:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody „Dla Dobra Wspólnego”

Łomżanie, Prezydent Andrzej wręczył nagrody „Dla Dobra Wspólnego” - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 20/11/2019 08:21

Gala IV Edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” odbyła się we wtorek ( 19.11) w Teatrze Narodowym w Warszawie. Jednym z nominowanych w tegorocznej edycji nagrody był łomżanin Sebastian Jaworowski.

Wśród nominowanych do prezydenckiej nagrody był łomżanin Sebastian Jaworowski. Pełni on funkcję prezesa Fundacji „L”,  Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego i Towarzystwa Biznesowego Wileńskiego. Jest też współwłaścicielem sieci szkół językowych Linguo w Łomży. Zasiada w Podlaskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego jako przedstawiciel organizacji pozarządowych.
Nominację otrzymał w kategorii  Człowiek   - za  współpracę z lokalną społecznością oraz wspieranie jej w zakresie edukacji i promocji zdrowego trybu życia.
Laureatką  nagrody w tej kategorii została Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Celem jej jest  wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw,  wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego, a także zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego i podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.
Nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach: Człowiek-lider, Instytucja-organizacja, Dzieło, przedsięwzięcie-projekt. Kapituła przyznaje również Nagrodę Specjalną  im. Piotra Pawłowskiego - w tym roku otrzymała ją  Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” i Prezes Fundacji „Akogo?”.

A oto wszyscy tegoroczni laureaci:

♦ w kategorii: CZŁOWIEK

Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa)

♦ w kategorii: INSTYTUCJA

Fundacja SPINA – pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa (Katowice)

♦ w kategorii: DZIEŁO

Café Równik – klubokawiarnia w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną (Wrocław)

♦ NAGRODA SPECJALNA:

Ewa Błaszczyk – założycielka kliniki „Budzik”, Prezes Fundacji „Akogo?”

Źródło: prezydent.pl/wrotapodlasia

lomza

Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody „Dla Dobra Wspólnego” komentarze opinie

  • gość 2019-11-20 09:19:53

    W Łomży i okolicy znam przynajmniej ze 100 osób bardziej zasłużonych w działalności ngo i się nie pchają po nagrody i wyróżnienia
    Pycha kroczy przed upadkiem

  • gość 2019-11-20 10:22:39

    ten pan to dobry grajek i akurat on to jaja są

  • gość 2019-11-20 10:24:10

    W życiu nie słyszałam o tym panu, a całe życie mieszkam w Łomży.

  • gość 2019-11-20 10:30:22

    karierowicz

  • gość 2019-11-20 11:11:22

    jaja jak berety, jeszcze w takiej kategorii … ??

  • gość 2019-11-20 11:36:33

    facet Ślizki jest

  • Gość - niezalogowany 2019-11-20 12:12:37

    Dobry lansik nie jest zły.

  • gość 2019-11-20 12:32:46

    poznałem człowieka facet obyty, elokwentny, znający realia polityki miejskiej to ważne , widać, że chce rozwoju i na takich ludzi chrzanowski powinień stawiać uważam, że może być liderem serdecznie gratuluje sukcesu, że Pana twór w tak szybkim czasie takie sukcesy odnosi. Tak dalej

  • gość 2019-11-20 12:57:19

    Parcie "na szkło" - OGROMNE

  • gość 2019-11-20 13:20:12

    chyba te niektóre komentarze z zazdrości i zawiści bo człowiek o wielkim sercu, obyty i uczciwy ..niech każdy spojrzy a siebie co uczynił a potem kogoś opisuje .Znam Sebastiana od tyle lat i dla mnie to człowiek godny i zasłużony. Człowiek na odpowiednim miejscu.!!!

  • gość 2019-11-20 13:22:01

    myślę, że facet umnie wbić nóż w plecy sam się o tym przekonałem

  • poliglota - niezalogowany 2019-11-20 13:36:28

    rozwinął szkołę językową i wciąż Linguo rośnie

  • Zambrów - niezalogowany 2019-11-20 14:41:48

    Wy w tej Łomży to macie poważny problem z przyjmowaniem sukcesów ...

