:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przebudowa ulic ma być jak najmniej uciążliwa

Komunikacja, Przebudowa najmniej uciążliwa - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 20/11/2019 15:38

W związku z planowanym remontem ulic, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, w łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawców inwestycji i gestorów sieci przesyłowych, dotyczące koordynacji prac w rejonie Starego Rynku. – Naszym priorytetem jest, by zostały one przeprowadzone bezpiecznie, sprawnie i jak najmniej uciążliwie dla mieszkańców – informuje prowadzący spotkanie Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży ds. inwestycyjnych.

W trakcie narady omawiano koordynację prac przy przebudowie ulic Dwornej, Giełczyńskiej, Woziwodzkiej oraz Rządowej, których realizacja odbędzie się w przyszłym roku. Ich wykonawcy zostali już wyłonieni w przetargach.

– Chcemy, aby prowadzone remonty nie doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego w tej części miasta, dlatego tego typu spotkanie było potrzebne, by tak zaplanować realizację robót, aby przebiegały jak najsprawniej. Wiadomo, że będą wiązały się z utrudnieniami dla mieszkańców, ale zależy nam, by były one jak najmniejsze – informuje Andrzej Garlicki.

Zakres realizowanych inwestycji obejmuje nie tylko roboty drogowe, ale także przebudowy sieci elektrycznych, kanalizacyjnych, wodociągowych, ciepłowniczych, telekomunikacyjnych, dlatego niezmiernie ważne jest takie spięcie robót, aby Starówka nie została całkowicie zablokowana.

– Omówiliśmy te kwestie i jestem przekonany, że dzięki temu wszystkie prace w ramach tych inwestycji przebiegną sprawnie – podkreśla zastępca prezydenta.

Warto dodać, że na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Łomża otrzymało ponad 20,5 mln zł na budowę i przebudowę 9 zadań. Na liście rezerwowej znajdują się trzy projekty. Kolejnych osiem inwestycji zostało zgłoszonych do przyszłorocznego rozdysponowania środków FDS.

Źródło: UM Lomza/mylomza

lomza

Przebudowa ulic ma być jak najmniej uciążliwa komentarze opinie

 • real - niezalogowany 2019-11-20 15:47:21

  Dobra inicjatywa władz miasta, choć nie uważam, aby ta część Łomży była jakimś newralgicznym punktem dla ruchu w mieście.

 • gość 2019-11-20 16:22:16

  @ real - niezalogowany 2019-11-20 15:47:21 to strategiczne szlaki komunikacyjne procesji ideologicznych parad wojskowych defilad religijnych i marszów dla życia pomad to w rejonie przebiegają żyły zasilające w media katedralne medium i ośrodki służebne parafialnego państwa w państwie świeckim które potrafi tak przywalić państwem w państwo że każda władza może się zesrać ze strachu albo ponieść ofiarę i sypnąć groszem przed bogiem i historią która się nawraca w błędnym kole

 • gość 2019-11-20 18:38:39

  mieszkasz w tej okolicy to sprobuj zaparkowac na ul Dwornej Dlugiej mieszkancy tych ul maja problem ale jak ty co jakis czas przyjwdziesz ze swojej wioski to tego nie widzisz dlatego nie zabieraj glosu w temacie o ktorym nie masz pojecia

 • johny - niezalogowany 2019-11-20 21:44:17

  a co ten drugi od lewej taki zdziwiony ?

 • gość 2019-11-20 23:05:36

  gość 2019-11-20 18:38:39 za dużo troski o ożywienie reliktu - relikt to relikt reliktu się nie wskrzesza za mało troski o żywotny interes mieszkańców i trzeba tę troskę wskrzeszać kosztem troski o relikt oczy wiście naszemu Urbi et Orbi tak ten relikt potrzebny jak relikwie Jezusowi ... Święty Jezus jak ze swym krzyżem lędźwiowym oddalał się od reliktu to nawet o swój "Krzyż Święty" nie zadbał ... żeby go zostawić dla potrzebujących tego Krzyża .... taka wielka strata ... dla Kościoła .... santo stupido w jakim więcej namacalnego cmentarnianego bałwochwalstwa jak życiowej mądrości z żywego słowa

 • gość 2019-11-21 00:25:14

  ja to już dawno przestałem jezdzic na starowke z powodu braku miejsc do parkowania

 • gość 2019-11-21 03:02:28

  jedzcie na ulicę Wojska Polskiego podziwiać budowę drogi .

