:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prezydent Mariusz Chrzanowski niemile widziany u hierarchów łomżyńskiego Kościoła? [PRZEMÓWIENIE]

Portal mylomza.pl 18/09/2019 10:32

- (...) nie można doprowadzać do sytuacji gdzie ojciec nie może prosić o modlitwę w intencji syna, bo w Kościele jest zakaz wypowiadania jego imienia i nazwiska. Zakaz wydany nie przez władzę, ale przez hierarchów Kościoła - powiedział wczoraj prezydent Mariusz Chrzanowski w trakcie przemówienia z okazji Dnia Sybiraka. - Wydawałoby się że te czasy już minęły, ale z przykrością muszę powiedzieć że tak było… a wspominany ojciec jest tu obecny – to mój tato.

Poniżej publikujemy fragment przemówienia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, które włodarz miasta wygłosił w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w trakcie obchodów Dnia Sybiraka:

Dziś są inne czasy, inne dzieci, inna młodzież – słyszę. Tak, owszem, wiele się zmieniło, szczególnie w świecie technologii i nauki. Mamy leki na wiele chorób, mamy łaziki na Marasie, ale nie mamy leku na ludzką zachłanność i pęd do władzy. Ta sama zachłanność wywoływała wojny na świecie. Ta sama – nie inna.

 (...)

Wolność – jest piękna, ale nie dana raz na zawsze, musimy o nią nieustannie dbać. Nie można zatem doprowadzać do sytuacji, gdzie zachłanność przysłania, ludzką przyzwoitość. Za komuny, zakłamywano historię Sybiru, Katynia, robiła to władza. Nazwisko mojego pradziadka było wymazywane z kart historii, podobnie jak innych poległych. Bo czym jest nazwisko ? Tożsamością, śladem istnienia. Nikt nie zasługuje na pozbawienie tej godności.

Zarazem nie można doprowadzać do sytuacji gdzie ojciec nie może prosić o modlitwę w intencji syna, bo w Kościele jest zakaz wypowiadania jego imienia i nazwiska. Zakaz wydany nie przez władzę, ale przez hierarchów Kościoła. Czy to jest dziś możliwe ? Wydawałoby się że te czasy już minęły, ale z przykrością muszę powiedzieć że tak było… a wspominany ojciec jest tu obecny – to mój tato. Nie po to mój pradziadek walczył o wolność, żeby dziś tę wolność inni mogli traktować wybiórczo i do celów politycznych. Nie po to hołubili w naszym domu wartości katolickie i patriotyczne, żeby dziś lekkim słowem ktoś publicznie mógł pozbawić tych  wartości. Wreszcie, nie po to walczyliśmy o odtajnienie przeszłości, żeby  dziś cenzurować to co niewygodne. Boli to bardzo, szczególnie dlatego że pochodzi z rąk osób o społecznym zaufaniu.

Prawda ma olbrzymi zasięg bólu, ale tylko wtedy gdy przed nią stoi kłamstwo. Nikt nie chce aby historia zataczała koło, aby wracała ludzka postawa gdzie człowiek – człowiekowi  wilkiem, dlatego dziś zastanówmy się wszyscy do czego każdy z nas został powołany i starajmy się wypełniać te powołanie najlepiej jak umiemy, nie krzywdząc przy tym innych, ale postępować zgodnie z prawdą. Bo pierwszą ofiarą wojny jest właśnie ona.

lomza

Prezydent Mariusz Chrzanowski niemile widziany u hierarchów łomżyńskiego Kościoła? [PRZEMÓWIENIE] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 10:41:50

    Hahahaha, tyle.

  • PSYCHIATRA - niezalogowany 2019-09-18 10:48:16

    " a czy świstaki zawijają cukierki w sreberka ? "

  • gość 2019-09-18 10:49:33

    I taki powinien być Prezydent.Brawo Mariusz,tak trzymaj.

  • gość 2019-09-18 10:50:38

    Pomocniczy to słyszał, czy zdążył już wyjść?

  • BANKRUCTWO - niezalogowany 2019-09-18 10:51:20

    .DŁUG :

    150.000.000 zł + 70.000.000 zł kredyt dla MPEC = 220.000.000 zł DŁUGO na dziś ... kolejny KREDYT na 30.000.000 zł zwiększy DŁUG DO 250.000.000 ZŁ ...

    kwota 250.000.000 zł DŁUGU oznacza zarząd KOMISARYCZNY i upadłość Łomży ! ... Ludzi coraz mniej a DŁUG i zobowiązania coraz większe ............

    takie same zarządzanie i " INWESTYCJE " robiła Gmina Ostrowice która już nie istnieje , podzielona i przyłączona do Gminy Złocieniec i Gmina Drawsko Pomorskie ! !

  • gość 2019-09-18 10:51:44

    Brawo Chrzanowski, byłem na uroczystościach, jestem zszokowany, do dziś nie mogę dojść do siebie. Upiłem się aż wczoraj, także Biskupie super profilaktyka.

  • gość 2019-09-18 10:52:54

    zdążył wyjść w momencie gdy Prezydent zaczął mówić, a za nim tup, tup, tup następna.

  • gość 2019-09-18 10:53:56

    Łomża murem za CHRZANOWSKIM !!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 10:55:46

    Chłopie nie kompromituj sie, spójrz najpierw na siebie i uderz się w pierś co było robione w kampanii przez Twoje otoczenie a nie płaczesz przy ołtarzu

  • gość 2019-09-18 11:03:18

    Kobieto mozę wystarczy już, rozumiem że wstyd, ale ust nie zamkniecie Prezydentowi.

  • biomasa - niezalogowany 2019-09-18 11:04:28

    dlaczego prezydent nie wdraża na szeroką skalę programów proekologicznych np t/j kolektory słoneczne / wymienniki ciepła do grzania wody ?

  • gość 2019-09-18 11:06:41

    Jak w takim razie opisać gratulacje ludzi po przemówieniu. Starsi podchodzili i mówili my wiemy o wszystkim. To straszne. Politycy podchodzili i mówili że wreszcie wybrzmiało to co potrzebne dla samorządu. Sybiracy ze łzami w oczach dziękowali i mówili że o wolną Polskę walczyli i tak tę wolność rozumieją.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:07:54

    Prawda w oczy kole to wyszli przebierańcy

  • gość 2019-09-18 11:08:24

    Byłem i widziałem. Ludzie byli poruszeni.

  • palma - niezalogowany 2019-09-18 11:09:56

    czy ta " palma " przy basenie miejski to jest prezydenta Chrzanowskiego czy dyrektora MOSiR Modzelewskiego ? ... no bo normalnie to w Polsce palmy nie rosną

  • gość 2019-09-18 11:10:38

    Sybiracy podchodzili do Prezydenta i gratulowali. Czyli ludzie wiedzą, ale widocznie potrzeba głośnego oczyszczenia z tej złej atmosfery.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:11:12

    I Nuta ponownie poniesie sromotną klęskę. Po co ona się pcha na siłę jak jej nikt nie chce. Pycha kroczy przed upadkiem.

  • Kardynał - niezalogowany 2019-09-18 11:13:17

    Co Ty gościu powyżej piszesz. Rozumiem że jak ktoś, tak jak sugerujesz z otoczenia obecnego prezydenta pisał na innego kandydata to wielebny biskup dowiedziawszy się o tym że to może być znajomy znajomego prezydenta zakazał wypowiadać jego nazwisko. Wstyd żeby ojciec nie mógł zamówić mszy w intencji swojego syna. Nie sądze żeby ojciec prezydenta zamawiał mszę pt. " Żeby moj syn Mariusz Chrzanowski został ponownie prezydentem" . Myślę że była by to prośba o zdrowie dla syna. I wcale bym się nie zdziwił ponieważ też dostał mocno w kość. A i ulotki w kościołach kandydatów PiS też znalazły się przypadkiem. Sprawa jest prosta. EMINENCJA miesza się w politykę a tego robić nie może, obojętnie kto i skąd startuje.

  • gość 2019-09-18 11:13:32

    Ci ludzie przeżyli komunę oni wiedzą co i jak. Starsi są ogarnięci bardziej niż myślimy. Biskup moze wciskać swoje żale, ale "babcie moherowe" mają moc i swój rozum. wierzę w mądrość starszych ludzi i wczoraj udowodnili swoimi gratulacjami że dobrze zrobił Prezydent że publicznie wyznał jedną z wielu sytuacji jakie miały miejsce w kampanii wyborczej.

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-09-18 11:15:08

    czy ODKUPIENIE GRZECHÓW za kasę nadal istnieje w Kościele Katolickim ?
    ... modlę się do Boga i za Rodzinę i za Znajomych i nikomu nie płacę ,
    a grzechów nie mam bo nie chodzę do kościoła

    nie korzystam z żadnych PŁATNYCH USŁUG ani u księdza ani w " agroturystyce"

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:17:53

    A ciekawe kto szukał zagranicznych adopcji dla ubogich dzieciaków i jak to się odbywało, ciekawe????

    dużo do powiedzenia mają byli długoletni pracownicy głównego domu modlitwy w lomzi

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:18:37

    Brawo prezydent za odwagę na chłop jaja!!!każdy wie jak sezamowe potraktowała chrzana ...wiedza nawet ministrowie, nawet Ziobro ,który nie udzieli nutce poparcia w wyborach na ulotce,a po wyborach w Częstochowie promotor przekonywał że chrzan to zły czlowiek

  • gość 2019-09-18 11:20:04

    ludzie musita popierać Pana Prezydenta bo inaczej Pan Prezydent nie zostanie Panem Prezydentem

  • gość 2019-09-18 11:20:20

    Gdy się wprowadza taki zakaz, to jakim trzeba być człowiekiem ? Żeby w Kościele zabraniać modlitwy za kogoś ? Jeden ksiądz powiedział do Chrzanowskiego. "Myślałem że przychodząc do Łomży, będę służył w spokojnym mieście." Niestety nie mógł wypowiedzieć intencji, bo dostał zakaz, mało tego pomodlił się sam jak za czasów konspiracji. To nie jeden ksiądz, było takich z pięciu, którzy modlili się i odprawiali mszę św. gdzieś poza Łomżą w intencji Prezydenta i jego Rodziny. To są Bohaterowie, i to oni jeszcze są nadzieją w Kościele.

  • Kardynał - niezalogowany 2019-09-18 11:21:35

    Jeszcze jedno. Można prosić wystąpienie biskupa?

  • gość 2019-09-18 11:22:12

    Kościół bez duchownych?

  • gość 2019-09-18 11:24:45

    Jeden kapłan po przemyśleniu doszedł do wniosku, że mógł się postawić i jednak odprawić mszę św. w intencji Prezydenta, bo wtedy by go przynajmniej przenieśli gdzieś indziej, do normalnego miasta i być może miałby spokojniejsze życie. Nie wyobrażam sobie jakie rozterki musiały mieć osoby duchowne, stając pod ścianą w takiej sytuacji. To jest straszne, na jaką próbę została wystawiona ich wiara i to do czego zostali powołani.

