:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prezydent dyplomowany. Mariusz Chrzanowski z tytułem doktora nauk prawnych [FOTO]

Prezydent Łomży, Prezydent dyplomowany Mariusz Chrzanowski tytułem doktora prawnych [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
08/03/2019 19:49

W ubiegłą środę prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na Uniwersytecie w Białymstoku odebrał w dyplom doktorski. W listopadzie zeszłego roku uzyskał on stopień doktora nauk prawnych.

Pamiątkowe dyplomy były wręczane podczas uroczystości promocyjnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Odebrało je łącznie 10 doktorów habilitowanych i 44 doktorów. W tym ostatnim gronie znalazł się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który osobiście odebrał dyplom za pracę pt. „Podstawowe zasady prawa wyborczego do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego”.

- Moja praca doktorska dotyczy kwestii związanych z wyborami samorządowymi. Udało mi się połączyć w niej element teorii i praktyki – mówi prezydent Łomży. Przypomnijmy, że Mariusz Chrzanowski obronił swoją pracę doktorską 8 listopada ubiegłego roku, czyli kilka dni po wyborach samorządowych, zaś 30 listopada Rada Wydziału podjęła decyzję nadania mu doktora nauk prawnych.

Włodarz miasta serdecznie dziękuje za opiekę merytoryczną swojemu promotorowi dr. hab. Grzegorzowi Kryszeniowi z Uniwersytetu w Białymstoku oraz recenzentom: prof. dr. hab. Krzysztofowi Skotnickiemu z Uniwersytetu Łódzkiego i dr. hab. Piotrowi Uziębło z Uniwersytetu Gdańskiego. - Te osoby są autorytetami w dziedzinie prawa konstytucyjnego w Polsce – dodaje Mariusz Chrzanowski, który specjalne podziękowania kieruje również swojej rodzinie: żonie, dzieciom oraz rodzicom. - W tych najtrudniejszych momentach zawsze mogłem na nich liczyć – podkreśla.

- Czy można napisać doktorat, przygotować się do egzaminów i obrony, gdy na 46 m2 szaleją dzieciaki? Można, ale gdy zasną.... Mój mąż nigdy nie stawia niczego, ponad rodzinę, więc zarwane noce przez pół roku były codziennością – wyznaje na swoim profilu facebookowym Kinga Chrzanowska, żona prezydenta. - Miniony rok był szczególnie wymagający, ze względu na wybory i równoległe pełnienie obowiązków w pracy. Śmiem twierdzić, że mój mąż podołał tym wyzwaniom. Jest prawdziwym wzorem w kwestii: konsekwencji, nie narzekania, cierpliwości i spokoju – dodaje.

Promocje doktorskie i habilitacyjne to naukowe święto uczelni. Zawsze towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym zobowiązują się m.in. do zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. Białostocka uczelnia posiada 7 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego. Do tej pory popularny „uniwerek” nadał 124 stopnie doktora habilitowanego i blisko 750 stopni doktora.

Redakcja portalu mylomza.pl serdecznie gratuluje prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiego, życząc dalszych sukcesów naukowych oraz powodzenia w pracy samorządowej.

<

Prezydent dyplomowany. Mariusz Chrzanowski z tytułem doktora nauk prawnych [FOTO] komentarze opinie

  • Aleksy - niezalogowany 2019-03-08 20:02:17

    Gratuluję, super

  • gość 2019-03-08 20:44:25

    A na jakim etapie jest budowany dom ?

  • Łomżynianka - niezalogowany 2019-03-08 20:46:01

    czy promotor prezydenta Mariusza Chrzanowskiego był zaangażowany w prace Urzędu Miasta i podległych jednostkach i czy pobierał pieniądze ?

  • gość 2019-03-08 21:05:24

    gratulacje Panie prezydencie ! Ciężki rok już za Panem. Powodzenia!

  • gość 2019-03-08 21:07:06

    Łomżynianka Zazdrość to nic dobrego, zapytaj Biskupa, to samo Ci odpowie.

  • prezes_zarządu - niezalogowany 2019-03-08 21:49:17

    Kryszeń to jest gość na poziomie ... dawne czasy , ech ... lata 90 ...

  • gość 2019-03-08 23:09:34

    GRATULACJE Panie Prezydencie ! i powodzenia

  • gość 2019-03-09 06:34:49

    Już w czerwcu 2018r , na starcie kampanii wyborczej, mylomza pisało, że Chrzanowski jest już doktorem prawa . Czyli wtedy kłamaliście .