  • gość 2019-11-20 14:42:43

    TO SĄ oszczerstwa wobec sebka, ludzie co za bzdury wypisujecie, facet to lider i każdy o tym wie

  • gość 2019-11-20 17:30:08

    powtorze po koledze lub kolezance. pycha kroczy przed upadkiem

  • gość 2019-11-20 17:57:44

    gość raz popiera muzyk potem z chrzanem samo odpowiedzcie sobie jaka wiarygodność a teraz Darkiem b i z brako komitywę tworzą

  • u - niezalogowany 2019-11-20 18:07:18

    prowadzenie firmy glownie na dotacjach z naszych pieniedzy to nie firma to spoldzielnia z tym sie zgodze

  • gość 2019-11-20 18:37:43

    Znam Pana Sebastiana - to uczciwy i dobry człowiek. Ma wielkie serce... Angażuje się w budowę hospicjum na Litwie i wiele innych wydarzeń. Aby więcej takich Łomżyniaków !!!

  • gość 2019-11-20 18:46:47

    Super !!! Serdeczne gratulacje dla Pana Jaworowskiego. Jak najbardziej zasłużone wyróżnienie. Życzę dalszych sukcesów, aktywności i nowych pomysłów.

  • gość 2019-11-20 19:46:29

    to, że chłop żyje z dotacji i ma smykałki do ciągnięcia z UE to jego sprawa bierze jak dają a jak nie dają i tak bierze wiec uważam, że oburzenie nie jest na miejscu proszę działać i coś wy działać bo sama nagroda to tylko pokazuje, że krąg przyjaciół przez duże P jest duży nagroda na wyrost uważam, że teraz Pan będzie musiał udowodnić, że nagroda się faktycznie nadawała błysk flesza to za mało. Ministrat

  • Gość - niezalogowany 2019-11-20 23:34:37

    Chyba sam się nominował.

  • gość 2019-11-21 00:03:41

    Jak dla mnie, przy wszelkich konkursach, nagrodach winno się żądać oświadczenia "nie jestem i nie byłem w okresie ostatnich 5 lat członkiem żadnej z partii politycznych, ani nie działałem na jej rzecz". Wtedy nikt nikogo o nic by nie posądzał. A tak? Będą dywagacje. Dostał nagrodę po znajomości, czy też z zasług? Nikt tego nie rozsądzi

  • gość 2019-11-21 11:25:18

    A może dobroczyńca pochwali się ile płaci swoim pracownikom???

  • gość 2019-11-21 11:28:42

    znany jest, że mało

  • gość 2019-11-21 11:55:46

    powinien honorowo się zachować … i odmówić tej nominacji … porażka totalna

  • gość 2019-11-21 12:06:05

    oj oj oj poczekajta a kaze do siebie mówić wielebny. duzo tracisz sebek na przytulaniu sie z politykami ktorzy maja twoj kosciol na wyloncznosc za kanal informacyjny

  • Gość - niezalogowany 2019-11-21 12:08:36

    Jezus nie stawal w kolejce po nagrody

  • Sąsiad - niezalogowany 2019-11-21 12:13:30

    Dla mnie wazniejsze najpierw czyny a pozniej chwala. Sory ale dla mnie On ma odwrotnie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-21 12:29:09

    Hahha z 4 lomza napisali o dobroczynnosci portfela liderow:

    P.S. Od chwili powstania w 2018 roku Fundacja „L” otrzymała z budżetu miasta Łomża dotacje na blisko 50 tysięcy złotych.

    2018 r.
    452/2018 15.10.2018 Fundacja „L”
    Wsparcie realizacji zadania publicznego pod nazwą „Gra Miejska JP II”
    Umowa tryb pozakonkursowy 10 000 zł

    2019 r.
    205/2019 01.02.2019 Fundacja „L”
    Mummy and me
    Tryb pozakonkursowy 10 000 zł

    229/2019 16.05.2019 Fundacja „L”
    English 50+
    Tryb konkursowy 7 000 zł

    263/2019 10.07.2019 Fundacja „L”
    Cykl warsztatów Mummy & Me. Mama wraca do pracy.
    Tryb konkursowy 19 133 zł

  • Gość - niezalogowany 2019-11-21 13:00:12

    Ten kto zna ten wie ze zawsze byl chetny na flesze i odbieranie nic nie wnoszacych dla ludzi tylko dla niego dyplomow. Filantropi jak kulczyk zalatwiaja kase po cichu dlatego sa liderami. dobrze ze chociasz dorzucil do hospicjum ale te komentarze tutaj powinny dac do zrozumienia Bp nie wziely sie z samej zawisci