramy Pana. Oby tak dalej

  • stop kłamstwom - niezalogowany 2018-04-11 19:03:44

    LIBRA-PRINT to kolejna firma, która nabyła działkę inwestycyjną wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca 2019 roku powstanie tam zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie co najmniej 25 osób. Nowy nabywca działa w branży poligraficznej. W przeciągu dwóch lat na zakupionym terenie w rejonie ulic: Spokojnej i Pileckiego, wybuduje nowy zakład produkcyjny. Powstanie tam hala wraz z budynkiem socjalno-administracyjnym. Będzie to zakład nowoczesny, gdyż w planach jest zakup innowacyjnych linii technologicznych m.in. maszyny do druku w technologii offsetowej i cyfrowej, maszyny do wykańczania introligatorskiego czy urządzenia do produkcji toreb papierowych. Dotychczas w Podstrefie Łomża SSSE zainwestowały firmy PHU „Okleina”, PPHU „MAG”, GREENVIT Sp. z o.o. oraz PIANPOL TEX Sp. z o.o. Spółka PIANPOL TEX z Łomży działał w Strefie jako mały przedsiębiorca. Na działce nr 23166/6 o pow. 1,0426 ha zamierza prowadzić działalność związaną z produkcją i handlem materacami oraz meblami biurowymi i do siedzenia. Minimalne nakłady na inwestycję mają wynieść około 3,6 mln zł, a jej zakończenie planowane jest do 31 października 2018 roku. W nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 12 osób. Spółka GREENVIT z Zambrowa również będzie działała w Strefie jako mały przedsiębiorca. Na działkach nr 23166/7 i nr 23166/5 o pow. 1,0426 ha każda zamierza prowadzić działalność związaną z produkcją ekstraktów roślinnych, wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Minimalne nakłady na inwestycję mają wynieść około 7,5 mln zł. Powstanie zakładu, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 15 osób, planowane jest do połowy 2020 roku.

  • szmaragdy i diamenty - niezalogowany 2018-04-11 19:01:48

    trolle kodowe a wy ile daliscie ???co za durnie tu pisza!!!Chrzanowski pozyskal 10 baniek a o oni pierd.....o tym ze trzebs 2.5 milona dac...z rakim podejsciem troluu to by nic nie zrobili samorzadowcy...zal mi ciebie troluuu..brawo chrzanowski za decyzje i 10 mln na Stary rynek

  • kwiatek - niezalogowany 2018-04-11 18:59:25

    Jakbyś nie wiedział Miasto realizuje tą inwestycję z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury. Fajnie że taki troll jak ty próbuje pouczać innych. Najpierw kłamiesz że prezydent nie dał kasy na hospicjum, teraz straszysz kosztami utrzymania. Te na pewno nie będą większe od kosztów utrzymania tej hali w chwili obecnej

  • ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡° - niezalogowany 2018-04-11 18:51:56

    Co z miasteczkiem akademickim ? zamiast miasto pchać w jakiś konkretny cel jak się nie udało przez kadencje uzyskać nowych zakładów pracy to może warto w edukacje zainwestować w tym mieście ? bo nie długo jak wybudują obwodnicę to tu nawet Papież nie zawita a parki hale i inne dyrdymały będą stać pustkami bo kasy nie będzie na zadbanie tego dobrobytu.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-11 18:43:21

    Skąd Chrzanowski teraz weźmie dodatkowe 3 miliony złotych jak miasto na ten cel planowało wydać tylko ok. 10 milionów ? Następny kredyt weźmie ?

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-11 18:38:25

    Remont TAK, ale koncepcja zagospodarowania NIE! Ile rocznie my podatnicy będziemy z kasy miejskiej dopłacać do bieżącego utrzymania tego obiektu ?

  • niech spieprza "Duch Twój" nie - niezalogowany 2018-04-11 18:36:36

    @ Kwiatek Chrzanowski dał z wypłaty swojej czy ze skarbca skarbnika ? Czy nie wstyd tobie wykorzystywać schorowanych ludzi do swoich nadziei.

  • Do widzenia Mariusz, zawiodles - niezalogowany 2018-04-11 18:34:10

    Już się załączyli klakierze, mieszkańcy dopiero zobaczą jak będzie trzeba dokładać do tej hali. Pomysł na jej funkcjonowanie beznadziejny!!!

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-11 18:33:40

    kwiatku, w tym roku ma jeszcze dorzucić im stare radio do kompletu :)

  • Kwiatek - niezalogowany 2018-04-11 18:24:08

    Nie kłam że Chrzanowski nic nie dał skoro dał na hospicjum. Czy nie wstyd tobie wykorzystywać schorowanych ludzi do swoich gierek.

