:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pomnika księcia Janusza I w Łomży prawdopodobnie nie będzie. To był falstart?

Newsy, Pomnika księcia Janusza Łomży prawdopodobnie będzie falstart - zdjęcie, fotografia
08/06/2018 15:42

Zbliżają się główne uroczystości 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. To właśnie na wielki jubileusz na Starym Rynku miał stanąć pomnik księcia Janusza I Mazowieckiego. Za jego budowę odpowiadała koordynująca przygotowania do „sześćsetlecia”, była już zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.

Oficjalnie wizerunek pomnika księcia Janusza I Mazowieckiego został upubliczniony 15 czerwca 2017 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbywała się w I Liceum Ogólnokształcącym. Jednak kilka dni wcześniej pomnik został sfotografowany i pokazany w mediach.

- Udostępniła go dziennikarzom w swoim gabinecie ówczesna zastępca prezydenta Łomży pani Agnieszka Muzyk – przekazuje biuro prasowe urzędu.

Autorem projektu pomnika jest pochodzący z Torunia, artysta i rzeźbiarz Maciej Jagodziński. Miał kosztować co najmniej 300 tys. zł, a jak podaje ratusz „zgodnie z prawem zamówień publicznych na realizacją zadań powyżej kwoty 30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, powinien być ogłoszony przetarg lub konkurs”. Tak się jednak nie stało.

- Pracownicy Urzędu Miejskiego obawiali się, że w przypadku wygranej autora projektu pomnika, to oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej – czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez biuro prasowe magistratu.

Ratusz podaje, że opinia prawna, jaką sporządziła Kancelaria Michał Wierzbicki i Wspólnicy, wskazywała, iż zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych, właściwym sposobem zawarcia umowy w tej sytuacji jest konkurs, który powinien być przeprowadzony w pierwszej kolejności, na długo przed upublicznieniem projektu pomnika.

 - W sytuacji prowadzonych przez panią Agnieszkę Muzyk pozakonkursowych negocjacji z firmą JagenMeer oraz upublicznieniem wizerunku pomnika późniejsze przeprowadzenie konkursu w celu zawarcia z nimi umowy było niedopuszczalne, narażało miasto na odpowiedzialność z tytułu naruszenia procedur zamówień publicznych – informuje Grzegorz Daniluk z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.

Co by było, gdyby konkurs wygrał autor projektu pomnika, stojącego przez długi okres w gabinecie, byłej już zastępcy prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk?

<

Pomnika księcia Janusza I w Łomży prawdopodobnie nie będzie. To był falstart? komentarze opinie

  • AGNIESZKO DOSC!!!!!! - niezalogowany 2018-06-10 22:55:47

    Agnieszka wmawiaj sobie że masz tyle siły...ale każdy wie jak naprawdę jest i kto jest katalizatorem twojej siły. To że nie możesz się pogodzić z utrata stanowiska to nie powód żeby zatruwać życie dla Mariusza, mścić się każdego dnia i wymyślać do 4 kolejne artykuły. Opanuj sie zemsta nic nie da. Pomyśl czy Ty byłaś uczciwą wobec Mariusza??? Nie dziw się że miał dosyć twojej dwulicowości. Mariusz to szczery i uczciwy człowiek on by Tobie nigdy w życiu nie zrobil tego co ty zrobiłaś dla niego. A teraz jeszcze masz czelność zawracać mu głowę i nękać na każdym kroku??

  • AGNIESZKO DOSC!!!!!! - niezalogowany 2018-06-10 22:44:13

    Agnieszko skończ ten kabaret ze swoim biskupem!!!!! Ośmieszasz się tylko. Dlaczego tak na Mariusza jedziesz, co ci złego zrobil? Dlaczego tak się mścisz? Zastanów się nad swoim zachowaniem. Jakbyś uczciwie pracowała to by Mariusz nawet nie myślał Cię zwolnić. Sama zapracowałas sobie na to co sie stało nie udawaj teraz głupiej.Jestes chytra i cwana obyś kiedyś trafiła na kogoś tak samo beszczelnego jak ty.....aby miał równe szanse a nie jak Mariusz uczciwy człowiek przeciw któremu Ty wciaz w zemście wytaczasz działa wraz ze swoim poplecznikiem. Agnieszko opanuj się!!!!!! Co tobą rządzi????

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-06-10 22:32:00

    No tak, zblizaja się wybory i Pani Agnieszka Muzyk była zagrożeniem dla obecnego prezydenta, więc....najlepiej zwolnić, ośmieszyć i zamknąć temat. Sądzę, że ta Pani ma tyle siły, ze jeszcze to miasto będzie miało Jej dużo do zaoferowania, a Ona temu miastu. Trzymam za Panią przysłowiowe kciuki

  • zygmunt z bema - niezalogowany 2018-06-10 17:14:44

    tak mozna ale przetargow!!!!!!!a nie z wolnej reki dwa lub 3 zamowienia.

  • mieszkniec - niezalogowany 2018-06-10 15:21:10

    KTO W TEJ ŁOMŻY RZĄDZI? Biskup niech będzie ekspertem od życia duchowego a nie ekspertem od polityki!!!!!!!!!!!!!!!!!Na 4lomza piszą panna Muzyk.Tego nie ma w całej Polsce co się dzieje w Łomży.............

  • Nie nie i nie - niezalogowany 2018-06-10 10:49:32

    Jarekducha. Wiesz co przezemnie przemawia?? Sprawiedliwość i uczciwość. Jak ma się zmienić świat , jeżeli Biskup przykład duchownego tak błądzi??? Ryba psuje się od głowy - tak jest w tym przypadku. Duet jaki stworzyli ta pani i duchowny funkcjonuje na zasadzie toksycznych zależności. Spotkało się dwoje ludzi o podobnym rysie i z kursem w swoim moralnym kompasie na władzę. Uważają że poprzez władzę zmienia świat, on że ludzie przestaną nadużywać alkoholu a ona że to będzie jej dzieło życia które zmieni wydarzenia z przeszłości. Te osoby nie mają żadnych zachamowan i skrupułów aby dążyć do wyznaczonego sobie celu. Jeden wykorzystuje naiwność drugiego, zacieśniając tym samym swoje zależności i więzi nastawione na wspólny cel. ( Jest to na zasadzie "nie możemy się zatrzymać, będą w nas pluc, oczerniać, a my musimy dążyć aby prawda ujrzała światło dzienne"). Codzienne mydlenie oczu sprawia że zaczynają wierzyć w swoje dzieło życia które niestety realizują KOSZTEM INNYCH LUDZI. Nie mam nic przeciwko szlachetnym ideom, ale MOWIE STANOWCZE NIE, JEZELI CIERPIA NA TYM NIEWINNI NICZEMU LUDZIE!!! .....tylko dlatego bo taki sobie założyli cel, który uświęca wszelkie środki. NIE!!!!!!! WARTOSC LUDZKA JEST WAZNIEJSZA NIZ WASZ CEL!!!!!!!!!!A WY ZAPĘDZILIŚCIE SIE W TYM WSZYSTKIM ZAPOMINAJAC ZE OBOK KRZYWDZICIE DOBRYCH, NORMALNYCH I UCZCIWYCH LUDZI.

  • fireman23 - niezalogowany 2018-06-10 10:30:24

    Inwestycję dotyczącą budowy nowego DWORCA AUTOBUSOWEGO w Łomży PODZIELONO NA KLIKA ETAPÓW - ogłoszono kilka przetargów, zamówień publicznych. - w ramach budowy centrum przesiadkowo-komunikacyjnego władze miasta z tzw. „wolnej ręki” zleciły podległemu miastu MPGKiM budowę za 1,57 mln zł parkingu przy ul. Dworcowej vis a vis wiaty hali targowej. - PRZETARG na - roboty rozbiórkowe na dworcu za 26 tys. zł. Dotyczą one m.in. szaletu znajdującego się pomiędzy dworcem a halą targową oraz części budynku obecnego dworca. - PRZETARG na - sieci zewnętrzne branży elektrycznej i telekomunikacyjnej. Te prace będą kosztować ponad 550 tys. zł. - PRZETARG na : budowa kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, na której wykonanie władze chciały wydać 420 tys. zł. Ceny z trzech ofert na tę część są znacznie wyższe – od niemal 1 mln zł do blisko 1,5 mln zł. - PRZETARG na : budowę kanalizacji sanitarnej. Wycena miasta to 150 tys. zł, a ceny z ofert wyniosły od 402 tys. zł do 530 tys. zł. - PRZETARG na : wykonanie budynku dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych (ale bez głównej konstrukcji stalowej czyli peronów). Na te prace miasto do wydania miało 2,2 mln zł a oferty oscylowały wokół ceny 3,6 mln zł. - będzie jeszcze PRZETARG na : budowa zadaszonych peronów, czyli na wykonanie głównej konstrukcji stalowej. MOŻNA ???? ____________ Inwestycję : REWITALIZACJA PARKU JP II , podzielono na kilka etapów , ogłoszono kilka przetargów w ramach zamówienia publicznego ; - PRZETARG na wykonanie oświetlenia - PRZETARG na budowę przyłączy i sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej oferty ok. 170 tys. zł. - PRZETARG na budowę i przebudowę sieci kablowych oraz monitoringu, oferta wynosi 296 tys. zł. - PRZETARG na budowę toalety ok. 300 tys. zł. - PRZETARG na fontannę oferta wynosi ok. 270 tys. zł. - PRZETARG na budowę alejek i wyposażenie. - PRZETARG na budowę tężni, na którą miasto zabezpieczyło 330 tys. zł. - PRZETARG na wykonanie zieleni w parku, posadzenie drzew, krzewów, bylin i posianie trawników. - PRZETARG na budowę placów zabaw. W minionych latach za kwotę 1 mln 285 tys. zł wykonano projekt rewitalizacji parku oraz uporządkowano jego teren, wykonano alejki, oświetlenie i część zieleni. W tym sławetne kręgi dla kosmitów :) ___________ MOŻNA ????????