  Czy tak należy budować drogę :
  - do wykopu piach z wodą / błoto
  - następnie "śmieć" ze żwirowni tzn : żwir z piachem i kamieniami
  - następnie posypać po wierzchu trochę tłucznia [ nie za grubo ] żeby nie płacić za materiał
  - następnie szybko wylać trochę czarnej masy żeby przykryć to co pod spodem
  - no i wysokie NIECIOSANE kanciate krawężniki po których ani wóżka nie przepchnie, ani rowerem nie przejedzie
  a na wiosnę koleiny i będzie można robić frezowania i remont musi być DROGI

 • real - niezalogowany 2019-11-21 09:03:23

  Dalej twierdzę, że ten rejon da się normalnie i bez większego trudu omijać. Mieszkańcom tych ulic, a szczególnie ul. Dwornej, bardziej przeszkadza już od wielu lat hałas pochodzący z kostki brukowej i bardzo chętnie godzą się na remont nawierzchni. Nie wiem kogo, poza sobą, reprezentuje ten forumowicz, który jako jedyny wie wszystko na ten temat. Może zaproponujesz jak zrobić ten remont bez jakichkolwiek utrudnień? Pewnie jesteś jakimś starym pierdołą i marudą, bo tam teraz tylko tacy mieszkają.

 • gość 2019-11-21 11:33:57

  real ty sie dziwisz ze chca cie wyrzucic z portalu ty jestes cham obrazasz innym nie znajac czlowieka nazywasz go starym pierdolo moze najpierw troche kultury ublizasz ludziom tam mieszkajacym moze pora do lekarza psychiatry wiekszosc ludzi tam mieszkajacych to prawdziwi Lomzyniacy a nie tak jak ty spadpchroniarz jak ci nie pasuje to wracaj tam skad przybyles do tak pieknego miasta jak Lomza zanim zaczniesz pisac to mysl bo widze ze z tym tez masz problem

 • FUN - niezalogowany 2019-11-21 13:39:35

  Panie prezydencie Garlicki, proszę o interwencję - ciężarówki śmigają Sikorskiego - tylko co nową, oddaną niedawno ulicą. Przecież takie składy niszczą tę drogę ! Kto na to pozwala. Podobnie z ul. Nowogrodzką (od samego ronda Kościuszki, do skrzyżowania z Sikorskiego i wracają dwupasmówką do Wojska Polskiego) - co to za objazdy. Przecież to nie jest ruch lokalny tylko niemal regularny transport na ostrołęką czy ostrów Maz. Przecież po tym remoncie na Wojska Polskiego, sama tylko nowogrodzka będzie znów do remontu. Podobnie z Sikorskiego. Jak można tak zarządzić ruch ??? Nowa ulica Sikorskiego - a koleiny zostaną po tych składach na milion procent. Cóż to za niegospodarność !

 • gość 2019-11-21 14:23:12

  Dzień Krwiodawcy w Łomży
  22.XI.2019 piątek
  godz 17:00
  sala widowiskowa na ul Sadowej

 • gość 2019-11-23 11:10:32

  Najbardziej cenne i wartościowe w zieleni miejskiej są drzewa - powiedziała PAP dr Justyna Rubaszek z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ich obecność nie tylko polepsza jakość życia mieszkańców, ale korzystnie wpływa na środowisko, bioróżnorodność i klimat - dodała.

  Eksperci zajmujący się architekturą krajobrazu są zgodni co do tego, że przepisy prawa w Polsce nie są jednak korzystne dla rozwoju zieleni miejskiej czy przydrogowej.

  "Drzewo w nowo projektowanych ulicach można w naszym kraju posadzić nie bliżej niż 3 m od krawędzi jezdni. Taki przepis stosowany jest do wszystkich gatunków drzew, niezależnie od ich wielkości, co nie jest dobrym rozwiązaniem" - powiedziała w rozmowie z PAP dr Justyna Rubaszek z Instytutu Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

  Zdaniem ekspertki właśnie drzewa są niezwykle cennym i wartościowym elementem miejskiej zieleni. Tymczasem, podczas projektowania ulic, to ich wprowadzanie rodzi najwięcej problemów.

