:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Policjanci masowo sięgają po zwolnienia lekarskie

Aktualności, Policjanci masowo sięgają zwolnienia lekarskie - zdjęcie, fotografia
05/11/2018 13:11

Jak donoszą ogólnopolskie media - w całym kraju policjanci masowo udają się na zwolnienia lekarskie, głównie z powodu przemęczenia. Już teraz niektóre komendy mają problem z obsadą patroli - taka sytuacja ma obecnie miejsce w Piszu. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił nam zastrzegający sobie anonimowość funkcjonariusz.

Masowa absencja policjantów może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu protestem służb mundurowych, w który włączyli się także funkcjonariusze Służby Więziennej, Służby Celnej. Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

O przypadkach wysokiej zachorowalności wśród policjantów pierwsze pogłoski pojawiały się jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych.

Jak informują ogólnopolskie media - w Łodzi ulice musieli patrolować kursanci, którzy nie ukończyli szkolenia podstawowego, gdyż na zwolnieniach przebywa ponad jedna czwarta funkcjonariuszy z terenu województwa. Na terenie Warszawy służbę pełnili policjanci spoza stolicy, zaś na obszarze dzielnicy Mokotów odnotowano brak nocnych patroli z soboty na niedzielę. O problemach alarmują także inne województwa, w których policjanci masowo dostarczają zwolnienia. W Piszu w województwie warmińsko-mazurskim, nie ma obsady do patrolowania miasta.

O problemie rozmawialiśmy w ostatnim czasie z zastrzegającym sobie anonimowość funkcjonariuszem, który ostrzegał nas przed konsekwencjami zwolnień policjantów. Według uzyskanych przez nas informacji - sytuacja z masowo chorującymi mundurowymi występuje także w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił. Masowe zwolnienia mają być podyktowane przemęczeniem funkcjonariuszy.

Polscy policjanci zapowiadają kolejne zwolnienia już 11 listopada.

Czy z ulic naszego miasta mogą zniknąć policyjne patrole z powodu braku zdolnych do pracy policjantów?

Policjanci masowo sięgają po zwolnienia lekarskie komentarze opinie

 • my na to placimy - niezalogowany 2018-11-06 10:44:28

  Dojenie kasy podatnika.

 • ++++ - niezalogowany 2018-11-06 08:19:10

  Maja racje.11 listopada manifestacje narodowcow ochroni pan PREZES

 • Sasiadka agatka - niezalogowany 2018-11-06 07:07:18

  Popieram ich protest.

 • edwardek - niezalogowany 2018-11-06 05:57:14

  no chyba ze cypisek cisnoł moturem więc najprędzej przyjarał kapcia

 • KapitanŻbik - niezalogowany 2018-11-06 05:00:12

  Kazdy ma wybor (wiec czego jeczycie) Fakt ze jak sie nie ma dobrego "fachu " w reku to wybor znikomy. Przeciez ten problem nie dotyczy wylacznie policji a dotyczy polowy spoleczenstwa (od dawna).Z ta roznica ze reszta spoleczenstwa jest w jeszscze gorszej sytuacji (brak przywileji) Nie o doba sie praca(jaka by nie byla),podnos kwalifikacje,zmien prace a nie jeczysz...jak piguly ,ktore cale zycie tylko jecza o podwyzki a"robic nie ma komu"F.K. Swoja droga najmniej jecza ci co najmniej zarabiaja i najciezej pracuja bo nie maja silnego lobby.

 • Zatroskany - niezalogowany 2018-11-06 00:31:39

  Jak to niedawno wypowiedział się pewien polityk w tv : "weź kredyt i zmień pracę". Nikt nikogo nie zmuszał do pracy w policji. Obecnie rynek pracy to rynek pracownika. Nie pasuje? Zmienić prace a nie szopki odstawiać kosztem społeczeństwa za publiczne pieniądze.