  • Błazenada u Andrzeja - niezalogowany 2018-06-10 10:25:29

    Dziś wielki dzień . Pokaz kto w Łomży jest królem i kto rządzi. Król Tadek, jego poddani Zielina i błazen wicka. Wszyscy w swojej krasie...i w swoim pysznym, bezwstydnym sosie. Do czasu......całe szczęście.

  • Speech - niezalogowany 2018-06-10 10:20:22

    Spechu już skończ z ta obrona swojej lubej. Czytać się nie chce tych wypocin, zakłamanych jak te 4lomza. Prezydent wszystko wyjaśnił, a ty jak masz lep do kombinowania to kombinuj ale jak w domu zrobić coś z niczego a nie udajesz odważnego szastajac wirtualnymi pieniędzmi. CBA do ciebie nie zapuka??? Chyba. A w urzędzie jest praca o której nie masz zielonego pojęcia,liznales coś i nie wiesz do końca co, płaczesz,łączysz ,wklejasz i gniot jak zawsze. Ale ważne że jesteś z siebie zadowolony i wciskając klawisz enter przeżywasz wewnętrzny orgazm. Powodzenia.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-10 10:17:46

    napisał : sobota, 09 czerwca 2018 08:14 Umieszczone przez: Rupert Oczywiście, że tego zamówienia na pomnik nie można było podzielić. W ten sposób każde zamówienie publiczne można byłoby podzielić na części czy to na budowę dróg czy na każdą inną inwestycję. Tylko to jest obejście prawa niedozwolone w świetle Prawa zamówień publicznych. Obrońcy Agnieszki Muzyk albo tego nie wiedzą albo palą głupa. Za takie postępowanie do akcji wkracza prokurator i CBA. ------------- MOŻNA ???

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-10 10:15:31

    Inwestycję dotyczącą budowy nowego DWORCA AUTOBUSOWEGO w Łomży PODZIELONO NA KLIKA ETAPÓW - ogłoszono kilka przetargów, zamówień publicznych. - w ramach budowy centrum przesiadkowo-komunikacyjnego władze miasta z tzw. „wolnej ręki” zleciły podległemu miastu MPGKiM budowę za 1,57 mln zł parkingu przy ul. Dworcowej vis a vis wiaty hali targowej. - PRZETARG na - roboty rozbiórkowe na dworcu za 26 tys. zł. Dotyczą one m.in. szaletu znajdującego się pomiędzy dworcem a halą targową oraz części budynku obecnego dworca. - PRZETARG na - sieci zewnętrzne branży elektrycznej i telekomunikacyjnej. Te prace będą kosztować ponad 550 tys. zł. - PRZETARG na : budowa kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, na której wykonanie władze chciały wydać 420 tys. zł. Ceny z trzech ofert na tę część są znacznie wyższe – od niemal 1 mln zł do blisko 1,5 mln zł. - PRZETARG na : budowę kanalizacji sanitarnej. Wycena miasta to 150 tys. zł, a ceny z ofert wyniosły od 402 tys. zł do 530 tys. zł. - PRZETARG na : wykonanie budynku dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych (ale bez głównej konstrukcji stalowej czyli peronów). Na te prace miasto do wydania miało 2,2 mln zł a oferty oscylowały wokół ceny 3,6 mln zł. - będzie jeszcze PRZETARG na : budowa zadaszonych peronów, czyli na wykonanie głównej konstrukcji stalowej. MOŻNA ???? ____________ Inwestycję : REWITALIZACJA PARKU JP II , podzielono na kilka etapów , ogłoszono kilka przetargów w ramach zamówienia publicznego ; - PRZETARG na wykonanie oświetlenia - PRZETARG na budowę przyłączy i sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej oferty ok. 170 tys. zł. - PRZETARG na budowę i przebudowę sieci kablowych oraz monitoringu, oferta wynosi 296 tys. zł. - PRZETARG na budowę toalety ok. 300 tys. zł. - PRZETARG na fontannę oferta wynosi ok. 270 tys. zł. - PRZETARG na budowę alejek i wyposażenie. - PRZETARG na budowę tężni, na którą miasto zabezpieczyło 330 tys. zł. - PRZETARG na wykonanie zieleni w parku, posadzenie drzew, krzewów, bylin i posianie trawników. - PRZETARG na budowę placów zabaw. W minionych latach za kwotę 1 mln 285 tys. zł wykonano projekt rewitalizacji parku oraz uporządkowano jego teren, wykonano alejki, oświetlenie i część zieleni. W tym sławetne kręgi dla kosmitów :) ___________ MOŻNA ????????

  • ekspert - niezalogowany 2018-06-10 10:09:49

    Inwestycję dotyczącą budowy nowego DWORCA AUTOBUSOWEGO w Łomży PODZIELONO NA KLIKA ETAPÓW - ogłoszono kilka przetargów, zamówień publicznych. - w ramach budowy centrum przesiadkowo-komunikacyjnego władze miasta z tzw.[b] „wolnej ręki” [/b]zleciły podległemu miastu MPGKiM budowę za 1,57 mln zł parkingu przy ul. Dworcowej vis a vis wiaty hali targowej. - PRZETARG na - roboty rozbiórkowe na dworcu za 26 tys. zł. Dotyczą one m.in. szaletu znajdującego się pomiędzy dworcem a halą targową oraz części budynku obecnego dworca. - PRZETARG na - sieci zewnętrzne branży elektrycznej i telekomunikacyjnej. Te prace będą kosztować ponad 550 tys. zł. - PRZETARG na : budowa kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, na której wykonanie władze chciały wydać 420 tys. zł. Ceny z trzech ofert na tę część są znacznie wyższe – od niemal 1 mln zł do blisko 1,5 mln zł. - PRZETARG na : budowę kanalizacji sanitarnej. Wycena miasta to 150 tys. zł, a ceny z ofert wyniosły od 402 tys. zł do 530 tys. zł. - PRZETARG na : wykonanie budynku dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych (ale bez głównej konstrukcji stalowej czyli peronów). Na te prace miasto do wydania miało 2,2 mln zł a oferty oscylowały wokół ceny 3,6 mln zł. - będzie jeszcze PRZETARG na : budowa zadaszonych peronów, czyli na wykonanie głównej konstrukcji stalowej. MOŻNA ???? ____________ Inwestycję : REWITALIZACJA PARKU JP II , podzielono na kilka etapów , ogłoszono kilka przetargów w ramach zamówienia publicznego ; - PRZETARG na wykonanie oświetlenia - PRZETARG na budowę przyłączy i sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej oferty ok. 170 tys. zł. - PRZETARG na budowę i przebudowę sieci kablowych oraz monitoringu, oferta wynosi 296 tys. zł. - PRZETARG na budowę toalety ok. 300 tys. zł. - PRZETARG na fontannę oferta wynosi ok. 270 tys. zł. - PRZETARG na budowę alejek i wyposażenie. - PRZETARG na budowę tężni, na którą miasto zabezpieczyło 330 tys. zł. - PRZETARG na wykonanie zieleni w parku, posadzenie drzew, krzewów, bylin i posianie trawników. - PRZETARG na budowę placów zabaw. W minionych latach za kwotę 1 mln 285 tys. zł wykonano projekt rewitalizacji parku oraz uporządkowano jego teren, wykonano alejki, oświetlenie i część zieleni. W tym sławetne kręgi dla kosmitów :) ___________ MOŻNA ????????