  • gość 2019-09-18 11:28:38

    Jeden kapłan po przemyśleniu doszedł do wniosku, że mógł się postawić i jednak odprawić mszę św. w intencji Prezydenta, bo wtedy by go przynajmniej przenieśli gdzieś indziej, do normalnego miasta i być może miałby spokojniejsze życie. Nie wyobrażam sobie jakie rozterki musiały mieć osoby duchowne, stając pod ścianą w takiej sytuacji. To jest straszne, na jaką próbę została wystawiona ich wiara i to do czego zostali powołani.

  • Lucyfer - niezalogowany 2019-09-18 11:30:52

    @ gość
    2019-09-18 11:20:20

    jaki ten " lud " niepoczytujący ani Ewangelii ,ani Starego Testamentu to bardziej ciemny niż ciemna masa asfaltowa !

    chrześcijanin modli się tylko i wyłącznie do Boga a nie w intencji Ludzi

    ... modlitwy w intencji ludzi to blużnierstwo przeciw Bogu !

    księża co biorą kasę i się " za kogoś modlą " to są zwykłe sługi Lucyfera ... a ta ich " modlitwa" tyle warta co i oni sługi Lucyfera


  • gość 2019-09-18 11:39:45

    Ludzie są leniwi, nie modlą się sami, albo nie wierzą we własną modlitwę to za kasę kupują a robotnicy się cieszą

  • gość 2019-09-18 11:44:35

    Książa który się modlili w konspiracji za Prezydenta nie brali za to żadnych pieniędzy. Widocznie są księża, którzy jeszcze mają potrzeba ratowania wiary, którą Prezydent mógł potencjalnie stracić po takiej sytuacji. Brawo dla Was. Jesteście nadzieją, dla moich dzieci, które chciałbym aby wychowały się w wierze dla wszystkich, z szacunkiem i zrozumieniem.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 12:01:37

    Co za idioci się tu wypowiadają,jeden się uchlał a inny że Łomża murem... Napiłeś się chłopie? dobrze że nie narąbałeś w pory z podniecenia, a co do wypowiedzi Łomża murem to baranie wiedz że zdania są podzielone,jedni są za inni przeciw,więc myślcie co piszecie bo rzygać mi się chce jak czytam te wasze wypociny...

  • real - niezalogowany 2019-09-18 12:04:20

    No to Chrzanowski, który nie był moim kandydatem, ma u mnie wielkiego plusa. W tych czasach mieć poparcie hierarchów kościoła katolickiego to mieć poparcie tych, co bronią pedofili, co uprawiają homoseksualizm i wymądrzają się jak powinna wyglądać rodzina.

  • gość 2019-09-18 12:12:21

    Biskup Bronakowski tyle mówi o hejcie a czy to prawda, że zabraniał księżom zapraszać ją oraz udzielać jej głosu twierdząc, że to "zła kobieta" jest?

  • gość 2019-09-18 12:23:50

    Pan Prezydent powinien kandydować na biskupa i wtedy byłoby tak że Pan Prezydent były i Panem Prezydentem i Panem Biskupem

  • gość 2019-09-18 12:27:19

    Brawo brawo Panie Prezydencie dobrze, że powiedziałeś prawdę im w oczy

  • gość 2019-09-18 12:30:03

    Księża to czarna zaraza i nie warto się nimi przejmować.

  • gość 2019-09-18 12:31:35

    Łomża za Chrzanowskim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-09-18 12:34:07

    Dopóki księża szanują drugiego człowieka, zajmują się swoimi sprawami, nie dzielą na gorszych i lepszych dopóty jest tak jak trzeba i nikt na tym nie traci a żyje się w symbiozie. Natomiast w Łomży zachwiali ten ład. Niby księża, a robią tak jakby nimi nie byli.

  • gość 2019-09-18 12:34:52

    Biskup Bronakowski tyle mówi o hejcie a czy to prawda, że zabraniał księżom zapraszać poseł Krynicką na uroczystości oraz udzielać jej głosu twierdząc, że to "zła kobieta" jest?

  • gość 2019-09-18 12:35:56

    To "hierarchia" ma jakąś własną ewangelię, w takim razie to nie jest kościół Jezusowy.
    Panie Chrzanowski. Ewangelie to bajki dla ludzi przestraszonych i asekurantów. Modlitwy nic nie pomogą. Tylko moc ludzi może pomóc.

  • gość 2019-09-18 12:42:41

    Apeluję do Hierarchów
    Mam nadzieję że zauważyli do czego doprowadziła ta nienawiść, nieuczciwość i zachłanność do władzy. Ile zła z tego wynikło? Nigdy jeszcze tak źle nie układały się stosunki na linii Kościół- samorząd. I nie jest to wina Prezydenta, a wasze zawzięcie się. Dla kogo? Dla czego ? Nie zauważyliście ze po drodze robiliście rzeczy przykre ? Prezydent do Was przychodził, błagał o opamiętanie, o to żebyście nie mieszali się w politykę ! Powiedział Wam jasno że nie zrezygnuje, pomimo waszych usilnych zabiegów żeby się poddał. Wy z uśmiechem na twarzy i rękoma trzymającymi krzyż udawaliście że o niczym nie wiecie i dalej brnęliście w swoje. Dziś nie chodzę do Kościoła - bo tacy hierarchowie jak Wy odebrali mi wiarę, nie całą ale jakąś część na pewno. Mam nadzieję że jesteście dumni z siebie.

  • gość 2019-09-18 12:44:17

    gość 2019-09-18 12:35:56 ludzi dobrej woli oczy wiście ... ne stojących pod krzyżem jak ci których Bogiem jest bóg martwych Łk 20, 38

  • gość 2019-09-18 12:45:16

    Obłuda Panią Krynicką oczerniają, a niech spojrzy towarzystwo wzajemnej adoracji co robi, z kim robi i jak robi.

  • gość 2019-09-18 12:47:57

    ŁOMŻA MUREM ZA PREZYDENTEM CHRZANOWSKIM !!!!!! JESTEŚMY Z PANEM. Jestem członkiem wspólnoty i pomimo że jestem blisko Kościoła, nie popieram takiego zachowania Biskupa. To niszczy wspólnotę Kościoła.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 12:48:00

    Jak to było u św. Mateusza? „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka [tkwi] w twoim? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” (Mt 7, 3-5:)"
    Chłopie, przestań biadolić nad sobą i stań w prawdzie, nim postanowisz rozliczać z czegokolwiek innych. Zajmij się tym, do czego sam wzywasz: do spraw, do których zostałes powołany: horrendalnymi podwyżkami cen śmieci, wody, ciepła czy ogromnym zadłużeniem miasta. Prawienie kazań zostaw innym. Ucz się od swojej Babci - bądź uczciwy, bezinteresownie pomagaj innym.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 12:59:22

    Oddzielmy politykę od kościoła

  • gość 2019-09-18 13:01:49

    "księża co biorą kasę i się " za kogoś modlą " to są zwykłe sługi Lucyfera ... a ta ich " modlitwa" tyle warta co i oni sługi Lucyfera" Mylisz się modlitwy do niego działają. Choć ja nie chcę go znać. O skuteczności mówi wielu sławnych i bogatych. Poszukaj w internecie.

  • gość 2019-09-18 13:02:13

    @ gość
    2019-09-18 12:47:57

    ... twierdzisz że Pan Prezydent powinien siedzieć za murem ?

  • gość 2019-09-18 13:03:29

    Panie powyżej. To samo przekaż swoim zwierzchnikom. I przypomnij im że Prezydent do nich poszedł i w oczy upomniał. A powołując się na Pismo Św. powinieneś wiedzieć że w następnej kolejności jest upomnienie przy świadkach, co również Prezydent uczynił. To że nic to nie dało to już nie wina Prezydenta, ale Pana mentorów. Nie bój Pan się, bo Prezydent jak na razie zajmuje się dobrze sprawami miasta, bez pomocy Kleru, a nawet świetnie mu to wychodzi pomimo rzucania kłód pod nogi przez Pana kolegów, a uczciwości to powinniście się uczyć na wykładach biorąc przykład naszego Prezydenta. Nie trzymaj się kurczowo sutanny, ona do zbawienia Twojego nie jest potrzeba, ale Twoje uczynki i uczynki tego który ją nosi.

  • anty PiSlamista - niezalogowany 2019-09-18 13:08:46

    z jednej strony cieszę się, że w kato-prawicowej rodzinie biorą się za łby i okazują sobie wrogość i nienawiść, z drugiej jednak jestem dumny z tej większości Łomżan, która POkazała biskupowi gdzie jego miejsce olewając jego wskazania co do wyboru prezydenta miasta, natomiast katastrofalne jest to, że Chrzan wpada w objęcia czekisty, Feliksgniewa Ziobrzyńskiego, który sprzeniewierza się zarówno prawu jak i sprawiedliwości i jako pierwszy POwinien zasiąść na ławie oskrażonych i przed Trybunałem Stanu

  • gość 2019-09-18 13:09:56

    @ gość
    2019-09-18 13:03:29

    co ty zażywasz że masz takie odloty ?

  • gość 2019-09-18 13:15:50

    Mądre i piękne słowa...Brawo Panie Prezydencie.

  • gość 2019-09-18 13:16:02

    Chłopie zwany Prezydentem,nawet jeśli to prawda,to trzeba oświadczenie wydać,a nie użalać się przy takiej "okazji".Jesteś "maluczkim" przy ofiarach tragedii II wojny.Tak nie przystoi.Swoją drogą,jeśli to prawda,to poprosiłbym o modlitwę w innych miejscach.

  • WŁADCA ŚWIATA - niezalogowany 2019-09-18 13:22:00

    czekajta

    nie załapuje , czy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce być biskupem i zarządzać Diecezją Łomżyńską ?

  • gość 2019-09-18 13:25:42

    Panie powyżej. Prezydent bardzo subtelnie powiedział co powiedział, bardzo dobrze że to wybrzmiało właśnie wczoraj, a na oświadczenia przyjdzie jeszcze czas. Bo to na pewno nie jedna afera. Szacunek dla poległych została okazana wiec niech Pan nie gada głupot jakby to tylko uroczystości były tylko przemówieniem prezydenta. Było mnóstwo przemówień, a jeśli jest pan tak skrupulatny to pierwszy do Biskupa Pan powinien podejść i to powiedzieć. bo kazanie było żenujące. "prosić o modlitwę w innych miejscach " ??? Pan słyszy to ? Be komentarza. Kosciół jest dla wszystkich i żaden człowiek nie ma prawa czynić zakazów.

  • gość 2019-09-18 13:27:46

    Myślę że Chrzanowski byłby dobrym księdzem, gdyby był :) ludzie na "kazaniu" płakali, oklaskiwali.Potem gratulowali. Ma chłop charyzmę.

