:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pogrzeb dzieci utraconych

Kościół, Pogrzeb dzieci utraconych - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 07/10/2019 07:20

W sobotę 12 października, w parafii Bożego Ciała w Łomży odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym miesiącu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych - przekazuje łomżyńska Kuria Diecezjalna.

W Łomży pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w sobotę (12.10) o godz. 10:00 w parafii Bożego Ciała. Podobne ceremonie pogrzebowe odbędą się tego samego dnia w parafii MB NP w Grajewie, w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, w parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, w parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej oraz w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, a także 15 października w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie.

Kościół zaprasza na uroczystość wszystkich, którzy chcą pożegnać dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców. Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. W całej Polsce sprawowane są wtedy msze święte, modlitwy w intencji dzieci, symboliczne pochówki i wykłady psychoterapeutów.

lomza

Pogrzeb dzieci utraconych komentarze opinie

  • gość 2019-10-07 09:26:28

    ten dzień jest obchodzony 15go października,dlaczego dzień przed wyborami?mam nadzieję że nie zamieni się w wiec wyborczy

  • racja - niezalogowany 2019-10-07 10:30:39

    to nie są dzieci, to są medyczne szczątki ginekologiczne, dziecko, to konkretna osoba, o konkretnych, ludzkich cechach, a w tych pozostałościach po nieudanej ciąży nawet płci odróżnić nie sposób, ponadto doktryna kościelna zabrania sprawowania sakramentów, np. mszy, "osobie" nieochrzczonej...

  • tak to widzę - niezalogowany 2019-10-07 11:56:35

    Dziecko zaczyna się z pierwszym oddechem i kończy z ostatnim.

  • gość 2019-10-07 12:33:40

    A ile moich plemników umiera każdego dnia - jak pomyśle to głowa mnie boli.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-07 13:30:45

    Powiedzcie to rodzicom, którzy tracą dzieci, albo kobietom, które poroniły wyczekiwane dziecko.. Ludzie są gorsi niż zwierzęta, a na takich id* szkoda słów.

  • real - niezalogowany 2019-10-07 14:59:01

    poronienie nie jest powodem by popadać w paranoję i przesadnie traktować ginekologiczne szczątki, jak świat światem poronienie jest dość częstym efektem zachodzenia w ciążę, jakiż to pogrzeb, kiedy nie ma konkretnej zmarłej osoby, nie wiadomo kto to jest, bo miał być dopiero w przyszłości, a dziecko, które dopiero miało być w przyszłości umrzeć nie może, niedługo kato-prawicowi poprawiacze boskiego świata będą celebrować pogrzeby zużytych podpasek

  • Karolina - niezalogowany 2019-10-07 15:48:55

    Ktoś kto nie był w takiej sytuacji gdzie traci sie wyczekiwane dziecko,nie powinien w ogóle brać udziału w dyskusji i komentować bo w dupie był i gówno widział.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-07 17:34:13

    Popieram panią Karolinę gdy dziecko jest już ukształtowane ma rączki i nogi a przede wszystkim serce które bije to jest dziecko ale facet tego nie zrozumie .zrozumie dopiero wtedy gdy będzie pragnął swego dziecka

  • gość 2019-10-07 17:40:39

    real ty podpaskie to se w ryja wsadz jezeli jestes taki mocny to powiedz to w oczy kobiecie ktora oczekujac na swoje dziecko poronila jestes chamem i idioto a jezeli nie masz wiedzy na temat to nie zabierj glosu i sie nie osmieszaj racja skonczyles medycyne czy tak jak real nie majac swojego zdania sluchasz idiotow to wy obaj jestescie zlepkiem bezmozgowych komorek

  • real - niezalogowany 2019-10-07 19:39:57

    A co ma do tego trauma matek, które poroniły? Mam akceptować paranoiczne obrzędy na koszt miasta, które zafundowało na cmentarzu te swoiste katakumby tylko dlatego, że komuś należy się współczucie? Nie akceptuję tej celebry i kobiety niepotrzebnie dają się wciągnąć w propagowanie fałszywego mitu o tzw."dziecku" poczętym, którą kościół organizuje wyłącznie dla propagowania sprzeciwu wobec aborcji i in vitro. Według bowiem doktryny każda dusza bez chrztu skazana jest na potępienie. Zatem jeśli uznać te szczątki za dzieci, to trauma bliskich powinna być jeszcze większa, jeśli wierzą w kościelne zasady o potępieniu i zbawieniu. Księża w celu propagandy średniowiecznych zakazów i nakazów łamią doktrynę, wprowadzają kobiety w błąd zatajając okrutne zasady dotyczące potępienia z powodu braku chrztu. A na koniec zapytam, czy te matki mają akty zgonu swoich "dzieci"?