  • Emu - niezalogowany 2018-06-10 07:56:55

    Pewnie poszło o to czyją buśkę ma mieć ten ksionże na pomniku. Każde myślało że jego a z projektu wyszło że trzeba to dopracować.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-10 07:53:01

    Wychodzi na to że ta władzunia cała uważa łomżyniaków za totalnych nielotów zdolnych tylko do głosowania na nich. Uważają się po wyborach za lepszych, nabierają pychy i arogancji a jak bida to jeden drugiego popchnie i można zwalać wszystko na leżącego. Idą wybory nie dajmy się im omamić i środkowym paluszkiem wskażmy im ich miejsce w szyku.Dość buty i arogancji i zostawić już ten kościół bo chyba panowie w sukienkach zapominają się też że bóg był jeden a oni to zwykli ludzie.

  • morze ofiar mości ks.... miejs - niezalogowany 2018-06-09 22:22:34

    @ Nie!!!!!!! nie pomijaj wkładu ks.Stanisława w Orszak ks.Tadeusza I sekretarza na dworze który ks.Stefanek odziedziczył po ks.Paetzu i sobie wygodnie w nim się umocnił z pomocą ks.Zawistowskiego swojej prawej ręki ks.Paetza oraz ow(o)ców jego płodnej w zło dziejski relatywizm formacji duchowej liturgicznie celebrowanych pozorów dobroczynności względem Boga i LUDU Jego Ekscelencji Ojca Jezusa

  • Pomnik idealny na parodie Rexi - niezalogowany 2018-06-09 22:07:55

    @ Gość Lux pomnik w miniaturce nadaje się na stempel do łapy. Reksio z dobranocki miał takiego stempla. Tym stemplem jak majster młotkiem w kuźni Reksio trzepał taśmę z uśmiechem i wytrwale pieczętował swoim wizerunkiem. Stępował pieczątki a taśma szła jak papier toaletowy. I do takiego papieru dać dzieciom stempla z księciuniem niech biorą przykład z Reksia aż się znudzą

  • Nie!!!!!!! - niezalogowany 2018-06-09 21:49:49

    Nigdy więcej takich nieuczciwych ludzi!!! Jak pani Agnieszka i biskup Tadeusz. Łomży potrzebna jest modlitwa,żeby ten kapłan się opamiętal razem z tą panią. Wstyd nam przynoszą, jak kiedyś petz.

  • enej - niezalogowany 2018-06-09 20:47:05

    nidgy więcej pisu. Ich arogancji władzy , braku szacunku dla innych ludzi. Wielkiej pogardy dla uznanych autorytetów czy też po prostu innych ludzi mających swoje zdanie czy inne poglądy polityczne. Nigdy więcej dzielenia ludzi na lepszych i gorszych , nigdy więcej łamania prawa i deptania konstytucji . Nigdy więcej szczucia jednych obywateli kraju na drugich w imię partyjnych pisowskich interesów. Nigdy więcej traktowania ludzi którzy się w życiu czegoś dorobili ciężką pracą jak złodziei po to aby byli bohaterami pisowskich populistycznych nagonek. Tylko teraz mamy niebywała szansę aby w demokratycznych wyborach powiedzieć dość i upomnieć się o swoje prawa które pis nam odebrał , upomnieć się o naszą godność dla dobra nas i naszych dzieci .Tak nam dopomóż Bóg I nie jest prawdą ,że tylko kukiz albo pis bo oto wam chodzi aby kolejny raz otumanić ludzi. Ale prawda jest prosta żaden kandydat z tych partii bo to znaczy wolność i rozwój dla naszego miasta

  • Gość - niezalogowany 2018-06-09 17:48:11

    A po kiego grzyba pomnik jakiegoś księciunia historycznego? Książę jest jeden w Łomży i każdy bliski mu wie że już teraz przechodzi do historii świata.Wystarczy lektykę zamówić i nosić księcia po osiedlach.Jest misiek zimowy to go na pomnik i będzie luks.

  • morze ofiar mości panów - niezalogowany 2018-06-09 16:14:55

    @ real śmieszne ? kasę wali to czapkują homagium czynią jakby łaskę robił z własnej kieszeni utrzymując zwiotczały kręgosłup kultury upadłej jak ogon diabłu zwisający w skłonie lennym celebrując hołd swemu panu dobroczyńcy że go nosi i pieści dla swojego powabu ps w Łomży dużo się kurczy skurczone skrzyżowania skurczona komunikacja kurczy się natura ludzka kurczą się zasoby skurczona inteligencja płodna inaczej pozostało robić wizerunek dobrą miną do złej gry jak ks.hierarchowie w komunii z LUDEM przy ołtarzu papieskim sprawiający dobre wrażenie i nieczystą troskę o szóste przykazanie dekalogu no i jak w takiej kulturze impotencji nieustannie kurczącej się potencji ma się rozwijać potencjał płodny w owoce zdrowej prokreacji której dotyczy to 6-uste przykazanie o jakie w Łomży czepiał się JPII dając fałszywe świadectwo skąd się problem bierze czego kogo dotyczy i z kim z czym się dynamizuje określając wektor postępu

  • ekspert - niezalogowany 2018-06-09 16:05:47

    Jeśli Muzykowa chciała przetarg na budowę pomnika podzielić na części jak tu niektórzy piszą to popełniłaby jeszcze większy błąd niż podanie do publicznej wiadomości nazwiska wykonawcy pomnika z pominięciem prawa zamówień publicznych. Tego typu zamówienia nie da się podzielić na części, a gdyby ktoś jednak próbował to szybko zostałby sprowadzony na ziemię przez prokuratora lub CBA.

  • real - niezalogowany 2018-06-09 14:54:55

    Czy to nie śmieszne? Na konkursie teatr w walizce gratulowali Chrzanowskiemu. A co on ma z tym wspólnego? Ten konkurs miał swój początek wiele lat temu.

  • zibi123 - niezalogowany 2018-06-09 14:08:38

    rupert tak kombinijac jak yy piszrsz to mozna za kratami skonczyc

  • Ziutek - niezalogowany 2018-06-09 14:07:55

    badanie za rozposzczechnianie nieprawdziwych sondazy wedlug prawa grozi kara grzywny!!!!na wniosek zainteresowanego!!!!

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-09 09:28:08

    O tym, czy mamy do czynienia z jednym zamówieniem publicznym, czy też zamówieniami odrębnymi rozstrzyga samodzielnie zamawiający, który w oparciu o posiadaną wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prowadzonej działalności, najlepiej orientuje się w specyfice udzielanego zamówienia. Przy zamówieniach do równowartości 30.000 euro nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Wybór sposobu przeprowadzenia postępowania w celu udzielenia zamówienia o wartości nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro, stanowi autonomiczną decyzję zamawiającego. Zamówienie można podzielić zgodnie z prawem . Nie jest do tego konieczne spełnienie żadnych innych warunków poza oczywistym – podzielnością przedmiotu zamówienia. W opisanym przypadku NIE JEST MOŻLIWE OBJĘCIE CAŁEJ INWESTYCJI JEDNYM ZAMÓWIENIEM PUBLICZNYM - - a to z tego względu, że artysta/autor NIE DOSTARCZA NAM GOTOWEGO WYROBU/USŁUGI. Rzeźbiarz w ramach swojej działki robi projekt i gipsowy posąg w skali 1:1. NIE ZLECA SAM ODLEWNI WYKONANIA POSĄGU I NIE PRZYWOZI GOTOWEJ FIGURY NA MIEJSCE. Rzeźbiarz NIE SPRZEDAJE NAM GOTOWEJ RZEŹBY. Zakres całego zamówienia, NIE JEST W JEGO GESTII I PRZEKRACZA JEGO MOŻLIWOŚCI . ... tu się wyrobimy do 30tys. euro __________ Następnie DRUGIE ZAMÓWIENIE to zlecenie dla odlewni . Odlewnia miała być wybrana w drodze postępowania konkurencyjnego. ... tu chyba też wystarczy 30 tys. euro __________ TRZECIE ZAMÓWIENIE to granitowa podstawa pomnika (... prostopadłościan może wykonać, każdy większy zakład kamieniarski ... 30 tys. euro nie przekroczy :) __________ CZWARTE ZAMÓWIENIE - roboty montażowe, związane z posadowieniem pomnika __________ Zamawiający ze względu na szczególną specyfikę inwestycji nie musi udzielić jednego zamówienia publicznego w kilku częściach , w ramach jednego postępowania. Całą inwestycję można podzielić na etapy I do IV i jak będą odrębne umowy, traktować to jako odrębne zamówienia . Jednymi z kilku trybów udzielania zamówień publicznych są : - Negocjacje bez ogłoszenia Negocjacje bez ogłoszenia są specjalną, konkurencyjną formą udzielania zamówień publicznych, polegającą na zaproszeniu wybranej grupy wykonawców do przeprowadzenia negocjacji dotyczących warunków, na jakich to zamówienie zostanie udzielone. Złożenie, ocena i wybór ofert następują dopiero po przeprowadzeniu negocjacji określających warunki. - W trybie zamówienia z wolnej ręki – zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą. Przesłanka umożliwiająca udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki: - dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę, w przypadku udzielania zamówienia w zakresie działalności twórczej lub artystycznej,

