:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prezydenckie nagrody w dziedzinie kultury [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 20/01/2018 06:51

Malarka Teresa Adamowska, reżyser i aktor Piotr Domalewski, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Karolina Skłodowska oraz duet muzyczny Funkasanki, to tegoroczni laureaci nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Uroczysta gala, w trakcie której wręczono wyróżnienia, odbyła się w piątek 19 stycznia w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaznaczył, że to wielki dzień dla łomżyńskiej kultury, w którym władze miasta mogą podziękować osobom rozwijającym kulturę w naszym mieście i w ten sposób promującym Łomżę.

- Nasze miasto w skali kraju jest ośrodkiem szczególnie dbającym o kulturę, gdyż jako byłe miasto wojewódzkie mamy szereg tego typu instytucji o zasięgu ponadregionalnym, z czego jesteśmy dumni. Promocja poprzez kulturę jest bardzo dobra i my jako miasto Łomża na pewno mamy atuty, żeby w ten sposób się promować - mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważając, że nie byłoby to możliwe, gdyby za tymi instytucjami kultury, inwestycjami w obiekty kulturalne, nie stali konkretni ludzie. Jego zdaniem zarówno w samej Łomży, jak i w różnych częściach świata mamy swoich przedstawicieli na najwyższym poziomie, z których twórczości możemy być i jesteśmy dumni.

Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za 2017 rok otrzymali: Teresa Adamowska, Piotr Domalewski, Karolina Skłodowska i duet Funkasanki.

Teresa Adamowska pochodzi z Drozdowa. Jest autorką obrazów, rysunków i akwarel, tkanin artystycznych, scenografii teatralnych, ilustracji książkowych, kart okolicznościowych. Jej dorobek artystyczny to m.in. 30 wystaw indywidualnych oraz 60 zbiorowych. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych plenerach, 18 razy została laureatką cyklicznego konkursu środowiskowego „Dzieło plastyczne roku”. Swój talent i czas angażuje w życie społeczne Łomży, często rezygnując z honorarium. Projektuje karty „Łomżyńskie Betlejem” wydawane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, czy też wydawnictw Stowarzyszenia STOPKA. Wielokrotnie swoimi pracami plastycznymi i projektami wspomagała też parafię pw. Krzyża Świętego w Łomży. Aktywnie włącza się w prace nad obchodami jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Z tej okazji w Muzeum Diecezjalnym będzie miała w tym roku wystawę swojej twórczości. Jest nauczycielką malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W 2008 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, zaś w 2007 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury.

Piotr Domalewski to pochodzący z Łomży aktor, reżyser, autor sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Ukończył m.in. wydział zamiejscowy w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku reżyseria filmowa. W 2017 roku otrzymał Złote Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Cicha noc”. Zrealizował kilkanaście etiud i filmów krótkometrażowych, z których cztery zostały zaprezentowane na międzynarodowych festiwalach, a film „Obcy” zdobył Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Cinemaforum. Napisał kilkanaście scenariuszy, z których jeden -„Zbliżenie” – został doceniony przez komisję Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i objęty programem „stypendium scenariuszowe”. Scenariusz filmu „60 kilo niczego” otrzymał wsparcie finansowe na realizację w ramach prestiżowego programu „30 Minut” Studia Munka dla młodych reżyserów. Zdobył m.in. nagrodę im. Jana Świderskiego za rolę syna w przedstawieniu „Pieszo” w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w XVI Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także nagrodę im. Jacka Woszczerowicza za rolę Teda Bundy’ego w przedstawieniu „Versus” według Rodrigo Garcii w reżyserii Szymona Kaczmarka z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jego twórczość wpisuje się w szeroki kontekst kulturowy i społecznych oraz wprowadza nową jakość do życia kulturalnego naszego miasta i kraju.