  • gość 2019-09-18 13:35:28

    Ktoś,kto mieni się być Prezydentem Łomży,powinien mieć tzw."klasę".Msza była w innej intencji,jestem zszokowany,że można przy takiej okazji użalać się nad sobą.Wystąpienie Pana było nie na temat.Głosowałem na Pana i jestem zawiedziony,nie dlatego że podejmuje Pan prywatne "wojenki" w kościele.Okazał się Pan dyletantem w zarządzaniu miastem,każdy rozsądny obywatel to widzi.Podaj się Pan do dymisji,wstydu oszczędź.Garstka klakierów nic nie pomoże.

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 13:36:54

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-18 13:45:01

    Brawo Panie Prezydencie za słowa prawdy, są one niezmiernie potrzebne w mojej ocenie, obserwując sytuację polityczną w kraju. Były to słowa wzruszające, pełne głębi i dające do myślenia, gdzie leży granica wolności i jak zniszczyć może to zachłanność ludzka. Bardzo pouczające, wsparte przykładami. Od wielu lat nie słyszałam tak dobrego przemówienia na jakikolwiek uroczystości. Jest Pan Prezydentem godnym na miarę naszych trudnych czasów. Wróżę Panu karierę polityczną, gdzieś wyżej, choć uprzejmie proszę aby Pan o Łomżę dbał jak dotychczas, a szczególnie o ludzi starszych. Z poważaniem. Pani Krystyna

  • gość 2019-09-18 13:46:35

    czy ambonia służy do wylewani żaloi czy p. cgrzan nie wszedł w buty bronka czy innych wielebnych

  • gość 2019-09-18 13:47:15

    Pan Prezydent to ma klasę i nie jedną a nawet 8 i doktorat, słychać to ze człowiek uderzył w samo sedno, zachowując złoty środek w wypowiedzi. Nikogo nie obrażając jak to poprzednik w kazaniu głosił.

  • gość 2019-09-18 13:49:12

    Prawda głoszona powinna być wszędzie, nawet na ambonie. Brawo Chrzan

  • gość 2019-09-18 13:51:48

    boli niektórych że ktoś im powiedział co myśli, liczyli że będzie siedział cicho jak inni pod przykrywką posłuszeństwa Biskupowi. Rozczarowanie bo Chrzanowski nie jest waszym klerykiem, ale samorządowcem, bezpartyjnym i osobą wierzącą.

  • Jeden taki - niezalogowany 2019-09-18 14:07:52

    Przypunktował. Dobrze, że się nie kłania przed czarnuchami.

  • antykler - niezalogowany 2019-09-18 14:19:54

    pedofile mu tego nie zaPOmną, albowiem "kto Podnosi rękę na kościół, będzie mu ta ręka odrąbana"...

  • gość 2019-09-18 14:22:24

    mariusz traktuje abonę jako miejsce wyplucia swoim żałów

  • gość 2019-09-18 14:25:42

    PREZYDENT TO OSOBA NAJWAŻNIEJSZA W NASZYM MIEŚCIE.KK powinien mu się podporządkować a nie odwrotnie.............

  • gość 2019-09-18 14:28:55

    W Łomży rządzi prezydent Pan Chrzanowski a nie biskupi i księża.

  • gość 2019-09-18 14:29:41

    Brawooooo !

  • gość 2019-09-18 14:29:43

    Tak na marginesie" łaziki na Marasie".Co to jest???

  • gość 2019-09-18 14:33:51

    nie można ambony traktować do porachunków politycznych

  • gość 2019-09-18 14:39:12

    Prawdę trzeba mówić zawsze i wszędzie, nawet z ambony !!!!! Prezydent nie jest ksiedzem nie będzie gadał farmozonów, powiedział co trzeba i już, przestańcie biadolić, że mleko się wylało.

  • gość 2019-09-18 14:42:49

    to nie biadolenie tylko czy prezydent nie traktuje przypadkiem abony tak jak robi jego konkurencja polityczna czyli zawłaszcza sobie prawo do tego, że wie lepiej a ambona to przedewszystkim Słowo Boże a nie polityczne

  • gość 2019-09-18 14:44:56

    Prezydent nie jest Biskupem ani ksiedzem, powiedział to co leży mu na sercu. Raczej upatrywałbym u Biskupa czy nie nadużywa ambony do polityki.

  • gość 2019-09-18 14:46:08

    uważam że prezydent wybrał taką samą formułę co sadowa i nadtym ubolewam

  • gość 2019-09-18 14:46:34

    Gdyby to samo powiedział na podwórku przy pomniku, nie byłoby problemu ??? BYłby pewnie też. Prawda jest nie wygodna, więc nawet dla niej miejsca nie ma. Bardzo dobrze swoje powiedział i jak kogos boli to znaczy że dotknął czułego punktu

  • gość 2019-09-18 14:46:36

    Jakie mleko się wylało?Chłopczyk porównał II Wojnę Światową do swojego poczucia krzywdy,że ksiądz nie chce się modlić za Niego.Swoją drogą mogli się pomodlić,bo człowiek ten może niedługo Łomżę do ruiny może doprowadzić.Długi rosną,a "karnawał"trwa.Ofiary zsyłek i wojennego terroru pewnie w grobie się przewracają za takie porównanie.

  • gość 2019-09-18 14:47:22

    mógł wybrać inną formę np listu otwartego

  • Pość - niezalogowany 2019-09-18 14:48:12

    gość 2019-09-18 14:28:55

    W Łomży rządzi prezydent Pan Chrzanowski a nie Panowie Biskupi i Panowie Księża. i ta JechOwa Parafialna rasa Panów ps Pan Chrzanowski to jakaś święta tautologia czy Chrzanowskiemu na chrzcie świętem dali Pan ? Tak pytam bo z natury już z samego nazwiska wynika to że Chrzanowski Kobietą nie jest no chyba że na babę wygląda a jak tak to przepraszam ... trzeba mówić Pan by z Babą nie pomylić filigranowego młodzieńca

  • gość 2019-09-18 14:49:01

    Okazało się że Prezydent wybrał dobre miejsce i dobry czas. Odzew po uroczystościach był pozytywny, nikogo to zniesmaczyło, bo Prezydent z klasą powiedział co miał powiedzieć. Mało tego ludzie okazali zrozumienie i też uważali że trzeba głośno mówić o tych sprawach. Same pozytywy, tylko dla tych co czapka na nich gooore mają z tym problem.

  • gość 2019-09-18 14:50:27

    przzykro stwierdzić ale dziś kilka osób powiedziało, że ambona służy do głoszenia ewangeli a nie żali politycznych czas panie prezydencie zakończyć płacz a brać się do roboty

  • gość 2019-09-18 14:51:29

    ambona to miejsce dla ewangeli a nie żali

  • gość 2019-09-18 14:52:11

    Mysle że pradziadek Prezydenta zamordowany w Twerze obok Katynia, jest z niego dumny, że prawnuk potrafił stanąć w prawdzie. Gdyby żył, czułby niesprawiedliwość wiedząc jak Biskupi potraktowali jego prawnuka w wolnej Polsce !!!!! N pewno by był wzruszony i dumny.

  • gość 2019-09-18 14:53:07

    niestety prezydent ubrał to samą kufajkę co bronek

  • gość 2019-09-18 14:53:55

    Pradziadka proszę nie mieszac do tego

  • gość 2019-09-18 14:54:04

    Brawo Prezydencie !!!!!!
    A Wy, przeszkolcie swojego biskupa, żeby kazania o ewangelii mówił a nie w politykę się bawił.

  • gość 2019-09-18 14:55:16

    to nie ma WY tylko My jako katolicy krytyka spada na równi na biskupa i prezydenta bo ubierają to samą kufajkę

  • gość 2019-09-18 14:56:55

    O pradziadka własnie się rozchodzi. Chrzanowski to jego Prawnuk ! Rodzina ma korzenie głęboko patriotyczne, a co zrobił kler ??? Właśnie Pradziadek może w mogile gdzieś się przewracał za te wasze spiski i knowania.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 14:58:14

    Brawo brawo Panie prezydencie. Tak trzymać!

  • gość 2019-09-18 14:58:25

    trzeba innych narzędzi a nie ambony

  • gość 2019-09-18 15:00:20

    Twer obok Katynia(450 km).To tak jak te "łaziki na Marasie".

  • gość 2019-09-18 15:00:31

    My jako katolicy ??? Proszę mnie nie rozśmieszać. Więc jako katolicy uznawajcie swojego Biskupa i kłaniajcie się w pas, on może mówić co rzewnie mu się podoba. Dla mnie ten człowiek nie istnieje w tej roli, bo oczekuję czegoś innego. Prezydent moim zdaniem dobrze zrobił, można go mieszać teraz i wkładać buty Bronka, ale Chrzanowski mówił prawdę, a nie zakłamywał rzeczywistość, Mówić prawdę w jakimś słusznym celu, to co innego niż poniżać publicznie człowieka na ambonie.

  • gość 2019-09-18 15:03:14

    Panie drogi jakich narzędzi ?
    Był na rozmowie w cztery oczy z Biskupem...nie jednym
    Był na rozmowie u Kardynała
    Wysłany został list do Papieża
    A Kler robi to samo co robił, dali by spokojnie rządzić chłopakowi, ale nie musi ktoś jeździć obrabiać tyłek przy różnych okolicznościach...
    Więc to są narzędzia takie skuteczne jak walka z pedofilią w Kościele. Proszę dać już spokój.

  • gość 2019-09-18 15:03:47

    JAKA TO BYŁA TA INTENCJA ? to Mariuszek jest na coś chory ?

  • gość 2019-09-18 15:08:16

    Brawo Panie Prezydencie!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 15:22:42

    Zapowiada się powtórka. W Łomży jak za czasów średniowiecza. Kościół bez udawanej przyzwoitości pcha się do władzy. Chyba czas odciąć od siebie te dwa organizmy.

  • Kardynal - niezalogowany 2019-09-18 15:28:55

    Czy prawdą jest że biskup porównał radnych co byli za zwiększeniem punktów z alkoholem do Hitlera i Stalina? Ot, jaki chłop miłosierdzie głosi.

  • gość 2019-09-18 15:41:11

    Biedny Chrzanowski jeszcze chciałby się w kościele promować. Kościół NIE MIESZA SIĘ DO POLITYKI.

  • gość 2019-09-18 15:43:59

    myślę, że tutaj chodzi o to, że prezydent wykorzystał miejsce święte do rozliczeń politycznych nikt nie kwestionuje czy miał rację czy też nie

  • gość 2019-09-18 15:57:50

    intencja była taka żeby wybory wygrał

  • gość 2019-09-18 16:08:14

    "Koścół nie miesza się do polityki" ? To znaczy, że biskup Bronakowski nie wspiera jak może Muzykowej w jej żałosnej karierze politycznej ? :) To, że wyszli oboje przed przemówieniem prezydenta to też przypadek oczywiście :D

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-18 16:34:40

    Zaiste to prawda, ze u kogos I pylek na ubraniu przeszkadza, a u siebie I belka tkwiaca w oku nie zawadza. Takie bezpisrednie stosowanie zasady Kalego ?!