  • real - niezalogowany 2018-06-09 09:13:23

    Przypominam, że za wszystko odpowiada prezydent miasta. Również za dobór współpracowników i za ich działania. Teraz wszyscy proprezydenccy trolle skupiają się na zrzucenie całej odpowiedzialności na wiceprezydenta. Oczywiście jej niekompetencja jest porażająca, ale dlaczego trwało to wszystko aż 4 lata? Dlaczego prezydent to wszystko akceptował? Za wszystko odpowiada prezydent miasta, on jest organem kompetencyjnym. Jaka jest pewność, że po ponownym wyborze nie znajdzie sobie jeszcze gorszych pomocników? Odpowiadam - żadna, nie mamy żadnej pewności.

  • badanie - niezalogowany 2018-06-09 08:47:45

    Ale nowina: według ostatniego sondażu wykonanego przez PICMP na próbie losowej 1052 osób, Chrzanowski uzyskał poparcie w wysokości 13,7%

  • łomżyniak - niezalogowany 2018-06-09 08:39:10

    Autor: wspolczesna, ty przebrzydły trollu, pisz za siebie, a nie za innych. Mieszkańcy Łomży mają oczy otwarte jak wygląda ta kadencja. Tylko zabawa, lans w mediach i zadłużanie miasta, które będą spłacać 3 następne pokolenia. A gdzie nowe inwestycje przynoszące zyski do budżetu? Gdzie nowe miejsca pracy, które tak szumnie podnosił w swojej kampanii wyborczej Chrzanowski? Zatrudnianie swoich w ratuszu i podległych Miastu jednostkach? Zatrudnianie przez esemesy. To tylko niektóre. Zdziwisz się jesienią klakierze, jakie twój pryncypał ma poparcie.

  • Wspolczesna - niezalogowany 2018-06-09 07:56:26

    Wczoraj byłem na walizce i na koncercie i wiecie co?? Jak się rozmawia ludźmi to są pod wrazeniem mówią że Chrzanowski najlepszy prezydent jaki był w Łomży. Serio. Sam słyszałem i widzialem jak podeszła grupka ludzi do prezydenta i gratulowała i dziekowala. Potem rozwinął się dialog z ludźmi którzy stali obok i właściwie każdy kto dyskutował to popierał Chrzanowskiego.lomza żyje i coś się dzieje! A przy okazji mówili że dobra decyzja z ta zastępczynią. Ludzie jednak mają swój rozum.

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-09 06:14:15

    Oczywiście, że tego zamówienia na pomnik nie można było podzielić. W ten sposób każde zamówienie publiczne można byłoby podzielić na części czy to na budowę dróg czy na każdą inną inwestycję. Tylko to jest obejście prawa niedozwolone w świetle Prawa zamówień publicznych. Obrońcy Agnieszki Muzyk albo tego nie wiedzą albo palą głupa. Za takie postępowanie do akcji wkracza prokurator i CBA.

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-09 05:55:14

    A dlaczego klakierze jeden z drugim nie wylewaliście pomyj na Chrzanowskiego jak wyszła afera z zatrudnianiem gońca przez eSeMeSy? Właśnie to jest ta wasza uczciwość! WSTYD!

  • TORUN- LOMZA - niezalogowany 2018-06-08 22:43:04

    : do darekk....widać ,że nie masz pojęcia o zamówieniach publicznych zachęcam do lektury ustawy...takim rozumowaniem to bez przetargów mógłbys robić drogi...1 zlecenie wykopki, drugie asfalt, trzecie ścieżka rowerowa....itp...gratuluje kombinowania.. Podpowiem Ci dawanie dwóch lub więcej zleceń bez przetargów bo obejście prawa i za to już grozi PROKURATOR! bardzo dobrze,że prezydent w to nie szedł ..widać niektórzy to mają głowę do kombinacji

  • jaca - niezalogowany 2018-06-08 22:12:09

    Przykre, że tak skończyła, ale pewnie to był jeden z wielu powodów jej odwołania.

  • jaca - niezalogowany 2018-06-08 22:08:24

    Ale akcja!!! Pani Muzyk powinna sama podać się do dymisji. Podczas sesji czesto chaotyczna, czasami miałem wrażenie, że sama nie wiedziała o czym mówi. Pozamiatane

  • ewka - niezalogowany 2018-06-08 22:03:30

    Ja też tak uważam, rozmawiam ze swoimi znajomymi, sąsiadami z klatki i większość podziela to samo. Czekam na Perfekt :)

  • gawrys - niezalogowany 2018-06-08 21:57:41

    Głosowałem i znów zagłosuje za Chrzanowskim. To młody człowiek, łomżyniak, który dla miasta zrobi jeszcze wiele. No niech ktoś powie kiedy było tyle inwestycji, polityki prorodzinnej, imprez kulturalno-rozrywkowych? Chłopak zrealizował większość programu wyborczego, to byly prawdziwe założenia, a nie populizm.

  • jareeczek - niezalogowany 2018-06-08 21:51:13

    Za takie coś ta bialoglowa powinna wylecieć już wcześniej, prezydent miał i tak dla niej dużo cierpliwości.

  • lelum polelum - niezalogowany 2018-06-08 21:50:27

    fiu fiu, ilość postów robi wrażenie, tak na oko 2 do 3 na minutę...., niektórzy wielokrotnie klepali w klawiaturę; jakaś urzędowa akcja?

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 20:50:28

    Niesamowite, jak łatwo można zepsuć uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Czy na tym polegała tytaniczna praca Agnieszki Muzyk?

  • Cenzura 4lomza - niezalogowany 2018-06-08 20:49:17

    Ten temat przed chwilą zniknął z forum 4lomza. Pytanie jak wytłumaczy to portal 4lomza Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:05 Oficjalnie wizerunek pomnika księcia Janusza I Mazowieckiego został upubliczniony 15 czerwca 2017 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.Jednak kilka dni wcześniej pomnik został sfotografowany i pokazany w mediach za sprawą pani Agnieszki Muzyk, która udostępniła go dziennikarzom w swoim gabinecie – przekazuje biuro prasowe urzędu. Autorem projektu pomnika jest pochodzący z Torunia, artysta i rzeźbiarz Maciej Jagodziński. Miał kosztować co najmniej 300 tys. zł, jak podaje ratusz. I tu pojawia się pytanie dlaczego pani Agnieszka chciała żeby rzeźba została wykonana przez pracownię, która znajduje się w mieście w którym działa najsłynniejszy ojciec dyrektor.(ten od rudych grzybów). A może to on pomagał Pani Agnieszce w tym trudnym wyborze. Pani Agnieszka chyba często gościła w tym mieście. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08 No nie wierzę!!!!! Kolejna afera z udziałem Muzyk!!!!! Ciekawe co jeszcze ta kobieta odwali???? i ona ma jeszcze czelność mówić o "tytaniczej pracy" na rzecz Łomży??? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08 GDZIE JEST PROKURATOR?!?!??!?!?!??!?!? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:09 Zastanawia fakt, że Pani Agnieszka przedstawiła tego artystę nie przeprowadzając wymaganego prawem konkursu lub przetargu. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:10 A to na tym polegała ta tytaniczna praca? Chyba dobrze, że już została zakończona. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10 zniszczyła świetny pomysł, który trwałby przez kolejne dekady, który byłby świetny miejsce do obchodzenia uroczystości TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO ŻE Muzyk CHCIAŁA SIĘ PROMOWAĆ!!!!!!!!!!! to wszystko przez jej chorobę na władzę!!!!!!! już wielokrotnie pisałem że ona jest niebezpieczna Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10 ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne.... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:12 Ten pomnik mógł być wisienką na torcie obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jak łatwo można było to zepsuć... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:12 Ross niech Pani Muzyk zapłaci. W końcu sama wybrała artystę Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:13 Rupert teraz można nawet powiedzieć że mógł być truskawką na torcie :) Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:15 thiago szkoda mi tego pomnika.....idealnie pasuje do uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:16 ale to jest przykre, bo tak okrągłą rocznice będziemy mieć za 100 lat, i zamiast fajnie uczcić ją pomnikiem założyciela to wszystko poszło psu w du*** bo jakaś baba chcąc się wypromować spiep***** całą procedurę konkursową!!!!!! to się w głowie nie mieści Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: fireman23 (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:19 ale jaja...to normalne ze takie zamowienie na ktore w budzecie miasta jest 300 tys odbywa sie ptzrz przetarg!!!!jaki byl tryb wyboru pana z torunia?????przez to ze muzyk lubila robic sobie foty nie ma pomnika trzeba bylo sie nie ofotografowywac ....aj lans zero pojecia o samorzadzie..dziwie sie ze prezydent ją kryl tyle czasu Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:21 Szkoda pomnika to fakt. Ale moim zdaniem sytuację uratował Chrzanowski, który w roku 600 lecia rozpoczął długo wyczekiwany remont hali targowej. W jakimś stopniu osłodzi to gorycz z działania Muzyk z pomnikiem księcia Janusza. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:22 POLITYCZNA DZIAŁALNOŚĆ MUZYK TO IDEALNY SCENARIUSZ DO SERIALU RANCZO!!!!!! skąd ona się wzięła?????? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: norman_x (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:23 Totalna kompromitacja Muzyk!!! To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Chrzanowski lepszej decyzji nie mógł podjąć. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:23 @thiago to prawda ale nie może być tak że Prezydent będzie chodził za zastępcami i naprawiał ich błędy!!! Muzyk musi za to odpowiedzieć!!! Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:28 ALE TO PRZECIEŻ NIE KONIEC AFERY PRZECIEŻ AUTOR PROJEKTU MOŻE DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA ZE JEGO BEZPRAWNE UPUBLICZNIENIE!!!!!!!!!!! TA KOBIETA NARAŻA MIASTO NA OGROMNE KARY FINANSOWE!!!!!! Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:29 Przecież każdy prawie Kowalski, który jest laikiem i nie pracuje w administracji wie że na niemal wszelkie prace które gmina chce zrealizować przy pomocy podmiotów zewnętrznych musi być zorganizowany przetarg lub konkurs. A tu kobieta, która podobno aspiruje na urząd prezydenta nie zna takich podstaw.