Karolina Skłodowska jest kierownikiem Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży. Należy również do Zarządu Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Jej recenzje dzieł sztuki oraz wystawy są publikowane m.in. w „Studiach Łomżyńskich”, redagowanych przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Pod jej kierownictwem Galeria Sztuki Współczesnej działa bardzo prężnie, dzięki czemu można oglądać nawet kilkanaście wystaw w ciągu roku. Promuje również sztukę na wiele innych sposobów, jak konkursy plastyczne, performance, projekty filmowe, koncerty, recitale, a także prowadzi działalność edukacyjną. Popularyzuje też sztukę pochodzącego z Łomży malarza Jana Dobkowskiego. Dzięki jej staraniom Muzeum Północno – Mazowieckie posiada w swoich zbiorach prace tego artysty. W 2015 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, za zasługi i promowanie sztuki współczesnej, a przede wszystkim za 35 lat pracy w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.


Funkasanki tworzą Anna Kaptór i Przemek Starachowski. To duet dwojga młodych, twórczych osób, które wnoszą wiele w rozwój naszego społeczeństwa i promocję regionu. Uczą młodzież wokalu i gry na perkusji. Tworzona przez nich muzyka to połączenie kilku gatunków - popu, alternatywy i elektroniki, nawiązująca także do tradycji naszego regionu. W ubiegłym roku wydali swoją debiutancką płytę. Z utworem "O! Znowu to czuję" byli w finale do konkursu Debiuty na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W przeciągu dwóch lat swojej działalności zagrali ponad 50 koncertów w całej Polsce.

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, która przewodniczyła pracom komisji konkursowej, gratulując dzisiejszym laureatom podkreślała, że na wyróżnienie zasługiwały wszystkie kandydatury, gdyż są to osoby mające istotny wkład w kulturę naszego miasta i jego rozwój w tym wymiarze niematerialnym. Dziękowała także ludziom zaangażowanym w łomżyńską kulturę za ich pasję i włączenie się w obchody 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.

- Bez państwa aktywności i działalności, te nasze nawet najlepsze pomysły nie byłyby możliwe do zrealizowania. Praca z ludźmi z pasją staje się czymś niezwykle atrakcyjnym i wspaniałym sposobem spędzania życia. Dziękuję za tę pasję, charyzmę, szalone czasem pomysły, które potem okazują się rzeczywistością - mówiła Agnieszka Muzyk.

tekst: UM w Łomży

lomza

Prezydenckie nagrody w dziedzinie kultury [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • +++ - niezalogowany 2018-01-21 16:20:20

  @ u ha cha Brawa dla Piotra ? Darmo dostał talent by dawać świadectwo prawdzie czy by się tanio/tandetnie sprzedawać jak ...cudzołożna(duchowość) łasa na błyskotki i adoracje adoratorów czerpiących korzyć z kultu kultury utrwalania zakłamania społecznego w towarzystwie arcy kapłanów idących na łatwiznę kultury głównego ścieku ??? Judasza to przynajmniej sumienie ruszyło i nagrodę odrzucił po tym jak nie musiał jej przyjmować no ale Piotr wystarczy że zapłacze ... na prawdę nawrócony

 • u ha cha - niezalogowany 2018-01-21 12:48:35

  W tle a może jak się niektórym wydaje na głównym planie na zdjęciach zjadacze darmowych przekąsek. Brawa dla nagrodzonych szczególnie dla Piotra.

 • www - niezalogowany 2018-01-21 09:40:59

  @ artysta ze spalonego teatru raczej kółko wzajemnej aberracji do tej rzeczywistości przyssane jak cenzura pilnująca by się im kultura nie wymknęła spod kontroli

 • artysta ze spalonego teatru - niezalogowany 2018-01-21 08:44:55

  kółko wzajemnej adoracji zupełnie oderwane od rzeczywistości bawmy się :)

 • wyborca - niezalogowany 2018-01-21 08:26:09

  po pierwsze mam konkretny program gospodarczy ...widać ha ha dług miasta rośnie w zawrotnym tempie ...brawo !