  • gość 2019-09-18 16:38:37

    Nie ważne jaka intencja - ważne że był zakaz. To wystarczy zeby zobaczyć jak ma się Kosciół w Łomży.

  • gość 2019-09-18 16:42:49

    Myślę że odezwały się teraz osoby, których nie interesują co powiedział Chrzanowski, ale gdzie powiedział. Meritum to jest treść, a prawdę głosić trzeba wszędzie. Jeżeli to nie pasuje komuś, proszę apelować o zmianę miejsc uroczystości. Nie łączyć świąt i obchodów z msza św. rozdzielmy wszystko skoro - wszystko przeszkadza. Przemówienia niech będą poza murami Kościoła, a księża niech zaniechają witania polityków na mszy św. bo wówczas też uprawiają politykę, niech nie zapraszają na spotkanie z ministrem itd. Jestem za

  • gość 2019-09-18 16:46:02

    Chyba zabolało że z ambony mógł Chrzanowski powiedzieć co powiedział. Chyba myśleli ze ambona to ich przywilej, a tu hops wskoczył Prezydent i masz babo placek.

  • gość 2019-09-18 16:56:10

    Zakaz był i wstępu do radia bo bali się że wcześniej publicznie coś powie i będzie wstyd im po prostu. Gdzie mogli tam ograniczali Prezydenta, a jak dostał się do ambony, to uciekli bo wiedzieli że im się dostanie po uszach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:12:56

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:14:55

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:15:45

  • gość 2019-09-18 17:16:40

    Chrzanowski wstydu nie masz chłopie... polazłeś na uroczystości do Kościoła i świętości uszanować nie potrafisz.robisz politykę w Kościele i swoje gierki polityczne w nim załatwiasz.WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD!!! Jesteś malutkim i żałosnym czlowieczkiem może Pan Bóg ci to kiedyś wybaczy. O tym, że jest to zagrywka polityczna świadczy to, że jest okres kampanii i gdyby to był tak ogromny problem jak przedstawiasz to wytknął byś to już wcześniej przy pierwszej lepszej okazji, a tych nie brakowało.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:16:50

  • gość 2019-09-18 17:25:00

    a z zachwytu nad przemówieniem Chrzana rozpływają się Borysewicz Piorunek i wszelkiej maści komuchy .... prawicowy prezydent hahahah

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 17:35:14

    Posłuchaj siebie człowieku ile masz nienawiści w sobie i w jaki sposób piszesz. Boga tu nie mieszaj a martw się o swoje zbawienie a nie straszysz Prezydenta. Już straszyliscir cała kampanię. A że Cię boli że teraz fakty ujrzały? Wcale nie, w przestrzeni już dawno o nich słyszeć można było. Żadna nowość. Ale widzę że zabolało jak na głos ktoś powiedział. Zadziałało jak woda swiecona, więc teraz w szał wpadli nienawiści co poniektórzy.

  • gość 2019-09-18 17:39:50

    Widać Borysewicz też miał z Bronkiem do czynienia. Więc wie o czym Prezydent mówił. Pytanie kto nie miał do czynienia, wszak polityczny klimat to żywioł...

  • gość 2019-09-18 17:56:15

    Panie Prezydencie, przemówienie na wysokim poziomie, bolesne ale piękne. Dziękuję !
    My wszyscy katolicy, zastanówmy się dokąd nas nasi hierarchowie prowadzą. Wg mnie pora powiedzieć DOŚĆ ! Nie potrzebujemy ich oglądać na każdej uroczystości państwowej ale przy ołtarzu i w konfesjonałach. Ratujmy Kościół bo nam go zamieniają na ,,świątynie zbójców,, wilki w owczych skórach.

    Nie ma takiej prawdy, która nie będzie odkryta.

  • PSYCHIATRA - niezalogowany 2019-09-18 18:04:52

    to już nie jest śmieszne , tu już trzeba działać ... bo nogo odmówią posłuszeństwa

  • gość 2019-09-18 18:16:43

    Jesteśmy jako społeczeństwo miasta Łomży dumni, że mamy takiego Prezydenta.
    Uważam, że prawdę powinno się pielęgnować i uczyć młode społeczeństwo szacunku do niej.

  • Franek - niezalogowany 2019-09-18 18:31:07

    Mariusz daj spokój już nie bądź taki naiwny żeby pchać się do kościoła.Zrob cos dobrego i wywal religię ze szkół dosyć prana mózgów dziecko.

  • gość 2019-09-18 18:36:08

    A ciekawe co łączy bp. Bronakowskiego z Panią Dyrektor Szkoły Katolickiej. Zwróćcie uwagę na tą sprawę może ktoś dokładniej to zbada, może zainteresują się media, oj ciekawy temat!!!

  • gość 2019-09-18 18:37:04

    DRUKOWAĆ i rozdawać przed kościołami z info, że dwie zainteresowane osoby wyszły z kościóła przed wystąpieniem Prezydenta

  • gość 2019-09-18 18:42:27

    Byłem, widziałem. Faktycznie było to pierwsze mądre wystąpienie prezydenta, jakie słyszałem. Ale z tymi łzami i gratulacjami to nie przesadzajcie.

  • gość 2019-09-18 18:46:10

    czy prezydent Mariusz Chrzanowski chce przejąć władzę nad biskupem i diecezją ?

  • gość 2019-09-18 18:48:00

    Miło czuć,że oddało się głos na właściwą osobę. Brawo Panie Prezydencie.

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 18:48:37

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-18 18:50:46

    Byłeś tam ? Ja byłem i płakałem jak bóbr, a facetem jestem. Nie wstydzę się tych łez, to reakcja na prawdę powiedzianą głośno i dobitnie.

  • gość 2019-09-18 18:52:35

    Myślę ze jedyne co chce Prezydent to żeby trolle z Sadowej dały mu święty spokój, nie obrabiały mu ogródka wciąż, a zajęły się swoim, bo ludzie oczekują czegoś innego niż im się wydaje.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 18:54:15

    Brawo panie prezydencie! mało kto dziś smialby powiedziec prawdę prosto w oczy .Dziś herarchowie kościoła są aroganccy,zachlanni,rządni władzy i pieniędzy, a wielka tajemnica wiary to złoto i dolary.

  • etatowe trolle - niezalogowany 2019-09-18 18:55:09

    wpisy trolli dorównują wystąpieniom na wiecach PZPR i spotkaniach POP-a : Podstawowej Organizacji Partyjnej pzpr

    .. " niech żyje towarzysz 1 sekretarz , niech żyje "

  • gość 2019-09-18 19:03:33

    Aniela daj spokój. Swoje już zrobiłaś podczas wyborów.

  • gość 2019-09-18 19:12:40

    Prezydencie, dobry kierunek. Niech Pan idzie dalej tą drogą.

  • gość 2019-09-18 19:32:17

    Odsłuchałam i przyznać muszę że jest Pan pierwszym w historii Prezydentem, który publicznie zwrócił uwagę Biskupom. Podziwiam za odwagę i wnioskuję że musiało się grubo dziać, skoro Pan się na to zdecydował. Dziś jest after Party w seminariach i na niektórych plebaniach. winko się leje i drineczki, a co ksiądz też człowiek napić się musi. Był Pan ich głosem również. Gratuluję i współczuję zarazem tym bezbarwnym postaciom, którzy całują pierścienie a potem gadają za plecami, oj znam takich, znam.

  • gość 2019-09-18 19:35:57

    Byłoby to nawet rozczulające panie prezydencie, co pan powiedział gdyby nie to, że pana tatuś chciał by msza św. w pana intencji odbyła się w dniu wyborów. Do tego się posunęliście w walce o władzę. I niech pan lepiej nie wyskakuje z tym tatusiem bo ma on za uszami bardzo wiele i robienie z niego niewiniątka jest conajmniej niesmaczne. Cała Łomża wie co tatuś wyprawiał podczas wyborów. Ośmieszyliście siebie i pamięć przodków. I pana wygrana tego nie zmieni. Rodziców się nie wybiera, ale niech się pan tymi wywodami o tatusiu nie popisuje. . I nawet jeśli wasz pradziadek walczył o wolność, to tatuś pański wstyd mu przyniósł. A pan to temat na zupełnie inna wypowiedz. Pradziadek się w grobie przewraca widząc wasze ubeckie metody walki o władze. A za odtajnieniem niewygodnych faktów jesteśmy jak najbardziej. Może zacznie pan od siebie, tatusia itd. Łomżyniacy czekają. Prezydent to chyba osoba o społecznym zaufaniu. Czekamy na odtajnienie tego co niewygodne w pańskiej rodzinie.

  • gość 2019-09-18 19:36:41

    Ciekawe czy jak bym chciał zamówić mszę za to, aby Pan Prezydent "otrzeźwiał" i skończył wywalanie kasy w błoto to też by mi odmówili? Bo taka prawda.

  • gość 2019-09-18 19:37:39

    Czytałem jakiś czas temu na 4lomza artykuł. Tam prokurator wyraźnie powiedziała, że hejtowała rodzina prezydenta i pracownicy ratusza. Wieść niesie, że to ten tatuś właśnie między innymi hejtował. No gratulujemy Preziowi wygranej takimi metodami. A teraz jeszcze płacze w kościele

  • gość 2019-09-18 19:40:39

    Świetnie, że Prezydent się odsłonił. Zawsze było mu blisko do PO, które walczy z kościołem. Na Mszy pojawił się o dziwo Borysewicz który kościoła nienawidzi, chociaż jeszcze pare lat temu jak chciał splendoru, to mu biskup ślubu udzielał. Coś nie wyszło. Pewnie kościół winny. Chrzan pokazał cała swoją szujowatość. Szok. Zdrajca PiS. Idzie ręka w rękę z PO w radzie miasta. Krynicka, Chrzanowski zdrajcy PiS bratający się z PO

  • gość 2019-09-18 19:42:38

    Chrzan to chodził do biskupów błagać o wsparcie, a jak dziecko wsparcia nie dostało to się na kościół obraziło i z platforma ręka w rękę poszło

  • gość 2019-09-18 19:44:06

    Aniela daj spokój, weź się zrelaksuj i popływaj statkiem po Augustowie. Pamiętasz jak było nie cały rok temu ? Lałaś wodę jak trzeba i na kogo trzeba, wszystko pod hasłem woda zdrowia doda. Tylko zapomniałaś Anielko że się czasem zapędziłaś i język Ci zaczął się plątać i pleść głupoty zaczęłaś, na swoje nieszczęście. Ah a to wszystko do chrzanu.