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 18:42:19

    30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, CO ZA GENIUSZ TO OBLICZYŁ , CZY CELOWA MANIPULACJA ? 30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, TO PO ILE LICZYSZ EURO ???

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 18:15:00

    O tym, czy mamy do czynienia z jednym zamówieniem publicznym, czy też zamówieniami odrębnymi rozstrzyga samodzielnie zamawiający, który w oparciu o posiadaną wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prowadzonej działalności, najlepiej orientuje się w specyfice udzielanego zamówienia. Przy zamówieniach do równowartości 30.000 euro nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Wybór sposobu przeprowadzenia postępowania w celu udzielenia zamówienia o wartości nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro, stanowi autonomiczną decyzję zamawiającego. Zamówienie można podzielić zgodnie z prawem . Nie jest do tego konieczne spełnienie żadnych innych warunków poza oczywistym – podzielnością przedmiotu zamówienia. W opisanym przypadku NIE JEST MOŻLIWE OBJĘCIE CAŁEJ INWESTYCJI JEDNYM ZAMÓWIENIEM PUBLICZNYM - - a to z tego względu, że artysta/autor NIE DOSTARCZA NAM GOTOWEGO WYROBU/USŁUGI. Rzeźbiarz w ramach swojej działki robi projekt i gipsowy posąg w skali 1:1. NIE ZLECA SAM ODLEWNI WYKONANIA POSĄGU I NIE PRZYWOZI GOTOWEJ FIGURY NA MIEJSCE. Rzeźbiarz NIE SPRZEDAJE NAM GOTOWEJ RZEŹBY. Zakres całego zamówienia, NIE JEST W JEGO GESTII I PRZEKRACZA JEGO MOŻLIWOŚCI . ... tu się wyrobimy do 30tys. euro __________ Następnie DRUGIE ZAMÓWIENIE to zlecenie dla odlewni . Odlewnia miała być wybrana w drodze postępowania konkurencyjnego. ... tu chyba też wystarczy 30 tys. euro __________ TRZECIE ZAMÓWIENIE to granitowa podstawa pomnika (... prostopadłościan może wykonać, każdy większy zakład kamieniarski ... 30 tys. euro nie przekroczy :) __________ CZWARTE ZAMÓWIENIE - roboty montażowe, związane z posadowieniem pomnika __________ [b]Zamawiający ze względu na szczególną specyfikę inwestycji nie musi udzielić jednego zamówienia publicznego w kilku częściach , w ramach jednego postępowania. Całą inwestycję można podzielić na etapy I do IV i jak będą odrębne umowy, traktować to jako odrębne zamówienia .[/b] Jednymi z kilku trybów udzielania zamówień publicznych są : - Negocjacje bez ogłoszenia Negocjacje bez ogłoszenia są specjalną, konkurencyjną formą udzielania zamówień publicznych, polegającą na zaproszeniu wybranej grupy wykonawców do przeprowadzenia negocjacji dotyczących warunków, na jakich to zamówienie zostanie udzielone. Złożenie, ocena i wybór ofert następują dopiero po przeprowadzeniu negocjacji określających warunki. - W trybie zamówienia z wolnej ręki – zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą. Przesłanka umożliwiająca udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki: - dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę, w przypadku udzielania zamówienia w zakresie działalności twórczej lub artystycznej,

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 18:14:28

    O tym, czy mamy do czynienia z jednym zamówieniem publicznym, czy też zamówieniami odrębnymi rozstrzyga samodzielnie zamawiający, który w oparciu o posiadaną wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prowadzonej działalności, najlepiej orientuje się w specyfice udzielanego zamówienia. Przy zamówieniach do równowartości 30.000 euro nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Wybór sposobu przeprowadzenia postępowania w celu udzielenia zamówienia o wartości nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro, stanowi autonomiczną decyzję zamawiającego. Zamówienie można podzielić zgodnie z prawem . Nie jest do tego konieczne spełnienie żadnych innych warunków poza oczywistym – podzielnością przedmiotu zamówienia. W opisanym przypadku NIE JEST MOŻLIWE OBJĘCIE CAŁEJ INWESTYCJI JEDNYM ZAMÓWIENIEM PUBLICZNYM - - a to z tego względu, że artysta/autor NIE DOSTARCZA NAM GOTOWEGO WYROBU/USŁUGI. Rzeźbiarz w ramach swojej działki robi projekt i gipsowy posąg w skali 1:1. NIE ZLECA SAM ODLEWNI WYKONANIA POSĄGU I NIE PRZYWOZI GOTOWEJ FIGURY NA MIEJSCE. Rzeźbiarz NIE SPRZEDAJE NAM GOTOWEJ RZEŹBY. Zakres całego zamówienia, NIE JEST W JEGO GESTII I PRZEKRACZA JEGO MOŻLIWOŚCI . ... tu się wyrobimy do 30tys. euro __________ Następnie DRUGIE ZAMÓWIENIE to zlecenie dla odlewni . Odlewnia miała być wybrana w drodze postępowania konkurencyjnego. ... tu chyba też wystarczy 30 tys. euro __________ TRZECIE ZAMÓWIENIE to granitowa podstawa pomnika (... prostopadłościan może wykonać, każdy większy zakład kamieniarski ... 30 tys. euro nie przekroczy :) __________ CZWARTE ZAMÓWIENIE - roboty montażowe, związane z posadowieniem pomnika __________ [b]Zamawiający ze względu na szczególną specyfikę inwestycji nie musi udzielić jednego zamówienia publicznego w kilku częściach , w ramach jednego postępowania. Całą inwestycję można podzielić na etapy I do IV i jak będą odrębne umowy, traktować to jako odrębne zamówienia .[/b] Jednymi z kilku trybów udzielania zamówień publicznych są : - Negocjacje bez ogłoszenia Negocjacje bez ogłoszenia są specjalną, konkurencyjną formą udzielania zamówień publicznych, polegającą na zaproszeniu wybranej grupy wykonawców do przeprowadzenia negocjacji dotyczących warunków, na jakich to zamówienie zostanie udzielone. Złożenie, ocena i wybór ofert następują dopiero po przeprowadzeniu negocjacji określających warunki. - W trybie zamówienia z wolnej ręki – zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą. Przesłanka umożliwiająca udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki: - dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę, w przypadku udzielania zamówienia w zakresie działalności twórczej lub artystycznej,