 • Kurp - niezalogowany 2018-01-20 22:02:52

  Jakoś wśród tych laureatów, nie znalazłem ani jednego działacza kultury. W Łomży od lat panują te same zwyczaje i komitywy. Zawsze swoi wystawiani są na piedestał.

 • akwi - niezalogowany 2018-01-20 12:24:22

  Chrzanowski super!!!jesteśmy z Tobą!!!! Pierwsza tura wygrywasz z każdym

 • akwi - niezalogowany 2018-01-20 12:24:17

  Chrzanowski super!!!jesteśmy z Tobą!!!! Pierwsza tura wygrywasz z każdym

 • greg - niezalogowany 2018-01-20 12:22:40

  Gratulacje Karolina:) Funkasanki to po Browarze Lomza,Lili Chyczynskiej,Andrzeju Zielinskim(Papa Dance) kolejny wykonawca na Festiwalu w Opolu.

 • Wszystkiego najlepszego - niezalogowany 2018-01-20 10:59:14

  Chrzanowski ostatnia twoja kadencja !

 • rechot - niezalogowany 2018-01-20 10:50:36

  Och i ach, można było ogrzać się przy tych wyjątkowych i zasłużonych ale coś tak pustawo na tej sali, dużo pustych miejsc Łomża nie interesuje się kulturą, głównie stali bankietowcy, amatorzy darmowych przekąsek i lampek szampana.

 • OJCIEC - niezalogowany 2018-01-20 10:47:48

  KULTURA MARTWEJ RĘKI

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Ogłoszenie prywatne bez pośredników. Cicha, spokojna okolica, bardzo dużo zieleni. Sprzedam dom jednorodzinny, wolnostojący z poddaszem użytkowym,..


Zobacz ogłoszenie

Praca Szwecja 6000- 6500 PLN

Szukamy osob do pracy sezonowej w Szwecji. Praca przy zbiorze jablek i gruszek. Okres pracy: od lipca do konca pazdziernika lub od polowy..


Zobacz ogłoszenie

Firma AXO z Jeziorka poszukuje

Poszukujemy osoby z wykształceniem średnim lub wyższym związanym najlepiej z żywnością (technologia, chemia, towaroznawstwo, produkcja). Umowa o..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Malarnia proszkowa

Nasza firma świadczy usługi malowania proszkowego różnego rodzaju elementów: przęsła ogrodzeniowe, bramy, stal, aluminium, felgi, maszyny, ramy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam elektryczny wózek

Sprzedam elektryczny wózek inwalidzki w bardzo dobrym stanie. Więcej informacji udzielam telefonicznie.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam BMW e46 318d

SRZEDAM BMW e46 318d 2003r 2.0 diesel 118 km po LIFCIE Bardzo dynamiczny a za razem najoszczędniejszy silnik Wyposażenie: *Komputer *Alarm..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta

Firma Edukacyjna poszukuje osobę na staż z możliwością stałego zatrudnienia na stanowisko Doradcy Klienta. Wymagania: - komunikatywność, -..


Zobacz ogłoszenie

Kupię auta

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

W centrum Łomży, w nowym

Nowe mieszkanie, nowo wyremontowane, w centrum Łomży (róg Wiejskiej i Kolegialnej). Powierzchnia całkowita mieszkania to ponad 65 m2. Niski..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osobę na stanowisko Przedstawiciela Handlowego ds. Sprzedaży Hurtowej. Do podstawowych obowiązków..


Zobacz ogłoszenie

Praca w lodziarni BETITO

Poszukujemy osoby chętnej do pracy w lodziarni BETITO. Oferujemy: - pracę w młodym zespole i miłej atmosferze , - elastyczne godziny pracy, - pracę..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam samochód VW Passat

Okazja !!! VW Passat w bardzo dobrym stanie technicznym, B6, X.2007, 326 tys. km, diesel 1,9 TDI, srebrny metalik, cena 16000 zł(do negocjacji) tel...


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"