:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przymykali oko na przemyt? Zatrzymani podlascy funkcjonariusze

Kronika kryminalna, Przymykali przemyt Zatrzymani podlascy funkcjonariusze - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 16/11/2019 13:01

Czterej czynni funkcjonariusze podlaskiej służby celno-skarbowej zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy KWP w Białymstoku na polecenie białostockiej prokuratury. Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na jednym z podlaskich przejść granicznych.

Według relacji podlaskiej policji, wielomiesięczna praca operacyjna funkcjonariuszy Podlaskiego Wydziału Terenowego Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów oraz funkcjonariuszy Wydziału do walki z Korupcją KWP w Białymstoku doprowadziła do zgromadzenia materiałów wskazujących na funkcjonowanie na jednym z podlaskich drogowych przejść granicznych zorganizowanej grupy przestępczej w skład której wchodzili funkcjonariusze służby celno-skarbowej oraz osoby trudniące się przemytem.

Działania członków grupy polegały na umożliwieniu przemytu na teren kraju ponadnormatywnych  ilości wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

- Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku do wszczęcia śledztwa i zatrzymania podejrzanych. Prokurator przedstawił zatrzymanym łącznie 26 zarzutów obejmujących kierowanie i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej w skład której wchodzili także obywatele innego państwa, wręczanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za naruszenie przepisów prawa oraz niedopełnianie obowiązków służbowych polegające na odstępowaniu od kontroli celno-skarbowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - przekazuje podlaska policja. 

W zatrzymaniu brało udział blisko 40 funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy KWP w Białymstoku. W toku wykonanych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar gotówkę w walucie polskiej, w dolarach amerykańskich oraz w euro w łącznej kwocie ponad 60 000 zł.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Podlaska Policja/zdj.ilustracyjne

lomza

Przymykali oko na przemyt? Zatrzymani podlascy funkcjonariusze komentarze opinie

  • gość 2019-11-16 14:12:03

    ..i już są wolne miejsca pracy...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 14:21:14

    Sąd zdecyduje czy winni czy niewinni

  • Gość! - niezalogowany 2019-11-16 14:37:53

    Akcyza w górę podobno idzie.To i na targowiskach będzie drożej przez akcyzę i to zdazenie . Bieda x2.Zawsze bieda chodzi parami!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 15:57:01

    Nawet w takiej Łomży wszyscy wiedzą że na targowisku miejskim można kupić papierosy że wschodu, wszyscy wiedzą oprócz policji, izby skarbowej

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 16:01:57

    Dokładnie na ryneczku we Łomży idziesz a gościu papierosy papierosy,wszyscy o tym wiedzia a dlaczego nikt z tym nic nie robi hehe.i to już kilka dobrych lat.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 16:58:59

    Łomża to nie Polska jak kto chce tak robi i nic nikomu do tego

  • ajent_oo7 - niezalogowany 2019-11-16 17:01:12

    Nie kilka lat, tylko gdzieś od 1990 roku.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 17:30:15

    Jak to nic do tego nikomu.wsxystko do czasu.

  • gość 2019-11-16 17:38:49

    Teraz ich połapali, ale wcześniej przymykali oko na przerzuty i niby zbierali dowody. Celno skarbówka niestety to pionki państwowej mafii. Złapią jedną ciężarówkę z przemytem (najmniejszym) a pojedzie z 10 ciężarówek wypchanych po boki. Polska.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 17:46:21

    Co najlepsze że fajkami handlują pod okiem straży miejskiej. Ale o tym nikt oczywiście nie wie.

  • gość 2019-11-16 18:09:35

    hehe a tak się chwalą gdy coś złapią a tu proszę

  • Cygaro. - niezalogowany 2019-11-16 18:29:02

    Bardzo ciekawe że policja niby nic nie wie.Jutro pójdę i kupię u tego gościa fajki i poproszę paragon.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 21:16:10

    Czy wy nie rozumiecie, że ci z rynku mają ilości na wykroczenie... zwykły mandat jak byś pił piwo haha tyle, że kwota większa! I wiem , że ich ganiają ..... ale co to da? Pisania pół dnia i na koniec zwykły mandat haha zabawa w kotka i myszkę

  • Gośćja - niezalogowany 2019-11-16 21:21:10

    Prawnie to oni tylko stoja a co za to grozi hehe nic !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 21:43:23

    Nie pasuje ci to nie handlujesz ! A kto komu zabrania handlować! W kazdym miescie na rynkach handluja ! Wiec do czego pija te balwany co sa przeciw nie wszystkich stac na sklepowe ja czasem sam u nich kupuje jak mam przed wyplata !

  • gość 2019-11-16 21:45:00

    a co wam podlaskie podpierdalacze w gumofilcach przeszkadza ,że ktoś handluje papierosami. Nie chcesz to nie kupuj. On ciężko zapierdala i ryzykuje aby trochę grosza zarobić ty dziadu wyciągasz łapę po 500+ i drzesz jape ,że ci sie nalezy.