 • edwardek - niezalogowany 2018-11-05 22:12:08

  Jak policjant ma pomóc obywatelowi przy złapaniu gumy? 1: Policjant nie wie czy obywatel się po zmianie koła nie przy...li, że pomagający policjant źle przykręcił koło, gdyż za 500m koło odpadło i obywatel zepsuł sobie Ałdi. Wg obywatela. Policjant wtedy kładzie głowę pod topór i już nie zarabia swoich ~2900pln miesięcznie :) 2. Policjant jest kompletnym ułomem (tacy też pewnie są) i nie umie zmienić koła :)

 • olany na multiselect - niezalogowany 2018-11-05 21:04:50

  Haha na ochronie już w mundurku czeczeni chodzą w biedronie .protest protestem ale i lasek dużo w Policji ,i zdziwko ,że teraz panie chcą mieć normalne rodzinny i dzieci taki prestiż munduru jak czepek pielęgniarki

 • Góma - niezalogowany 2018-11-05 19:51:39

  Ja zawsze gumę mam na sobie. Tak na wszelki wypadek. Panu tez polecam.

 • cypisek - niezalogowany 2018-11-05 18:06:28

  A to nieroby jedne , pozabierac samochody , a nie dupy tylko grzeją , zlapalem gume zaden sie nie zatrzymal i nie spytal czy pomoc?

 • Emeryt - niezalogowany 2018-11-05 17:50:53

  Nie jetsem policjantem.ale popieram ich. Jesli chcesz miec w pyte roboty ptowadzic kilkanascie spraw naraz to zostań policjantem. Zobaczysz jaka to przyjemna praca i za jakie marne pieniądze. Politycy lubia pokazywac sie z funkcjonariuszami jak cos sie dzieje i wychwalaja jacy to oni sa wspaniali. Ale za to .ze strzegą bezpieczeństwa obywateli za marne pieniadze to tego nie mówią. Bardzo dobrze ze kolejni przylaczaja sie do protestu. Chcesz byc jeb...ny zostań policjantem he

 • sdfds - niezalogowany 2018-11-05 17:45:59

  Już blisko czas kiedy w policji będą pracować beżowi islamiści

 • Łomżyński słoik - niezalogowany 2018-11-05 17:33:12

  Nie wiem czy to rzeczywiście fochy. Z jednej strony niedziele wolne od handlu a policjantom na weekendy każą obstawiać mecze, marsze różowych, czarnych albo hooj wie jakich, miesięcznice albo patryjotów zamaskowanych ;) A może szydełko przyjedzie a może zieliński i jeszcze mu konfetti nawycinaj.

 • Leo12 - niezalogowany 2018-11-05 17:06:36

  Nikt do roboty w policji nie zmusza!nie podoba ci się to zmień pracę!a nie stroisz fochy!

 • 00 - niezalogowany 2018-11-05 16:53:08

  Toć chyba chorobę można sprawdzić chyba że u policjanta się nie da.

 • Policjant też człowiek - niezalogowany 2018-11-05 15:43:30

  Dobra zmiana :D

 • erjot - niezalogowany 2018-11-05 15:37:36

  Wszyscy idziemy na L-4 z przemęczenia!!! Kuźwa,jest taka choroba i takiej choroby numer??? Ja na pewno nie dostałbym zwolnienia na taki numer. Znowu polityka i mieszanie.A co będzie za rok,przed wyborami?

 • Śruba - niezalogowany 2018-11-05 15:02:13

  Idź do policji, poszarp się z pijanymi gówniarzami, pociechami lokalnych "elit", poszarp z Czeczenami, a na deser w deszczu pokieruj ruchem i organizuj objazd. Nad ranem do domu, szybki sen, bo na popołudnie służba. Następnie wysłuchasz, że "nic nie robisz na służbie, statystyki słabe" a na służbie czujesz się wrogiem społeczeństwa. Jeszcze 15 lat byś wytrzymał, ale mając w perspektywie nowe zasady emerytalne, kierowniczkę Lidla całowałbyś po stópkach.

 • Jabcok - niezalogowany 2018-11-05 14:33:00

  Ej czwórka coscie tak cicho, coscie tak cicho... Gdzie się podział ten cały Zboroski?

