:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przegląd: "Klęska powołań w bastionie prawicy"

Kościół, Przegląd Klęska powołań bastionie prawicy - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 07/11/2019 13:05

"To musiał być szok dla katolickich biskupów na Podlasiu. Z bastionu PiS udało się zwerbować do tutejszych seminariów raptem 17 chętnych. (...) Warto przyjrzeć się szczegółom i przywołać fakty, które każą omijać seminaria na Podlasiu szerokim łukiem." - czytamy w artykule opublikowanym w "Przeglądzie".

Do podlaskich seminariów zwerbowano zaledwie 17 chętnych. Autor artykułu zwraca uwagę na fakt, że dokładnie tyle samo osób rozpoczęło nowy rok akademicki w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Poza "wyświechtanym argumentem", że powodem tego jest fakt, iż prawosławni kapłani mogą np. mieć legalnie żony, niebagatelnym czynnikiem wydaje się masowy dopływ świeżej krwi ze wschodu, a swoje zrobiły m.in. filmy Smarzowskiego i braci Sekielskich, "tyle że to argumentacja o dużym stopniu ogólności." Chcąc przyjrzeć się szczegółom i przywołać fakty, które każą omijać podlaskie seminaria szerokim łukiem, autor przywołuje przykład naszego regionu i Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. W październiku odbyła się tutaj uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego.

"Homilię wygłosił miejscowy biskup Janusz Stepnowski, który poza pobożnym banałem, że „seminarzysta ma być narzędziem sprawiedliwości w dzisiejszym świecie”, przestrzegł przyszłych duchownych przed wścibstwem parafian, którzy w mig się zorientują, czy „jest on księdzem całkowicie poświęconym Panu, czy Pan jest w jego dłoniach i jego sercu, czy może staje się grobem, który nic nie może przekazać”.

Biskup, co było oczywiste dla słuchaczy, w zawoalowany sposób nawiązał do przyprawiającego go o ból głowy głośnego przypadku ks. Adama S., który nastolatkowi „przekazywał” własne przyrodzenie." - czytamy.

Chodzi o sprawę księdza Adama S., który - według ubiegłorocznego komunikatu prokuratury - "w okresie od 2009 roku do 2013 roku w Grądach Woniecko, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, kilkakrotnie doprowadził małoletniego poniżej lat 15 Tomasza R. do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz prezentował mu wykonanie innej czynności seksualnej. Nadto Adamowi S. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa (...) polegającego na doprowadzeniu małoletniego Tomasza R., do poddania się innym czynnościom seksualnym, za które udzielono korzyści majątkowej. Ponadto Adamowi S. przedstawiono zarzut rozpijania małoletniego." Sprawa byłego proboszcza parafii Grądy Woniecko stała się głośna m.in. poprzez film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu".

Co zastanawiające, jednym z siedmiu nowych alumnów łomżyńskiego seminarium (...) jest młody człowiek z Grądów, co świadczy o tym, że albo buja w obłokach i nic nie wie, bo pod latarnią najciemniej, albo wie i jest cynikiem, co w przyszłości pozwoli mu łatwo piąć się po szczeblach księżowskiej kariery.

Ale bardziej niż przypadek ks. Adama S. młodych, gorliwych katolików musi odpychać od tego seminarium historia tragicznej śmierci kleryka z 18 maja br. Alumn pierwszego roku z niewyjaśnionych przyczyn powiesił się na poddaszu seminaryjnego budynku - czytamy w "Przeglądzie".

W bieżącym roku akademickim naukę w Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczęło 7 alumnów.

Źródło: Klęska powołań w bastionie prawicy

lomza

Przegląd: "Klęska powołań w bastionie prawicy" komentarze opinie

  • gość 2019-11-07 13:30:22

    Amen !!!

  • niestety - niezalogowany 2019-11-07 13:46:35

    Profanacja zawodu księdza (tak mogę to nazwać - zawód) jest od dawna. Wcześniej (bez doby internetu), za wybryki młodych księży (ciąża czy inny wybryk), przenoszono do innej parafii. "Grubsze" przypadki szły na misje, niestety. Pamiętam to doskonale jeszcze z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W dobie dzisiejszej, nawet w zapadłej dziurze w Afryce czy w Ameryce Południowej, powoli się wydaje czym kto pachnie...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 14:10:52

    To redakcja upadła tak nisko by cytować Przegląd. Niedługo zobaczymy tu pewnie cytaty z Wyborczej.

  • gość 2019-11-07 14:15:00

    Prawda wyzwala, przykre to ale może będzie skuteczne.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 14:17:08

    Czekamy na artykuł "Klęska projektów Chrzanowskiego i jego klakierów". Można by napisać o kotle na biomasę, filharmonii, opłatach za śmieci, rekordowym zadłużeniu, utracie dotacji, organizacji remontów ulic. A zapomniałem ten portal moderuje ratusz...