  • gość 2019-03-09 08:18:53

    konstytucjonalista z pisu, brzmi jak słaby żart

  • gość 2019-03-09 09:09:44

    To teraz uczelnie taśmowo produkują tytuły?... Kiedyś to trzeba było trochę się napublikować i napracować na tytuł - po otwarciu przewodu naukowego.

  • gość 2019-03-09 09:51:41

    Doktorat zrobiony, teraz pora na zęby

  • gość 2019-03-09 10:03:26

    Jeszcze parę kadencji, a wszystkie tytuły i pokaźne majątki będzie posiadał.

  • dr bez nabiału - niezalogowany 2019-03-09 11:25:01

    o rzesz ... ja p... że co to jest : "doktorat" naukowy?... taki zakres wiedzy to posiadają Członkowie Komisji Wyborczych z DYPLOMEM z Podstawówki ! ... . Uniwerki schodzą na psy, żeby takie szajs produkować bez znaczących PUBLIKACJI ! .... a czy ten "doktorat" to jest ważny tylko w Urzędzie Miasta Łomży i na terytorium Łomży ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 12:05:46

    I co z tego że doktorek jak włodarz żaden z niego, buduje przykościelna łączkę gdzie końca nie widać, skasował duży dworzec którego też końca budowy nowego nie widać, o hotelu nie wspominając i wiele wiele o których wiemy lub się dowiemy albo i nie, a dokończyć bulwary po poprzedniku .... Ech szkoda gadać

  • Lex - niezalogowany 2019-03-09 12:36:07

    swoją ignorancje prawną Chrzan wykazał m. in. w pozwach w trybie wyborczym, które przegrał i które dla laika były absurdalne, POnadto człowiek z takim tytułem naukowym nie może nie umieć zwyczajnie mówić poprawnie po POlsku...

  • gość 2019-03-09 12:38:45

    gratuluję Panie Prezydencie. Szkoda że nie wszyscy mają taką klasę jak Pan.

  • gość 2019-03-09 12:58:34

    Wtyka uklady ukladziki w koncu prezydentem jest i duzo w tym zyskuje poznajac ludzi na stolkach

  • gość 2019-03-09 13:52:33

    Panie Prezydencie. Garulacje. Jak widać w komentarzach, ludzie nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o studiach doktoranckich. Przemawia zwykła zazdrość, a przecież do szkoły i na studia za darmo można się dostać, bez znajomości. Tylko trzeba mieć poukładane pod kopułą. Tego życzę zazdrosnym hejterom i polecam maść na ból d.

  • gość 2019-03-09 13:55:21

    Tytuł i stopień o niczym nie świadczy. Pan Chrzanowski pokazał już klasę. A że jest dr to dodatkowy bonus dla miasta, uczelni itd. że nie wspomnę o osobistej satysfakcji tego Pana. Brawo

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 16:28:31

    No Kinga. Możesz pieprzyć takie głupotki na swoich facebookach. Napisał doktorat w godzinach pracy. Po to był ten zamek kodowy, by mógł w spokoju pisać w czasie za który ma płacone. Na lekcje hiszpańskiego też w godzinach pracy jeździł a kierowca samochodem służbowym na niego czekał. Nie mówiąc o tym że do pracy przychodził i przychodzi 9, 10 i wychodził i wychodzi wcześnie. A i jeszcze w godzinach pracy urzędu odwozi i odbiera dziecko z przedszkola. Rodzice to widza i komentują. Wiec nie piszcie tutaj takich głupot. Rodzina dla niego najważniejsza jak piszesz. To niech siedzi w domu i jej pilnuje a nie pobiera wynagrodzenie za prace której nie wykonuje i za czas w którym powinien pracować a nie się tobą zajmować

  • były urzędnik - niezalogowany 2019-03-09 17:43:12

    Oj A biskup mówił nie hejtować prezydenta!!!Subtelna lomzyniankoto lepiej czas spędzać niż na kawce u proboszczu, czy saodowej??. To nie jest tytaniczna praca usmiechanie się do panów w sukienkach. Cięzko to pracują urzędnicy do których zaliczają się wszyscy w urzędzie.Szkoda tylko ,że zastępcy odpuszczali, którzy też urzędnicy i muszą być się rozliczać przed prezydentem jak urzednik.Tylko prezydent nie jest urzędnikiem bo my go wybraliśmy .On sam decyduje o swoim czasie i jest rozliczany przez wyborców. Jako reprezentant miasta ma nienormowany czas pracy. Jego zaangażowanie ocenili wyborcy, którzy poparli go w prawie 74%, a tytaniczną pracę kontrakandydatki ocenili na wiele niżej niż jest poparcie PiS-u w Łomży.Zresztą kto pracuje w urzędzie to wie, że pracy doktorskiej nawet nie miałby jak pisać bo ciągle pod drzwiami miał i ma kolejkę , którą uzupełniali mieszkańcy, którzy nie chcieli chodzić do zastępców ...bo jak można czekać kilka godzin na spotkanie a nawet cały dzień, gdy pojawia się Pan z Sadowej i kolejki nie ma...