  • zwykły Kowalski - niezalogowany 2018-06-08 17:49:49

    Tak to jest jak do rządzenia biorą się Muzyki

  • Cenzura 4lomza - niezalogowany 2018-06-08 17:48:58

    Ten temat przed chwilą zniknął z forum 4lomza. Pytanie jak wytłumaczy to portal 4lomza Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:05 Oficjalnie wizerunek pomnika księcia Janusza I Mazowieckiego został upubliczniony 15 czerwca 2017 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.Jednak kilka dni wcześniej pomnik został sfotografowany i pokazany w mediach za sprawą pani Agnieszki Muzyk, która udostępniła go dziennikarzom w swoim gabinecie – przekazuje biuro prasowe urzędu. Autorem projektu pomnika jest pochodzący z Torunia, artysta i rzeźbiarz Maciej Jagodziński. Miał kosztować co najmniej 300 tys. zł, jak podaje ratusz. I tu pojawia się pytanie dlaczego pani Agnieszka chciała żeby rzeźba została wykonana przez pracownię, która znajduje się w mieście w którym działa najsłynniejszy ojciec dyrektor.(ten od rudych grzybów). A może to on pomagał Pani Agnieszce w tym trudnym wyborze. Pani Agnieszka chyba często gościła w tym mieście. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08 No nie wierzę!!!!! Kolejna afera z udziałem Muzyk!!!!! Ciekawe co jeszcze ta kobieta odwali???? i ona ma jeszcze czelność mówić o "tytaniczej pracy" na rzecz Łomży??? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08 GDZIE JEST PROKURATOR?!?!??!?!?!??!?!? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:09 Zastanawia fakt, że Pani Agnieszka przedstawiła tego artystę nie przeprowadzając wymaganego prawem konkursu lub przetargu. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:10 A to na tym polegała ta tytaniczna praca? Chyba dobrze, że już została zakończona. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10 zniszczyła świetny pomysł, który trwałby przez kolejne dekady, który byłby świetny miejsce do obchodzenia uroczystości TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO ŻE Muzyk CHCIAŁA SIĘ PROMOWAĆ!!!!!!!!!!! to wszystko przez jej chorobę na władzę!!!!!!! już wielokrotnie pisałem że ona jest niebezpieczna Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10 ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne.... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:12 Ten pomnik mógł być wisienką na torcie obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jak łatwo można było to zepsuć... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:12 Ross niech Pani Muzyk zapłaci. W końcu sama wybrała artystę Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:13 Rupert teraz można nawet powiedzieć że mógł być truskawką na torcie :) Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:15 thiago szkoda mi tego pomnika.....idealnie pasuje do uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:16 ale to jest przykre, bo tak okrągłą rocznice będziemy mieć za 100 lat, i zamiast fajnie uczcić ją pomnikiem założyciela to wszystko poszło psu w du*** bo jakaś baba chcąc się wypromować spiep***** całą procedurę konkursową!!!!!! to się w głowie nie mieści Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: fireman23 (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:19 ale jaja...to normalne ze takie zamowienie na ktore w budzecie miasta jest 300 tys odbywa sie ptzrz przetarg!!!!jaki byl tryb wyboru pana z torunia?????przez to ze muzyk lubila robic sobie foty nie ma pomnika trzeba bylo sie nie ofotografowywac ....aj lans zero pojecia o samorzadzie..dziwie sie ze prezydent ją kryl tyle czasu Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:21 Szkoda pomnika to fakt. Ale moim zdaniem sytuację uratował Chrzanowski, który w roku 600 lecia rozpoczął długo wyczekiwany remont hali targowej. W jakimś stopniu osłodzi to gorycz z działania Muzyk z pomnikiem księcia Janusza. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:22 POLITYCZNA DZIAŁALNOŚĆ MUZYK TO IDEALNY SCENARIUSZ DO SERIALU RANCZO!!!!!! skąd ona się wzięła?????? Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: norman_x (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:23 Totalna kompromitacja Muzyk!!! To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Chrzanowski lepszej decyzji nie mógł podjąć. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:23 @thiago to prawda ale nie może być tak że Prezydent będzie chodził za zastępcami i naprawiał ich błędy!!! Muzyk musi za to odpowiedzieć!!! Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:28 ALE TO PRZECIEŻ NIE KONIEC AFERY PRZECIEŻ AUTOR PROJEKTU MOŻE DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA ZE JEGO BEZPRAWNE UPUBLICZNIENIE!!!!!!!!!!! TA KOBIETA NARAŻA MIASTO NA OGROMNE KARY FINANSOWE!!!!!! Odpowiedz na tę wiadomość Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz? Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:29 Przecież każdy prawie Kowalski, który jest laikiem i nie pracuje w administracji wie że na niemal wszelkie prace które gmina chce zrealizować przy pomocy podmiotów zewnętrznych musi być zorganizowany przetarg lub konkurs. A tu kobieta, która podobno aspiruje na urząd prezydenta nie zna takich podstaw.

  • kibic - niezalogowany 2018-06-08 17:39:26

    Jeśli był falstart to i naturalną rzeczą było wykluczenie. Pani Muzyk jest przykładem jak nie należy grać.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-06-08 17:36:13

    Muzyk nie miała wykształcenia do funkcji prezydenta,jest chyba po socjologii KUL.

  • ekonom - niezalogowany 2018-06-08 17:13:34

    darekk, 160 tysiecy złotych to kwota z podatkiem VAT. Tak się podaję przy zamówieniach publicznych

  • bigger - niezalogowany 2018-06-08 17:01:41

    Ja bym tej Pani już nigdzie nie zatrudnił. Przecież to jest nie do pomyślenia takie coś, wyszedł brak kompetencji.

  • Alexandra22 - niezalogowany 2018-06-08 16:57:50

    Brak słów, takie błędy? Ręce opadają. Totalna kompromitacja

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 16:52:41

    Niesamowite jest to, że osoba, która zajmowała tak prestiżowe stanowisko okazała się tak niekompetentna.

  • ortograf - niezalogowany 2018-06-08 16:52:30

    30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, CO ZA GENIUSZ TO OBLICZYŁ , CZY CELOWA MANIPULACJA ? 30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, TO PO ILE LICZYSZ EURO ???

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 16:50:26

    30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, CO ZA GENIUSZ TO OBLICZYŁ , CZY CELOWA MANIPULACJA ? 30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, TO PO ILE LICZYSZ EURO ???

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:50:04

    30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, CO ZA GENIUSZ TO OBLICZYŁ , CZY CELOWA MANIPULACJA ? 30 tysięcy euro, czyli około 160 tys. zł, TO PO ILE LICZYSZ EURO ???

  • mertyK - niezalogowany 2018-06-08 16:45:38

    Chrzanowski dobrze zrobił że pogonił tą PANIĄ

  • morze ofiar mości ks.heraldy - niezalogowany 2018-06-08 16:43:53

    @ darekk módl się i pracuj (czuwaj) by nie ulec pokusie zaniedbania dążenia by zdetronizować kulturę "trzech króli" miejsce uroczyska uroczystości inteligencji upadłej jak sam diabeł Ojciec ow(o)ców drzewa hierarchii ks.feudalnej formacji duchowej ks.egocentrycznych ks.bałwanów jest na cmentarzu katedralnym przy tronie ks.obłudnej tożsamości zło dziejów Chwały Chrystusowej co się w ogona przy dupników ustroili ogonem pawi ów i papug ów trzepiąc budrzet drenując inne zasoby ofiarnych serc i umysłów złodzieje czasu (dekalog 3 przykazanie)kasę można odzyskać czasu bezpowrotnie takich "pomników" na cmentarzu sobie postawcie kilka tam sobie zły duchy mauzoleum ks.monarchistów poświęćcie ... "ciołki"

  • real - niezalogowany 2018-06-08 16:42:18

    A ja zapytam inaczej. Dlaczego prezydent tolerował takie działania swojego zastępcy przez tyle czasu? Czy dopiero zbliżająca się kampania wyborcza spowodowała, że chciał oczyścić się? Ile to bezprawie i niekompetencja trwały?

  • Jerom - niezalogowany 2018-06-08 16:40:47

    Chrzanowski pokazuje klasę. Wypowiedział umowę pani wice w kulturalny sposób. A to ona zaczęła retorykę nienawiści która prowadzi od dwóch tygodni, każdego dnia nasyłając za swoim pośrednikiem 4 Łomża oszczerstwa i pomyje na prezydenta. Wybielając tym samym siebie. Ludzie myślą i rozum mają i są uczciwsi od pani. Może i pani w tv trwam oświadczenia składać. Fakty mówią same za siebie. Jakby siedziała cicho myślę że nie byłoby żadnych afer bo to są normalne sprawy i problemy w urzędach jakie napotykaja ludzie w pracy...a media za jej przyzwoleniem i nagonka rozdmuchali to niesamowicie. Ale jak ktoś perfidnie idzie na wojnę to niech potem nie płacze. Chrzanowski okazał się kulturalnym, a ta baba oświadczenie wydała parę godzin potem jakby była księżniczka odcięta od drogi do tronu, taka wiązankę puściła na prezydenta jakby pracowała w lochach i kazali jej tytaniczna robotę wykonywać.