  • gość 2019-11-07 14:19:06

    Aktualnie nawet w zapadłej wiosce proboszcz przychodzi do parafii z młodą ,ładną kobietą i parafianie to tolerują bo wieś stała się nowoczesna.Po kolędzie taki pyta gospodarza co to za kobieta a on mówi to moja gospodyni , ksiądz ma gospodynię to ja też mogę mieć...........

  • gość 2019-11-07 15:25:07

    mój dziadek mawiał...jak chłopak do roboty i dziewuch się nie garnie- to idzie na księdza

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 16:33:30

    Jak można napisać" udało się zwerbować 17 chętnych". Okropny artykuł.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 18:04:37

    Ten kto pisał ten tekst jest idiotą. Powołanie to nie opcja polityczna. Ale widać pan redaktor nie miał tematu więc przypomniał sobie o kościele. Chyba był na inauguracji roku akademickiego w seminarium i stchórzył a teraz piszę takie pierdoły. Swoją drogą jak ktoś umrze w rodzinie takich " wyzwolonych" to czym prędzej pędzi do kościoła aby pogrzeb był katolicki.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 18:23:39

    Bastion PIS ....... czy bastion emerytow i ciemnoty..... No niestety ale dziatki nie moga isc na ksiezy i dla tego tak slabo z naborem..

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 19:22:53

    A ja chylę czoła przed tymi 17 seminarzystami. Bo kiedy zewsząd są tak perfidne artykuły oni pokazują świadectwo wiary.

  • gość 2019-11-07 19:24:57

    co ma polityka do powolan porownujesz emerytow do ciemnoty czy ty chamie masz szacunek dla swoich rodzicow debilu zastanow sie co piszesz

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 19:32:06

    Niewyjaśniona śmierć kleryka w komży,wczoraj pojawił się na forum 4lomza polityka taki temat, kto interweniował i gdzie ? Aby usunąć bezprawnie niewygodne fakty aby szybko usunąć ten temat z forum. Oto jest pytanie do stepnowskiego!Oraz ul. Sezamkowej..... Być albo nie być OTO jest pytanie...

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-11-08 00:25:32

    te co to łoni nie wstąpio to łoni nie dostąpio

  • gość 2019-11-08 02:51:42

    Nie ściemniajcie Kościół Katolicki głosi inną prawdę niż jest w Biblii

    * Biblia uczy że nie powinniśmy oddawać chwały podobiznom.
    Kościół Katolicki uczy że powinniśmy oddawać chwałę podobiznom.

    *Biblia mówi że wszyscy za wyjątkiem Jezusa są grzeszni,
    Kościół Katolicki głosi że Maria była bez grzeszna,

    *Biblia uczy że Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi,
    Kościół Katolicki uczy że Maria jest współorędowniczką,

    *Biblia uczy ze ofiara Jezusa na krzyżu została złożona raz i za wszystkich,
    Kościół Katolicki uczy że kapłan ofiarowuje Chrystusa na ołtarzu za każdym razem kiedy prowadzi mszę,

    *Biblia uczy że wszyscy chrześcijanie są święci w Chrystusie,
    Kościół Katolicki mówi że święci i duchowni są uprzywilejowaną grupą w chrześcijańskiej społeczności,

    *Biblia uczy że wszyscy chrześcijanie powinni mieć pewność życia wiecznego,
    Kościół Katolicki uczy że nikt nie może być pewny że osiągnie życie wieczne,

    *Biblia uczy że nie możemy żadnego przywódcy religijnego nazywać ojcem,
    Kościół Katolicki uczy że możemy tak nazywać papieża i księży,

    *Biblia uczy aby nie modlić się powtarzając w kółko to samo,
    Kościół Katolicki uczy aby modlić się cały czas ojcze nasz i Zdrowaś Mario powtarzając je wielokrotnie,

    *Biblia uczy że powinno się wyznawać grzechy jedynie Bogu. Ponieważ Bóg może jedynie wybaczyć grzechy.
    Kościół uczy że grzechy należy wyjawiać kapłanowi,

    *Biblia uczy że przed chrztem człowiek powinien poznać ewangelię,
    Kościół Katolicki uczy że powinno się chrzcić małe dzieci bo jak umrą wcześniej pójdą do piekła,

    *W Biblii nic nie ma o czyśćcu, otchłani czy modlitwy za zmarłych.