  • - niezalogowany 2019-10-07 20:33:14

    Jak moze byc pogrzeb przed narodzinami? Ja rozumiem ze ksiadz i grabarz chce zarobic ale nie do przesady!

  • Odpowiedzialność za bardzo brz - niezalogowany 2019-10-07 20:57:27

    Bardzo chciałbym spotkac sie z osobami które piszą bardzo brzydko ... Proszę weźcie odpowiedzialność za to co piszecie spotkajcie sie ze mną

  • bardzo brz - niezalogowany 2019-10-07 21:53:27

    racja - niezalogowany 2019-10-07 10:30:39 Kościół ks.zKórwySynów pełen jest Ojców samolubnych i dzieci utraconych a emigracja (również do wewnątrz) młodzieży np. z Łomży świadczy o skali zjawiska i to już nie jest tylko konflikt pokoleń kiedy wśród poważnych profesorów akademickich mówi się o pokoleniu utraconym i nadziei na nowe pokolenie którego staruchy dziedziczące wzorce przodków nie spieprzą przy swoich tyłkach staraniem swoich ks.Ojców dychownych "poprawcie mnie jak się mylę" robiących żywą szopkę z (plastikowego) Boga i Ludzi wierzących (w fikcje prawne)

  • Mt 8, 22- - niezalogowany 2019-10-07 21:57:59

    @ Gość - niezalogowany 2019-10-07 13:30:45 powiedzcie to Chrześcijanom ... "grzebanie umarłych zostawcie ..." poganom gorliwym na modlitwie jak żydzi przed Chrystusem i katolicy po Chrystusie

  • BożeNaRodzenie - niezalogowany 2019-10-07 22:23:16

    @ real - niezalogowany 2019-10-07 19:39:57 "przez żołądek do serca" a przez pomnik do nieba ... " "Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi" np. pomnik dzieci utraconych ... w wojnie domowej a to taka wojna w Kościele ale o niej "silentium sacrum" jak o pedofili przy świątynnej przy której ks.zKórwySyny rosły w siłę ... z różańcem w ręku okazując miłość bliźniego ofiarom ... tej CURVA(wł)miłości katolickiej (taka cnota boska) - powszechnej miłości bliźniego swego dla siebie samego ... a to taka miłość zaborcza ... a dla kogo ten pomnik dla rozbuchanej samolubniej duchowości Matki i Ojca duchownego jego staraniem koncelebrującej "swoją" "stratę" przy liczących zyski ks. aniołach stróżach przy cmentarnianej przyświątynnej cywilizacji śmierci ks. kapelanów kultu kultury anty Chrysta bogacących się na sprzedaży duszy diabłu ? vide . J 20, 8-17(grób ten próżny został,.... jak (ks.) "groby pobielane" przy których umacnia się "łańcuszkiem" biblijny LEGION)

  • Mark - niezalogowany 2019-10-07 22:42:50

    Obłudnicy proponuję pomodlić się za dzieci niechciane które lądują w Domach Małego Dziecka. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak takie małe stworzenia pragną miłości.