  • gość 2019-09-18 19:50:24

    Proszę nie obrażać rodziny prezydenta, nie umiecie powiedzieć nic sensownego to atakujecie, przeczytajcie swoje komentarze, pełne nienawiści. Prawda boli. Sprawę Pani Muzyk umorzono, nikt nikogo nie hejtował. Wszystko zostało wyjaśnione i umorzone, więc podnoszenie larum akurat jeszcze przy tej okazji jest naprawdę cieńkie i słabe, takie jak granie ofiary pod publiczkę. Jak Chrzanowski powiedział co i jak to odezwały się nożyczki, no tak tylko jedna ofiara moze być. Licytuj się jeszcze, kto więcej strat psychicznych miał itd. Przestańcie.

  • gość 2019-09-18 19:53:06

    Co wy się to Nuty przyczepianie? Drugi wynik w mieście miała. Sracie z tego powodu ogniem i tyle

  • gość 2019-09-18 19:54:35

    Masz racje Chrzan chodził do Biskupów. Zgadzam się, ale chodził BŁAGAĆ O TO ŻEBY PRZESTALI SIĘ MIESZAĆ W POLITYKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAK WIDAĆ ŚWIECKIEMU ZALEŻAŁO BARDZIEJ NA DOBRYM IMIENIU KOŚCIOŁA. Ale widać jacy to są ludzie, nie da się dyskutować - jak dyktatura.

  • gość 2019-09-18 19:55:14

    Chrzan. Mistrz manipulacji. Miasto się wali. Ludzie w instytucjach miasta zarabiają nędzne grosze np. basen, MOSiR. Podwyżki za śmieci, ciepło, dramatyczne zadłużanie miasta. To Chrzan znalazł wroga. Kościół. Który nie poparł go w kampanii, bo rozpoznał cwaniaka w pierwszej kadencji. Chrzan poszukał wroga by odwracać od siebie uwagę. Z historii znamy takie manewry. Żydzi, geje i inne grupy były poddawane atakom, by odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów państwa. W Łomży dzieje się dramat finansowy, to cwany Chrzanik chce wzbudzić litość jaki on biedny i jego rodzina. Do roboty leniu. Bierz odpowiedzialność za swoje decyzje. Ludzie ci nie zapomną kłamstw. Przy płaconym każdym rachunku za śmieci i ciepło pamiętają

  • gość 2019-09-18 19:57:06

    To trzeba mieć bezczelność by w kościele kościół obrażać. Może i gratulowali sybiracy po przemówieniu. Szczególnie ci co zawsze z falą szli i w komunistycznej Polsce mieli się całkiem dobrze. Conajmniej kilkoro takich tam siedziało.Wielu Sybiraków nie zostało nawet zaproszonych

  • gość 2019-09-18 19:58:38

    Wynik ? to Wynik Pisu ? Dobry wynik ??? To dno i wodorosty PO prawie wygrało, w mieście podobno prawicy. Wstydu było więcej niż czegokolwiek. W drugiej turze nikt nie chciał przyjechać do tej Nuty, poddali się bo to już była katastrofa. Ale każdy na pamięć zna te kampanię, w szkołach liderów powinni ją przedstawiać i szefowie sztabów powinni sypać takimi przykładami - Jak kampanii nie prowadzić.

  • gość 2019-09-18 19:58:45

    Krynicka miałaby przemawiać na uroczystościach kościelnych? Chyba Wizny już wystarczy nam na długo. Hahaha. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było kompromitacja Łomży

  • gość 2019-09-18 20:00:56

    Panie Chrzan. Co pan taki nerwowy? Niech pan na Biskupa kandyduje jak panu mało ratusza. Kasy miejskiej tyle pan wydaje na promocje i jeszcze mało? Na ambonę pan leziesz ze swoimi żalami? Do Schetyny pan zadzwoń, się wyżal. Boś jest pan teraz przydupasem jego Łomżyńskiego przydupasa. Wstyd, żeś będąc człowiekiem z rodziny sybirackiej szedł ręka w rękę z PO które niszczy naród polski i kościół katolicki.

  • gość 2019-09-18 20:05:49

    Hm myślałem że Aniela jest od socjotechniki, czy się mylę ???? Tym się różni jedno od drugiego że Chrzan jest naturalny w tym co robi, nic nie udaje i ludzie tę szczerość odczytują. Popracuj nad tym. Naturalnością. Łatwiej żyć. Nie boli szczęka od sztucznego uśmiechu, nie myślisz jak ułożyć ręce, gdzie patrzeć, co powiedzieć. Życzę powodzenia.

  • gość 2019-09-18 20:08:08

    na miejscu PiSu to do Krynickiej to bym się nie przyznawał, ona sama powinna się wycofać czy ona nie widzi jak się na ulicach z niej śmeiją? ale dno umysłowe TAKI WSTYD DLA ŁOMŻY<

  • gość 2019-09-18 20:09:06

    Nie mają w co uderzyć to wymyślają już takie bajki że zastanawiam się czy dobrze z głowami mają co poniektórzy i czy przegrana komuś nie odbiła się mocno na zdrowiu.

  • gość 2019-09-18 20:10:02

    Ja słyszę śmiech ale z innej Pani na ulicy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 20:14:24

    Odbij od Krynickiej kobieta chora była i pojechała do Wizny, a wy tylko hejt umiecie robić.

  • gość 2019-09-18 20:15:31

    Mierzys swoją miarą ? Krytykancie Prezydenta ? Mało Wam już upokarzania tego człowieka ? Zazdrościsz że w Kosciele powiedział co go boli ? Myśleliście że Wy macie monopol na ambone i swoje głupie zakazy ? Zabolało, oj zabolało...wiem bo mi ksieża donieśli, a mają dziś imprezkę, bo świętują że ktoś powiedział to, co oni by dawno chcieli...

  • gość 2019-09-18 20:16:58

    Brawo CHrzan !!!!!!! Brawo Benia !!!!!!!!! Mało szczerych do bólu polityków. Brawo !!!!!!!

  • gość 2019-09-18 20:21:40

    ten człowiek niczego nie uszanuje, kampanie polityczne robi żale w kościele i ataki na kościół

  • Korrrrrmorany - niezalogowany 2019-09-18 20:26:04

    Gość, który pomówił Ojca Prezydenta, chcę tylko Ci powiedzieć że twój wpis złożę w odpowiednie miejsce. O ile nie zmieniłeś IP, odpowiesz za te kłamstwa i zniesławienie. Zobaczymy czy z Wrocławia, USA, Francji, Włoch, Augustowa, jesteś super informatyku. Skończy się gnębienie Bogu Ducha winnych ludzi. Kiedyś wpadniesz.

  • gość 2019-09-18 20:26:30

    co za matoł, z uroczystości sobie wiec polityczny zrobił. Sybiracy byli delikatnie mówiąc zniesmaczeni

  • gość 2019-09-18 20:31:06

    To mamy rozbieżne informacje. Sybiracy, gratulowali i wcale nie byli zniesmaczeni. Nie rób fermentu. Osobiście bylem i widziałem reakcję ludzi. Poza tym jaki wiec ? Czy Chrzanowski gdzieś startuje ? Ciesz się że startujesz na posła "ktosiu" być może gdyby Chrzan posłuchał Biskupów dziś nie byłoby Cię na liście.

  • gość 2019-09-18 20:31:46

    Szok żeby takie akcje w Kościele przeprowadzać. Stanowisko zobowiązuje, widać w tym przypadku ani kultury ani przyzwoitości ani szacunku dla miesjca i ludzi nie miał ten czlowiek.Wstyd!!! przez gardło nie przechodzi słowo prezydent

  • gość 2019-09-18 20:37:14

    Nie to co sam byś się nazywał prezydentem lub ową, to wtedy przez gardło by przeszło. Idź spać już. Dobranocka się skończyła. Przestań oczerniać Prezydenta Chrzanowskiego i pogódź się z tym co miało miejsce pół roku temu.

  • Zagłoba - niezalogowany 2019-09-18 20:42:01

    Jestem dyrektorką szkoły.
    Ktoś tu chce przedstawić inny obraz sytuacji. Osobiście byłam i widziałam jak do Prezydenta Chrzanowskiego podchodzili ludzie i gratulowali przemówienia. Na mnie również zrobiło wrażenie. Proszę nie rozpowszechniać nie prawdziwych informacji. To kłamstwo.

  • gość 2019-09-18 20:44:03

    to prawda że Sybiracy byli oburzeni, wystarczy tej perfidnej propagandy. Conajmniej w złym tonie było wylewanie politycznych żali

  • gość 2019-09-18 20:49:39

    NIE PRAWDA !!!! TO KŁAMSTWO. WIDZIAŁAM, BYŁAM I SŁYSZAŁAM. Ludzie nie byli oburzeni nie siejcie propagandy. Jedyna rzecz na którą byli oburzeni to, to co zrobili hierarchowie.

  • gość 2019-09-18 20:55:06

    a kompromitacja-krynicka przemawiała? nauczyła się jęz polskiego?

  • gość 2019-09-18 20:59:18

    Bernardetta super babka, będę na nią głosował. Wolę prawdę niż fałsz i girki za plecami.

  • gość 2019-09-18 21:20:36

    Bardzo nieladnie ze strony Prezydenta ,ze w taki sposob uczcil sybirakow.
    Mysle ,ze ktokolwiek z tych prawdziwych sybirakow tam byl,mial takie same odczucia jak ja.
    Inni ,ktorzy rzekomo mu dziekowali moze byli oplaceni.
    Inna sprawa ,ze ten czlowiek jako Prezydent powinien juz byc usuniety z Urzedu za promowanie
    alkoholizmu ,za dlugi , za podnoszenie oplat i ogolnie w mojej ocenie za wysoka nieudolnosc rzadzenia i niegospodarnosc,a nawet w niektorych kwestiach powinien byc prokurator.

  • gość 2019-09-18 21:21:50

    TYLKO na KRYNICKĄ można oddać głos, SUUUPER KOBITA

  • gość 2019-09-18 21:59:18

    na biskupów z Łomży to trzeba skargę napisać do Watykanu a nie komentarze pisać

  • gość 2019-09-18 22:21:28

    No wczoraj podobno i Benia dała popis. Wychwalając prezydenta po wystąpieniu. Że w końcu odważył się powiedzieć prawdę. Módl się kobieto na gołych kolanach aby prawda o tobie i twoim życiu nie wyszła na jaw. To co ludzie wiedzą, to czubek góry lodowej. Bardzo ciekawe są nagrania. Będzie się działo ... To babsko pozbawione wstydu, które dzisiaj kościołem gębę wyciera, które przyniosło taki wstyd Łomży, wtóruje nierobowi zadłużającemu miasto i niszczącego rodziny drastycznymi podwyżkami. Zacznijcie pajace zarabiać tyle co przeciętni ludzie w Łomży. Bezwstydnicy: chrzan, benia i Borys. Jednakowe poglądy. Niszczyciele Polski i Kościoła

  • gość 2019-09-18 22:24:46

    ohohoho taśmy krynickiej ... to się będzie działo...czyżby sex afera???