  • Kwiatek - niezalogowany 2018-04-11 18:21:16

    Jeykel nie rozumiem w ostatnim czasie udzielasz się na forach internetowych zażucając Chrzanowskiemu nie dał na hospicjum. Tymczasem na bipie jest podział środków na zdrowie i jak byk istnieje pozycja hospicjum 25 tysięcy złotych. A ty ile przeznaczyłeś?

  • Jeykel77 - niezalogowany 2018-04-11 18:08:04

    Chrzanowksi ty czlowieku bez serca ! Pozalowas na hospicjum !!! Kary na ciebie nie ma !

  • niech spieprza "Duch Twój" nie - niezalogowany 2018-04-11 17:59:57

    @ Stoper kultura to prokreacja wzrostu -rozwoju-biologicznego wraz z rozwojem infrastruktury gwarantującej zdrowy wzrost kultura to nie indoktrynacja i artystyczne fikołki płodnych inaczej przedstawicieli ANTY KULTURY służących rozwojowi infrastruktury MARTWEJ RĘKI którzy szukają miejsca na celebracje własnej wersji obchodów 1 MAJA np. na 10 CZERWCA

  • niech spieprza "Duch Twój" nie - niezalogowany 2018-04-11 17:50:36

    @ Na100pro nie uprawiaj tautologii nazwisko Chrzanowski samo w sobie jest nośnikiem informacji że Chrzanowski to facet nie dziecko - taki rodzaj bardziej nijaki niż męski także z tym "panowaniem" to się nie ośmieszaj bo z niego feudał jak z kobiety dziewczynka jak się odzywasz to staraj się nie robić tego w duchu wzywanym przez JPII po owocach widać że to nie był Duch Ojca Jezusa

  • Stoper - niezalogowany 2018-04-11 17:49:07

    Wreszcie nie będę musiała się wstydzić przed znajomymi wyglądu centrum mojego miasta. Dotychczas starałam się nie pokazywać tego fragmentu dla osób z innych miast. Super i jeszcze dobrze że będzie tam miejsce dla propagowania kultury.

  • nieczyste santo subito - niezalogowany 2018-04-11 17:32:59

    @ Fertych ma nosa jak pinokio tak jak autorytet biskupi otaczający pomocą ("duchową" czytam fikcyjną) ofiary ks.pedofilii czytam ks.dobrodziejów molestowanych przez dzieci

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-11 17:13:35

    Umowa opiewa na 12 milionów 850 tysięcy złotych, czyli kwota jest o blisko 30% wyższa od tej za jaką władze miasta planowały zrealizować tę część inwestycji.

  • Antoni1 - niezalogowany 2018-04-11 17:02:07

    Najpierw park, a teraz info z halą targową. Nic tylko się cieszyć. Pozdrawiam

  • Fertych - niezalogowany 2018-04-11 16:46:21

    Muszę powiedzieć że Chrzanowski miał nosa unieważniając pierwszy przetarg. Tyle pomyj na niego wylano a on udowodnił że miał rację. Chrzanowski jest najlepszym prezydentem Łomży w dotychczasowej historii.

  • Hej hello - niezalogowany 2018-04-11 16:41:14

    Super info na koniec dnia :) a czy ktoś wie moze będzie jeszcze robiona jakaś fontanna ? Trochę zieleni może by dolozyc.

  • Na100pro - niezalogowany 2018-04-11 16:38:04

    Brawo Panie Chrzanowski ! ludzie widać że młody coś robi nie tak jak poprzednicy - stalo takie straszydło i tylko odpychali problem na innych wstyd poprzednia władzo wstyd

  • Na100pro - niezalogowany 2018-04-11 16:37:40

    Brawo Panie Chrzanowski ! ludzie widać że młody coś robi nie tak jak poprzednicy - stalo takie straszydło i tylko odpychali problem na innych wstyd poprzednia władzo wstyd

  • Na100pro - niezalogowany 2018-04-11 16:37:40

    Brawo Panie Chrzanowski ! ludzie widać że młody coś robi nie tak jak poprzednicy - stalo takie straszydło i tylko odpychali problem na innych wstyd poprzednia władzo wstyd

  • Omen - niezalogowany 2018-04-11 16:34:11

    W końcu ktoś się wziął za halę targową. W końcu stary rynek zmieni swoje oblicze.

  • Mikcew - niezalogowany 2018-04-11 16:32:33

    Zgadzam się z Chrzanowskim. Trzeba ożywić rynek a remont hali targowej to dobra droga do tego celu