  • odpowiedzialnoś - niezalogowany 2019-10-07 23:06:01

    Mark - niezalogowany 2019-10-07 22:42:50 ECCE pokłosie "adopcji duchowej" jaką nieśli przed sobą egocentrycy gorliwi na modlitwie jak moja matka i ojciec duchowny katolickiego - powszechnego w kościele powszechnym skurwysyństwa staraniem obrońców autorytetu ks. pedofili przy kościele przy ołtarzu głównym przy katedrze lansującego się na najwyższe dobro .... a ofiary całymi garściami czerpały odpowiedzialność za cudze grzechy za grzechy kainowej nauki wiary jaką niesie przed sobą duchowość Pawłowa naznaczona religijnym znamieniem jak katolicki grób krzyżem z postacią człowieka zaszczutego "... na wieki wieków amen" ... ks. Koteria "uczonych w piśmie" która ma spodnie w kancik i nie ma swego zdania morze mieć rze tak brzydko powiem kaca teologicznego bo moralnego raczej mieć nie będzie taki kac nie grozi staraniem "apostolstwa trzeźwości" trzeźwym jak świnia ... orwellowska na przyk ład

  • sursum corda - niezalogowany 2019-10-07 23:16:10

    Gość - niezalogowany 2019-10-07 13:30:45 od tego jest ks. Kotek do przytulenia do zrobienia miauczenia żeby tym rodzicom było miło no niestety Jezus nie miauczał żeby było miło ks. Koteria mogłaby to wytłumaczyć lepiej ale garniturek pracownika biurowego musiałaby zamienić na wór pokutny i zejść ze świecznika w Nadzieji i zasiąść w popiele w Popielniku ... z pisma świętego ...swojego wznosząc "słowo boże" by się stało ciałem ... obcym molom książkowym "uczonym w piśmie" powtarzających to samo przez to samo oczy wiście "...na wieki wieków amen"

  • Gość1 - niezalogowany 2019-10-08 09:37:44

    Ja poroniłam w 4 miesiącu ciąży, sama zorganizowałam pogrzeb mojego dziecka na swój koszt. Trochę z tym zachodu ale jak się chce to pogrzeb można zorganizować samemu. Dziwię się rodzicom, którzy zostawiają w szpitalach szczątki swoich dzieci, które tak jak piszecie są nie rzadko długo oczekiwane, upragnione. I tak, posiadam akt urodzenia dziecka z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe.

  • gość 2019-10-08 09:54:09

    widziales jeden z drugim bol matki po stracie nienarodzonego dziecka o czym wy piszecie nie macie zielonego pojecia zacznij myslec bo widze ze masz problemy natury psychicznej wysmiewac sie z tragedi wielu kobiet

  • real - niezalogowany 2019-10-08 10:55:54

    Nie ma mowy o wyśmiewaniu się z matek i ich problemów, nie akceptujemy jedynie naciąganych ceremonii na koszt publiczny, które obliczone są wyłącznie na antyaborcyjną prpagandę w celu utrwalenia fałszywego mitu o tzw. "dziecku" poczętym.
    Płód w 4 m-cy ciąży ma już wszystkie cechy konkretnego dziecka i dlatego wydano akty i wypłacono zasiłek pogrzebowy.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 11:07:18

    Pogrzeby dzieci utraconych sa od lat rowniez w naszym miescie nie ogarniam glupich konentarzy aż żal czytać ilu psycholi sie tu wypowiada dawno te niektore komentarze powinny byc usuniete w zarodku ale po co gazeta zyje i bez znaczenia jest ile półgłów sie odzywa przeciez nie wazne co wazne oby co kolwiek pisac

  • Matka - niezalogowany 2019-10-08 11:14:08

    Real tak mam akt zgonu mego dziecka, które uważasz za ginekologiczne szczątki . Módl się żeby Ciebie ta tragedi nigdy nie spotkała.

  • gość1 - niezalogowany 2019-10-08 11:20:13

    real - Nie pobierałam zasiłku ) Nie pochowałam dziecka dla zasiłku a dlatego, że chciałam to zrobić. Nie chodzi też o kwestię wiary. Chciałam żeby miało swoje miejsce i swój grób.

  • gość 2019-10-08 13:57:23

    real - niezalogowany 2019-10-08 10:55:54 zbyt powierzchownie trafiłeś w punkt który ma drogie dno to głębsza patologia nakręcająca podaż przez nakręcanie popytu im więcej "cmentarnych" fanaberii tym większy efekt specjalny modelowany przez religijnych "populistów" przynaglających do raju metodami nie chrześcijańskimi to są metody pogańskiej ciągoty do raju za tymi za którymi się tęskni to gra na uczuciach na emocjach to droga do (pogańskiego) raju nie oparta na wartościach ewangelicznych