  • gość 2019-03-09 17:50:26

    Gratulacje !!!widać po komentarzach kogo boli,że nie przegrał tylko się przewalił jak nikt w historii tego miasta wybory!!

  • gość 2019-03-09 17:55:33

    "W minioną sobotę w godzinach wieczornych, na parterze hotelu Polonez świętowało PCK. Wiem, że zabawa była przednia. W tym samym czasie, piętro wyżej biesiadowali przedstawiciele ugrupowań oddalonych swoimi programami w prostej linii, jak z Łomży do Władywostoku. Wiosna zapewne wazelinowała PiS i pewnie było na odwrót. Nie zabrakło byłej kandydatki, posła i wiosennego radnego. Czy dyskutowali nad związkami partnerskimi, oddzieleniu Kościoła od państwa, opodatkowania tacy, in vitro, prawie do aborcji, cenach śmieci, odpartyjnieniu samorządu, nadchodzących wyborach? Nie wiem, być może jedynie z wysokości majestatu wypatrywali wiosny?" ...tak jak pisze bloger na lomzatuiteraz.pl na tej imprezie byli działacze, którzy byli na spotkaniach z Biedroniem i PiS-u...podobno był nawet jeszcze radny bezpartyjny samorządowiec...oj te tytaniczne kawki z biskupem z rana w urzędzie na nic się zdały, jak taki mezalians się tworzy w katolickiej Łomży

  • gość 2019-03-09 18:04:32

    Gratulacje !!człowiek z klasą !!doceniony na uczelni, doceniony przez mieszkańców

  • podatnik - niezalogowany 2019-03-09 18:44:06

    choćby tylko za tak tanio sprzedany Dworzec i za te zabetonowanie Parku "rondami" donikąd itd ... to mój pradziadek takiego zarządcę kazałby czeladzi wybatorzyć i psami poszczuć na rozpęd ! ... władza się bawi w pomysły i wymysły które coraz bardziej obciążają Miast i DŁUG Łomży idzie w kierunku 200 000 000 !

  • gość 2019-03-09 19:01:29

    Widzę że zaczęło się pomawianie prezydenta, wynikające z zazdrości. Czysto ludzka reakcja, mało mnie to dziwi. Mam nadzieję że tylko lżej takiej osobie, bo z kimś takim w małżeństwie czy w pracy to długo się żyć się nie da.

  • gość 2019-03-09 19:12:09

    Po jednym jadowitym i kłamliwym komentarzu, można powiedzieć że przynajmniej prezydent ma RODZINĘ, nie tylko na obrazku, ale i w życiu. Reszta to bujdy, zazdrośnika, który szuka dziury w całym. Biedny człowieku, jesteś nieszczęśliwy.

  • podatnik - niezalogowany 2019-03-09 19:22:08

    @ gość / ie - j/w ... biedne etatowe trolle składam wam wyrazy współczucia z powodu że tak nisko żeście upadli !! ... hahaha ... tym się różnią moje wpisy od trollowych że moje są merytorycznie uzasadnione a trollowe tylko chamskie i propagandowe jak za czasów pzpr ... hahaha

  • gość 2019-03-09 19:38:48

    widać ból czterech liter. Z tego bólu aż ktoś myli rzeczywistość ze swoja dziką wyobraźnią. Przestańcie siać propagandę: niszczenia człowieka, straszenia sytuacją Łomży, która jest normalna, wystarczy już poniżania podczas kampanii wyborczej prezydenta i wystarczy już dyskredytacji wszystkiego co jest robione dla miasta. Czy naprawdę jeden z drugim nie macie nowej pracy, po zwolnieniu? Nie wiem, może menager za mało się stara, albo stracił wiarygodność po klęsce?