  • gość 2019-09-18 22:26:27

    Chrzan zjedz snikersa i spuść z tonu. Żale wygłaszane w kościele, ci nie pomogą. Nadajesz się na płaczka, a nie gospodarza miasta. Robota się zajmij, a nie kazaniami. Chcemy normalnych cen za śmieci, ciepło, a nie kolejnych kredytów.

  • gość 2019-09-18 22:28:52

    Jeszcze ta benia wczoraj gębę kościołem wycierała? A czytać się wczoraj nauczyła?

  • gość 2019-09-18 22:31:54

    Benia. Zdrajczyni PiS. Poszła w sojusz z Platformą.

  • gość 2019-09-18 22:34:06

    Doliwa polej sobie na rozluźnienie zwieraczy i Ci ulży , nie lej już tych pomyj na człowieka który Cię wypromował.

  • gość 2019-09-18 22:38:27

    Można przeczytać w jakim tonie są powyższe pomyje na Prezydenta. Ciąg dalszy kampanii nienawiści. Poczuli krew i jadą po człowieku, bo TYLKO powiedział prawdę. Fala hejtu się wylała.

  • gość 2019-09-18 22:40:10

    Nie słyszą tego że Biskup zakazał wymawiania imienia i nazwiska w Kościele naszego Kochanego prezydenta ?????? Nie słyszą ??????? Dziwne

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 22:42:31

    Krynicka to ma charakter.Prawdziwa ostoja tradycji i wartości dlatego atakowana jest przez liberalny tvn.Ma mój glos

  • gość 2019-09-18 22:45:37

    po co on tam poszedł?jak mu nie po drodze z kościołem i biskupami to po co poszedł aferę robić.

  • kosa - niezalogowany 2019-09-18 22:46:10

    Przestańcie już niszczyć Chrzanowskiego - nie przeszkadza wam co niedziela polityka w Kościele, ulotki i inne cwaniaki, a czepiacie się jednego przemówienia ????? Myśleliście że publicznie nikt nigdy o tym nie powie ??? Prawda że różnicę to robi ???? Usłyszeć ???? Mam nadzieję że dobrze się bawicie oczerniając Chrzanowskiego...wrażenia już wasza nienawiść nie robi. Każdy wie kto to pisze. Wiem że to TY !!! Niedługo przyjdzie sprawiedliwość.

  • gość 2019-09-18 22:47:46

    Dlaczego łamane jest prawo. Łamana jest konstytucja przez polityków. W Polsce mamy rozdziała państwa od kościoła. Co u licha robi tam prezydent. Prywatnie każdy może wierzyć w co chce. Natomiast jako osoba publiczna nie powinna uczestniczyć i afiszować się publiczne. W USA taki polityk byłby spalony. Tylko u nas łamię się prawo i udaję że to normalne. Chory kraj … chore obyczaje,

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 22:48:47

    W mieście od tylu lat nie były podnoszone podatki a to że opłaty za śmieci poszły w górę to podziękujcie sejmowi za to,że stworzyło takie prawo,że podnoszone są opłaty środowiskowe itp wszystkie samorządy podniosły, więc to nie jest wymysł prezydenta tylko ogólnokrajowy.a propaganda trwa..mozna nie brac kredytow tylko w miescie bedzie robiona jedna czy dwie ulice jak kiedys a nie jak teraz 12!!!!!!!!!!!!!!!! Lomza przezywa boooom inwestycyjny....mój głos oddam na Krynke bo jest szczera i nie fałszuje

  • gość 2019-09-18 22:48:58

    Krynicka wystawila chrzana żeby w kosciele kampanie robil, sama nieczytata

  • gość 2019-09-18 22:49:49

    Prawdę o czynach hierarchów nazywasz aferą ??? Ja to nazwałbym jednak ogromnym zawodem i niesprawiedliwością w jaki sposób traktuje Kościół jednego i drugiego człowieka. Wiem kogo Kościół wspierał, więc drugą osobę musiał niszczyć. To są ubeckie metody. Chrzanowski tylko powiedział o tym publicznie, więc teraz trzeba odwrócić sytuację i go hejtować ?

  • gość 2019-09-18 22:51:09

    gościu z 2019-09-18 22:21:28 chyba z tym swoim wpisem to pod paragrafy podpadasz i to w trybie wyborczym, myślę, że Pani Poseł ci tego gnido nie daruje.

  • gość 2019-09-18 22:52:54

    Spójrz czy ci "klawiatura nie krwawi" ...

  • gość 2019-09-18 22:55:03

    Pani Poseł została zwyzywana, również mam nadzieję ze Policja znajdzie IP do tego wpisu.

  • gość 2019-09-18 22:56:45

    boooooooooooom inwestycyjnyheheheh gdzie ci inwestorzy? miasto czyli prezydent bierze kredyt za kredytem dług rośnie lawinowo.co z tych ulic jak za chwilę miasto będzie bankrutem i miasta nie będzei

  • gość 2019-09-18 22:58:27

    Prezydent jest osobą wierzącą i praktykującą. Co niedziela widzę w Kościele z rodziną, proszę nie wmawiać czegoś czego nie ma. Pozbawiliście już wartości w wyborach, teraz pozbawić wiary chcecie ? Polityka a wiara to dwie odrębne rzeczy. Tylko Was się kojarzą w jedno.

  • gość 2019-09-18 23:01:14

    nikt wierzący nie będzie uprawiał polityki w kościele, no chyba że trochę ograniczony umyslowo albo pozbawiony jakichkolwiek skrupułów

  • gość 2019-09-18 23:02:21

    Rozszaleli się przeciwnicy Chrzanowskiego jakby Prezydent po przemówieniu wodą święconą spryskał, szaleją i wiją się i piecze tyłek - tak skaczą do gardła Chrzanowskiego. Oj widać że to dla nich czarny koń i drzazga w oku. A co on Wam zrobił ? Że na prezydenta wystartował i wygrał to atakujecie jak opętani???

  • gość 2019-09-18 23:03:32

    ciekaw jestem tych nagrań z Krynicką, kiedy będą?

  • gość 2019-09-18 23:04:24

    Czyli Biskup pasuje do opisu gość 23.01 ???

  • gość 2019-09-18 23:06:54

    Aniela idź spać, już i tak napisałaś tyle że nie długo w sądzie się spotkasz z samym Prezydentem. Będziesz miała okazję poznać swojego idola na żywo.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 23:08:06

    LOMZA głosuje za Krynicką, a nie ludzi popieranych przez sądową. Chcemy normalności,jak w innych miastach a nie wskazówek z ambony Pana,który nie świeci dobrym przykladem

  • gość 2019-09-18 23:21:46

    to jest szczyt pogardy dla Kościoła żeby pojść do niego i robić polityczne hucpy. Panie Chrzanowski proszę ustąpić z urzędu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 06:22:03

    Kto na kogo zechce to zagłosuje nie siej propagandy że Łomża zagłosuje na tego czy tamtego, jak masz swojego faworyta/tkę to głosuj i nie namawiaj innych

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-19 07:22:39

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-19 08:05:13

    Panie Prezydencie
    Pracuję w ogromnej firmie i wczoraj mieliśmy na przerwie Pański temat. Wszyscy jak jeden byli zgodni że bardzo dobrze Pan zrobił przemawiając w ten sposób. Naprawdę jest mi ciężko zrozumieć, kim są osoby, które tego nie popierają ? Mówię, wszyscy jak jeden mąż byli za Panem. Ja prywatnie chcę jeszcze dodać, żeby obrońcy Biskupa Bronakowskiego zastanowili się nad wypowiedziami tego Biskupa i nad tym czy duchownemu wypada stawiać takie absurdalne zakazy. Gdyby to mnie spotkało, nie postawiłabym więcej nogi w tym Kościele.

  • Gosia - niezalogowany 2019-09-19 08:14:02

    Witam Państwa,
    Przeczytałam pobieżnie komentarze pod tą publikacją. Jestem zszokowana. Zaznaczę że osłuchałam piękne przemówienie Prezydenta. Jeżeli coś mogę więcej o nim powiedzieć to było to przemówienie na miejscu i z klasą. Widzę natomiast ze wiele osób próbuje umniejszyć Prezydentowi i pojawiły się tu strasznie wulgarne wpisy, łączące go z lewicą, podpinające pod niszczyciela Kościoła. Apeluję o język kulturalny ! Apeluję aby Ci obrońcy (nie wiem nawet czego) zaprzestali hejtu na człowieku, który powiedział prawdę. Jestem dumna z takiego Prezydenta, nareszcie jest ktoś na właściwym miejscu. Ludzie już dawno przestali wierzyć w pozory dobroci i wiary w wykonaniu niektórych duchownych. Proszę nie robić z nas baranów i nie kolorować świata na różowo, bo jak w Łomży jest każdy widzi, a że znalazł się człowiek, który jasno to przedstawił, to tylko szacunek. Zaprzeczając tej oczywistości, całe te towarzystwo staje się jeszcze bardziej niewiarygodne. Na waszym miejscu powiedziałabym przepraszam, a nie szła w zaparte. Przecież jesteście duchownymi ! Jaki przykład dajecie, swoimi decyzjami i swoim zachowaniem ?

  • gość 2019-09-19 08:20:53

    Jeżeli z taką łatwością przychodzi duchownemu ocenianie ludzi, niech zacznie od siebie. Jaki jest związek między duchownym a pewnymi dwoma osobami w szkole Katolickiej ? Wszyscy wiedzą, ale nikt nie mówi głośno.

  • gość 2019-09-19 09:04:47

    Korrrrrmorany - niezalogowany - to jakiś baran , on złoży doniesienie w imieniu niby pokrzywdzonego Chrzana :))))))))))))))))))

  • pOŚĆ - niezalogowany 2019-09-19 09:10:56

    Gosia - niezalogowany 2019-09-19 08:14:02 boska lewica to prawica i o tym jest ewangelia w jakiej prawica szatana ... przygarnęła oblicze ziemi tej ziemi itp itd i tak dale ... gorzkie żale przybywajcie .... Serca PRAWE przenikajcie. Rozpłyńcie się, Jech źrenice, * Toczcie smutnych łez Krynice. Słońce, gwiazdy przyćmiewają, * Żałobą się pokrywają .Płaczą rzewnie Księżulkowie, * Aktóż radość ich wypowie ?

  • gość 2019-09-19 09:15:16

    Gość 0.04
    Twój wpis dziś wydrukowany leży u Prezydenta na biurku. Pan Chrzanowski zajmie się tym dalej. Pozdrawiam

  • Pość - niezalogowany 2019-09-19 09:16:09

    Gosia - niezalogowany 2019-09-19 08:14:02 Jak Jezus przemówił w świątyni językiem kulturalnym to została po niej ściana płaczu a Ty znasz taką wzniosłą Kulturę co z takiej Upadłej świątyni pozostawia zaledwie wspomnienie ?... Bogu na chwałę Ludowi na ratunek ... oczy wiście - uczciwie względem Boba i Bliźnich Jego Ekscelencji ... Króla Żydowskiego ... - правда ?