  • blondi - niezalogowany 2018-06-08 16:39:11

    i chyba jednak ma :)))

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:39:06

    szkoda mi tego pomnika.....idealnie pasuje do uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży....

  • blondi - niezalogowany 2018-06-08 16:38:24

    A mówią że kolor włosów ma znaczenie

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 16:37:39

    Niesamowite, jak łatwo można zepsuć uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Czy na tym polegała tytaniczna praca Agnieszki Muzyk?

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:37:12

    ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:37:11

    ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:37:11

    ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:37:01

    ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:36:54

    ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika??? zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!! ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  • bolek - niezalogowany 2018-06-08 16:36:00

    W sytuacji prowadzonych przez panią Agnieszkę Muzyk pozakonkursowych negocjacji z firmą oraz upublicznieniem wizerunku pomnika, późniejsze przeprowadzenie konkursu w celu zawarcia z nią umowy było niedopuszczalne, narażało miasto na odpowiedzialność z tytułu naruszenia procedur zamówień publicznych

  • bolek - niezalogowany 2018-06-08 16:35:36

    W sytuacji prowadzonych przez panią Agnieszkę Muzyk pozakonkursowych negocjacji z firmą oraz upublicznieniem wizerunku pomnika, późniejsze przeprowadzenie konkursu w celu zawarcia z nią umowy było niedopuszczalne, narażało miasto na odpowiedzialność z tytułu naruszenia procedur zamówień publicznych

  • Gremi - niezalogowany 2018-06-08 16:34:37

    Dosyć!!!!!! Oczerniania pani Agnieszki Muzyk!!!! Każdy ma prawo do pomyłki!!!

  • ortograf - niezalogowany 2018-06-08 16:34:28

    chyba że masz na myśli że ją pokarze np. ojciec dyrektor

  • komisarz - niezalogowany 2018-06-08 16:32:57

    a Chrzanowski czekał pół roku aż zwolni Muzyk żeby opublikować ta informacje na swoim portalu widzę nerwowe ruchy Wytłuką się w pień pisiorki :)

  • Goust - niezalogowany 2018-06-08 16:32:40

    Hej troszeczke Wiesz co to pokazuje protest ludzi na forum przeciw głupocie i nadawaniu wickow z pod sutanny Biskupa. Ludzie na to się nie zgadzają, widzisz jaka kompetentna nam wcisnęli?? Podziękuj Biskupowi bo dzięki niemu ta pani została wice. Tylko dzięki temu, nie przez swoją kompetencje i ciężką pracę. Dobrze mieć znajomego biskupa. Zmieszczę lepiej biskupa i oleju w głowie.

  • ortograf - niezalogowany 2018-06-08 16:32:34

    Speech tak samo znasz się na ortografii jak Muzyk na przetargach pokaże

  • Ika - niezalogowany 2018-06-08 16:32:10

    Może byście się odczepili od tej Pani. Tam od działania jest sztab ludzi i wszyscy biorą pobory.No nie wszyscy mają głowy.

  • ortograf - niezalogowany 2018-06-08 16:31:58

    Speech tak samo znasz się na ortografii jak Muzyk na przetargach pokaże

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 16:30:58

    Całe szczęście, że Prezydent w porę podjął właściwą decyzję. Dalsze zarządzanie Agnieszki Muzyk mogło być zwyczajnie niebezpieczne.

  • liberty - niezalogowany 2018-06-08 16:30:01

    To się Pani Muzyk skompromitowała. Ta informacja dyskredytuje ją z zajmowania jakichkolwiek istotnych stanowisk.

  • Speech - niezalogowany 2018-06-08 16:29:06

    Agnieszka Muzyk to mniejsze zło. Ja wolę głosować na nią pomimo przekrętu takiego. Pomnik ewidentnie a Edukator pewnie audyt pokarze. Mimo wszystko Pani Agnieszka dla mnie jest wiarygodna każdemu zdarza się pomylić i zaprzepaścić szansę na 600 tys czy na kolegę z pracy prawie nasłać CBA. Przecież jesteśmy tylko ludźmi!!! A pani Agnieszka nie jest dziewczynka w krótkiej spódniczce z wiaderkiem piaskownicy.

  • jastar - niezalogowany 2018-06-08 16:28:55

    Jak ona w ogóle mogła takie błędy popełnić?

  • Artysta - niezalogowany 2018-06-08 16:27:37

    Mam pytanie, była pani wiceprezydent w ogóle na czymś się znała? Może na sporcie?

  • troszeczkę - niezalogowany 2018-06-08 16:26:43

    Tak się wszyscy zlecieli, chyba premię w ratuszu płacą za osranie byłej wice.

  • Agi agi - niezalogowany 2018-06-08 16:25:50

    Dajcie spokój bezbronnej kobiecie. Kto ją teraz wybroni??? Tylko Biskup i 4 Łomża zostało no i Zieliński. I tak zrobi co zechce nawet na prezydenta będzie startować Łomży i co wam do tego. Ludzie zapomną o tym pominku i edukatorze Biskup powie że kandydat namaszczony i tyle wasze komentarze dadzą.

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-08 16:25:15

    Jak się nie ma odpowiedniej wiedzy to później wychodzą takie kwiatki. Czy Agnes słyszała,że jest coś takiego jak Prawo zamówień publicznych? Wygląda na to, że nie.

  • Michał z Południa - niezalogowany 2018-06-08 16:21:16

    krycha, masz rację, do tego, że zawalila nigdy się nie przyznała

  • Michał z Południa - niezalogowany 2018-06-08 16:18:48

    To się dzieje! normalnie żenada w wykonaniu byłej wiceprezydent. Widać, ile warte było jej oświadczenie :)

  • krycha - niezalogowany 2018-06-08 16:18:47

    Wszystko tylko zrzuciła na innych

  • krycha - niezalogowany 2018-06-08 16:17:15

    Szkoda że Muzyk nie potrafiła sama stanąć na sesji przed kamerami i oświadczyć że to ona zawiła sprawę z tym pomnikiem.

  • ewka - niezalogowany 2018-06-08 16:15:06

    Dla mnie to szok, co ta pani wyprawiala. Dobrze, że prezydent ja odwołał.

  • igor - niezalogowany 2018-06-08 16:14:32

    Teraz widać ile warte są słowa tej kobiety o niby wielkim wysiłku, który był przez nią wykonany dla miasta i jego mieszkańców.

  • Hrabia John blood - niezalogowany 2018-06-08 16:13:04

    Kościół w Łomży idzie w bardzo złą stronę. W stronę upadku. Ludzie mówią za plecami że im to się nie podoba bo jeszcze się wstydzą przed księżmi mówić co ich boli.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:12:50

    tytanicza praca - buhahahahahahaahahah ale jaki to trzeba mieć tupet!!!!

  • Sopel - niezalogowany 2018-06-08 16:12:22

    Co portal internetowy to trochę inne informacje na temat pomnika poczytać oba i samemu wyciągać wnioski

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:12:09

    PANIE PREZYDENCIE MIAŁ PAN ABSOLUTNĄ RACJĘ ODWOŁUJĄC MUZYK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 16:11:46

    Szkoda że Muzykowa zapomniała o tym wspomnieć w swoim oświadczeniu, tym o tej tytanicznej pracy.

  • wiesiek - niezalogowany 2018-06-08 16:11:45

    Przecież tutaj słów brakuje normalnie..

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:11:25

    metry nawet o mówienia o pogodzie trzeba mieć cokolwiek w głowie....to by ją przerosło....

  • Rysiu - niezalogowany 2018-06-08 16:10:55

    Niezgodnie z prawem chciała pomnik opchnac. A potem Chrzanowski miałby CBA na siebie. A lalunia dalej herbatki w pałacyku bo pewnie tyłek JEJ by uratował. Oby wygryźć prezydenta. Taka duchowna moralność. Wstyd mi za takiego Biskupa bo o tej pani już nie wspomne

  • merty - niezalogowany 2018-06-08 16:10:23

    może ten rzeźbiarz ją by zatrudnił, albo TV Trwam i jako pogodynka

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:09:23

    ale powiedzcie mi JAK MOŻNA BYĆ AŻ TAK NIEKOMPETENTNYM?!?!??!?!?!?!?!?!