  • gość 2019-03-09 20:56:20

    No pięknie tyle pomówień w jednym wpisie komentarza. Wytłumaczysz się panie lub pani z tego w innym miejscu, takim gdzie trafiają hejterzy - tacy jak Ty.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 21:29:07

    A co jest robione dla miasta? No co? Wydumany park? Hotel na Wesołej? Będąc prezydentem powinien się spodziewać krytyki, a jeżeli nie umie ustosunkować do tego to widać jaki jest cienki, a wy dalej wierzcie w jego i ten PIS a obudzicie się z wielkim bólem dupy

  • gość 2019-03-09 22:24:45

    Co jest robione dla miasta? Człowieku na jakiej Ty planecie żyjesz? Widocznie nie masz ZIELONEGO pojęcia o pracy w urzędzie, administracji i innych strukturach. Radzę przestać czytać "gazetkę szkolną z tradycją opluwania" a zobaczysz co się robi dla miasta i jego mieszkańców. Drzewo też rośnie każdego dnia, a tego nie widzisz, dlaczego drzewa nie krytykujesz i nie opluwasz? Efekty z dnia na dzień możesz zobaczyć w bajkach, jakie proponowała jedna osoba w kampanii wyborczej. Rzeczywistość jest inna i rządzi się swoimi prawami. Co do krytyki, to uważam że prezydent bardzo dobrze ją znosi. Dla porównania nie płacze i nie wymyśla zamachów na siebie, nie wykorzystuje też Kościoła do wybielania siebie i nie wykorzystuje jako tuby do ogłaszania swoich żali. Taka żenująca postawa jest domeną ludzi słabych, którzy użalają się nad sobą i nie mają innego pomysłu na życie. Jak widać po osiągnięciach tego człowieka, nie żeruje na wyborcach wciskając im kit, ma pomysł na swoje życie, jakby potoczyło się inaczej. A uwierzcie że są ludzie, którzy nie wiedzą co z sobą zrobić, jak niektórzy posłowie, więc jadą raz na kolei a raz na drodze, otumaniając ludzi. Grunt to zachować zdrowy rozsądek, a widać po komentarzach że niektórym nieźle dopiekła przegrana i głupoty, kłamstwa wypisują w komentarzach.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 23:07:46

    Hahaha poza rosnącym długiem nic innego nie widzę no poza tym że próbujecie wybielać prezydenta, internet rządzi się swoimi prawami, a to że nie pracuje obecnie w żadnej instytucji państwowej (całe szczęście) to nie znaczy że nie wolno nic mi pisać jak coś mi się nie podoba, ciemnogród dalej widać ma się dobrze

  • gość 2019-03-10 00:53:11

    biedne smutne troliki coś bym wam powiedziała ale będzie więcej śmiechu gdy wam nie powiem hihi , no i pamiętajcie że każdy komputer posiada IP

  • ANALFABETA - niezalogowany 2019-03-10 01:03:52

    czy nielogiczne zdanie lub z błędną interpunkcją lub jej brakiem może być podstawą to stworzenia dokumentu ? : " ... dyplom za pracę pt. „Podstawowe zasady prawa wyborczego do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego”. ... w jaki to jest języku ? !

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 10:21:23

    I co z tego że posiada IP, czyżby jakieś groźby, tym próbujecie wymusić pisanie tylko pozytywnych komentarzy o preziu, powodzenia

  • Klara - niezalogowany 2019-03-10 11:05:16

    Gratulacje drogi książę. Drodzy komentatorzy radzę się za bardzo nie porównywać się, życie każdego człowieka jest inne i nie każdy ma siły i możliwości finansowe aby dogonić rodzinę książęcą. Nie wysilajcie się ponad stan zdrowia i majątku. Bądzcie z siebie dumni.

  • Miś-R. Ochucki - niezalogowany 2019-03-10 11:11:27

    @ gość : j/w " Gość - niezalogowany 2019-03-10 10:21:23 I co z tego że posiada IP, czyżby jakieś groźby, tym próbujecie wymusić pisanie tylko pozytywnych komentarzy o preziu, powodzenia " .... o IP mówię do "miejskich" etatowych trolli , bo miarki to się już przebrały wszystkie że jakaś zorganizowana grupa obraża Mieszkańców którzy krytykują złe działania: działanie na szkodę Miasta i nie gospodarność które w każdej chwili można udokumentować i udowodnić ... mnie personalnie to prezydent Mariusz ani grzeje ani ziębi jeśli krytykuję to tylko i wyłącznie działania zarządcy Miasta , a nie czyjeś prywatne życie ! ... ... " miejskie " trolle nie dziwię się że tak wielu Mieszkańców przedstawia swoje zastrzeżenia co do działań Urzędu Miasta , krytyka jest jedynie dowodem na bardzo słabe zarządzanie iii nie mieszajcie do tego polityki bo ani przez minione 4 late a w tej kadencji nie było nie ma i nie będzie nowej znaczącej FABRYKI ! ... do wydatkowania Publicznych pieniędzy z Budżetu i opłacenie Faktur za usługi wystarczy naczelnik Wydziału i Księgowy i nie potrzeba ani : burmistrza , prezydenta , wójta anie żadnych zastępców ... Mądry Człowiek to rozumie , a myślący inaczej myśli inaczej