  • Gość2 haa - niezalogowany 2019-11-17 04:36:00

    ale z was tu dekle gosciu gada o 500 plus zazdroscisz bo niemasz tych 500 ja poleze a taki debil jak ty bendzie zaoie4dalal na to haa wie jeszcze oogadaj o 500 plus z milo checio sie z ciebie posmieje usemo

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 07:50:28

    On zazdrości bo normalni ludzie mają dzieci a gejuchy tylko w dupke a przez to w ciążę zajść nie mogą mam swój sklep i bardzo dobrze że zajęli się ta sprawą trzeba sie zająć ich majatkami a nie taki jeden z drugim pensja 2500 netto jedna chałupa druga ciekawo skad BRRAWOOOO ŁOMŻA NIE DAJE RADY CO ZA BIEDACTWA tak jest ze wszystkim w łapkę i po sprawie

  • Fiskus - niezalogowany 2019-11-17 08:38:26

    Coś czuję, że będzie to na skalę krajową i wreszcie nie będzie trzeba kitrać więcej niż ramę fajkow etc itp...
    A przykład idzie z góry!

  • gość 2019-11-17 09:37:25

    O tym że w Łomży na rynku handluje się papierosami i nie tylko to Łomżyńska policja i straż miejska wiedzą bardzo dobrze . To jest od dawna identyczny przypadek jak z tym przejściem granicznym . Działa parasol ochronny przez pewnych funkcjonariuszy .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 09:46:32

    Powiem że tyczy się też tzw.maszyn 24/h tu dzisia parasol ochronny nie od dziś, ale to jest PL to stan umysłu.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 13:06:16

    Każdy kto nie wydaje paragonu!! A powinien to popełnia wykroczeniee!! Tak samo czy handluja fajkami , złotem , bluzami itp ! Taksówkarze jak robią! Fryzjer wydaje ciparagon ? Usługi budowlane? Kosmetyczne ! Haha nawet każdy kto nabył samochód z umową niższą niż płacił ! Wszyscy tacy legalni!!! Prowadzisz firmę to napewno z czymś walisz w ciula ! A oni myślicie że maja jedną sprawę pilnować aby na rynku nie sprzedawali fajek haha to pojdà na tory ! To by musiało być ich tyle samo co handlujacych !! Przez 24h !! Rozumy 8 co tak myślą oni muszą wszystkimi sprawami się zajmować nie tylko rynkiem bo zatykając jedno dziurę odtykasz drugą i trzecią !

  • Celnik. - niezalogowany 2019-11-17 17:32:28

    Tylko na papierosy jest jeszcze akcyza której nie płacą ci co sprzedają bokiem fajki.chodze do fryzjera i paragon zawsze dostaję. Sprzedaż wyrobów tytoniowych alkoholu bez akcyzy i działalności jest nie legalna.warto żeby ktoś zwrócił uwagę na małe co nie co.

  • gość 2019-11-17 23:21:36

    mądrości łomżyńskich gumofilców którzy w dupie byli gówno widzieli i gdyby nie 500 + dalej by lisciem kapusty dupe wycierali.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 06:05:30

    Ty Wieśniaku idź na skibe ziemniaki kopac zazdroscisz bo pewnie slepakami strzelasz i zonka w ciążę zajść nie może jak nie to podeślij koledzy pomogą a może ona na lewo chodzi bo chłop nie mogentny

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-11-18 13:42:37

    od dawna szli do DROGÓWKI aby brać łapówki zamiast wystawiać mandaty ... a celnicy żyli z KONTRABANDY

    u w/w wystarczy sprawdzić zarobki a stan posiadania i słowo stanie się faktem

  • gość 2019-11-18 14:04:50

    @ Komendant Urzędu Celnego i Komendant Policji :
    po wiela jutro na rynku w Łomży będą sprzedawane artykuły bez AKCYZY i bez BANDEROLI ?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 17:05:35

    Panowie w mundurkach pytanie do was jest.czy można sprzedawać bez akcyzy i banderoli.

  • gość 2019-11-18 18:09:49

    @ Gość - niezalogowany
    2019-11-18 17:05:35
    skoro jest sprzedawane tzn że że jest sprzedawane - zostaje tylko pewnie kwestia ceny, ale do rana to pewnie ustalą

    przy Rynku służby mundurowe przejeżdżają i pewnie nadzorują bezpieczeństwo handlującym

  • SZERYF - niezalogowany 2019-11-18 18:23:51

    cały "aparat" fikcjonariuszy to KOMPROMITACJA i Państwa i Policji ! !

    Komendant Policji powinien być wybierany w WYBORACH tak jak szeryf w USA ... i skończyły by się i patologie w służbach mundurowych i zniknęły by korupcyjne UKŁADY , o nielegalnym handlu to nikt rozumny by nawet nie pomyślał

    jaka puenta : ... a no taka że proceder PRZESTĘPCZY JEST TAK DUŻY że wystarcza $$$$$$$$$$$ dla wszystkich , że to służby działają tak że zamiast likwidować proceder przestępczy to sami w tym uczestniczą i GWARANTUJĄ NIETYKALNOŚĆ

    jedynie WYBORY na sędziego , prokuratora , komendanta zmieniły by działania od 1989 roku minęło 30 lat a PRZESTĘPCZOŚĆ KWITNIE jakby żadnych organów Państwa nie było

  • gość 2019-11-20 08:11:52

    Niech żuci kamień kto nie kupił w życiu coś tańszego - z reguły nielegalnego