  "Jeśli nie zaplanujemy posadzenia drzewa na ulicy, to na etapie realizacji niemożliwe będzie znalezienie dla niego miejsca. Jest to związane z licznymi wymogami dotyczącymi przebiegu innych mediów - kanalizacji czy elektryczności" - podkreśliła.

  Dlaczego warto sadzić drzewa wzdłuż ulic? Według rozmówczyni PAP powodów jest wiele. Po pierwsze, latem dają upragniony cień, poza tym produkują tlen i oczyszczają miejskie powietrze, regulują obieg wody w przyrodzie, poprawiają mikroklimat. Tam, gdzie roślinności jest więcej, temperatura jest niższa, co można odczuć zwłaszcza w czasie upałów.

  "O drzewa w mieście trzeba jednak dbać. Musimy stworzyć im warunki do rozwinięcia odpowiedniego systemu korzeniowego, o czym często się zapomina" - zaznaczyła ekspertka i dodała, że często bywa tak, że korzenie drzewa w warunkach naturalnych sięgają dalej niż jego korona.

  Drzewa są także bardzo ważne dla kompozycji i estetyki ulicy. Można je nasadzać punktowo lub w postaci przerywanych szpalerów. Dlatego na każdej nowo projektowanej ulicy w mieście powinno znaleźć się miejsce dla co najmniej kilku drzew. "Dobór gatunku zależy od miejsca, w niektórych obszarach wskazane będą gatunki duże, w innych o mniejszych rozmiarach" - wskazała dr Rubaszek.

  Niektórzy uważają, że drzewa stwarzają zagrożenie - zarówno dla kierowców, jak i dla przechodniów. Ich konary mogą spaść na przykład na chodnik, a samochody mogą rozbić się o ich grube pnie. "Dlatego ważne jest odpowiednie planowanie i dobranie takich gatunków drzew, które nie są łamliwe. Poza tym, o drzewa podobnie jak o inne elementy infrastruktury miejskiej - np. lampy drogowe - trzeba po prostu dbać. Wtedy nie dojdzie do tragedii" - podkreśliła ekspertka. Jeśli kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, drzewa, które i tak najczęściej są oddalone od drogi, nie stanowią zagrożenia, albo są równie niebezpieczne, co każdy inny nieruchomy element ulicy - fasady budynków czy słupy ogłoszeniowe.

  W ocenie dr Rubaszek zapewnienie zieleni na ulicy wcale nie musi odbywać się kosztem liczby miejsc parkingowych, których nigdy nie jest za wiele. "Wszystko to kwestia odpowiedniego zaplanowania" - uważa.

  Czy jest szansa na to, że na nowo projektowanych polskich ulicach będzie więcej drzew? Świadomość właściwego planowania i projektowania stale wzrasta, więc mamy nadzieję, że tak

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 10.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Lokal Ostrów Mazowiecka, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek o powierzchni 297m2 o przeznaczeniu handlowo-usługowo-gastronomicznym obecnie..


PEUGEOT 207 SPORTY 120 KM,

PEUGEOT 207 SPORTY CZARNY METALIK 120 KM 2008R. PIERWSZY WŁAŚCICIEL, AUTO KUPIONE W SALONIE W POLSCE, SERWISOWANY, GARAŻOWANY. ALUFELGI,..


Praca od zaraz w cukiernictwie

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Kalinowski w Piątnicy poszukuje pracownika na stanowisko cukiernik i/lub pakujący wyroby cukiernicze. Zawód lub..


Pracownik biurowy z

Firma Domczar zatrudni pracownika biurowego z wykształceniem technicznym. Wymagana znajomość pakietu MS Office oraz komunikatywna znajomość jęz...


Praca - pomoc domowa:

Witam, mam do zaoferowania prace jako pomoc domowa do domu jednorodzinnego. Dom mieści się w Kupiskach Starych, częstoliwość pracy do ustalenia. W..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Kat A1,A2,A - 11 dni kat B lub B1 - 14 dni kat B..


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Firma Roletix zatrudni osoby

Firma Roletix zatrudni osoby na stanowisko: Pracownik produkcyjny W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"