  • gość 2019-09-19 09:20:29

    Zapewne złoży zawiadomienie. Mam nadzieję że nie zmieniłeś IP i uczciwie pokażesz swoją twarz hejterze Rodziny Chrzanowskiego - masz odwagę hejtować, pisać bzdurne komentarze bez pokrycia? Jesteś kolejną "Anielą" ? "Aniela" już wpadła, niedługo usłyszysz o tym oficjalnie. A Tobie widać się spieszy za nią.

  • gość 2019-09-19 09:46:12

    A JAK TO BYŁO GDY W MEDIACH BYŁY PODAWANE INFORMACJE Z PROKURATURY, ŻE WŚRÓD HEJTERÓW ZNAJDOWAŁY SIĘ OSOBY Z KRĘGÓW BLISKO ZWIĄZANYCH Z CHRZANOWSKIM ? Podobno były i osoby pracujące w Ratuszu ?

  • gość 2019-09-19 09:53:30

    Wstyd panie prezydencie tak wykorzystywać swoje stanowisko do ataków na Kościół i to podczas uroczystości Sybiraków . Może podaj pan jaka była intencja pańskiego ojca, za co niby mielibyśmy się modlić ?

  • gość 2019-09-19 09:58:23

    PRZEDSTAWCIE OPINII PUBLICZNEJ JAKIE BYŁY USTALENIA PROKURATURY W SPRAWACH HEJTU W OKRESIE KAMPANII WYBORCZEJ. I TO Z JEDNEJ JAK I DRUGIEJ STRONY. TAK WTEDY GRALIŚCIE NA EMOCJACH I SIĘ WZAJEMNIE OSKARŻALIŚCIE , JAK I ODGRAŻALIŚCIE SIĘ, ŻE SPRAWĘ WYJAŚNICIE . NO I CO, TERAZ CISZA?

  • Kormoran - niezalogowany 2019-09-19 10:11:00

    Posłuchaj mnie trollu. Słuchaj uważnie, bo powtarzać nie będę.
    Pomawiasz Rodzinę Prezydenta. Pamiętasz artykuł o najbardziej poszukiwanym świadku w historii Łomży ? Ta cała nagonka to jest świetny scenariusz na film. Sprawa została umorzona, bo istnieje sprawiedliwość na tym świecie, ścigali niewinne osoby !!!! Nie wiem i nie chcę wiedzieć jakich sztuczek przy tym używaliście. To jest Wasza sprawa, waszego sumienia i moralności. Podłe jest to co chcieliście zrobić, a co Pan Marian Kruk autor Bloga Łomża tu i teraz opisał dobitnie ! Dodam jeszcze tyle że są świadkowie, którzy potwierdzą "kto" chodził i pokazywał dokumenty oczerniające Rodzinę Chrzanowskiego, zniesławiając ich bezprawnie. Na deser zostawię "Anielę" której sprawa niedługo będzie głośna, na równi z "Emi". Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Łomża ujrzy prawdziwe oblicze hejterstwa, tego jak świetni informatycy zmieniają IP, wklejają zdjęcia na forach, gdzie przeciętny człowiek nie wie jak to zrobić i nie ma pozwolenia administratora, wyjdzie na jaw jak się prowadzi pozytywny hejt, który z czasem zmienia się w pomówienia i oszczerstwa wobec Prezydenta Chrzanowskiego. Dlaczego teraz ??? Może Ty trollu mi wyjaśnisz ??? Dlaczego Prezydenta zawiadomienia były tak przeciągane ??? Sprawa pobitej szyby samochodu, w czasie kampanii ??? Policja umorzyła, ale prywatny detektyw - wie kto to zrobił ! Sprawa hejtu - wszystkie IP z kosmosu ? Niezła zorganizowana nagonka trolli, co bali się swojej tożsamości ? Wszystko, podparte dowodami i faktami. Wszystko w swoim czasie. Pozdrawiam i do zobaczenia ....

  • gość 2019-09-19 10:17:37

    Wstyd to kraść, kłamać w żywe oczy i być świnią.
    Zamówić intencję w kościele za syna ? To nie wstyd to ojcowska troska i bezsilność na takie pacany jak tu piszą. "Kościół dla każdego, tylko nie dla Chrzanowskiego" - powinniście takie pieśni śpiewać podczas wyborów w Kościele, bo mentor tak każe? Teraz się krępujecie że tak postąpiliście i czepiacie się intencji ? Intencja to osobista sprawa, mogła być i za zdrowie i za wytrwałość, bo tak właśnie jak ubeki działaliście żeby psychicznie zniszczyć człowieka !!!! Dzięki Bogu modlitwa innych duchownych w konspiracji i wsparcie świeckich, pomogły żeby przetrwać tę nagonkę Prezydentowi.

  • gość 2019-09-19 10:21:21

    Nie dość ze partia się odwróciła bo ktoś nagadał głupot i podejrzewam coś grubszego jeszcze....to na dokładkę Kościół tak postępował z Chrzanowskim jak słyszymy. SB by się nie powstydziło.

  • gość 2019-09-19 10:28:01

    baranie od kiedy to hejt może być pozytywny ? nie rozumiesz podstawowych pojęć, tak jak i z tym twoim doniesieniem składanym przez ciebie w imieniu niby pokrzywdzonego, a jak nie wiesz jak się wstawia zdjęcia na forum, to się doucz dvpowłazie . I o jakim poszukiwanym świadku ty tu piszesz ? Gdzie to niby ktoś chodził i pokazywał dokumenty oczerniające Rodzinę Chrzanowskiego, zniesławiając ich bezprawnie?

  • gość 2019-09-19 10:35:27

    Chłopie jak nie masz nic na sumieniu to śpij spokojnie, a jak masz to w sądzie się wytłumaczysz. Nie rozumiem Twojego podniecenia. A tu , ktoś nie musi Tobie tłumaczyć pewnych kwestii, bo tym się zajmie już prokurator. Wyluzuj.

  • gość 2019-09-19 10:36:17

    Kościół to nie miejsce dla politycznych rozgrywek i żali polityków !

  • gość 2019-09-19 10:38:41

    Kościół tylko dla politycznych Biskupów. TAK TAK TAK TYLKO BISKUP MOŻE MÓWIĆ KAZANIA POLITYCZNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-09-19 10:38:51

    baranie to po co sam rzucasz jakimiś podejrzeniami wyssanymi z dvpy?

  • DobraEwangelia - niezalogowany 2019-09-19 10:42:38

    gość 2019-09-19 09:53:30 a taki na Kościół ... bezwstydny co obarczonym "stypendium mszalnym" ofiarom obrońców autorytetu ks. pedofilii tym swoim obłudnym dzuspasterstwem gorliwych na modlitwie jak poganie przynosi za przeproszeniem składaną pokutę przy ołtarzu z watykańskich wzniesień z żalem za \'TE SPRAWY" umacniane staraniem JechOwegoJPII niesioną ... z rzymskiej góry na dół w jak niższe partie najniżej położonych wzniesień bo wiara te wzniesienia te góry wypiętrza i nosi niesionych staraniem dusz arcy pasterskiej manipulacji miejscowego ks. senioratu duchownych wiernych myśli przewodniej ks.Jędraszewskiego co miał nadzieję kardynałem zostać a został spuścizną po woj tyle jak kefas czytam kamień jak komu pasuje skała ta skamielina "martwa" "opoka" pracy syzyfowej Jezusa staczająca kulturę idącą pod górę na samą nizinę w ciemną dolinę Narwi na samo DNO "DNA" rzymsko katolickiej KULtURYyy (sursum corda religijna ks.uryno nie swym zdrojem z zatrutego źródła nie płynąca pod górę ... "i jeszcze" płynąca z gów nym nurtem gównianej toksycznej nadziei ks.twórców i ks.strażników Pańskich mediów Pańskiej Winnicy ... płynących winem ... przy apostolstwie trzeźwości trzeźwych jak świnia (IN WINO VERITAS) rozwodnionym religijnym wodolejstwem rwącym brody ... meandrami ks.wielkopańskiej logiki pokrętnej jak biblijna żmija zdrój łask i pokoju materialnego dorobku ogona pokrętnej g łowy kościoła) położonej "POD" krzyżem świętym ... miażdżącym głowy ... z miłosierdziem ? NON POSSUMUS ks. Cwaniaczki i macie to zapisane w księdze wyjścia ... bez wyjścia ... taki "pokój" nad którym dmie trąba wpychająca w rurkę ... z kremem z której wyszło pokrętnie wypchnięte miłosierdzie tych co po maturze chodzili na kremówki z niesioną w sercu nadzieją ... arcy pasterzy upadłych jak sam diabeł ... co się w ornat ubrał w komunii z JPawłem drógim a przecież ewangelia pokazująca kim jest ANTY CHRYST mówi o tym że ANTY Chryst nie jest ateistą nie jest komuchem nie jest lewakiem i to JEST D O B R A NOWINA - takie D O B R O NARODOWE

  • gość 2019-09-19 10:42:43

    JEDNYM ZDANIEM: WYSTĄPIENIE PREZYDENTA BYŁO TAM NIE NA MIEJSCU - TO BYŁA ŻENADA .

  • gość 2019-09-19 10:43:24

    Są świadkowie i są dowody, ale Ty prokuratorem nie jesteś, więc karm się tym co przeczytałeś. Jak jesteś inteligentny to poskładasz to w całość.

  • K - niezalogowany 2019-09-19 10:50:37

    gość 2019-09-19 10:17:37 ach ten JechOwy kościół

  • gość 2019-09-19 10:52:42

    A ja uważam zę było na miejscu i owacje to potwierdziły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • gość 2019-09-19 11:02:59

    Zawsze znajdzie się jakaś grupa klakierów i przydupasów, którzy będą klaskać. Większość środowiska Sybiraków jest oburzona jego wystąpieniem , tak mówi mój teść Sybirak i katolik.