 • Ziomek - niezalogowany 2018-11-05 14:30:20

  Zig - policja zaprasza. Na pewno taki chętnego, młodego i zdrowego jak ty, to nie ma ani jednego!!! Powodzenia!:)))

 • Bolesław D. - niezalogowany 2018-11-05 14:24:34

  I mają wielką rację ,przemenczenie prowadzi do błędów ,poczta polska listonosze zaraz też będą protestować ..przykład ? Był nabór w komży na listonoszy jak jeden się zorientował w pierwszym miesiącu jakie warunki i potroncenia to pół wypłaty otrzymał i szybko odszedł ", a tu przykład z komży jak kogoś potraktowano mimo wiedzy iż ilości i teren całego miasta to Awykonalne...Która karta jest prawdziwa? „Nie wiem” - Wszyscy wiedzieli i tolerowali to, że jeżdżę swoim autem – podkreślił Goniec, przywołując różne przykłady sytuacji, gdy w ostatniej chwili przed końcem pracy był poproszony o dowiezienie pilnej korespondencji, potrzebnej w którejś z instytucji na jutro rano lub gdy nagliły terminy doręczenia. - Wymogłem na pracodawcy, żeby wszystko, co roznosimy, było ewidencjonowane – przypomniał i podkreślił, że w ratuszu nie słyszał uwag o źle wykonanej pracy od pracowników czy mieszkańców. W odpowiedzi na pytanie mecenasa Mieczysława Jagielaka z ratusza, czy otrzymywał na konto co miesiąc wypłatę, Goniec powtórzył, że w rozmowach z prezydentem upominał się o wyższą premię. Starsza z dwóch pań świadek, długoletnia pracownica ratusza, jeszcze bardziej swoimi zeznaniami skomplikowała i tak skomplikowany charakter sprawy. Zeznając pod przysięgą, za złamanie której grozi do 8 lat więzienia, nie potrafiła wyjaśnić niczego, o co spytała mecenas Olender: dlaczego na kartach rozliczanej korespondencji pojawiają się różne liczby i kwoty, kto robił dopiski na kartach z informacjami o ulotkach i plakatach wyborczych i zaproszeniach, w jaki sposób sporządzone przez nią miesięczne rozliczenia trafiały do kierownika, bo przecież od tego i woli przełożonego zależała wysokość premii, co miesiąc dodawanej do 50 procent wynagrodzenia zasadniczego gońcom. „Czy pani mecenas uważa, że ktoś po drodze...?” - urwała pytanie, ewidentnie zaskoczona ewentualnym odkryciem sędzia Małgorzata Sulkowska. Zadająca pytania pani świadek mecenas Olender nie dała za wygraną. - Czy możliwe, że dwie analizy zawierające odmienne dane są ważne? - dociekała, na co świadek odpowiedziała bez wahania: „Niemożliwe”. W chwilę po tym przystąpiono przy stole sędziowskim do okazywania tabel, liczb i zapisków na margineskach, które świadek komentowała: „Nie wiem, skąd wynikają różnice”, „Nie pamiętam”, „Ja zrobiłam dobrze, ktoś poprawiał może...”.

 • olaboga - niezalogowany 2018-11-05 14:20:05

  Panie Komendnancie no bez przesady;))

 • Zig - niezalogowany 2018-11-05 14:18:37

  Chorych zwolnić niech idą do innej pracy np w Lidlu tam oferują pakiet zdrowotny!przyjąć młodych zdrowych chętnych do pracy wielu!leserów pożegnać niech nie przeżerają naszy h podatkow!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

17zł/godz. Siwiki (gm.Zbójna)

Potrzebujemy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17 zł na start. Wypłata co tydzień. Praca w..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej, usługi koparko ładowarką www.marbruk-lomza.com Tel: 511 593 614


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca- kasjer na stacji

Zatrudnię sprzedawcę- kasjera na stację paliw Orlen w Piątnicy. Zainteresowanych ofertą proszę o CV ze zdjęciem na e-mail.


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"