:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Powiesił psa na łańcuchu. Mężczyzna usłyszał wyrok

Kronika kryminalna, Powiesił łańcuchu Mężczyzna usłyszał wyrok - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 05/09/2019 13:21

Sąd skazał 68-letniego Mieczysława Ch. z gminy Łyse za to, że powiesił na łańcuchu psa swojego sąsiada. Mężczyzna otrzymał karę roku pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt. Musi zapłacić również 15 tys. zł kosztów oraz nawiązki na ratowanie zwierząt - wynika z informacji przedstawicieli Pogotowia dla Zwierząt, którzy nagłośnili sprawę.

Do szokującego zabójstwa psa rasy beagle doszło w czerwcu tego roku. O szczegółach sprawy i wyjaśnieniach złożonych w prokuraturze informowaliśmy wcześniej: Akt oskarżenia za powieszenie psa. Znamy szczegóły okrutnego przestępstwa

Według komunikatu Pogotowia dla Zwierząt, 68-latek z miejscowości Złota Góra (gm. Łyse) usłyszał już wyrok. Mężczyzna przyznał się do winy i chciał poddać się karze bez przeprowadzania rozprawy, ale kara jaką zaproponował, miała być zbyt niska. Sąd w trakcie rozprawy miał zadawać oskarżonemu pytania, gdyż jego wersja różniła się od tej przedstawionej przez biegłych.

Ostrołęcki sąd wymierzył mężczyźnie karę roku pozbawienia wolności. Przez 7 lat nie może on posiadać zwierząt, a do tego musi zapłacić 2 tys. zł właścicielowi psa tytułem zadośćuczynienia, 10 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt, grzywnę w wysokości 1 tys. zł oraz prawie 2 tys. zł kosztów sądowych. Przez 2 lata mężczyzna ma być pod dozorem kuratora.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą wnieść od niego apelację. Szczegóły poniżej:

lomza

Powiesił psa na łańcuchu. Mężczyzna usłyszał wyrok komentarze opinie

  • gość 2019-09-05 13:57:24

    Prawidłowo. Następny potencjalny zwyrol niech sobie podliczy wszystkie koszta i się zastanowi.

  • gość 2019-09-05 14:16:43

    mysle ze kara powinna byc dwa razy wyzsza i wtedy dopiero bylby placz z czego to zaplacic...

  • gość 2019-09-05 14:22:39

    jak tak można... bo co pies głośno szczekał ? karma wraca ...

  • gość 2019-09-05 14:25:17

    Wyrok powiniwn byc prawomocny,za nasze pieniadze zwyrol bedzie sie bronil.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 15:16:17

    Wy byście wszystkich wieszali i sądzili.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 15:27:38

    Fajnie jest kogos zwyzywac, osądzić nie wiedząc nic o sprawie. Moim zdaniem wina nie leży po jednej stronie. Często właściciele psów puszczają zwierzęta samopas, a jak coś zrobią złego to nie reagują bo przecież to tylko zwierzę, a w momencie jak ten Pan najwidoczniej niewytrzymal okazało się ze to był członek rodziny, przykre....

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 15:54:11

    Nie może być samosądów, nic go nie tłumaczy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 15:56:18

    I usprawiedliwia.

  • dajcie mi go - niezalogowany 2019-09-05 16:02:14

    dajcie mi go to juz nikomu wiecej krzywdy nie zrobi zwyroł!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 16:27:53

    Za jajca psychol powiesic

  • gość 2019-09-05 16:36:34

    Do samorządu nie idzie się dla pieniędzy – te słowa Dariusza Domasiewicza były dzisiaj głównym hasłem konferencji prasowej zwołanej przez Klub Przyjazna Łomża z gościnną obecnością radnej Jóskowiak i radnego Prosińskiego.

    https://prawdaolomzy.pl/wp/2019/09/05/przyjaznalomzakonferencja/

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 19:31:27

    Powinni zrobić mu dokładnie to samo co on zrobił temu biednemu psu, nic nie usprawiedliwia takiego zachowania, ale dla wieśniaków pies jest tylko rzeczą. Rok to zbyt niska kara za morderstwo zwierzęcia, powinien dostać maksymalny wymiar kary.

  • gość 2019-09-05 20:00:00

    a co z kurami ? ile właściciel psa zapłaci za kury ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 23:01:35

    Niektórzy specjalnie wypuszczają zwierzęta żeby komuś na złe zrobić nie chodź mi o ten przypadek oczywiście

  • Gość - niezalogowany 2019-09-06 01:50:46

    Go cwe... niech powieszą co mu kur..wi pies zawinił !!!!!!!!

  • gość 2019-09-06 11:55:10

    Treść komentarza...

  • Acie pawel - niezalogowany 2019-09-06 13:34:00

    I dobrze zrobil,będzie mial spokoj od kundla.

  • Gość 1 - niezalogowany 2019-09-06 13:36:56

    Sprowadzili się buraki z miasta z kundlami które duszą kury. Było pilnować kundla

  • Gość - niezalogowany 2019-09-07 11:01:00

    Pies zagryzł 20 kur

  • Gość - niezalogowany 2019-09-07 23:07:48

    Hu...z kurami hu...z psem schroniska uginaja sie od kundli różnych ras zaadoptowac moza każdy a tych psów mam dosyć każdy kto ma psa jest odpoiedzialny za swojego pupila a co sie dzieje strach z domu wyjsc chmara psów gania. Z drugiej strony ten sasiad z tym kundlem musieli dołożyć swoją cegielke tak to jest z sasiadami nic dziwnego ze facet nie wytrzymal zreszta to leciwy facet nerwowy

  • Gość - niezalogowany 2019-09-07 23:08:16

    Hu...z kurami hu...z psem schroniska uginaja sie od kundli różnych ras zaadoptowac moza każdy a tych psów mam dosyć każdy kto ma psa jest odpoiedzialny za swojego pupila a co sie dzieje strach z domu wyjsc chmara psów gania. Z drugiej strony ten sasiad z tym kundlem musieli dołożyć swoją cegielke tak to jest z sasiadami nic dziwnego ze facet nie wytrzymal zreszta to leciwy facet nerwowy

  • gość 2019-09-11 18:36:03

    Szkoda, że wlasciciel psa bagatelizowal wielokrotnie uwagi Pana Mieczysława. W przeciwnym razie nie doszłoby do tragedii…
    Pan Mieczysław to bardzo uczciwy człowiek, przez całe swoje życie ciężko pracował, wychował dzieci na uczciwych, pracowitych ludzi …proszę się nie załamywać wyrokiem. . Zycie toczy sie dalej.
    Wszyscy wiedzą ile Pan już się wycierpiał z powodu swoich ”katolickich sąsiadów" a zostal nawet podstepnie zmuszony do opuszczenia wlasnej posiadlosci. Glowa do gory. Sprawiedliwosc kiedys nastapi...

  • gość 2019-09-11 19:42:34

    Ja mam posesję tak ogrodzoną że żaden obcy pies nie wejdzie. Mógł tak samo zrobić? - mógł!

Dodajesz jako: |