  • DobraEwangelia - niezalogowany 2019-09-19 11:16:38

    a taki na Kościół ... bezwstydny co obarczonym "stypendium mszalnym" ofiarom obrońców autorytetu ks. pedofilii tym swoim obłudnym dzuspasterstwem gorliwych ... w wyciągnięciu ręki do Ofiar pokalanych przez ks. Kościół w tym JechOwym Kościele ps. ks.Janusz (Pwt 5, 9-10) "Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię m i ł u j ą i strzegą przykazań moich." miłujcie się wzajemnie jak ja was umiłowałem - ten w o n t e k jest w IV-te + et-VI prawo przymierza "głowy" z "dupą" - usteправда - tak że nie róbcie z gęby dupy ... rzeźbiąc "pod krzyżem" fałszywe gęby "Piotra" et Pawła+ żeby wam przy końcu wyjścia z dekalogu nie wyszedł punkt wejścia w dekalog przyniesiony przez tego który nie dbał o Nazwisko swoje jak jak ci co o te nazwisko dbali bardziej niż o kulturę Boga Nieznanego ("bezimiennego") przychodzącego w imię prawdy - objawionej - правда ? ps. Chrzanowski w Duchu duszpasterstwa ks.Senioratu dbał o dobre Imię ... teraz dba już o Nazwisko ... a o jakie nazwisko dbał Jezus mając 33 lata ???

  • A+++ - niezalogowany 2019-09-19 11:34:38

    Ks. Stepnowski od praw mszę powoli jak Ojciec Pio potem odpraw Ojca i oczyść Matkę Ks.Stanisława

  • gość 2019-09-19 11:40:10

    Oni wszyscy za kasą tak pędzą, że w łepetynach im się przewraca.

  • gość 2019-09-19 12:04:59

    Brawo Panie Prezydencie !!!! :)

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-19 12:09:04

    kk to największy wróg Polski od 1000 lat !

    watykański kościół katolicki to od zarania :
    ALFONS czerpiący korzyści za przyczyną nierządu ,
    OSZUST co układał się z wrogami Polski ,
    ZŁODZIEJ który grabi Polskę od 1000 lat
    MORDERCA który ma na rękach krew wielu Polskich książąt i wielu niewinnych okradzionych z ostatniej kromki chleba
    WRÓG który zorganizował 3 rozbiory Polski i likwidację Państwa Polskiego !

  • A+++ - niezalogowany 2019-09-19 13:55:29

    @ MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-19 12:09:04 nie Pier dol głupot jak stolica apostolska "Piotra" i Pawła zarazem .... a kto tych książąt koronował na królow "dziewic" konsekrowanych pasem cnoty ... "żelaznej dywizji" rycerstwa w "Zbroję Bożą" zakutych pał strzegących t_ego dobra narodowego w jednym z JechOwych sakramentów które Lód Boży "poprawcie mnie jak się mylę" z kilkunastu do siedmiu zredukował odesłał do diabła razem z jech owym sakra mentalnym dorobkiem po którym w Łomży nawet nie pozostał książęcy pomnik i mural powstał tam gdzie psy szczać chodzą i tynk się sypie ...

  • AAA+ - niezalogowany 2019-09-19 14:25:57

    @ MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-19 12:09:04 watykański kościół katolicki to od zarania :
    ALFONS czerpiący korzyści za przyczyną kórwa miłości bliżniego swego dla siebie samego,
    OSZUST co układał się z wrogami Ludu dając świadectwo prawdzie inaczej niż bóg przykazał od pierwszego do ostatniego prawa dekalogu,
    ZŁODZIEJ który grabi Ojcowiznę Ludu od 10którzy ulegli pokusie wodzeni na pokuszenie od ponad 1000 lat
    MORDERCA który ma na rękach krew wielu "... na wieki wieków amen"
    WRÓG który I Z Duchem "Twoim" zawsze i wszędzie "w dobrej wierze" i "w imię boże" doprowadził przez całą EWANGELIZACJĄ NARODÓW idących śladami JechOwego Ojca ... i Matki śladami JechOwej świętej pamięci narodowej we wszystkie cmentarze niczym biblijny Legiom pieczętując JechOwą cmentarnianą Kulturę wszczepioną we wszystkie rozbiory Polski i likwidację Królestwa Bożego na ziemi tej ziemi !
    "i jeszcze"
    patrząc na JechOwej Kultury oblicze ziemi tej Ziemi odnowione Z Duchem JechOwego JPII przys swoim Apostolstwie trzeźwości na trzeźwy rozum "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-09-19 17:50:37

    RWANDA 1994 duchowni brali udział w ludobójstwie...............

  • Pość - niezalogowany 2019-09-19 19:32:37

    gość 2019-09-19 17:50:37 a Rzym 1934 to co to kurwa było jak nie budowanie dziecińca pogan na którym robiono plan jak "cudzymi rękami" oddalić armię czerwoną "i jeszcze" przy tej okazji złożyć ofiarę całopalną dosł. Holokaust no "ale" .... Jest to porównanie może zbyt zuchwałe, a l e godzi się je tutaj przytoczyć. Śmierć Chrystusa na krzyżu w oczach oglądających Go w tej kaźni wydawać się mogła nieużyteczna. A l e patrząc na nią oczyma PRAWDY, przez którą dostrzegamy gorącą zaborczą miłość Anty Chrysta do Boga Ojca i Jego dzieci Jego Bliźnich , widzimy jak bardzo była skuteczna i użyteczna. Podobnie możemy myśleć o małych chłopcach i dziewczynkach, o młodzieży z powstania warszawskiego, o żołnierzach bez broni, którzy chcieli zwyciężyć nosicieli krzyża żelaznego okrutnika mocą swojego ducha. Wiemy, że ta ofiara była owocna, bo groza płonącej Warszawy, w której Pius XII widział (piekielny) tygiel żarzący dla jej dzieci (w ogniu wiary) wstrząsnęła sumieniem narodów. Nie mogły one przejść do porządku dziennego po takim widzeniu Polski. Ojczyzna nasza doszła do głosu w układach międzynarodowych, przez krew swych dzieci i synów rozlaną w (religijnym piekle) na ziemi tej ziemi w płonącej Warszawie. Dlatego też i my, pomni na ks.NON POSSUMUS w 33 rocznicę powstania warszawskiego oceniamy każdy odruch serca, każde zwycięstwo nas nad sobą, każdy wyraz gotowości na wszystko, na walkę wbrew wszelkiej n a d z i e i. Doceniamy to zmaganie się ducha i żelaznego zKórwySyństwa które wychodzi z Łona Matki Kościoła natchnionej Guchem Ojca o którym J 8 44- i z głęboką czcią oraz wdzięcznością patrzymy na tych, którzy mieli odwagę oddać własne życie, abyśmy mogli żyć i tym religijnym zKórwySrnom z tym JechOwym krzyżem przy dupie odświeć Ewangelię mówiąc WY DIABŁA MACIE ZA OJCA !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 16:53:57

    Bp bronek to przegiął z określeniem samorządowców jak Hitler i Stalin. Działania biskupa są hitlerowskie to on tak jak Hitler zabija ludzi swoimi kazaniami.
    Biskupie czas się opamietać

  • AAA+ - niezalogowany 2019-09-21 20:35:45

    @ Gość - niezalogowany 2019-09-21 16:53:57 to tylko "prawa ręka" "prawej ręki" (ks.Paetsza) ks.Zawistowskiego srającego w gniazdo komuchów ( "bo nie sra się we własne gniazdo" ) to spuścizna po ks.Łukomskim o którym jak o zmarłym "tylko dobrze albo wcale" ... a diabeł się w ornat ubrał ........ w komunii z JPII .....i ks.Stefanek stojąc przy tej JechOwej ks.kórwa "podziemnej" "Św.Rodzinie" pasterzy własnej chwały ornatu z Ojca jej diabła nie zdarł ... pogłębiając świętę - nietykalna patologię "...na wieki wieków amen" czym w grzechu swoim śmiertelnym zapewne rozbestwił bestię której w imię Jezusa za Jego przyk ładem ruszając krzyż swój lędźwiowy ... z podniesioną dupą w energicznym ruchu powinien jeździć bestii po głowie (vide. Rdz. 3, 15-takie powołanie) zamiast w komunii ze zł*duchem ks. krwiopijców intronizować homagium swoje w kulturze co dwom panom służ z Łomżyńskiej katedry prawa mojżeszowego przy IV-tym przykazaniu "królując" ... ks.zKórwySynom na Chwałę , Ludowi na pokuszenie by z ks. Biskupa tego JechOwego Ojca Duchowego czerpał doby przykład ... męża bożego jako relikwia złożonego do relikwiarza reliktów przeszłości konserwowanych pod katedrą i pogrzebany na wieki wieków amen "niech będzie pochwalony..." ptfu JaNowa duchowość nie Pawłowa Jest Alfa i Omega (Ap 22, 13) początek i koniec (IV-tego przykazania) wzorca postępowania staraniem ks.zKórwySynów myślących o sobie branego z przodków tak samo przy prawie mojżeszowym w katedrze robiących z gęby dupę ...s z a f a r z ą c ą siłą nieczystą tym Ojcem duchowym (VI-uste) tym kórwa z a r a z m z pokolenia na pokolenie współżyjących kanonicznie przy jech owej formacji duchowej z tym jech owym ks. zły duchem z głębi minionego tysiąclecia jak religijne żydostwo z "królem żydowskim" w komunii z sanhedrynem który ukrzyżowaniem Jezusa przypieczętował to czego nie załatwił rękami swojej religijnej władzy obecnymi w Betlejem ... Można by jeszcze rozważać jakąś formę "walenrodyzmu" na jakiej wychował się etos JPII niesiony w lektyce "bożego sprytu" tych co z Boga sobie liska chytruska zrobili jako najwyższego w którym usprawiedliwili przebiegłość swoją ale na Boga czy Boży Syn jak żydowscy duchowni posługiwał się inteligencją wykorzystywaną w duchu jech owego Ojca ( Diabła J 8. 44-32/31 takie nawrucenie) ??? "poprawcie mnie jak się mylę"

  • Izabela 2019-09-24 07:22:34

    Panie Prezydencie , jestem z Pana dumna. Jest Pan dobrym i mądrym człowiekiem. Proszę, niech Pan nie zwraca uwagi na podłych ludzi i robi swoje . Seniorzy łomżyńscy za Pańską politykę senioralną bardzo Panu dziękują!!! Pozdrawiam serdecznie! Łomżynianka z urodzenia.

  • gość 2019-09-24 09:56:57

    Izabela 2019-09-24 07:22:34 wybija z ciebie d u a l i z m jak szambo z Kościoła tych co dwom panom służą albowiem Duma to cecha której nie znajdziesz u Boga Ojca Jezusa i Matki jego Matki Kościoła (Matki -Cnoty - Chrześcijaństwa) nie pokrętnego jak biblijna żmija wzorca dobroci i mądrości bożej "i jeszcze" na podłych ludzi ujadasz jak żydowska religijność na tych którzy idąc za (głosem bożym) ze świątyni żydowskiego senioratu zrobili starszyźnie plemiennej ścianę płaczu i "niech będzie pochwalony..." "polityka senioralna" na ten przykład w betlejem zaczyna się kończy z a r a z e m poproś z kurii kogoś uczciwego względem boga i ludzi to ci to jeszcze mądrzej w y t ł u m a c z y prawdę mówiąc w b r e w wszelkiej n a d z i e i złodziejów chwały chrystusowej

Dodajesz jako: |