  • gość 2019-11-08 07:24:52

    MAFIA kk - niezalogowany 2019-11-08 00:25:32 co co nie wstąpili to przyszli nie doszli "żywy pomnik" powołań utraconych

  • KSM - niezalogowany 2019-11-08 09:11:54

    przy cmentarnych szczątkach minionego życia bożego na ziemi tej ziemi zwanych relikwiami ks.Duchowni (zło dzieje)Chwały Chrystusowej w duchu autorytetów Kościoła (siły nie czystej) nauczali swojej adopcji duchowej umacniali się w akcie (curva) wiary czym doprowadzili do aborcji ducha ... (świętego) stając się szafarzami umacniającymi "bastion" (religijnej "schizofrenii") kultury narodowej

  • ks.M - niezalogowany 2019-11-08 09:17:53

    ks.pedofilii bronili nie pomagali ofiarom koncelebrowali kulturę anty Chrysta ywierdząc że to kultura Chrystusa wkońcu się wzięli za problem nie dlatego że dzieci krzywdę dostały ale dlatego że spowodowało to e r o z j ę wiary nie u tych dzieci ale w środowisku

    to jest tych ks.kórwow zmartwienie nie potrzeba życia jak bóg przykazał ale potrzeba piedestału żeby się ten korodujący tron nie zwalił z góry na dół i hierarchowie nie zostali rozdziobani przez ks.poddanych znajdujących szczątki rozumu utraconego przy nauce wiary w to że jest dobrze jak jez źle

  • wiara vs prawda - niezalogowany 2019-11-08 10:50:54

    drogą w drogę

    żniwo w prawdzie wielkie ale robotników mało ... gdyż wszyscy robotnicy poszli na żniwo w wierze dobrej jak chleb na za kwasie ks. faryzeuszy czytam kanoników

    drogą (nauki prawdy) w drogę (nauki wiary) vs drogą(nauki wiary) w drogę (nauki prawdy)
    zniewolenia drogą w drogę wyzwolenia vs wyzwolenia drogą w drogę zniewolenia
    droga ta sama tylko dwa kierunki WEKTORA postępu

  • gość 2019-11-09 09:18:11

    JAK zawsze pojęcie w PIĘCIE kto się nie spowiada i raz do roku do kościoła wpada JEST EKSPERTEM Z SEMINARIÓW, KSIĘŻY, DOBRZE ŻE NIE ZASTĘPUJE BOGA bo jeszcze tego nie byłoALE JAK TRWOGA TYPU RAK CHOROBA.....TO WSZYSCY CHORZY DO BOGA...PANIE BOŻE RATUJ...może wtedy po modły do dziennikarzy ...WYBORCZEJ DO KOMENTATORÓW ŚWIECKICH FORUMOWICZÓW się modlić, prosić wszak oni WSZECHWIEDZĄCY....

  • gość 2019-11-09 09:47:27

    gość 2019-11-09 09:18:11 ks.Biskup Tadeusz jak była trwoga to nie szedł do Boga ale od Kardiologa ... bóg bajpasów nie zakłada ... tok samo ks. Boszko nie było panie boże ratuj tylko Ameryka ratuj ... ks.zKórwySyny na swoim oni kultury boga uczą ... w kościele ? Wyborcza to ornaty powinna drzeć z takich chorych ... skarbów kościoła Śliwowski to samo do szpitala bez kolejki będzie zasuwał ... bo mu w kaplicy adoracja badań nie przeprowadzi i pomocy nie udzieli bo on wie że kościół - boska ręka - musi jednym zaszkodzić żeby drugim pomóc tak jak w przypadku ofiar ks.pedofili wszystkkim nie może pomóc bo by wszystkim musiał zaszkodzić ... bo ks.zKórwySyny inaczej nie potrafią taka maja kreatywność ... prokreacji w swoim drzewie ow[o]ców "dobra i zła"

  • gość 2019-11-09 10:49:48

    gość 2019-11-09 09:18:11 tak konfesjonały w zbyt wielu parafiach (diecezjach) to reduty bastionu kultu kultury anty chrusta to tak jak pralnie brudnych interesów które duchowni umacniają wygodnie dla swego Ojca ... legitymizującego Hierarchie wartości (danych) ich "najwyższego kapłana" (pierwszego króla) tej jego owej kórwa świątyni przy jakiej Jezus (król II ) ciągle wisi ukrzyżowany i nadal słychać owe "R Z E Ź N I C Y" i jak o. Pio relacjonował nie było to skierowane do lewaków a zwłaszcza nie było to kierowanego do komuchów

  • gość 2019-11-09 11:30:29

    Treść komentarza...

  • gość 2019-11-09 11:32:17

    A kiedy odbył się pogrzeb tego kleryka, ktoś wie? Bo o tym cisza, a miało być podane do wiadomości wtedy w maju.

  • setnik - niezalogowany 2019-11-09 21:52:12

    "poprosty" na 100-tu lecie się odbył "cholerka" na setnom rocznice się odbył "poprawcie mnie jak się mylę"

Dodajesz jako: |