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:08:53

    po tym wszystkim co ona odwaliła to nie wiem czy ktokolwiek, kiedykolwiek da jej jakąkolwiek pracę.....

  • merty - niezalogowany 2018-06-08 16:06:17

    oczywiście dyrektor co na rydzyki lubi chodzić ;)

  • Artysta - niezalogowany 2018-06-08 16:06:10

    Normalnie jakieś jaja, co ta Muzykowa chciała zrobić?

  • merty - niezalogowany 2018-06-08 16:05:19

    Może ojciec dyrektor Pani Agnieszcze polecił tego artystę i bidula nie mogła odmówić

  • jony b. - niezalogowany 2018-06-08 16:04:04

    Tak właśnie pracowała ta Pani... świetnie po prostu...

  • Paranoja - niezalogowany 2018-06-08 16:03:35

    Podobnie było z Kowalczykiem na MOSiR wyskoczył jak spod sutanny pchany przez panią Wicke. To człowiek Biskupa prawda??? To skąd mam wierzyc że teraz ten rzezbiarz nie wyskoczył też stamtąd?? Mam tego dość od kiedy pani Muzyk opuściła urząd są same afery które zamiatała pod dywan. Skandal!!!!!!! Edukator teraz rzeźba, jakaś paranoja.

  • viser - niezalogowany 2018-06-08 16:03:03

    - Pracownicy Urzędu Miejskiego obawiali się, że w przypadku wygranej autora projektu pomnika, to oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej – czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez biuro prasowe magistratu.

  • ociec - niezalogowany 2018-06-08 16:01:33

    Co za niekompetentna kobieta. Przecież o takich rzeczach każdy prawie student wie.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:01:13

    ale zniszczyć tak świetny pomysł narazić miasto na ogromne finansowe odszkodowania i to wszystko dla własnej promocji!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 16:00:14

    ciekawe o ilu aferach z jej udziałem jeszcze usłyszymy????? Jak dobrze że Prezydent ją odwołał!!!

  • Antybaga - niezalogowany 2018-06-08 16:00:03

    To jest właśnie cała pani Agnieszka Muzyk. Klepie językiem, uśmiecha się tylko ,macha głową i przytakuje. Potem się dziwi dlaczego????? Bo jak się jest wazeliniarzem do wszystkich to potem motasz się w zeznaniach i nie wiesz komu co obiecałeś z kimś sie usciskales a komu przytaknąłes bo tak wypada. A potem takie kwiatki. Ciekawe co to za gościu z Torunia??? Ja już mam uprzedzenia do Bronka, może i on z Torunia ściągnął jakiegoś znajomego rzeźbiarza. Bo fajnie jak hajs zostaje wśród swoich. Wdzięczności nigdy dość!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:59:23

    ALE TO PRZECIEŻ NIE KONIEC AFERY PRZECIEŻ AUTOR PROJEKTU MOŻE DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA ZE JEGO BEZPRAWNE UPUBLICZNIENIE!!!!!!!!!!! TA KOBIETA NARAŻA MIASTO NA OGROMNE KARY FINANSOWE!!!!!!

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:59:07

    Te wszystkie fakty potwierdzają że mądrze Chrzanowski zrobił rozstając się z tą Panią

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:58:50

    Te wszystkie fakty potwierdzają że mądrze Chrzanowski zrobił rozstając się z tą Panią

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:57:29

    Szkoda że Muzykowa zapomniała o tym wspomnieć w swoim oświadczeniu, tym o tej tytanicznej pracy.

  • tom37 - niezalogowany 2018-06-08 15:57:27

    Kompromitacja pełną parą!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:56:50

    oprócz odpowiedzialności karnej powinna ponieść odpowiedzialność cywilną!!!!!!!!!! Miasto powinno wystąpić do sądu o odszkodowanie!!!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:55:49

    zniszczyła świetny pomysł, który trwałby przez kolejne dekady, który byłby świetny miejsce do obchodzenia uroczystości TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO ŻE Muzyk CHCIAŁA SIĘ PROMOWAĆ!!!!!!!!!!! to wszystko przez jej chorobę na władzę!!!!!!! już wielokrotnie pisałem że ona jest niebezpieczna

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:54:51

    zniszczyła świetny pomysł, który trwałby przez kolejne dekady, który byłby świetny miejsce do obchodzenia uroczystości TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO ŻE Muzyk CHCIAŁA SIĘ PROMOWAĆ!!!!!!!!!!! to wszystko przez jej chorobę na władzę!!!!!!! już wielokrotnie pisałem że ona jest niebezpieczna

  • rocky - niezalogowany 2018-06-08 15:54:22

    Pani Agnieszko to tak wygląda ta tytaniczna praca. I Pani jeszcze myśli o funkcji prezydenta. Z czym do ludzi

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:53:20

    To się Pani Muzyk skompromitowała. Ta informacja dyskredytuje ją z zajmowania jakichkolwiek istotnych stanowisk.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:53:13

    ale wiedziałem że po aferze z oświatą i defraudacji 700 tyś zł, wyjdą kolejne afery z udziałem Muzyk!!!!!! wiedziałem!!!!! ma ktoś jeszcze wątpliwości co do słuszności jej odwołania??????????

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:52:56

    To się Pani Muzyk skompromitowała. Ta informacja dyskredytuje ją z zajmowania jakichkolwiek istotnych stanowisk.

  • wasyl - niezalogowany 2018-06-08 15:52:10

    W sytuacji prowadzonych przez panią Agnieszkę Muzyk pozakonkursowych negocjacji z firmą oraz upublicznieniem wizerunku pomnika, późniejsze przeprowadzenie konkursu w celu zawarcia z nią umowy było niedopuszczalne, narażało miasto na odpowiedzialność z tytułu naruszenia procedur zamówień publicznych. To jest najlepszy komentarz do tej sytuacji

  • morze ofiar ności - niezalogowany 2018-06-08 15:51:46

    Pomnik Olać prokuratora oszczędzić nawróconym włodarzom okazać miłosierdzie ... na kredyt ... zaufania ... na wysokiej stopie zwrotu

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:51:41

    POLITYCZNA DZIAŁALNOŚĆ MUZYK TO IDEALNY SCENARIUSZ DO SERIALU RANCZO!!!!!! skąd ona się wzięła??????

  • finally - niezalogowany 2018-06-08 15:50:54

    Przecież to jest kompromitacja tej kobiety

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:50:42

    ale to jest przykre, bo tak okrągłą rocznice będziemy mieć za 100 lat, i zamiast fajnie uczcić ją pomnikiem założyciela to wszystko poszło psu w du*** bo jakaś baba chcąc się wypromować spiep***** całą procedurę konkursową!!!!!! to się w głowie nie mieści

  • tytan nie kobieta - niezalogowany 2018-06-08 15:50:41

    Tytaniczna kobieta to i wiedza do głowy nie wchodziła

  • Omen - niezalogowany 2018-06-08 15:49:49

    Dobrze, że tej Pani już nie ma w urzędzie

  • raszety - niezalogowany 2018-06-08 15:49:09

    A ja tej kobiecie współczułem jak ją Chrzanowski zwolnił. Tymczasem wyraźnie widać że miał on całkowitą rację. Panie prezydencie słuszna decyzja. Widać umie Pan podejmować trudne ale potrzebne decyzje. Sprawdził się Pan dlatego jesienią ponownie na Pana zagłosuję.

  • nani - niezalogowany 2018-06-08 15:48:16

    A może kobieta chciała wygrać konkurs na niewypał 600 lecia. I muszę powiedzieć że jej się ta sztuka udała.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:47:38

    GDZIE JEST PROKURATOR?!?!??!?!?!??!?!?

  • merty - niezalogowany 2018-06-08 15:47:34

    Chrzanowski dobrze zrobił że wyrzucił tą kobietę. Jak ona tak prostej rzeczy nie umiała dopilnować.

  • darekk - niezalogowany 2018-06-08 15:47:12

    No nie wierzę!!!!! Kolejna afera z udziałem Muzyk!!!!! Ciekawe co jeszcze ta kobieta odwali???? i ona ma jeszcze czelność mówić o "tytaniczej pracy" na rzecz Łomży???

  • igor - niezalogowany 2018-06-08 15:46:55

    Ta kobieta najpierw zrobiła a dopiero później myślała. Co za przypadek

  • merty - niezalogowany 2018-06-08 15:46:04

    Ta Pani chciała bez żadnej procedury ot tak sobie wybrać artystę rzeźbiarza. Czemu nie skonsultowała tego najpierw z radcami prawnymi.

Dodajesz jako: |