  • gość 2019-03-10 11:16:16

    Książe to są na Sadowej. Tam tylko nielicznym jest dane pić kawę i herbatkę w czasie pracy. Trzeba mieć swojego mentora i to postawionego w hierarchii bardzo wysoko, żeby dostąpić takich zaszczytów. Niektórzy nawet stawiają takie znajomości ponad inne życiowe sprawy. Znajomość z takimi osobnikami przynosi wiele korzyści, prestiżu itd.

  • gość 2019-03-10 11:22:55

    Misiu@ w Łomży jest pewien zarządca, może on wyciągnie miasto z ruiny twego pojęcia? Ten zarządca właśnie stawiał na swojego konia i przegrał z kretesem. Więc masz szczęście że stało się tak, a nie inaczej. Wtedy to byłaby wielka smuta, a Łomża zatonęła by jak Titanic. Tratwa z toruńskiego piernika daleko nie dopłynie, to już nie te czasy. Ludzi na dłuższą metę nie da się straszyć : wizją problemów alkoholowych, długów, lewicy skrajnej....z którą o la Boga tańcowały jak chochoły na ostatnim balu prawe ludzie.

  • gość 2019-03-10 11:28:03

    Nie trzeba mieć pieniędzy żeby się wykształcić. Trzeba być tylko pracowitym człowiekiem. To nie przywilej książąt, są też tacy co się uważają za szlachtę, a w głowie siano.

  • gość 2019-03-10 11:31:24

    Czy dziś na Mszy św. Biskup bronił prezydenta Chrzanowskiego przed hejterami????? Od dłuższego czasu, głosi słowo Boże wplątując takie wątki. Bóg zapłać, że staje w obronie Prezydenta. Trzeba o tym głośno mówić !!!!

  • ANALFABETA - niezalogowany 2019-03-10 13:21:31

    to to za jakaś grafomania : " .. dyplom za pracę pt. „Podstawowe zasady prawa wyborczego do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego” " ... w jakim to jest języku napisane i co to oznacza w jakimś języku Świata cywilizowanego ?

  • gość 2019-03-10 15:15:21

    Analfabeta@ nie dziwię się skoro tak się nazwałeś w nicku. Laicy nie rozumieją, więc nie oceniaj treści skoro nie rozumiesz co ona oznacza. Znalazł się yntelygent co Profesora chce poprawiać hahahahha :) poczytaj jeszcze trochę książek, przestudiuj literaturę a potem zapraszam do dyskusji :)

  • ANALFABETA - niezalogowany 2019-03-10 20:44:13

    @ gość j/w /.... ciemna wasza trollowska rzecz : ten "tytuł " jest zdaniem NIELOGICZNYM i to jest fakt i tylko tyle i nic ponad ! ... " tytuł " jest zdaniem NIELOGICZNYM ... w treść nie wnikam aby nie zsikać się ze śmiechu coby mogło tam mnie jeszcze oczarować skoro sam tytuł jest tego wizytówką hahaha

  • gość 2019-03-10 21:53:29

    chłopie idź na studia, posiądziesz wówczas wiedzę i dopiero nadasz się do dyskusji. To jest jedyny fakt. Dyskusja z Tobą jest tak odległa intelektualnie jak jezioro Narew w Łomży.

  • gość 2019-03-11 08:57:12

    Można mieć i z dziesięć doktoratów i zarządzać nieudolnie Łomżą -dworzec i filharmonia rozbabrane ,park nie do ukończenia ,brak znaczących inwestorów w nowe zakłady przemysłowe , tylko nowe galerie handlowe rosną jak grzyby po deszczu .Łomża się zwija i za kilkanaście lat takich rządów zostaną w niej tylko emeryci . Biedne uczelnie jak szczycą się tak nieudolnymi absolwentami !

  • lektor - niezalogowany 2019-03-11 11:17:20

    hahahaha " „Podstawowe zasady prawa wyborczego do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego” - to jest zdanie nielogiczne , Ludzie jak w Polsce zdanie nielogiczne może być przedmiotem do rozważań naukowych , to jakaś kompromitacja Uniwersytetu Białostockiego !

  • dr nałuk - niezalogowany 2019-03-11 14:21:34

    ale obciach , to się nadaje do TV